Devotion için Çin sansürü hala devam ediyor. Oyunun GOG'a geleceği haberi sonrası kararlarından vaz geçmişler. CDPR müthiş bir hafta geçiriyor. 🙂

https://www.reddit.com/r/gog/comments/keba8o/devotion_no_longer_releasing_on_gog_after/
https://www.gog.com/wishlist/games/devotion

#devotion #game

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çok ilgi çekici bir kahve makinası, fiyatı dışında. 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=ZcZMGx15QBU
https://9barista.com/
#Kahve

The 9Barista Espresso Machine Review

Check out the 9Barista here: https://9barista.com/ My Patreon: https://www.patreon.com/jameshoffmann Overall this thing is very clever, and impressive. I'd l...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Blizzard dibi boylamak için çaba sarf etmeye devam ediyor gibi görünüyor. Çin'i eleştiren bir profesyonel oyuncuyu banlamış ve tepkiler çığ gibi büyüyor.

https://www.reddit.com/r/Blizzard/comments/dflohh/blizzards_official_weibo_account_just_posted_an/

https://www.reddit.com/r/Blizzard/comments/dfp5eg/this_is_just_awful_behavior_by_a_company_of_this/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • reducto @protego

  Bu ne yav. Resmen halkla ilişkiler faciası. Koca şirket nasıl yapar böyle bir şeyi? İnsanların hesaplarını silmesini engellemek ne demek be. Blizzard zaten son zamanlarda sınırları zorluyordu da bu tam tüy dikmiş. Geçmiş olsun. Ne yapsalar kurtaramazlar artık

 • Barış Ataç @barisatac

  Valla yazdıklarınıza katılıyorum, büyük bir kitle accountunu kapatacaktır ancak yaptıkları şey bence doğru. Ve bunu yapmak cesaret ister, her ne kadar protestocular protestolarında haklı olsalar da Blizzard bütün platformlarında bu tür olaylara izin vermeyeceğini açık açık belirtmiştir. WoW un ilk yıllarında 2005-2006 da gibi böyle bir şey oyun içerisinde olmuştu. Cezalar ağırdı ama "permanent ban" değildi, 2-3 aylıktı sanırım.
  Protestocuları desteklemekle birlikte, Blizzardın bunu yapacağını bilerek yaptıklarını düşünüyorum. Şu noktada boşuna ağlıyorlar bence. Eğer buna izin verseler sonrasında kimseye bu yüzden ceza veremezler. Bu konuda sıfır tolerans politikasını her zaman uygulamaları lazım.
  Gelelim Weibo accountunun yaptığı açıklamaya, çeviri doğru ise ki çok şüpheli, işte o çok yanlış olmuş. Ondan da stajyer çocuk diyip çıkarlar işin içinden bence. Ama Çince zor bir dil, çeviride yanlışlık olma ihtimali çok yüksek bence.

  • bender.exe @bender-exe

   Bir oyuncuyu, düşüncesi ve bu düşüncesini kamuya dile getirdiği için cezalandıramazsınız. Blizzard özelinde, "Every Voice Matters." mottosuna sahip Amerikan şirketi olarak özellikle. %5 Tencent hissesi ne kadar ağır basıyorsa artık.

  • Barış Ataç @barisatac

   @bender-exe Burada olan olay bu kadar değil ki, Blizzard'ın sahibi olduğu bir mecrada Blizzard'ın kuralları geçer, siyasi her türlü girişimi engelleyeceğini açıkça kullanım şartlarında belirttiğine göre, düşüncesi yüzünden değil ama bunu Blizzardın sorumlu olduğu bir mecrada açıkladığı için cezalandırabilir. Bu her zaman böyledir. Mesela siz eğer bir şirkette çalışıyor iseniz, izin almadan, çalıştığınız şirketin internet sitesinden siyası yazı yayınlayın bakalım ve size ne tür cezalar veriliyor görelim.
   "Motto" ya gelince, onun sadece oyunlar hakkında olduğunu bilmediğinizi iddia ediyorsanız daha fazla uzatmayalım.

 • lterlemez :) @lterlemez

  Niye kızıyor sunuz ki? Bu ortamda siyaset vb izin verilmediği için @gamsizm'e, @leventp'eye, @hkellecioglu'na kızabiliyor musunuz? Hesaplarınızı kapatıp, gidiyor musunuz?

  • Mert @merphous

   Gidenler olmuştu daha önce kızıp 😀

  • bender.exe @bender-exe

   TS yönetiminin herhangi bir kullanıcısını, özel hayatında siyasi tartışma veya eleştiri getirdikleri için banladıklarına mı şahit oldunuz?

  • lterlemez :) @lterlemez

   @bender-exe; O yöneticinin bileceği iş, barındırmak isteyip, istemediğine bağlı. Ayrıca sitede ifade ettiğiniz zaman banlanıyorsunuz ki açıklamayı yapan firmanın "resmi hesabı"...

  • lterlemez :) @lterlemez

   @bender-exe; Bir nevi, şirket adına konuşuyorsunuz.

  • bender.exe @bender-exe

   @lterlemez "Özel hayat" kavramını yanlış anlamış gibisiniz. İfade/düşünce özgürlüğü temel insan haklarından biridir, TS özelinde, yönetim site alt yapısı üzerinde siyasi veya dini tartışma yapılmasına izin vermek istemeyebilir, vermezde, ama beni, mesela twitter üzerinde dile getirmiş olduğum düşüncelerimden dolayı cezalandıramaz. Bunun anlaşılmayacak kısmı neresi?

  • lterlemez :) @lterlemez

   @bender-exe; Bu arkadaş, Blizzard'ın düzenlediği/sponsor olduğu bir yarışma esnasında, hemen maçın arkasından yapılan röportajda yapmamış mı bu açıklamayı? Eğer yaptı ise Blizzard olarak, işinize/eğlencenize siyaset karıştırmış olmuyor mu? Adam ırkçı, maç esnasında ırkçı işaret yaptı diye İtalyan oyuncu ceza almadı mı? Biraz farklılık var (küresel olarak yerleşmişlik/yerleşmemişlikten dolayı ama sonuçta benzer kararlar).
   "Özel hayat" kavramı, oyuncu fikrini kendi hesabından/kendi arkadaş çevresinde/konuyla ilgili bir ortamda vb yerde yaptığı zaman "özel hayat" olur. Bahis ettiğiniz şeye, Dünya üzerinde kim izin veriyormuş da Blizzard da izin verecekmiş? Bask Bölgesi niyetlendi, ne oldu? İspanya izin verdi mi?
   Eğer bu açıklama "özel hayat" ise bu ceza da Blizzard'a "özel hayat".

  • bender.exe @bender-exe

   @lterlemez Maç esnasında yapsa emin olun bu kadar tepki gelmez. 🙂