#Crysis #CryEngine2 biraz gıdıklayınca güzel görüntüler elde ediliyor halen.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 22
 • mkyb @mkyb

  Türk kardeşler oyun yapıyor diye zamanında televizyonlarda haberlere bile çıkmıştı. İlk çıktığı dönem ağzım açık kalmıştı. Oyunda ki her nesne ile etkileşime geçebiliyorduk.

 • Orcun @orcun

  Sene oldu 2018 bunun üstüne konan grafiksel anlamda devrim denebilecek 1 tane oyun yok. BF diyenler çıkar hemen de o bad company 2’de kaldı beyler, 2 tane obje kırıyorsunuz diye ooooo grafiklere bah yaaaw olmuyor işte. Velev ki öyle ula arada 10 yıl var ON YIL ON ON daha ne olacak ? şunu 2-3’e katlamaları lazımdı. Eminim hala elinizde gtx 1080 bile alsa şu crysis’i 2k ‘da falan fulleseniz kartı ağlatabilirsiniz. Hatta değil 2k 1080p’de bile ağlatılmış. https://www.youtube.com/watch?v=c9hIyVOpaz8 hala ağlatabiliyormuş. 😀 Çatışmada falan 60 lara düşüyor. 10 yıl evvel ki oyuna göre 300 400 fps vermesi lazımdı. Koca GTX 1080 ya daha ne olacak ? ama ağlatabiliyor işte. Dx12 ler yok işte bilmemneler kartın gddr5x belleği falan yok 14 16 nm falan fişmekan geziyorlar.

  • huseyinekrem @huseyinekrem

   O dropların sebebi işlemci ya aslında. Cryengine tasarlanırken işlemcilerin çekirdek sayısı değilde frekansları artacak diye düşünülüp ona göre optimize edilmiş. O yüzden böyle oluyor. Xbox’ın hangi sürümüydü hatırlamıyorum, 360’tı her halde, konsola çıkarken multi-cpu destekler hale getirilmiş ama bu sürüm pc’ye çıkmadığı için test edemiyoruz.

  • Orcun @orcun

   @huseyinekrem Bende ona dikkat ettim ama, 5960X cpu + 4.5 ghz, oyunda yüzde 8-15 arası gitti geldi. Gpu ise yüzde 85 95 arası gidip geldi. Adam yere veya göğe bakıyor 170 fps düşmana sıkıyor 60 fps. O xbox’a revize edilen sürüm 2011 yılında çıktı. Grafik olarak bu arada arada çok fark var, sonra baktılar olmuyor yapılamıyor crysis 2 çıktı, herşeyi kırpılmış olarak. Çünkü 1. oyundan tecrübe ettiler pc’de milletin anası ağladı. Bende 8800 gtx vardı gene ağlıyordu anası, Q6600’e hayvan gibi oc yapıyordum. Ama yok yani crysis’de öyle AA falan çok açamıyordum. Ki oynadığım ekranda 1280×800 müydü neydi. Dediğim gibi 2. oyunda zaten dikkat edersen oyun kapalı dünya gibi oldu, şehir mehir ortam ufaldı, grafik olarak ise geriye gittiler. Yoksa konsola çıkamayacaktı e konsola çıkmayan oyunda pek tutamıyordu. Sadece pc falan o devirde olacak gibi değil. Sonra 3. oyun çıktı o da aynı öyle 1. oyunu hatırlatır tipte yani crysis 3 bile. Ha böyle olması çok iyi bence işlemcilerin ekran kartlarının aslında öylede çok uçar kaçar güçlenmediğini gördük.

  • YasinC @yasinc

   @orcun Konsol sürümünde grafikler daha kötüydü zaten. Warhead’da optimizasyon daha iyiydi.

 • ALİ KÖPRÜLÜ @alikoprulu29

  @achfighter @achfighter @ozgurg @anonim @byalperen @alierkankizgin @yasinc @six @mkyb @orcun @huseyinekrem kusura bakmayın arkadaşlar biraz spamlamış gibi oldum ama tek kişilik oynamak için güzel Mod var mı? Son 2 oyun için olsa olur Crysis Wreckage hariç ama yoksa bütün seri içinde olabilir 🙂

#microsoft
Koskaca firmanın verdiği güncelleme sonrası pc çöktü. Onarıma düşüp duruyor orada bile hata verebiliyor. Bu kadar işin gücün arasında başıma iş aldım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#CepTelefonuFotoğrafçılığı #XiaomiMi5S

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu İstanbul ne lanet bir şehirmiş. Avrupa yakasında oturan anadoluya işe gidiyor. Anadolu da oturan avrupa yakasına. Havası bir garip tabelalar arapçaya dönmüş resmen. 5 km mesafeyi yürüyerek gitsem daha çabuk giderdim. Sabahın köründe gördüğüm metrobüse binmek için durağa sığmayan yığınla insan. Yazık…

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 32

#XiaomiMi5S #CepTelefonuFotoğrafçılığı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Benzine 16 kuruş daha zam geldi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16

#muhabbetkuşu

Kapı kapalı iken seslendiğimde gelemese de kapının cama yapışıyor. 😀 Şu kus kadar aklı olmayan, akıl denemese bile bağlılığı olmayan insanlar tanıyorum. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 15

#Konudışı #kahve

Kahve üzerine bir mekanın nasıl olmasını istersiniz? Vakit geçirirken sizi rahatsız edecek veya memnun edecek şeyler nelerdir?

@agab @at @brave

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 65
 • lterlemez @lterlemez

  Sessiz olmalı, @steelfist’e katılıyorum wi-fi olmalı ama gsm bloke olmalı veya dışarıda görüşmeye davet edilmeli. Müzik yayını ya olmamalı ya da çok az açık ve soft müzik olmalı. Mekan biraz geniş olmalı ki masalar çok bitişik olmasın. Komşu masalar duyulmamalı…

 • onsekizkurus @onsekizkurus

  Her masada ulaşılabilir piriz olmalı.
  Konforlu sandalye yada koltuk olmalı.
  Çay ikramı yapılıyorsa doldur boşalt değilde demlenince altı kısık vs dikkat edilmeli.
  Masalar biraz loca mantığıyla öbek öbek olmalı esnaf lokantası masa sistemi kafe ortamında saçma geliyor bana.
  Garsonlar samimi ,beğenilmeyen üründe ısrarcı olmamalı ,
  Çocuk ve bebekli aileler için yardımcı masa sandalye bulunmalı.

 • Yiğitcan Üstek @deadrow23

  Mesela diğer kafelerden sevdiğim özellikleri sıralayacak olursam.
  – 1 kişi kahvesini aldığında zaman kısıtlaması olmamalı. Yani belirli bir süre oturduğumda 1 kahve dahi icsem hesap yüzünden surat burusturulmamali. Kısacası müşteriyi rahat ettirmelisiniz.(Biliyorum bazen işletmeye zarar verebilir masa kaplamasi acisindan ama insanlar ve ben de dahilim buna cok dikkat ediyorum. )

  – Her masaya yakın priz olmali ama bence birden çok olmalı.

  -Oturabilecegimiz yerler rahat olmali
  Bunlari bir müşteri gözünden bakarak yazdim. İşletmeci yani sizin acinizdan bir tavsiyem var.

  Elbette diğer dukkanlarla mücadele edebilmek için kahve çeşidi fazla olmalı ve fiyatları makul tutmalisiniz ama fiyatlari cok da abartmayın(ucuz olmasından bahsediyorum) çünkü bazı yerlere ipini koparan doluyor ve bu gerçekten işletmenin kalitesini düşürüyor.(Bu hem müşteri hem de isletmeci yonunden oldu ama bence onemli bir detay)

 • Adem Alp Yıldız @ademalp

  2,3,4 kişilik masa ve oturma düzeni olmalı.
  Mahalle kahvesi gibi masalar öylece ortada olmamalı.
  4 ve daha üstü gruplar için loca gibi sırt bölümü yüksek oturma grupları kurulabilir. Kalabalık gruplar çok rahatsız edici olabiliyor.
  Her masada priz ve/veya şarj aleti gibi incelik sunabilirsiniz. Bu çok gerekli değil aslında telefonun şarjı bitsin yanındaki ile muhabbet etsin gelsin çaylar kahveler 🙂

Solid de projeyi bitirmek üzere iken tüm ilçe de elektrik gitti. Harddiskten de ses gelip duruyordu oda mefta olmuştur. Süper ya

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 14