Mersin'de kuzenimin iPhone 6 Plus'ın pilini değiştirmemiz gerekiyor 🙂 Apple'a baktım fiyat uçmuş (349tl) Mersin de güvenilir bir yer ben bilmiyorum (ben İstanbuldayım)... Genelde bu tarz işleri kadıköy gsm iletişimden çözdüm ama nasıl bir pil (120tl + 2 taraflı ücretsiz kargo) takıyorlar bilmiyorum... Deji (79 veya 89 +4.90 Kargo) alıp takarım ama telefonun gelip dönmesi indirimsiz kargo ile 50 lira falan rahat tutar... Ne yapsam bilemedim ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#cepport #deltaservis #XiaomiMiA1
Kendi kendine resetlemek sıkıntısından 1 ayı aşkın süredir delta serviste yatan telefona (pil ekran anakart değişti vs) değişim/iade raporu çıktı... Cepport'u aradık, telefon yok para verelim dediler, bizde muadil veya üst model istiyoruz ama yanaşmıyorlar. Üst model isteğimiz için + ödeme istendi, hangi modele ne kadar fark çıktığına dair arayacaklamış... Thh'ye gideceğiz gibi duruyor... Burada cepportdn bir arkadaş vardı sanki?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 21 / 22
 • Berkay Bekir Köse @berkay

  Sonuçta para iadesi yapıyorlar sorun neredeki anlamadım 😀

  • sarpuli @sarpuli

   Sorun iade ettikleri para ile aynı / muadil ürürü alamamak... Okuduğunuzu anlamada sıkıntı var sanırım?

  • Erdem Özkır @erdemozkir

   @sarpuli sende de yazdığını anlama sıkıntısı var sanırım , sana verecekleri para ile aynı telefonun alınamayacağına dair bir ibare yok yazında , üst model istediğin için + ödeme istediğini yazmışsın.. Arkadaş kendi düşüncesini yazmış niye hemen hakaret ediyorsun?

  • sarpuli @sarpuli

   @erdemozkir MUADİL veya üst model istedik ama para iadesi teklif ettiler dememden ben çok net anlıyorum durumu... Keyfe keder üst model neden isteyelim ve neden versinler ? Hakaretlik bir durumda yok bildiğiniz anlamamışsınız...

  • Tolga Altaş @tolgaaaltas

   @sarpuli muadil zaten fiyata göre belirleniyor, donanıma göre değil.

  • sarpuli @sarpuli

   @tolgaaaltas muadil de vermiyorlar, muadil önerin düşünelim dedim ama yok olmaz vs... aynısı yok diye muadil veya üst model vermiyorlar... Ayrıca muadilin fiyata göre değil ürüne göre olması lazım yoksa hak kaybı olur...

  • Berkay Bekir Köse @berkay

   Sarpuli dostum ben okuduğumu çok iyi anladım, sıkıntının bende olduğunu sanmıyorum. Adam paranı geri veriyor bu bile aranızdaki ticari ilişkinin sorumluluklarının sonlanması için yeterli bir koşul. Karşı taraf bir şeye yanaşmak zorunda değil, sana olmayan ürünün üst modelini vermek zorunda da değil.

  • sarpuli @sarpuli

   @berkay Uzatmak istemiyorum ama tüketici kanunu bu konuda açık, böyle durumlarda para iadesi / değişim arasındaki SEÇİM HAKKI müşteriye aittir. Müşteri değişim seçeneğini seçtiğinde satıcının elinde aynı ürün yok ise muadilini oda yok ise bir üst modelini vermek zorundadır. Bu konular yoruma açıkta değildir. Bu olayda telefon 5000 liraya alınmış Note 8 olsaydı satıcı koşa koşa muadil ürün verirdi, ürünün fiyatı yükseldi diye para iadesi yapmaya çalışıyor...

 • Orcun @orcun

  THH verin, kararda yüzde 99.9 değişim, aynısı yoksa muadil bir üst seviye verilir diye karar çıkar, o kararı da cepport'a iletirsin. Baktın uygulamıyor mu ? tüketici mahkemesine şikayet edersin, baktın gene uygulamıyor icra takibi başlatırsın. Bu arada cepport biraz ilginç bir firma, dh'de bir konu vardı. Senle benzer sorun ama thh kararı var adamın elinde bunlarda uıygulamıyormuş, hatta sahibi mi neyi ne yaparsan yap icraya ver biz zaten binkere şirket açıp kapatıyoruz hiç bir şey yapamazsın diye de dalga geçiliyordu. Hani dikkat et derim.

  • sarpuli @sarpuli

   Buna benzer şeyler okudum, sanırım garip bir firma o zaman zarar da etsek iade almak mantıklı mı 🙁

  • Orcun @orcun

   @sarpuli Hani zararına bağlı, benim kuzenin kahve makinesi bozuldu, 2015'de 900 liraya almıştı kaliteli bilindik otomatik makine, 2018'de bunun anakartı yanmış firmaya verdik garantisi yok ama ücretli de olsa değişsin çünkü muadil makineler hep 4 5 bin liralarda bunun en kötü bin lira masrafı da çıksa her türlü kardayız diye verdik garantiye. 20 gün geçti 30 gün geçti 50 gün oldu derken ses yok tamir olacakmışta parça bekleniyormuş, dedim dur ya THH verelim biz bunları, thh verdik, 1 ay sonra karar çıktı birebir yenisi ile değişimi elde yoksa da üst modeli ücret verilmeden değişimi diye karar.

   Bunu firmaya ilettik, firma da 1 hafta içinde bize ulaştı, işte para iadesi yapalım vs dedik yok karar neyse onu uygulayın. Aynı model yokmuş üretimi bitmiş size bunun üst modelini vereceğiz dediler ama + para istendi. İşte 900 liraya almışızda şuan verilecek olan model 6 bin liraymışta vs. vs. karar bu dedim uygulanmıyorsa verelim mahkemeye avukatımız var uygulatırız ekşisözlüğü de bu rezilliği yazıcam dedik vs. makinenin yenisini 1 2 gün içinde temin ettiler gittik aldık, harbi evet 6 bin liralık modeliydi. Tam otomatik sayılır kahveyi öğütüyor pod'a koyuyor alıp takıyorsun mis gibi kahven hazır.

   Sende şimdi fatura tutarı ne 1000 lira mı 1500 mü ? yeni muadili kaç para ? arada böyle 50 100 fark mı var yoksa 500 600 1000 lira mı ? ufak meblag ise tamam paranı iade al geç ama çoksa uğraş biz uğraştık ama sonucunda her türlü kazandık.

  • TeknoFukara @tugaygs06

   @sarpuli Nekadara alınmıştı telefon? Şu an ne kadar? Zarar az bişeyse para almak mantıklı olabilir

  • sarpuli @sarpuli

   @orcun Fatura 1179 lira, Mi A1 64 de farklı satıcılarda 1450-1500 civarında yani ortlama 300 lira falan zarar olacak...

  • Kötü Kedi Şerafettin @breaking-benjamin

   Yaw 6 ay telefonsuz kalacam diyorsanız. THH e gidinde.
   Dosyanın karar bağlanması uzun sürüyor...

  • Orcun @orcun

   @breaking-benjamin İkametgahına bağlı, bak ben 1 küsür ay önce başvurdum sonuçlanmış. Yarın gidicem kaymakamlığa kararı alıp firmaya ileticem, 10 bilemedin 15 gün de oradan kayıp olacak o kadar. Ama sen şimdi istanbulda taaaa en kalabalık şehirde oturuyorsan ikametgahın oradaysa mesela 6 ay sürebilir. Benimde geçmişte 6 ay falan süreni var, yasal süre max 6 ay bu arada 6 ay içinde karar bağlanmak zorunda. 1 hafta sürende var, ama işte ben elezığ'da bilmemne şehrinde oturuyorum buranın nufusu zaten bin küsürlerde falansa o 1 hafta bile sürmez.

  • Kötü Kedi Şerafettin @breaking-benjamin

   @orcun Nerde oturdugunu bilmiyorum ama. Oradaki halkin kendi hakkini aramasini bile bilmedigj icin olabilir mi bu ? Herkes senin gibi bilincli degil belki.
   Basvuru sayisi fazla olmadigi icin bir yigilma olmuyor..

  • Orcun @orcun

   @breaking-benjamin İzmir buca, yanılmıyorsam da 500 bine yakın kayıtlı nüfusu vardı. Eskisi gibi çok sürmüyor, ama kart aidatı şu bu vs. bunlar uzun sürebilir, çünkü tek bir alanda yığılma olunca onların işi uzun sürüyor böyle şeylerde fazla sürmüyor genelde.

 • 'Mahmut Demirci @mahmut_demirci

  Miui Türkiye forumuna gelin forumda
  Delta servis ve Cepport da bağlantısı bulunan arkadaşlar mevcut daha önce böyle çok sorun çözüldü.
  Bu sorununuzu orada belirterek gerekli desteği alabilirsiniz.

#Grip
Arkadaşlar
Sizlerde durum nedir bilmiyorum ama benim bütün çevremde garip bir grip salgını var, bende yakalandım ama hapşurma krizleri ve burun akınıtısı ile atlattım. Çevremdekilerde durum daha ağır, kusma ateş boğaz ağrısı vs şeklinde sürüp gidiyor. Tamam bu sene kış sert geçiyor (istanbul kuzey kutbu gibi) ama sadece soğukları bu kadar salgının nedeni olamaz diye düşünüyorum. Birde bu seneki gripte bir garip, kusturuyor falan hatta hastanelerde influenza testleri yapılıyor ve genelde pozitif çıkıyor ama hangi tip virüs olduğunu söyleyen yok. Sağlık bakanlığına göre TABİKİ herşey normal 🙂
Sizce de anormal bir salgın var mı? Bunun nedeni ithal edilen patates soğan et mercimek vs. vs. veya yurtdışından aldığımız göç olabilir mi?
Aman dikkat edelim...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#CarrefourSA #NorveçSomon #NorveçAlabalık
Normalde bana yakın carrefoursa gurme yok fakat instagramda (sponsorlu) fleto somon 49.90 reklamını görünce alsammı diye düşündüm. Sonrasında 150 liralık alışverişe (visa kart zorunlu) 50 lira puan kampanyasını da görünce gittim 3kg somon alıp 50 lira puan kazandım. Buraya kadar herşey normal 🙂 Aldığım poşetleri çöpe atarken poşetlerde ''norveç alabalığı'' etiketi görünce kıllandım. Alabalık ile somon aynı balık olmadığından biraz araştırdım (tipleri ve renkleri çok benzer) ve aynen somon gibi norveç alabalığını da ithal ettiğimizi gördüm :(. Kandırılmışlık duygusu ile instagram üzerinden şikayetimi bildirdim. Alışveriş yaptığım mağazının müdürü arayıp özür diledi ve alabalıkları geri almayı teklif etti 🙂 dedim balıkları yedik (lezzet yakın ama aynı denemez) o zaman size 1kg somon hediye edeyim dedi dedim tamam olur 🙂 Aradan 1 ay falan geçti anca yolum düşünce bende biraz utanarak (çingenelik etmişlik duygusu) balığı talep ettim hazırlatıp verdiler 🙂 Kazandığım 50 lirayı da yanında harcadım... Sonuçlar;
*100 liraya 3kg norveç alabalığı 1kg somon almış oldum.
*Markaların sosyal medya editörleri pek konusuna hakim değil
*Somon diye alabalık almayın dikkkat edin (alabalık daha açık pembe(karadeniz somon kadar açık pembe değil) ve balık daha küçük )
*Carrefour müşteri hizmetleri fena değilmiş...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#XiaomiMiBand3
Mi Fit uygulaması google play store dan kalkmış ? APK vs bulunur tabi ama store dan niye kayboldu bilen duyan var mı? Appstore'a baktım orada var?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#DnR
Kendilerinin ne MAL olduğu daha önce uzun uzun yazdım hatta sizlerde yazmışsınız ama benim gözümden kaçmış:(
Çok basit maddeliyorum 🙂
*10 Aralık 2018 D&R'dan bir adet kirap ile notebook kılıfı alınır
*28 Aralık 2018 Kargo gelir, fatura da 2 üründe vardır ama pakette sadece kitap çıkar 🙂 D&R ben bilmem kargocuya sor der hepsiexpress kargoyu ben taşırım D&R'a sor der 🙂 Uğraş dur hepsiexpress insafa gelir tutanak tutulup D&R'a 29.12.2018 de gönderilir.
*Bugün yine kargo gelir ve hayretlik olay kargoda sipariş edilen çanta vardır 🙂 ama oda defoludur 🙂 (leke gibi kimyasal bir şey yapışmış)
*34 gün sonunda elde bir kitap ve kusurlu bir çanta vardır 🙂

Çantayı atsam mı kullansam mı iade mi etsem değişime mi göndersem bilemedim...

Edit: İade / Değişim süreci başlatıyorum yarın... Sinir harbine devam...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#cloud #Onedrive
İki cloud hesabı arasında senkranizasyon yapan bir plaform vardı? Daha önce kullandım ama şimdi bulamıyorum. Ücretisz 2 senelik 100gb hediyem doldu (samsung hediyesi) bende farklı bir samsung telefondan farklı mail ile yeniden 100gb hediye aldım, şimdi taşınmam lazım 🙂

Edit: multcloud.com kullanıyorum 😉

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar
Aramız da özel sektörde maaşlı çalışan arkadaşların genel durumu nasıl ? Bizim işveren kamu olmasına rağmen bu ay tam maaş alamadık 🙂 Çalıştığınız sektör, durum, zam, maaş nedir merak ettim...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 21

#D&R
Kendileri ile çok fantastik bir deneyim yaşıyorum 🙂 Geçen tweet atarken yanlışlıkla @leventp abi yi de eklemişim, bana atar yaptı 🙂 Neyse 10 aralıkta alışverişi verdim, 13 aralıkta faturası kesildi ama gelen giden yok 🙂 Defalarca aradım yazdım ama ''kem küm'' den ileri gidemedik. İptal edin diyorum faturası kesildi edemeyiz diyorlar 🙂 Stok sorunu var mı? Hayır yok ürünler elimizde var 🙂 Niye göndermiyorsunuz? Depo birimi ilgileniyormuş onlara ulaşamıyormuşlar sadece aciliyet bildirebilyoruz vs vs vs...

Ekleme: Dün THH'ye vereceğim dedikten sonra bugün sessiz sedasız hepsiexpress ile kargo gelmiş ofise... Umutla gittim baktım ki minicik paket 🙂 Siparişlerim arasında notebook kılıfı da vardı 🙂 Açtım paketi sadece kitap var 🙂 Yani eksik ürün göndermişler :))) Zaten gelen kargo poşeti notebook kılıfını alabilecek bir boyutta değil.

Aradım biz bişe yapamayız kargo tespit tutanağı alın 🙂

Hepsiexpress'i aradım verdikleri cevap biz kargonun içeriğini göremiyoruz 🙂 Paketlemeyi d&r yapıyor, siz onlarla görüşün yardımcı olacaklardır 🙂

Bildiğiniz dolandırıldık :)))))

Macera devam ediyor...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 30

#Amazon
Burada konuyu çok yazdım çizdim fazla detaya girip size sıkmayayım. Sorun 10 gün üzerine çözüldü ama çekmediğimiz eziyet kalmadı. Ürünü kendi kredi kartım ile alıp yakınıma gönderdim, ürün kargo şubesine (adana üzerinden =>mersin) gitti ama kargo amazon ile sıkıntımız var diye vermedi. Amazon ile defalarca konuştum ettim hep özür dileme ve söz verme icraat yok... Bu arada sorunun son günlerinde 10 senelik hesabımı da keyfi olarak kapattılar 🙂 Çözüldüğü gün kargo mersin den adana ya gidince bende herhalde iade oluyor diye yine aradım. Müşteri hizmetleri temsilcisi kesin bir dille sipariş iptal ürün depoya geri döner para iade olur dediklerinden 3 saat sonra, paket Adana'dan mersin e yeniden geri dönüp teslim edildi 🙂 Bu arada ben aynı ürünü hepsiburada dan bir adet daha sipariş etmiştim 🙂 Ayrıca kredi kartı kullanımında 3d seçeneği hala aktif değil, sistem sahte kart kullanımına çok açık...

Özetle amazon.com.tr nin amazon.com ile bağı var mı o bile şüpheli 🙂 Bol bol zamanınız yoksa ve fiyatı deli uygun değil ise kesinlikle ürün almayın aldırmayın. Konuya şiyatevar.com'dan da baktım, genel memnuniyet %24 :). Amazon.com.tr de 3. havalimanı gibi olmadan açılmış 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap