Günaydın sistemin kurbanları. Daha güneş doğmadı ama olsun.
Neyzen Tevfik'in de dediği gibi ben böyle hayatın izzeti ikramının gözünden öpeyim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 17

4 günün sonunda #Türknet e geçiş tamamlandı. Ucuz yahni olayı olmadı henüz umarım hiç olmaz. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Günaydın sistemin kurbanları.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 13

Mobilde de Chrome'dan Opera'ya geçtim. Telefonun şarj sorunu çözüldü. Telefonda bile kaynak tüketiminde zirveye oynar sanırım. Masaüstü de uzun süredir zaten Opera kullanıyordum.

Şarj ve telefonda arka planda tarayıcıyı açık bırakıyorsanız sürekli tarayıcıyı değiştirmenizi öneririm en azından denemekten zarar gelmez 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Bu ülkeye önce düzgün kargo firması lazım. İşini doğru yapan. 5-10 lira pahalı olsun da gözüm arkada kalmasın başım ağrımasın. Her işin arasinda bir de bunlarla ugrasinca cinnet geçirmemek elde değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 21

Yaşamak mı ya bu, haftanın 5 günü çalış kalan 2 günde zaten dinlenemiyorsun. Her sabah 6.30 da kalk git gel. Ben böyle işin...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 62
 • ALIEN @alien

  Özgürlük birazda vazgeçebilimeyi içeriyor.
  Minimalist bir hayat tarzına kendinizi alıştırın öncelikle, elinizdekilerle yetinmeyi iyice öğrenin.
  Sevmediğiniz bir işi yapmaktansa işsiz kalmak insanı daha az mutsuz ediyor.
  En büyük zenginlik sağlık, bunun farkına mutlaka varın.

 • MH. @mhcycle

  2 gün bile bulsam bir işe uzun bir süre idare ederdim. en azından haftasonu bi etkinliğe katılırdım.son işim pazar günü bile esir almaya kalkınca mecburi çıkarılmaya razı edildik

 • Gerginix @gerginix

  https://www.youtube.com/watch?v=GoW8Tf7hTGA

  "HAYAT BOŞTUR İÇİNE SIÇARSAN DOLAR" (MS 2012 İnsan denilen türün ve kendi varlığının farkına vardıktan sonra derin bir bunalıma girmiş üyesi)

  Dostum şu videoyu izlerken sesi full yap. Kulaklık varsa tak. Videonun sonuna doğru bana sahip olduğun dertlerin hacmini falan bulursan göster. Ben doğmadan önce doğma ihtimalim 1/sonsuz idi. 1'i sonsuza dek parçaladığın zaman matematik buna sıfır "0" diyor. Yani matematiğe göre ben yokum. Aslında 1/sonsuz olan o ihtimalin devreye girmesi için ona sonsuz fırsat ve zaman tanıdığında zamanın sonsuzda bir anı için bu imkansız ihtimal kaçınılmaz hale geliyor.

  İnsan uzun bir zamandır mülkiyet savaşı veriyor ve bu savaşta yine uzun zamandır üreten insanlar ürettikleri ürüne yabancılaştırılmış durumda. Üretim araçları nüfusun çok az kısmının tekelinde ve çoğunluk bu araçları kullanıp üreten durumundayken ürettiklerine sahip değil ve üretirken kazandığını ürettiği şeyleri tüketmek için kullanıyor. YANİ ÇOĞUMUZ ÇALIŞIP KENDİ MAAŞLARIMIZI ÖDÜYORUZ VE PATRON DA BİZE GÖTÜYLE GÜLERKEN VİSKİSİNİ YUDUMLUYOR.

  Ben bu sömürünün sona ermesini dilemiş, hayatının sınırlı bir süresini bu sömürü yanlıştır diye gözaltında dayak yiyerek geçirmiş biriyim. Şimdi yaşım 42 ve eğitim sektöründe işveren oldum. İşveren ile "G.veren" bana biraz eş anlamlı geliyor. Ortalamanın üzerinde mülk sahibi olan biri birikimini kaybetmektense gtünü kaybetmeyi tercih ediyor. Mesela devlet, bankalara işsizlik fonunda biriken paradan aktarma yapacak. Çoğu patron da ağlıyor devlete, "İşçi maaşlarının yarısını devlet işsizlik fonundan ödesin yarısını biz ödeyelim" falan diyor. Yani işçinin parasından kesilerek oluşturulan işsizlik fonundaki para işçiye maaş ödemek için kullanılsın diyor. KISACA PATRONLAR DİYOR Kİ İŞÇİLERE, ÇALIŞIP KENDİ MAAŞINIZI ÖDEYİN.

  Senin sabahın köründe yola çıkıp 2 gün tatili yetersiz bulup bıktım ulan demen, Soma'da göçük altında kalmış ve cesetlerinin üzerine beton dökülmüş işçiler için bir lüks. SANA NİHAT HATİPOĞLU GİBİ ŞÜKRET DEMİYORUM. Diyorum ki bu ülkedeki 8 Milyar insanın en az 7.5Milyarı ile aynı derde sahipsin. Bu düzen devam ettiği müddetçe bu değişmeyecek. İslamcılar bu düzeni Allah'ın düzeni olarak tanımlıyor. Kilise de Tanrı'nın krallığı.

  Merak et. Merak etmekten başka şansın yok. Merak ettiğin müddetçe sana kalan vakitleri doldurup rutin düzenini gevşeteceksin. Öteki türlü kurulu ve hergün aynı saatte aynı şeyleri yapan bir makineye dönüşeceksin.

  Bu bir emirdir: "DOUGLAS ADAMS" OTOSTOPÇU'NUN GALAKSİ REHBERİ. Hemen tüm ciltlerini edin ve oku.

 • mhmmdy @mhmmdy

  tatilsiz şantiye hayatı... sizin gibiler şükretmesini bilmiyor...

Solo Türk Gölbaşı
Edit: bir iki fotoğraf eklendi

BeğenFavori PaylaşYorum yap