Yeni telefonun en kötü tarafı engellediğin bütün numaraların uçması. Spam aramalar yeniden başladı. 2 günde bıktırdılar yemin ederim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Yeni telefonum. Alırım bi hayırlı olsun 😀

#XperiaXA1

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

5 yıllık iphone 6 telefonumun ekranı artık dayanamadı gitti. Ekran gidip duruyordu zaten ama ekranın üstüne gelip biraz bastırınca düzeliyordu. Son günlerde sıkıntı yoktu ama ekranda temassızlık olunca son bir zorlama yaptım ve sonunda çizgiler ve en sonunda sonsuz karanlık oluştu. Yaklaşık 10 aydır idare ediyordum. İşte yapabilecek bir şey kalmadı. 6s gibi 1-2 yıl daha idare edecek telefon olsa hiç düşünmez tamir ettirirdim ama yavaşlığından dolayı iphone 6 kullanmak iyiden iyiye eziyete dönüştü.
O yüzden arkadaşlar, bana f/p olabildiğince küçük ve ince, sağlam, suya dayanıklı bir telefon önerebilir misiniz? Bütçe 5000 diyebilirim ama ne kadar az o kadar iyi.

#ceptelefonutavsiyesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telefonun ahizesini sakız ile temizlemek gerçekten çok işe yarıyor. Telefondan hiç ses duymuyordum şimdi ilk günkü gibi oldu 😂😂
#teknomucize 😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

GATA da randevusuz aşı olunmuyor. Bugün başlamış uygulama. Bizim gibi bir sürü mağdur insan var. Oğlanın teki yarın tatile gideceğim diyor, maalesef olmuyor dediler. Yine saçma sapan plansız şeyler.

Ek. Uygulama Bugün sabah 8 de başlamış. Ne desem bilmiyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 14

#ForzaHorizon5 sonunda sesleri düzeltmeye karar vermişler.

FORZA HORIZON 5 YENİ ARAÇ SESLERİ VE YENİ MODİFİYE MERKEZİ

Bomba haber geldi. Forza Horizon 5'te en çok merak ettiğimiz detaylardan biri araç sesleri. Bu video ile merak ettiğiniz birçok soru cevaplanmış olacak. Ayrı...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

U dönüşün serbest olduğu, diğerleri gibi kırmızıda geçmeyip yeşili bekleyen ben ve arkamdan neden u dönüşü yapıyorsun diye kornaya abanan öküz 🐂 Sabah sabah insanın sinirini hoplatıyorlar. Neden böyle bizim insanımız aklım almıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Joe @joe

  Sarı yandığı an kornaya basıyorlar 😁

 • Rasko @rasko

  Geçen sene Edirne'de, yaya yolunda bebekli bir kadına yol vermek için durdum. Arkamdaki yaratık önce kornaya abandı sonra hızla yanımdan geçerken bana hareket çekmeye çalıştığı için az daha bebekli kadına çarpıyordu. 2 karış mesafeyle kurtuldu kadın.

  • s1234 @s1234

   Ceza ile gütmeden bizim milletten bir yol olmaz. Eminim ki bu tür yasaları uygulayan ülkeler de bizimle benzer yollardan geçmişlerdir. Benim anlamadığım bu kadar borçları var şu trafiğe neden el atmıyorlar. Deli gibi para girer kasalarına. (şimdi bizimkiler gider 4 şeritli yola 50 koyup konudan bihaber garibanları sömürürler. Bir şeyi düzgün yapabileceklerini sanmıyorum 😀 😀 )

  • Rasko @rasko

   @s1234 Bu işin nasıl çözüleceğini anlatayım, 1 yıl boyunca çok sıkı şekilde ceza kesecekler. Bir sivil polis sürekli yaya yolundan geçerken bir diğeri izleyecek ve yol vermeyen araçların plakalarını alacak. Ama öyle göstermelik 3-5 ceza değil, tüm ülkede kampanya başlatıp her gün onbinlerce ceza kesilecek ve bu en az 1 yıl boyunca her gün devam edecek. Bir süre sonra şöförler yaya yolunda hem yavaş geçmeye hem yol vermeye alışır zaten. Ceza olmasa bile bu alışkanlık devam eder.

s1234 paylaştı.

%65 aşı oranına sahip olan Hollanda geçen hafta 500 vakadan, bugün günlük 10.000 üstüne çıkmış. Nüfusa oranlı 10.000 vaka TR’de 55.000 vaka gibi bir şey. İsrail aşı etkinliği %64 demişti ama daha da az çıkarsa şaşırmam.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 32
 • Erdinç B. @erdincb

  Aşı sonrası rahatlama ve tam açılmaların etkisidir muhtemelen. Bir de gözden kaçan bir nokta var. Herkes aşı olunca virüsü kapmayacağını zannediyor galiba. Aşı, antikor üretiyor ama virüsü kapmamızı engellemiyor ki. Bana göre vaka sayıları ile aşı sayılarını karşılaştırmak çok saçma. Aşı ile ölüm korelasyonunu ölçmek çok daha mantıklı.

  • Papa Emeritus @pope

   Yukarıda dediğim gibi virüs yayılmaya devam ettikçe daha da kötü varyantlar göreceğiz. Bir sonraki varyant aşının etkisini %10’a bile düşürebilir. Plan nüfusun çok büyük bir kısmını aşılayıp virüse daha fazla mutasyon alanı bırakmamaktı. Bu plan suya düşecek gibi gözüküyor. Daha bunun uzun dönemli etkileri var, ölmeyince tam olarak kurtulmuş sayılmıyorsunuz.

 • Mustafa @uaee

  %65 tek doz oranı değil mi? Tam olarak aşılananların oranına bakarak yorum yapmak daha doğru olur.

  • Papa Emeritus @pope

   Aşılıların %70’i tam aşılı olmalı onlarda. Az bir oran değil. Virüsü geçirenleri ve tam aşılıları dahil etsek oran yine %50’den fazla. Geçen yaz sıkı önlemler olmamasına ve sıfır aşıya rağmen günde 50 vaka falan açıklıyorlardı. Bu yeni varyant tam bir belaya benziyor.

  • Housedakitopal @housedakitopal

   @pope Geçen yaz heryere rahatça seyahat yoktu sanırım. Avrupa Şampiyonasının da bu seneki formatı tam da pandemi coşturan gibi dizayn edilmiş, bu da tahminen yayılmayı iyice arttırmıştır.

 • lterlemez :) @lterlemez

  Bütün bir dünyayı etileyen bir pandemide lisans tartışması gibi bir saçma tartışmanın yapılması çok geri zekalıca bir şey. Uzaylılar dünyamıza saldırdığında 😀 filmlerdeki gibi bir beraberlik düşünmeyin, beklemeyin (ya da bir meteorun çarpacağı zaman). Daha kendi doğamızda ortaya çıkan bir olayın içinde bile lisans tartışması yaşanıyor. Trump'ın tek ama tek haklı olduğu konu da budur, lisansı açık olmalıydı aşıların.

  • Papa Emeritus @pope

   Evet olması gereken buydu. AB gibi ileri görüşü sıfır olan yerler sağolsun daha çok çekeceğimiz var. Bunlar yüzünden ABD’de kafasına göre Moderna ve J&J’yi açamıyor. Moderna’nın üretimine uygun tesis olmadığından belki çok bir şey değişmezdi ama J&J çok iyi olurdu. Almanya gibi yerlerin anayasasını yazıp, onları kendi hallerine bırakmak ülke ve insanları için çok iyi. Maalesef bu tip dünyayı ilgilendiren konularda ise ABD’yi takip etmeleri lazım.

  • CanSimit @cansimit

   @lterlemez Lisanslar patentler olmasaydı aşıyı kim geliştirecekti? Bunlara çökülseydi, bir dahaki pandemide aşı olmazdı. Bence de bunun tartışılması gerizekalıca birşey, o kısmına katılıyorum.

  • lterlemez :) @lterlemez

   @cansimit; Lisansı ve patenti tartışacağın zaman var tartışmayacağın zaman var. Yani, herkes Biontech'e veya Moderna'ya veya başka bir tanesine "sizin aşınızı istemiyoruz" dese herkes, ne olacak? Hala lisans/patent mi tartışacağız (ki dendi de bir ara). Bu tek bir ülkeyi ilgilendiren bir şey değil, tüm dünyayı ilgilendiren bir şey. O zaman, verem, çocuk felci vb diğer aşıları da lisanslamak lazım ki dünya kırılsın.

  • Papa Emeritus @pope

   @cansimit Bunların sahibi ABD devleti zaten. Daha öncede konuştuk bunu. ABD 18-23 milyar USD arası yatırım yaptı aşı işine. Almanya’da Biontech’e 425 milyon USD fon vermiş. Devlet bu aşılarda çok büyük pay sahibi. Her şeyi geçtim ABD’ye ait mRNA patenti açık olmasa bugün Biontech’in B’sini bile duymazdık. Bu tip alanlarda patentlerin açılması gerekiyor.

   https://www.healthaffairs.org/do/10.1377/hblog20210512.191448/full/
   https://www.google.com.tr/amp/s/mobile.reuters.com/article/amp/idUSKBN2661KP

 • uçuştaki ✈️ pilot @ucustakipilot

  Çok fazla açıldılar sebebi o. Yukarıda dendiği gibi %65 teklilerin verisi olmalı, 2'liler yarısı kadar ve önemli olan o bence. Yani %65 firmaların rakam şişirmeleri gibi gerçeği saklıyor.

Uzaktan bir akrabamız delta varyantı yüzünden ölmüş. Yaşı sanırım 70 üstüydü. Aşı olup olmadığını bilmiyorum. Umarım biz aşılılar sıkıntı yaşamayız. Durumlar ciddi 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap