ASUS oyuncu kulaklıklarında hatırı sayılır indirim

Şu an Amazon da bazı ASUS ürünlerinde indirim var, oyuncu kulaklığı ihtiyacı olanlar değerlendirsin derim, örnek:
https://www.amazon.com.tr/Kulakl%C4%B1k-ASUS-Kulakl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-K%C4%B1rm%C4%B1z%C4%B1-90YH01RY-B1UA00/dp/B07SGFBJLR?ref_=Oct_DLandingS_D_83c1d3e9_68&smid=A1UNQM1SR2CHM

ASUS Tuf Gaming H7 Core Pc Ve Ps4 Oyuncu Kulakliği Sari Renk : Amazon.com.tr:...

ASUS Tuf Gaming H7 Core Pc Ve Ps4 Oyuncu Kulakliği Sari Renk : Amazon.com.tr: Bilgisayar
BeğenFavori PaylaşYorum yap

20 liraya akıllı kartlık, uzun süredir kullanıyorum ve tavsiye ederim, M.Gamsız incelemesini yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam:
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B095LWG34J/ref=ewc_pr_img_1?smid=A9PA322N87NE4&psc=1

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@umtk bir ara önerdiğin kulaklıklara baktım indirimdemi diye ama yoktular, ben de 220 liraya şunu aldım, umarım pişman etmez:

https://www.amazon.com.tr/Sony-WI-XB400B-kablosuz-Normal-WIXB400B-CE7/dp/B07X1TDTQB

Sony WI-XB400 - Bluetooth© EXTRA BASS™ Kablosuz Kulaklık-Siyah: Amazon.com.tr

Sony WI-XB400 - Bluetooth© EXTRA BASS™ Kablosuz Kulaklık-Siyah: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ismail ozan izci @asaltek

  Selamlar, güle güle kullanın.
  Ben de bir tane sipariş vermiştim, benimki geldi ve kendi deneyimimi paylaşmış olayım burada;

  Ürünü sipariş verdikten sonra baktım ki, TS sosyalde bir tek bu yorum vardı, internette de hintli dayılardan başka pek tanıtan da yok. (made in Vietnam) O aşamada acaba yanlış bir seçim mi yaptım diye şüphelendim biraz.

  Ürün bu sabah geldi. Satın alma amacım, bisiklet ve yürüyüşte çok pratik ve şarjı uzun süre dayanan bir kulaklık ihtiyacını karşılamaktı. Ama yalıtımı ve basları o kadar iyiymiş ki, atölyedeki gürültülü şerit zımpara sesini resmen yok etti. Gürültülü atölye işlerimde, daima bir kulak içi kulaklık kullanırım, kulak tıkacındansa; hem müziğimi dinler, hem de telefona bir çağrı gelirse kaçırmamak için. Fakat önceki kullandığım kulaklıklar yalıtım konusunda bu kadar etkili olamamıştı hiç. Ses yüksekliği, yalıtımı ve üzerine takılı pad'ler çok çok iyi, kulağa gömülüyor ve çıkması çok zor. Önceki kulaklığım için (Xiaomi Hybrid PRO HD), sırf kulaktan çıkıyor diye hafızalı kulaklık pad'i almıştım, ama xb400 default olarak ondan iyi, yani default pad'lerle devam. O yüzden kullanış amacıma, gürültülü ortamlarda kulak tıkacı olarak kullanmak da eklenmiş oldu kesinlikle. Hatta bu ürün bisiklet ve yürüyüş için biraz tehlikeli bile kaçabilir, ses yalıtımının çok iyi olmasından ötürü.

  Kulaklık işi göreceli, bana göre ilk gün deneyimim çok çok tatmin ediciydi, günümüz koşullarındaki 219 TL'lik fiyatını da düşününce (an itibari ile zaten stok tükenmiş, fiyat tekrar 299TL). Çok gürültülü ortam çalışanları için, kaliteli bir 3M marka kulak tıkacına 20TL vermektense, bu çok daha iyi bir alışveriş olur. Xiaomi Hybrid PRO HD'den daha keyifli geldi bunu kullanmak ve kesinlikle daha tatlı bir bass var sony wi-xb400 'de, orta sesler de hiç fena değil.

 • Elixir @elixir

  Benimki de bugün geldi, şimdiye kadar hemen hemen hep giriş ve orta seviye kulaklıklar aldım, bu da devamı olacak. Sesini merak ediyorum ama Sony'nin ses konusunda üzeceğini düşünmüyorum.

 • Elixir @elixir

  @asaltek
  Hemen emektar Ipad ile eşleştirip denedim çünkü uzun zamandır Ipad ile müzik dinliyorum.
  Fiyatına göre fena değil hatta 220 liraya alacağımız bir çok kablolu kulaklıktan (hatta bass konusunda bir çok kafaüstü kulaklıktan) bile daha iyi diyebilirim.
  Volume yüksek, bass sesler gerçekten güçlü, hakkını veriyor ama malumunuz basslar abartılınca biraz şirazesi kayıyor 🙂
  Vokaller ilgimi çekti: gerçekçi ama aydınlık değiller gibi, sanki önünde perde varmış hissi veriyor. Midler için idare eder diyorum.
  Tizler ise anlamadığım şekilde arada ben de buradayım diyor, normalde bass ağırlıklı kulaklıklarda tizlerden feragat edilir veya arka planda kalır.
  Kulaklığın sahnesi de fena değil, idare eder.
  Dinlediğim bir kaç metal parçada tat eksik kaldı, rap müzik severlerin daha çok hoşuna gidecektir muhtemelen.
  Tabi müzik kaynağını değiştirince sesin karekteri de değişiyor.
  Bazı noktalarda daha iyi bir deneyim sunsa zaten bu kulaklığın fiyatı uçar gider.
  Unutmadan yazayım: malzeme kalitesi de fena değil.
  Kısacası parasını hakkeden bir kulaklık, Sony yine üzmedi.

Samsung 980 1tb SSD

Şu an Vatan'da 1600 küsura satılıyor, neredeyse yurtdışı fiyatına:

https://www.vatanbilgisayar.com/samsung-1tb-980-nvme-m-2-ssd-okuma-hizi-3500mb-yazma-hizi-3000mb.html

Samsung 1TB 980 NVMe M.2 SSD (Okuma Hızı 3500MB / Yazma Hızı 3000MB)...

Samsung 1TB 980 NVMe M.2 SSD (Okuma Hızı 3500MB / Yazma Hızı 3000MB) fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 13

Sırada SSD/HDD krizi mi var?
İnternetteki bazı kaynaklar, Çin'de depolama alanını kullanan 'Chia' kripto para biriminin ortaya çıkıp yaygınlaşması ile beraber, madencilerin depolama ürünlerine yoğun ilgi göstermeye başladığını ve bu yüzden yakın bir zamanda SSD fiyatlarının artabileceğini belirtiyor. Grafik işlemci kullanan coin'ler yüzünden ekran kartlarının fiyatları uçmuş durumda. Üstüne bir de böyle bir kriz çıkmaz umarım.

Ekleme:
https://chiadecentral.com

Chia -

The #1 source for news, farming tips and general discussion about the Chia Network blockchain
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilgisayar ve teknoloji dünyasından telaffuzlar

Birçoğumuz farkında olmadan bazı teknoloji ve dolayısı ile bilgisayar terimlerinin telaffuzlarını dilimize uydurmaya çalışıyor, bunu yaparken bazen yanlış telaffuz edip işin uzmanları karşısında komik duruma düşebiliyoruz.
Özellikle kısaltmalarda yarı Türkçe yarı İngilizce telaffuzlar olayı biraz daha komik hale getirebiliyor, örneğin MP3 kısaltmasını Türkçe telaffuz etmek istiyorsanız 'mepeüç' demeniz lazım iken çevrenizde 'empeüç, empiüç' diye telaffuz edenlere de rastlayabilirsiniz. Sonuç olarak karşınızdaki ne demek istediğinizi anladığı için bu bir sorun olmayabilir ama doğru telaffuz etmenin de zararı olmaz hani.
İşin bir diğer zor yanı: her şey İngilizce değil, bu yüzden teknoloji ve dolayısı ile marka sahibi olan ülkelerin dillerini de bilmek gerekiyor.
Eğer kelimelerin İngilizce telaffuzlarını baz alırsak, çok karşılaştığım terim ve kelimelerin telaffuzlardan örnekler (ve karşılarında -bildiğim kadarıyla- Türkçe telaffuzları)

Gigabyte - Gigabayt
ASUS - Eysus
Linux - Linıks
Xiaomi - Şaomi
Huawei - Huavey (Amerika'da Vaavey diye duyabilirsiniz)
Microsoft - Maykrısoft
Samsung - Semson
Adobe - Idovbi
Delete - Dilit
BIOS - Bayos
Radeon - Reydion

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 43

Teknoseyir Muhabbet devam etmeli mi?
Uzun zamandır Teknoseyir'i severek takip etmekteyim. Lafı kısa kesmek gerekirse, teknoloji konusundaki deneyimlerini bizlere artı değerlerle harmanlayarak sunan Levent Pekcan'ın son günlerdeki hoşnutsuzluğu ister istemez bizleri de etkiledi. Kendisinin Teknoseyir Muhabbet'in devamı konusundaki olumsuz tavrına karşı biz takipçilerin yaklaşımını iletmek adına küçük bir anket oluşturdum. Anket 16 Nisan Cuma günü saat 20:59'da son bulacaktır. Sizleri bu ankete katılmaya davet ediyorum.
Not: Lütfen mükerrer oy kullanmayalım ve objektif davranalım. Sandığa sahip çıkalım 🙂

https://strawpoll.com/9768616pa

Teknoseyir Muhabbet devam etmeli mi? - Guest on StrawPoll

What's your opinion? Vote now: TS Muhabbet kesinlikle devam etmeli, TS Muhabbet devam ederse iyi olur, Kararsızım, TS Muhabbet devam etmezse de olur, TS Muhabbet artık devam etmemel...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 16