Merhaba,

Almanya'dan aracıyla gelecek akraba için ne aldırılabilir? Fiyat avantajı olan ne alınabilir? Tavsiyelere önerilere açığım. Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Merhaba,

Çok küçük bir odam var ama yazın bile soğuk oluyor. Merkezi ısıtma olduğu için kontrolü bizim elimizde değil. Geceleri düşük ısıda sürekli yanacak odayı en azından içinde durulabilir sıcaklıkta tutabilmek istiyorum faturayı da kabartmayacak şekilde ne tavsiye edersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 14

QCY gözümde dandik marka algısını tescilledi. T13 modeline bi şans vereyim dedim yaklaşık 1 ay olmadan kapanıp açılmaya başladı arada. Daha önce babama T5 almıştım sağolsun onda da rezil etmişti. Tasarım, ses ve malzeme kalitesi tatmin etse de pek Düzgün çalışan bişey yapamıyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu hat değerleri ne anlama geliyor biri aydınlatabilir mi rica etsem?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

3,5 yıl çalışıp hiç harcamadan kenara koyan asgari ücretli biriktirdiği paranın değeri.. Bir ay yurtdışı tatili zor yapar

BeğenFavori PaylaşYorum yap

1- Bu evlere su girmiyor mu?
2- Kanalizasyondan evin içini çoktan su basmış olması gerekmiyor muydu?
3- Nasıl beton kullanılıyor ki binalar hala deniz suyuna dayanıklı?
4- Elektrikler hala nasıl çalışıyor?

https://twitter.com/TheFigen/status/1546510750293889024?s=20&t=oXe2KVyEtMSMKHuTFfbjUw

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Merhabalar,

Piyasada delik ekranlı ya da damla çentikli telefon dışında iPhone gibi telefon kalmadı galiba. Sensörsüz, öne bakan hoparlörsüz telefon bi işe yaramaz gözümde. Kimseye de tavsiye etmem. Nasıl bir saçmalık bu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

YouTube vanced alternatifleri neler var? Vanced neden kapatıldı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 14
 • Johan @johan28

  Google isterse biter demiştik, demek ki istemişler. Bazı fanlar vardı yok yapamazlar diyorlardı.

 • CMLDS @cmlds29

  Öğrenciysen ve Paparalı isen Youtube Premium ayda 5TL, yılda 60TL... Youtube Premium'un 1 yıllık ücreti neredeyse 1 aylık Netflix parası... Vanced bir de yarı açık kaynaklıydı, giriş ve orta seviye telefonlarda kasma ve donma yapıyordu... Arkaplanda ne işler çeviriyor bi öğrenmek lazım...

 • kemalboran @kemalboran

  1-) Puretuber diye Vanced benzeri bir uygulama var, denemek isterseniz.
  https://www.puretuber.com/

  2-) Youtube vanced‘dan bağımsız uygulamayı devam ettirecek bir grup Youtube Revanced uygulaması üzerinde çalışmaya başlamış, Kendilerinin verdiği bilgiye göre Youtube Vanced'in ters mühendisliği ve entegrasyonları bitmiş. Vanced'den farklı olarak güncellemeler için 3. bir kaynağa muhtaç olmamak için "patcher" dedikleri bir şey üzerinde çalışıyorlar. Bunun da %95'ini bitirmişler. internet sitelerinin %80'i ve Vanced Manager'a benzeyen Revanced Manager uygulamasının da %60'ı bitmiş. Türkçe dahil 26 dil şimdiden çevrilmiş.
  https://github.com/ReVancedTeam

  3-) Youtube Vanced Projesinin durdurulması hakkında üretilen teoriler nedeniyle aşağıdaki açıklamayı yayınlamışlar. Özetle orijinal Youtube uygulamasının logosunu ve markasını ihlal ettikleri iddiasıyla yasal nedenlerle durdurulmuşlar. Diğer teorilerin gerçek dışı olduğunu savunuyorlar.

  İlgili Açıklama:
  "vanced durdurma

  vanced nft/ltt teorisi:
  1. vanced nft:-
  bazı kullanıcılar, vanced ekibi vanced projesinden para kazanmak için nft yayınladığı için google'ın durdurma ve vazgeçme mektubu gönderdiğine inanıyor.

  proje temel olarak bir hobi projesi olarak yapıldı ve daha sonra büyük başarısı nedeniyle halka açıldı.

  dolayısıyla vanced ekibi hiçbir zaman bağış istemedi ve bu projeden para kazanmak için hiçbir sebepleri yok.

  neredeyse 2 yıl önce, cesur tarayıcı ve adguard sponsorluğundaydık ve o zamandan beri web sitemizde ve vanced yöneticimizde tavsiye bağlantılarımız vardı. konu bundan para kazanmak olsaydı, google projemizi gerçekte olduğundan çok daha önce iptal ederdi.

  2. linus medya grubu: -
  Bazı kullanıcılar ayrıca, vanced projesinin videolarında "beğenilmeyenleri" geri getirdiğinden bahsettiğinde, daha fazla kullanıcıyı vanced'e çekmeye başladığına inanıyor.

  ancak vanced zaten yeterince popülerdi ve videolarında vanced'den bahsetmeden çok önce birçok bölgede yaygın olarak kullanılıyordu.

  dolayısıyla, devamsızlığın nedeni hiçbir şekilde bu tür teorilerle ilgili değildir. lütfen bunun için vanced ekibini veya linus medya grubunu suçlamayın.

  korsanlık uygulaması olmaktan kurtuldu:
  1. öncelikle korsanlık nedir? Basitçe söylemek gerekirse, premium aboneliği olan her uygulama ücretsiz olarak halka ücretsiz olarak verilmektedir.

  2. ikincisi, ücretsiz olarak elde edilen youtube premium aboneliğinin premium avantajları nelerdi? vanced, reklam engelleme, resim içinde resim moduyla arka planda oynatma ve kaydırma kontrolleri, varsayılan video çözünürlüğü üzerinde kontrol ve daha fazlası gibi bazı ekstra gelişmiş özellikleri içerir.

  3. Üçüncüsü, vanced korsanlık yapan bu tür özellikleri sağlıyor mu?

  a) youtube tarihinde reklam engelleme: wanam'ın xposed modülü ve etrafındaki benzer şeylere aşina iseniz, google'ın xda üzerinden birkaç yıl içinde youtube red'i tanıtmasından çok önce var. daha sonra, youtube bunu fark etti ve kullanıcılara tüm kullanıcılardan para kazanmak için reklamsız bir deneyim sunacak premium aboneliğini tanıttı. vanced, bu tür modüllerden ilham alarak doğdu.

  vanced kullanmak için para kazanmayan içerik oluşturuculardan bahsediyorsanız, bilmelisiniz ki bu reklamlardan milyonlar kazanamazlar.
  ancak vanced ekibi hiç kimseyi vanced kullanmaya zorlamadı. aslında bu tür uygulamaları kullanmak isteyip istememek tamamen kullanıcının takdirindedir.

  b) pıp ile arka planda oynatma: Aklınıza gelebilecek hemen hemen her medya oynatıcı uygulamasında arka planda oynatma ve pıp bulunur. Korsan olup olmadığını tartışabilirsiniz, ancak eğer öyleyse, internetteki her medya uygulamasını düşünün, en başta bu tür özellikleri ücretsiz olarak dağıtan vlc'dir.

  c) ekstra vanced hediyeler: vanced'in youtube premium aboneliğinin parçası olmayan kendi codec özellikleri, kaydırma kontrolleri, tercih edilen video kalitesi vb. vardır. bunlar kimseye zarar vermez mi?

  bu nedenle, reklam engellemenin yasa dışı olması nedeniyle sona erdiyse, birçok şirket bunu mahkemeye götürmeyi denedi ve her seferinde başarısız oldu. ve aldığımız c&d mektubunda reklamları engellemenin yasa dışı olduğu ve youtube'un hizmet şartlarına aykırı olduğu belirtilebilirdi. youtube'un kendi başına reklam engellemenin yasa dışı olduğundan bahsetmiyor bile. toslarını burada bulabilirsiniz. ayrıca, reklam engelleme birçok bölgede yasaldır.

  rusya'da ikamet eden geliştiriciler:
  başka bir teori, google'ın yalnızca geliştirici rusya'da yaşadığı için c&d mektubu gönderdiğini iddia ediyor. takımın tamamı rusya veya ukrayna'da değil ya da bu ülkelerle ilgisi yok.

  vanced bazı yasa dışı özellikler sağlar:
  yasa dışı kabul edilen tek özellik video indirme özelliğidir.

  Her vanced forumda defalarca bahsettiğimiz için böyle bir özellik eklemek gibi bir niyetimiz yoktu ve hiç yapmadık. dolayısıyla, bu da geçerli değil.

  durdurma ve vazgeçme mektubunun asıl nedeni:
  vanced, orijinal youtube uygulamasının logosunu ve markasını ihlal ettiği için "yasal nedenlerle" durdurulmuştur, çünkü logo orijinal logoya benzer şekilde benzerdir ve markayı kullanmak için google'dan önceden izin alınmadan kullanılmıştır.

  Bizden, sonlandırma kararıyla sonuçlanan tüm vanced uygulamalarının dağıtımı için tüm bağlantıları kaldırmamız istendi.

  vanced tekrar devam edecek mi?
  1. hayır, bu projenin sonu, yani gelecekteki güncellemeler yok. bu vanced uygulamasının öldüğü anlamına gelmez.

  2. mevcut gelişmiş sürümler, google bunları sunucu taraflı özellikler aracılığıyla kırmadığı sürece çalışmaya devam edecektir.

  vanced ekibi kaynak kodunu herkese açık hale getirecek mi/yapabilecek mi?
  vanced ekibi kaynak kodunu "asla" herkese açık hale getirmeyecek. kaynak kodunun internet ortamında kullanıma açılması bizim için ciddi komplikasyonlara neden olabilir.

  ancak vanced yapımında kullanılan herhangi bir kod parçasını asla paylaşma niyetinde değiliz. aynısını yapmaya devam edeceğiz.

  lütfen asla kaynak kodu istemeyin veya bunun için ekibe yalvarmayın.

  vanced uygulamalar için indirme bağlantıları taşındı:
  vanced manager için arka uç kapatıldı ve tüm indirme kaynakları da kaldırıldı.

  bu nedenle, kullanıcılara indirme için herhangi bir yöntem sağlayamıyoruz."

 • Vizuvv @vizuvv

  @epsilon Youtube Premium var. Çok da rahat.