Geçen işyerinde watched diye bir uygulamadan maç izlediklerini gördüm, iptv uygulaması ancak bir bundle ile yüzlerce liralık abonelik ile izlenebilecek içeriği sağlıyor, normalde bir günde kaldırılacak uygulama appstore ve playstoreda mevcut. Ciddi içerik var ve ulaşması çok kolay. Açıkçası bu zamana kadar kaldırılmamış olması ciddi şüphe çekiyor, arka planda nasıl kodlar çalışıyor acaba.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uzun zamandır oynamadık 😃😃 https://gartic.io/3812Wd

Genel #2Wd (Türkçe) - Gartic.io

Çevrimiçi çizim oyunu Gartic.io'da Genel temasıyla oyna.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yine sevimsiz bir ağ sorusuyla karşınızdayım. Duvar prizim eski tip 3 lü telefon jackı, ordan rj11 çevirici ile çıkış alıyorum, rj11 çıkışında phone/dsl filtre var. 24 mbit internet kullanırken sorun yoktu, ancak dün 50 ye çıkardım interneti ve modem en fazla 31/7 gördü, bu sabah filtreyi aradan çıkarınca 51/9 a çıktı hızım. Şimdi sorum filtre mi sorunlu yoksa adsl yerine vdsl filtre mi almalıyım-vdsl filtre diye bir şey var mı? İnternette karşıma hep aliexpress linkleri çıktı o yüzden size sormak istedim, şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ios dosyalar uygulamasında, smb üzerinden bilgisayarımdaki ortak klasöre bağlanıyorum işlerimi çok kolaylaştırıyor, ancak bağlanabilmek için apple bilgisayarın kullanıcı adı ve parolasını soruyor, ne yaptıysam parolasız geçemedim, pcde yerel hesapta parola kullanmayı sevmiyorum ama parolasız bağlanamadım illa parola istiyor. Ancak apple için bu tarz kolay erişimler insanı mutlu ediyor eskiden dosya atıcaz diye iki saat uğraşırdık 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kurtcuk @kurtcuk

  Windowsda paylaşım açarken paylaşıma koyduğunuz ismin ios ekranında paylaşım yolunun sonuna veya başına / ya da \ koyarsanız anonymous kabul eder.
  İos orayı bulunca modifeye izin veriyordur umarım
  Ayrıca Windows paylaşım ayarları tüm ağlar kısmından parolasız paylaşımı açın

  • eamedic @eamedic

   teşekkkürler, windows tarafında bir şey yapmam gerekiyor mu? ios direk ip üzerinden giriyor, konuk olarak denedim geçersiz dedi maalesef. Biraz daha deneyeceğim ama. Vlc ile ağ üzerinden film fln izlemek keyifli oluyor çünkü ipad ekranı güzel gerçekten, bakalım olursa 4k hdr video oynatmayı deneyeceğim olursa.

  • eamedic @eamedic

   @eamedic appleın sunucuya bağlan kısmına direk 192 ile başlayan ip yi yazıyorum, başka bir yol yazarak paylaştığım klasöre ulaşmam mümkün olur mu acaba? Açıkçası çok da ortak ağlara paylaşım izni vermek istemiyorum çünkü. Zaten bu işin sonu yavaş yavaş eve nas kurmaya gidecek gibi duruyo 😀😀 çok sevmezdim bu ağ işlerini ama büyük kolaylık.

  • kurtcuk @kurtcuk

   @eamedic şifresiz girişi halletiniz sanırım böyle sorduğunuza göre? Eğer olmadıysa o dediğiniz konuk seçeneği büyük ihtimal anoynmousu'u temsil ediyordur. Şifresiz (=anonim) giriş için ilk yorumumun sonunda söylediğim şeyi kesinlikle yapmış olmanız lazım.
   görüntüdeki en alt seçeneği açmanız lazım.
   Ek olarak IOS'da o İPli kısmın sonuna ekleeyceksiniz ilk yorumda dediğim işaretleri. / veya \ oalcak değişiyor bu biraz ama genelde işe yarayan ip/paylaşılanklasöradı/ şeklidir.
   bazen de \\ip/paylaışlanklasörünadı/ şeklinde bağlanır. denemek lazım.

   Öte yandan medya tüketimi için smb kullanmanızı önermem. DLNA sayesinde TV dahil wifidaki tüm cihazlara ufak ayarlar çekerek, telefonun kumanda olduğu bir medya sunucusu yapabilirsiniz pc'yi.
   onun da ayarı basit. görseldeki sayfanın en üstünde özel / geçerli sekmesi altından cihazların kurulumunu otomatik yapı seçip kaydedin. sonra o ekrandan bir geri giderek soldan medya akışını açın. orada kendi telefonunuzu ve tvnizi ve istediğiniz diğer cihazları göreceksiniz. otomatik izin alırlar kaydedip çıkın.
   bu ayar belgeler/videolar klasöründeki tüm videoalrı evinize açacak ama sadece sizin seçtiğiniz cihazlar için tabi. öte yandan pcye uzaktan video açmak için de yollar var isterseniz o da kolay. windows medya playerda akış yap seçeneğinin altında o da.
   bu işlemlerden önce telefona bir dlna uygulaması indirin yoksa izin listesinde telefon görünmeyebilir. tv için bir şeye gerek yok. taş devrinden değilse ağa katıldığı sürece görünür.

Ventilatör sayısı belli, yatak sayısı belli. Aklıma beyaz showda görünmez olsanız ne yapardınız sorusuna verilen akbil basmadan otobüse binerdim cevabı geldi. Etik, görgü bir kenara da vizyon apayrı bir şey olmadı mı olmuyor. Bir kolaya, hiçbir zaman içemeyeceğin benzine ulaşmak için canını ortaya koymak, ilerde anlatacağız yaşarsak eğer. İnsanlara çocuk oyuncağı geliyor, bu konu da mizaha alet oluyor normalleşiyor, anlatamadık insanlar ciğerini kusuyor, anlatamadık kapasite belli, boğulacaksın boğulacaksın boğulacaksın dedik dinletemedik, altı aydır dışarısı ile tek iletişimi marketçi çocuk olan amcaya yüzde yüz oksijen verirken boğuluyorum dedi son sözüydü cidden “oğlum boğuluyorum” dedi, ards gelişti bir günde, son anda uyutup yoğun bakıma yolladım dün pozitif çıkmış sonucu yarın ölür belki, altı aydır sokağa çıkmayan adam bu hale düştüyse bugün marketleri dolduranların vay haline.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir sorum olacak, fontlarınızı nasıl düzenliyorsunuz? Temiz kurulum yapmadan önce font klasörünü kopyala yapıştır mı yapıyorsunuz yoksa font manager tarzı program mı kullanıyorsunuz? Orijinallerinden tekrar mı yüklüyorsunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir süre sonra sıkıyor artık, hayır anlamıyorum bugün sosyal izolasyon yapıyorum ve yarın corona havuzuna atlıyorum, bu nasıl çelişki 😂 cidden bu dönemde psikolojiyi korumak zor, hele çalıştığı yerlerden sosyal ve maddi haklarını alamayacak kişiler için zor bir dönem. İnsan özlemiyor değil arkadaşlarla toplanmayı, gece mekanda dağıtmayı vs. ama şu an çok daha büyük dertlerimiz var diyerek avutuyorum kendimi, gerçekten bu sebeple çok fazla insan çok fazla sorun yaşıyor hasta olmasalar bile. Çok farklı duyguları aynı anda yaşıyorum, bir de okumaktan yoruldum artık, günde 50 tane fln yayın çıkıyor herhalde konuyla ilgili. Bir süre daha iyi haber alamayacağız, ruh sağlığımız yettiği yere kadar 😉😃 #tsiçinidökme saati 😃

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mustafa N. @mustafanr

  Gücünüz kuvvetiniz daim olsun hocam,çok teşekkürler her şey için.

  • eamedic @eamedic

   Ben teşekkür ederim, asıl bu dönemde adı anılmayan temizlik, hasta taşıma gibi işleri yapan klinik destek personelleri abilerimiz ablalarımız var. Bizden daha riskli çalışıyorlar. Tıbbi atıkla uğraşıyorlar, şartları iyileşti mi bilmiyorum ama daha bir düzenleme yapılmadı sanırım, bizler zevklerden geri kaldığımız için üzülürken onlar da ekmek derdinde hala. Hepimiz en az hasarla atlatırız inşallah 😊

Çok kısa ne yaptığımızı anlatayım, şüpheli öyküsü olan hastalar izole alanda değerlendiriliyor, öykü sağlık bakanlığı covid algoritmasına göre örnek almayı gerektiriyorsa örnek alınıyor, semptomlar yatış gerektiriyorsa yatıyor, yoksa ev izolasyonuna gönderiliyor. Çok nadir hasta algoritmaya uymuyor biz hekimlik öngörülerimizle bt çekerek şüphelenip örnek ve izolasyon tedbirlerini uyguluyoruz. En önemli tedbir SOSYAL İZOLASYON. Ben sahada sorumlu hekim olarak çalışıyorum, sürekli dışarda olmak zorundayım, hergün riskli temas yapıyorum ama erken gösterilen reflexler ve sürecin iyi yönetilmesinden dolayı içim rahat eğer toplumsal bilinç bozulmaz ise belirli bir oranda tutulabileceğine inanıyorum. Biz muhtemelen hastalanacağız, emin olun genç de olsam korkuyorum hastalanmaktan, o yüzden önceliklerimizi iyi belirlemeliyiz hiçbir şey sağlıktan önemli değil, eğer böyle bir görevim olmasaydı evden çıkmazdım. Birinci ağızdan yazmak istedim, sağlıkla kalın. #evdekal

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 16

Dikkatimi çekti ups kargolarının mesajlarındaki sevkiyat numarasını tıklayınca mesajlardan direk sevkiyat takibine yönlendiriyor, güzel bir entegrasyon diğer kargolarda da var mı merak ettim, acaba iosun kendi özelliği mi sevkiyat olduğunu anlaması yoksa mesajda mı bu bilgi taşınıyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap