Sürekli olarak Hotmail kutuma bu tip spam mailleri alıyorum. Bu tip mailleri engellemek için bir çözüm var mı acaba ? Microsoft otomatik olarak Spam’a atsa bir sıkıntı yok ama sürekli normal inbox’uma düşüyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çok müzik paylaşamam da bu sefer dayanamadım. Led Zeppelin tonuna bu kadar yaklaşan bi grup daha görmedim. Led Zeppelin 2018 yılında nasıl müzik yapardının cevabı gibi adamlar. Vokal zaten direkt Robert Plant klonu. Tipler biraz ergen ama idare etmek lazım. Gelecek yıllarda adını çok duyacağız gibi. #BirazMüzik

Greta Van Fleet - Highway Tune

Highway Tune (Official Video) Song available here: https://republic.lnk.to/GretaVanFleetHighwayTuneYD Connect with Greta Van Fleet: https://www.facebook.com/...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Devletin çalışmaya ara vermesi nedeniyle Beyaz Saray'da ki mutfakta kapanınca, Trump fast food söylemek zorunda kalmış 😀 Koskoca ABD'yi ne hallere soktu adam.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Vimeo player'ında sıkıntı yaşayan bir tek ben miyim ? Sürekli kalite düşüyor, video takılıyor vs... Özellikle o sırada aktif başka bir download varsa iyice çekilmez hala geliyor. Sırf bu yüzden TS'nin bence Plus üyelerine download seçeneği koyması lazım. Nasıl olsa isteyen Vimeo videolarını rahatlıkla download edebiliyor, oraya bir buton koyup hayatımızı kolaylaştırsalar daha hoş olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu eklentiyi nasıl daha önce keşfetmemişim şaşkınlık içerisindeyim. Hayatımda kullandığım en güzel tarayıcı eklentisi. Mojave'nin Dark Mode'unu kullanırken beyaz web sayfaları kör ediyordu bunu engelleyecek bir şey ararken keşfettim Dark Reader'ı. Chrome ve Firefox için de varmış kendisi. Denemeyen herkese denemelerini tavsiye ederim. Yıllarca internetin beyazlığını nasıl çektiğinizi sorgulayacaksınız. Kendisi filterleme konusunda da gayet akıllı. Dikkat ederseniz her resmi negatifine çevirmiyor fakat png şeklinde olan Wired logosunu negatife çevirip siyah moda uyum sağlatıyor. Parlaklık ve kontrast değerleriyle oynarsanız sitelerin %90'ında çok düzgün çalışıyor. İndirdikten sonra parlaklık ve kontrast değerleriyle oynamanızı tavsiye ederim beğendiğiniz renk paletini bulmak için. #Safari #Chrome #Firefox

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 19

Windows 10’un LTSB tarzı sürümlerin lisansını nereden bulabileceğimi bilen var mı ? Pro ve Home sürümlerine dönmek teklif dahil edilemez 😀 Hani ben proje bazlı Windows kulllanan birisiyim.Yeri geliyor aylarca boot etmiyorum ama ben bile az çekmedim. Sürekli uğraşmak durumdu kalanlara sabır diliyorum. Herneyse konuya dönersek bu aralar yine Windows’a işim düştü ama özellikle şu data silinme hadisesinden sonra korkmaya başladım. Duyduğuma göre LTSB’lerde update’ler böyle saçma sapan gelmiyormuş, gereksiz uygulamalar yüklü gelmiyormuş vs.. diyorlar. Gri market bile olsa bu tip Enterprise sürümleri alabileceğim bir yer biliyorsanız çok muhteşem olur. #Windows

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

Bayağıdır aksesuar olarak saat almak vardı aklımda. Bari biraz teknolojik olsun diyerekten Apple Watch alayım dedim 😀 Bakalım Series 4 övdükleri kadar varmıymış. #AppleWatch

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12

3 hafta boyunca 5 farklı Airbnb’de kaldıktan sonra sonunda kendi evime çıkabildim. İnsanın başını sokabileceği düzenli bir yerinin olmaması cidden çok kötüymüş. Hayatımda depresyona girmeyen ben, az kalsın major bir depresyona giriyordum. Bu iğrenç deneyimin bana tek öğrettiği şey ileride asla ama asla sık seyehat etmem gereken bir işte çalışamayacağım oldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İleride TOEFL/IELTS gibi sınavlara girecekler için ufak bir uyarıda bulunmak istiyorum. IELTS belgemin geçerliliği bittiğinden elimde bulunsun diye TOEFL’a girmek zorunda kaldım. Speaking ve Writing bölümlerini kendim puanlayamadığımdan dolayı Türkiye çapında ünlü bir yerle anlaşıp deneme sınavına girdim. Hem sınavın stilini öğrenmek hem de Writing ve Speaking bölümlerinde hatalarımı söylesinler diye. Sınava girdikten sonra bana “Şu an TOEFL’a girseniz 70-80 bandında bir puan alırsınız, isterseniz sizi Advanced sınıfımıza alalım yoksa 100+ puan almanız çok zor” dediler. Sonra tabi ki ücretimiz bu kadar, taksit falan da yapıyoruz konuları açıldı. Puan tablomu talep ettiğimde bana Reading ve Listening 20 civarlarında olduğu bir şey gösterdiler halbuki evde çözdüğüm testte 30 civarı çıkmıştı puanlarım. Herneyse ben bunlara para vereceğime kendim 1-2 test daha çözer öyle girerim dedim. Sonuç olarak gerçek TOEFL’dan:
Reading: 30
Listening: 29
Speaking: 26
Writing: 25
Toplam: 110/120 puan aldım.
Tahminimce adamlar beni kendi beş para etmez kurslarına kaydetmek için girdiğim deneme sınavında puanlarımı düşük gösterdiler. Size tavsiyem asla ama asla bu aptal ingilizce kurslarına güvenmeyin. Para tuzağı dışında bir şey değiller. Türkiye’de işini hakkıyla yapan bir kurum bulmak cidden imkansız. Gerekirse yurtdışında online eğitim yapan yerlerle anlaşın bu şeref yoksunu kurslara para kaptırmayın. #TOEFL #IELTS #İngilizce

Dip not: YDS’ye falan zaten hiç girmeyin benim arkadaşım YDS (83) puanına güvenerek bizim okul için TOEFL’a girdi ve 70 bile alamadı. Şu an deliler gibi sınav arıyor son belge teslim tarihine belgesini yetiştirmek için. Geçip geçemeyeceği ise belli değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15
 • bitlikarinca @bitlikarinca

  Yds ye 2 kez girdim birisi 91 birisi 95. Toefl için ümitlenme mi diyorsun şimdi? Sen yds ye girdin mi?

  • Papa Emeritus @pope

   Arkadaşım 83 YDS ile ÖSYM’nin denklik tablosuna göre TOEFL’dan 100 almalıydı ama ancak 64 alabildi. Ümitlenmeyin demiyorum ama TOEFL için çok daha yetkin olmanız lazım YDS’ye göre. TOEFL çok ayrı bir sınav YDS’ye kıyasla, YDS’den iyi puan almak TOEFL skorunu garantilemiyor. Listening,Writing,Speaking olmayan bir sınavla İngilizce ölçmeye çalışan ÖSMY’ye de ayrıca saygılarımı sunuyorum. Zaten TR’de bile ciddi üniversiteler YDS’yi kabul etmiyorlar( bkz. ODTÜ), işte bu kadar yetersiz bir sınav. Bundan dolayı YDS’ye hiç girmedim geçerliliği sıfıra yakın bir sınava 200-300 lira vermem.

  • bitlikarinca @bitlikarinca

   @pope Ben de girmedim yds'ye aslında, son 2 sınavın çıktısını alıp evde çözdüm. Kasımda bir defa gireceğim, 90 üstüyse tamam. Toefl falan çok pahalı, 160 dolar mıydı neydi. Yoktan yere geçersiz sayma mevzuları varmış bir de, ekşide çok şilayetçisi var..

 • turker @turker

  örnek test var mı toefl için

 • lterlemez @lterlemez

  İlla gidecekseniz, kendini kanıtlamış yerlere gidin. Mesela, British Culture gibi, Beyoğlu'nda kütüphanesi falan vardı bir ara...

  • Papa Emeritus @pope

   İngilizce seviyem ile bir alakası yoktu durumun sadece kendimi test etmek için deneme sınavına girdim, sınava çalışacak vaktim olmadığından bari sınavın sistemini anlayayım demiştim. Malum 1100 lira TOEFL, hakkını vererek geçmek lazım 😀 Birde o sıralar acayip yoğundum 8 gün içerisinde İtalya’ya burs sınavına gittim geldim, ehliyet sınavıma girdim, üstüne TOEFL’a girdim 😀 Cidden kursa gidecek vakit yoktu. Zaten aldığım puanla Oxford’da phd bile yapabiliyorum ona rağmen BC’ye gitsem yine odun çıkarım, bana kurs kitlemeye çalışırlar. Kursların hepsine güvenim sıfırlandı bu olaydan sonra.

 • lterlemez @lterlemez

  YDS, ÜDS falan hikaye; bu sınavlar sadece eleme yapmak için var...

Bu yaz artık alıyım bir daha alıcak vaktim olmayacak diyerekten ehliyete yazılmıştım. Bir sıkıntı olmadan tek seferde geçtim bugün 🙂 Şimdi size ufak bir sorum olucak arkadaşlar. 4 gün sonra TR’den gideceğim için ehliyetle alakalı resmi işlemleri halletmesi için anneme noter onaylı vekaletname versem o benim yerime resmi işlemleri halledebilir mi ? Sürücü kursu böyle bir durum başımıza gelmedi bilmiyoruz dedi ondan dolayı size soruyorum.

Adaylara not: Bu arada direksiyon sınavına girecek arkadaşlar rahat olsun çok basit bir sınav. Tek yapmanız gereken “Ne cahil insanlar geçiyor ben mi geçemeyeceğim?” demek. Benim gibi detaylara takılan biriyseniz “Tamam bu debriyajı indiriyoruz ama neden indiriyoruz, neden yokuş kalkışında yarım kavrama yapıyoruz, neden frene basarken debriyaja basmamız gerekiyor” gibi şeyleri ezberlemek yerine öğrenmek istiyorsanız https://youtu.be/wCu9W9xNwtI bu video’yu tavsiye ederim giriş olarak. Mantığı anladıktan sonra stop yaptırma olasılığınız kalmıyor. Tabii ben arabalarla çok ilgili olmama rağmen motor,transmission hakkında bayağı yazı okudum. Bir cihazı kullanıcaksanız onun nasıl çalıştığını az çok bilmek çok rahat ettirir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap