Bilenlere sorayım: Twitter'da otomatik tivit atmak için illa ki bir dev hesabı gerekiyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google Play istatistikleri gün içi güncelleniyor mu? Bu ekran görüntüsü doğruysa tabii sunucu yetiştiremezler.

Brian Acton'un verdiği para hibe değil de 2068 yılına kadar geri ödemesiz faizsiz borç imiş. Önce 50 milyon vermiş, sonra rakam 100'ü bulmuş (daha Zucker'den aldıkları 19 milyar USD nakit var, yarısı onun olsa..). Hibe etmemesinin sebebi yarın bir firmaya satılmasını zorlaştırmak olsa gerek.

50'den az çalışan ve sunucu masrafı yılda ne kadara mal oluyor mali tabloları varsa bakmak gerek.

Gezegende Wikipedia, Apache gibi başarılı vakıflar var. Bağışlar ve firma destekleri ile ayaktalar. Olmayacak iş değil ama göreceğiz. Reklamdır, kişisel veri satışıdır bu işin böyle gitmeyeceği açık.
Acton belki ileride eposta işine de gireriz demiş.

#haftalıkgündememalzeme

https://twitter.com/signalapp/status/1349577579091566592

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • qubit @qubit

  - Bir ara şu Telegram nereden para kazanıyor ona bakayım. Bu kadar bilişimciyiz diyen eleman var, bakan yok. Tüketici olarak kendi kendimize araştırıyoruz, garip iş. Kendim şu an iMessage ile idare ediyorum. Bazen de Skype (eski alışkanlık).
  - TS de belki bir vakıf olmalı. Ama önce bir Brian Acton bulmak gerek 🙂 Firmalardan bağımsız değilsen tüketiciyi tam savunamıyorsun. Reklam ile geçinen bir firma da firmalardan bağımsız olamıyor.

 • Nakahella @nakah

  Belki önceki ekran görüntüsünde 49.990.000 kişi yüklemiştir, sonrakinde 50.000.001 olmuştur.

Exclusive: WhatsApp Cofounder Brian Acton Gives The Inside Story On...

Facebook’s $22 billion WhatsApp purchase made Brian Acton one of the richest people in America. But his idealism clashed with Mark Zuckerberg’s financial juggernaut. For the first time, Acton...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • qubit @qubit

  -"Günün sonunda şirketimizi sattık. Kullanıcılarımızın mahremiyetini daha büyük bir çıkar için satmış olduk. Bir karar ve bir taviz verdim ve her gün bu kararımla yaşıyorum". Stanford mezunu, Yahoo'nun ilk çalışanlarından birisi olan bu arkadaşların Zuck'ın niyetini bilmemeleri söz konusu olamaz. 22 milyar USD tabii muazzam para.
  - Zucker Google'ın Whatsappçıları çağıracağını duyunca rakamı yükseltip hızlıca hareket etmiş. Uçtan uca şifreleme koymak istiyoruz teklifini de muhtemelen acelesi olduğu çin neye mal olacağını hesap etmeden kabul etmiş. Gerçi "imzayı at da biz hallederiz sorun değil" demiş olabilir. Anlaşma bir haftasonu yapılmıştı yani iki günde.
  - Hatasını düzeltmek için olsa gerek Signal'e 50 milyon USD bağışlamış. Bilemiyorum belki bir gün işe yarar.
  - AB tekel soruşturması için FB bizi eğitti, Whatsapp verisinin FB verisine eklenmesinin zor olduğunu, böyle bir niyetimiz olmadığını gidip anlattık diyor. Tabii 18 ay sonra zınk diye kullanıcı sözleşmesi değiştirilince AB 122 milyon USD ceza kesmiş. Tabii bu kadar ufak bir rakam FB için çerez parası.
  - Oculus'u satan elemanın sözlerine çok benziyor. Malum onda da FB hesabı olmadan kullandırtmazuk olayı yaşanmıştı.

  • qubit @qubit

   AB'nin verdiği ceza https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/IP_17_1369
   Özetle 2014'te Whatsapp'ı alınca kullanıcı bilgilerini eşleştirebileceklerini bildikleri halde bize eşleştiremeyiz dediler ama yanıltıcı bilgi vermenin üst sınırı %1 vs vs. diyor. Tabii bu kadar açık bir şeye "inanan" AB komisyonundaki abilere de bir iki laf etmek gerek.

   Günümüz ticareti böyle maalesef: avukat orduna diyorsun en fazla ne öderiz hız yaparsak, onlar rakamı söylüyor, muhasebeye bunu ticari masraf yazdırıp yola devam ediyorsun. Sonra biz kullanıcılar da burada ailemizle basit bir görüşme için kılı kırk yarıyoruz.

MOVES-Former Intel, Tesla chip exec Jim Keller joins artificial intelligence...

Jim Keller, a prominent computing chip architect who left Intel Corp last year, has joined a Toronto-based startup developing artificial intelligence chips.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu iOS'un kişisel erişim noktasını (hotspot) biraz kullanmadın mı ağlar arasından kayboluyor. Gidip telefondan tekrar açıp kapatacaksın ki tekrar gözüksün, tekrar bağlanabil. Bunun bir çözümü var mıydı? Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu ürün ya da benzeri kullanan var mı? Teşekkürler.

https://www.arcelik.com.tr/kettle/kl-6022-c-icecek-hazirlama

KL 6022 C

KL 6022 C Kettle fiyatı ve teknik özelliklerine sayfamızdan ulaşarak online satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

199, 65 yaş üstü bir aile büyüğün ile yasak olmayan saatlerde şehirlerarası (izinsiz) özel aracın ile gidemiyorsun diyor. Ya 30 günlük gideceksin ya mazeretin olacak. Kafam iyice karıştı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@tongyabguhan34 Modellerde yağmur gözüküyor mu? (İstanbul)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • TongYabguHan @tongyabguhan34

  Pazartesi günü hafif gözüküyor. Pek kayda değer bir yağış değil maalasef. Ocak ilk hafta sonuna kadar bugün olduğu gibi ılık gidecek. 12-15 derece bandında. Rüzgar güneyli. Mevsim normallerinin 4-5 derece üstü...

 • TongYabguHan @tongyabguhan34

  3 Ocak tarihine kadar toplam yağış. Milimetre cinsinden. Aşağıda renk sklasını görüyorsunuz. Neredeyse yağış yok. Çok baskın bir basınç dizlimi var. Ülkeye ve özellikle Batı kesimlere alçak basınç gelmesini engelliyor ve sistemlerin merkezini Avrupa yapıyor. Ocak 2. hafta gibi kırılabilir ve bizi soğuk ve yağışlı tarafa atar gibi duruyor şimdilik. Karlı vs bir sistem olursa güzel bir yazı hazırlarım burası içinde.

  • qubit @qubit

   Teşekkür edecek fırsatı ancak şimdi buluyorum: teşekkürler.

   Evet model bugün tuttu şükür ama toplam yağış maalesef 2-3 mm'yi geçmemiş gözüküyor. Kar değil de yağmur yağsın, dileğimiz duamız bu 🙂

Yaşlılara yönelik bir tablet ne önerilebilir? Kullanması kolay, görüntülü görüşme vs. için. Ayrıca internet nasıl çözülür diye sorayım. Böyle kapıdan ver adam anında kullanmaya başlasın tarzı bir çözüme ihtiyacı olan yaşlılara rastlıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap