ChatGpt sanilanin aksine yazilimcilar icin cok iyi arac olacak bence, okul projem icin covid verileri ile ilgili bir proje gelistiriyorum basit bir fonksiyona ihtiyacim vardi. Arraydeki verileri location bilgisine gore yeniden kategorize ederek yeni bir array olusturmam gerekiyordu o an fonksiyonu kafamda kuramadim. ChatGpt ye cok basit sekilde ornek bir array yazdim bunu suna gore kategorize et dedim ve istedigim fonksiyonu yazdi. Bu imkanim olmasaydi stackoverflow da bu cevabi arayacak ya da soru sormak zorunda kalacaktim. Ozellikle bu iste senior degilde benim gibi yeni baslayan biriyseniz kesinlikle kullanmalisiniz kisisel ogretmeniniz gibi bir sey oluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hamdi @hamdi

  Yazılımcıların yardımcısı olacak doğru ama bizim işgüzar patronlar koca bir ekibin yapacağı işi bu bahaneyle bir iki adama yıkabilir. Ben ondan korkuyorum daha çok. 😀

 • Fullmoon @dolunay

  'ChatGpt sanilanin aksine yazilimcilar icin cok iyi arac olacak bence,'

  Doğru, chatGPT ile genel olarak yapay zeka'yı kastettiğinizi düşünürsek, ilk başta böyle ama bir süre sonra siz deyin 10 yıl ben diyeyim 7 yıl sonra bugün anladığımız anlamda yazılımcıya gerek kalmayabilir gerçekten.

  • Yunus Emre Arslan @yunusemre

   Her meslek elbet evrimlesiyor buda kendine bir yer bulacaktir sonucta midjourney ile sanatcilar nasil issiz kalmayacaksa yazilimcilar icin de aynisi gecerli

  • Fullmoon @dolunay

   @yunusemre Yazılımcılar işsiz kalmaz, sonuçta kafası çalışan insanlar, en kötü bir yerde temizlikçi olurlar ya da kurye olurlar vs. bir şekilde işsiz kalmazlar 😀 At arabası sürenler, otomobil sürmeye mi geçti? Mekanik disk tasarlayıcısı, SSD tasarlamaya mı başladı? Bunlar basit evrim değil daha çok transformasyon. Şöforler ne yapacak araçları yapay zeka kullandığında? Bugün yaptığını yapan 'yazılımcı' 10 yıl sonra aynı şeyi, ya da benzerini yaparak iş bulamayacak, öyle görünüyor.

  • Yunus Emre Arslan @yunusemre

   @dolunay Dunyanin o devire geldigini hesaba katarsak konusacak cok sey var. Birincisi kapitalist duzende hepimiz bir seyler aliyoruz firmalar da para kazaniyor yapay zeka yuzune hepimizin issiz kaldigimizi dusunelim hic birimiz bir sey alamayiz Apple, Samsung vs alayi batar gider. Tuketime dayali bu duzende islerin o raddeye gelecegini sanmiyorum daha cok getirtmeyeceklerdir o seviyelere.

https://support.apple.com/tr-tr/HT212878
Ikinci el iphone 12 alsam bu degisen parca kontrol ozelligi gercekten dogru calisiyor mu? Cinliler belki bu konuda da ilerlemistir 😀
Alirken ekstra suna da bak dediginiz seyler var mi? Yuksek ihtimalle param guvende ile alriim bir sorun ciktiginda iade edebilmek icin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

S22'ye bakiyordum fakat cok sikayet eden olmus pilden oturu o fiyatlarda var midir dogru duzgun bir seyler?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün gelmedi bakalım yarın ne olacak? Amazon olsa 50 defa gelmişti ürün. Şubat da öde kampanyası olmasa tercih etmezdim hb yi ama mecbur kaldık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 12

Amazon 12 tane aldığım aynı ürünün hepsini ayrı ayrı kargolamış merak ediyorum beni nasıl bir koli faciası bekliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 11

COZULDU 🙂
Arkadaslar Vue'da data da tanimladigim bir degiskenin degerini degistirmek istedigimde boyle bir hata aliyorum neden olabilir sizce. Bos string degeri vs atabiliyorum fakat array atamak istedigimde bu hatayi aliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows 11 ile bluetooth kulaklıkların mikrofonunu kullanabiliyoruz. Bu özelliği yeni keşfettim. Mac te bu olduğu için çok rahat ediyordum buraya da gelmesi çok iyi olmuş. Sırf bu özellik için artık 11 tarafındayım 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türknet zam meselesi niye bu kadar olay oldu anlamadım. Taahhüt falan yok zaten fiyat rahatsız ediyorsa bir sürü rakibi var çok kolay bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. Firmalarda sürekli zam yaparsa ne kadar müşteri kaybedeceğini anlamış olur. Zam olayına bir sürü laf edip hala türknet diye ısrar etmek mantıksız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Nihayet birisi bu çözümü uygulamaya başlamış. En başından beri olması gereken çözüm buydu zaten.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 14