Arkadaşlar bi tanıdığım İstanbul dan başka bir şehre otobüs ile yolculuğa çıkacak. Daha güvenli olması açısından n95 maske bakıyoruz. Aşağıdaki linkteki ürün nasıldır yada başka öneriniz var mıdır ?
https://www.hepsiburada.com/musk-maske-n95-ffp2-nr-ozellikli-ce-ve-iso-sertifikali-10-lu-p-HBV00000X1YQ1?magaza=MUSK

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Biontech aşısı olanlar 2.randevuyu hemen alabildiler mi ? Babam aşıyı bugün oldu ama 2. doz için randevuyu vermiyor. Erkenden alıp randevu sorunu çekmek istemiyordum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

Vs Code'da c ile kod yazmaya çalışıyorum ama bu hata ile uğraşıyorum, bir türlü düzeltemedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12

Bölgemde 1 haftadır Türk Telekom çalışma yapıyor yeni vdsl dolap falan koydular normalde bölgede sadece adsl Vardı. Dün 1 saat boyunca sürekli internetim gitti geldi ve ardından portumun değiştiğini öğrenmem acı oldu. Normalde 12mbps download stabil bağlantı ve 0.9mbps upload alıyordum. Bağlantımda hata değeride olmazdı. Şimdi günlerce Türk Telekom ile uğraş zaten türknet kullandığım için işkence olacak 🙁 🙁
Çalışan portumla ne derdiniz var arkadaş ya

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar selamlar, python öğrenmeye çalışıyorum fakat şu an bir yerde takıldım.
Bu kısımda "İşlemci" bilgisini nasıl almam gerekiyor, her şeyi denedim fakat anlayamadım 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 21
 • 3.14 @159

  print(f"Girdiğiniz Model: {user_model}\nİşlemci Bilgisi:{ürünbilgi['İşlemci']}")
  son satırı şununla değiştirmen sorununu çözer.
  sebebi de fstring içerisinde fstringde kullandığın tırnak işaretinin aynısını kullanmışsın. Python bilemiyor string nerde başlıyor nerde bitiyor.
  şu şekilde de yapabilirsin ayrıca:
  print(f'Girdiğiniz Model: {user_model}\nİşlemci Bilgisi:{ürünbilgi["İşlemci"]}')
  ya da
  print(f"""Girdiğiniz Model: {user_model}\nİşlemci Bilgisi:{ürünbilgi["İşlemci"]}""")

 • RDR @rdr

  Örneğin model "s20" olsun. marka_bilgileri["s20"]["İşlemci"] dediğiniz zaman işlemci bilgisini alırsınız. Yalnız Dict içindeki key alanlarını Türkçe yazmayın, kodu yazdığınız editör ile kullanıcının giriş yaptığı konsolun encoding bilgileri turmaz ise Türkçe karakter içeren key'leri de çekmenizde sıkıntı olur. Bir de print içinde çift tırnaklar karışmış böyle yazınca. Ya print string'inde ya da dict key'ine erişirken tek tırnak kullanın ki ikisi birbirine karışmasın.

 • lterlemez :) @lterlemez

  Kodlama yapmadan önce, kısa bir kaba algoritma çıkartın bence. Böylece, hem değişken isimlerine karar vermiş olursunuz hem de bu tip hataları da en aza indirmiş olursunuz.

 • teknosevir @teknosevir

  ben de çok yeniyim Python'da olayı da pek anlamadım ama sozluk.get(aranan) kalıbı neden kullanılmamış, orayı hiç anlamadım 😀 iç içe bi sözlük mü bu ondan mı kullanılmıyor acaba yoksa benim tercih mi yanlış, bilen aydınlatırsa sevinirim.

Önümüzdeki mart ayı civarı bir ipad pro alma planım vardı ama yeni işlemciden sonra şüpheye düştüm. Yeni işlemcinin ipad proya gelme ihtimali var mı acaba ? 2020 İpad Pro almak şu sıralar ne derece mantıklı ? @electric senin yorumlarını da merak ediyorum 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

1060'tan 3070 veya 3080'e geçme düşüncem vardı, bugun videoyu izleyince beklediğimin çok gerisinde kaldı. Nvidia uçup kaçıyor diyordu. Render aldığım için cpu upgrade daha mantıklı hamle oldu benim için.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • TeknoStil @teknostil

  Oyun performansı ile render performansı farklı şeyler bence. AMD Radeon VII, iş yükü konusunda 2080Ti'dan çok daha öndeydi. Ama iş oyuna gelince 2080Ti çok daha önde. Belki burada da benzer bir durum olur. İş yükü ile ilgili testleri sanırım Linus Tech Tips yapıyordu. Diğer kanallarda çok denk geldiğimi hatırlamıyorum.

Bitdefender Flight Simulator yüklenirken yarıda kesip böyle bir bildirim veriyor. Orjinal oyun ne alaka anlamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar, sizce Corsair vs600 güç kaynağı 3070 e yeter mi ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/monster-tulpar-t7-v21-1-4/
32gb ram olarak alınacak. Başka önerisi olan var mıdır ? Tavsiye eder misiniz ?

Tulpar T7 V21.1.4 17,3" Gaming Laptop | Monster Notebook

Tulpar T7 V21.1.4 17,3" Oyun Bilgisayarı Intel i7-10875H işlemcisi, 6GB GDDR6 Nvidia RTX 2060 ekran kartı ve DDR4 2933MHz RAM'i ile devrim yaratıyor!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11