ilk defa xbox game pass alacağım 3 yıllık olayının son taktiği nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI. anakartımın biosunu update edeyim dedim. Biosun versiyounu .802 gibi bir şeydi. Asusun sitesinden BIOS 1410 versiyonunu indirdim. Bu versiyon betaymış bu arada. Biostan update işine girdim. ok tuşuna bastım. Bilgisayar kapandı açıldı. Ekranda görüntü yok ve 1 saattir sadece kasada elektirik var. Bilgisayar sadece çalışıyor.
Umarım sorun yoktur. Bios update bu kadar uzun sürer mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Arkadaşın evine nas kurduk. Nas'ı ve arkadaşın kullandığı bilgisayarı router(süperonline'ın verdiği modem router) üzerinden kablo ile router'a bağladık ama hız 10Mb geçmedi. Kablo değiştirdik. Yeni kablolar aldık bağlantı hızı 30Mb oldu. Normalde hızın 150Mb filan olması gerekir diye biliyorum. Sorun ne olabilir?
Biz sorun olarak modem router'ın problemli olduğunu düşünüyoruz. Yeni router alsak nasıl bir şey önerirsiniz.
Nas ve Bilgisayarı router ile değil de daha ucuz bir switch ile bağlasak bir şey değişir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

18K'ya Tv alacağım. Mağazalar (internettekiler de) 3 taksit yapıyor ve 4 taksit de bankanız verir ve toplam 7 taksit olur diyorlar. Eğer 3 taksit olur da banka +4 taksit vermezse oldukça zorlanırım. Esnafın lafı ile bu işe girmek istemiyorum. Yasa 5K üstü televizyonlara 4 taksitten fazlasını vermiyor.
Bu konuda deneyimi ya da bilgisi olan var mı? Bankalar +3 ya da +4 taksit 5K üstü elektronik eşyalara veriyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6
 • Can @canberke

  Valla hocam geçen çamaşır makinesini 4+5 şeklinde aldık. Slipte 4+5 yazıyordu ama provizyonda 4 görünüyordu. Mağaza çalışanına söyledim, provizyondan çıksın 9'a dönüşür dedi. Öyle de oldu. Ama pos cihazına ilk başta taksit sayısı olarak 4 girdi. Sonra neye tıkladı bilmiyorum.

 • Nakahella @nakah

  Bankaların uygulamalarında kampanyalar bölümünde varsa verir yoksa vermez. Girip bakman lazım hangisini kullanıyorsan. Her zaman verir diye bir şey yok çünkü.

 • sms55 @sms55

  Pos cihazları bu tip konular için programlanmıştır.
  Satıcı 4 taksit yaptıktan sonra ilave taksit için pos cihazında seçenek çıkar.
  O seçenekte ilave taksit yapılıp yapılmayacağı, yapılacaksa kaç ilave taksit yapılacağı vardır.
  Satıcının "yönetmelik" gereği 4 taksit üzeri için size ilave taksit sormaması ve yapmaması gerekir.
  Ancak piyasada çoğunlukla buna dikkat edilmiyor.
  Aslında daha da önemlisi bu taksit sınırlamaları o kadar sık değişiyor ki satıcıların çok çok büyük bir bölümü bunu takip edemiyor.
  İnternetten yapılan taksit işleminde ise ilave taksit alamazsınız çünkü sanal pos elektronik satışı olarak tanımlanmıştır yapması mümkün değildir.
  Selamlar.

 • Deniz Etkin @denizetkin

  Dün aldım televizyonu. 4 taksit magaza verdi. Kredi kartı ile pos cihazında işlemler yapılırken bankada +4 taksit verdi. 19200 TL 8 taksit ile almış oldum.
  Tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Selamlar.
Bir arkadaşım Youtube'da reklam filan vererek ticari bir faaliyet yürütüyor. Kanalını moniteze etmek için 4000 saat mi ne izlenmesi gerekiyormuş. Başka koşullar var mı bilmiyorum. Bana soruyor ben de bilmediğim için buraya soruyorum. Yardım ederseniz sevinirim. Sorular:

1) 4000 saat izlenme satan yerler varmış. Bunlar gerçek mi?
2)Bu hizmeti satan yerler ne kadar güvenilir?
3) Bunlardan satın alsa youtube bunu farkettiğinde kanalına karşı (banlama vb tedbirler) uygular mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün oğlan iPad'ini düşürmüş. Güç butonu ve parmak izi okuyucusu olan kısım çatlamış. Hatta buton çok fazla ısınıyor. Parmağını uzun süre tutamıyacağınız derecede. Yarın için Apple'dan randevu aldım. Bakalım bize ne fatura çıkacak? Gelişmeleri paylaşırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Skype'tan cep telefonlarına (Türkiye) arama kullanan oldu mu? Memnun ediyor mu? Ne tür problemleri var? Bu konularda internette aradım ama skype sayfaları dışında bir açıklamaya rastlamadım. Etrafınızda kullanan var mı? Bu işe girilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Evde kullanmak için önerebileceğiniz f/p vantilatör var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6
 • imperio @imperio

  + Ya bende bi tane Sinbo var seneler önce almıştım. Manyak gibi hava üflüyor ama bi sesi var sanırsınız evden yolcu uçağı kalkıyor 😀 Gitmişim endüstriyel tip diye adlandırılan bişey almışım meğerse 😁 Açıkken ne video izleyebilirsin ne ortamda sohbet edebilirsin 😀

 • onimarsynn @onimarsynn

  Fakir VC 20 S. 6 yıl mı 7 yıl mı ne oldu hâlâ onu kullanıyorum. Bu yıl bozulmuştu, yeni vantilatör arayışına girdim belki görmüşsünüzdür baya araştırdım burada sordum falan. Neyse en sonunda Raks SF 16 RMX aldım sonra iade ettim, Dijitsu VN06A aldım onu da iade ettim baktım piyasada doğru düzgün vantilatör yok, varsa bile çok pahalılar o yüzden elimdeki Fakir'i tamir ettim onu kullanıyorum. Fakir VC 20 S şu an bence tam f/p cihazı ama ederi kesinlikle şimdiki satış fiyatı değil. Mevcut vantilatör piyasasında f/p cihazı diyebilirim.

  Bütçe 900-1000 lira seviyelerine çıkabiliyorsa Vornado'lara bakılabilir. 400-500 seviyesinde ise Fakir veya Rowenta ürünlerine bakılmalı bence. Yerli markalara benim tavsiyem hiç yönelmeyin, 300'e Raks alacağınıza 400'e Fakir veya Rowenta almanızı öneririm.

 • Tarık KAYA (38) @tarikkaya

  Rubenis forevırr vırr 🙂 7 senedir iyi çalışıyor.