Arkadaşlar bu siteden her aracın kilometresi sorgulanabiliyor mu? Aracın hiç HGS'si olmadıysa sonuç çıkar mı? KM sorgulanabilecek başka bir yer var mı?

Araç Kilometre ve Muayene Sorgulama | HGS

HGS uygulamaları ile ikinci el araçlar için kilometre ve muayene sorgulamak artık çok kolay! HGS Araç KM Sorgulama, HGS Araç Muayene Sorgulama, HGS Araç Kilometre Sorgulama
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar bir tane Hyundai Getz buldum 2006 model, yeni kasa ve 1.5 16 valf CRDi, VGT paket. Satıcı değişen yok diyor ama ön sol-sağ çamurluk, kaput ve ön iki kapı boyanmış. Bir de bu fotoğrafı çektim. Aracın şasi-podye-direk vs. gibi önemli yerlerinde işlem/boya yok diyor. Ama ben orda bir boya fırçası izi görüyorum. Bir de bu araba değişensiz olduğu halde nasıl bir kazası oluyor da ön tarafı komple boyanıyor? Hasar kaydı bir tane bedelsiz.

Bugün başka bir araca da ekspertiz yaptırdım ama istediğim gibi çıkmadı. Sahibi masrafları karşılarsa alacağım ama karşılamayacak gibi duruyor. O yüzden buna bakıyorum. Tekrar tekrar ekspertiz parası vermek hiç hoşuma gitmiyor o yüzden bu arabada kesin karar kılabilmek için bilenlere sorularım şunlar;

--Bu araba nasıl bir arabadır?
--1.5 CRDi motoru iyi bir motor mudur? Araç eğer doğruysa 21x.xxx km'de.
--Dizel aracın sıkıntıları nelerdir? Bu yaşta dizel bir aracın "mutlaka elden geçmesi" gerekli dediğiniz bir yerleri var mıdır?
--Bu aracın şehir içi kullanımı nasıldır?
--Sizce fotoğrafta görünen kısım (sanırım podye oluyor.) işlemli mi? Boya izi var ama puntaları da görüyorum.

Bütün araba görseli temsili, lacivert olan benim çektiğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Theo @theo

  Araba 16 yıllık zaten expertizde bir şey çıkmadıysa pek takılma derim. 16 yılda başına her şey gelmiş olabilir alacaksan bunu göze alıp alman gerek bence.

  • Emre @emre64

   Başka bir aracı ekspere soktum. Orta seviye yağ kaçağı var ve conta değişmesi lazım dedi. Motor performansı %77 çıktı. O yüzden ona pek bakmak istemiyorum. Getz'e ekspertiz yaptırmadım henüz.

 • brcan @brcan

  Kazalar çok değişik şekilde gerçekleşebiliyor, önden kazası var belliki düzeltilip boyanmış.Macunu basmış olabilirler.Fırça izi için birşey diyemem, fabrika çıkışı çekilen mastikte olabilir.Puntaları macun üstüne parmak ile yapabiliyorlar ona dikkat etmek lazım.Ben boyaların belirli bir bölgede toplanmamış olmasına dikkat ediyorum(Sağ ön çamurluk-sol arka kapı gibi).
  Onun dışında getz'in bindiğim en sert arabalardan olduğunu söyleyebilirim.Bana çok konforsuz gelmişti.

 • Mr.Bell @mr-bell

  Motor için konuşayım, eğer bu zamana kadar bakımları düzgün yapıldıysa zaten kolay kolay sorun çıkarmaz, ancak hor kullanılsa bile toleransı yüksek bir motor bence. Kaç beygir olduğuna bakın zira bu kasada 110 hp de olması lazım ki iyi kaçar ama bir kusuru vardır pek iyi duramaz, şehiriçi için oldukça pratik ve direksiyonu net sayılabilecek bir arabadır. Yalıtım zayıf ve yanal rüzgarlardan fazla etkileniyor.
  Bunun kuzeni yada kardeşi rio hb var, onun iç mekanı sanki biraz daha dayanıklı gibi geldi bana o sebeple ona da bakabilirsiniz.
  Ama dediğim noktayı atlamayın,bunların güçlü versiyonlarının durması biraz zaman alıyor.

#FilmÖnerisi A Bronx Tale.

Godfather, Goodfellas gibi İtalyan mafyasının ana tema olduğu filmleri izlediniz mi? İzlediyseniz, bu mafyaya bir de Robert De Niro’nun gözünden bakmak ister misiniz? Cevabınız “Evet”se A Bronx Tale, mutlaka izlemeniz gereken bir film. Değilse de mutlaka izlemeniz gereken bir film ama olsun. 😀

A Bronx Tale, Robert De Niro’nun ilk yönetmenlik deneyimi. Aynı zamanda kendisi de filmde oynuyor. Çok fazla görünmese de filmde oldukça önemli bir yere sahip. Filmde ırkçılığın yeni yeni yok olmaya başladığı ama hala bazı kesimler tarafından aşırı derecede önemli bir husus olarak görüldüğü bir dönemde, otobüs şoförü Lorenzo Anello (Robert De Niro) ve oğlu Calogero Anello (Lillo Brancato)’nun arasındaki baba-oğul bağından bir kesit izliyoruz. Calogero veya mafyanın ona diyeceği isimle “C”, mahallelerinin köşesinde bulunan İtalyan barının sahibi ve yerel mafyanın yöneticisi olan Sonny’ye (Chazz Palminteri) özenmektedir. Mahalledeki diğer çocuklar da aynı durumdadır. Hatta mafyadan o kadar etkilenmektedirler ki, mahallede oynarken dahi Sonny’nin veya diğer mafya üyelerinin taklidini yaparlar. Ancak Calogero’nun babası Lorenzo, Calagero’nun mafyadan uzak durmasını istemektedir.

Bir gün Calagero, bir şekilde mafyaya girer. (Spoiler olmasın diye anlatmıyorum.) Ufacık yaşında İtalyan barında mafyanın diğer üyelerine içki servis ederek para kazanmaya başlar. Bunu duyan Lorenzo, C’nin tüm parasını alıp Sonny’ye gider ve parayı geri vererek ona oğlundan uzak durmasını söyler.

Bu olayın üstünden yıllar geçer ve biz C’yi 17 yaşında bir genç olarak görürüz. C, babasından gizli Sonny ile görüşmekte ve hatta ona da babası gibi davranmaktadır. Aynı zamanda yaşıtlarıyla da toplanıp kendilerince “mafyacılık” oynamaktadırlar. Sonny, bu duruma karşıdır ve C’nin bu gruptan ayrılmasını ister. Bunun üstüne olaylar iyiden iyiye gelişmeye başlar.

Aslında filmin tamamını anlatabilirim ama artık daha fazla anlatmayayım, kalanını siz izleyin 😀 Filmdeki C karakterinin öyküsü, Sonny’yi oynayan Chazz Palminteri’nin gerçek hayatta başından geçen olaylara dayanıyor. Bu sebeple filmin senaryosu muhteşem. İnsanın içine işleyen, gerçekten olağanüstü bir film. Robert De Niro hem oyunculuk hem de yönetmenlik dersi vermiş. Diğer karakterler de filme çok iyi oturuyor. Her ne kadar şiddet içerse de insanın içini ısıtan bir film. Mutlaka izleyin.

IMDb: https://www.imdb.com/title/tt0106489/?ref_=nm_knf_i2

Verdiğim diğer film önerileri: https://teknoseyir.com/durum/1461395

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Daha önceden verdiğim, ben film önerisi paylaştıkça güncellenecek #FilmÖnerisi listesidir. (Alfabetik)

-------------------------------2021-------------------------------
A Bronx Tale: https://teknoseyir.com/durum/1474970

Cape Fear: https://teknoseyir.com/durum/1466346

Chinatown: https://teknoseyir.com/durum/1461396

Dead Silence: https://teknoseyir.com/durum/1468547

Single White Female: https://teknoseyir.com/durum/1470677

The Usual Suspects: https://teknoseyir.com/durum/1463901

-------------------------------2021'den öncekiler-------------------------------

Amelie: https://teknoseyir.com/durum/991045

Airplane: https://teknoseyir.com/durum/981790

Apocalypse Trilogy (The Thing ve diğerleri.): https://teknoseyir.com/durum/999362

Assault on Precinct 13: https://teknoseyir.com/durum/977964

Blackjack (21): https://teknoseyir.com/durum/1027234

Brazil: https://teknoseyir.com/durum/655822

Contact: https://teknoseyir.com/durum/1007513

Derailed: https://teknoseyir.com/durum/885068

Drive: https://teknoseyir.com/durum/961217

Empire of the Sun: https://teknoseyir.com/durum/965340

Escape from New York: https://teknoseyir.com/durum/922473

Falling Down: https://teknoseyir.com/durum/973771

Flightplan: https://teknoseyir.com/durum/1023316

Gattaca: https://teknoseyir.com/durum/882749

Halloween: https://teknoseyir.com/durum/1166584

Heat: https://teknoseyir.com/durum/943881

Moon: https://teknoseyir.com/durum/957292

Pleasantville: https://teknoseyir.com/durum/986251

The Illusionist: https://teknoseyir.com/durum/1003608

The Invention of Lying: https://teknoseyir.com/durum/995033

The Quiet Earth: https://teknoseyir.com/durum/1015149

The Sixth Sense: https://teknoseyir.com/durum/1011252

True Lies: https://teknoseyir.com/durum/908714

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknoseyir mail'leri spam'a düşmeye başladı bende. @hkellecioglu @gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

Çentik 😀 Macbook'a da koymuşlar hayırlı olsun 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Bu neymiş ya 😀 Bir süredir Rocket League oynuyorum, bu insanlar ikinci yorumda dedikleri gibi dışarı çıkmıyor heralde 😀 #RocketLeague Hani adamın yaptığı şeyi yapmak o kadar zor ki bu kas hafızasını oluşturmak en az 2000 saat alır. Bir kere deneseniz dediğimi anlarsınız 😀

WR 6'38'461 Eversax's dribbling map

Hey, dont subscribe to this channel i never post videos but if u liked the wr u can leave a like [email protected]_rl is my twitter btwcam settings :110 / 270 / 90...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15
Emre paylaştı.

Twitch

Twitch is the world's leading video platform and community for gamers.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

EA Steam'de BF bundle yapmış. İndirimleri ve ücretsizleri kaçıranlar için çok iyi fiyat, daha önce bu fiyata BF almak imkansızdı. Ayrıca hepsinde tüm map'ler dahil, dolu paketler. #Steam #Battlefield

https://store.steampowered.com/bundle/15295/Battlefield_Bundle/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9