cingibi paylaştı.

NetGSM operatöründe SMS göndermede sorun çıkaran ve çıkarmayan firmalar listesi.

Banka tarafında Akbank ve Yapı Kredi harici tüm bankalar çalışıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8
cingibi paylaştı.

Fırsat paylaşımlarıma gösterdiğiniz yoğun ilgi için teşekkür ederim. Paylaşımların daha derli toplu olması ve daha hızlı haberdar olmak konusunda bir isteğiniz vardı. Bu isteği yerine getirmesi için Umutlu Fırsatlar adında bir kanal kurdum.

https://t.me/umutlufirsatlar

Umutlu Fırsatlar

Umut Koçak'ın ince eleyip sık dokuduğu ve yorumları ile bezediği fırsat paylaşımları Youtube ► https://www.youtube.com/channel/UC6Uev7Feb3W21yMoquRZ92Q Instagram ►...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
cingibi paylaştı.

Bu gece saat 23.15'i gösterdiğinde kanalın ilk canlı yayınını yapacağım. Canlı yayın özellikleri ayarlayıp çeşitli testler yapacağız. Bunlar olurken beraberinde muhabbet eder sonrasında olaysızca dağılırız.

https://youtu.be/mSsebcAWnno

Test Yayını

Bu yayında kanalın ilk canlı yayın denemesini yapıyoruz. Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:https://www.youtube.com/channel/UC6Uev7Feb3W21yMoq...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
cingibi paylaştı.

Üniversitede çalışarak para biriktirip aldığım ilk discmandi. MP3, WMA, normal CD'nin yanı sıra radyosu da vardı. Firmware update edilebiliyordu (güncel firmware'yi CD ye yazıp discmane takıyordunuz) bu sayede yeni özellikler, yeni codecler hatta yılan oyunu bile gelmişti zaman içinde. Çıktığı dönem olan 2000'lerin en ince ve hafif discmaniydi. Beni o yıllarda çok mutlu eden bir discmandi. Böyle kutulu ve eksiksiz bulunca hemen satın aldım. Hasret giderdik, gençliğimizi andık. Biraz bakım yapmamı istedi. Sonra da bir hafta bile durmadan yeni sahibine kavuşmak üzere İspanya'ya yola çıktı. Güle güle eski dost #iriver #imp350 #SlimX bakalım ilerde tekrar karşılaşacak mıyız...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10
cingibi paylaştı.

Bu Cumartesi günü saat 13:00'da Samsun Developers grubunun düzenlediği bir etkinlikte "Emacs 101: Yeni başlayanlar için Emacs'e giriş rehberi" isimli bir sunum yapacağım. Samsun'da yaşayan konuyla ilgili arkadaşları beklerim.

Etkinlik sayfası: https://kommunity.com/samsun-developers/events/cumartesi-bulusmasi-3-6a0f7b9f

#emacs #yazılımgeliştirme #ÖzgürYazılım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
cingibi paylaştı.

Ev konforunu arttıracak küçük ama etkili geliştirme fikirleriniz, tavsiyeleriniz var mıdır? Linklerle desteklerseniz güzel bir veri tabanı oluşturabiliriz.

Eski klasik çekmece raylarını teleskopik olanlarla değiştirmek, akıllı lambalar vs. her şey olabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 28
 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Mağnet/yapıştırma sensörlü dolap/çekmece ışıklandırmaları; sensörlü şerit led ile oda/yatak başı-ayak ucu aydınlatmaları (yatağın altını aydınlatacak şekilde), oda/kolidor ışık düğmelerini sensörlüler ile değiştirmek...

 • Ferah @ferah

  Karanlıkta parlayan yeşil bant ile işaretlenmiş koridorlar.

 • AB9 @sqn

  güzel konu, bazı fikirleri not aldım, teşekkürler. bu işlere biraz kafa yoran biri olarak şimdiye kadar tecrübe ettiklerimi paylaşayım.

  * kardeşim ev aldığında ev hediyesi olarak ters ozmozlu su arıtıcı almıştım, standardı kesinlikle yukarı taşıyor. marketten su alıp yemeğe, çaya çeşme suyu kullanmakla olacak şey değil. anneme 8 sene önce almıştım, geçen yıl da kendi evime aldım, epey geç kalmışım.

  * her geçen gün kirlenen bir çevrede yaşıyoruz, dolayısıyla kaliteli bir hava temizleme cihazı kesinlikle şart. alıştıktan sonra normaldeki toz seviyesi epey rahatsız edici hale geliyor.

  * doğalgaz veya yerden ısıtma yoksa ayak ısıtıcının ucuzu bile çok işe yarıyor, 50W ile verdiği konfor muazzam.

  * aynı şekilde elektrikli battaniye de konforu katlar, yatağa girmeden açıldığında sıcacık bir yatak direkt uykuya hazırlıyor.

  * defalarca yazılmış ama 4000K led ampuller standart olmalı bence, eskiden sarı ışık severdim fakat 4000K kuyumcularda da kullanılıyormuş, CRI değeri yüksek bir led ampul evin her yerinde kullanılmalı. bu aralar bunu bir tık yukarı taşımayı planlıyorum, zira salonda ampul ortada ve ışık seyirci ile tv arasında kalıyor, mutfakta da tam tersi iş yapanın arkasında kalıyor. duvara led şerit döşeyip her iki sorunu da çözeceğim.

  * robot süpürge demeyeceğim ama şarjlı dikey süpürgeler sahiden bambaşkaymış. 2 günde bir defa, 5-10 dakika spor niyetine gezdirdiğinde aldığı toz şaşırtıyor. normal süpürge epeydir bir köşede duruyor.

  küçük demişsin ama maliyetli kalemlerden başladım, para konusunda tutumlu biri olarak eve gelince hiç çekinmeden harcayabiliyorum, zira faydasını çok daha fazla görüyorum.

  • Levent Alpsal @levent-alpsal

   Hava temizleme cihazı ne kullanıyorsunuz? Tavsiye eder misiniz?

  • AB9 @sqn

   @levent-alpsal bütün ürünlerde işime yarayacak maksimum 3 özellik belirleyip o kriterlere uyan en ucuz ürünü tercih ediyorum. su arıtmada ters ozmoz ve çelik kasa, hava temizleyicide minimum hepa 13 filtre gibi. aliexpress'e bu kadar savaş açılmadan önce 150 tl'ye ucuz bir ürün almıştım, en iyisi 100 puan alırsa bu ürün 80 puan alır diye düşünüyorum, o derece iş görüyor. marka değil kriter tavsiye edebilirim, hepa 13'ü sağlayan, filtresi kolay değişebilen en ucuz ürünü alabilirsiniz.

  • Levent Alpsal @levent-alpsal

   @sqn Bende Ufo'nun hava temizleyicisi var, negatif iyon da yapıyor ama arkadaki filtresi eskidiği için kullanamıyorum...
   https://www.ufotr.com/ufo-o2-hava-temizleyici

  • AB9 @sqn

   @levent-alpsal hepa seviyesini yazmayan makineyi ben almam hocam. negatif iyon teknolojisini de araştırdım, iyi diyen de var, kötü diyen de, emin olmadığım için onu da tercih etmem. bir de koku haznesi koymuşlar, bütün tuşlara basıp bölüm geçmeye çalışıyor gibi. filtrelerin ömrü tükendiyse yarardan çok zarar verir, bu yüzden filtresi kolay değişebilen ürünler tercih edilmeli. benim aldığım ürün sadece filtre ve fandan oluşuyor hatta 🙂 üstüne de ön filtre için üsttekini aldım, 200 tl'ye mis gibi oldu.

 • burak-inside @burak-inside

  Robot süpürge yanınada şarjlı dikey Süpürge. Tozlara ölümm!!!!

  • AB9 @sqn

   minimalist bir evde yaşanmıyorsa robot süpürge eziyet bence. her gün aynı saate programlayıp evde olmadığınızda kendi kendine çalışıp kendini şarj edip devam edebiliyorsa ancak işe yarar. 10 dakika ortalığı toplayacaksam bence manası yok, robot süpürge olan bir kaç evde şarjlı süpürgeyle halledilebilecek süreden fazlasının robot süpürgenin çalışabilmesi için ortalığın toplanmaya harcandığını gördüm zira.

  • burak-inside @burak-inside

   @sqn benim bahsettiğim senaryo tabi ki robot süpürgeye uygun yüksek ayaklı mobilya olan evler için. Robot çalışacak ortalığın kabasını alacak sende Dikey süpürgeyle dip köşe alacaksın hem sana kolaylık olacak hemde daha fazla toz çekeceksin

notebook da 2280 boyunda ssd takmak için uer var vidalama yeride 2280 e göre ama elimde 2230 ssd var onu takabiliyorum ama vidalayamadığım için ucu kalkıyor. aklınıza gelen yada bildiğiniz bir çözüm var mıdır? #ssd #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 18
cingibi paylaştı.

Çokçekirdek ya da benzeri yerlerde üyeliğim yoktur bilginize 🙂 Bizzat bulunduğum yerleri kendim paylaştım. Onun dışında gördüğünüz her hesaba sahte gözü ile bakabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 27
cingibi paylaştı.

Selamlar,

Öncelikle, çok başarılı geçtiğini düşündüğüm test yayınına katılan herkese tekrardan teşekkürler. Benim için büyük moral desteği oldu, sağolun.

Gelelim günün can sıkıcı gelişmesine. Hesap aktarımları, yetki aktarımı vs işleri arasında, YouTube bizim kanalın "Katıl" sistemini bir süre için askıya almış. Var olan katıl aboneliklerinin bir süre sonra iptal edileceği, sizlerden herhangi bir ücret alınmayacağı haber verildi. Kısa sürede yapılabilecek bir şey yok, mesele hallolunca haber vereceğiz, ancak eğer Google işi zamanında çözmezse tüm katılımcıların tekrar katıl yapması gerekecek, maalesef.

Aksaklık için üzgünüm. Sevgilerle, LP

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10