Okul gibi okul be 😂 Hayır böyle bir şey yapıyorsan hem bilgisayar hem internet vermek zorundasın, ülkede bunu zorunlu yapan başka yer var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15

Sistemin bitmiş halini görmek isteyen veya "Renkli kablo PSU kullanılırsa nolur?" diye düşünenler varsa cevabı ektedir 😀 Elimden geldiğince tüm kabloları saklamaya çalıştım ama PCI-E kablosu biraz sırıttı. Onun da asıl sebebi, ikinci ekran kartı için uzatılmış kısmı değil kablonun asıl kısmını takmamdan kaynaklanıyor. Kasa fanları birbirine bağlanmak zorunda ama arkadan geçirince anakarta yetişmiyor, bu sebeple önden geçirmek zorunda kaldım 🙁 Daha önceden siyah kablo bir PSU almak istiyordum ama o kadar da büyütülecek bir durum yokmuş ortada zira temperli camda film olduğu için içerisi çok da belli olmuyor zaten. Bir de bu kasayı alırkenki asıl amacım, hava akışından ödün vermeden, RGB'siz veya RGB'si kapanabilen bir kasa bulmaktı. Piyasa öyle bir hale gelmiş ki RGB nerdeyse standart donanım ama belli bir para vermeden kapanmıyor 😀 Bu kasada hem fanlarda RGB yoktu hem de altta bulunan RGB kapanabiliyordu ve hava akışı mükemmeldi. Bu sebeple tercih ettim. 2 fan bu sistem için fazlasıyla yeterli ama ileride daha iyi bir CPU soğutucu ve 2 fan daha takmayı düşünüyorum. Renkli kablo PSU'ları sırf kabloları renkli diye seçenekler arasından çıkartıyorsanız gönül rahatlığıyla geri alabilirsiniz diyebilirim. Sadece PCI-E için uzatma kablosu alsam ortada renkli kablo kalmayacak. @violetcarson toplanmış halini merak ediyordunuz hocam, buyrun bakın 🙂 Bu arada sistem çalışırken sadece Sapphire logosu kırmızı bir şekilde yanıyor onun dışında içeride ışık yok. Kasanın altındaki RGB kısmı kapanabiliyor dediğim gibi ve ben de kapalı kullanıyorum. #NoRGB #SistemToplama

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 30

Fikir vermesi açısından; alış sırasına göre parçaları aldığım tarihler, yerler, fiyatları ve getiren kargo firmaları.

XPG Invader----İncehesap(Gaming Gecesinden)----24.07.2020----439₺----Yurtiçi Kargo

WD Blue 1 TB HDD----Hepsiburada(HızlıMarket)----6.08.2020----280₺----Yurtiçi Kargo

Sapphire Pulse RX 5600 XT----İncehesap(Gaming Gecesinden)----07.08.2020----2350₺----Yurtiçi Kargo

Gigabyte B450M-S2H----Amazon----19.08.2020----492₺----MNG Kargo

G.Skill RipjawsV 2x8 3200 MHz----N11(Gamers_Arena)----28.08.2020----564₺----Yurtiçi Kargo

AMD Ryzen 5 3600----Amazon----19.09.2020---1747₺----MNG Kargo

High Power HPE 600BR----Amazon(Webdenal)----20.09.2020----467₺----Yurtiçi Kargo

++++En memnun kaldığım mağaza Amazon, en memnun kaldığım kargo firması ise Yurtiçi. Sadece bir tane kargom 2 günde geldi, diğerleri hep 1 günde elime hasarsız bir şekilde geçti.

----En memnun kalmadığım kargo firması MNG. Berbat hız, berbat hizmet ve kargoları sürekli hasarlı. (https://teknoseyir.com/durum/1318937)

En memnun kalmadığım ve artık dolandırıcı olduklarını düşündüğüm mağaza ise İncehesap. Kesinlikle uzak durulması gerekiyor zira iptal olacak kargoyu inatla kargoya veriyorlar ve kredi kartına geri tahsilat yapmıyorlar. Müşteri hizmetlerine bağlanmak için 21 dakika bekledim, "Tamam efendim, aman efendim..." dediler ortada sonuç yok. Eldeki parayı işletip iade yapmadıklarını düşünüyorum. Yoksa hiçbir firma, hafta sonu verilmiş siparişi iptal etmemek için "Kargoya verildi." diye bir yalan söylemez. Bu yalanlarından sonra "Gidin alın kargodan, verilmesin kargoya iade isteyin." sözlerime karşılık "Şimdi kargodan alacağız." demelerine rağmen hala kargoya veriyorlarsa ben bunun altında bir art niyet arıyorum. Bir haftayı geçti hala geri ödeme alamadım. Kargo geri dönmüş ama kargocu da ben evde yokken gelmiş ve "1 ay sürer onun dönmesi." demiş. 1 ay boyunca 2000₺ parayı işlet, en az 100 kişiye böyle yapsan 40000₺, nerden baksan güzel para. Daha da kapılarından geçmem.

#SistemTavsiyesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 17
 • megadeth @megadeth

  Sonuçta sistemin başında insanlar oturuyor ve yoğunluk nedeniyle böyle şeyler olabilir, ben hemen her hafta gaming gecelerinde bir şeyler alıyorum ve bazen bir kaç gün sürse de sipariş ettiğim her şey elime ulaştı, hiç bir sorun yaşamadım. Geçen hafta arızalı bir James Donkey SSD gönderdim, sorgusuz sualsiz yenisini gönderdiler.

  Ayrıca parayı aldılar işlettiler gibi bir şey ürünü kargoya verip geri alayımdan daha kârlı değildir. Sizin 2000 liranızı 1 ay faizde kullansalar 15 lira falan aylık getirisi.

  • Emre @emre64

   Sadece benden değil bir sürü kişiye yapıyorlardır aynısını.

  • bilendenal.com @bilendenaldestek

   @megadeth Tüm siteler stoklarında var olan ürünleri, aynı gün kargolar. Bu nedenle insana bırakmadan hızla işlemleri bitiren sistem tasarlamak en mantıklısı . Bekletmeleri siteleri yönetilemez bir kaosa sürükler. Bu nedenle hiç bir sitenin parayı beklettiğini düşünmüyorum. Milyonlarca dolar işlemde bu rakamlar bir şey ifade etmez. Esas problemleri döviz ile ürün satın almaları ve aynı gün dövize dönmeleri gerekir. Bunu da gene insan etkenine bırakmadan kademeli alım yapmayı sağlayan önermeleridir.
   Halen kargo şirketleri karşı şube kotalarını tam anlamı ile çözemedi. Bu nedenle tüm eticaretler şu anda kargoları teslim etsede kargolar işleme alamıyor ve şubede bekletiyor. Bunun çözümü anlaşmanız olan kargo şubesi ile ilişkinize bağımlı . Bu konuda çok zorlamayın. Bildiğimiz hiç bir site bu problemleri yaratmak istemez, sadece içerideki insan hatalarından dolayı kullanıcılar problem yaşayabiliyor.

 • maxemilian @maxemilian

  Mng ile mobilya geldi ezikti her tarafı

 • TeknoFukara @tugaygs06

  İncehesaptan bilgisayar aldım iade falan da yaptım hiçbir sorun yaşamadım. Biraz da şans işi

 • violetcarson @violetcarson

  toplanmış fotoğraflı halini merak ediyorum müsait olduğunuzda onuda paylaşın lütfen birde o psunun kabloları göz kanatır ilerde bir sleeve kablo takviyesi tadından yenmez hocam hayırlı olsun.

Cinebench R20; Stok fan, stok hızda Ryzen 5 3600. G.Skill RipjawsV 2x8 3200 MHz RAM'ler, B450M-S2H anakart ve Sapphire Pulse RX 5600 XT (Güncel BIOS ve RX 5700XT soğutmalı.)

5'teki testi dün yapmıştım 4'tekini bugün yaptım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

10 Şubat 2019'da çalışmaya başlayan 860 EVO 250 GB'ın şu anki durumu:

#SSD

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yüksek fps kadar güzel bir şey yok. Eskiden 400 dpi 2.21 sensitivity'de oynuyordum, şimdi 2.1 sensitivity ile oynuyorum. Fps artınca oyun da hızlanıyor 🙂 1024x768 yüksek ayarlar.

Ryzen 5 3600 stock soğutma, stock hızı.
Sapphire pulse RX 5600 XT stock hızı.
G.skill 2x8 3200 MHz.

CS komut ayarları da varsayılan ayarlar.

Konsoldaki "Average framerate" kısmına bakmanız gerekiyor bu arada.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@hcaktuna hala ihtiyacın varsa veya ihtiyacı olan biri varsa uygun bir fiyattan vereceğim kodu gelince.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gigabyte'ın uefi kısmında "ultra fast" diye bir ayar var. Onu seçtim, kurulumun devamında bsod verdi ve açılmadı. Pc'yi acıyorum, Gigabyte logosu geldikten sonra bsod'a düşüyor ve açılmıyordu, bios'a dahi girilmiyordu. Diskleri söktüm, bios'a girip o ayarı fast yaptım. Ancak böyle çalıştı. Pek deneyimli olmayan biri olsa kafayı kırabilirdi çünkü sistemi açtığınız an bsod geliyor, ne klavye çalışıyor ne fare 😂 Neyse, sistem hazır ve çalışıyor. Bir iki pürüzü geldikten sonra testlere başlarım 🙂 #sistemtoplama

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uygun fiyatlı Windows lisansına ihtiyacım var. Direkt kendisinden alamam, kürek işlerine de girmek istemiyorum. Okul da vermiyor sanırım. (Pamukkale). En güvenilir ve uygun fiyata nerden temin edebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 14