10.000 Lira (ON BİN) telefon faturası !!!
Çok uzun zamandır TS’ye ara vermiştim meşguliyetten dolayı ama bugün hayatımın şoklarından birini yaşadım ve yardımınıza ihtiyacım var TS ailesi. Bilenlerler bilir bir süredir İtalya’da yaşıyorum ve bu süreçte ara sıra Turkcell Wifi dışında Türkiye hattımı kullanmıyordum. Ayda 20-30 lira arası bir ödemem oluyordu. Konuya gelirsek; bugün hat annemin üstünde kayıtlı olduğundan dolayı annemi arayıp hattın 10.000(ON BİN!!!) LİRA faturasının olduğunu söylemişler. Turkcell’in aktardığına göre cumartesi ve pazartesi arasında 87 saat yurtdışıyla görüşme yapıldığını bildirmişler. Malum Cumartesi gününden beri 87 saat geçmedi ama Turkcell’in söylediğine göre 6 dakika 1 saniye bile konuşulsa 7 dakikaya yuvarlandığından 87 saat konuşmam mümkünmüş. İşin en absürt tarafı hattın takılı olduğu telefonu 3-4 gündür hiç açmadım bile. Şu an tek aklıma gelen şey telefonun hattının klonlanmış olması. Ayrıca bugün saat 9.00’da Turkcell’den gelen aramaya kadar ne annem ne ben hiç bir şekilde bilgilendirilmedik. Ne bir mail var ne bir sms. Adamlar bugün arayıp ON BİN LİRA borcunuz var diyorlar. Var mıdır bir fikri olan yol göstericek ? Bu gün ekşi’de de bir başlık açmayı düşünüyorum ama önce buraya danışmak istedim. Şimdiden yardımcı olmaya çalışacak herkese teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

Metallica 14 şubat bologna konserinden kareler 😀 3. Metallica konserim fakat cidden açık ara en iyi performanslarıydı. Son albüm yüzünden bayağı formdalar. Hayatımın en güzel 14 şubatı 4 erkek tarafıdan sağlandı ( çok yanlış durdu ama her neyse 😝) Fotoğraflar, video’lardan kareler bu arada. Maks 7-8 dk video çekmişimdir ama iyi şeyler çıktı gibi. #CepTelefonuFotoğrafçılığı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün İtalya başbakanı ve Cisco’nun CEO’su bize ufak bir konferans verdi. Cisco Apple’ın iknasıyla(Burası karışık 😀) ilk defa uzun dönemli network,siber güvenlik,machine learning gibi konular hakkında eğitim verecek bir akademi açıcakmış İtalya’da. Daha neredeyse hiç bir şey belli değil ama ilgisi olanların takipte kalmasını tavsiye ederim. Daha basına düşmeden haber veriyim dedim TS’cilere 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Biraz abarttım galiba 😀 Şuraya birde iMac Pro eklemek lazım. Not: Cihazların çoğu şirketin verdiği cihazlar tabii 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Intel olayı bulut hizmetleri gibi veri trafiğinin çok yoğun olduğu yerleri fena vuruyor. Ciddi anlamda %20-30 gibi düşüşler var database performanslarında. Yakın gelecekte AWS gibi hizmetlerin hepsine %20-30 gibi zamlar geleceğini düşünüyorum. Dolaylı olarak bu pek çok uygulamanın masraflarını arttıracak dolayısıyla bundan etkilenmeyeceğini düşündüğünüz pek çok servisin masrafları artıcak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple son batarya olaylarından sonra iPhone 6 ve sonrası için batarya değiştirme fiyatını 79 USD’den 29 USD’ye düşürmüş. Bu fiyat 1 yıl için geçerli olucakmış. #HaftalıkGündemeMalzeme

Apple apologizes for iPhone slowdown drama, will offer $29 battery replacements

Apple just published a letter to customers apologizing for the "misunderstanding" around older iPhones being slowed down.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Her gün 2 video gelmeye başlamış biri solo MG diğeri TS olarak. Bununla ilgili bir açıklama yapıldı mı ? Bayağıdır uğramıyordum, mağaradan yeni çıkmış gibi oldum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ekşi Sözlüğe yurt dışından giriş yapılamıyor şu an galiba. VPN ile Türkiye’ye bağlanmak zorunda kaldım, ironiye bak 😀 Edit.: Sorun düzeldi ufak çaplı bir sıkıntı yaşamışlar galiba.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

iPad diye aldık tepsi çıktı 😀 Neredeyse 15” MBP kadar, çizim için nasıl olucak bakalım. Çizim yeteneklerim neredeyse sıfır ama artık artık öğrenmem lazım. Basit 4-5 illüstrasyon için istenilen paralar çok yüksek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap