Akademik teknoseyircilere sorayım, hem benim hem bu konuda belki sığ bilgiye sahip olanların, ufku genişler. Kaynak ararken tam metinlere ulaşmada hangi yolları kullanıyorsunuz. Ben sağlık bilimleri için, bakanlığın verdiği ulakbim bağlantısı üzerinden bazı kütüphanrlere erişiyorum ama konu dışı makalelerde eksik kalıyor. Zamanında almadığım kütüphane üyeliği yüzünden üniversite kaynaklarını kullanamıyorum. Paralı üyeliklerim var aylık abonelikler genelde konumla ilgili top rated dergiler bunlar genelde toplu free üyeliklerin içinde olmuyor. Korsanı hiçbir platformda desteklemesem de sci-hub çok kullanışlı ve dergi egemenliğine meydan okuyucu özellikle yayın sahiplerinin çok kazanmadığını düşünürsek. Sıkışınca sci-hub kullanıyorum 😊😊. Yerli makaleler açısından dergipark, ulakbim zengin ama yabancı maklalerin hemen hepsi paralı. Sizlerin görüşlerini de merak ediyorum açıkçası. #akademik #yayın #bilim #Dergi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 14

Teknoseyiri %90 mobil siteden kullanıyorum, son safari ile meydana gelen uyumsuzluktan sonra safari önbelleğini temzleyerek çözdüm ama her seferinde tüm ayarları, üyelikler vs tekrar ayarlamak artık zor geldiği ve iosta safari dışı tarayıcı kulanmadığım için sorun düzelene kadar takip edemeyeceğim, arada masaüstünden girip bakıcam gibi duruyo, en yakın zamanda düzelmesi dileğiyle.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 18

HW monitör yazılımı ile laptopun batarya kapasitesine bakınca designed 57720 mWh full charge 49950 yazıyor. Cihaz 6 yıllık hep pil koruma modunda kullanıldı yani 80 modunda. Bu yıpranma normal-az mı yoksa fazla mı sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyi günler, elimde kuşe matbu kağıt var ve üzerine baskı almam gerekiyor 🙂 . Canon mürekkep tenklı yazıcımız var ama mürekkep üzerinde dağılıyor, Epson uyumlu kuşe mürekkeplerini kullansam sıkıntı yaşar mıyım? veya bunu daha önce deneyimleyen oldu mu? #baskı #TeknoYardım #matbaa

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İki gün önce uzun zamandır almak istediğim mouseu teknosada gördüm, logitech m330 silent mouse işlevlerine göre pahalı (80 tl) ama konforu mükemmel, ergonomisi ben parmak ucuyla kullandığımdan elime oldu ama avuç içi kullananlara küçük gelir. Konforu derken mouse click sesine sinir olurdum, olmaması çok harika bir şeymiş. Niye tüm mouselar böyle değil dedim çünkü iki günde alıştım. Özellikle gece çalışanlar bilirler ev sessizleştiğinde mouse sesi odada yankılanır. Bu kadar küçük bir özelliğin deneyimi bu kadar değiştireceğini sanmıyordum. Aklında silent mouse fikri olan varsa öneririm bugün ps ta denedim ekstra tuşlar kullanmıyorsanız yeterli gelecektir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyi günler yine bir baskı konusunda yardıma ihtiyacım var. 10×12 yaka kartı 300 g mat kuşeye basılacak ama isimlik kısmı boş olacak sonra isimleri biz basmayı düşünüyoruz inkjet yazcı ile. Mümkün müdür bu tarz bir baskı fikirlerinizi almak isterim. Şimdiden teşekkürler. #teknoyardım #baskı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İosta ilginç değişiklikler oluyor bazen, herhangi bir mod veya ayar değiştirmeme rağmen, bildirim ekranını açarken ve ya resim yakınlaştırıken vs. işlemlerle orantılı titreşimler hissediyorum yani taptic engine devreye giriyor. Örn. Bildirim ekranı aşağı inip çarptığında sanki cidden inmiş gibi mekanik his oluşuyor bu bir süre devam ediyor ve sonra kayboluyor. Uzaktan kafasına göre işlem yapıyor muhtemelen apple veya bu da bir bug.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyi günler, daha önce büyük boyutlu çalışma yapmamıştım. İç mekanda sahne arkası giydirme tasarlamam gerekiyor 3x5m dpi seçerken fikir ayrılıkları gördüm 72 diyen de var 50 diyen de 150 diyende. Bu sebeple sormak isterim sizler bu işleri yaparken ne kullanıyorsunuz sonuçları nasıl oluyor fikir verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler. #teknoyardım #tasarım #grafik

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 14
 • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

  3×1,5 metre boyutlu posteri 150 DPI yapmışlığım var, fena olmamıştı baskı ama keşke 300 DPI yapabilseydim diye düşünmüştüm, çok dibine girecekse insanlar keskinlikteki düşüş belli eder. Sahne arkası ile önü arasında birkaç metre mesafe varsa 100 DPI bile yetebilir.

  • eamedic @eamedic

   Sahne önü ve arkası arası 1.5 metre. Seyircilerde 5 metreden başlıyor. Elimde kullanmam gereken bitmapler var tekrar vektörel çizmem mümkün değil 150 dpi da bile bozulma yaptı büyütünce, açıkçası onlardan çekiniyorum bir de pc de sıkıntı yapabilir 300 e gelirse çünkü boyamaları fln photoshopta bitirmeyi planlıyorum, teşekkürler yorum için.

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   @eamedic Bahsettiğin bozulma monitörden gördüğün mü yoksa deneme baskısı aldın da orada mı o kadar bozuldu? Sadece monitörden gördüysen, baskıda o kadar fazla bozulma olmuyor. Baskı makinelerinin çalışma mekanizmasını iyi biliyorum diyemem ama monitörde göreceğin dijital büyütmeden daha yumuşak geçişler veriyor olmalı, monitördeki görüntü bozulmayı abartılı gösterir biraz.

   Görsel nasıl bir şey, bilmiyorum ama direk imageı büyütmektense kanvası büyütüp etraftaki boşluğu doldurmayı deneyebilirsin. Pattern, texture ya da grandyen gibi tekrarlayan objeler varsa resmin kenarlarında bunları devam ettirerek doldurabilirsin belki. Ben bazen öyle yapıyorum.

  • eamedic @eamedic

   @ermanyurdakann dediğiniz gibi monitör biraz abartıyorsa sıkıntı yok tekrar baktığımda, birinin anlaması için baskının bir karış yakınına girip bakması gerekiyor, öyle bir şey olacağını sanmıyorum. O yüzden 300 dpi çalışmaya karar verdim ama bilgisayarım galiba izin vermeyecek 200 belki. Yuvarlak bir logo çok sıkışırsam çevresine dediğiniz gibi dolgu yapıcam.

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   @eamedic Logo ise kesinlikle kenar doldurma yapabilirsin bence. Logoyu çok bozulmadan büyütebildiğin kadar büyüt, zemin layerını da logoya uyacak bir renk ya da gradyen ile boya, tamamdır 😀 Logonun kenarlara kadar uzanması şart değildir her halde, uzun kenardan 1 metre, kısa kenardan yarım metre falan boşluk olsa, ortada dursa, olmaz mı? (Sayıları salladım 😛 )

  • eamedic @eamedic

   @ermanyurdakann kenardan 1 metre alttan 2 metre içerde olacak, arka planı ana logonun içindeki üçgenlerle kaplayacağım için çok sırıtmayacak gibi duruyo altında bir dolgu olacak, kenarları siyah üçgenlerin içinde kayboalcak şimdi baktım daha iyi görünüyor. Teşekkürler yorumlar için.

 • ilker @gilker

  dış mekan baskı minimum 48DPI ama tavsiye ettiğim minimum 72DPI ama sizin örnekte iç mekan sahne arkası ise muhtemelen Ekosolvent makinada basacaklar ben 200DPI çalışırdım.

  Bu arada kullandığın görsel bu pixeli karçılamıyorsa görseli büyültme dpi düşür. eğer vektörel çalışacaksan sıkıntı yok.

  • eamedic @eamedic

   Malesef farklı kaynaklardan bitmapler eklemek durumundayım 150 dpi da bile bozuldular büyütünce açıkçası tekrar vektörel olarak çizmeye vaktim yok. Diğerleri vektörel amacım corelda tasarlayıp ps ta boyamalarını yapmak corelda boyamalardan iyi sonuç alamıyorum anlamadığım bir şekilde çok fazla banding ve basamaklanma oluyor boyamalarda yoksa corelda bitirebilsem hem pc dahi iyi altından kalkıyo hem de daha düşük boyutlarla halledebiliyorum. Teşekkürler yorum için 200 dpi ile başlayayım o zaman.

  • ilker @gilker

   @eamedic dediğim gibi kullandığın görseller atıyorum72dpi da kurtarıyorsa öyle çalış dosyayı boşuna şişirme.
   Bu arada bu işlerde bir numara daha var atıyorum kullandığın görselin dpi biraz düşükse kenarlarını decupeli yerleştirebilirsin en azından kenar kısımları pixelleşmez

  • eamedic @eamedic

   @gilker ben de arada yapıyorum onu duruma göre 2-3 pixel borderdan dekupe ediyorum hep ama sevmiyorum vektöreli olmayan logoları, kaç tane işte logoları vektörel çizip hayrına vermişimdir 😀😀. Gerçi iş dediğim para karşılığı değil ama para değeri olan işler aslında. Kendi hobim çevreye yayılınca iş gibi mesaimi almaya başladı.

 • BRN @brnspawn

  Baskı işinde standart 300dpi

 • ARMv7 @armv7

  Siz 300 dpi çalışın basacak yer zaten 3 pass ve 72 dpi basacaktır. Siz kaç dpi isterseniz o dpi değerinde basarlar baskı makinelerinin dpi yönünden kapasitesi geniş fakat hızlı basılsın diye 72 civarı basıyorlar.

Fiyat iyi, gözüme çarptı bugün, eğer 1000 tl bütçe varsa bir kere alınacak bir kulaklık uzun yıllar tatmin eder ses kalitesi. Flat karakterli, sahnesi geniş bir kulaklık. Bas açısından temeli oluşturacak kadar yeterli ama bazı bas ağırlıklı türlerde zayıf kalabilir, bir süre kullanmıştım deneme amaçlı. Güzel özelliği iphone ile fln sürülebilmesi. Almak nasip olmamıştı, ben yine alamayacağım gibi duruyo bütçeyi farklı amaçlara yönlendirdim 😊. Fiyat ucuz değil kesinlikle ama bu sınıfın ürünlerinde 1000 tl ye en iyi performansı alabileceğiniz bir kulaklık özellikle malzeme kalitesi. https://www.hepsiburada.com/bang-olufsen-beoplay-h6-kulaklik-oe-p-BSBRTUBO1642001SYH?magaza=Hepsiburada

Bang&Olufsen Beoplay H6 Kulaklık Oe Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Bang&Olufsen Beoplay H6 Kulaklık Oe en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla online sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

2016-2017 State of Play tarzında-benzer politik /politik-gerilim filmi önerinize ihtiyacım var her türde istediğim filmlere ulaşsam da politik gerilim katagorisinde istediğim filmlere ulaşamıyorum 😊 size sormak istedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap