Turkcell mobil hotspot paylaşımı kökten engelledi mi ?
Sorunsuz kullanıyordum yakın zamana kadar, bugün lazım oldu ama kullanamıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Ne ölmesi kardeşim bayılmışım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba;
Şimdi size yurdum insanını ve esnafını anlatacağım.
Araba için yedek parça lazım oldu. Girdim intetnetten araştırma yaptım, kim satar kaç paraya satar hangi marka satar.
Yan sanayiyi en ucuz satanı buldum, sonra baktım orijinal etiketli, markalı, ürün üzerinde lazerle kazınmış marka baskısı olan ürünün ilanına girdim.
2 adet firma satıyor ve hepsiburada kanalından.
Daha önce x satıcısından alınmış ve yorumlarda orijinal yedek parça vs diye yazanlar var, y satıcısından ise yorum yoktu. Hepsiburada üzerinden sözleşme kısmında satıcının telelfon numarası çıkıyor, dedim diğerinden kimse almamış, bakalım soralım parça orijinalse ben ondan almış olayım zira puanı aynı ama ticari ünvanı daha nitelikli geldi gözüme.
Neyse aradım sordum, dedi ki siz bize wp den ürün linki atın bakalım, oem üründe satabiliyoruz, ona göre size dönüş yapalım. Bakın burası çokomelli.
Daha önce başına gelmiş birisi olarak kendi kendime dedim ki bunlar bu ilanı uçurur. 5 dk sonra baktım ve bingo onların ilanı gitmiş. Bana ne yazılı olarak ne de sözlü olarak geri dönüş yapmadılar, yetmez gibi yazdığım mesaja yanıt vermedi ve muhtemelen WhatsApp üzerinden engelledi zira profil fotoğrafı vardı lakin şuan yok. Parça 500 liradan ucuz bir parça ama satıcının adamlığı ise göründüğü gibi ortada bence.
Neyse, bu sefer diğer satıcıdan sipariş ettim, sonra aradım. Telefona bir dayı çıktı, arkadan gırgır şamata sesler, çay içiliyor birisi bağararak bir şey anlatıyor dayıda o ara benimle iletişim kurmaya çalışıyor. Ben böyle dayılara hep kurumsal ve kibar yaklaşırım ve onlarda iyi insanlarsa beni üzmezler sağolsunlar, dayı önce parçayı anladı, sonra orijinal dedi, ısrarım üzerine kalktı gitti, giderken dedi ki yahu bir adam şu parçayı orijinal mi diye soruyor bakıverin bakam dedi, ona dediler ki karekodlu parça, dayı bana dedi ki karekodlu parça orijinal.
Tamam dedim marka bilgisi doğruysa sorun yok, poşetinde paketinde başka marka yazarsa yine iletişime geçeriz dedim kapattım.
Parça az önce elimize ulaştı, gördüğüm kadarıyla orijinal ekipman ve sıfır.
Şimdi ben diğer adamı buradan paylaşsam beni ifşaladı diye dayılanmaya kalkacak.
O yüzden işini iyi yapmaya çalışan, dayı haliyle internetten satış yapan ilgi gösteren esnaflar hala var, iyi yorum yazacağım kendisine parçayı bağlayıp sorunsuz olduğuna emin olduktan sonra.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Araç yolda kalırsa yada olası bir durumda çekici hizmeti gerekirse diye ekstra sigorta yaptırıp asistans hizmeti satın alıyoruz. Kırk yılın başında bir lazım oluyor, ondanda faydalanamıyoruz.
Neymiş efendim, 35 km için en düşük verilen teklif 1400 liraymış, bizim poliçe 750 lirasını karşılıyormuş.
E amk nerede yazıyor diyorum burada bu yazmıyor, kimse bize bir şey demedi.
Kem küm acenta ile görüşün diyor.
Acenta ile görüşeceğim o ayrı konu ama satarken deniliyor ki, yolda kalırsanız, kaza sonucu araç yürümez haldeyse en yakın sanayi sitesine ücretsiz çekilir şeklinde anlatılıyor,kimse demiyor ki bunun şartı böyle şöyle. Verdikleri kağıtta da yazmıyor zaten.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 19

Turkcellde güncel kelepir paketler görürseniz haber ediverin. Baya zam geldi her yere ve hizmet nedeniyle Turkcellde kalmam gerekiyor. Nisanda bitiyor taahhüt ancak şimdiden mantıklı bir şey bulursam 16 gb -25 gb arası geçecerim. 21 gb için 125 liraya var ama biraz pazarlık etmek gerekiyor. Onun dışında anlık teklifleride kovalıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türkiye sınırları içinde ciddi bir iş ahlakı sorunu vardı bence ancak son zamanlarda ve özellikle pandemi dönemi sonrası durum daha ciddileşti.
Patronların çoğu vasıfsız ve iş bilmez olmasının yanı sıra tek bildiği çalışana binmek. Kendine bindiren çalışana ise değer veriyorum ayağına müdür vs yapıp onunda binmesini istiyor, o da biniyor, binmek istemezse ya tutunamıyor ya önü engelleniyor ya çeşitli yıldırıcı şeylerle uğraşıyor.
İşin sınırı yok, görev tanımı yok yada dışındda her şey isteniyor. Kimse denetlemiyor yada denetleyene avanta veriliyor ve konu kapanıyor. Sözde olan şeylerle hiç bir şey düzelmiyor. Ahlaksızlık olduğu sürece aynı devam ediyor.
Tüp kuyruğu vardı, gaz yağı alamadık diyen dengesiz tiplerin çocukları ve torunlarıyla uğraşıyoruz, bunlar nesil ve ciddi bir problem.
Fransız ihtilali benzeri bir itiraz muhtemelen yakın zamanda gelir, özellikle global şirketlerin işten insan çıkarması, yükselen enflasyonlar vs derken bir noktada sermaye sahiplerinin elini cebine atması lazım.
Kraldan çok kralcı olmamak lazım. Bir patron sizi, ben ilk gelen son çıkandım diyerek motive ediyorsa, çalışan patrona dönüp, Allah razı olsun bize ekmek veriyorsunuz diyorsa orada hiç bir şey doğru yürümez. Şirket para kazanır ama asla global yada kurumsal olmaz. Vakit verip para alan kişi karşı tarafa bunu söylemek yerine boyun büküyorsa bu onunda suçu size merkep olduktan sonra semer vuran çok olur, oluyor. Türkiyede işsizlik yüksek ve maaşlar düşük olduğu için, senin yerine başkasını hemen bulurum mesajını patronlara verdirenilenlerin suçu ve payı da var bence. Her şey silsile yoluyla gidiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • anıl @anil_

  Bu ülke insanından Fransız ihtilaline benzer şeyler beklemek üzer yalnız. Hiçbir şey yapamazlar. Oyna devam, gidebilen yurt dışına çıkıyor. Tuzu kuru olan zaten ses etmiyor, geri kalan da çırpınsın dursun. Eğitim sistemi itiraz etmeye izin vermiyor ki zaten itaat etmeyi öğretiyor.

 • Orcun @orcun

  En temelden gireceğim örnek olması açısından yazıyorum. Bu topraklar yüz yıllardır sadece bir veya birkaç kişinin zümresiyle yönetildiler ve de ne denilse ona biat edildi. Şimdi böyle bir toplum 500 sene 400 sene 600 sene yaşamış. Bunu bir kenarıya koyalım.

  Geldik günümüze, herkes patron olmak istiyor herkes birbirini ezmek küçültmek istiyor. Neden ? çünkü geçmişindeki ezikliğinin özgüvensizliğinin acısını böyle çıkartan bundan beslenen insanlar çok fazla. Siz kölesiniz arkadaşlar, bunu ister kabul edin veyahut etmeyin kölesiniz başka da hiçbirşey değilsiniz. Çünkü bu sistemde köle olmak zorundasınız. Değilim diyorsanız o zaman kanıtlayın ?

  Gidin patronunuza deyin ki '' SUS LAN ... KODUMUNUN EVLADI NE LAN BU BÖYLE AKŞAM İŞTEN ÇIKTIK GECE ARIYON SENİN GELMİŞİNİ GEÇMİŞİNİ YATIRIP BU KADAR İNSAN İÇİNDE BİRDAHA İNSAN İÇİNE ÇIKAMAYACAK HALE GETİRİRİM ... KODUMUNUN ÇOCUĞU '' deyin de görelim. Hemen gidin yarın pazartesi günü müdürünüz patronunuz vs neyse deyin de görelim. Diyemezsiniz. Bitti kölesin abicim. 😀 Bunu diyebiliyorsanız eyvallah helal olsun.

  O yüzden işte herkes birbirini gondikleme derdinde, çünkü başka bir yolunu yapmak için önce insan olmak gerekiyor sizler insan değilsiniz. Bu şekilde 600 yıldır yönetilen ve yönetilmek istenen insandan daha düşük varlıklarsınız. Bir allahın kulu çıktı 1923 de sistemi değiştirdi ancak gördüğünüz gibi daha 100 yılı dolmadan gene aynı yere geldik çünkü bu insanın bu milletin malesef ki kanında olan birşey. Bir çoklarımız insan olmayı dahi hak etmiyor. Hak etmeyenler ise bizi yönetmeye çalışıyorlar paraları ve güçleri sayesinde. Bunun çözümü malesef yakın zamana kadar olmayacak, belki değişim olacak ama o değişim belki daha kötü belki daha iyi yönde de olacak bilemiyoruz.

  Çünkü sistem böyle işlemiyor. Parasını maaşını aldığınız kişi veya firmanın orada çalışan sizden üstlerinizin onun bunun isteğini işini yapmadığınızda kapıdasınız kovulursunuz. Haliyle size kim para verecek ? nasıl barınacaksınız ? nasıl yaşayacaksınız ? mümkün mü ? değil. Ha yaşarsınız ama işte öyle konforlu insan gibi yaşamak o olmaz işte. Ha anneniz babanız zengindir size evi de apartmanı da daireyi de çiftliği de arabaları da verir kendiniz iş kurarsınız kendi işinizi kendiniz yaparsınız ama bu zaten geçerli bir senaryo değil. 15 milyonda bir ihtimalde olabilecek birşey. Veya da daha da kötüsü annenizin babanınınz yaşında hiçbir ekonomik özgürlüğünüz olmadığı devamlı travmalar yaşayacağınız ortamda yaşarsınız. Gece geç geldin kavga erken geldin sorun ha bire devamlı küfürler kıyametler hakaretler işitirsiniz. Ekonomik özgürlüğünüz olmadığı için de devamlı kendi aileniz bile sizin üstünüzden baskı kurar zorlar. O yüzden isteseniz de istemeseniz de patronun bir yerini yalamak zorundasınız mecbursunuz. Bu sistem değişmedikçe gelişmedikçe sizler birer kölesiniz.

S23 ailesi kaç liradan gelecek sizce ?
Tahminleri ram ve gb versiyonları ile alabiliriz 😛

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar;
iPad 9.nesil için kalem lazım oldu. 2 adet kalem buldum amazondan, birisi 10 000 satmış, diğeri 4800 satmış, fiyatları yakın ama hangisi nasıldır bilemiyorum.
Tecrübesi olanlardan destek bekliyorum.
Teşekkürler.
https://www.amazon.com.tr/2018-2022-Stylus-Kalem-Nesil-Reddetme/dp/B07XMM1983
https://www.amazon.com.tr/Stylus-2018-2020-Hassasiyeti-Manyetik-Dijital/dp/B08FJB9M5G

BeğenFavori PaylaşYorum yap