Sınıf öğretmeni bir tanıdığımız için bir adet bilgisayar gerekiyor,okul adına alındığı için mümkün mertebe uygun fiyatlı ama en 4 sene dayanabilecek bir şekilde bir ürün bakılıyor sonuç olarak.
Ben ilk olarak dell modellerine baktım,alternatif modelleriniz varsa onlara da bakılabilir.
Maksimumum 3000 lira gibi ama ne kadar altında olursa o kadar iyi,küçükte olsa ssd olsa hiç fena olmaz.
https://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-3585-amd-ryzen-3-2200u-4gb-1tb-linux-15-6-hd-tasinabilir-bilgisayar-hdsr3f41c-p-HBV00000K4IA4
https://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-3580-intel-core-i5-8265u-4gb-1tb-radeon-520-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-fhdb26f41c-p-HBV00000INP36
https://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-3576-intel-core-i5-8250u-4gb-1tb-radeon-520-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-fhdb25f41c-p-HBV00000BAW9L
https://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-3576-intel-core-i5-8250-8gb-256gb-ssd-radeon-520-freedos-15-6-tasinabilir-bilgisayar-fhdb25f8256c-p-HBV00000FKJ4Y

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Epson tanklı yazıcı alıp kullanıp memnun kalanlar var mı?
İlkokul öğretmeni için,öğrencilere çıktı alıp vermek maksadıyla kullanılacak.Basım hızları nasıl,günlük ne kadar baskıya kadar sorunsuz çalışır,internette mürekkepler ucuz gibi mağazaya göre ama orjinal ürün mü bilemiyorum.
Nokta atışı şu model diye tavsiyeniz var mı?Kullanım maliyetleri uygun olması öncelik gibi.Renkli basım olması şart

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Edevlet üzerinden kimlik başvuru durumu sayfası bir türlü açılmıyor,sıra var bekle diyor ama öyle kalıyor dakikalarca.
https://randevu.nvi.gov.tr/application/index
Şuradan başvuru durumu sonucuna ulaşabilirsiniz diyor ama orada da başvuru yok diyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Neredeyse hiç bir telefonun ne ahizesinden ne mikrofonun kalitesinden bahsediliyor.
En baz özellik ne durumda atlanıyor yani.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kullandığı kredi kartına aidat ödeyen,memnun kalan var mı,ne gibi ek özelliklerden faydalanıyorlar,bu kredi kartların çeşit çeşit özellikleri oluyormuş,belli limitler ve durumlar dahilinde.

Ben vermiyorum,aidat alırlarsa bir şekilde geri alıyorum diyenler varsa nasıl yöntemlerle geri aldıklarını paylaşabilirler mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15
 • kizilsakal @kizilsakal

  Bildiğim bankalar; Ziraat 23 tl aidatı onuda geri veriyor harcama sözüne olması lazım sitesinde yazıyor açıkca. İş bankası 6 aylık harcama ortalamana göre alıp almıyor, mesela 6 ayda 6000 tl harcadın gibi bir şeydi. İş bank aidatsız var temassız özelliği yok taksit 6 ya kadar yapıyor. Yapıkredi aidat olayını hiç araştırmadım aidatsız kartı temassız var pek kampanyaya katılmam ama tüm kampanyalara katılabiliyorsun sadece normal kartlar 30 tl alırken sen 20-25 tl alıyorsun gibi veya bazı kampanyalarda sms atıyorsun sms ücreti okuyor sende, taksit 6 ya kadar. Enpara da aidat yok 6 ay, ayda 6 defa 10 tl harcarsan (6 ay arka arkaya olmak zorunda değil 1 yıl içinde 6 ekstren bu şartı karşılıyorsa ) hesabına 100tl yatırıyor kart ücreti almadan sana veriyor yani. Sanal kart özelliği yok taksidide ayda 3 du heralde kendin harcadıktan sonra mobilden seçip o harcamayı taksit yapıyon. Garanti almıcam diyor aidat alıyor sonra arıyorsun hepsini vermiyor geri kapatcam diyorsun gene vermiyor kapatıyorsun yıllarca her ay arıyor kart verelim diye. Tavsiyem iş veya yapıkredi aidatsız veya aidatlı tercihine göre.

 • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

  3 Adet kredi kartım var. 2 Sini faal kullanıyorum diğerini nadiren. Birisi maaş bankam olan Akbank'ın vermiş olduğu axess platinum. Diğeri ise uzun süredir kullanmış olduğum aidatsız kart olan iş bankası maximum kart. İş bankasında maxi puan var ama bu zmana kadar ne alsam pek biriktiğini görmedim. Birikse de internet üzerinde harcayacak bir yer bulamadım. Axees de ise özellikle akaryakıt alımlarında iyi bir chip para birikiyor. Ben bu parayı genelde n11 üzerinde kullanıyorum. Onun dışında her iki kartında ek taksit ödeme ertleme vs fonksiyonları düzgün çalışıyor ama fazileri bence yüksek. Onun dışınd ahepsi aynı halt zaten. Kredi kartı alacaksınız mutlaka aidatsız alın. Size garip garip rakmalar çıkarmasın.

 • ggzmkst1 @ggzmkst1

  aidatsız 2 kredi kartım var. enpara ve teb. aidatlı olanın da limiti yüksek, anneme verdim esnaf, kullanıyor işine yarıyor. ama vermeden önce söyledim bak ben bu kart aidatlı diye kapattırmak istiyorum, sen kullanacasan kapattırmıcam ama aidatını da ödersin dedim.

 • Emre Yüce @emreyuce

  Aidatli olarak Axess platin kredi kartı var. Yıllık 144 TL sanırım ancak arayınca her seferinde yüzde 50 iade çıktı size özel diyor. Babamın kartında ise tamamını iade ediyorlar o neye göre işliyor bilmiyorum. Bana 144 TL sorun değil çünkü, yüzde 5 market ve online alışverişlerde indirim var. Araba vergisini internetten ödedim 50 lira ordan, 1 yıllık market alışverişini düşününce maksimum 180 lira kazanılıyordu onu kazandım zaten. Online alışveriş içinde bir telefon PC alınacaksa zaten 360 lira kazanılıyor. Axessin güzel yani geçen aradılar ayda 60 kuruş 6 ay boyunca harcayın 60 lira chip para peşin yükleyelim dediler hemen verin dedim 60 kuruş ne 😂 Maximum ise 22,50 kuruştu yıllık onu da 30 lira müzekarta vereceğime bunu alır müzekart gibi kullanırım dedim

Temizlemesi iyi, fiyatına göre performası iyi olan diş macunu olarak hangileri var?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 14

Şahsi fikrimdir, fiyatı nedeniyle eskise bile ulaşma şansım yok muhtemelen ama belki bir yerlerde denk gelirse görme fırsatım olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11