ABD yurtdışına sadece 3 milyon doz aşı yollamış. Kanada’ya bile aşı vermiyorlar, hepsi bana diyorlar haklı olarak. Trump yönetiminden beklenmeyecek derecede iyi anlaşmalar yapmışlar belli ki. Gerçi ABD’yi ABD yapan unsurlardan bir tanesi gelen başkan ne kadar saçmalasa bile oturmuş sistemlerin saat gibi çalışmaya devam etmesi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@brave Siz bilirsiniz TR’de bireysel araba lease etme işi niye gelişmemiş durumda? Nakit araba almak yerine o parayı yatırımda kullanıp, araba lease etmek çok daha karlı bir iş bence.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

Malum Apple erkinliği var ve bir kaç yeni ürün duyurulacak. Apple genelde yeni ürünleri eklerken kurun durumuna göre diğer pek çok ürüne zam yapıyor. Apple’dan bir şey almayı planlıyorsanız çok gecikmeyin derim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

- Nvidia’nın ML odaklı geliştirdiği ARM CPU’lar 2023 yılında pazara girecekmiş.
- GPU’da 2024’e kadar Ampere’in üstüne koyarak gidecekler. Yeni bir mimari gelmeyecek.
- AWS Graviton ARM CPU’larına Nvidia desteği geliyor.
- MediaTek ve Nvidia’yı Windows notebook’ta yan yana göreceğiz(SoC olmayacak).
Daha bir dolu şey var ama benden bu kadar 😀 Nvidia gerçekten müthiş ilerliyor, AMD’yi ciddiye alıp rakip bile saymalarına gerek yok. AMD oyun tarafında yakalamaya çalışırken Nvidia scientific computing ve ML’de aldı başını gitti. Yatırım tavsiyesi olarak algılamayın ama ben Nvidia hissesine ağırlık vermeye karar verdim. Geleceği inşa eden şirketlerden bir tanesi.

GTC 2021 Keynote with NVIDIA CEO Jensen Huang

NVIDIA CEO Jensen Huang delivers the #GTC21 keynote, where he introduced amazing breakthroughs in building virtual worlds with NVIDIA Omniverse; in advancing...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • CanSimit @cansimit

  ML dediğiniz Machine Learning, değil mi? Emin olamadım bir an.

 • qubit @qubit

  Hiç sanmıyorum. Rekabetçi bir işlemci öyle hop dedik hazırlanabileydi..
  Link için teşekkür. #hgm

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  AMD yi ciddiye almasınlar da kulağının tozuna çaksın. İntel de ciddiye almıyordu.

  • Papa Emeritus @pope

   Intel ve AMD’den çok daha farklı konumda Nvidia ve AMD. Nvidia’nın kendine özel pek çok yazılım teknolojisi var ve pek çok şey Nvidia’ya özel yazılıyor. Nvidia’nın yeri bu yüzden uzun yıllar sağlam. Ek olarak Intel’in geri kalmasında ki en büyük nedenler bir tanesi 14nm’de takılı kalmaları fakat Nvidia’da öyle bir problem yok. İsterlerse AMD’yi eze eze istedikleri foundry’den üretim hattı satın alırlar.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @pope Yaw öyle bir anlatıyorsun ki intel ile amd direnç üretip kondanstor satıyor sanırsın. intel in de amd nin de ciddi teknolojileri var. en bastinden amd konsol piyasasını sildi süpürdü.

   Bu işlerde ben en büyüğüm diğerleri önemli değil dersen nokia gibi motorola gibi batar gidersin. IBM gibi firma çoraba döndü. ki IBM olmasa bugün intel ve amd olmazdı.

  • Papa Emeritus @pope

   @ilkercom Konsolu domine etmekle CUDA gibi bir canavara sahip olmak çok ayrı şeyler. Siz olaya genel tüketici açısında bakıyorsunuz ama bilimsel hesaplama, machine learning gibi konularda CUDA olmazsa olmaz bir şey. Yarın AMD dünyanın en güçlü kartını çıkartsa yine o pazara ürün satamaz. Datacenter sahipleri neden AMD yerine Intel tercih ediyorlar? AVX ve sanallaştırma farkı nedeniyle. Intel’in datacenter geliri boşuna AMD’nin 4-5 katı civarında değil. Nvidia’nın bu konuda attığı fark Intel’in AMD’ye CPU konusunda attığından çok daha fazla.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @pope Şimdi sırf CUDa için 20 yıl sonra ilk defa amd yi bırakıp nvidia kullanan birisi olarak CUDA cidden iyi teknoloji. Ancak CUDA haricinde de bir dünya var. CUDA nın avantajı gücü değil yazılımcıya verdiği kolaylık.

   Konsolu kapabilmen için belli bir teknik kapasite gerekiyor ki sony microsoft 3 kuruş fazla olsun nvidia olsun demiyor. En basitinden RTX benzeri teknoloji ve işlemci GPU memory erişimi vs teknolojilerle yürüyor.

   ML vs bir çok yere yatırımı var adamların.

  • Papa Emeritus @pope

   @ilkercom CUDA’nın yazılımcıya verdiği kolaylık sayesinde milyarlarca dolar kurtarılıyor, hiç ufak bir detay değil bu. Konsollar alt tarafı oyun oynatan ve maliyet odaklı geliştirilen cihazlar. AMD’nin APU tarafında avantajlı olması sebebiyle doğal olarak AMD tercih ediliyor. Yukarıda ki sunumu izlerseniz Nvidia’nın nasıl bir fark attığını daha net göreceksiniz. Profesyonel kullanımda farkı her gün daha da açıyorlar. AMD Vulkan’ı batırdığı için Apple bunlardan bir halt olmaz diyerek Metal’i geliştirmek zorunda kaldı zamanında. Apple’ın bağışladığı OpenCL’i de hiç etmişlerdi Vulkan öncesi. AMD gerçekten kötü bu tip programlama arayüzleri konusunda. Oyun tarafında bile doğru düzgün yenilik yapmıyor AMD. Nvidia’nın ittirmesi sayesinde ray tracing gündeme girdi ve AMD benzeri çıkartmak zorunda kaldı fakat Nvidia’nın ilk nesil RT donanımı bile AMD’den çok daha iyiydi. Nvidia, DLSS gibi müthiş bir çözüm sunarken AMD sözde bu sene rakip çıkartacak fakat sadece shader core’larını kullanacakmış. Kesinlikle Nvidia DLSS performansı veremez öyle bir çözüm. Nvidia işi şova döküp rt voice gibi işlerle sese bile el atmaya başladı son kullanıcılar için. AMD ne yaptı son yıllarda? Aklıma bir tek freesync’i yaymaları geliyor. Üstelik Nvidia’nın altında ARM gibi Intel ve AMD’yi ciddi ciddi tehdit eden bir şirkette var. Nvidia gerçekten saçma derecede müthiş yönetilen, kaliteli şeyler ortaya koyan bir şirket haline geldi.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @pope Söylediklerinizin çoğuna katılıyorum. İtiraz ettiğim şey amd yi ciddiye almaya gerek yok sözü.

   RTX nvidia teknolojisi değil. DX içinde bulunan bişey. Zaten ilk iki nesille de işe yaramadı. Sadece DLSS açınca biraz topladı. BEN açıkçası RTX i pek kullanışlı bulmadım. Daha çok yolu. Ancak DLSS cidden iyi bir teknoloji. Onun da 15 20 oyunda çalışması kötü.

   Ben CUDa için RTX 2060 aldım. kullanmasam da nvidia broadcast güzel yazılım.

  • Papa Emeritus @pope

   @ilkercom RTX demedim ki? Rt dedim. RTX’in doğru düzgün çalışmasını ise Nvidia’nın RT çekirdekleri sağladı.

   Apple bile GPU tarafında AMD’yi geçecek gibi bir tahminim var. En azından Apple 2021 yılında çıkartacağı bir GPU’ya NPU ekler. AMD bunu bile yapmıyor 😀 Ben açıkçası AMD’ye piyasaya yenilik getirmediği için GPU tarafında saygı duymuyorum son yıllarda. Yenilik getirmeye başlarlarsa yeniden değerlendiririm düşüncemi

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @pope apple geçmeyecek nvidia ya( pardon ADM ye ). gpu da son zamanlarda iyiler. ama nvidia çok çok iyi 😀

Apple geçen sonbahar eski SoC’lerinden olan A12 ve A13’e donanım bazında değişiklik yapmış. Depolama biriminin güvenliğini sağlayan çipi yenilemişler. Eylül 2020 öncesi üretilmiş iPhone ve iPad’lerinizi çöpe atabilirsiniz 😀 Apple’ın eski SoC’lerine donanım bazında güvenlik güncellemesi yapması şaşırtıcı bir durum. Bizim bilmediğimiz büyük bir açık olabilir o SoC’lerde.

Apple Made Sudden Security Changes to its Chips in Fall 2020

Apple made unusual mid-production hardware changes to the A12, A13, and S5 processors in its devices in the fall of 2020 to update the Secure Storage...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

MKBHD’nin Mercedes EQS ön izlenimine bakarken midem bulandı. TR’de rahatlıkla 2 milyonu geçecek olan arabanın kullanıcı arayüzü, yazılım performansı inanılmaz berbat. Milyon tane ekran koymuşlar fakat hepsinde iğrenç bir arayüz tasarımı var ve üstelik inanılmaz kasıyor. Alman şirketlerin UI/UX konusunda ABD şirketlerinin yanına yaklaşamayacağı kesin fakat en azından performansa odaklansalarmış. Arabanın ekranlarında kullanılan yazılımın kalitesi, malzeme kalitesinin yerini alıyor bu tip sadece ekrandan oluşan arabalarda. Mercedes leğen plastiğinden tuşlar kullanırken, Tesla üstü deriyle kaplanmış metal tuşlar kullanıyor diyebiliriz. Alman şirketlerin işi zor ABD’li rakipleri karşısında.

Top 5 Mercedes EQS Features: Electric Luxury!

This is the perfect type of car to go electric... but I'd still rather be driven in this car than drive it! The 2022 Mercedes EQSMKBHD Merch: http://shop.MKB...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 30
 • Patato @patato

  Uzak doğulular da EV işinde gümbür gümbür geliyor, yeniliğe korkmuyorlar. Motor maliyetinden kazanılan parayı malzeme kalitesine aktarıyorlar.

 • Piazza del Pizza @pizza

  Gerek tasarım ve kullanışlılık olarak gerekse performans olarak otomobil bilgi/eğlence (infotainment) sistemlerinin durumu yerlerde. Özellikle de cebimizdeki telefonlara kıyasla.

  Ancak son 3 yılda piyasaya çıkan neredeyse her aracı en az 1 kez, çoğunu binlerce kilometre kullanmış biri olarak Mercedes'in MBUX sisteminin objektif olarak ilk 3'te olduğunu söyleyebilirim. Benim kişisel görüşüme göre en iyi sistem bu hatta. Diğerlerinin halini siz düşünün.

  • Papa Emeritus @pope

   Tesla kullandınız mı? Tesla o konuda gayet iyiydi. Dediğiniz gibi diğer çoğu markanın arayüzü berbat ama CarPlay, Android Auto sayesinde Apple ve Google kurtarıyor onları. Android Auto çok tutmadı ama yinede bu arayüzden iyidir. Arabanın tüm özelliklerini Tesla gibi dokunmatik ekranlara taşımaya çalışınca ise Apple ve Google yardıma koşamıyor ve ortaya bu facia çıkıyor.

  • Patato @patato

   tüm özellikleri ekrana taşımak o kadar gereksiz ki sinir krizi sebebi. Kilitlenen F35 ler gibi olacak sonları.

  • CKabil @moshck

   @pope teslada motor çalışırken sistem kilitleniyor ve kullanıcı arayüzünde işlem yapamaz hale geliyorsunuz. Sonra da hard reset yapmak zorunda kalıyorsunuz. Biraz korkutucu bir durum aslında ama illaki bir güvenlik önlemi vardır

  • Papa Emeritus @pope

   @moshck Sanki her sürüşte oluyor gibi bahsetmişsiniz 😀 Ara sıra olduğuna eminim ama genel olaraka akıcılığı, kullanılım kolaylığı ve tasarımı gayet iyi Tesla’nın. Mercedes’in bu kadar kasan yazılımı bana kalitesiz kod izlenimi verdi açıkçası ve bu arabada o hard reset gerektiren durumlar daha sık olursa hiç şaşırmam.

  • Patato @patato

   @moshck F35 gibi bir sistemde bile manuel müdahale için LM den izin gerekiyor. Öyle bir durumda Elon a twitt atmak gerekir sanırsam 😀 .

  • Piazza del Pizza @pizza

   @pope - Model S ve Model 3'ü kullandım, S'teki sistem biraz daha konvansiyonel olduğu için fena değildi (yeni makyajlanan halinde onu da bozdular). Model 3'te hız göstergesi de dahil her şeyin ortada olması büyük kafa karışıklığı yaratıyor alışana kadar. Bilmeyen birisinin ilk oturduğunda direksiyon ayarını yapması da çok çok zor. Modernleşme yenilik ayağına pek çok basit ve kullanışlı şey 2. plana atılmış. Bir arabaya ilk oturduğunda direksiyonu ayarlamak isteyen herkesin eli direksiyonun altına gidiyor içgüdüsel olarak, ve o mekanizma da oldukça basit ve dayanıklı. Bazı şeyleri değiştirmek gerçekten gereksiz, direksiyon ayarı sadece bir örnek.

   Android Auto'yu hiç denemedim ama Apple CarPlay gerçekten hayat kurtarıyor. Özellikle de kablosuz bağlantı destekleniyorsa.

  • CKabil @moshck

   @pope Sadece bilgi verdim. Detaylarıyla ilgilenmiyorum.

   @patato Adam ne yazarsa o oluyor. Oradan reset dese hepsi düzelir bence de 😄

 • Ronnie Kray @ronnie-kray

  Parasi olan alir bunu. Senin aklin ermez bunlara.

 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  Her şeyi bu ekrana taşımamak lazım bence. Geçen mesela Teslanın fiziksel vitesi kaldırıp ekrana taşıyacağı söyleniyordu sanki. Bu arada electroboom abimiz de en baz donanıma sahip Tesla Model 3'te eğlence sisteminin baya yavaş çalışmasından şikayetçiydi: https://youtu.be/hFLopMOIjc8?t=997 . Tabi bu Mercedes'in tepe modeli, kıyaslamak doğru olmaz.

Bu yıl aramazıda Green Card çekilişine katılan var mı? Bu sene pasaport zorunluluğu geldiği için şanslar çok daha yüksek. Sizce pasaport zorunluluğu nedeniyle Türkiye’den normalde başvuranların yüzde kaçı bu sene başvurmamıştır? Ben %85 civarında daha az kişinin başvurmuş olduğunu düşünüyorum çünkü TR’de pasaport oldukça pahalı ve son yıllarda olan ekonomik çöküş nedeniyle insanlar pasaport çıkartmayı/yeniletmeyi çok azalattı yurt dışı geziler pahalı bir hale geldiği için.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 28

Mac'lerde olan Apple Watch ile şifre istemeden açılma özelliği acaba iPhone'lara neden gelmiyor? Apple Watch'un birebir iletişim halinde olduğu tek cihaz iPhone olmasına rağmen Mac'lerde olan bu özelliğin iPhone'da olmaması çok garip geliyor bana. Sistem eskiden çok iyi çalışmıyordu ama artık Mac'te bile oturdu. Big Sur sonrası daha monitöre görüntü gelmeden Mac açılmış oluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uzun süredir ilk defa bir arkadaşla mekana gitmek amaçlı buluştum. İkimizde aşılı olduğumuz için açık havada bir yerde otururuz bir şey olmaz diyerek gittik. Abartmıyorum neredeyse tüm mekanlar full + full’dü. İnsanlar yan masayla omuz omuza içki içiyorlardı. Yarım kapasite hikaye, normal kapasiteyi bile arttırmışlar. Bunların arasında virüsü kapmasak bile iq’muz düşer diye içkimizi marketten alıp takılmaya karar verdik. Kafeler, barlar vs... hemen kapatılmalı, bu işin başka çözümü yok. Kedi, köpek bile riskli şeyler konusunda eğitilir ama bunlar eğitilmez.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 18
 • Melburg @melburg

  Bu milleti tutamazsın artık. 1 yıldır sürünen bir süreç yönetimi var artık geçiyor o tren

 • qubit @qubit

  Alkolü haram kabul eden birisi TS kahvehanesindeki böyle bir muhabbete belki yazmamalı ama söylemesen olmaz: sizin bir referans noktanız var. Ona göre bir şeyi doğru kabul ediyorsunuz ve ona göre bir hareket etmişsiniz. Gördüğünüz kimseleri yanlış olarak değerlendiriyorsunuz ama aslında çok farklı değiller: oradakilerin de bir referans noktaları var ama sizden diyelim şu kadar derece farklı. Mesele sadece bu.

  Referans kaymaları her zaman vardı da son 20-25 yılda şiddetleri arttı. Artık tek bir kutup yok, herkesin kuzey kutbu güney kutbu farklı. Çoğu "abicim yolunu kaybedeceksin kuzey burası gel" desen "sana ne" deme cesaretine de sahipler. Ben bekarım evde yaşlım yok, hasta olursam olurum sana ne diyeni vardır. Belki onların da çoğu aşı olmuştur, aynı mantıkla doluşmuş ve doluluğu risk olarak görmüyorlardır. "Ben şu hocayı dinledim bana riskli gelmedi" der. Ha bir kısmını hastaneye götürsen manzarayı göstersen illa ki pişman olanı çıkar da hürriyetimizi engelliyorsunculardan temiz bir dayak yersin. Mekan sahipleri zaten tamamen duygusal yaklaşıyorlar, onların da referansı yani "yeni doğrusu" ve "yeni yanlışı" bambaşka. Dükkanında birisine bulaşmış onun şusu busu ölmüş, önce biz mi ölseydik diyor. Oy ile başa gelen de oyu verene höt diyemiyor.

  Bu "herkesin kendi kafasının dikine gitmesi" trendi tabii hayatı gittikçe çileden çıkartacak. Arkaplanda aslında koronadan da büyük bir afet var ama adını henüz koymadık. Bu yüzyıl bol bol vaktimiz olacak gözüküyor.

  • Papa Emeritus @pope

   TR’de aşılama %90’lara yaklaştı da benim mi haberim yok? 60 yaş üstü, öğretmenler ve sağlık çalışanları tam mekanları dolduracak kitle herhalde sizin yaşadığınız bölgede 😀 Hatta sağlık çalışanlarına bugün öğleden sonra izin verdiler herhalde ondan dolayı 5’te direkt mekanlara gelmişler...

  • Erdinç B. @erdincb

   @pope E sen çıkıyorsun arkadaşınla mekanda buluşmaya kalkıyorsun bir de üstüne ne kadar dolu her yer vah vah diye şikayet ediyorsun? Aşılı olduğun için senin çıkma hakkın var, aşı olmayanların yok anlamı çıkıyor bu anlattığından. Bu bakış açısı bir çok yönden sakıncalı ve bencilce. O insanların arasında aşı olan da vardır, hastalığı atlatan da, covid taşıyan da, hiç bulaşmamış olan da. Hepsine birden iq fakiri derken mekan boş olsa o gruba sen de girecektin, o sırada dışarıda evinden bakan biri sana küfür edecekti belki. Demem o ki ben artık işimin başına döneyim.

  • Papa Emeritus @pope

   @erdincb Mekan boş olsa kim bana niye küfür etsin? Omuz omuza insanların olduğu mekana girmek farklı, boş yere girmek farklı. Boş olsa nasıl “omuz omuza” takılan insanların arasına girecektim, açıklayabilir misiniz? O kadar insan daha %50 kapasite kuralından bile haberdar değilse çok zeki ve bilgili kişilerdir eminim ki. Aralarında aşılı olan varsa onlarda aynı kafadan. Aşıyı olmak taşıyıcı olmayacağınız anlamına gelmiyor ve çevrelerindeki kişileri riske atıyorlar. Aşılar hakkında bilgilerinizi tazelemenizi öneririm. Ne aşılı olanların ne aşısız olanların öyle bir ortamda bulunma hakkı yok kısaca. Dediklerimden ve yaptıklarımdan nasıl bir bencillik yakaladığınızı anlamadım zaten. O tip kafelerde omuz omuza oturan zihniyet ve benzerleri yüzünden bu haldeyiz. Dün 12 derecede dışarıda takılmayı keyfimden mi istedim zannediyorsunuz. O insanlar gibi bencil olsaydım mekana girerdim.

 • Mickey Mouse @mickey

  En son sınavlarım sonrası topluma karıştım. Artık dışarı çıktığımda rahatsız olmaya başladım insan görmekten çünkü hep bir tedirginlik oluyor sen mesafeyi korumaya çalışsan bile arkandaki kişi arkana yapışıyor. Dışarı çıkmam gerektiğinde kendime vicdan yapıyorum gerçekten çıkmak zorunda mıyım diye. Her yer tıklım tıklım. Kendim evde kalıyorum tamam ama sosyal medyada insanların hayatının oldukça normal devam ettiğini görünce kendime "tek enayi ben miyim?" sorusunu doğrultmadan da yapamıyorum. Garip bir biçimde de evde kalanların ağırlığı aşılı olanlar.

Xbox Wireless Headset sonunda elime ulaştı. Bu kulaklığı öncelikli olarak alma nedenim Xbox ve telefona aynı anda bağlanabilmesi ve Xbox’ta adaptör gerektirmemesi. 2021 yılında adaptörle falan uğraşmak istemezdim açıkçası. Ses kalitesine en sonda değineceğim fakat ondan önce bazı hoşuma giden detayları paylaşmak istiyorum. Kulaklık oldukça kaliteli hissettiriyor, kullanılan plastik kesinlikle kaliteli. Kulaklık yükseklik ayarları oldukça yumuşak ve kulaklığı taktıktan sonra bu ayarları kilitleyen bir mekanizma koymuşlar. Taktıktan sonra isteseniz bile yükseklik ayarı değişmiyor, gerçekten güzel bir detay. Kulaklığın en iyi detayı ise kesinlikle devasa yan kısımları döndürerek ses ayarı yapabilmek. Çok zekice ve kullanması keyifli bir tasarım. Diğer pek çok kulaklıkta minik butonlar arasından doğru butonu bulup ses ayarı yapmaya çalışıyorsunuz. Ses ayarı yaparkende kulaklığın pozisyonu bozuluyor vs... O tip kulaklıkları kullanması buna göre oldukça keyifsiz. Xbox’la güzel bir uyumu da var. Kulaklık üzerinden Xbox’ı açabiliyorsunuz ve Xbox’ı kapattığınızda kulaklık otomatik kapanıyor. Konfor olarak ise oldukça iyi ama bu kişiden kişiye değişecektir. 2 saat kadar kullandım ve en ufak bir ağrı yaşatmadı bana. Kulaklığın süngerleri sahte deri ama ben kumaşı tercih ederdim. Yaz aylarında klima açmıyorsanız sıkıntı yaşatabilir. Pad’ler oldukça kolay çıktığı için 3. parti şirketler bunun kumaş versiyonlarını üretecektir.

Ses kalitesi açısından ise oldukça bass ağırlıklı bir kulaklık. Bence EQ’dan bass frekansları kısmak gerekiyor ama bass’ı çok sevenler standart ayarları kullanabilir. Bass’ı kıstıktan sonra aldığım sonuç oldukça tatmin edici. Ek olarak kulaklık Dolby Atmos’la standart bir kulaklıktan çok daha fazla değişiyor. Bu kulaklığı alırsanız kesinlikle Atmos’u açık bırakmanız lazım. Mikrofonu ise standart kulaklık mikrofonlarından bir tık iyi ama muhteşem bir sonuç vermiyor. Mikrofon çok kısa olduğu için mikrofonun açık veya kapalı olduğunu gösteren led’de ise bir işe yaramıyor maalesef.

Kısaca Xbox kullanıyorsanız 100 USD hatta 200 USD bandında bundan daha iyi bir kulaklık bulmanız çok çok zor. Bu fiyata tabii ki daha iyi ses veren kablolu kulaklıklar bulunur ama bu kulaklığın sağladığı ekstra özelliklerden feragat etmeniz gerekir. #xbox #Kulaklık

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 21