Başıma ÇOK enetersan bir iş geldi;
Bir pazaryerinden ürün+ürüne ait aksesuar aldım, ürün kocaman bir kutu aksesuar ise küçük bir kutuda gelecekti. Ürünü alırken kampanyaları birleştirip kredi kartı kampanyalarından 1000tl puan kazanmıştım. Ürün teslim edildi gittim baktım aksesuar gelmiş asıl ürün yok. Kargodan aradılar size hatalı ürünmü geldi vs diye, bende durumu aktardım, birşeyler gevelediler ''size gelen ürün sizin değil vs'' ama bir sonuca varamadık. Bana gelen üründe kargo kodu var ve kargo da 1 ürün var gibi duruyor. Ürünleri ayrı ayrı mı (satıcı tek) kargolamışlar onu da anlamadım.
Pazaryerine durumu ilettim ve ürünü alırken puan kazandığımı iptal&iadeyi kabul etmediğimi çok net aktardım. Pazaryeri önce bekledi sonra otomatik iade işlemi oluşturdu, sanki ben bana gelen ürünü geri göndermişim gibi gösterip ürünün satıcıya iletildiğini de onaylayıp bana ödediğim parayı (7-8k) iade etti. Bu arada peşin fiyatına taksitlerde yalan oldu küplere bindim ! Ürün yok, işime yaramayan aksesuarı bende, 1000 lira puan yalan oldu... Daha sonra kargoyu aradım şubeye gittim ama kargo firması bilmiyoruz hiç bişe görmedik falan dedi, aradınız beni karışıklık olmuştu falan dedim ama bir yere varamadık.
Buraya kadar çok garip değil :), ilgili pazaryerinde benim teslimat ve fatura adresim farklı kayıtlıymış, pazaryerinin paket üzerine koyduğu kağıda (kargo fişi değil) fatura adresimi yazınca ürün günler sonra fatura adresime gelmiş. Bende durumu sonradan fark ettim.
Bu arada puan kaybım oldu taksit kaybım oldu diye pazaryerinde kayıt açtırmıştım ama sallayan olmadı, ürün gelmedi, sana iade ettik sus otur dediler özetle...
Şimdi bende parasını ödemediğim bir ürün var, peşine düşen de yok, bu durumdan rahatsızım parasını ödemek istiyorum ama puan kaybı yaşamak ve taksitden doğacak vade farkını ödemek istemiyorum. Ne yapsam bilemedim...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Samsung Z Flip 5
5 yıllık, ekranın da mercimek kadar yanık (+çizikler) olan, arka cam kapak kırık, pasaport kayıtlı Note 10 Plus ile 256GB Z Flip 5 i değiştirme kararı aldık. Hemen hemen her yerde 5000 lira takas desteği var. Z Flip 5 256GB da 37-39 arasında bulunabiliniyor. Emaar da 5000+1000 (Note 10+ için) teklif ettiler, tersleyerek reddettim 🙂 Vatan da 5000+9600(Note 10+ için) teklif ettiler, hemen kabul ettim. Vatan da stoklarda bulursanız 512GB olanı da hemen hemen aynı fiyat ama bana yakın yoktu, birde bu buy back işleri çok yalan dolan olduğu için hazır iyi telif varken Note 10+ a ek olarak 25 ödeyip aldım. Bu tarz bir durum düşünen varsa seçenekleri gezsin derim.

Z Flip 5 (eşim kullanacak) hoşuma gitti, apple ilk katlananı yapınca bu alan alır başını gider:)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Behzat Ç. @behzat

    İyi yapmışsınız. 5 bin lira nedir yahu? Hiç satma evde yedek telefon olarak sakla daha iyi.

  • Orcun @orcun

    Fold güzel alet ya allahı var yani güzel. Açıyon tablet kapatıyon telefon güzel. Ha kalın mı ? kalın. Cebe atılacak kıvamda değil. Onun harici ama güzel bir cihaz. Tek korkum bu foldlarda kronik iç ekran sorunu var, menteşe kitlenip kalıyor açılmıyor falan. Bu tabi zamanla kullanımla olan birşey. Ya bunların çoğu da aslen kullanım kaynaklı biraz, haşin kullanmaman lazım. Adam sustalı bıçak çekiyor sanki öyle açan var, az narin davran işte 😀 notebookta da böyle harş diye tek elle tam köşeden kaldırıyor zaten plastik kasası ondan sonra sağ veya sol menteşe kasadan kırılıyor. 😀

10 yıllık lenovo notebook ısınma sorunların dolayı sökülüyor, işlemci üzerinde termal macundan sonra kağıt boya bandı yapıştırıldığını gören arkadaşım çok şaşırmış 🙂 Ben böyle bişw görmedim gören eden varmı ? Notebook sıfır alındı ve hiç servis görmedi ???

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Satılık
Sonoff Zigbee Smart Bridge Hub (pro değil düz model)
Düşünen olursa yazsın...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#oralb
Şarjlı diş fırçaları hakkında bilgisi denaleyimi olan var mı? Daha çok oral-b (braun) modellerine baktım ama onlarca model var ve kimin eli kimin cebinde belli değil. 700 liraya da var 7000 liraya da var. Hangisini almak lazım ben çözemedim...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 20

Burada paylaştıklarımın yedeğini nasıl alırım ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#sıcakfırsat
Bir kere aldık daha da bırakamıyoruz 🙂 6 kişi için fiyat uygun, kelle başı 1tb onedrive da var...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Facebook #garanti
Yaşayan fikri olan varmı ? Bankadan kart kapatıldı harcama itirazı yapılacak. Bu çekimler yurtdışından mı yapılıyor ? Fark edilmese 8000 8000 8000 nereye kadar çekecekler. Mobil onay kodu olmadan migros dan su alamazken facebook neye göre 8000 8000 çekebiliyor ?

Ekleme:
Bugün (24.11.23) para iade edildi, bankadan verilen bilgiye göre facebook dan talep edilmiş talebi facebook haklı bulup iade etmiş.

Sonuç çok tatmin etmedi, facebook olmasa ve ödemese banka sorumluluk almayacak sonucu çıkardım burdan...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 26