Güncellemeyi düşünen arkadaşlar varsa artık gönül rahatlığıyla iOS 11 Beta’ya geçebilirler. Ben daha önceden mecburiyetten kullanıyordum. Bugün 6S’te iOS 11 DP6’ya güncelledim DP5’te hala sıkıntılar vardı fakat DP6’da hepsi gitmiş. Garip bir şekilde Touch ID bayağı hızlanmış gibi geldi , Safari’de çok hızlanmış . Hatta şunu net bir şekilde söyleyebilirim iOS 9’lu halinden daha hızlı telefon. iOS 11 sağlam geliyor. #iPhone #iOS Edit: Aklımdayken hala High Sierra Beta’yı hala tavsiye etmiyorum. #MacOS

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xiaomi iyi satış yapmış ama elde ettiği karın çok düşük olacağı belli malum aslan payı amiral gemilerinde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

iPhone “8”in Türkiye fiyatını kabaca güncel dolar kuru üzerinden bir hesaplayayım dedim. Öncelikle telefonun 1000-1200 USD arasında olacağı söyleniyor bundan dolayı 1100 USD’den hesapladım. Buyrun işte size sonucu.
Telefonun Kendisi: 3879 ₺
ÖTV: %25’ten 969 ₺
Bandrol: %10’dan 387 ₺
KDV: Telefon+ÖTV+Bandrol’ün (5.235₺) %18’i 942 ₺
Toplam: 6177 ₺ = 4,5 Aylık asgari ücret.
#Vergi #iPhone

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

2 gündür 0850 220 00 00 diye bir numara arıyıp duruyordu bugün uyku sersemliğiyle sabah açtım , akılları sıra dolandıracaklar . Yok neymiş Atlas Global ile uçuşlarımdan dolayı 20.000 mil hediye ediceklermiş sadece vergileri ödemem gerekiyormuş . Kapatın diyorum emin misiniz diyor bende evet dememek için hayır diyip suratlarına kapattım 🙂 İşin garip tarafı kadın tek tek saydı yok şu tarihli ekonomi uçuşunuzdan bu kadar , şu tarihli business uçuşunuzdan bu kadar mil hediye falan diye . Benim anlamadığım olay bu adamlar benim nereye, ne zaman, hangi sınıfta uçtuğum bilgisini nereden ediniyorlar ? #dolandırıcılık

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 15

App Store’a ne gelmiş aramızda bu oyunu hatırlayanlar var mı 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows kullanıcılarının %25’e yakın olan kısmı 6 ay-24ay içerisinde Mac’e geçmeyi düşünürken , Mac kullanıcılarının %2’si Windows’a geçmeyi düşünüyormuş. Tabii geçiş yapacak kişi sayısı çok çok daha az olur cihazların fiyatlarından dolayı ama yine de oluşan memnuniyetsizliği gösteriyor.

Aynı yazıdan bonus 😀
MS: Kasım ayında -- “Yeni Macbook Pro’lardan sonra daha çok insan Surface’lara geçiyor.”
2. çeyrekte Surface satışları %26 düşerken Mac satışları %14 artmış 🙂
#Microsoft #Apple #Windows #MacOS

Nearly One in Four Windows Users Surveyed Plan to Switch to Mac Within Next Six...

Nearly 21 percent of current Windows laptop owners and 25 percent of current Windows desktop owners intend to switch to a Mac within the next six...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 27

ARKit güzel, iyi çalışan bir framework olmuş. Özellikle yüzey algılaması ve objelerin yerini takipte çok başarılı. Entegre etmesi ise çok çok kolay, 1 saatte rahat rahat animasyonlu objeler ekleyebildim . Diğer firmalar hala bir şeyler yapmaya çalışırken çalışan teknolojiyi geliştiricilerin eline vererek golü Apple attı. ARKit,CoreML,VisionKit falan geliştiricilere yönelik ama doğrudan tüketiciyi etkiliyorlar aslında. WWDC 2017 videolarını daha yeni izlemeyi bitirebildim bir ara aklımda kalan şeyleri düzenleyip yazmayı planlıyorum . Fakat çok daha akıllı,hızlı çalışan uygulamalar yapmak mümkün olmuş . Mesela iOS 11’de uygulamaların 2 kata kadar hızlı açılması için bazı yeni özellikler eklenmiş , eğer geliştiriciler bunları doğru kullanırsa pek çok uygulama artık ışık hızıyla açılacak aynı şey macOS içinde geçerli .

AR Measure App Demo - Augmented reality tape measure

Demo of measuring with an iphone using ARKit. More info at http://ARMeasure.com // contact us at labs at laan d0t c0m
BeğenFavori PaylaşYorum yap

iPhone 8’in üretime haziran gibi başlayacağı konuşuluyor . Normalde eylül ayının başlarında başlıyorlarmış . Satış beklentilerinin çok fazla olması nedeniyle bu kadar erken başlatıcakları düşünülüyor . Bir diğer iddia ise ilk iPhone’un 10. yılı nedeniyle 29 Haziran da piyasaya sürülme ihtimali . Bana 2. ihtimal daha mantıklı geliyor iPhone 7 kadar boş bir seri yükseltmesi daha önce hiç olmamıştı , büyük ihtimalle yeni model erken çıkacağı için ara model gibi bir şey oldu . Uzun süredir ilk defa bir iPhone modeli için heyecan duyuyorum bakalım neler getirecek . #Apple #iPhone

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • mkyb @mkyb

  Amoled ekranlı gelecek diyorlar bence efsane bir cihaz olacak. iPhone 7 hakkındaki görüşlerinede katılıyorum gereksiz ve ara bir model. 6S fiyatları düşmüşken 7 almak saçmalık.

 • Jay Freeman @cydia

  iPhone 7 serisi tasarım olarak fail özellikle Plus olan, ama bence boş bir cihaz değil.6S’ten 4 gömlek üstün bir model.Gerek home butonunun kalitesi tepkiselliği gerek IP sertifikası gerek 4 çekirdek A10 işlemcisi Plus modeldeki 3gb ram desteği vs ile çok güçlü.6S sahibi olsam geçmezdim ama ilk kez alacak olsam 6S’in yüzüne bakmam.iPhone 8 bence de muhteşem bir cihaz olacak.Ama iPhone 7 yada Plus sahibi olsam 4 sene değiştirmezdim.

  • mfeyzifar @mfeyzifar

   6s öncesi sahibi birisi için iyi bir güncelleme olabilir ama 7 aldım dünyam değişti diyeceğin hiçbir özelliği yok.

  • Jay Freeman @cydia

   @mfeyzifar 8 alacak adam içinde geçerli bu

  • mfeyzifar @mfeyzifar

   @cydia 8’i görmedik. ip4, 3 serisine göre iyi güncellemeydi. ip5, 4 serisine göre iyi güncellemeydi. ip6s 5 serisine göre iyi güncellemeydi. ama ip7 6 serisine göre iyi bir güncelleme değil. çift kamera olayı ise balon.

  • Jay Freeman @cydia

   @mfeyzifar Hiçbir telefon bir önceki modeline göre aldım dünyam değişti dedirtemez onu anlatıyorum.Ben 2008 den beridir iPhone iPad ve Mac kullanıyorum dünyam değişmedi hiç hiçbir modelde.iPhone her zamanki iPhone. 5yıl sonra vereceği yenilikleri bir sonraki modele koymaz hiçbir üretici.İsterse OLED ekranla gelsin IP68 sertifikası olsun ekran 2K olsun ram4gb olsun yine dünyası değişmez kimsenin.Yapacağımız işler belli.

  • mfeyzifar @mfeyzifar

   @cydia şüphesiz. ancak ip7 geçiştirme sürümüydü, her ne kadar çok satsa da ip7’nin 10 yıl sonra hatırlanacak tek şeyi çift kamerası olacak.

   oysa 3gs’in deli hızlanması ve appstore’u (3g ile de gelmiş olabilir karıştırıyor olabilirim), 4’ün kasası, 4s’in siri’si, 5’in büyümesi ve bugün bile hala çok şık olması (SE bunun göstergesi), 5s’in 64bit’e geçmesi ve touchid’si, 6’nın plus ile devasa olması ve 6s ile ram miktarının artması ve plus’lardaki OIS. kameralarındaki iyileşme de (gerçi yazılım mucizesi var) 2 sürümde bir mevzubahis edilecektir.

   ancak 7 için tek bahsedeğer konu çift kamerası olacak ve maalesef depth of field dışında işe yaramıyor

 • Temp @temp

  Herkes beklentiyi yüksek tutuyor da bence çok uç düşüncelere kapılmışsınız.Her iphoe modeli bir öncekini ezecek nitelikte hiç bir zaman olmadı.Bundan sonraki telefonun 8 olacağı bile belli değilken herkes 8 diyor.Hayale kapılmayın.Sonuçta buna uçak motoru takmayacaklar havalanıp uçmayacak.Önceden iphone projektör klavye gelecek diyorlardı geldi mi ? HAYIR her denilene inanmayın.Tüm özellikleri bu sene koyacak olsalar sonraya ellerinde bir şey kalmaz.Koca firma 6 dan 7 ye atladıysa var bi bildiği diye düşünüyorum onu 6 serisi gibi görmek bence kıskanmak karalamak dereyi görmeden paçayı sıvamak oluyor. @mfeyzifar @cydia @mkyb