Bu adamlar bu kadar bedava hesabı nereden bulmuş olabilir. Discord nitro kullanan bu kadar çok mu? Benim aklıma başka yer gelmiyor. (ürün nitrodaki gibi şartlarla kullanılabiliyor. )

Ek. Bu ürünü İnstagram'da hb reklamında gördüm. Değişik kafalar.

https://www.hepsiburada.com/microsoft-xbox-game-pass--ea-play-3-ay-p-HBCV00000P62NT?magaza=foxpazar&url_src=and-product-detail

BeğenFavori PaylaşYorum yap
s1234 paylaştı.

Troll hesapları propaganda yapmasın diye siliyoruz benim akıllı üyelerim aynı mesajı screenshot alıp yeniden paylaşıyor. Bunu yapanı da troll kabul edip aynı şekilde hesabını sileceğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 22 / 27
 • Gump @runforrest

  Benim komiğime giden eski üyeler bugün hesap açmış adamın nispeten siyasi göndersini beğeniyor. Bir bakın kardeşim tamam aynı görüşte olabilirsiniz gönderiyle fakat adam bugün üye olmuş ve ilk gönderisi siyasi. 🤣

 • Theo @theo

  Benim paylaştığım screenshot sadece uzun yazının üst kısmıydı. Bilinçli olarak ne yazdığı anlaşılmasın diye sadece üst kısmını aldım. Böyle hakaretamiz akıllı üyelerim demeniz yakışıksız oldu. Burada sözde site kurallarını uyguluyorsunuz ama daha kendiniz uymuyorsunuz. Hesabımı silecekseniz silin hakaret etmeyin.

  • Theo @theo

   Ayrıca siz önce burada 5-6 farklı hesapla çaktırmadan sürekli siyaset paylaşan hesapları silin. Aynı kişinin 5-6 tane hesabı var. Hepsi de 2020 sonrası yeni hesaplar. Burada bulunma amaçları siyaset. Arada anlaşılmasın diye teknoloji postu falan atıyor. Her ne kadar aynı siyasi görüşte olsam da rahatsız edici bir durum. Herif konu açıyor altına fake hesabıyla yorum yapıyor.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Hiç önemli değil. Adamın mesajını ve özellikle aldığı ismi bir daha paylaştınız. Lafım sadece size değil o yüzden hedef göstermedim. Üzerine alınan gücenen de alınsın gücensin bana bırakmadan hesabını silsin gitsin.

 • Mustafa Kaya @mky

  @gamsizm ekşideki gibi çaylak üyelik gelebilir. Çaylaklar üye olduktan sonra bir süre konu açamasalar sadece belirli sayıda yorum yapabilseler

 • seda @seda

  Troll hesapların propaganda yapmasından siyaset yapıyorlar anlamını mı çıkarmalıyım
  pek anlayamadım konuyu ama neyse.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Evet özellikle açılıyor son zamanlarda. Yönetimin aldığı kararlar ve sonuçları ağırlaştıkça aksi propaganda artacak. 2023 yaklaştıkça ortalık daha da şenlenecek. Geçmişte ki ülke bu halde değilken bile çok geldi başımıza. Üyelikleri kapamaya kadar varmıştı.

  • kirazerik @kirazerik

   @gamsizm rahatsız olduğunuz diskuru siz oturttunuz. Sizden etkilenen sessiz onay alanlar abarttı. Şimdi rahatsız olduğunuz paylaşımları yapmayacak olanlar çekti gitti. Şimdi siyaset yapmayın propaganda yapmayın trknoloji harici konuşmayın falan kusura bakmayın komik oluyor.
   En az beş yıldır uyarıyoruz sizi. Her defasında kızım sana söylüyorum gelinim sen anla gibi “gençler yapmayın mahkemelik bir şey olursa ip vermek zorundayız” dediniz.
   Bir kere bile bu hal teknoseyiri toksik bir hale getiriyor vizyonunu gösteremediniz.
   Şimdi birden asarım keserim tavrı ülkedeki siyasi gündemi takip ettiğinizi ve etkilendiğinizi ve doğruladığınızı ortaya koyuyor.
   Olan oldu burası artık teknoloji sitesi değil. Teknoseyir sosyal zamanında teknoloji takip edenlerin teknoloji harici konuştuğu bir kahvehanedir. Ben de artık öyle takılıyorum.

  • CinSimit @cinsimit

   @kirazerik Evet MG bu işi yaptı, çok da güzel yaptı, ben tebrik ederim, kolay değildi kaç yıldır böyle hem tartlı hem sert bir denge tutturmak. Ben TS Sosyal vizyonunu beğeniyorum. Zaten vizyon ne olursa olsun bunu suistimal edenler, troller olacaktı ve de oluyor zaten. Tek takip ettiğim sosyal, TS sosyal, teknoloji ağırlıklı ama insan odaklı.

  • kirazerik @kirazerik

   @cinsimit kesinlikle ben de keyif alıyorum. eğlenceli ama sanırım ne yazdığım net anlaşılmadı. teknoloji için girmiyorum artık teknoseyire. gündemde ilgilendiğim haberleri dinliyorum ve kapatıyorum. sosyal de ise geyik muhabbet için varım. yoksa bir ürün, hizmet veya herhangi birşey hakkında bilgi alma kaynağım asla olmadı son beş yılda. dizi film ekonomi kur falan.
   MG güzel yaptı dediğiniz diskurun paylaşım yapan kullanıcı sayısı ortada. paylaşım yaptıkları konuların dağılımı da ortada. yayın politikası falan kısmına girmiyorum. çünkü orada her zaman "bizim bilmediğiniz şeyler var" diyorlar güveniyorum. Ama kendilerinden sonra açılan teknoloji sitelerinin daha doyurucu içeriği daha az kişi ile oluşturduklarını gözlemliyorum. Teknoseyirden daha yeni oluşumların çok güzel bilgi paylaşım ortamı oluşturduklarını da görüyorum. "bizim bilmediğimiz şeyler var" evet ama kıyas ile baktığımız da kendilerinin de bilmediği şeyler var.
   "Communities of practice" ortamı oluşturamadıklarından cazibelerini kaybetmelerini biz hakkıyla incelediğimiz için firmalar bize anti patik söylemine dönüştürdüler.
   İki arada bir derede kaldılar. her türlü yayın politikaları tutarlı olurdu ama topluluk desteği sıkıntılı. 2000 tane anahtarlık çekirdek kitle var eninde sonunda. Odak ürünlerden editörlere kaymış durumda. LP izleniyor. sohbetler izleniyor. Sosyal de bahsettiğim konuların dışında yapısal sorunlar var. Neyse işleyişi bilmiyorum ama kıyası biliyorum. Bir kahvehane hakkında daha fazla analiz yapmaya gerek yok.
   Şimdi de asarım keserim silerim atarım tavrı hoş değil. Altı üstü 2000 kişi var burada. Ki aktif paylaşım yapan insan sayısı daha korkunç olabilir.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @kirazerik Konuştuğumuz konu hakkında bir bilginiz yok. Siteye dadanan troller var. Maaşlı olanlar. Seçim zamanlarında ortaya çıkarlardı şimdi yönetim zora düşünce daha erken damladılar. Bizim üyelerden bahsetmiyorum. Bizimkiler de bu tuzağa düşüp cevap veriyorlar. Onlara ayrıca kızıyorum.

  • kirazerik @kirazerik

   @gamsizm yönetim zora düşünce, maaşlı olanlar vs Bizimkiler. Yani bütün teknoseyir siyasal olarak iktidarın karşı tarafında mı olmuş oluyor. Maaşlı olduklarını nereden biliyorsunuz ??? Bütün teknoseyirin muhalif olduğunu nereden biliyorsunuz. Teknoseyir kurulduğundan beri yaptığınız en talihsiz açıklama. Konuştuğum konuyu 4 cümle de ispatladınız farketmeden. herkes eşit zeka seviyesindedir kimse kimseden aşağı değildir. Bizim bu işleri teknoseyire sokmayın dememiz esasında kibarca kendi siyasal görüşünüzü bu kadar belli etmeyin idi. Saygılar. Çünkü saygılı olmak zorundayız. Ama sevgiler değil. Çünkü sevmek zorunda değiliz.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @kirazerik Yine en ufak haberiniz olmayan konuyu gereksiz uzatıyorsunuz. Troll olduklarını biliyoruz çünkü saklamamışlar. Doğrudan isim ve logo kullanarak geldiler propaganda yapıp gittiler. Siz görmeyince yok sayılmıyorlar. Maaş almadan da yapıyor olabilirler. İyi niyetli yaklaştım maaşlı dedim.

  • kirazerik @kirazerik

   @gamsizm troll kavramını çok rahat ve emin şekilde kullanıyorsunuz. Bence müsait zamanınızda ters troll kavramını da araştırın. böyle açığa düşmezsiniz. yapılana troll değil demiyorum. sizin olayı ele lış ve yorumlamanızın bu bağlamda gayet trollce olduğunu söylüyorum. dışarıdan gelenler ve buradakiler üzerinden siyasal bir okuma yapan da sizsiniz. dediğim gibi ters troll kavramını araştırın. algı yememek lazım. Sosyal medyada sahte hesaplara Atatürk resimi koyup salak saçma ve insanları kışkırtma amacıyla dine hakaret eden bir sürü sahte hesap var. ters troll olayı budur. onlar trol veya bot işlerini yaparlar. ama birilerini trolleyip siyasi bir kutuplaşma oluştururlar. bu durumda trollenmiş olan siz oluyorsunuz. "sizin bilmediğiniz şeyler var."

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @kirazerik Tersi düzü fark etmiyor finalde siteden banlanıp gönderiliyorlar. Bunlar sadece bu iş için açılmış hesaplar. Elbette amaçları var. Bunu bilemeyiz. Bilmemiz de gerekmiyor sonuç değişmeyecek çünkü. Onlara troll demeyin incitmeyin mi diyorsunuz onu da anlamadım.

  • kirazerik @kirazerik

   @gamsizm demek istediğim böyle operasyonların gazına gelip siyasi görüş ve yorumlarınızı bu kadar açıkça belli etmeyin diyorum. ki amaçları bu, tersi düzü atılmışı falan önemli değil. trol gider sizin yazdıklarınız kalır. Yani bizimkiler tuzağa düşüyor diyorsunuz ya. ki o bizimkiler ifadesi bile çok büyük sıkıntı. siz esasında tuzağa düşmüş oldunuz.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @kirazerik Bizimkiler dediğim TS'ciler. Silinen hesabı screenshot ile yeniden paylaşıp aslında aynı lafları devam ettiriyorlar. Troll şikayet edilir hiç cevap verilmez paylaşılmaz.

  • kirazerik @kirazerik

   @gamsizm ben ne resim gördüm, ne trolleri sağolun temizlenmiş. Ama sizin verdiğiniz cevaplar sayesinde troller amacına ulaştı. En tepkisiz kalması gereken insan troller üzerinden siyaset yapıyor. Cevap veren sizsiniz. Teolleri Amaçlarına ulaştıran sizsiniz. Ama ne yazık ki on yıldır bildiğimiz üzere hatanızı da siz göremeyeceksiniz. Dolayısıyla benim açımdan konu kapanmıştır. Dikkatli olmak lazım. Siyasete girmemek lazım lafı iktidarı eleştirme demek değildir. Defalarca söyledik. Kur 2 iken de girmemek lazım diyen adamım. Sonuçları ortada. Saygılar ve sevgiler.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @kirazerik Kafanızda çok kuruyorsunuz o kadar komplike bir şey yok. Troller hep olur bu kaçıncı. Sileriz gider. İki gün sonra kimse hatırlamaz. İktidar yanlısı troll dediğim için zorunuza gittiğini biliyorum ama işte düşünün benim gibi TS sınırlarında siyaset içine girmeyen biri bunu diyorsa nasıl bir troll saldırısı olmuş. Görseydiniz bu kadar da açıkça olmaz derdiniz. O yüzden bu bir yorum değil. Sizin dediğinizi de anladım kasıtlı olarak öyle yapıp tepki çektiriyorlar hedefe diyorsunuz ben de diyorum ki değil 🙂 Görmediğiniz konuda inatlaşmayın. Finalde trollün kimden geldiği ve ne amaçladığına da bakmıyoruz zaten trollse silinir. Ama sitenin de yardımcı olup trollü beslememesi lazım.

s1234 paylaştı.

Enterasan...
Biri mali müşavirler grubundan paylaşmış.

D-İ-K-K-AT Arkadaşlar bu şahsın adı MEHMET ARAN Bu ruh hastası şizofren herif bursa - konya - gaziantep - balıkesir - çanakkale farklı illerde dolandırıcılık yapıyor Kendisini tarih profesörü olarak tanıtıp dizi ve filim çekimi yapacağını söyleyip Rentacarlardan ve turizm firmalarından araç kiralama Araç kiralama Emlakcılardan yer kiralama Mobilyacılardan mıbilya alma Dekarasyonculardan tadilat Vs vs film çekimi ile ihtiyaç ne varsa farklı sektörlerden sözleşmeli faturalı alışveriş yapıp ödemiyor Piyasadan milyonlar dolandırdığı insanlar var şu an izmir manisa civarına salça olmuş durumda Bu paylaşımı lütfen her sektörden arkadaşlarınız ile paylaşın başkalarının canı yanmasın

BeğenFavori PaylaşYorum yap
s1234 paylaştı.

Bilgilendirme
Akışta benim avatarımi kullanan biri türemiş benzer isimler kullanarak hesap açıp site kuralları dışı paylaşım yapıyormuş
Benimle alakası yoktur bende yeni öğrendim...
Dikkatli bir arkadaş fark etmiş benzer bişey olursa yönetime fake hesap diye bildirin lütfen...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
s1234 paylaştı.

Gündem bugün cansız. Upload ediliyor şu an.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15

Arkadaşlar #Bimcell veya diğer alternatifler nasıldır? Aranızda kullanan olup memnun olan var mı?
Telekom 10 gb'a 57, 12 gb'a 61 TL fiyat çıkardı. Bu diyarlardan gitme vakti gelmiş anlaşılan. (Eski tarifem 10 gb 43 liraydı)

@sqn

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 17
 • s1234 @s1234

  Arkadaşlar hat taşıma ücreti vs oluyor mu? PTT'de var ama Bim'de göremedim. Fenercell'de de 24 ay taahhüt işi hoşuma gitmedi. Ondan pek ısınamadım.

 • makesome @makesome

  Bimcell veya diğer sanal operatörler telekom ne ise onun performansını veriyor. Sizin için hangisi uygunsa onu seçebilirsiniz. Ben zam gelmeden önce bimcell’e geçmiştim. Zamlı fiyatlardan sonra eski kullanıcılarının fiyatları etkilenmedi. Eski fiyattan kullanmaya devam ediyorum.
  Şimdiye kadar 1 kere çekmeme sorunu yaşadım. Telefondan uçak moduna alıp açınca düzelmişti.

 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Ben bu hafta başında geçtim sahi. ertesi gün (salı günü hat taşındı), çarşamba da ilk kontörümü yükledim başka da para vermedim Bim'e. Onun dışında son faturayı ödemek gerekiyor sadece hangi hattan geçiyorsanız, faturalıdan geçerken para istemiyoruz mu ne dedi tam anlamadım orayı.
  Sonuç olarak zaten ödemem gereken bir fatura ödeyerek başka ayriyetten para vermeden Bimcell'e geçiş 1 gün içinde tamamlandı. Zaten TürkTelekom kullandığım için çekim gücü hızı vs aynı.

 • Alim Bozkayalar @sqn

  Türk Telekom altyapısını, Türk Telekom uygulamasını kullanıyorum, TTden memnun oldugum için bundan da memnunum. Taahhüt olmadığı için o ay ne kadar ihtiyacım varsa uygulamadan girip satın alıyorum, gayet memnunum.

Arkadaşlar webdenal.com da bu fan diğer alışveriş sitelerinde 113 lira. Ne dersiniz webdenal'dan alayım mı? (2 tane alacağım)

Ek: Arkadaşlar hepinize teker teker teşekkür ederim. webdenal.com'dan 219 TL'ye 2 tane BL081 aldım.

Be Quiet! BL039 Pure Wings 2 PWM 120mm Kasa Fanı

Be Quiet! BL039 Pure Wings 2 PWM 120mm Kasa Fanı / 4 Pin / 120mm / Kasa / Fan / özellikleri ve özel fiyatıyla Webdenal'da. Şimdi Satın Alın!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 19 / 29
s1234 paylaştı.

Artık buralarda yokum, insanların benim yorumlarımın yazılarımın altındaki binlerce yorumları silinmesin diye hesabı silmiyorum. Buralar size emanet gençler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15