1 yıldan yeni akü öldü. Arabayı model uçaklar da kullandığım lipo batarya ile çalıştırdım 😀

Hatta güzel bir devre bulsam normal akülerden daha iyi olacağı kesin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14
 • Makineci @makineci

  klasik akü müydü? efb, agm falan mı?

 • Orcun @orcun

  Araba da bir sorun kaçak olmasın ? tesisatta en ufak bir sorun işte teybin dandikliği veya açık kalması da en büyük etken. Benim varta akü de öyle 1 günde öldü. Meğer allahın cezası teybin içinde dvd vardı bozulmuş devamlı çıkartmaya çalışıyor ama çıkartamıyor açık kalmış sabaha kadar akünün içinden geçmiş. Kontağı çeviriyorum tarararararara diye ses geliyor marş yok. Ulen dedim marş motoru mu cartladı ? hay dedim anasını avradını ya yokuşta vurdurdum çalıştı. Bir 2 saat falan turladım o arada teybi farkettim hemen söktüm dağıttım içini komple dvd mekanizmasını falan iptal ettim attım. 😀

  • YasinC @yasinc

   Ölçüm yaptım ancak kaçak falan görünmüyor. Araç şarj da ediyor. Voltaj direk 12 lerden 5-6 lara düşüyor marşa basınca. Bakalım şuan ki akü de ölürse dediğin gibi tam bir elektrik kontrolünden geçirtirim

  • Orcun @orcun

   @yasinc Alternatöre baktın mı ? atıyorum 13 14 vermesi lazımken şarj için devamlı 10 veriyordur ? veya daha da kötüsü 15 16 volt veriyordur ?

  • YasinC @yasinc

   @orcun Evet araç şarj ediyor 13.8 volt civarlarındaydı yanlış hatırlamıyorsam çalışırken. Kontağı kapatınca voltaj 12.40'a düşüyor. 15-20 dk içinde 11 lere düşüyor. Çalıştırmaya kalkınca 5'e kadar düşüyor.

 • Rasko @rasko

  Araba nadir ve hep kısa mesafe kullanılıyorsa normal. Kısa mesafede akü tam şarj olmuyor. Sürekli düşük şarjdan kısa sürede ölüyor. Bazen alternatörün fazla akım vermesi de aküyü öldürebiliyor. Bu dediklerim geçerli değilse kötü veya bayat akü denk gelmiştir. Bir önceki aküm Varta idi, 6 yıl gitti, Arabayı çalıştırıyordu, 1 yıl daha giderdi ama voltajı düşmeye başşadı, alternatörü yormasın diye değiştim.

Atmosfer tabakalarından bir iki tanesi eksik sanırım. Diğer alternatif ise, gelişmiş bir medeniyet mercek tutup yakmaya çalışıyor bizi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Otoparka yuva kurmuş türünü seçemedim. Yuvada da sanırım 3 yavru var

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Formula 1 de Ferrari'yi tutanlar arada check up yaptırsınlar. Ulan içecek firması Redbull, merkezini satan mclaren gibi markalar daha başarılı oluyor. Koskaca Ferrari yıllardır sürünüyor. Enzo Ferrari dirilse bunlar adamı tekrar öldürür

BeğenFavori PaylaşYorum yap

16 saat kadar ayaktayım, bugün sabah babamı üşüttü ama ne olur ne olmaz diye hastaneye götürdüm. Kan değerlerinin bir ikisinden şüphelenip anjiyo yaptılar. Ekg de tomografi de bir şey çıkmamıştı. Damarların 3'ü tıkalı çıktı. %100 tıkalı değil anladığım kadarı ile biri yüksek oranda %78 gibi tıkalı diğer ikisi daha düşük diye hatırlıyorum.

Ucuz mu atlattık, atlatmadık mı henüz bilmiyorum. Yarın konsey toplanacak karar verilecekmiş. Sanırım kalp krizi geçirmeden öğrenmemiz şans oldu. Bilmiyorum belki de fark yoktur.

Fena daraldım yazmadan edemedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 44

Karaboğam 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 27

#hititrallisi
Bugün benden başka giden var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Annem babam için 3. doz randevuları açılmış. Ancak şöyle bir durum var. Annem babam aşı olduğu sıra biontech olmadığı için sinovac oldu. Şimdi 3. doz için biontech olmasının bir sakıncası var mı?

İnternette baktığım kadarı ile biontech astrazeneca aşıları karma yapılmış. Ancak sinovac ile ilgili bir yazı göremedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

Bu ne sıcaktır arkadaş

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#biontech aşı ile ilgili gönderilerden sıkıldınız biliyorum. Ancak google da aratıp 2-3 hafta önceki haberlere ulaşmayı beceremedim.

Biontech'in ilk dozdan belli bir gün sonra %90 a yakın koruma sağlıyor gibi yazı okuduğumu hatırlıyorum.
Hafızam mı yanıltıyor beni yoksa gerçekten ilk dozdan sonra da koruma oranı yüksek miydi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap