İyice soğudum bu güncelleme işinden. Mi5S iyice hantallaştı. Ekrandaki ghosting problemi de soğuttu biraz kendinden. Cpu'nun tek çekirdeği de kapalı duruyor kullanamıyorsun. Şarj günü kapatmıyor artık. Ekran vs bahanesi ile garantiye göndersem genpa'dan geri gelir mi telefon korkusu var. Kardeşimde nubia Z11 var 820'li cihaz çok daha seri çalışıyor. Telefon alayım desem fiyatlar uçmuş.
4000 liralar falan normalleşmiş. Ben fakir kaldım sanırım.

Neyse bu kadar isyan yeter. 🙂

Malum yollardan alınca ise mi9t pro 2600 tl civarlarına bulunuyor. Oneplus 7 ise 3400 civarlarında ikisi arasında kaldım. Gönlüm çentiksiz ve ucuz olmasından dolayı mi9t'ye gidiyor. Ancak örneklerde baktığım kadarı ile oneplus'ın kamerası daha başarılı gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13
 • Özay @ozay

  O telefon fi tarihinden kaldı, yenile paran varsa ..

 • Mr.Bell @mr-bell

  Garantisi varsa gönderin,yedek cihazınız varsa sorun olmaz gibi,ghost sorununu çözmeleri hakkınız,duruma göre thh gitme hakkınız doğabilir

  • YasinC @yasinc

   Yedek telefonum olmadığı için aslında telefon alma ihtiyacım var. Telefon alırsam garantiye gönderip söke söke hakkımı alırım uzunda sürse. Para iadesi alırsam 1300-1500 liraya amiral gemisi almış olacağım. Sinsi planım buydu 🙂

  • Mr.Bell @mr-bell

   @yasinc Eğer yeni telefon alarak şuan elde olanı servise gönderip,yapılırsa yedek telefon yapılmazsa thh yoluna başvurmak mantıklı olabilir,benzer bir model alabilmek için belli bir miktarı gözden çıkarmak gerekiyor.
   Zamaında mi4 ile beni baya bir süründürüp uğraştırmıştı delta servis,baya bir gitti geldi ve hiç birinden memnun kalmamıştım,telefon geliyor bir kaç gün içerisinde geri göndermek zorunda kalıyordum,en son gönderdiğim sürenin üzerinden yasal tamir süresini geçirdikleri için iade alma şansımız olmuştu thh yoluyla ancak süreç oldukça uzun ve yeni telefon alma imkanım olmadığı için oldukça zorlanmıştım.
   Almış olduğum iadenin üzerine %50 daha koyarak orta seviye bir modeli ancak alabilmiştik o zaman,amiral gemisinden sonra aynı markanın orta seviyesine düştük ama yapacak bir şey yok ortam ve şartlar bu şekilde.

 • zatisahaneleri @zatisahaneleri

  Garantiye gönder yapsınlar. Gelince de custom rom yüklersin hız sorunun da çözülür

 • Joe @joe

  Syberia Rom öneririm. Miuida aynı sorun vardı bende de.Performans ciddi farkediyor ama ekran için garantisi varsa garantiye yolla derim.

Alırken Katana'yı saplıyorlar sanırım. 139.500TL

http://motosiklet.suzuki.com.tr/modeller/katana.aspx

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#konudışı
Bugün sabah iş görüşmesine gittim. Şirket ile kuvvetli bağı olan tanıdığım hatta dostum olmasına rağmen haber vermedim. İş görüşmesinden çıkarken arkadaş ile denk geldik.
Arkadaşım danışmanlık hizmeti veren sorumlu kişiye soruyor durum nedir diye. Şirketin İK'sı benim için gözünde sıkıntı var ve topal diye bahsetmiş. Birde psikolojik sorunları var demiş. İK'ya telefon açıp özür diletmesini bilirim ancak bu sefer arkadaşa ayıp olur diye sustum içim içimi yiyor.

İş dünyasını vs geçtim artık bu ülke de insanlar; para, itibar, kariyer, güç için hukuku, hakkı, adaleti ve en insanca olan vicdan duygusunu ayaklar altına alıyor. İnsanı insan yapan değerler yok oluyor gittikçe. Artık bir dil okuluna yazılıp defolup gitmek istiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 20
 • emrekaragol6 @emrekaragol94

  Okuldan mezun olan 20 tane arkadaşım var hepsi yurtdışına kactilar.İmkaniniz varsa bu ülkede durmayın bende okul bitsin gideceğim

 • YasinC @yasinc

  Son 3 senedir yaşadıklarımdan sonra tiksindim iyice. Ne keyfim kaldı ne huzurum. Para biriktirip kaçmak istiyorum artık. Burada beyaz yaka adı altında her türlü stresi yaşamaktan kanser olacağım yoksa.

 • Ahmet Erdoğan #123+ #180+ @aerdogan17

  İK’lardan nefret etmek için her gün yeni bir sebep önüme geliyor... (babam emekli ik’cı biz böyle öğrenmedik ik’ları)

 • gordonfreeman @gordonfreeman

  Bu insan kaynakları çalışanlarının hepsi haset içinde yanıp kavrulan tipler karşısında biraz düzgün bir tip oturdumu topal, sakat, akli dengesi yok gibi saçma sapan karalamalarla savuşturma peşine giriyorlar.

  Bende zamanında bir kuruma gireceğim diye üst üste 3 tane ikcıyla görüşmek zorunda kalmıştım. Ben normalda iletişim sorunu olan biri değilim ama böyle insanları yağlama veya ne biliyim gereksiz beyli hanımlı samimiyetsiz aşırı corparate muhabbetleri sevmediğimden aşırı düz bir dil kullandım.

  Orayada bir abim aracılığıyla hiç giresim olmadığı halde sırf onu kırmamak için gitmiştim. Neyse aramışlar tanıdığım abimi, "nasıl bir adam önerdin bize dağdan mı kaçmış bu adam, garip hal tavırları var, donuk bakıyor, deli zannettik" falan demişler. Benim için orada kurumsal çukuru bitmiş oldu. Bir dahada silksen öyle bir yerden adımımı atmam dedim.

  Zaten samimiyetsizliğin yada ünvan için rekabetin olduğu yerde hayatta çalışmam. Adamlar birbirlerine tiksinerek ama yüzleri güler şekilde bakıyor resmen.

Günaydın sistemin kurbanları.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
YasinC paylaştı.

En samimi, sözleri anlamlı ve ses olarak beğendiğim kısmı Deniz Tekin'di. 🙂

Youtube Linki Zamanlı = 7:45

#SUSAMAM

#Susamam - Şanışer ft. Fuat, Ados, Hayki, Server Uraz, Beta, Tahribad-ı İsyan, Sokrat St, Ozbi, Deniz Tekin, Sehabe, Yeis Sensura, Aspova, Defkhan, Aga B, Mi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni gördüm bunu, iyi dalga geçmiş 🙂
https://twitter.com/elonmusk/status/1169695493594574848

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#CepTelefonuFotoğrafçılığı
Xiaomi mi5s

32" iso 400 tripodsuz 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11
BeğenFavori PaylaşYorum yap