Yıldızlı günler kampanyası geri geldi. Sınırsız paket isteyenler için 12 ay sözleşmeli fiyatlar normal kalıyor bence eğer yaşadığınız yerde memnunsanız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Bu boy buzdolabı lazımsa eğer, bu paraya bu hacim ve fiyatta pek ürün yok.
Yakın zamanda beyaz olanı arkadaşa almıştık.
Bölgenizde stok varsa bence kaçırmayın.
https://www.migros.com.tr/samsung-rt47cg6002s9tr-ust-dondurucu-inox-buzdolabi-465lt-p-25ae06f

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sabah ezanı okunurken kahvaltı etmiş ve dişlerimi fırçalıyor veya fırçalamış oluyorum. Sonra servise gidiyorum. Eve akşam 19:00 da gelmiş oluyorum. Tabi sabah vardiyasında böyle. Servis + iş toplam 12 saati geçiyor.
Bu hayat mı Allah aşkına!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 22
 • okanaytimur @okanaytimur

  Değil. Bende benzer bir işte çalıştığım için sürekli iş arama halindeyim. İş ararken en önemli kriter paradan önce mesai saati ve evime yakınlığı. Kariyer üzerinden profili güncellemek ve yen işler için tetikte olmak her zaman avantaj sağlar.

 • Erdinç B. @erdincb

  Acun'un dediği gibi neden hepimiz sabahın köründe kalkıyoruz arkadaş? Hepimiz güzelce uyanalım, kahvaltımızı yapalım ailemizle, sonra saat 10 da işe gidelim. Ne bu köle gibi yaşıyor herkes. Bir de benim asıl isyanım bu düzende çocuklara olanlar. Bütün çocuklar sabah 7'de kalkıyor, bu ne ya? Asker mi köle mi bunlar? Küçük kızım 4 yaşında, okula götürmesem saat 10 - 11 de kalkıyor. Ne bileyim 7 yaşından küçük çocuğu olanlar ne iş yaparsa yapsın saat 10 da işbaşı yapsın ki çocuklar da güzelce uyusun, en azından güneş çıktıktan sonra uyansın. Hergün kahroluyorum minicik kızım yalvarıyor baba nolur uyuyayım diye, hayır kalkacaksın diyorum. İçine tüküreyim böyle dünyanın

 • Coppermine @coppermine

  Çalışılan iş de bir nevi okulunuz gibi, sizi daha iyi bir hayata taşıyacak bir motivasyon içermiyorsa farklı biri bulunmalı. Mesela ODTÜ'yü bitirmek zordur ama bitirirseniz değeceğini bilir ve bu zor hayata dayanırsınız. 15 sene önce şu anki kariyerimin temeli olan iş/şirkete başladığımda maaş asgari ücret civarıyken işyeri-ev arası mesafe yaklaşık 50km idi (Beylikdüzü - Altunizade) yani günün 3-4 saati yolda geçiyordu. Ancak dönüp bakınca iyiki o acıları çekmişim diyorum. Evimi de, arabamı da o işin zaman içinde sağladıkları ile alabildim, eşimle tanışmama vesile oldu, hatta yurtdışı planımızı gerçekleştirebilmemizin de en önemli kazanımı bana verdi.
  Kısaca, potansiyel olarak, maddi-manevi anlamda daha iyi bir geleceği size vadeden bir iş/şirketse sabretmeye değer. Yoksa başkasını arayın, hayata bir kere geliniyor.

  • steelfiist @steelfiist

   o anki şartlar içerisinde çoğu çalışan bunu göremiyor ama. herkes işe girer girmez en yüksek maaşı istiyor. doğru çalışan cv sini yalansız doğru hazırlar, doğru işverende ilk maaşını çalışanın performansına göre yukarı yada yatay yönlü düzenler.

  • Orcun @orcun

   @steelfiist İnsani düzeyde maaşlar olsa asgari ücret diye birşeyin olmadığı bir düzende olsak veya daha adaletli olsa sistem evet insanların bakış açısı dediğiniz gibi olabilir. Ama herif almanyada mesleği küçümsemiyorum tabi ki markette yer siliyor bu adam, aldığı ücret 1600 euro, kiradaysa çocuğu da varsa zaten devlette yardım ediyor direkt. Etin kilosu 8 10 euro araba dediğin şey 1000 euro, iphone 15 pro max aylık tarifeyle ek 50 euro 60 euro vs. sene sonunda tatilin iznin var başka ülkeye tatile gidebilirsin ve hiçte zorlanmazsın. Şimdi bu ülkede yer silen adamın tabi ki başak dertleri var ama insani yaşıyor mu ? evet insani yaşıyor diyebiliriz. Peki türkiyeye dönelim insani yaşamak için bu almanyada yer silen kardeşimizin kazancına oranla ne kadar kazanmak gerekiyor ? 1000 euro yada dengi 34 bin tl'e araba var mı ? yok. 10 euro yani 330 liraya et var mı ? zorlarsa var. Genelde 400 lere yakın o da işte dana parça et. Operatöre gidip selamlar deyip ya ben 15 pro max istiyorum dediğinde hay hay 2 sene kontrat imzalayın her ay 1500 lira ödeyin verelim diyor mu ? yok. Euro'a orantılarsak bile türkiyede yaşamanın bedeli bir almanın almanyada yaşamanın bedeliyle hiçbir alakası yok. Peki geldik milyon dolarlık soruya ? kazanç ? 1600 euro'u 33 liraya ile çarpalım 54 bin lira falan etti galiba ? asgari ücret 54 bin mi ? işte burada patladık. 🙁

  • steelfiist @steelfiist

   sonuna kadar katılıyorum benim demek istediğim bu ülkede yaşıyorsak bu ülke şartları ve küçük bir alan. maaş konusunda da dediğiniz gibi ama ama asgari ücreti 54bin yaptığınızda anında ev kiraları da 35bin bandına oturacağı için çözülmez. asgari ücrete yapılan zam bu ülkeyi geri atıyor onun yerine her yıl çalışma koşulları iyileşse fiyatlar düşse daha iyi olacak. vergiyi herkes ödese ve bu ödediği vergiyi takip etse keşke insanlarımız. vergi ödemekten kaçıyoruz sonra da takip etmiyoruz. büyük şirketlerden vergiler alınsa küçüktende alınsa neler olur acaba çalınmadan. bu ülke 100 yıldır ye ye bitirilememiş bir ülke toprağı sıksan hertürlü maden her türlü tarım çıkıyor ama kıymetini bilemiyoruz 3 tarafımız deniz kıymeti bilinmiyor. van gölümüz var koskoca deniz gibi kıymeti bilinmiyor. harika coğrafyasıyla diyarbakırımız ve etrafı var kıymetsiz. karadeniz yaylalarımız var isviçreyle yarışır kıymetsiz. ülke de okadar çok kıymet varki yönetemediğimiz. bunları yabancılara vermişiz.

 • Orcun @orcun

  Problem aslında hakkını alıp almama konusunda başlıyor. Hakkını alıyorsan okey bir çaba göstermen lazım. Ama hakkını alamıyorsan mesela şu işi asgari ücretle yapıyorsan tabi ki bu hayatın gelmişini geçmişini diye her sabah söverek kalkarsın. 🙁 Hakkını da alabiliyorsan zaten pek sorun yok ama daha insancıl şartlarda çalışmayı istemekte insani hakkın. Burada olay tamamen kazanç eşitsizliğinden kaynaklanıyor. Bu işten mesela aylık 60 70 bin lira kazanıyorsan tamam fena değil diyebiliriz ama dediğim gibi 17 bin lira alıyorsan insanlık değil bu başka birşey. Sen sadece şuan nefes almak için yaşıyorsun.

  • steelfiist @steelfiist

   bazı uyanıklar var hakkından fazlasını alıp da şikayet eden 😀 bende de var öyle tipler iş yaptığı yok ailesi yüzünden iş vermişim çalışmıyor ama zam istiyor çok daha fazla iş yapanın maaşına göz dikiyor o neden fazla maaş alıyor diyor. ben üni mezunuyum diyor halbuki diğeri 3 kat iş yapıyor 3 kat maaş alıyor benden. bunu anlamadı. üni mezunu olunca harika çalışan olunmuyor.

Bimcell 3 gb paket 160 lira olacak deniliyor sms gelmiş.
Bu nedir ya ? Ucuz mottosuyla çıktı zam yapmada birinci.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çay makinesi almak isteyen varsa bu makine genel olarak ucuz kalıyor ancak bir handikap var, üst kısımda kullanılan cam pek kaliteli bir cama benzemiyor, çok fazla kırıldığına dair yorum vardı. Onun yerine porselen veya çelik kendiniz bir demlik alırsanız efektif ve uygun fiyatlı bir makine olabilir.
https://www.trendyol.com/altus/al-795-ic-cam-inox-cay-makinesi-p-232957134?boutiqueId=61&merchantId=363706

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sıfır hat 575 lira olmuş, minimum fiyat.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Bir tanıdığımızın dedesine;
-Migros üzerinden A34 8/128 siyah 10 800 lira.
- Trendyol üzerinden kılıf ekran koruyucu 175 lira.
Sipariş ettik. Migros sorun çıkarmazsa teslim almayı umuyoruz.
Şu aralar bu tarz ihtiyacı olan varsa kaçırmasın bence.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  A34 şey gibi oldu tam zamanında sat diskavri al diyorduk aynen öyle bir telefon oldu. 😀

 • ALPOLIC_FR @alpolic_fr

  Sağ olsunlar birileri yılbaşından önce A34 al dediler baskıyla, onlar kendilerini bilir. Amazondan 10.300 tl'ye aldım. Bu alışveriş sayesinde 330 tl Chippara kazanmış oldum bir donanımhaber ölücüsü olarak. Telefon 10 bin'e gelmiş oldu. Ertesi gün fiyatı11.300 olmuştu.
  Kılıf konusunda internetten tavsiye etmiyorum, kaliteli marka hariç tabi ki, çünkü şans işi tam oturması. Normalde ben de internetten alacaktım, ama bir de piyasaya bakayım dedim canlı canlı göreyim. Bir yere gittim tam istediğim gibi düz siyah cafcaflı değil. Taktım ama kenar kısımlar telefona tam örtmüyor gevşek kalıyor. Cam da sordum 60 tl'den başlıyor dedi.
  Beğenmedim kılıfı başka yere gittim. Orada kılıf tam istediğim gibi oturdu çok hafif açık var sağ tarafta ses düğmesi içine giren kısmını biraz kalın yapmışlar kalınlık yapıyor belli ki, orta sertlikte bir kılıf. Bir de normal bir koruma camı taktırayım dedim, ghost ekran sevmiyorum, cam da gayet güzel boyutta oldu. Cam için de 30 tl'den başlıyor dedi son gittiğim yer. Kılıf ile beraber cam'a 100 tl verdim, kafam rahat şekilde çıktım. Yani bazen piyasa ucuz olabiliyor 🙂