cingibi paylaştı.

Aras Kargo'nun kargo takibi için doğrudan bağlantısı.
https://www.araskargo.com.tr/tr/cargo_tracking_detail.aspx?kargo_takip_no=
#ArasKargo #kargotakip

Aras Kargo | 444 25 52

Genel kargo hizmetleri; sitede kargo takip servisi de yer almaktadır.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
cingibi paylaştı.

1600 liraya Onvo Airfryer 01 satılacak ve üründen arkadaşıma satın aldık. Öne çıkan noktası emsallerinin yarı fiyatına benzer özellikler sunuyor görünmesiydi. Genel olarak fiyatının hakkı olduğunu güncel şartlarda böyle bir ürün arayanlar için fırsat olduğunu düşünüyorum.

Pişirme konusunda daha pahalı ürünlere göre zayıf iyi pişirmenin biraz uzun sürdüğünü gözlemledik. 5LT haznesi dikine yapılmış yatayda bu genişlik sağlansa daha fazla ürün pratikte alabilirdi. Montajdan kaynaklı bazı hatalar ise göze batabiliyor.

9 Kasım Şok market Onvo Airfryer OVFRY01 1600TL
- 1600W, 60-200°C sıcaklık
- 5LT kapasite, 8 pişirme modu
- Dokunmatik dijital panel
- 1-60DK zamanlayıcı
- Otomatik kapanma, sesli uyarı
- Bulaşık makinesinde yıkanabilir sepet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6
cingibi paylaştı.

Deneyen varmı ? Ya da siz bi deneyin bişey olmazsa ben de yapacam

https://www.youtube.com/watch?v=PLxhSsT8ig4

New Fix Stuttering & FPS Drops | Fix High CPU Usage | Fix Low GPU Usage or...

New methods to Fix Stuttering, High CPU Usage or GPU Usage suddenly drops to 0 and how to Boost FPS! Just follow all the methods in this video and you will ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
cingibi paylaştı.

Bayılıyorum bu tarz ufak tefek teknolojik zımbırtılara. Sata - usb type c (usb 3.1 gen1) çevirici adaptör ile Sata SSD'ler, Huawei P40 Pro'da sorunsuz kullanılabiliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 15
cingibi paylaştı.

Realme 4K Smart Google TV Stick incelemeye geldi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 18
cingibi paylaştı.

SAHNEYE! Oytun Erbaş - Olmaz Öyle Saçma Tıp! B2

#Sahneye #OytunErbaş #OlmazOyleSacmaTıp 27 Şubat'ta sorularınıza yanıt alabileceğiniz Oytun Erbaş ve İlker Canikligil'i karşınızda bulacağınız etkinlik Zorlu...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
cingibi paylaştı.

Xiaomi Mi Band 3 ekran parlaklığı beklediğimden çok daha düşük. Güneş altında Mi Band 2 ile pek bir farkı yok. Yani okunmaz hale geliyor.

#xiaomi #XiaomiMiBand2 #XiaomiMiBand3

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 20
cingibi paylaştı.

Turkcell Superbox 10 megabit 100 liraya düşmüş. Upload hızıda 10 megabit. Türknet zam yapmışken Turkcell fırsatı iyi görmüş. Altyapı derdi yok, Telekom ile uğraşma derdi yok. Eve gelip koyuyorlar modemi takıyorlar sim kartı anında görüntü. Köye, yazlığa giderkende al götür modemi.

Teknoseyir videolarını upload için kullanabilirsiniz. @gamsizm

#Turkcell

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 29
cingibi paylaştı.

Teknoseyir Üyesi Arkadaşlarım

Teknoseyir’in 8. yılı nedeniyle 8 hafta boyunca, her hafta 8’er kişiye 1 aylık abonelik hediye ediyorum. Aslında daha önce de bu tür paylaşımlarım oldu ancak pek dillendirmek istemediğimden bire bir iletişim kurarak halletme yoluna gitmiştim. Peki bu kez neden böyle duyuru şeklinde paylaştığımı soracak olursanız birçok nedeninden bazıları şunlardır:

-Bu kez topluca bir kod dağıtımı yapacağım ve bu kodları ulaştırmak için e-mail adresi isteyeceğimden arkadaşlarımızın “Bu adam mail adreslerimizi toplayıp bir işler mi karıştıracak” şeklinde bir düşünceye kapılmaması içindir. Sitede bana referans olacak, beni tanıyan arkadaşlarım bulunmaktadır; sorabilirsiniz.

-Yatılı okulda okumuş ya da öğretmen olarak çalışmış kişiler var ise bu tür kurumlarda yerleşmiş bazı gelenekler olduğunu bilirler. Benim en sevdiğim geleneklerden biri ise paylaşmaktır. Bunu mümkün olduğunca hayatıma -hatta Teknoseyir sosyale- katmak istediğimdendir. Bunun maddi varlıkla bir alakası yoktur. Şahsen ben bir devlet memuruyum yani zengin değilim.

-Diğer bir gelenek ise “hak etmek” kavramını pekiştirmektir. Bu konuda maalesef biraz SUBJEKTİF davrandığımı itiraf ediyorum. Örneğin üyelik talebini terbiye sınırları içinde (Yani “hacı, şşşşt, alooo, gönder, yağdır” şeklinde değil) dile getirmiş olmasına dikkat ediyorum.

Burada seçim kriterlerime gelecek olursak aşağıdaki yolları izledim:

1)En az bir yıldır Teknoseyir üyesi olmak,
2)Belki sürekli değil ama en azından son günlerde biraz paylaşımda bulunmuş olmak,
3)Paylaşımları ile diğer üyelere gerek bilgi gerekse moral olarak katkıda bulunmuş olmak,
4)Daha önce bu tür bir paylaşımda bulunmadığım birisi olmak,
5)Takip edebildiğim kadarı ile öğrenci olmak ya da şu an için maddi durumu elvermemek.

EDİT: Arkadaşlar çekiliş yok. 64 kişi zaten belirlendi 🙂
EDİT-2: Aşağıda adı olup da mail atan arkadaşlar buradan da "Mail attım" yazarsa sevinirim. Bir çeşit iki adımlı doğrulama olsun 🙂

Bu arada tüm akışımın sürekli açık olduğunu, üyelik sürem boyunca yalnızca bir kişiyi engellediğimi (4 kişi görünse de aslında dördü de aynı kişi) belirtmek isterim. Yani her türlü fikir ve kişilikle barışığım 🙂 Plus aboneliği, mümkün olduğunca çok arkadaşım en azından bir kez tatsın diye de kod verilen kişiye ikinci kez vermemeye dikkat edeceğim. Plus üyelik kodu alacak arkadaşlarımı pazar günleri duyuracağım. İlk hafta üyelik kodu alacak arkadaşlarım aşağıdadır. Güle güle kullanın. Lütfen mcandanincecam [at] gmail adresine mail atınız.

@ehuseyin
@temp
@semmih
@kutalp
@cicikus
@serhanhepsen
@blackmamba
@buraktheweekender

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 36
cingibi paylaştı.

AKN (Adil Kullanım Noktası) hakkında son durum nedir, ilk elden bilgi vermek isterim:

BTK'nın AKN Kararı doğrultusunda AKN'lı paketlerin satışı 2019 itibarıyla durduruldu. Türk Telekom, internet servis sağlayıcı (İSS) şirketlere “Al-Sat Paket/Tarife Revizyonu” başlığıyla yeni toptan fiyat listesi gönderdi. Buna teklife göre AKN’lı mevcut aboneler 01.04.2019'a kadar mevcut hızlarında limitsiz olarak hizmet alacak.

Nisan ayından itibaren AKN'li paketler limitsiz olmaktan çıkıp "Kotasında Duran" paketlere dönüştürülecek. "Kotasında Duran" (Limitli) paketlere dönüştürülen abonelikler 2019 boyunca avantajlı fiyatla hizmet alırken, 2020 itibarıyla tüm paketlere liste fiyatı uygulanacak.

Özetlersek: Daha önce kotası bittiği için internet hızı düşen ama erişimi kesilmeyen abonenin artık interneti tamamen kesilecek. 8 megabit hızım olsun ama ucuz olsun diyenler bile eskiden 30₺ öderken artık 60₺ ödeyecek. İnterneti kesilmesin isteyen kesenin ağzını açacak...

Yorumlarda kaynak soran ve durumu sorgulayanlara sonradan eklenen bilgilendirme:

Kıymetli yorumcu teknoloji severler. Bilindiği üzere Türk Telekom özellikle DSL altyapısında hakim konumdadır. Diğer tüm sağlayıcılar hakim operatör üzerinden al-sat veya altyapı paylaşımı ile hizmet vermektedir.

Bilgi verdiğim paketler Türk Telekom’un bu model ile iş yapan şirketlere gönderdiği ön bilgilendirmedir.

Türk Telekom hakim operatör olduğu için bu tarifeleri BTK onayına sunar. Bugüne kadar duyurusu bu şekilde yapılıp, BTK tarafından kabulolmayan tarife sayısı çok azdır ki zaten onaylanmayacak tarife de duyurulmaz.

Bu erken uyarıyı yapma sebebim bu işin böyle olmaması konusundaki düşüncemdir. Çünkü onay aşaması sonrası elinizde sadece bu sonuca üzülmek kalır.

Bu arada yazdığım bu bilgiyi sorgulayan, kaynak isteyenlere teşekkürler. Bu doğru yaklaşım TeknoSeyir okuyucusu farkını ortaya koymuş.

https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonomi/saka-degil-gercek-internet-yavasliyordu-artik-kesilecek-3536606/

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/internet/Sayfalar/internet-paketleri.aspx

#HaftalıkGündemeMalzeme #internet #akış #AdilKullanımKotası

Şaka değil gerçek! İnternet yavaşlıyordu artık kesilecek

Şaka değil gerçek! İnternet yavaşlıyordu artık kesilecek Türk Telekom’un BTK onayına gönderdiği tarifeye göre, adil kullanım kotalı internet kullanan 1 Nisan’a kadar limitsiz hizmet...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 43
 • Temp @temp

  @daghan 2018 in 10. ayında biten "AKNli sınırsız" internet taahhütümüz vardı.
  Önce bu taahhütü 12. aya uzattılar.
  12 ay sonuna doğru da taahhüt 2019'un 4. ayına uzatılmıştı.Sonra ocak ayının ortasında kendi kendilerine uzattıkları taahhütü iptal edip fazla fatura çıkardılar.
  Bu söylediklerimi superonline yaptı.
  Geçenlerde yeni taahhüt yapmak zorunda kaldım ama benim esas sormak istediğim şu;
  Yukarda "AKN’lı mevcut aboneler 01.04.2019'a kadar mevcut hızlarında limitsiz olarak hizmet alacak." demişsiniz.Acaba taahhütü bitenler hem sınırsız olacak hem de 4. aya kadar taahhütleri uzatılacak gibi bir anlama mı geliyor bu satır onu sormak istedim.

  • Namarie @namarie

   @daghan Merhaba hocam, TT'den gelen açıklama verdiğiniz bilgilerin geçersiz/yanlış olduğunu gösteriyor. Bu karışıklık/yanlışlık neden kaynaklandı acaba?

  • Dağhan @daghan

   @namarie Habere konu olan ve BTK'ya iletilen revizyon ile ilgili metin aşağıdaki şekilde. Sizin bu bildirime göre yorumunuz nedir?

   AL-SAT PAKET/TARİFE REVİZYONU
   Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu’nun AKN Kararı doğrultusunda AKN uygulaması içeren paketler yeni satışa kapatılmış olup mevcut AKN’li abonelikler 01.04.2019 tarihine kadar limitsiz olarak sunulmaktadır.
   01.04.2019 tarihi itibarıyla aşağıda yer alan paketlerin satışa kapatılması, yeni paketlerin/tarifelerin sunulması, mevcut tarifelerde indirim uygulanması ve AKN uygulaması içeren abonelikler için belirtilen geçişlerin devreye alınması planlanmaktadır.

   Mevcut AKN’li Limitsiz Al-Sat Paketlerine Uygulanacak Geçiş;
   Mevcut AKN'li Limitsiz Al-Sat paketlerine 1 Nisan 2019 tarihine kadar AKN sonrası hız düşümü uygulanmamaktadır.
   1 Nisan 2019 tarihinden itibaren AKN’si 100 GB ve altı olan paketler 100 GB, AKN’si 100 GB üstü olan paketler ise 200 GB Kotasında Duran* paketlere dönüştürülecektir. Kotasında Duran paketlere dönüştürülen aboneliklere 1 Ocak 2020 tarihine kadar mevcut AKN'li paketlerin veya yeni 100 GB/200 GB Kotasında Duran paketlerin fiyatlarından hangisi düşük ise o fiyat uygulanacaktır. 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren ise 100 GB / 200 GB Kotasında Duran paketlerin Toptan Tarifesi uygulanacaktır.
   Örnek: Uygulama sonrası 8 Mbps’e kadar 100 GB Kotasında duran pakete dönüşümü gerçekleştirilmiş eski paketi 8 Mbps’e kadar 50 GB AKN’li olan bir abonelik için 33,36 TL ücret, 8 Mbps’e kadar 100 GB AKN’li olan abonelik için ise 45,53 TL yerine 42,34 TL ücret 1 Ocak 2020 tarihine kadar uygulanacaktır. 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren iki abonelik için de 42,34 TL ücret uygulanmaya başlanacaktır.

  • Namarie @namarie

   @daghan Revizyon hakkındaki kaynağımız gazete ve TT yaptığı açıklamada tarihini de belirterek ilgili gazete haberlerinin gerçek dışı olduğunu belirtiyor. Aşağıya alıntıladım ifadeleri. Bu haliyle eğer TT çark etmediyse, bu haberi doğru şekilde yazanlar ve yayanlar asılsız bir haberi yazmış ve yaymış oluyorlar. Bu durum kamuoyundan özrü bile gerektirir.

   "15.02.2019 tarihinde bir gazetede, “İnternet yavaşlıyordu artık kesilecek” başlığıyla yayınlanan yazıda, Türkiye’nin lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekomünikasyon A.Ş. (“Türk Telekom”) ve internet toptan ve perakende fiyatlarına ilişkin yanlış bilgilendirme yapılması ve bu yazıdaki yanlış bilgilere farklı bazı yayın organlarında da yer verilmesi nedeniyle kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği görülmüştür."

   "1 Nisan’a kadar limitsiz internet alacak. Ancak o tarihten sonra paketi ‘kotasında duran’a dönüşecek” ifadesi tamamıyla gerçek dışıdır"

  • Dağhan @daghan

   @namarie Yukarıda ek olarak yoruma açtığım metin basından veya Türk Telekom açıklamasından kopyalanmadı ise bu detaylı tarife değişim metni sizce nereden geliyor? Başında dediğimi tekrar edeyim ve sonuçtan da memnun isek günü bir kazanımla kapattık demektir. "Bu erken uyarıyı yapma sebebim bu işin böyle olmaması konusundaki düşüncemdir."

 • Yasin Malibu @yasinmalibu

  "1 Nisan’a kadar limitsiz internet alacak. Ancak o tarihten sonra paketi ‘kotasında duran’a dönüşecek” ifadesi tamamıyla gerçek dışıdır, 1 Nisan’dan sonra da taahhütlü ya da taahütsüz bir şekilde Türk Telekom internet ailesine katılmış mevcut müşterilerimiz limitsiz bir şekilde internetin keyfini sürdürmeye devam edeceklerdir." Bence bu açıklama gayet yeterli.

 • huseyin/azuren @hegemen

  @daghan kamuoyunu bilgilendirip önceden haber vermeniz işe yaradı eğer böyle bir planları varsa artık 2020 ve üstüne ertelendi gibi duruyor.Bende size teşekkür ediyorum.