Bugün A101 den ufak bir alışveriş yaptım. Kasadaki kız bana 'indirimli peynir var, 1 alana 1 bedava' dedi. Bakayım deyince hemen yakındaki bir rafa götürdü, fiyatını sordum ama etiket göremedim.
Hemen az ötede söz ettiği peynirlerin olduğu asıl rafı gördüm, fiyatı cazip olunca 'biberli olanından alayım bari' dedim. Kasiyer kız 'onların tarihi yeni, bunları veriyoruz' deyip başucundaki peynirleri gösterince 'kalsın' dedim, kasiyer ufaktan bir homurdandı.
Son kullanma/tüketim tarihi gelen ürünleri kasaya veya yakınına koyup kampanya/indirim adı altında müşteriye satmaya çalışmaları rezillik. Olurda üç harflilere yolunuz düşerse aklınızda bulunsun, dikkat edin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 21

300 TL civarında üzmeyecek araç kamerası tavsiye edebilir misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Asus TUF Gaming K1 Klavye
Açıkcası klavyenin üzerindeki volume düğmesi benim için kullanışlı olacağı için bu klavyeyi almaya karar verdim. İndirimde kargo dahil 300 TL ödeyerek aldım.
Mekanik tuşlu Philips klavyem çok sesli çalışıyordu ve her seferinde FN + kombinasyonu ile ses azaltıp yükseltmek bana eziyet veriyordu. USB Volume Knob alacaktım ama neredeyse K1 in fiyatına denk geldiği için bana göre K1 almak mantıklı bir alışveriş oldu.
Uzatmayayım, yazı karakterlerini belirgin ve düzgün ışıklandırılmış şekilde görmek isteyenler kesinlikle bu klavyeden uzak dursun. Daha önce 180 TL ye aldığım Philips mekanik klavyedeki iri ve belirgin karakterler, açısını kaybetmeyen güçlü ışıklandırma TUF Gaming K1 de yok malesef.
İyi ışıklandırmalı, yazı karakterleri belirgin ve okunaklı bir RGB klavye alacaklar başka seçeneklere de kesinlikle göz atsınlar.
K1 şöyle müthiş böyle müthiş diye ballandırıp anlatanlara çay ısmarlamayın.

#Asus #K1 #Klavye

BeğenFavori PaylaşYorum yap

SK Brann face police probe amid sexual assault claim from sex party

A sex party organised by players of Norwegian football team SK Brann at their stadium has caused uproar and shame among supporters after an allegation of sexual assault was made. 
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Henüz garantisi devam eden Acer notebook bilgisayarımın kamerası bozuldu ama servisine ulaşmak ne mümkün. Sözde bilinen bir markanın ürününü aldım ama servis kaydı açmak istediğimde yurtdışı siteye yönlendiriyor. Yurtdışı site son aşamada onay vermiyor. Yurtiçi numarayı aradığımda falan fişmandan sonra 2 ye basın diyor, 2 ye basıyorum ardından aynı menü kendisini tekrarlayıp loopa alıyor. Sinir bozucu bir durum. #acer #yetkiliservis

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ASUS oyuncu kulaklıklarında hatırı sayılır indirim

Şu an Amazon da bazı ASUS ürünlerinde indirim var, oyuncu kulaklığı ihtiyacı olanlar değerlendirsin derim, örnek:
https://www.amazon.com.tr/Kulakl%C4%B1k-ASUS-Kulakl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-K%C4%B1rm%C4%B1z%C4%B1-90YH01RY-B1UA00/dp/B07SGFBJLR?ref_=Oct_DLandingS_D_83c1d3e9_68&smid=A1UNQM1SR2CHM

ASUS Tuf Gaming H7 Core Pc Ve Ps4 Oyuncu Kulakliği Sari Renk : Amazon.com.tr:...

ASUS Tuf Gaming H7 Core Pc Ve Ps4 Oyuncu Kulakliği Sari Renk : Amazon.com.tr: Bilgisayar
BeğenFavori PaylaşYorum yap

20 liraya akıllı kartlık, uzun süredir kullanıyorum ve tavsiye ederim, M.Gamsız incelemesini yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam:
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B095LWG34J/ref=ewc_pr_img_1?smid=A9PA322N87NE4&psc=1

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@umtk bir ara önerdiğin kulaklıklara baktım indirimdemi diye ama yoktular, ben de 220 liraya şunu aldım, umarım pişman etmez:

https://www.amazon.com.tr/Sony-WI-XB400B-kablosuz-Normal-WIXB400B-CE7/dp/B07X1TDTQB

Sony WI-XB400 - Bluetooth© EXTRA BASS™ Kablosuz Kulaklık-Siyah: Amazon.com.tr

Sony WI-XB400 - Bluetooth© EXTRA BASS™ Kablosuz Kulaklık-Siyah: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ismail ozan izci @asaltek

  Selamlar, güle güle kullanın.
  Ben de bir tane sipariş vermiştim, benimki geldi ve kendi deneyimimi paylaşmış olayım burada;

  Ürünü sipariş verdikten sonra baktım ki, TS sosyalde bir tek bu yorum vardı, internette de hintli dayılardan başka pek tanıtan da yok. (made in Vietnam) O aşamada acaba yanlış bir seçim mi yaptım diye şüphelendim biraz.

  Ürün bu sabah geldi. Satın alma amacım, bisiklet ve yürüyüşte çok pratik ve şarjı uzun süre dayanan bir kulaklık ihtiyacını karşılamaktı. Ama yalıtımı ve basları o kadar iyiymiş ki, atölyedeki gürültülü şerit zımpara sesini resmen yok etti. Gürültülü atölye işlerimde, daima bir kulak içi kulaklık kullanırım, kulak tıkacındansa; hem müziğimi dinler, hem de telefona bir çağrı gelirse kaçırmamak için. Fakat önceki kullandığım kulaklıklar yalıtım konusunda bu kadar etkili olamamıştı hiç. Ses yüksekliği, yalıtımı ve üzerine takılı pad'ler çok çok iyi, kulağa gömülüyor ve çıkması çok zor. Önceki kulaklığım için (Xiaomi Hybrid PRO HD), sırf kulaktan çıkıyor diye hafızalı kulaklık pad'i almıştım, ama xb400 default olarak ondan iyi, yani default pad'lerle devam. O yüzden kullanış amacıma, gürültülü ortamlarda kulak tıkacı olarak kullanmak da eklenmiş oldu kesinlikle. Hatta bu ürün bisiklet ve yürüyüş için biraz tehlikeli bile kaçabilir, ses yalıtımının çok iyi olmasından ötürü.

  Kulaklık işi göreceli, bana göre ilk gün deneyimim çok çok tatmin ediciydi, günümüz koşullarındaki 219 TL'lik fiyatını da düşününce (an itibari ile zaten stok tükenmiş, fiyat tekrar 299TL). Çok gürültülü ortam çalışanları için, kaliteli bir 3M marka kulak tıkacına 20TL vermektense, bu çok daha iyi bir alışveriş olur. Xiaomi Hybrid PRO HD'den daha keyifli geldi bunu kullanmak ve kesinlikle daha tatlı bir bass var sony wi-xb400 'de, orta sesler de hiç fena değil.

 • Elixir @elixir

  Benimki de bugün geldi, şimdiye kadar hemen hemen hep giriş ve orta seviye kulaklıklar aldım, bu da devamı olacak. Sesini merak ediyorum ama Sony'nin ses konusunda üzeceğini düşünmüyorum.

 • Elixir @elixir

  @asaltek
  Hemen emektar Ipad ile eşleştirip denedim çünkü uzun zamandır Ipad ile müzik dinliyorum.
  Fiyatına göre fena değil hatta 220 liraya alacağımız bir çok kablolu kulaklıktan (hatta bass konusunda bir çok kafaüstü kulaklıktan) bile daha iyi diyebilirim.
  Volume yüksek, bass sesler gerçekten güçlü, hakkını veriyor ama malumunuz basslar abartılınca biraz şirazesi kayıyor 🙂
  Vokaller ilgimi çekti: gerçekçi ama aydınlık değiller gibi, sanki önünde perde varmış hissi veriyor. Midler için idare eder diyorum.
  Tizler ise anlamadığım şekilde arada ben de buradayım diyor, normalde bass ağırlıklı kulaklıklarda tizlerden feragat edilir veya arka planda kalır.
  Kulaklığın sahnesi de fena değil, idare eder.
  Dinlediğim bir kaç metal parçada tat eksik kaldı, rap müzik severlerin daha çok hoşuna gidecektir muhtemelen.
  Tabi müzik kaynağını değiştirince sesin karekteri de değişiyor.
  Bazı noktalarda daha iyi bir deneyim sunsa zaten bu kulaklığın fiyatı uçar gider.
  Unutmadan yazayım: malzeme kalitesi de fena değil.
  Kısacası parasını hakkeden bir kulaklık, Sony yine üzmedi.

Samsung 980 1tb SSD

Şu an Vatan'da 1600 küsura satılıyor, neredeyse yurtdışı fiyatına:

https://www.vatanbilgisayar.com/samsung-1tb-980-nvme-m-2-ssd-okuma-hizi-3500mb-yazma-hizi-3000mb.html

Samsung 1TB 980 NVMe M.2 SSD (Okuma Hızı 3500MB / Yazma Hızı 3000MB)...

Samsung 1TB 980 NVMe M.2 SSD (Okuma Hızı 3500MB / Yazma Hızı 3000MB) fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 13