i5 4210h ve 860m ile Apex Legends'ı rahat bir şekilde oynayabiliyorum. 900p'de 60 fps civarı oluyor, benim için yeterli 🙂 Çoğu yerde 60 fps üstü hatta bazen 80'leri görüyorum ama 50'lere de düştüğü oluyor. Ben bunu oynarım 😀 Origin ID: m_emre64 tabi önce öğrenmem lazım biraz ama çok zor değildir sanırım. @kosmer @ahmetbilgekaanakin #apexlegends

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 16
Emre paylaştı.

Apex Legends oynayan arkadaşlar, ekran kartı+işlemcilerini yazıp oynadığı çözünürlükteki aldığı FPS değerini yazabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 42

IDM Integration Module görünürde hiçbir problem olmamasına rağmen Chrome'da inatla çalışmıyor. Uzantı çalışıyor, bağlantı açtığımda indirmeyi yapıyor. Ama video olan sayfalarda çıkmıyor. Ben de Edge'e ekledim, orda çıkıyor 😀 Hayır hata falan verse çözerim hata da yok 😀 Tüm ayarlarını kurcaladım inatla çıkmıyor 😀

Not: IDM'i nerdeyse sadece bu özelliği için kullanıyorum diyebilirim. Bu özelliği sunan başka bir program yok mudur? Varsa seve seve geçerim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Intel işlemcili laptop kullanıyorsanız eğer, doygunluk ayarını arttırmanızı şiddetle öneririm. IPS ekran kullanıyorum ve doygunluk %30'da, sıfıra alınca renkler gri gibi geliyor 😀 Laptoplarda bu tarz ayarlar Nvidia'dan yapılmıyor. Ama masaüstünde de Nvidia ayarlarından Digital Vibrance açabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Rival 310 geldi 🙂 Elime tam oturuyor gibi. Adeks store inanılmaz bir paketleme yapmış, şu ana kadar Türkiye'den aldığım ürünlere yapılmış en iyi paketleme bu olabilir. SteelSeries Engine 3'ü kurmuştum, taktığım gibi gördü. Ayarlar ekranı da oldukça basitmiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 37 / 47
 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  Hayırlı olsun, darısı başıma...:=)))

 • alipektas @alipektas

  Hayırlı olsun, güle güle kullan 🙂

  • alipektas @alipektas

   @emre64 Yalnız bir şey dikkatimi çekti. Bu mouse baştan uca el uzunluğunu geçiyor herhalde. Çok uzun geldi gözüme, öyle mi hakikaten?

  • Emre @emre64

   @alipektas Büyük bir fare, p81 kullanıyordum ondan büyük. Ama fareyi kavramada bir sıkıntı çekmiyorum, palm tutuşta oldukça rahat benim için. P81'de aynı tutuşu yapınca parmak uçlarım dışarda kalıyordu ama bunun yüksekliği ve genişliği daha fazla olduğu için tam oturuyor.

  • alipektas @alipektas

   @emre64 Palm tutuş diye Google'da aradım, benimki de fingertip ile palm arasıymış. G300s kullanıyorum, palm yapınca avuş tam oturuyor ama parmaklar hafif taşıyor, zaten taşmasa da öyle kullanmak beni rahatsız ediyor, avcumun çok temas etmesini istemiyorum(terliyor, sıcaka basıyor falan 🙂 ). Rival 310 daha uzun galiba, onu kulanırsam palm tutuştan aşağısı kurtarmayacak gibi duruyor. Avcum sürekli fareye tam temaslı olacak yani. Ben bu fareyi kullanamazdım özetle 🙂 Ağırlığı, kayganlığı/akıcılığı, alıcısı, performansı iyidir elbette ama avucunda yabancı gibi durunca tam bi' uzvunmuş gibi kullanamıyorsun. G300s'i de benden başka beğeneni(ergonomi açısından) pek görmedim. Hiç kullandın mı onu, bunla karşılaştırınca ne dersin?

  • Emre @emre64

   @alipektas Denemek lazım ya 🙂 Mediamarkt gibi yerlerde oluyor bu fareler denemek için. Benim deneme şansım olmadığı için direkt aldım ama şansım olsa bir denerdim. Claw tutuş da yapabilirsin. Elin ne kadar büyük bilmiyorum ama ben claw da tutabiliyorum palm de. @kosmer bu konuda daha bilgili sanırım 🙂

  • Emre @emre64

   @alipektas Tutuşlar da bu şekilde gösterilebilir;

  • alipektas @alipektas

   @emre64 Claw tutuşu cok acil bir şey yapmak için fareyi kapınca (ilk tutuşta o da) kullanıyorum da pek uygun gelmiyor bana, hemen diğerlerine geçiyorum. Mesela tırnaklar her daim tam kesik olacak, azıcık bile fare tuşlarına değince o tutş feci rahatsız edioyr beni 😀
   O arkadaşı engellemişim. Nedeni hatırlamıyorum ama büyük ihtimalle onun beni engellediğini fark ettiğim için engellemişimdir(o da beni egellemiş çünkü).

  • Emre @emre64

   @alipektas Tüh 🙁 İyi biridir ya ben söylerim ona, sen kaldır engelini 🙂

  • Atacan @kosmer

   @alipektas eve gidince yazayım hocam. 🙂

  • Atacan @kosmer

   @alipektas Fare büyük gerçekten. Ben de claw-fingertip arasıyım ama claw'a daha yakın. G300, Deathadder, Rival 110, G303 gibi fareler geçti elimden. G303 ergonomi olarak bana göre çok çok iyi ama artık üretilmiyor ve ona yakın bir fare yok gibi. Deathadder hayalimdeki fareydi, Amazon'dan vs almıştım böyle ama yok alışamadım. Sanki direksiyon tutuyorum bayağı büyük kalıyor o yüzden sizi anlıyorum. G300 zamanlarında elim çok ağrırdı, bence güzel bir fare değil ama ergonomik olarak tabii benim bahsettiğim. Kasıntı kalıyordu böyle elim. Benim fare tavsiyesi vermem çok zor ama bu işin ustaları var, elinizin santimine kadar ölçüp tutuş şeklinize göre fare öneren bir YT kanalı var ki gözü kapalı güveneceğim mouse-mousepad inceleyen bir kanal. Her şeyi güzel bir şekilde anlatıyor.

   https://www.youtube.com/channel/UCGJaDZC7PChgd-XMwcbZkiw/videos

   2017-18 fare seçimi tarzı videoları var, öneri videoları var. Hatta direk kendi sitesi bayağı kullanışlı bir göz atın derim.

   http://www.rocketjumpninja.com/

   Şöyle bir top 40 listesi de var.

   http://www.rocketjumpninja.com/top-40/

   Türkiye her ne kadar Zowie gibi markaların deneme ürününü bulmak çok zor olsa da SS, Logitech çok rahat bulunabiliyor. KESİNLİKLE kullanmadan almayın derim. Çünkü artık hepsinin sensörü iyi hepsinin gecikmesi vs benzer, olay tamamen ergonomi. İsterseniz top gibi olanları alın, siz rahatsanız gerisi boş.

  • Emre @emre64

   @kosmer Belli bir fiyata çıkınca oluyor ama o sensör işi 🙂 Rival 310 çok üst düzey olmasa bile kullandığım bloody farelerden kat kat iyiymiş, çevirdiğim yere dönüyor fare. Bir de baktığımız zaman çok da alternatif yok. Zowie tarafında sensörler genelde aynı ve sadece tutuşa göre modeller var. Ama boyutlar pek de değişmiyor.

  • Atacan @kosmer

   @emre64 Ya bilmiyorum kullandığım fareleri yazdım, Deathadder G303 vs ikisi de kaç yıllık fare ama o dediğin olay olmadı hiç ilginç. Mousepad sorun yarattı genelde belli yerinde algılamıyor vs ama fareyle hiç yaşamadım. Ondan dedim sensör beni o kadar bağlamıyor diye, bilmiyorum hiç mi hissetmedim yani garip geliyor 😀

  • alipektas @alipektas

   @kosmer Hocam çok sağ ol, unutmamış yazmısın 😀 G300/G300s'i sağ el sol el farkı olmadığı için çok kişi ergonomik bulmuyor. Ben de yurtta kalıyorken oda arkadaşlarıma beğendirememiştim. Biri beğendi sadece, benim gibi kavrıyordu fareyi o da, hemen gitti aldı zaten 🙂 Bazen benim de elimi ağrıtıyor ama kenarlarındaki çıkıntılar, o zaman claw tutuşa geçiyorum mesela. Tuşların sayısı ve konumuna çok alıştığım için kullanıyorum aslında biraz da. Zaten çift tıklama sorunu da ara ara gösteriyor kendini. Hazır maddiyatı da toparlamışken bi' fare bakınayıp diyordum. Önerdiğin site bayağı yardımcı olacak gibi, da gidip görerek inceleme olayını nasıl yaparım bilmiyorum. İzmir'de bi' Vatan ve Teknosa'ya gittim, onlarda da yoktu adam akıllı fare. Zaten ürün çeşitliliği gittikçe azalıyor mağazalarda. Bu arada, sitede farelerden veritabanı falan da yapmış adam; ölçüsü, ağırlığı falan her bir şeyini yazmış. O da iş görür az çok diye düşünüyorum. Tekrar teşekkürler 🙂

  • Emre @emre64

   @alipektas Hocam yerinde olsam Logitech'e bakmazdım. Çok fazla sıkıntı çıkartıyorlar. G300S var arkadaşımda, uzun süredir sağ tıkı bozuk olduğu için ekstra tuşlardan birini sağ tık olarak kullanıyor 😀 Bir de çok küçük geliyor o fare bana, elimin içinde yok oluyor gibi. Bundan sonra fare alacaksan iyi bir şey bak. Dandik fareler bir şekilde mutsuz ediyor insanı.

  • alipektas @alipektas

   @emre64 Küçük olduğu doğru, ben zaten büyük pek kullanamıyorum. İnanır mısın, bu 4. G300s farem, ilk üçünde hiçbir zaman çift tıklama, tıklamama gibi sorunlar yaşamadım. Diğerlerini bir de daha kötü senaryolarda ve daha uzun süre kullandım bu seferkinden işin ilginci. Logitech'in bu sorunlarını hep burada, arkadaşlardan, çevreden falan duyuyordum tabi de benim başıma ilk defa geldi(oyuncu faresinde). Ben bir de bu G tuşlarına çok alıştım işin gerçeği. Sağ iki tuş sekme ileri/geri, sol 1. G tuşu çift tıklama(ironiye gel 😀 ) için, diğeri masaüstünü göster. Ortadakiler ses açma/kapama. Yani buna o kadar alıştım ki, şunun çift tık sorununu çözebilsem devam da ederim aslında bir süre daha. Aynı tuş kombinasyonu ve boyutu bulsam alacağım başka bi' model, ben de kurtulacağım Logitech'ten 😀 Arkadaşın verdiği sitede birkaç model çaprtı gözüme ama detaylıca bakmam lazım tekrar.

 • tricepsius @metino1917

  başka bir steel series kullanıcısı olarak sana tavsiyem; steelseries engine ile ihtiyacın olan ayarları yaptıktan sonra programı kaldırman. program çalışırken mouse'ta bozukmuş hissi verebiliyor. çift tıklama, tıklamama, algıda ufak sorunlar gibi. ileride böyle bir sorun yaşarsan da ilk denemen gereken şey steelseries engine'i kaldırmak olsun.

 • Atacan @kosmer

  Bildirim geldi ama görünmüyor bi etiketli yorum anlamadım.

#HaftalıkGündemeMalzeme Olur mu bilmem ama #OyunGündemineMalzeme olabilir. İlginç bir durum.

Gym teacher fired for playing ‘Fortnite’ with his students

Game over! A Brooklyn gym teacher with a case of “Fortnite” fever recruited teammates for the wildly popular video game in his own classroom — until the Department of Education found out and fired …
BeğenFavori PaylaşYorum yap

French press'te kahvenin yanına biraz hindistan cevizi eklesem kahveye hindistan cevizi aroması verir mi? 😂😂 #kahve

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 19 / 23
Emre paylaştı.

Arkadaşlar bilenler biliyor, normalde benim ek işim diyebileceğim #tamirtadilat işleri yapıyorum. Genelde elektronik, cep telefonu, bilgisayar ve parçaları vs. bunu tabi normalde internette pek duyurmuyordum. Arada işte TS'den falan ulaşan arkadaşlar sağolsunlar yolluyor tamir edip geri yolluyordum.

İhtiyacı olan varsa işte atıyorum '' abi telefonumun ekranı kırıldı ne yapıcaz ? '' yapılır, yeni ekran alırız, ufak bir işçilik ücreti alırım takarız. Veya notebook'um menteşesi yada kasası kırıldı, işte klavyesi pert, veya ekranı kırık falan bunları yapıyorum. Hani aklınıza gelebilecek çoğu sıkıntının tamirini yapabiliyorum.

Dediğim gibi ek işim çünkü geçmişte teknik servislerde çalıştım. Ama malum düzenli para lazım olduğundan ve başka mesleklere yöneldim. Bu işte aslında hobi şeklinde başladı ama devam ediyorum. Para kazanmak ilk amacım değil ama tabi ek gelir olsun diye yapıyorum. Ama ola ki maddi durumu yoktur, veya işte yetemiyordur sıkıntı değil gene elimden geldiğince yardımcı olurum.

Bana nasıl ulaşacaksınız ? genelde mail ve telegram kullanıyorum.

Mail : orcun89@outlook.com
Telegram : @orcun89

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 29
 • TeknoStil @teknostil

  İyilikten maraz doğar. Ben olsam kimsenin malını beleşe tamir etmem. Tamir edersin çalışır, kıymeti bilinmez. Tesadüf 15 gün sonra başka arızası çıkarsa senden bilirler.
  Herkes böyle değildir belki ama zaten hep de iyi niyetli insanlar bize denk gelecek değil mi? 😀
  İnternetten talimatla/ yazıyla yardım etmek başka, fiziksel olarak yardım etmek bambaşkadır. Paralı tamirde en azından para için bu çileyi çekmiş olacaksınız. Para bir motivasyon kaynağıdır.

 • sapinesEVA @sapineseva

  sunu soyle favorileyelim aklimizda bulunsun....

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  Adamın tarifini yapmak isterseniz @orcun tarif edin.

  • Orcun @orcun

   Estağfurullah, oluyor öyle. Öğrenci eleman bana mail atıyor. Abi diyor elimde birtane tablet var işte şarj almıyor. Pekte param yok ama ne yaparız nasıl olur vs. Ne yapayım şimdi ? yapamam hacı kusurabakma mı diyeyim ? kargoların hatta birini de ben ödedim. Geldi açtım baktım ki tablette uygun fiyatlı 150 200 liralıklardandı, söktüm portunu yeni port lehimledim ekstra güçlendirdim şarjdayken kullanıyorsa gene atmasın kopmasın diye paketledim geri yolladım. Hani şimdi ne yapalım ? ha belki kandırdı beni veya oh beleşe yaptırdım diyordur bilemem ama ben yaptım, gerisi artık onun kendi vicdanıdır.
   Başkası yazıyor daha bak dün oldu olay, note 8'i varmış ekranı kırdım kaça olur. 70 lira işçilik istedik çok dedi. + nasıl güvenecekmiş ya telefonu çalarsam vs. ne diyeyim yani ? sen bilirsin iyi günler dedim bitti gitti.

SteelSeries Rival 310 aldım 🙂 Yanında bir de QcK mousepad gelecek. Şu an için en ucuz Adeks Store veriyor. Kendi sayfalarında sadece mouse 259 lira. N11'de mouse+mousepad 279 lira. SSD alımından 25 liralık kuponum varmış. 254 liraya hem fare hem mousepad'i kapattım gibi 😀 Normalde QcK+ kullanıyorum zaten de, yedek olarak durur veya satarım mousepad'i. #steelseries #mouse @kosmer mağaza satışı onaylarsa hallettim gibi mouse işini 🙂

https://urun.n11.com/mouse/steelseries-rival-310-rgb-gaming-mouse-qck-mousepad-hediye-P203997606

Steelseries Rival 310 Rgb Gaming Mouse - Qck Mousepad Hediye - n11.com

Steelseries Rival 310 Rgb Gaming Mouse - Qck Mousepad Hediye 279,00 TL ve ücretsiz kargo ile n11.com'da! Steelseries Mouse fiyatı Bilgisayar kategorisinde.
BeğenFavori PaylaşYorum yap