CANON PIXMA MG2450

CANON PIXMA MG2450/(CANON PIXMA E404)
Herkese merhaba,inceleyeceğim ürün bir yazıcı olmakla birlikte çok fonksiyonlu bir yazıcı olarak anılmakta.Bu fonksiyonlar yazma,tarama ve fotokopi.İncelemede ürünün teknik detayı sayılabilecek şu kadar çözünürlükte baskı ve tarama yapabiliyor konularına girmeyeceğim zira bir ev kullanıcısı için çok önemli detaylar olduğunu düşünmüyorum,sırf bu yüzden gidip 40-50TL fazladan vermenizi de önermiyorum ama yine de size kalmış.

Ürün canonun nispeten ucuz sayılabilecek ürünlerinden bir tanesi,hazır konusu açılmışken fiyattan da bahsedeyim.Ürünü 12.08.2015 tarihinde Kipa'dan 89.90TL'ye aldık.Daha ucuz olduğu yer yok sanırım zira Media Marktta 109 TL gibi bir etikete sahipti diye hatırlıyorum.(Bir çok yerde bu model numarası ile bulamayabilirsiniz,bunun sebebi artık bu model yerine Canon Pixma E404'ın üretiliyor olmasıdır.Tasarımından başka büyük bir farklılığı yok sanırım.)

Ucuz olmasınında etkisiyle olabildiği kadar sade ve bana kalırsa görevini de fazlası ile yerine getiriyor.Renkli ve siyah-beyaz baskı seçenekleri yazıcımızda mevcut ama otomatik çift taraflı baskı özelliği mevcut değil.Baskı kalitesinin özellikle ev kullanıcıları,çocuklu aileler için yeterli olduğunu düşünüyorum.Baskı demişken,içinden bir adet renkli ve bir adet siyah kartuş çıkıyor ama anladığım kadar ile kartuşlar demo.(Demo kartuşlar,piyasa da satılan aynı model numarasına sahip kartuşlara göre daha az baskı yapmaktadır.)Piyasada satılan kartuşlar fabrika verisi olarak renkli ve siyah model için 180 sayfa baskı alabileceğimiz söylüyor ama tabi bunlar bence şişirilmiş rakamlardır.Zira sizin ne bastığınıza göre değişir.

Kartuş dedik,demo dedik,kaç para bu kartuşlar dediğinizi duyar gibiyim.Piyasadaki tüm yazıcılarda olduğu gibi dananın kuyruğu burada kopuyor.Ürünün siyah kartuşu Canon PG-545 piyasada 55-80TL aralığında iken renkli kartuş Canon CL-546 ise 60-90TL aralığında değişiyor.Fiyatlar değişiklik gösteriyor ama ortalama fiyat aralığı bu şekilde.Toplamda iki kartuşun maaliyeyti bir yazıcı parasını geçiyor.

Durum böyle olunca bende yazıcıyı almadan bir araştırma yaptım ve bitmeyen kartuş sistemlerine baktım.Bitmeyen kartuş sistemi kartuşlara bağlanan hortumlar vasıtası ile yazıcının dışında bulunan tüplerden yazıcıya mürekkep iletimlesi sistemi.Bu sistemin montajlı halde geldiği yazıcılar piyasada çeşitli firmalar tarafından satılıyor ama eğer böyle bir işe gireceksem kendim takarım dedim ve onlardan hazır montajlı bir yazıcı almadım.İlerleyen haftalarda eğer bu sistemden alırsam montaj aşamalarını elimden geldiği kadar anlatmayı düşünüyorum ancak bu tamamen koşullara bağlı.

Geldik fotokopi kısmına,inanın aldım alalı bir kere merak edip nasıl fotokopi çekiyor diye bakmadım 😀 Ama herhalde baskı kalitesi gibi bir fotokopi çekiyordur ki onunda yeterli olduğunu düşünüyorum.Tarama işlevinide fotokopi gibi hiç kullanmadım onun hakkında yorum yapamayacağım.

Özet olarak fiyat/performans oranı iyi bir yazıcı benim gözümde.Söylemeyi,anlatmayı unuttuğum bir yer varsa veya sizin merak ettğiniz şeyler olursa yorumlarda belirtirseniz sevinirim.
Başka bir incelemede görüşme görüşmek üzere hoşçakalın.
#akış #inceleme #yazıcı #canon #pixma

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Mr.Bell paylaştı.

Steam Early Access

Dikkat hediyeli inceleme ! Paylaşan 3 kişiye steam oyunu hediye ediyorum.

Podcasti yazıya çevirdim , okumak istemeyenler videodan dinleyebilir. Yok reklam yapma dersen videoyu açmayın yazı pek farklı değil.

Hanımlar beyler herkese merhabalar ,

Bugünkü konumuz early access. Daha doğrusu çoğunlukla bağımsız yapımcıların '' bizim aklımızda süper bir fikir var bir kısmını yaptık geliştirmek için paraya ihtiyacımız var '' yalanından bahsedeceğiz. Benim bu konuda sıkıntı yaşadığım oyun The Forest 'tı. Youtube'da GamerRocko yani Şefik abide oyunun birkaç bölümünü izlemiştim ve oldukça hoşuma gitmişti ve oyuna sahip olan arkadaşıma hesabını bir süreliğine bana vermesini istedim ve sağolsun hesabını bana vermişti. Oyunu o zamanlar biraz oynamıştım ve hoşuma da gitmişti sadece geliştirilmesi gereken yeler olduğunu düşünüyordum. Bende biraz beklemeye karar verdim ve oldukça uzun bir süre bekledim oyunun gelişmesini bu arada oyundan o kadar ümitliydim ki indirime girdiğinde satın almıştım kendisini. Oyunu geçen günlerde indirip oynama fırsatım oldu ve tek düşündüğüm şuydu '' bu oyun hala aynı acaba steamde sürüm seçme gibi bir şey mi var diye kontrol ettim hayır oyun en güncel sürümüydü ancak oyunda birkaç ufak şey haricinde hiçbir yenlik görmedim ve hala kesilmeyen ağaçlar tarzı buglar karşıma çıkmaya devam etti. Konuyu Steam Early Access'ten The Forest'a sallamaya çevirmiş olabilirim ama bunlar Early Access ile edindiğiniz oyunlarda başınıza gelebilir. Steam Early Access ile cebini dolduran kişiler biraz oynayanlar kadar kafasını çalıştırsalar sadece ceplerini değil bavullarını doldururdu haberleri yok. Örneğin oyunda birşeyler inşaat etmek istiyorsunuz ve şemayı yerleştiriyorsunuz ancak benim gibi simetri hastalığınız tutarsa şemayı silip tekrar yerleştirmek isteyebilirsiniz ama bunu yapamazsınız çünkü geliştiriciler bunu akıl edememiş ya da parayı saymaktan ona zaman gelmemiş bunu oyunu oynayan takip eden kişiler tarafından yapıldı ilk olarak ayrıca oyunu neşelendiren değişik şeylerde ekledi kendileri örneğin sınırsız kaynak gibi. DayZ ve Rust'ın yanına benim için The Forest da katıldı. Umarım güzel özellikler getirirler tüm sorunları çözerler ve az önce söylediklerimi bana yedirirler.

Early Acsees olan bir oyunu almayı düşünüyorsanız şöyle söyleyebilirim. İncelemeleri okuyun özellikle eksik görülen kısımlarına bakın ve ciddi ciddi düşünün. Örneğin ben Ark isimki oyunu almayı düşünüyordum ancak performans sorunları olduğunu duyunca beklemeye karar verdim ha diyebilirsiniz indirirdin çalışmıyorsa geri iade ederdin falan falan ama nerede yaşadığınızı iyi düşünün bizim ülkemizde internet '' SINIRSIZ İNTERNET 50 LİRA '' gibi kampanyalar ile satılsa da AKK gibi lanet olsa bir probleme sahibiz. Kotayı aştıktan sonra internet oldukça yavaşlıyor ve evde 2 bilgisayar internete bağlı ise CS : GO 'da pinginiz genellikle 100+ olarak gezinir. Sonuç olarak ne oldu mağdur olan yine biziz. Dediğim gibi iyi incelemek gerekiyor şuan en düzgün çıkan ve arkası sağlam olan H1Z1 bile inanılmaz problemli. 3000-4000 'e bilgisayar topluyorsun oyun açılmıyor oraya yazıyorsun forumlara bakıyorsun en sonunda bir dosya indirirsin biryerlere atarsın oyun açılır. Eee madem bu kadar basitti neden düzeltilmedi anlayamıyorum.

Buradan anlayacağımız Early Accees pişmanlıktır.

Görüşmek üzere , hoşçakalın .

#HaberinizOlsun #Steam #SteamEarlyAccess #EarlyAccess

Early Access Oyunlara Dikkat !

Hanımlar beyler herkese merhabalar , bu videoda sizlere Early Access denen bağımsız yapımcıların ceplerini doldurduğu sisteme neden dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili ufak bir podcast...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16