200 liraya kadar saç kurutma/fön makinesi lazımmış.
Etap diye bir markanın ürünleri var, onlar nasıldır,onlara alternatif neler var alınabilecek?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 25

Yurtdışından 10 liralık bir ürün aldığımız varsayalım.
2 lira vergi çıkmış olsun %20 den,bunun üstüne 5 lira paket açma ve kapatma bedel çıkıyor mu ekstradan.
Eğer öyleyse 10 liralık ürün 17 liraya gelecek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 13
 • sawgent @sawgent

  Gümrük vergisi çıkmasa bile o hizmet bedeli alındığı için yine alınacak.

 • Orcun @orcun

  10 dolar diyelim 12 dolar + 5 tl + 3 ay gelme süresi vs. hani tek tek paketler açılıp değer bilidirilecek vs. o iş yükü ile gümrük ve dağıtım için ptt falan felç olur. Amaç burada '' alma hemşerim ya alma gebersende alma allah allah daha ne yapalım ya çinden alışveriş edenleri kenarı alıp işimizi mi gördürtelim alma ''

  • Orcun @orcun

   @mr-bell Şahsen dolar 5 liraları gördü ben çinden alışverişi kestim. Kablo şu bu vs bile almıyorum. Bakıyorum türkiyede kim satıyor ? araştırıyorum öyle alıyorum ya da hiç almıyorum.

  • kizilsakal @kizilsakal

   Almada mesela su hazneli sulu boya fırçası burda satıyor kırtasiye adetini 20-25 tl aliexress den alıyorsun 3 ünü 5-10 liraya hemde kaliteli. Bu sadece tek örnek resmen bize değilde firmalara yaradı ama ekonomiye asla yaramayacak emin olun hiç almayacak insanlar ve alamadığı için korkuyla bir şey alırken 40 kere düşünecek.

   Bir örnek daha;
   HDMI ı VGA ya çeviren ara kablo 55 tl eski fiyat kalmış 65 oldu diyen satıcıdan mecbur aldım acelem vardı, aliexpress'e baktım aynı marka aynı ürün birebir 5-7 tl arasıydı, esnaf beni kazıklayınca ekonomi nasıl iyileşcek çok merak ediyorum madem bunlarada denetim gelsin !

  • Orcun @orcun

   @kizilsakal Öyle ama adamlar önüne taş koydukça koyuyor. Ben bu dolar kurunun gerçek olduğuna da ihtimal vermiyorum birileri bilerek yükseltiyor bilerek halkı daha da fakir etmek istiyor ama kendisi kral gibi yaşıyor. Firmalar sevinecek doğru ancak ekonomi kötü insanlar satın almıyor, usb kablo diyoruz mesela ben görüyorum çoğunun kablosu yırtık pırtık 10 20 liralık şey belki ama gene almıyorlar. Hdmi vga için diyeyim onların çünkü ayrımı var aktif çevirici ise farklı fiyat, pasifse farklı oluyor. Mesela gtx 1000 serisinde vga analog sinyal yok, desteklenmiyor yani mecbur aktif hdmi çevirici alman lazım. Aktiflerde de 5v micro usb girişi ve sesi ayırma 3.5 mm falan oluyor bunlar biraz daha pahallı birde hdcp kırma muhabbeti var, mesela çevirici aktif ama ps4 ps3 de çalışmıyor sebebi de hdcp muhabbeti allahtan ps4 de kapanıyor ama gene sorun. Ama genelde 5-10 dolara falan aliden düzgün birtane çevirici alırsın. Ben bu tür şeyleri pahallı ama türkiyeden alıyorum, geçen lazım oldu 55 liraya aldım, kargo beleş falan 1 günde geldi denedim olmasada iade edecektim vs. şimdi çinden onu 6 dolara al gelsin çalışmasın vs uğraş dur + 20 30 gün en kötü bekleme olayı falan e ama sana acil lazım ? hah işte devletimiz de sağolsun tamam evladım sen gene çinden al ama ben sana tarife çıkartıyorum bundan olacak.

 • Pablo Vader @definitive

  Vergi, haraç ..vb neyse de bunları bir de gidip ödemek falan gerekecekse o bile yurt dışından sipariş vermeye engel.

  • Mr.Bell @mr-bell

   Kapıda ödeme var galiba ama nakit ödeme imkanı yoksa o an ne olacak,online ptt sitesinden ödeme vs olması gerekiyor,muhtemelen bu tarz bir ödeme şekli getirirler.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Gidip ödeme devri biteli çok oldu. Sadece burda genelde yanlış kullanılan ifadenin doğrusu gerçekleşirse, yani ürün gümrüğe takılırsa gitmek gerekiyordu ki onun için de bir mail adresi verip evrakları yollamak çoğu zaman gitmeyi de engelliyor. Eskiden evrakları toplayıp biz gidiyorduk.

 • Ömer Faruk Tavukçuoğlu @oftavukcuoglu

  Bence ne firmalara ne halka halk 1 dolarlik seye 20 lira vermez saticida satamazki sahsen cok acil ihtiyac disinda bu tarz seyleri turkiyeden almiyorum

S7 edge hızlı şarj konusunda bir problem var.
Aynı apartmanın farklı dairelerin de hızlı şarj olmuyor ama bazende hızlı şarj oluyor dedikten sonra yavaş şarja dönüyor.
Aynı mahallede başka apartmanların bazılarında oluyor ama büyük çoğunluğunda olmuyor hızlı şarj.
Farklı mahallede herhangi bir sorun olmadan hızlı şarj oluyor.
2 farklı orijinal samsung adaptör ve kablo ile,bir adet hızlı şarj 2.0 destekli adaptör ile denendi,yani adaptör ve kablo faktörü denklemden çıktı.
Binaya gelen ana hatta sorun olma ihtimali nedir, trafo ara ara yetersiz kalıyor olabilir mi yoğun saatlerde falan,yoksa telefon mu bozuk.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Batuhan @achfighter

  Telefon ısınırsa, ekranı uzun süre açık kalırsa, şarj esnasında kullanılırsa hızlı şarjı keser.

  Hatta hızlı şarj destekleyen telefonları kapalıyken şarj etmeyi denerseniz açık hâlindeki hızlı şarjdan daha çabuk şarj olacaktır.

 • protego @protego

  Telefona elektrik veremeyen hat 3000 wattlık buzdolabına nasıl elektrik veriyor hocam 🙂 Başka bişey vardır orda

 • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

  Sorun kablo ya da porttur böyle durumnlarda. Elektrik tesisatı en son düşünelecek şey. Adaptörü kabloyuı değiştiin düzelmezsse portta ya da pil de sorun vardır

  • Mr.Bell @mr-bell

   Yukarıda bahsetmiştim,2 farklı orijinal samsung adaptöre ve kablosu ve bir adet hızlı şarj 2.0 destekli adaptör ve kablo ile denedik,üstüne hızlı şarj destekli powerbank ile de denedik ama sorun devam ediyor.

 • Orcun @orcun

  Evin prizine kaç volt kaç hz elektrik geliyor buna bakmak lazım. Mesela voltaj düşükse ama bu düşüklük atıyorum 220v değilde 190 200 falansa + hz 50 olması lazım bu 45 40 veya dalgalı ise bu sefer ne olur ? akımı adaptör alır ama dengeli voltaj yada sınırında voltaj gelmediğinden akımı kesebilir. Bunu sen hissedemezsin pek ama devamlı kesip geri onayladığını düşün ? o arada bir dengesizlik varsa ? gerçi adaptör çoktan bozulurdu veya evdeki tv buzdolabı vs gibi aletlerde bozulurdu, sıcaklık falan ne durumda ? başka bir adaptör olmadan bunu kesin doğrulamak çok zor.

  • protego @protego

   Voltaj sorunu olsa önce beyaz eşyalar uçardı bence. Hatta bilgisayarda en kolay farkedilirdi bu iş.

  • Orcun @orcun

   @protego İşte buzdolabı gibi cihazlar onu biraz kaldırıyor. PC falanda bir noktada kaldırır, sonuçta prize hiçbir zaman sabit voltaj gelmez, devamlı 220 230 215 210 arası gider gelir, ama hz mühim işte 50 hz altına düşerse ampulde anlarsın ya çok göz kırpıyor dersin, sanki fps düşmüş gibi olur hah işte o zaman bir bokluk vardır. 😀 Bence başka adaptörle de denesin. Belki adaptör bozulmuştur veya evdeki voltaj veya hz ile sorunu vardır olabilir.

  • Mr.Bell @mr-bell

   @orcun Kaç volt ve hz elektrik geliyor bilemiyoruz,yukarıda bahsettiğim üzere 2 farklı orjinal samsung adaptör,kablo ve bir adet hızlı şarj destekli adaptör ve powerbank ile denedik,
   Telefon bu adaptörlerle benim tarafta olan mahallede hızlı şarj oluyor,şarj esnası ısınmaya rağmen herhangi bir kesinti olmuyor ki zaten yüksek bir sıkcaklık olmuyor.
   Ancak bu adaptörle kendi evinde ve mahallesinde hızlı şarj genel olarak olmuyor.
   Beyaz eşyalarda sorun yok ama bilgisayarda yavaş şarj oluyor sanki eskiye göre demişti.

  • Orcun @orcun

   @mr-bell O zaman dediğim gibi sizin mahallede yada binanın vs. volt hz olayında sorun olabilir. Keza bak başka bir sıkıntı söyliyeyim yüksek voltaj geliyordur 240 245 250 vs tamam cihaz adaptör dayanabilir ama bu seferde işte cihazdan yana sıkıntı olabilir. Bir online ups olsa mesela denemelik yani oradan anlaşılır.

  • Mr.Bell @mr-bell

   @orcun Adaptör kendini yakarak cihazı korumaz mı?Kuzene iletirim,teşekkürler.

  • Orcun @orcun

   @mr-bell Üst sınırları var onu aşarsa önce adaptör kendini yakar ama cihaza zarar vermez. Yıldırım gibi ani şeylerde anca zarar verebilir. Onun harici orjinal kablo adaptörde vs pek olmaz.

  • Mr.Bell @mr-bell

   @orcun Ekipmanlar orijinal kullandığı,hazır seni yakalamışken bir sorum daha var;
   https://teknoseyir.com/durum/1082446
   Şurada bahsettiğim konu hakkında tecrübelerin ne diyor?

  • Orcun @orcun

   @mr-bell Ölü piksel muhabbeti olabilir, veya yazılımsal bir sorun, veya daha kötüsü s7 edge ekranı biraz narin gıcık bir ekran bana bile tamire 2 tane s7 edge geldi, mesela pempe çizgi vardı yukardan aşağıya falan çözümü yok panel değişecek ama çok pahallı paneli derken öyle kaldı en son işte ekran komple gitti falan telefon pert, birtanesinde ekranı değiştirdim sıkıntı çözüldü.

Bir arkadaşım,https://www.generalmobile.com/tr/urunler/gm9pro niyetlenecek gibi.
Mevcut telefonuda android one.
Merak ettiği konu ise,bunun ekranı amoled olduğu için yanma sorunu olup olmaması,alt tarafta olan tuşlar,üst kısımda ki simgeler,uygulama ikonları,arka plan resminin izi kalır mı?
Henüz böyle bir şikayet yok gibi amoled olduğu için potansiyelinin yüksek olduğunu düşünüyorum zira çoğu üst model samsungda bu olay oluyor ve garantiye sokmamak için uğraştırıyorlar.

Ayrıca redmi note 7 önerdim ama arada fiyat farkı arttığı için biraz temkinli baktı.
Meizu note 9 ne zaman gelecek ve kaç paradan gelecek belli olmadığı için onun için bir şey demek zor oluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

3000 lira civarında samsung olarak neler alınabilir?
A50 ve A70 düşünülüyormuş, çinli markalar tercih dışında.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

4 aydır takılı olan ssd samsung programına göre 1 tb civarında yazmış olarak görünüyor.Ama öyle her gün bir şeyler kurup silen birisi değilim,normal kullanım ve mevcut yazılımların ve sistemin güncellenmesi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14