İyi akşamlar herkese, sistem tavsiyesi istemeye geldim 😀 kardeşimin kasa toplama hayali vardı, ama ekonomi tabiki eskisi gibi en üst anakart alalım geçelim izin vermiyor, özellik-kalite arası bir dengede gitmeye çalışıyoruz. Asus arada 3-4 oynadığı için msi a yöneldim anakartta ama bu markanın segmentasyonu nasıl tomahawk, pro sıralaması nasıl farklar nedir?
Anakart için msi z790 pro a max düşündük https://www.vatanbilgisayar.com/msi-pro-z790-a-max-wifi-intel-z790-soket-1700-ddr5-7800mhz-oc-m-2-anakart.html 1000 tl altına z690 tomahawk var mantıklı mı? İşlemci için https://www.vatanbilgisayar.com/intel-i7-14700kf-5-60-ghz-28m-cpu-box.html bunu düşündük, madem soket 1700 değişecek iyi işlemci olsun dedik. Sizce mantıklı mıdır? Önerilere açığım 😀

MSI PRO Z790-A MAX WIFI Intel Z790 Soket 1700 DDR5 7800MHz (OC) M.2 Anakart...

MSI PRO Z790-A MAX WIFI Intel Z790 Soket 1700 DDR5 7800MHz (OC) M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazon saçmalamaya devam ediyor, prime için verdiğimiz paraya yazık, iki adet klozet kapağı sipariş ettiğim için beni satıcı ilan etmiş ve iptal etmiş siparişimi, tekrar bir tane verince de onu da iptal ediyor, müşteri hizmetlerini aradım çözemedi, sonra mail geldi kararımızdan dönmüyoruz diye, bir daha aradım yetkiliye bağladılar, evet iki ürün niye böyle olmuş ki düzelticeğiz dedi ama bunlardan alışveriş yapmak da yaramıyo.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8
 • eamedic @eamedic

  Platformunda kullanıyorum, çok dizi tüketen biri olmadığı için dizilerini seviyorum ama bu yaptıkları saçmalık eski alışverişlerinizi baz alan bir algoritma var diyo, geçmişte iki tane alınmış ürün yok, telefonda dedim ben doktorum sizin k*çıkırık klozet kapağınızı satıp para kazanacak halim yok diyorum, haklısınız diyo her şeyin ikinci kalitesi bizde, algoritmanın bile 🤣

 • qubit @qubit

  Demek o işi chatgpt'ye vermişler.

 • Boba Fett @bobafett

  Amazon'un bazı kararlarına akıl sır ermiyor. İki ürünle satıcı mı olur ? 😀 Kasa kasa gazoz veya model araç aldım, sorun çıkarmadılar.

  Geçenlerde kampanyada aldığım ürünü iade etmek istediğimde fatura tutarının yarısını iade etti, kalanı Amazon bakiyesine eklediler. Tüm süreç neredeyse bir ay sürdü. İşlemi biri takip ediyordu, aşamalarda telefonla ile haber verilmesi gerekiyordu ama kimse aramadı, ben tetikledikçe sorunu çözmeye çalıştılar.

 • eamedic @eamedic

  Yok, kardeşim benim adresime almaya çalıştı onu da iptal etti. Bir kadınla görüştüm özür dileriz, sabahtan beri çok fazla şikayet alıyoruz bu konuda dedi, düzelticem ben şimdi dedi sonra buhar 😀 düzeltmediler ben de amazon us ile bağlantı kurdum, öyle saçma şey mi olur dedi adam, detaylı bir mail istedi özel bir mail adresi verdi upuzun bir kodu olan ona mail attım bi düzeltiriz dediler bakalım ne olacak.

Paranın hızlıca değer kaybettiği bu dönemde fiyat algınızı nasıl koruyorsunuz? Belirli bir ürüne mi endeksli yoksa maaşınıza göre mi ölçüyorsunuz? Ciddi ciddi fiyatlandırma konusunda itilafa düşüyoruz arkadaşlar arasında birisinin pahalı dediğine diğeri ucuz diyor 😀 kimse mantıklı bir argüman sunmuyor ama 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 22
 • Papa Emeritus @pope

  Ben Apple’a bakıyorum, Apple’dan fazla zam yapanların çoğu haksız zam yapmış oluyor genelde. Şu an toplumun çoğu zamları içselleştirdi hatta yeri geliyor zamları haklı bulup savunuyor. Haksız zam yemiş dandik adana kebap’ı örnek gösterip, “Kebap olmuş 200 lira Ya bunun ederi 2.000 olmuştur” diyerek yine haksız zamları içselleştirenler var. Bundan tek çıkış yolu ağır bir ekonomik buhran ancak öyle resetlenir.

 • Cihat @cihat

  Fiyatlara bakmıyorum, her şeyi kredi kartından çektirip takside bölüyorum. Nasıl olsa bugün pahalı olan şey 1 ay sonra ucuz olacak.

 • kolcu @kolcu

  Ulusal markalar dışında hiçbir küçük esnaf veya ufak yerden alışveriş yapmıyorum.

 • Alpi Ironside @alpi350

  Ben kaşara endekslemiştim. 30 olmuştu 50 sonrasında 80 derken 100'ün üzerine çıktınca fiyat bıraktım. Daha sonra bisküviyi ele aldım. Biraz iyi durumdakiler 10tl'di onlarda 25tl oldu. Dedim sonradan daha temel bir şeyi ele alayım. En azından bir öğün karnını doyurabilecek bir şey. Tavuk dürümü ele aldım. 50'tl'den 75'e çıktı ve 90'a doğru bir zam bekliyoruz.

  Yani anlayacağınız 100-200 TL'nin hiç bir değeri kalmadı. Kimisi ooo 100 lira pahalı diyor da. Ya kardeşim 2006'dan mı geliyorsun? O zamanlar insanlar 600 liraya çalışıyordu tabi ki büyük paraydı. Şimdi aldığın parada arttı. Bu fiyat algısı çoğu kişide çok geri kaldı. Yada işlerine geldiği gibi yontuyorlar

Vatan’da apple macbook pro m1 pro işlemcili 14 inç 16/512 versiyonu 39.999 a satılıyor, fiyat yüksek ama m2 proların çıkış fiyatları düşünülünce, satın almayı düşünenler ya da ihtiyacı olanlar için alım fırsatı olabilir. Axess 400 tl vade farkı ile 12’ye bölüyor. https://www.vatanbilgisayar.com/macbook-pro-mkgp3tu-a-m1-pro-16gb-512gbssd-liquid-retina-14-space-grey.html

Macbook Pro MKGP3TU/A M1 Pro 16GB-512GBSSD-LIQUID Retina-14"-Space Grey fiyatı,...

Macbook Pro MKGP3TU/A M1 Pro 16GB-512GBSSD-LIQUID Retina-14"-Space Grey fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Macbook Pro MKGP3TU/A M1 Pro 16GB-512GBSSD-LIQUID Retina-14"-Space Grey en ucuz...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5
 • eamedic @eamedic

  @logi-mogi evet uyardım ben 512 aldırtmıştım onlara, 120 hz ipad pro da özellikle çizim deneyimini çok değiştiriyor. Bakalım inşallah dediğiniz gibi 17-18 k farka değer 😀 ben de tezi yazarken laptopum patladığı için almıştım airi, o zaman en ucuz laptop oydu windows laptopların fiyatlarının uçtuğu bir dönemdi.

 • qubit @qubit

  @logi-mogi bu 120'nin farkını nereden anlıyorsunuz? Eski bir LCD ekran ile M2 Pro bir cihazı yanyana kullandım, farkı anlayabilmiş değilim.

  @eamedic fiyat şimdi 52 bin...

 • eamedic @eamedic

  @qubit en net laınchpadde uygulama simgelerinin olduğu ekranda sağa sola kaydırınca anlaşılıyor 120 de logolar bütün hareket ederken 60 hz de yırtılıyor. Ek olarak mouse kullanırken mouse hareketinde 120 te alışınca 60 ta takılma hissi gibi bir his oluşuyor. Çizimde ise fark çok bariz 120 neredeyse kağıda çiziyormuş hissi veriyor ipad proda, normal ipadde baya peşinden geliyor gibi aradaki gapi görebiliyorsunuz. Yoksa içerik tüketirken ya da sabit görüntülerde bir fark gözlenmiyor. Yani 120 ye alışmasan ya da denemesen 60 ı fark etmezsin. Geçen gece de 52 oldu sonra 39 a düştü yine stok bitene kadar devam eder.

 • qubit @qubit

  @eamedic Allah Allah. Evet launchpad'de fark var da olmaz olmaz bir şey değil. Fare? Farem Apple'ın faresiydi ondan anlamamış olabilirim.

  Tablette kalem kullanımında fark eder, mantıklı. Ama fark büyük mü kalem destekleyen eski tablet bulup bakacağım. Teşekkürler.

Projeksiyon için taşıma çantası bakıyorum, plastik hard case tarzı bir çanta almak istedim, ancak piyasada bunların adı tam olarak ne diye geçiyor bilmiyorum. İstanbul'da Sirkeci'de ya da Kadıköy'de bu tarz çantaları satan bir yer var mıdır bildiğiniz? Aliexpreste var ancak en ucuzunun bile geliş maliyeti yüksek. Tüürkiye'de Mano markasına ulaştım, onların dışında burada yapan yok sanırım. Amazonda bugün indirime girmiş, içerisinde önceden kesilmiş kübik süngeri de var ama orijinal mano değil gibi yorumlar var 😃 satıcı da amazon olmasın rağmen bilemedim.
https://www.amazon.com.tr/Mano-230C-G-Profesyonel-K%C4%B1r%C4%B1lmaz-Polipropilen/dp/B07C5V7BVQ/?_encoding=UTF8&pd_rd_w=ZEVa2&content-id=amzn1.sym.f52080c4-fe7e-4ff6-b933-259f05962808&pf_rd_p=f52080c4-fe7e-4ff6-b933-259f05962808&pf_rd_r=ZCR86RQEJ2HFQEZMEWMD&pd_rd_wg=cIrVH&pd_rd_r=be2d9f04-d14f-4644-8c2b-bccba3b0232f&ref_=pd_gw_ci_mcx_mr_hp_atf_m

Mano Mtc 230C/G Profesyonel Kırılmaz Takım Çantası, Polipropilen, Gri,...

Mano Mtc 230C/G Profesyonel Kırılmaz Takım Çantası, Polipropilen, Gri, No.2, 230C : Amazon.com.tr: Yapı Market
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Normalde yapmam ama bir stock illustrasyon sitesinden 3 görsel indirip kullandım. Bilinenlerden değil tıbbi bir site, üye oldum, para ödemeye çalıştım, ama bir türlü işlemler tamamlanmadı, sitesi tam bir facia error verip duruyordu, neyse görsellerin orijinal filigranlı halini png indirebildim ve filigranı temizleyip kullandım, sorum bunları fark edebilirler mi? Makalede kullanılacak, direk değil ama bir tasarımın içindeki küçük öğeler şeklinde, bunu tarayan bir sistem var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Televizyonun yanında Logitech z600 bluetooth hoparlörüm var, genelde telefonu bağlayıp salonda müzik fln dinlerken kullanıyorum, bazen de film izlerken tv ye bt üzerinden bağlıyorum. Gecikme neredeyse sıfır, konuşmalarda anlayamazsınız, davul videoları izlerken anca anlarsınız, o da rahatsız etmiyor. Ancak, airpods proyla ipadde ya da iphone da, galaxy buds ile note serisinde film dahi izlenmiyor gecikmeden dolayı, airpods ile gitar eğitimleri fln izleyemiyorum. Tv ye bağladığımda da aşırı bir gecikme var. O kadar yeni teknoloji, mikrofonuyla çıkan sesi dinleyip dinamik eq yapabiliyorsa gecikmeyi de çözebilirler, çalınan sesi görüntünün 200-300 ms gerisine çekmek yapılabilecek bir şey bence.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Güzel bir amazon indirimi yakalayan oldu mu, işte bu dedirten 😀 #amazon

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 15

Bu AGT kurye ne menem bir şey ya, ikinci kez kargomu bunlara verdiler, bugün teslimat, bakıyorum kargocu hiç hareket etmedi bütün gün. Ya sisteme bağlı değil ya da dağıtası yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  AGT kurye eski kuryenet bu arada, efsane şikayet olduğu için yazıyorum bize 3 ay birtane s... bankanın kartını teslim EDEMEDİLER. Tamam diyoruz ya bankaya şubeye verin arkadaş ? şubeye de 1 ayda gidemedi. Benim kart bir yerlerde dolaşıyor yani ama nerede bilmiyoruz. Kaplumbağanın sırtına bağlamışlar her halde öyle geliyor.

 • eamedic @eamedic

  Biliyorum daha önce de başıma geldi, tatile gitmeden iki hafta önce aldığım terliği, artık bavulları yüklerken, kuryeyi telefonla sıkıştırınca getirmişti. Yine görünce, off dedim ama nafile.

 • fusuf @konu-disi

  etgamsizm olacaktım menem kelimesine en eklyecektim oh

 • eamedic @eamedic

  Bugün kargom geldi şükür ki erken geldi, dün gece eve geldik bulamadık diye mail attılar, çağrı merkezi ile canlı sohbet yapınca, gelmedi mi kargocu diyor, gps ten görüyorsun zaten adam nerde, hani bunlara gerek yok de ki bir gün daha mühlet istiyoruz de böyle kaçamak işlere ne gerek var.

Walkingpad R2 pro ve benzeri yürüyüş bantları hakkında bilgisi ya da önerisi olan var mı, annemin ayağının rehabilitasyonu için düşünüyorum, yer kaplamaması ve düşük hızlara inebiliyor olması sebebiyle bu tarz bir ürüne yöneldim. 2-3 binden 8-9 bin civarına gelmiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap