Monster markalı iş istasyonu modelinden bir bilgisayar var,bataryası şişmiş ve kasayı araladığı için içinden çıkarılmış,ürün 2014 yılında alındığı için tam olarak bir servis hizmeti alınamamış anladığım kadarıyla.
Bataryanın model numarası ile gittigidiyordan bie satıcıda denk geldik,o satıcının web sitesinden satın alındı ama muadil bir ürün,orjinal denemez anladığım kadarıyla.
Bunun orjinalini servis dışında bulma ihtimalimiz var mıydı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Aliexpresste var görünüyor ama orjinallik konusu muallak, neden dersen bunlar oem parça zaten, teyit ettirmen çok çok zor. + tüv sertifikasyonundan geçmiş bir bataryanın şişmiş olması da korkunç birşey.

  • Mr.Bell @mr-bell

   Aynen,hatta hocamız bunu arabasının bagajına koymuş,aman hocam bu tehlikeli dedim,daha az risk teşkil edecek bir yere aktardı.
   Notebookdepo diye bir yerden 500 liraya siparişini geçti bugün,orada ki model numarası tutuyor ama orjinal üretici değil.
   Şişen batarya ile alakalı ülkemiz tüketici kanunlarınca hak arama imkanı var mı?

  • lterlemez @lterlemez

   TÜV Sertifikasyonu pilin şişmeyeceğini garanti edemez ki, şişmeye neden olan bir sürü neden var.

  • Mr.Bell @mr-bell

   @lterlemez İyice puf puf olmuş her tarafı, kasayı kastırıp aralamış falan.

  • Orcun @orcun

   @mr-bell Neden şiştiği belli oldu bataryanın. 😀 Araba dedin bagaj dedin 4 senedir yazları araba içinde çantada dursa vs. her pil şişer veya patlar çünkü onun sıcaklık aralığı var ne çok düşük ne de çok yüksek ama aslında uğraşılırsa dava vs. belki firma tarafından yenisi alınabilir ücretsiz olarak.

  • lterlemez @lterlemez

   @mr-bell; Şu an Macbook Pro 13" Late '11 model dizüstülerin büyük çoğunluğu pil şişmesinden dolayı kasa yamulması yaşamaya başladı ve touchpad arızası veriyor (çünkü pil tam altına denk geliyor ve tıklamaları engelliyor).

  • Orcun @orcun

   @lterlemez Öyle ama bu sertifiasyonu haybeye almıyorlar sonuçta güvenliği ile alakalı birton şey var. E tabi ki sen ateşe at her pil patlar burada mühim olan kıstas bu değil. Atıyorum ip6x sertifikalı bir telefon da su toz geçirebilir ama sertifikası var, testler yapılıyor ki o sertifika veriliyor. Yoksa çoğu çin malı cihazda suya bir derecede dayanıklı ama sertifikası hiç yok.

  • Mr.Bell @mr-bell

   @orcun Bilgisayarın arabada uzun zaman geçirdiğini zannetmiyorum, günde iki sefer arabada duruyordur sabahları ve akşamları, genellikle bina içinde kullanımı söz konusu,oda içinde.

  • Mr.Bell @mr-bell

   @lterlemez Baya rezil bir durummuş.

  • lterlemez @lterlemez

   @orcun; Tabi ki haybiye almıyorlar ama olmayacağı anlamına gelmiyor almaları. Sonuçta mass production bu ürünler.

 • Tansel Şahin @harrower

  Orijinali bile bu duruma geliyorsa, bence risk alınmaması lazım. Servis dışı bir çözüm kötü sonuçlar doğurabilir.

  • Mr.Bell @mr-bell

   Servisten kayda değer bir cevap alınamamış anladığım kadarıyla,mail vs atılmış herhalde.
   Bir problem de şu ki, bilgisayar aktif kullanılıyor ve monster dışarıya parça satışı yapmıyor, buradan birisinin başına gelmişti, benzer bir durum bir arkadaşımın da başına geldi.
   Orijinalinin böyle bir duruma gelmesi ise nasıl mümkün oluyor anlamadım.

 • Ömer Cava @ucdortgenkare

  Clevo kullanıyordu sanırsam Monster. Belki bir ihtimal Clevo dan istenebilir ama çok düşük bir ihtimal.

9 milyon izlenmiş neredeyse.

Jeep Grand Cherokee moose test -- the full story

All performed moose tests with Jeep Grand Cherokee. All failed. The full story and figures at: http://www.teknikensvarld.se/jeepmoosetest-part4/
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu model herhalde en düşük fiyata en yüksek kapasiteyi vermek amaçlı üretilmiş bir serinin ürünü,ülkemizde neden yok?

Amazon.com: Samsung 64GB 100MB/s (U3) MicroSD EVO Select Memory Card with...

Amazon.com: Samsung 64GB 100MB/s (U3) MicroSD EVO Select Memory Card with Adapter (MB-ME64GA/AM): SAMSUNG: Computers & Accessories
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Meizu note 8 ile note 9 modelinin çıkış fiyatları benzer herhalde,yenisi nasıl bir fiyat politikası ile gelir sence?
Fiziksel olarak henüz mağazalara gelmedi herhalde,geçen hafta media markta baktım ama göremedim.
@umtk

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Umut Koçak @umtk

  Çok benzer denilemez aslında arada 20-30 dolar civarı bir ilk çıkış fiyat farkı var. Meizu Note 9, döviz dalgalanması olmaz ise 2000TL civarına bulunabilir diye düşünüyorum. Mağaza durumunu bilmiyorum Mediamarkt ve Meizu Türkiye tarafına sormak lazım.

Kitap fuarında olan fiyat ile internet fiyatı aynı ve interneten alınca ek indirim imkanı falan oluyor,bakıp çıktık sadece

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Master @master

  Fuarlar kitapları ele alıp incelemek, çocukları gezdirmek hatta belki ilgi alanı aynı insanlarla tanışmak için yoksa her şeyde internet daha ucuz. Çünkü maliyetleri daha az.

 • Samed @samedyavuz

  kitap konusunda internetten daha ucuzu yok.

 • huseyinekrem @huseyinekrem

  Fuardaki adam karsız satsa yine interneti geçemez zira saçma salak kira bedelleri far metrekare başına.

  • Mr.Bell @mr-bell

   Ben öyle düşünmüyorum,senelerdir tabiri caizse paranın gözüne vurdular,bu kur ve kağıt olaylarından önce 20-25 liraya satılan kitaplar şuan yine indirim adı altında 20-25 liraya eğer eski basım vs ise 15 liralara kadar satılıyor liste fiyatı 35 liraya kadar çıkıyor ama o paradan alan yoktur herhalde.Ek olarak bu kdv meselesinden illa ki kazanıyorlardır,ben zararına sattıklarını yada çok küçük paralar kazandıklarını sanmıyorum,eğer öyle ise geçmişte attıkları kazıklara saysınlar.
   Ayrıca her kitabın basılmasını yada en azından yüksek adetli basılmasını pek desteklediğim söylenemez,bir çok insan elektronik olarak okumaya çalışıyor,bu insanlara hitap edecek fiyatlara satsınlar elektronik kitapları ama ona da yoklar,bu kadar kendini kapatan bir sektör maalesef daha az kazanmaya yada zamanla kaybetmeye mahkumdur bana göre.
   Kağıt için tepki gösterip gerekli ama popüler olmayan kitapların basımını durdurup,bana göre sadece peri masalından ibaret olan ve kağıt israfından öteye gitmeyen şeyleri basmaya devam ediyorlar ama fuar alan fiyatları yüksek diye dert yakınmıyorlar.
   Fuarı belediye düzenlediği için alan fiyatları ucuz yada ücretsiz olabilir,detayına hakim değilim.

  • huseyinekrem @huseyinekrem

   @mr-bell Yakın zamanda Ankara ATO Congresium'da bir kitap fuarı oldu. Benim bir arkadaş fuar boyunca bir standda çalıştı. Metrekaresi günlük 1400tl gibi bir fiyattan satılıyordu. Bu adamın günde kaç kitap satması lazım ki kâr'a geçsin? Kaldı ki kimse gelipte kitap almıyor, günde 20 kitap anca satılıyor demişti. Tabi ne sattığına göre değişir ama satamıyorlar işte, almıyor insanlar. Bir sosyal etkinlik gibi gezmeye geliyorlar.

   Tabi adamları savunmuyorum. Yıllarca sömürdüler, şimdi sürünüyorlar. Bende e kitaptan yanayım. Zira sadece yazar bile tek başına çıkartabilir kitabını, kimseye ihtiyacı olmaz. Ancak bu aracılar, eski kafa matbaalar henüz yok olamadılar. Kaderleri müzik sektörüyle aynı olacak ama henüz daha vakit var.

 • Paheli @paheli

  Kitap fuarlarına gitmeyeli seneler oldu, sahaf festivallerini severim ama kitap fuarı burnumun dibinde de olsa kalkıp gitmeye üşeniyorum, belki de çok kitabım olduğu içindir. Oradaki amaçsız kalabalık sinirimi zıplatıyor, gezip dolaşıp kitap adı öğrenmek için iyi ama internette daima festival varken üşeniyorum gitmeye artık.

Bugün turksatın yetkilendirdiği ve web sitesinde de görünen bir numaradan aradılar,kampanya sunacaklarını söylediler,ekranlarında abonelik bilgilerine ilişkin bir çok şey var anladığım kadarıyla zira beni sadece isim yönlendirme üzerine aradılar,babamı aramışlar önce o ise oğlanı arayın kayıtlarınız da vardır demiş ve kapatmış.

Konumuza gelecek olursak,şuan kullandığım 24 mbps 50 gb akn li paket yerine 25 mbps akıllı sınırsız verelim,hemen kaydınızı alalım,taahhütünüz bittiği zaman otomatik olarak başlasın diyerek bir teklifte bulundu.

50 mbps akıllı sınırsızın fiyatını sordum,66 lira gibisinden bir cevap aldım ve içinde ekstra kanallar vs var ama onlar lazım değil.

Kampanyaların süresi güya benim taahhüt süremle yakın bitiyormuş ama internet sitelerinden bakınca 12.ayda bittiğini gördüm,yani söylenenlerin bir kısmı satış yapmak amaçlı yanıltıcı bilgi,yukarıda bahsettiğim gibi taahhüt bitiş süremizi falan biliyorlar.Ek olarak ise kampanyalı fiyatlara zam gelecek gibisinden bir bilgi verildi,müşteri mağdur olmaması için böyle yapıyorlarmış,zamanında bir çok kişiyi gerçek kotalı paketlere geçirdiklerini unutmamak lazım.

25 mbps ile 50 mbps arasında temel olarak 10 lira fark ediyor ve şuan da yaklaşık olarak 48 lira civarında bir fatura veriyoruz,televizyon ve internet olarak,cihazlar uzun süredir bizde olduğu için herhangi bir kiralam ek ücreti yansımıyor.

100 mbps paket içinse 75 lira gibi bir fiyat çekiyorlar.

Bahsi geçen paketlerin hepsi akıllı sınırsız yani 19 ile 24 arası hızları sırasıyla,10 mbps,20 mbps ve 25 mbps e düşüyor.En bariz düşüş 100 mbps olan pakette.

Anladığım kadarıyla hemen onay verip geçmemizi gerektirecek bir durum söz konusu değil,zira paketler uzunca bir süre devam ediyor görünüyor.

Şuan kullandığımız 24 mpbs,akn olayından sonra sınırsız olan paket yerine,fiyat ve fayda açısından hangisini seçmek en doğru karar olur.
Çoğu zaman yoğun bir internet kullanımı yok,bazı saatlerde hız düşmesine rağmen 24 mbps işimizi görüyor,bir çok zamanda 3 mbps ile çok idare ettik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kardeşimin hattının taahhütü bu ay bitiyor,kendisine 12 gb lık bir paket teklif edilmiş ama kendisi tarifenin adını sormayı unutmulş,
Kendi hattımdan müşteri hizmetlerini aradım ve böyle böyle bir teklif olduğunu, içeriğinin şu olduğunu, tarifenin adını öğrenmek istediğimi söyledim, kendisi bu bilgiyi hattın sahibi aramadan veremeyeceğini söyledi, tarife bilgisi istiyorum ne alaka dedim, prosedür dedi,o zaman kendi hattım için 12 gb lık tarifelerin bilgisini almak istiyorum dedim ve sonuç olarak öğrendim,bu durumun saçmalığını anlatırken telefon suratıma kapandı veya kapatıldı,ardından bu durumun incelenmesi için kayıt açtırmak amaçlı aradım,sistem çalışması nedeniyle kayıt açamıyoruz diye yanıt aldım.
Operatör telekom,insanı daha fazla para harcatıp başka yere taşıması için zorluyorlar, maliyeti zorlamayacak olsa ciddi olarak düşünürdüm ama neredeyse 2 katına çıkıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Meizu note 8 inceleme durumu var mı?@umtk

BeğenFavori PaylaşYorum yap