Hiçbir sitede haberini görmedim ama Apple’ın F/P ürünü olan 5000 USD’lik iMac Pro (içinde ki bileşenleri toplama bir bilgisayar olarak kurmak isterseniz daha pahalıya mal olucak gibi, 16GB HBM’li Vega Pro kartların fiyatları belli değil) galiba bu yıla yetişmeyecek. Eskiden çıkış tarihi olarak aralık yazıyordu şu an çıkış tarihi ile alakalı bir gelişme olursa bana bildir diye seçenek var. Kendi klasmanında F/P cihazı tabii 😂 #Apple #iMacPro

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#BirazMüzik Cidden çok efsane bir sanatçı. Bu kadar yıl keşfetmediğime bu kadar üzüldüğüm biri olmamıştı. İnanılmaz underrated bir adam.

War Paint (Official Music Video) By Richie Kotzen

Official Music Video For The Richie Kotzen Song 'War Paint' Directed By Vicente Cordero 2014
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fikirlerinizi ertelemeyin 🙁 Birebir aynı uygulamayı yapmıştım sadece yoğunluktan kullanıcı arayüzü üstünde çalışamamıştım öylece kenarda duruyordu 2 haftadır. Sürekli bugün bitirip App Store’a yollayacağım diyerek geciktirdim ve buyrun sonuç, bu gece on binlerce dolar kazanıcak belki. Dünyanın en çok ziyaret edilen teknoloji sitesinde isminin geçmesi apayrı bir konu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Yarın için Apple’ın senior(şu anda iOS CloudKit’te) mühendislerinden biriyle bir süre takılma şansı yakaladım. Ciddi 3 soruyu sorabilirim(Samsung vs. Apple demeyin lütfen). Şirket özelinde bir şeyse cevap beklemeye gerek bile yok, öyle bir şeyi sormam bile. Şimdiden uyarmak isterim. Örnek: İşe alım süreci nasıldı ? Teknik birikim olarak neleri olmazsa olmaz görüyorsunuz vs…

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10
 • Yekta @flashock

  Öncelikle seni canı gönülden tebrik ederim. Ben bilsem de kendinin şaşırması için ürünün geliştirme aşamalarını sormanı tavsiye ederim mesela hangi ürün önce hangi takımlardan geçiyor.

  Bir ikinci olarakta Apple çok büyük bir girişimmiş gibi yönetilen bir firma ve takımlar olabildiğince birbirinden az haberdar mesela tasarım, donanım, yazılım, üretim, materyal gibi gibi takımlar var bunun çalışma ortamına avatajları nelerdir diye sorman iyi olabilir.

 • Ögeday @ogeday

  Çalışma ortamları nasıl? Mesailer nasıl ? Başka takımım yaptığı prototip ürünü görme şansları oluyor mu?

 • xpow3r @xpow3r

  “mayışlar gaç bara yeğeen” diye sorabilirsin mesela 😀

 • Papa Emeritus @pope

  Beyler adamla takılamadık 😭 Gece buluşması ayarlamıştık fakat işi çıktığından gelemedi. Bir daha gelicek ama belki başka bir zaman sorabilirim.

Elinizde iPhone 8 olsaydı, iPhone X alır mıydınız? Şu an elimde iPhone 8,6S var fakat 8’i 1 sene boyunca satamayacağım. 6S’i ise en erken şubat gibi satabilirim. iPhone X aklımı çok çeliyor fakat içimden bir seste ne gerek var diyor. Bu durumda olsanız 8 ile 1 sene bekleyip yeni iPhone’u mu beklerdiniz yoksa X’i alıp geçer miydiniz? iPhone X 256 GB’nin maliyeti 4500 olucak bana.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15

Yeni ev,yeni masa. Boğaz manzaralı bir çalışma masam olsa bundan daha huzurlu olamazdım
( Tamam bu abartı oldu 😀 )

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kırmızı çizgiler içerisinde kalan cisim bir gezegen mi ? Çektikten sonra üzerinde ufak bir düzenleme yaparken fark ettim. UFO falansa haber verinde telif alayım 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14

Touchbar’lı Mac’ler için çok güzel bir uygulama. https://hazeover.com/touchswitcher.html
cmd+tab kullanmaktan çok daha pratik oluyor eğer çok fazla program açıksa. Ayrıca sola doğru çektiğinizde açık olan uygulamalar dışında dock’ta olan uygulamaları da görebiliyorsunuz. #MacBook #Apple

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Papa Emeritus @pope

  Zaten açık program sayısı az ise gerek yok buna. Fakat 7-8 tane program arasında geçiş yapmanız gerektiği durumlarda işe yarıyor. Birde desktoplar arası geçişte atıyorum istediğiniz program 5. desktop’ta siz 1. desktoptasınız bu durumda 4 defa kaydırmanız gerekicekken, tek seferde aradığınız programa gidiyorsunuz.

 • Papa Emeritus @pope

  @de-tl3 Ama sadece o desktop’ta ki uygulamalar gözüküyor o durumda. MacOS’un her türlü özelliğini bilirim ama yine de bana bu program bazen pratik geliyor. Kullanım alışkanlıklarıyla ilgili bir durum bundan dolayı size pratik gelmiyor olabilir.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Touchbarın yeri yanlış bence. Klavyenin sağ tarafına dikey yapmalıydılar.

Yaz saati uygulaması KALKMIYOR, bir iki cahilin yönettiği haber siteleri olayı çarpıtıyor veya algılayacak kapasiteleri yok. Danıştay geçenlerde kalıcı yaz saati yetkisinin bakanlar kurulunda olamayacağı hakkında karar verdi, bu yüzden bakanlar kurulu 2018’de iptal edilecek diye karar çıkartmak zorunda kaldı. 2018’de ise 2019’da kaldırılacak diyecekler böylelikle uygulama kalıcı gözükmeyeceğinden yasalara uygun gözükecek. Mecliste ayrıca bakanlar kuruluna kalıcı yaz saati hakkı verecek bir kanun torba yasada, eğer adamların kaldırma planı olsaydı bunu kanunlaştırmaya çalışmazlardı. http://m.haberturk.com/yaz-saati-uygulamasi-torba-yasa-ya-eklendi-1683747-ekonomi

BeğenFavori PaylaşYorum yap