Sms’leri telefondan telefona nasıl kopyalarım? Dahası telefondaki Sms’leri bi hesaba senkronize edip internetten ulaşabilme imkanı sağlayan uygulama var mı Android için?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Nehirde kaybedilen telefonu 9 ay sonra bulup sahibine ulaşıp teslim ediyolar telefon hala çalışıyor.

https://youtu.be/fN7zAr-wKmU

Underwater Metal Detecting a WATERFALL - I Found an iPhone, Rings, Pocket Knife...

WOW, this is BY FAR my favorite River Treasure dive so far. While scuba diving in an Arizona Waterfall with my metal detector, I found lots of amazing treasu...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

LG G2 kullanan arkadaşlar hangi Android sürümünü kullanıyor. Memnun oldukları olmadıkları sürümler neler 4.4.2 stok sürüm olan telefon için ne önerirsiniz 5.0.2 geçilir mi? #LGG2

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 19

Bir insan tableti, bilgisayarı, teknolojiyi 50 yaşında da öğrenebilir. Çocukların küçük yaşta beyinlerinin gereksiz şeylerle doldurmasına izin vermeyin. Kitap okutturun hobi edindirin, spora yönlendirin erken yaşta yaparsanız sizin gösterdiğiniz yoldan siz olmadan da ilerleyecektir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • erinceray @erinceray

  Size son derece katılıyorum. Altına imzamı atıyorum.

 • Harun. @ht

  Biraz yanlış düşünüyorsunuz. Teknolojide artık spor yapmak ve kitap okumak kadar önemli. Ayrıca bir insan 50 yaşından sonra anca kullanmasını öğrenir, teknolojiyi yönetmek istiyorsanız küçük yaşta öğretilmelidir.

  • Burhan @epsilon

   @ht 50 yaşında öğrenin demedim zaten. Her şeyin zamanı var. Teknolojiyi yönetmek için küçük yaşta youtube kullanmasını öğretmekten bahsetmiyorum ben. Bu iş böyle olmaz çocuğun da hevesi varsa küçük yaşta öğretilecek olanı okuyarak öğrenmesi gerek.

  • Harun. @ht

   @epsilon Bir çocuğa okuması için eline kitabı siz verirsiniz, siz okutursunuz, siz yönlendirirsiniz. Aynı şekilde de tableti de verir siz izlettirir, siz yönlendirirsiniz. Bir çocuğa kitap verip bırakırsanız o çocuk kitaba boş boş bakar ve anca okumaya çalışır. Bir çocuğa da tableti verip boş bırakırsanız açar saçma videolar izler, oyunlar oynar. Demek istediğim teknoloji de kitapta aynı değerde bu zamanda. Sizin yapmanız gereken tek şey tableti çocuğa verip onunla birlikte onunla videolar izleyip, oyunlar oynayıp, öğretici şeyler yapmanızdır. aynı şekilde bir kitabı beraber okuyup beraber öğrenmeniz. bir hobiyi beraber kazanıp beraber ilerletmektir, çocuk zaten büyüdüğü zaman sizden ve çevresinden kazandığı deneyim ile kendi yolunu çizecektir.

  • Burhan @epsilon

   @ht Baştan çocuğa bir şeyin nasıl öğrenildiğini anlatmazsanız silikon vadisinin içinde doğsun yine de bişey öğrenemez, sizin değiğiniz yöntemle sadece ezber yapmış olur.. Bana göre farklı bakış açısına sahipsiniz.

  • protego @protego

   @epsilon Yanlış düşünüyorsun. Ailem bilgisayarın b’sinden anlamaz ama ben şu an teknolojiyle yaşıyorum resmen. Kimse bana bilgisayarı kullanmayı öğretmedi. Herhalde 6-7 yaşlarımdayken eve bilgisayar alındı ve önüme kondu. Ve o bilgisayarın başına benden başka kimse oturmadı. Kimse yanıma oturup birşeyler göstermedi. Çünkü kimse kullanmayı bilmiyordu. Ben kendim kurcalaya kurcalaya öğrendim bilgisayarı ve şu ana kadar bildiğim herşeyi. Senin düşünce yönteminle benim hiçbir şey öğrenmemiş olmam gerekiyordu.

   @ht Kısmen katılıyorum kısmen katılmıyorum. Tamamen yetiştirme tarzına bakıyor bu iş. Ailenin illa her aşamada çocuğun yanında olup yönlendirmesine gerek yok. Çocuk ailesine baka baka öğrenir. Gözlem yapar. Ev ortamı önemli olan. Bana kimse bilgisayar konusunda birşey öğretmedi veya o yanlış bu doğru onu izleme bunu izle demedi. E peki ben niye şu an “bilinçli” bir bilgisayar kullanıcısıyım? Açıp saçmasapan videolar izlemiyorum. Bir çocuğa, oturup da sırf öğretici aktiviteler yaptırmak mümkün değil ve de doğru da değil. Aile her kararı çocuk adına alamaz. Çocuğun bazı şeyleri kendi görmesi, kendi deneyimlemesi, gideceği yolu kendi seçmesi gerekir. Burada önemli olan ev ortamı, çocuğun ailesini gözlemleyerek öğrendiği şeyler ve sosyal çevresi. Sokakta arkadaşlarıyla kedi tekmelemeyi seven bir çocukla oturup kitap okusan ne değişir öğretici oyunlar oynasan ne değişir? Eğer aile çocuğu baştan iyi yetiştirirse, daha doğrusu, aile ortamı iyiyse ve çocuk da ailesini izlediği gözlemlediği zaman boyunca olumlu şeyler görürse iyi bir şekilde yetişir. 7/24 çocuğun başında bişeyler izletmek, her yaptığı şeye karışmak eğitim değildir. Bu tamamen manipüle etmektir. Bu aynı küçücük çocukları kuran kursuna göndermeye benziyor. “Ben küçükken göndereyim öğrensin” diyor aile, sonra çocuğun nasıl bir yol çizeceği belli zaten. “Büyüyünce kendi yolunu çizecektir” denemez. Çünkü çocuk küçükken ne deneyimlediyse onu benimser zaten. Bizim komşu küçük kızını kuran kursuna göndermiş. Kız 6 yaşında falan daha okula başlamamış. Haftasonu yatılı kurs. Kız bi döndü başörtüsü takmışlar kıza. Ondan sonra da öyle devam etti. 6 yaşında ya 6. Bu yönlendirmedir, manipüledir. O kadar küçük yaşta birşeyi zorla yaptırırsan, veya çocuğa sadece kendi iyi olduğunu düşündüğün şeyleri yaptırırsan o yerleşir ve kalır. Çocuk kendi yolunu falan çizemez. Bunun en net ve gerçek örneği. Türkiye’de doğuyorsun müslüman oluyorsun. Türkiye’deki 80 milyon insan Amerika’da, bilmemnerede doğmuş olsa Hristiyan olacaktı. Ve şu an Müslümanlığı benimsedikleri gibi Hristiyanlığı benimseyeceklerdi. Şu an Hristiyanlara gavur dedikleri gibi müslümanlara terörist diyeceklerdi. Tam tersi için de aynısı geçerli. Dolayısıyla ortada çocuğun seçtiği birşey yok. Bir yol yok. Çevre tarafından, aile tarafından yapılan istemli ve istemsiz manipüleler var. Çocuk ne gördüyse onu öğrenir. Eğer çocuğun kendi yolunu çizmesini istiyorsan, çocuğa hiçbirşey dayatmayacaksın, sadece ev ortamı düzgün olacak, çocuk ailesini gözlemlediği süreç boyunca olumlu şeyler görecek. Bu kadar.

  • Burhan @epsilon

   @protego 6 -7 yaşınıza kadar size hiçbir şey öğretmediler, bilgisayar alındı ve siz herşeyi bir anda öğrenmeye mi başladınız?

  • Harun. @ht

   @protego ”çocuk zaten büyüdüğü zaman sizden ve çevresinden kazandığı deneyim ile kendi yolunu çizecektir.” Derken kısmen sizin söylediğinizi demek istemiştim. Daha açıklayıcı olduğun için ve hatamı düzelttiğin için teşekkür ederim

ABD Federal Komünikasyon Komisyonu, “açık interneti” garanti altına alan “ağ tarafsızlığı” kuralını kaldırma kararı aldı.
Artık internet sağlayıcılar, ücretini ödeyen şirketlere internette daha fazla ve hızlı hizmet verebilecek.
Uzmanlar kararın tekel oluşturabileceği ve interneti “paralı yola” dönüştürebileceği uyarısı yapıyor.

http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-42365961?ocid=socialflow_twitter

ABD'de 'ağ tarafsızlığı' kaldırıldı: İnternet için sonuçları ne olacak?

ABD Federal Komünikasyon Komisyonu, "açık interneti" garanti altına alan "ağ tarafsızlığı" ilkesini değiştirdi. Artık internet sağlayıcılar, ücretini ödeyen şirketlere internette...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

500 MİLYON DOLAR DEĞERİNDE 213 BİN 519 BİTCOİN ELE GEÇİRİLDİ

Polisin el koydukları arasında tam 213 bin 519 Bitcoin de vardı. Ele geçirildiği dönemde, bir adeti 2 bin 354 dolar olan Bitcoin’lerin toplam değeri yaklaşık 500 milyon dolardı. Ancak aradan geçen 7 ayda Bitcoin’de yaşanan yükseliş Bulgar hükümetini de adeta ‘zengin’ etti.

ULUSAL BORCUNUN YÜZDE 18’İNİ ÖDEYEBİLİR

Zira 10 Aralık 2017 tarihi itibariyle Bitcoin’in fiyatı 15 bin 850 dolara ulaştı ve Bulgaristan’ın elindeki Bitcoinlerin değeri de 3.3 milyar doları aşar hale geldi. Bulgaristan’ın elindeki Bitcoinleri satıp satmayacağı merak ediliyor zira bu rakam Bulgaristan’ın ulusal borcunun yüzde 18’ine tekabül ediyor. Ülkenin 2016 yılındaki gayri safi yurt içi hasılası ise 52.4 milyar dolar seviyesindeydi.

https://tr.sputniknews.com/amp/ekonomi/201712101031342427-yolsuzluk-operasyonunda-ele-gecirilen-bitcoin-bulgaristan-zengin-etti/

Yolsuzluk operasyonunda ele geçirilen Bitcoin'ler Bulgaristan'ı zengin etti

Dünyanın gündemine oturan kripto para birimi Bitcoin'in fiyatındaki dalgalanmadan en çok faydalananlardan biri Bulgaristan hükümeti oldu. Ülkede Mayıs ayında yapılan yolsuzluk operasyonunda...
BeğenFavori PaylaşYorum yap