#Satılık İyi günler, bir arkadaşın vatandan alınmış msi rx vega 56 8g referans tasarım sıfır hiç kullanılmamış, kutulu, faturalı ekran kartı var elinde. Satma düşüncesi var sahibindende fiyatlar uçmuş 6000 üstü fiyatlar arkadaş 5000 tl düşünüyor. İlgilenen olursa ya da fiyat önerisi olan varsa yorum yaparsa sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yönetici olmadığımız bir bilgisayarda silinmiş bir dosyayı kurtarmak mümkün müdür? Recovery programları çalışmıyor yönetici olmayınca, windows 7 bilgisayarda shift-del silinmiş bir dosya programsız veya başka bir şekilde kurtarılabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uzun zamandır kullanmadığım bir k. kartımı internet için kullanmam gerekti. Kapanmış uyarısı sonrası bir dk da açtırdım internet alışverişine. Amma da tantana ettiler son gün şu son gün bu uzattık diye. Kapanmadan önce başka bir kartım için banka uğraştırıp durmuştu şimdi tak diye açtılar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Rasko @rasko

  İnternet şubesinden bir tıkla açılabiliyor 🙂 ama bunu yapamayacak IQ’da milyonlarca insan var ülkede. Hizmet sektöründe çok çalıştım, iyi biliyorum 🙂

  • eamedic @eamedic

   Benim kartlarda sıkıntı vardı numara değişikliğinden dolayı yapamıyodum aslında, dün telefonda hemen yaptılar öncesinde yapmıyorlardı şubeye çağırıyorlardı demek ki kapanınca düştüyse harcama işlemleri hızlandırmışlar 😀

İyi geceler, sağdan soldan iki kod izleyip, ucuza hosting bulduğum için bir site yaptım 🙂 . Aslında bu bir kongre sitesi ve sadece bilgi verme amaçlı kullanılmakta. Site 5-6 sayfa, html,css ve birkaç işlev için java kodları var sayaç ve menü aç kapa gibi. Siteye cpanel üzerinden ulaşıyorum. değişiklik yapacağım zaman tüm siteyi indirip notepad++ ile düzenledikten sonra tekrar geri yüklüyorum. Bu işin böyle olmayacağını tahmin ediyorum ancak nasıl yapmam gerektiği hakkında hiçbir fikrim de yok. Çok basit bilgi verme amaçlı olduğu için yaparım dedim ama açıkçası tam öğrenmeden bu işlere bulaşmamayı düşünüyorum bir daha 🙂 . Bu site düzenleme işini daha kolay yapabileceğim yöntem ya da program var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

  @eamedic eskiden öyleydi ama artık değil 😀 WordPress araştır, öğren.

  • eamedic @eamedic

   Haklısınız sunucuda her şeyi destekliyo 🙂 . Bana wordpress öğrenmek çok zor olacak gibi geldi onun yerine html ve css ile hallederim dedim şimdi keşke hazır tema satın alsaymışım diyorum. Başta çok temel basit bir site yapacağız diye yola çıktık sonra beğenmedik. Peki diğer siteler hala hepsini düzenle yükle şeklinde mi çalışıyor hala bu arada yorumunuz için teşekkürler.

  • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

   @eamedic yok o düzenle yükle olayı biteli çok oluyo wordpress gibi sistemler olur paneli olur oradan istediğin kısmı düzenlersin sadece bişey indir düzenle yükle gibi değil artık

   wordpress zor değil kolayca çözersin çözünce de çok seversin

   burada sorduğunda da ben dahil yardımcı olan çıkacaktır illa

  • eamedic @eamedic

   @gurkan-atilgan teşekkürler 🙂 .

 • meh. @iyiinsan

  “Free event template” diye aratıp, hoşuna giden bir tema bulup düzenleyebilirsin —hemen hemen hepimiz varolan temaları düzenleyerek başladık bu işlere. 🙂 Sonra da barındırma için Netlify’ı tavsiye ederim. Bilgisayarınızdan sitenin bulunduğu klasörü sürükle-bırak yaparak site oluşturabiliyor, sonra oluşan sitenin detaylarındaki “Deploy” sekmesinden yine sürükle-bırakla güncelleyebiliyorsunuz.

  • eamedic @eamedic

   Teşekkürler yorumunuz için, açıkçası bu işten sonra bir daha internet sitesi ile ne zaman uğraşırım bilmiyorum 😊 html temeli iyi olması gerekiyor. Çok sorun çıkıyor çünkü. Çok basit bir tasarım dahi olsa baya bir emek istityor.

All star heyecanı devam ediyor smaçlar bu sene sönük kalsa da daha iyiydi 🏀🏀🏀 ortam heyecanlı 😀😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple music tv kısmına pek bakmazdım. Planet of the apps diye bir dizi yayınlamışlar, ts’de de konuşulmuş galiba zamanında. İlk bölüme baktım güzele benziyor baya fikirler var, jüri var uygulamalar için ama jüride Jessica Alba, Will I am fln var biraz ilginç geldi bakalım işe yarar bir dizi mi ilerki bölümler merak uyandırdı. Açıkçası insanların ürettiği fikirleri merak ettiğimden izleyeceğim gibi duruyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hepsiburadanın hepsiexpress adlı bir taşımacılık sistemi varmış, sitede görmüştüm ancak kargolar hep yk ile geliyordu dün tanıştık kendileri ile. Dün evde yokken kargo gelmiş, mesaj ile bildirim yapıldı evde yoktunuz teslimat yapılamadı diye. Pazartesi ararım derken bugün tekrar geldiler ve kargoyu teslim ettiler, tekrar aramama veya peşine düşmeme gerek kalmadan kargomu teslim aldım. Etkilendim gerçekten ve kendilerini tebrik ederim. Umarım bozulmadan bu şekilde devam eder.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mobil uygulama vs içinde yapılan ödemelerden kdv alınması ile ilgili yeni düzenlemeden sonra apple makbuzları da değişmiş. Kdv satırı eklenmiş (daha önceki makbuzlarda yok). Şu an için zam görünmüyor, kdv yi abonelik ücretinin içine yedirmişler. Umarım böyle devam eder.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Youtube’da işin profesyoneli olan kişilerin sohbetlerini seviyorum. Farklı bir ufuk açıyor. Çok ilgilendiğim bir konu değil video düzenleme ancak PS üzerinden foto-rütuş yaparken renkleri düzenlemekten çok keyif alırım. PS öğrenirken en çok zamanı renklere harcamışımdır 🙂. Bu videoya rastladım bu işle uğraşanlar ya da uğraşmak isteyenlerin belki işine yarayabilir https://youtu.be/XeXtTQ-oWu0 kanalda bu tarz videolar mevcut.

Provideo - Bari Baykal ile Mesleki Muhabbet - Colorist Yücel Kurtul(Tamamı)

Yücel Kurtul 1. Colorist tam olarak ne iş yapar, nasıl colorist olunur ? 2. Color correction ve Color Grading arasında ne fark var çünkü çok fazla karıştırıl...
BeğenFavori PaylaşYorum yap