iPhone SE büyük ihtimal bugün çıkıyor. Apple’ın sitesinde aksesuarları gözükmeye başlamış. #Apple

Belkin InvisiGlass Ultra Screen Protection for iPhone SE / 8 / 7

Belkin InvisiGlass Ultra, made with Corning Accessory Glass 2, provides impressively durable, scratch-resistant screen protection for your iPhone. Buy online now at apple.com.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elon Musk yine yalan söylemeye devam ediyor fakat bu sefer insan hayatlarıyla oynuyor. Ventilatör yollayacağım demişti fakat yolladığı şeyler BPAP makineleri. O cihazlar hafif nefes zorluğu yaşayan hastaya faydalıyı oluyor fakat virüsü aerosolize ettiği için virüsün etrafa yayılmasını inanılmaz kolaylaştırıyor. Kullanılabilecekleri tek ortam negatif basınç odası ve negatif basınç odası bulmak ventilatör bulmaktan 100 kat daha zor zaten. Bu adam kronik bir yalancı, her gün kendisinden daha çok nefret ettiriyor.

Elon Musk is being criticized after apparently sending BiPAP machines instead of...

BiPAP machines were recently allowed by the FDA as a substitute for ventilators, but some medical experts warn they could spread the coronavirus.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 16

Apple artık “premium” video servislerinden normalde aldığı %30’luk kesintiyi almayacakmış. Amazon’un Prime Video bundan yararlanan ilk büyük servis. Diğer uygulamalarda olduğu gibi ödemeleri uygulamayı terk etmeden, Face ID ile yapabiliyorsunuz ve ödemeleriniz Apple tarafından işleniyor. Premium video servisi olabilmek için şirketlerin AirPlay 2, universal search, siri desteği, 1 veya 0 adımda giriş desteği, tvOS desteği vb... gibi özellikleri destekleyen kaliteli bir uygulamalar yapmalarını bekliyorlarmış. Çok güzel bir gelişme. Hem uygulama kaliteleri artacak hem de ödemeler Apple üstünden olacağı için daha basit ve kontrolü kolay olacak. #HaftalıkGündemeMalzeme

Apple now lets some video streaming apps bypass the App Store cut

Amazon’s Prime Video app joined the program today
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şok marketler salgın nedeniyle oluşan talebi karşılamak için eve verilen siparişleri getiren çalışanlarına araç vermeyip yayan olarak taşıtıyormuş. Ayıp ya ayıp, kim bilir kaç kiloluk yükle kaç km yürüyor çalışanları. https://eksisozluk.com/sok-marketleri-boykot-ediyoruz--6449995?a=popular

BeğenFavori PaylaşYorum yap

PS4 fiyatları ne olmuş öyle ya, arkadaşım bir fiyatlara bak dedi ve şok oldum. Hepsiburada’da Slim 1TB 4.500‘ü geçmiş ilk başta inanamayıp en ucuz satan yere baktım şu an en ucuz satan yer 4.000’e satıyor. Vatan’a ve Teknosa’ya bakayım dedim fakat onlar PS4 satışını toptan bırakmışlar 😀 Herkes fırsatçılık mı yapıyor acaba diyerekten Amazon TR’ye baktım çünkü Sony Amazon’da kendisi satış yapıyor diye biliyorum fakat fiyatlar daha fena. Önce PSN faciası şimdi bu fiyat artışları. Sony Türkiye gerçekten dalga geçiyor başka bir açıklaması yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Airpods Pro almayı düşünenler varsa 1.500 iyi fiyat üstelik satıcı Hepsiburada. Yükselen kurlar nedeniyle yakın zamanda bir zam gelebilir. Şu an ABD’de bile daha pahalı, vergi ekleyince 1.800 civarına geliyor. 2017’de aldığım emektar Airpods’ları emekli etmek için kampanya bekliyordum ama bu kampanyanın Türkiye’den çıkacağı aklımın ucundan geçmezdi 😀

Apple Airpods Pro Bluetooth Kulaklık MWP22TU/A (Apple Fiyatı

Apple Airpods Pro Bluetooth Kulaklık MWP22TU/A (Apple en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Rammstein’ın solisti Till Lindemann virüsten kaynaklı pnömoni nedeniyle yoğun bakıma kaldırılmış.

Till Lindemann in intensive care because of coronavirus

Corona drama for Till Lindemann (57)! According to BILD informations, the Rammstein singer is in intensive care in a Berlin hospital.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sürü bağışıklığı nasıl gidiyor? Doğru Charles pozitif çıktıktan sonra onun saçmalık olduğunu anlamışlardı. İngiltere başbakanı Boris Johnson da pozitif çıkmış.

U.K. Prime Minister Johnson Tested Positive for Coronavirus

U.K. Prime Minister Boris Johnson has tested positive for coronavirus, Downing Street said in an emailed statement on Friday.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

AMD gelecekte çıkacak GPU’larıyla ilgili olan kaynak kodu sızıntısının doğru olduğunu onaylamış. Çalan kişi elinde ki bilgileri satamazsa hepsini paylaşacağını açıklamış. İlginç bir bilgi olarak Series X ile ilgili çıkan her şey doğru çıktı ama PS5’in GPU’su 2.0 GHz gözüküyordu sızan kodlarda. O bilgilere göre PS5’in GPU’su 9.2 TFLOP olarak hesaplanıyordu ve büyük ihtimal “boost” olmadan GPU’nun normal hızı bu. Xbox Series X’in beklenenden güçlü çıkması nedeniyle altta kalmamak için “boost” ile 10.3 TFLOP diye lanse ettikleri kesinleşti bence. İlk defa Xbox ve PS arasında bu kadar güç farkı oldu galiba. Yeni nesil ilginç olacak.

Xbox Series X graphics source code stolen and leaked online

AMD says details about its current and future GPUs have been stolen
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-rtx-2080.c3224
  Theoretical Performance
  Pixel Rate
  109.4 GPixel/s
  Texture Rate
  314.6 GTexel/s
  FP16 (half) performance
  20.14 TFLOPS (2:1)
  FP32 (float) performance
  10.07 TFLOPS
  FP64 (double) performance
  314.6 GFLOPS (1:32)

  Konsollardaki hangisi acaba ? Hadi kabaca 2080 gücünde diyelim ama bu bize ne kadarlık bir veri sunuyor ki ? konsol oyun makinesi çünkü, one x'e özel oyun gördük mü mesela ? aynı oyunun cilalısını gördük. Hani bence oyunlarını görmek lazım. Onun harici ben 5 metreye işiyorum sen 3 metrede kaldın ahahaha demekten öteye gitmiyor.

  • Papa Emeritus @pope

   Konsolların bu hesabı yaparken kullandıkları FP32. Series X 2080 super ve 2080ti arasında kalıyor(2080ti’a daha yakın). Özel oyunlara gelirsek MS çok sayıda iyi oyun stüdyosu alıyor son yıllarda, çok iyi özel oyunlar görebiliriz MS tarafında. Ben bir de özel oyunlara çok takılmıyorum her sene en fazla 2 tane sağlam özel oyun geliyor PS tarafına ama diğer her türlü oyunu daha iyi çalıştıracak cihaz benim açımdan daha önemli.

  • Orcun @orcun

   @pope Öyle ama alıyor da one neslinde ne gördük ? forza gears başka ne vardı halo ? e başka ? bunlar zaten 360 hatta ilk nesilden beri olan şeyler. Bir yeni birşey şöyle daha iyi birşey göremedik. Ha görsekte series x'e özel mi olacak ? yoksa gamepass'e verilip pc tarafından da oynanabilecek mi ? hani bana o makineyi satması lazım. Elimde sonuçta yarım yamalakta olsa bir pc var, cpu anakart ram eksik ama onlarıda bakalım tamamlarız e ben bu oyunları gene her türlü oynayabilirim. Ha eğer sadece series x'e özel fable halo'nun işte ray tracinglisi vs olacaksa bana o makineyi pazarlar. Yoksa yani pro'dan daha güçlüydü one x ama değişen birşey olmadı.

  • Papa Emeritus @pope

   @orcun PC’ye çıkma konusu beni çok ilgilendirmiyor çünkü Mac kullandığım için bana her türlü oyun exclusive gibi geliyor 😀 Büyük ihtimal Game Pass’e verilip PC’ye de çıkacak aynı oyunlar ama optimizasyonu falan da hesaba katarsak Series X ile aynı kalitede oynamak için büyük ihtimal 3080ti falan gerekecektir. Series X 600 dolardan çıksa bile bedava gibi bir şey olacak PC‘ye kıyasla. Pro ile One X’e gelirsek aralarındı çok fark vardı son zamanlarda. One X’te native 4k çalışan oyunlar, Pro’da dinamik çözünürlükle veya direkt daha düşük çözünürlükte çalışıyordu genel olarak. Mesela One X’te Red Dead 2 3840*2160 , Pro’da 1920*2160. Aralarında 2 kat piksel farkı var. 1280*720 ile 1920*1080 arasında ki kalite farkını düşünün, onlar arasında 2.25 kat fark var. O 2 kat piksel gerçekten çok fark ettiriyor.

  • Orcun @orcun

   @pope Hah işte sorun da orada, olaya sadece kas gücü olarak bakılıyor. Öyle olsaydı bugün ferrari olmazdı yerine 1500 beygirlik dodge charger challenger falan olurdu. Olay kas gücünde bitmiyor, o da bir etken ama değişen birşey yok. Senin açından xbox daha mantıklı, gamepass var pc toplamana gerek yok. Birde karşılaştırdığın oyun da gene pc'e çıkmış bir yapım. 😀 One'ı olanda oynadı ps4'ü olanda oynadı bitirdi ne eksiği vardı ? gene aynı oyun değil miydi ? e taktım diski oynadım bitti yani oynatmıyor işte bu konsola çıkmıyor diye bir durum yoktu. E her yerde varsa ben de işte onu diyorum neden sadece bu güçlü konsolmuş evet bunu evime almalıyım diyeyim ki ? bana aletin oyun pazarlaması lazım. Tek işi çünkü oyun oynatmak olan bir alet. Ben onun gücünden yararlanan ve sadece o cihaza özel olan oyun görmek istiyorum çünkü o cihaza özel olan oyuna geliştirici adam dahada özeniyor. Bugün neden god of war diyoruz uncharted işte last of us vs ? çünkü bu oyunlar üstüne düşülmüş özenilmiş oluyor. Yoksa pc tarafında muadili yok mu bu oyunların ? var uncharted'ın kadınlısı işte tomb raider değil mi ? gow'un muadili pek değil ama hack and slash örneği birton oyun var ? e ama hepsi de güzel mi ? değil. O yüzden diyorum özel oyun lazım üstüne düşülmüş anlatımı ile hikayesi ile büyüleyen bir yapım lazım. Onu işte birtek rockstar games yapabiliyor, ama yapıyorda kaç yılda birtane oyun geliyor eagames gibi copy paste oyun yapmıyor ki.

 • lterlemez @lterlemez

  Oyun listesine yeni kategoriler eklemeleri lazım. Kategori gamı çok dar.