iPhone 8’in üretime haziran gibi başlayacağı konuşuluyor . Normalde eylül ayının başlarında başlıyorlarmış . Satış beklentilerinin çok fazla olması nedeniyle bu kadar erken başlatıcakları düşünülüyor . Bir diğer iddia ise ilk iPhone’un 10. yılı nedeniyle 29 Haziran da piyasaya sürülme ihtimali . Bana 2. ihtimal daha mantıklı geliyor iPhone 7 kadar boş bir seri yükseltmesi daha önce hiç olmamıştı , büyük ihtimalle yeni model erken çıkacağı için ara model gibi bir şey oldu . Uzun süredir ilk defa bir iPhone modeli için heyecan duyuyorum bakalım neler getirecek . #Apple #iPhone

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mustafa @mkyb

  Amoled ekranlı gelecek diyorlar bence efsane bir cihaz olacak. iPhone 7 hakkındaki görüşlerinede katılıyorum gereksiz ve ara bir model. 6S fiyatları düşmüşken 7 almak saçmalık.

 • Jay Freeman @cydia

  iPhone 7 serisi tasarım olarak fail özellikle Plus olan, ama bence boş bir cihaz değil.6S’ten 4 gömlek üstün bir model.Gerek home butonunun kalitesi tepkiselliği gerek IP sertifikası gerek 4 çekirdek A10 işlemcisi Plus modeldeki 3gb ram desteği vs ile çok güçlü.6S sahibi olsam geçmezdim ama ilk kez alacak olsam 6S’in yüzüne bakmam.iPhone 8 bence de muhteşem bir cihaz olacak.Ama iPhone 7 yada Plus sahibi olsam 4 sene değiştirmezdim.

  • mfeyzifar @mfeyzifar

   6s öncesi sahibi birisi için iyi bir güncelleme olabilir ama 7 aldım dünyam değişti diyeceğin hiçbir özelliği yok.

  • Jay Freeman @cydia

   @mfeyzifar 8 alacak adam içinde geçerli bu

  • mfeyzifar @mfeyzifar

   @cydia 8’i görmedik. ip4, 3 serisine göre iyi güncellemeydi. ip5, 4 serisine göre iyi güncellemeydi. ip6s 5 serisine göre iyi güncellemeydi. ama ip7 6 serisine göre iyi bir güncelleme değil. çift kamera olayı ise balon.

  • Jay Freeman @cydia

   @mfeyzifar Hiçbir telefon bir önceki modeline göre aldım dünyam değişti dedirtemez onu anlatıyorum.Ben 2008 den beridir iPhone iPad ve Mac kullanıyorum dünyam değişmedi hiç hiçbir modelde.iPhone her zamanki iPhone. 5yıl sonra vereceği yenilikleri bir sonraki modele koymaz hiçbir üretici.İsterse OLED ekranla gelsin IP68 sertifikası olsun ekran 2K olsun ram4gb olsun yine dünyası değişmez kimsenin.Yapacağımız işler belli.

  • mfeyzifar @mfeyzifar

   @cydia şüphesiz. ancak ip7 geçiştirme sürümüydü, her ne kadar çok satsa da ip7’nin 10 yıl sonra hatırlanacak tek şeyi çift kamerası olacak.

   oysa 3gs’in deli hızlanması ve appstore’u (3g ile de gelmiş olabilir karıştırıyor olabilirim), 4’ün kasası, 4s’in siri’si, 5’in büyümesi ve bugün bile hala çok şık olması (SE bunun göstergesi), 5s’in 64bit’e geçmesi ve touchid’si, 6’nın plus ile devasa olması ve 6s ile ram miktarının artması ve plus’lardaki OIS. kameralarındaki iyileşme de (gerçi yazılım mucizesi var) 2 sürümde bir mevzubahis edilecektir.

   ancak 7 için tek bahsedeğer konu çift kamerası olacak ve maalesef depth of field dışında işe yaramıyor

 • Temp @temp

  Herkes beklentiyi yüksek tutuyor da bence çok uç düşüncelere kapılmışsınız.Her iphoe modeli bir öncekini ezecek nitelikte hiç bir zaman olmadı.Bundan sonraki telefonun 8 olacağı bile belli değilken herkes 8 diyor.Hayale kapılmayın.Sonuçta buna uçak motoru takmayacaklar havalanıp uçmayacak.Önceden iphone projektör klavye gelecek diyorlardı geldi mi ? HAYIR her denilene inanmayın.Tüm özellikleri bu sene koyacak olsalar sonraya ellerinde bir şey kalmaz.Koca firma 6 dan 7 ye atladıysa var bi bildiği diye düşünüyorum onu 6 serisi gibi görmek bence kıskanmak karalamak dereyi görmeden paçayı sıvamak oluyor. @mfeyzifar @cydia @mkyb

Bilgisayar ve telefon gibi 21. yüzyılda neredeyse temel ihtiyaç haline gelmiş ürünlere saçma sapan vergiler getiriliyor fakat YATLARDAN 2009’dan beri ötv alınmıyormuş . Daha bugün öğrendim ve şok oldum dandik arabadan bile %45 ötv alınıyor bu ülkede .

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

Apple’ın bir sonraki Macbook’lar da bazı performans gerektirmeyen işler ve “Power Nap” için Intel’in yanında ARM işlemci kullanacağı söyleniyor . Power Nap uygulama güncellemeleri,e-mailler’in indirilmesi,işletim sistemi güncellemelerini ve bildirimlerin falan uyku modundayken de Wi-Fi üzerinden devam etmesini sağlayan bir özellik . Beni asıl heyecanlandıran nokta ise Apple’ın bunu xCode’a entegre edip etmeyeceği . Uygulamaların simülasyon yerine gerçek ARM’da çalışması çok güzel olur . Hatta daha geniş bakarsak ARM işlemcili tüm cihazlara uygulama yazarken çok faydalı olacaktır . Hali hazırda Apple’ın Touch Bar ve Touch ID için kendi geliştirdiği T1 çipini kullandığını düşünürsek bununda olma ihtimali yüksek .

Report: Apple is kind-of-sort-of working on more ARM chips for its Macs

But this doesn't mean Apple is replacing Intel's CPUs, at least not yet.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Super Online 50mbit olması gereken internetin güncel durumu .

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şuan front page’in en üstünde . “A little over a century ago, a Turkish soldier decided my great grandfather was too young to kill after cutting down his parents in front of him” . “Yüzyıldan biraz daha önce , bir Türk askeri büyük büyük babamın ailesini gözünün önünde kılıçtan geçirdikten sonra öldürmek için çok genç bulmuş . ” Redditin kurucularından birinin attığı post . Aslında konu Trump’la alakalı ama Türkiye’yi ilgilendiren kısmını paylaştım sadece .

An Open Letter to the Reddit Community • /r/blog

After two weeks abroad, I was looking forward to returning to the U.S. this weekend, but as I got off the plane at LAX on Sunday, I wasn't sure...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Necmi @aglaknecmi

  Madem soykırım vardı, niye dedeni soykırmamışlar? Küçük bulmuşmuş, hadi ordan… Bir de götürüp Halep’te yetimhaneye koymuş… Öldürmeyen Türk askerinin yaptığına bak!!!! Ama malesef bu, yani mantıksız düşünmek, insanlarda varsayılan durum, mantıklı düşünmek için ığraş gerekiyor. Biz daha beterini yaptığımız için aslında pek birşey diyemiyorum. Yazık, meczup. Onları zaten bu soykırım yalanından başka birleştirecek birşey kalmamış, ona sarılıp millet olmaya çalışıyorlar.

  • kolcu @kolcu

   Soykırım, elinde kılıç önüne her geleni öldürmekle sınırlı değildir. Grup üyelerini bilerek tamamen ya da kısmen fiziksel yok oluşa götürecek yaşam şartlarına tabi tutmak da soykırım tanımına girer. İnsanları etnik kimliğini baz alarak, hakim devlet otoritesi aracılığıyla, ev ve yurtlarından, suçlu suçsuz ayırtetmeksizin, koparıp başka yerlere sürmek, siz kabul etmeseniz de soykırımdır. Sen, yollarına kırmızı halılar serdim, çok rahat gittiler, ben hiçbir artniyetli iş yapmadım desen de soykırımdır.

   Bugünden bakmak, o dönemde yapılanları yargılama hakkını tatbiki bizlere verme.O devir şartlarında, soykırım gibi bir kıstas olmadığından, yapılanları bugünkü değer yargılarla değerlendirmek saçma ve gereksiz.

  • Necmi @aglaknecmi

   @kolcu Soykırım 1 kişiyi öldürmek niyetiyle bile yapılabilir. Ne olduğunu gayet iyi bilirim. Soykırımda niyet önemlidir.

   Şimdi bakın 1914 Aralık ayında, Sarıkamış’ta, Osmanlı’nın askerleri savaş alanına taşınırken öldüler, bilmem hiç duydunuz mu. Asker bunlar, bir devletin yemeyip yedireceği, geleceğinin bağlı olduğu insanlar. Ölü sayısı en az 15 bin, hatta büyük olasılık 90 bindir.

   Aynı Osmanlı’nın 1915 Nisan’ından başlayarak soykırım yaptığı iddia ediliyor. Olabilir ben orada yoktum ama aklım mantığım var. Vatanına ihanet eden işbirlikçi Ermenilerin taşınırken kayıp vermesi acaba kötü niyetten mi, yoksa (Sarıkamış’ı düşünün) salaklıktan mı?

   Meşhur bir laf vardır, bir iş salaklıkla açıklanabiliyorsa, kötü niyet arama diye (Napolyon’a atfederler, tam kaynağını bilmiyorum).

   Evet soykırım tanımı da sonradan gelmiştir. Hatta 1915e referans verilmek istenmiştir ama geçmişe dönük olmaz o tabi.

   Herşeyi geçtim, Ermenilerin Osmanlıları öldürmesi de önemsiz olsun, birileri ölmiş, beraber üzülelim diyeceğim ama adamın derdi o değil ki tazminat istiyor, toprak istiyor, ben de hop dur bakalım diyorum.

  • Bersis ARSLAN @brsars

   @kolcu Sorun olaylara bugünden bakarak yargılama sorunu değil tek taraflı bakma sorunu. O sırada karşı tarafın eli de armut toplamıyordu.

  • kolcu @kolcu

   @aglaknecmi Olay, taşıma nedeniyle ölme ya da gittiği yerde zarar görme değil. Asker örneği buna uygun bir çerçeve değiş.

   Otorite sahibinin(Osmanlı devleti) güç kullanarak, isteyerek, amaç edinerek, planlayarak ve niyet ederek belli bir ırkı, suçlu suçsuz ayırtetmeksizin zorla yerinden ve yurdundan etmesidir. Bu Ermeni değil Arap insanlar da olsa farketmez. Yapılan işin niteliği değişmez.

   Bu insanlar senin halkının ve milletinin bir parçası. Suç işleyen, asi olan veya kabahati olanı bulup cezalandırırsın. Bunları bahane edip, topyekün tüm topluluğu cezalandıramazsın.

   İşinde gücünde olan, çoluğu çocuğuyla yaşayan insanların, suçlular nedeniyle cezalandırılması doğru mu? Hepsi istisnasız mı suçluydu? Hiçbiri mi haksız eziyet çekmedi?

   Bunun dışındaki toprak talebi, tazminat şu bu bunlar beni ilgilendirmiyor. Kötü niyetli, mağduriyetten çıkar sağlama amacı olduğu açık. Şimdiki Ermeni ırkçıların bu aşağılık davranışları, o dönemde eziyet çekmiş mağdurların acılarını anlamama ve katılmama engel değil.

   Olay bundan ibaret.

  • kolcu @kolcu

   @brsars Eli armut toplamayanların hepsini cezalandırırsın. Suçlular var diye ya da suç işleyebilirler diye tümden bir topluluğu cezalandıramazsın.

   Bulunduğum ilde, TSK kayıtlarına göre tüm-bebek çocuk yaşlı dahil- Ermeniler tehcir edilmiş. Musul’a diye yola çıkmışlar. Sonuç; TSK kayıtlarına göre “Nüfûs-ı mütebâkiyye müsâdemelerde telef olmuşdur.”
   Başka sözüm yok.

  • Bersis ARSLAN @brsars

   @kolcu Bu söylediğiniz bugünün bakış açısı, 100 yıl öncesinin değil. Eğer 2. Dünya Savaşı’ndan sonra ortaya çıkmış bir hukuk terimi ve değer yargısına göre olaylara bakacaksak işin içinden çıkamayız . Sizinde söylediğiniz gibi bugün sahip olduğumuz değer yargılarıyla o gün olanları yargılayıp soykırım diyemezsiniz.

Satya Nadella Starbucks’ın yönetim kuruluna katılıyormuş . #Starbucks

Starbucks adds Microsoft CEO Satya Nadella to its board

Microsoft CEO Satya Nadella is joining the Starbucks board of directors. The 49-year-old will join alongside Sam's Club CEO Rosalind Brewer and Lego executive chairman Jørgen Vig Knudstorp....
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Benim haylaz dün gece 10.12.4 Beta’yı indirmiş şimdi kurdum . Nightshift iyi oldu f.lux video’ları tam ekrana alınca çalışmıyordu Nightshift çalışıyor . APFS’yi de istiyoruz artık fakat büyük ihtimal WWDC 2017’de 10.13 ile birlikte çıkacak 🙁 #Apple #MacOS

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mutfak için bıçak seti bakanlar için iyi fiyat . Sapların şekillerine bakarsak Gourmet modelleri yani giriş seviyesi fakat etrafta görebileceğiniz bıçakların %99.9’undan daha kaliteli olduklarına eminim . Hep teknolojik indirim paylaşıcak değiliz ya 😀 Eminim yemek yapmayı seven TS’ciler de vardır .

Wüsthof Bıçak Seti 6'Lı 9867-2 Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Wüsthof Bıçak Seti 6'Lı 9867-2 en iyi fiyatla Hepsiburada'da! Şimdi Hepsiburada'dan taksit seçenekleriyle ve indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung’un yayınladığı “Note 7 neden patlıyor” videosu . Batarya üreticilerini o kadar küçük alana yüksek kapasiteli pil koymaya zorladık kısmını unutmuşlar .

Committed to Quality

Find out what happened with the Samsung Galaxy Note7 and what we're doing to make sure it never happens again. Learn more: http://spr.ly/PressConf123
BeğenFavori PaylaşYorum yap