Vize yenilemek için DS-160 dolduruyordum. ABD tüm sosyal medya hesaplarını istemeye başlamış, eskiden bu kadar çok yoktu sanki. Teknoseyir'in listeye acilen eklenmesi lazım 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 20

NATO’nun IntelFS2 adlı istihbarat yönetim yazılım sistemini Türkiye’den STM kazanmış. Şampiyonlar ligi gibi şirketler ihaleye katılmış. IBM, Thales, Airbus, Leonardo, BAE, Elbit, Raytheon ilk bakışta gözüme çarpanlar. Yazılım olduğu için haftalık gündeme girer bence 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Meteoroloji bizim bu taraflara(İzmir/Urla) 100 kg+ yağış kategorisi olan aşırı yağış vermiş. Daha üst bir kategori yok ama ihtimaller arasında 200 kg yağış bile olabilir deniliyor, akıl almaz değerler. Evin bahçesine daha önce su dolduğu olmuştu çünkü 1 derecelik bir eğim nedeniyle yolun tüm suyu bana akıyordu. Sağolsun benim her işten anlayan komşu ufak bir eşik yapmıştı akan yere ve problemi çözmüştü. Bu sefer o eşik yetmeyebilir. Şu an gerçekten hem terastan(giderler kaldıramayabilir) hem bahçeden korkuyorum. Siz olsanız böyle bir durumda sabahlar mıydınız? Sabahlamayı geçtim bu aşırı yapış öğlene kadar süreceği için 12-13’e kadar uyanık kalıp 5’te mesaiye başlamam lazım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 15

Levent Pekcan'ı gitarla bağdaştır deseler bu kadar iyi bir örnek olamazdı. Nurkan, Bilkent konservatuar mezunu sayısız ünlü sanatçı ve şarkıcıyla çalışmış, 35-40 yıl müzikle uğraşmış birisi ama bazı inatları var. Kendi kalıpları dışına çıkmayı pek sevmez ama çok bilgili birisidir. Şu video'da aslında hatalı konuşuyor ama izletiyor samimiyeti nedeniyle. Levent Pekcan bir gitarist olsa aynı bu adam olurdu 😀

Master of Puppets Sorunsalı - Nurkan Renda ile Gitar Vlogları

Gitar Vlogları'nın yeni bölümünde Nurkan Renda, Metallica'nın efsane parçalarından Master Of Pupptes'ı inceliyor. Ölümsüz eseri çalarken dikkat edilmesi gere...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu nasıl bir miktar insanı şok ediyor. ABD, 2022 yılında 205 milyar USD'lik savunma sanayisi ürünü ihraç etmiş. Türkiye 4.2 milyar, Italya 5 milyar, Almanya 8.4 milyar, Fransa 11 milyar, Ingiltere 12 milyar USD seviyesinde.

U.S. arms exports up 49% in fiscal 2022

Sales of U.S. military equipment to foreign governments rose 49% to $205.6 billion in the latest fiscal year, the U.S. State Department said on Wednesday.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 11

Çevremde herkes pasaportların gelme sürelerinden şikayetçi. 40-50 gün sürüyor deniliyordu aciliyet bildirilmezse. Eski pasaportumun süresi dolduğu için dün başvuru yaptım, bugün basılmış. İşin garip tarafı benden önce başvurmuş olup hala bekleyen 2 kişi biliyorum. Nasıl bir öncelik sistemleri var gerçekten merak ediyorum. Darphane herhalde benim gezmemi istiyor, aciliyet bildirsem bu kadar hızlı olmazdı 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 13

Şu Ukrayna’ya tank yollama meselesi gerçekten çok heyecanlı dizi gibi takip ediyorum 😀 Malum Almanya Leopard 2’lerin yollanmasını istemiyor dün Ramstein’da ABD-Almanya arası görüşme yapıldı ama yine olumlu sonuç çıkmadı. ABD aşağıda söyleneni planlıyorsa gerçekten çok zekice. Leopard 2’ye sahip ülkelere Almanya’yı sallamadan tankları vermeleri durumunda hem kendi envanterlerinden kullanılmış tank hem de endüstriyel partnerlik teklif ediyormuş. Bunu yaparlarsa 1 taşla 4 kuş vuracaklar.
1- Leopard 2’ler Ukrayna’ya gidecek.
2- Envanterlerinde yatan eski tanklardan kurtulacaklar.
3- Almanya tank sanayisini bitirecekler.
4- Almanya’dan boşalan tank sanayisi ABD’ye geçecek. Bunun örnekleri zaten yaşanmaya başlamıştı Polonya dibinde bulunan Almanya yerine ABD ve Kore’den sipariş geçti.

https://twitter.com/thorstenbenner/status/1617064545788522497

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 25

Ruslar gerçekten değişik tipler, savunma bakanlığının çatısına kısa menzilli hava savunma sistemi Pantsir koymuşlar 😂 Nasıl bir kafadayken bunu düşünüp, hayata geçirdiler gerçekten merak ediyorum. Bildiğiniz vinçle çıkarttıkları videolar var. Ukrayna’nın elinde Moskova’ya ulaşacak füze ve TB2 dışında ulaşabilecek drone yok. Rusya çılgın bir iş yapacak, Moskova’ya başka bir ülkeden bir saldırı bekliyor olabilirler mi diye korkmuyor değilim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple Mac Mini indirim görmüş. 12.000’e hiç fena değil. Al yıllarca hiç kapatmadan kullan. M2 Pro seçeneği de getirmeleri güzel olmuş. İşi CPU’yla olan birisi için Mac Studio anlamsız kalıyordu.

Mac mini Satın Alın

Mac mini, M2 veya M2 Pro çip, gelişmiş birleşik bellek ve birçok farklı bağlantı noktasıyla sunuluyor. Hemen satın alın.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 29

Yıllardır Teknoseyir gibi ufak yerlerde söylediğim şeyi Twitter’da yazdığı için dünyanın en büyük lincini yemiş 😀 Twitter’da bunları yazmaya cesaret edemezdim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 26