Decathlon Quechua Termos İncelemesi

Merhabalar, 3 aydır kullanmakta olduğum Quechua termos ile ilgili deneyimlerimi paylaşmak istedim.

Termos Decathlon'un satmakta olduğu uygun fiyatlı bir ürün. Termos-Mug olarak kullanılabiliyor. 350 ml kapasitesi var. Kapak ile beraber kullanılan bir süzgeç mevcut.

Süzgeç çay,bitki çayları nane-limon gibi gibi içecekler için kullanılabilir ve temizliği kolay bir parça. Termos'da fiziksel olarak ise hissiyatı güzel bir malzeme kullanılmış. Parmak izi tutmayan bir yapısı var. Fakat çizilmeye müsait bir malzeme bunun için dikkat etmek gerekir. İçi çelik yapıda ve temizliği kolay. Yağlı ürünlerin tüketilmemesi gerektiğini belirtiyor üretici. Ayrıca üretici bulaşık makinesinde yıkanabileceğini ve Bisfenol A (BPA) içermediğini belirtmiş.

Sıcak soğuk tutma performansı başlangıç düzeyi bir termos için iyi diyebilirim. Ürünün kendi değerleri "95°C'den itibaren: 6 saat sonunda 58°" şeklinde. Benim kendi ölçümlerim ise 5 saat sonunda 50-55 derece gibi. Sıcak tutma süresini biraz daha uzatmak için ürüne önce sıcak su koyup kapağı kapalı şekilde 5 dakika bekletip daha sonra içeceğimiz ile doldurmak yarım saat gibi bir süre kadar kazandırıyor.

Genel değerlendirme yapacak olursam çantanıza sığabilen kahvenizi çayınızı yanınızda taşımak için güzel bir termos. Akıtma yada damlatma yapmıyor kapağı sağlam. Yalıtım seviyesi orta düzeyde diyebilirim. Malzeme kalitesi ve kullanım kolaylığı orta düzeyin üzerinde. Hacmi ise yarım gün için yeterli oluyor.

Fiyatını da göz önünde bulundurduğumuz da tavsiye edeceğim bir ürün. decathlon.com.tr üzerinden yada mağazalarından satın alabilirsiniz ürünü.

Sorularınız var ise yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Fotoğrafları Canon 700D ile çektim.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler