QCY gözümde dandik marka algısını tescilledi. T13 modeline bi şans vereyim dedim yaklaşık 1 ay olmadan kapanıp açılmaya başladı arada. Daha önce babama T5 almıştım sağolsun onda da rezil etmişti. Tasarım, ses ve malzeme kalitesi tatmin etse de pek Düzgün çalışan bişey yapamıyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu hat değerleri ne anlama geliyor biri aydınlatabilir mi rica etsem?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

3,5 yıl çalışıp hiç harcamadan kenara koyan asgari ücretli biriktirdiği paranın değeri.. Bir ay yurtdışı tatili zor yapar

BeğenFavori PaylaşYorum yap

1- Bu evlere su girmiyor mu?
2- Kanalizasyondan evin içini çoktan su basmış olması gerekmiyor muydu?
3- Nasıl beton kullanılıyor ki binalar hala deniz suyuna dayanıklı?
4- Elektrikler hala nasıl çalışıyor?

https://twitter.com/TheFigen/status/1546510750293889024?s=20&t=oXe2KVyEtMSMKHuTFfbjUw

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Merhabalar,

Piyasada delik ekranlı ya da damla çentikli telefon dışında iPhone gibi telefon kalmadı galiba. Sensörsüz, öne bakan hoparlörsüz telefon bi işe yaramaz gözümde. Kimseye de tavsiye etmem. Nasıl bir saçmalık bu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

YouTube vanced alternatifleri neler var? Vanced neden kapatıldı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 17
 • Johan @johan28

  Google isterse biter demiştik, demek ki istemişler. Bazı fanlar vardı yok yapamazlar diyorlardı.

 • CMLDS @cmlds29

  Öğrenciysen ve Paparalı isen Youtube Premium ayda 5TL, yılda 60TL... Youtube Premium'un 1 yıllık ücreti neredeyse 1 aylık Netflix parası... Vanced bir de yarı açık kaynaklıydı, giriş ve orta seviye telefonlarda kasma ve donma yapıyordu... Arkaplanda ne işler çeviriyor bi öğrenmek lazım...

 • kemalboran @kemalboran

  1-) Puretuber diye Vanced benzeri bir uygulama var, denemek isterseniz.
  https://www.puretuber.com/

  2-) Youtube vanced‘dan bağımsız uygulamayı devam ettirecek bir grup Youtube Revanced uygulaması üzerinde çalışmaya başlamış, Kendilerinin verdiği bilgiye göre Youtube Vanced'in ters mühendisliği ve entegrasyonları bitmiş. Vanced'den farklı olarak güncellemeler için 3. bir kaynağa muhtaç olmamak için "patcher" dedikleri bir şey üzerinde çalışıyorlar. Bunun da %95'ini bitirmişler. internet sitelerinin %80'i ve Vanced Manager'a benzeyen Revanced Manager uygulamasının da %60'ı bitmiş. Türkçe dahil 26 dil şimdiden çevrilmiş.
  https://github.com/ReVancedTeam

  3-) Youtube Vanced Projesinin durdurulması hakkında üretilen teoriler nedeniyle aşağıdaki açıklamayı yayınlamışlar. Özetle orijinal Youtube uygulamasının logosunu ve markasını ihlal ettikleri iddiasıyla yasal nedenlerle durdurulmuşlar. Diğer teorilerin gerçek dışı olduğunu savunuyorlar.

  İlgili Açıklama:
  "vanced durdurma

  vanced nft/ltt teorisi:
  1. vanced nft:-
  bazı kullanıcılar, vanced ekibi vanced projesinden para kazanmak için nft yayınladığı için google'ın durdurma ve vazgeçme mektubu gönderdiğine inanıyor.

  proje temel olarak bir hobi projesi olarak yapıldı ve daha sonra büyük başarısı nedeniyle halka açıldı.

  dolayısıyla vanced ekibi hiçbir zaman bağış istemedi ve bu projeden para kazanmak için hiçbir sebepleri yok.

  neredeyse 2 yıl önce, cesur tarayıcı ve adguard sponsorluğundaydık ve o zamandan beri web sitemizde ve vanced yöneticimizde tavsiye bağlantılarımız vardı. konu bundan para kazanmak olsaydı, google projemizi gerçekte olduğundan çok daha önce iptal ederdi.

  2. linus medya grubu: -
  Bazı kullanıcılar ayrıca, vanced projesinin videolarında "beğenilmeyenleri" geri getirdiğinden bahsettiğinde, daha fazla kullanıcıyı vanced'e çekmeye başladığına inanıyor.

  ancak vanced zaten yeterince popülerdi ve videolarında vanced'den bahsetmeden çok önce birçok bölgede yaygın olarak kullanılıyordu.

  dolayısıyla, devamsızlığın nedeni hiçbir şekilde bu tür teorilerle ilgili değildir. lütfen bunun için vanced ekibini veya linus medya grubunu suçlamayın.

  korsanlık uygulaması olmaktan kurtuldu:
  1. öncelikle korsanlık nedir? Basitçe söylemek gerekirse, premium aboneliği olan her uygulama ücretsiz olarak halka ücretsiz olarak verilmektedir.

  2. ikincisi, ücretsiz olarak elde edilen youtube premium aboneliğinin premium avantajları nelerdi? vanced, reklam engelleme, resim içinde resim moduyla arka planda oynatma ve kaydırma kontrolleri, varsayılan video çözünürlüğü üzerinde kontrol ve daha fazlası gibi bazı ekstra gelişmiş özellikleri içerir.

  3. Üçüncüsü, vanced korsanlık yapan bu tür özellikleri sağlıyor mu?

  a) youtube tarihinde reklam engelleme: wanam'ın xposed modülü ve etrafındaki benzer şeylere aşina iseniz, google'ın xda üzerinden birkaç yıl içinde youtube red'i tanıtmasından çok önce var. daha sonra, youtube bunu fark etti ve kullanıcılara tüm kullanıcılardan para kazanmak için reklamsız bir deneyim sunacak premium aboneliğini tanıttı. vanced, bu tür modüllerden ilham alarak doğdu.

  vanced kullanmak için para kazanmayan içerik oluşturuculardan bahsediyorsanız, bilmelisiniz ki bu reklamlardan milyonlar kazanamazlar.
  ancak vanced ekibi hiç kimseyi vanced kullanmaya zorlamadı. aslında bu tür uygulamaları kullanmak isteyip istememek tamamen kullanıcının takdirindedir.

  b) pıp ile arka planda oynatma: Aklınıza gelebilecek hemen hemen her medya oynatıcı uygulamasında arka planda oynatma ve pıp bulunur. Korsan olup olmadığını tartışabilirsiniz, ancak eğer öyleyse, internetteki her medya uygulamasını düşünün, en başta bu tür özellikleri ücretsiz olarak dağıtan vlc'dir.

  c) ekstra vanced hediyeler: vanced'in youtube premium aboneliğinin parçası olmayan kendi codec özellikleri, kaydırma kontrolleri, tercih edilen video kalitesi vb. vardır. bunlar kimseye zarar vermez mi?

  bu nedenle, reklam engellemenin yasa dışı olması nedeniyle sona erdiyse, birçok şirket bunu mahkemeye götürmeyi denedi ve her seferinde başarısız oldu. ve aldığımız c&d mektubunda reklamları engellemenin yasa dışı olduğu ve youtube'un hizmet şartlarına aykırı olduğu belirtilebilirdi. youtube'un kendi başına reklam engellemenin yasa dışı olduğundan bahsetmiyor bile. toslarını burada bulabilirsiniz. ayrıca, reklam engelleme birçok bölgede yasaldır.

  rusya'da ikamet eden geliştiriciler:
  başka bir teori, google'ın yalnızca geliştirici rusya'da yaşadığı için c&d mektubu gönderdiğini iddia ediyor. takımın tamamı rusya veya ukrayna'da değil ya da bu ülkelerle ilgisi yok.

  vanced bazı yasa dışı özellikler sağlar:
  yasa dışı kabul edilen tek özellik video indirme özelliğidir.

  Her vanced forumda defalarca bahsettiğimiz için böyle bir özellik eklemek gibi bir niyetimiz yoktu ve hiç yapmadık. dolayısıyla, bu da geçerli değil.

  durdurma ve vazgeçme mektubunun asıl nedeni:
  vanced, orijinal youtube uygulamasının logosunu ve markasını ihlal ettiği için "yasal nedenlerle" durdurulmuştur, çünkü logo orijinal logoya benzer şekilde benzerdir ve markayı kullanmak için google'dan önceden izin alınmadan kullanılmıştır.

  Bizden, sonlandırma kararıyla sonuçlanan tüm vanced uygulamalarının dağıtımı için tüm bağlantıları kaldırmamız istendi.

  vanced tekrar devam edecek mi?
  1. hayır, bu projenin sonu, yani gelecekteki güncellemeler yok. bu vanced uygulamasının öldüğü anlamına gelmez.

  2. mevcut gelişmiş sürümler, google bunları sunucu taraflı özellikler aracılığıyla kırmadığı sürece çalışmaya devam edecektir.

  vanced ekibi kaynak kodunu herkese açık hale getirecek mi/yapabilecek mi?
  vanced ekibi kaynak kodunu "asla" herkese açık hale getirmeyecek. kaynak kodunun internet ortamında kullanıma açılması bizim için ciddi komplikasyonlara neden olabilir.

  ancak vanced yapımında kullanılan herhangi bir kod parçasını asla paylaşma niyetinde değiliz. aynısını yapmaya devam edeceğiz.

  lütfen asla kaynak kodu istemeyin veya bunun için ekibe yalvarmayın.

  vanced uygulamalar için indirme bağlantıları taşındı:
  vanced manager için arka uç kapatıldı ve tüm indirme kaynakları da kaldırıldı.

  bu nedenle, kullanıcılara indirme için herhangi bir yöntem sağlayamıyoruz."

 • DK3 @daralik

  @epsilon Youtube Premium var. Çok da rahat.

Savaş gerçekten çok korkunç bir olay. Tanımadığın bi ülkeden gelen insanlar var seni öldürmek istiyor ve buna mecbur. Tüm duygulardan arınmış şekilde verilen emirleri yapıyorlar. Kişisel, ruhsal ve fiziksel yaşadığınız hiçbir sorunu kendinize dert etmiyorsunuz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İthalat ihracat ile uğraşan firmaların yüzde 30-50 gibi zam vermesi bir tek bana mı saçma geliyor. Zaten kur üzerinden geçen yılbaşına oranla yaklaşık yüzde yüz artış olmuş. Bunun altında yapılan zam değil bana göre.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • çöküş @noisecash

  İthalat yapan firmanin kur maliyeti yüzde yüz artmış bide üstüne adam yüzde elli maaş zamami vermiş,
  Onu yapan patronun elinden öpmek lazım bu korkunç maliyet artışının içinde...

 • AB9 @sqn

  adam vizyoner davranmış, şirketi ihracat yapacak şekilde kurmuş, bir anda dışarıya kapanabilecek, hiç olmadı kur dalgası yiyecek bir ülkede riske girmiş. bu riski çalışan ile paylaşmıyorsa kazancını da paylaşması için bir sebep göremiyorum. bana kalırsa 100 çalışanın üstündeki her firma borsaya kote olmalı ve asgari maaş + şirketin hisse senedini vermeli (bu da yıllık belirlenmeli, örneğin aylık asgari + 1000 lot arclk). çalışan ancak bu şekilde kazanca da riske de ortak olabilir. o zaman görürüz çalışan karı paylaşmak istiyor mu yoksa riske girmeyip şirkete güvenmeyip aldığı gün hisseleri satıyor mu.

  • Johan @johan28

   sorarsan 90% si maaşı seçer basar gider, apple gibi bir örnek bile var zamanında hisse dağıtımları olmamış mı olmuş ama bir kısmı satıp çıkmış. Hatta TR de ya biz çok kötü çalışıyoruz kesin batar diye çıkan bile olur. Dediğiniz yöntem güzel olur ama hisseyi verirsen daha çok çalışırlar ancak bu sefer de farklı talepler doğabilir.

  • AB9 @sqn

   @johan28 işte ekstra talep doğmasın diye bir sonraki sene de asgari neyse verilecek, üstüne enflasyon artışı kadar hisse verilecek (ör: 2022 için 1362 lot arclk), çalışanlar düzgün çalıştıysa, şirketin hissesi enflasyon üstünde değer gösterdiyse kendilerine kar, değilse riske de ortak olmuş olurlar.

 • Johan @johan28

  Zammı çalışana vermesini mi kast ediyorsunuz, işlem ücretlerine mi ? Çalışanaysa 50 fena değil biraz daha verilebilir de. Bu adamın hiç mi girdisi yok sanki, 100 beklemek saçmalık asıl bana göre, hayır kurumu değil sonuçta kur arttı da tek mantık bu olamaz hiç iş yapmamış birinin yorumu gibi oldu bu hesap maalesef.

  • Burhan @epsilon

   Sadece dövizle alım satım yaptığınızı düşünün. Yurtdışı ithal ettiğiniz malın fiyatı değişmedi, sattığınız malın da fiyatı değişmedi. Çalışana verdiğiniz maaş yılbaşında atıyorum 400 euro iken yıl sonu 200 euroya düştü nerdeyse. Tl ile ödediğiniz vergiler, giderler yüzde 50 azaldı diyebiliriz yıl sonunda. Bu durumda çalışana yılbaşında 9 liradan 400 euro 3600 iken yüzde 50 zamla beraber 5400 tl 350 euro yapıyor. Bu durumdaki zammı bana açıklayabilirseniz ikna olacağım.

  • Johan @johan28

   @epsilon hangi sektörmüş o ya ithal malın fiyatının değişmediği (dolar bazı dahil fiyatlar arttı). TL ile ödediğiniz giderler falan da 50 % azalmadı dediğim gibi 30 az 50 fena değil devamı için de bir ara bir iş yaparsınız anlarsınız. Kendiniz anlamazsanız vaktim olunca uzun uzun açıklarım size. Ek not olsun TR de iş yapan bir firmanın kendini TL den soyutlaması imkansız aldıkları sermaye risklerini falan hiç hesaba katmadan hesap yapıyorsunuz. eko101 de değil ama işletme de anlatırlar internette dersleri vardır açık kaynak.

  • Johan @johan28

   @epsilon aklıma gelmişken bir not atayım hocam. Sizin dediğiniz belki normal hayat dışında olur ama stabilitesi olmayan bir ekonomide hesapları hata payı olmadan yapamayız kısaca olay bu. Şimdi işler tıkırında gider diyemiyorsunuz mesela şuan sanayide sıkıntılar var, istediğimiz kadar girdi ve çıktımız dövizle olsun TR de olduğumuz sürece TL ile ve buradaki değişkenlere bağımlı kalıyoruz.

 • Fikri @fikri

  Müşteriler indirim istiyor kur artınca.
  Ürün başka bir ükede kolaylıkla üretilebiliyorsa pazarlık gücünüz olmuyor. O yüzden katma değerli üretim her zaman tek çıkış yol.

İş hayatıyla ilgili kamu mu özel sektör mü uzun vadede avantajlı olur?

Şu an için ortalama bi firmada 5000-5500 artı yan haklar mı ya da düz memur şuan ne kadar alır bilmiyorum 6000- 6500 diyelim. Hangisi tercihiniz olurdu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 29