Önümüzdeki Salı ve Haftaya Salı dediğimizde aynı günü mü kastediyoruz?
Ha bir de Gelecek Salı var 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Biraz uzun olacak ama akıl-fikir istediğim durum şu:
2020 Aralık ayında araca multimedia teyp almıştım. Radyosu bozulunca Kasım 2022 de garantisinin bitmesine 1 ay kala aldığım yere götürdüm. Bir ay sonra (Aralık 2022 de) gidip araca taktığımızda aynı arızanın devam ettiğini gördük. Tekrar servise gönderdiler. Tekrar geldiğinde denediklerini, sorun çıkmadığını söylediler ama araca takıp denediğimizde yine aynı şekilde radyonun arızalı olduğunu gördük. Servisle görüşüp ürünün daha güncel bir modelini vereceklerini, fiyat farkı olacağını söylediler. Hadi uğraşmayayım diye eğer cüzi bir rakam çıkarsa farkı ödeyebileceğimi belirttim.
Olay bundan sonra yılan hikayesine döndü: mallar gümrükteymiş, henüz malları çekememiş falan filan. Daha sonraki aramalarımda eleman Cuma'ya gitti, bugün daha gelmedi vs dediler. Bir iki kez denk geldik kusura bakma,aklımdasın, ilgileneceğim, arayacağım, patronla konuşacağım vs dedi.
Bir aydan fazla süredir haftada bir kaç kez arıyorum ama herdefasında ayrı bir bahane. Artık uğraşıp sinirlerimi yıpratmak istemiyorum.
Elimde fatura yok ama ürüne ait hazırladıkları kaşeli, imzalı bir garanti belgesinin fotoğrafı, artı cihazın arızasına ait video, takılı iken çektiğim bir kaç resim var. Doğrusu kaç lira karttan geçtim, kaç lirasını peşin verdim onu da hatırlamıyorum. Sanırım sadece fiş vermişlerdi, faturası olsa kesin saklardım.
Patron olduğunu düşündüğüm kişi cihazın vaktiyle 1750 liraya satıldığını söylemişti. Satışla ilgilenen eleman ise cihazın şimdiki satışının 3500-4000 lira arasında olduğunu söylemişti.
Şimdi Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurmam mantıklı olur mu? Fatura veya fiş eklemek zorunda mıyım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

  asla cumayı kaçırmaz 😀 mallar hep gümrüktedir bir sıkıntı olmuştur haftaya çekeceklerdir 😀

  fiş de fatura da aynıdır, onu da saklaman gerekiyordu aynı şekilde, eğer duruyorsa işe yarar

  hakem heyetine ayıplı mal olarak başvur, aynı arızadan 3 kere servise gitti düzelmedi şeklinde vurgula, misliyle değişim istediğini söyle, ücret iadesinde başta ödediğin miktarı verirler sadece

  • Elixir @elixir

   @gurkan-atilgan Elimde fiş veya fatura yok 🙁
   Bir arkadaşım satıcının 5 yıl faturaları saklama zorunluluğu olduğunu söyledi. Hakem heyetine elimde fiş/fatura olmadığını belirtsem satıcıdan ister mi acaba? Zaten fatura kestiklerini sanmıyorum çünkü aldığım zımbırtıların faturalarını saklarım hep. Sadece fiş bedelini ödemeye hükmederlerse zaten güncel fiyatının yarısını almış olurum anca.

Değerli kullanıcılar, elimde kullanmadığım, 4TB Seagate IronWolf HDD var. Garantisinin bitmesine 2 ay kadar kaldı, sorunsuzdur, zaten az kullanıp bir köşeye kaldırmıştım. 1500 TL düşünüyorum.
Elde edeceğim tutarın tamamını alıcının seçeceği (örneğin bir canlı yayında) bağışlamak isterim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

PawGuards?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Arkadaşın yeni aldığı Lenovo laptopa (Thinkbook Ryzen 40GB ram 1TB SSD Freedoslu bir modeli) windows 10 kurduk. Gel görki açılışta bazen SSD den boot etmiyor ve boot kaynağı ekranı çıkıyor ve seçilecek kaynakta yok. Fastboot enabled yaptım açıldı derken tekrar kapatıp açtığımda yine aynı hata. kendi sitesi/programı üzerinden BIOS update yapmaya çalıştım ama bilgisayarı başlattıktan sonra firmware image hasarlı gibisinden uyarı verdi, yine indirip denedim yine olmadı.
Bazen açılıp bazen boot kaynağını görmemesinin sebebi ne olabilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 15

Tamam eğitim şart ama bu kadarı da fazla 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Konut kredisi ile ilgili bilgisi olan biri aydınlatabilir mi?
Devlet bankaları (Zırat,Hlk, Vakf) konut kredisi almak istediğinizde 250-300K dan fazla vermiyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Vaktiyle bir sigara reklamı:

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu parçayı (2:12 den itibaren) dinlediğinizde aklınıza ilk gelen şarkı nedir?

Astronomy

Provided to YouTube by Sony Music EntertainmentAstronomy · Blue Oyster CultSecret Treaties℗ 1974 Columbia Records, a division of Sony Music EntertainmentRele...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Sıcak fırsat sayılır, ihtiyacı olanlara Persil Sıvı Çamaşır Deterjanı 1567ml 57TL.

Persil Yüksek Performans Universal Üstün Leke Çıkarma Gücü 24 yıkama...

Persil Yüksek Performans Universal Üstün Leke Çıkarma Gücü 24 yıkama Sıvı Çamaşır Deterjanı (1 x 1560 mL) : Amazon.com.tr: Sağlık ve Bakım
BeğenFavori PaylaşYorum yap