Şimdi ben 30 aylık live gold aldım, bunu gmepass ultimate ile dönüştürmek için sağ taraftan yükselt diyerek sadece 45 liraya ultimate almam yeterli olacak mı ?
EKLEME;
Soruyor ve onay vermeniz durumunda işlemi gerçekleştiriyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu havaya bak, biz mahvolduk.
Arabistan mı burası yahu ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba;
Kardeşim geçen hafta redmi note 10 pro 6 gb ram versiyonunu satın aldı. Satıcısı hepsiburada. Telefon kvk ithalat olarak görünüyor ancak garantisi 07.07.2021 de başlamış olarak kvk sitesinden imei ile sorguladığımız zaman, biz o tarihte sipariş vermedik. Bir şekilde iade edilmiş telefon göndermiş olabilirler mi ?

Kutusundan çıktığı zaman telefonun o şeffaf etiket kısmı vs gayet yapışmış vaziyetteydi ancak telefonun arka kasasına yapışık vaziyette imei etiketi çıkmadı, videolarda vs hep var neredeyse arka kapakta imei etiketi.

Aldığı gün güncelleme geldi ve sürüm yükseltti hiç kullanmadan ve o şekilde kullanmaya başladı.

Ancak kullanırken telefonun genel olarak takılmasından, menü geçişlerinin yavaşlığından şikayet ediyor, bu sebeple bir sefer ayarlar menüsünden fabrika ayarlarına döndürdü ama faydası olmamış.
Şuan söylediği ise şu;
Pubg, aspalth, dr drivingde bile kasıyor,takılıyor diyor. Ekran 120 hz yada 60 hz olması pek fark etmiyor.
Bu takılmanın hava sıcaklığı ile ilgisi olabilir mi ?
Eğer bu sebepten değilse yazılımsal olabilir mi, kullanıp benzer sorunlar yaşayan var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyi haber gelmiş sonunda, iade onaylanmış ama iade şekli ile ilgili belirsizlik var, firmada personeller iş bilmiyor gibi bir durum varmış anladığım kadarıyla.

https://teknoseyir.com/durum/1432880

Merhaba. Bizim kuzen geçen sene bu zamanlar

Merhaba. Bizim kuzen geçen sene bu zamanlar zincir bir teknoloji marketten asus laptop almış. Kullanırken kullanırken takribi 4 ay sonra falan üründe durduk yere donma, fan sesinin garip ve...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

İspanyadan vs yangın söndürme uçağı isteyelim geçici olarak, erkeklik yapmanın alemi yok. 2 uçak bilmem kaç helikopterle sönmüyor. Seri olarak takır takır su atılması lazım bence, her yer kupkuru kalmış zaten.
Avustralya orman yangınına dönmesinden endişe etmeye başladım gidişattan, zaten bu yanan bölgeler Antalya sınırlarının en yeşil yerlerinden, google earthden bakarak görebilirsiniz.
Diğer illeri henüz saymadım bile.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

BİR TÜRKİYE GERÇEĞİ, AMERİKA YENİDEN KEŞFEDİLİYOR. Dünyanın hali hazırda kullandığı bir marka yangın uçakları var, SELPAK gibi bir şey. Aynı uçaklardan da bizim de var ama nasıl uçururuz diye nasıl çürür diye bakılıyor herhalde. Zira uçaklar hangarda yatırılıyormuş. Modern dedikleri kiralık rus uçakları ve pilotları o dumana ne kadar sokuyor yada sokacak, bir tane dün gelen video harici atılan suyun faydası olduğunu düşündüğüm uçaktan su atışı çok sınırlı, hele helikopter bir atıyor ama zerre etkisi yok gibi görünüyor.
Ben bu konunun uzmanı değilim ama bu uçaklar konusu uzmanlık gerektirmiyor zira herkes bunu almış. 3 uçakla su atmak mı 20-30 uçakla su atmak mı ? Gerçekten yazıklar olsun.

https://tr.euronews.com/2019/08/22/akdeniz-ulkelerinde-kac-yangin-sondurme-ucag-var-orman-yanginlari-thk
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye'nin elinde orman yangınlarıyla mücadele edecek bir uçak filosunun bulunmadığını açıkladı. Ayrıca Türk Hava Kurumu'nun elindeki Canadair CL-215 model 6 uçaktan üçünün faal olmadığı belirtildi. Bakan Pakdemirli, basın mensuplarının sorularını yanıtlarken 3 uçağın motor yuvalarının boş olduğunu söyledi.

Söz konusu 6 uçak geçen yıl Bakan Pakdemirli tarafından Yunanistan'a yardım için önerilmişti.

THK'nın internet sitesinde "Avrupa'nın en büyük Amfibik Yangın Söndürme Filosuna sahibiz" ifadesi yer alıyor fakat filodaki uçak sayısı ve modellerine dair bilgi bulunmuyor. CHP İzmir Millletvekili Mehmet Ali Çelebi, sosyal medyadan yaptığı açıklamada THK'nın elindeki faal uçak sayısını 5, modelini ise Canadair CL-215 olarak duyurdu.

Peki, Türkiye gibi Akdeniz'e kıyısı olan ve sıcak havaların da etkisiyle sık sık orman yangınlarıyla karşı karşıya kalan diğer ülkelerde durum nasıl?
Yunanistan

Komşu Yunanistan bölgenin en geniş yangın söndürme uçak filolarından birine sahip. Her ne kadar filonun yaşlı olması zaman zaman eleştiri konusu olsa da 13 Canadair CL-215 ile 7 Canadair CL-415'den oluşan 20 uçaklık bir filo faal olarak kullanılıyor. Canadair filosunda 22 uçak vardı ancak 2 CL-415 kaza yaptı.

Canadair CL-415 12 saniye içinde 6 tona kadar su alma kapasitesine sahip. 1.400 km uçuş menzili bulunan uçakların su alabilmek için 1.5 km'lik bir su pistine ihtiyaçları var.

Yunanistan'ın elinde ayrıca 18 adet Polonya yapımı Pezetel tipi yangın söndürme uçağı bulunuyor. Ancak 1983'ten bu yana kullanılan küçük uçaklar özellikle yeni model Canadair CL-415'lerin gelmesinin ardından genellikle devriye/kontrol görevleri için uçuyor.
Fransa

Fransa Sivil Savunma bünyesinde yer alan yangın söndürme uçaklarının sayısı 26. Bunlardan 11'i CL-415, 10'u Tracker, 3'ü Beechcraft ve 2'si de Dash.

Filonun en eski uçakları olan ve Ağustos ayında yangın söndürme çalışmaları sırasında düşerek bir pilotun ölümüne neden olan Tracker'lar yerini 2020'de Dash model uçaklara bırakacak. Fransa 6 adet Dash alacağını duyurdu. Yeni nesil yangın söndürme uçağı olarak tanıtılan Dash, 10 ton su taşıma kapasitesine sahip.

Beechcraft model uçaklar ise daha çok devriye görevleri için kullanılıyor.

Fransa senatosunun internet sitesinde yer alan bilgilere göre 26 uçak için 90 pilot görev yapıyor.
İspanya

Akdeniz ikliminin de etkisiyle sık sık orman yangınlarıyla mücadele eden İspanya'nın elinde 17 uçaktan oluşan bir Canadair filosu bulunuyor (14 CL-215 ve 3 CL-415).

İspanya'da yangın söndürme uçakları hava kuvvetlerinin bünyesinde görev yapıyor.
İtalya

İtalya'nın yangın söndürme filosunda 16 CL-415 ile 3 CL-215'ten oluşan 19 uçaklık bir Canadair ağırlığı dikkat çekiyor.

Akdeniz ülkelerinde kaç yangın söndürme uçağı var?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye'nin elinde orman yangınlarıyla mücadele edecek bir uçak filosunun bulunmadığını açıkladı. Peki, Türkiye gibi Akdeniz'e kıyısı olan ve...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Manavgat dünden beri yanıyor. Farklı noktalarda hatta illerde bir çok yangın haberi geldi. Ankara da bir adet terörist ormanı yakarken yalandı diye bir Twitter paylaşımı bile var. Bunları yakanları bulup bizzat ateşe atmak lazım bence.
Bunların böyle hoplamasına izin verenlere, çanak tutanlara yazıklar olsun diyebiliyoruz en fazla.
Ne depremle ne sel ile ne yangın ile efektif mücadele şeklimiz yok gibi görünüyor. İnsanları, araçları sahaya sür, eeee ne yapacak o insanlar ne şekilde müdahale edecek, var mı acil eylem planı ?
Elimiz kolumuz bağlı, acı haber gelmesin diye oturduk bekliyoruz. Geçmişte yine böyle çok büyük bir alan yanmıştı Antalya Manavgat Aksesi Gündoğmuş bölgelerinde, hiç ders alınmamış bence.
Gerçekten yazıklar olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap