Bayram öncesinde @orcun'a arkadaşın bilgisayarını göndermiştik, kapağın üst kısmına ufak miktarda su döküldükten birkaç ay sonra ekran gitmişti. Arkadaşı panel masrafından kurtardı, termal macunu değiştirdi, fanı temizledi, kasasının bazı kısımları çatlaktı oraları onardı, ssd aldık onu taktı, dvd zımbırtısı aldık onu da taktı yeniden doğdu bilgisayar 😀 i7-4510U işlemcili 8 gb ramli

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 17

@orcun'a gönderdiğim telefonlar geldi bugün, eline sağlık çok güzel iş çıkarmış. Ortadaki kasa ve ekran sağdaki telefonun eski hali 😀 Her aşamada da fotoğraflarla şurası bozuk, şunun değiştirilmesi gerekiyor diye bilgilendirdi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 21

Yurtiçi kargo a noktasından b noktasına gidecek pakete 36 tl alıp kalbimi kırdı, ben de diğer kargo şirketleriyle karşılaştırdım bir nevi en ucuz kargo şirketi 2021 sorusunun cevabı oldu (böyle yazalım da google'da çıksın, birilerinin işine yarasın 😛 ) Tüm hesaplamalarda şubeden teslim, adrese gönderim seçildi. Ekstra sms bilgilendirmesi vb fiyat arttıran seçenekler seçilmedi. Hesaplama olan sitelerde mümkün olduğunca aynı bilgiler girildi.

Kargo bilgileri:
En: 16 cm
Boy: 24 cm
Yükseklik: 11 cm
Ağırlık: 600 gr
Desi: 1.41
Mesafe: 454 km

Fiyatlar ise şöyle:

PTT Kargo: 15.75 TL
(Normal kargo, ptt işyerinde teslim, adrese teslim, e-mail ile bildirme)

MNG Kargo: 21 TL
(Adrese teslim, standart ücretsiz seçeneği ile)

Aras Kargo: 22.77 TL
(İlla paket seçtiriyordu, Saranpaket 46x46 seçeneğini seçtim geri kalan her şey standart)

UPS Kargo: 28.44 TL (%25 yakıt ücreti ve KDV fiyata dahil değil)
(Dom. standart seçeneği ile)

Sürat Kargo: 30 TL
(sitelerinde hesaplama aracı yok, çizelge üzerinden hesapladım)

Ve assolistimiz Yurtiçi Kargo: 36 TL
Hakkını yemeyelim tabi sms ile bilgilendirme var bunda, alevli kargo paketiyle gönderim yaptık herhalde fiyat ups'den bile yüksek.
#kargo #PttKargo #MNGkargo #ArasKargo #upskargo #ups #Süratkargo #YurtiçiKargo

Anahtar kelimeler:
En ucuz kargo şirketi 2021, kargo fiyatları, kargo şirketleri karşılaştırması, ptt kargo fiyatları, mng kargo fiyatları, aras kargo fiyatları, ups kargo fiyatları, sürat kargo fiyatları, yurtiçi kargo fiyatları

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

@orcun Huawei P10 Lite, ekranı kırık, arka kısım kırık, bir de bir sabah şarjdan almışlar açılmamış. Şarj da almıyormuş. Masrafı ne olur?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir ürünün e-arşiv faturasına satıcıyı beklemeden nasıl ulaşabilirim? Elimde faturanın fotoğrafı var ama thh'ye başvurmak için .pdf hali gerekli, e-arşiv sorgulama sitesinden sorgulama yaptığımda e-arşiv'de vardır diyor ama indirme gibi bir seçenek yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Özet: Gittigidiyor'da hifilife satıcısından Sennheiser HD 400s aldım kutudan bozuk çıktı, hifilife ürünü değiştirmek yerine ücret iadesi yaptı. Mesajlarıma da çok geç döndüler, gittigidiyor da 11 gün süren bu olaylara karşılık 20 tl çek önerdi

14 martta gittigidiyor'da bulunan hifilife satıcısı üzerinden paket hasarlı sennheiser hd 400s aldım 379 liraya, gelen kulaklık bozuk çıktı. Satıcı garantiye gönderin kullanıcı hatası olmadığı takdirde garantiye gelen ürünlerin garanti kapsamında sıfır ürünle değişikliği sağlanmaktadır dedi, gönderdim ertesi gün 19 martta para iadesi yaptılar. O tarihten beri gittigidiyor ve hifilife arasında (resmi distribütör bircom'u da aradım, mail attım vb hifilife da buraya bağlı) sekiyorum ben tamir istiyorum iade değil diye, beyefendiler bugün cevap vermeye tenezzül ettiler sağolsunlar, ürün stoklarında yokmuş (paket hasarsızı var), o yüzden tekrar satın alamazmışım, şirket şeyi gereği sıkıntı olursa çat diye iade yapıyorlarmış, hep beni düşünüp mağdur etmeme isteklerinden yani, kesinlikle yeni kulaklık vermenin maliyeti daha yüksek olacağından değil. Almadan önce bircom garantisi moruq, adamlar direkt değişim yapıyor moruq, senheiser türkiye len ** şeklinde yorumlar okuyordum ama o iş öyle değilmiş. Gittigidiyor da sağolsun 20 tl kupon verebilirmiş yapabilecekleri tek şey buymuş. Bu tarz bi durum olduğunda aliexpress satıcıya "sen benim müşterime ne yapıyorsun?" diyip yaptırım uygularken gittigidiyor'un al şu parayı konuyu kapat yapması harika gerçekten. THH'ye başvurmayı düşünüyorum çok sinirlendim.
#sennheiser #hifilife #bircom

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Faruk @9966558

  İade yapmışlar THH den birşey çıkacağını sanmıyorum, GittiGidiyor bu durumda olaya daha çok dahil olup yeni ürünün size ulaşmasını sağlamalı. Bu arada olan sizin zamanınza olmuş geçmiş olsun. Ben yonka müzikten superlux hd681 almıştım Hepsiburada üzerinden bir sıkıntı yaşamadım.

  Ek olarak ben mümkün olduğunca GittiGidiyor dan uzak kalmaya çalışıyorum sizede öneririm.

  • ganiemre @ganiemre

   Sıkça sorulan sorular kısmında madde 1 ve madde 4'e baktıktan sonra uğraşmaya karar verdim. Ben de elimden geldiğince amazon dışındaki yerlerden almamaya çalışıyorum ama insan bazen mecbur kalıyor. Bu hayatta en nefret ettiğim şey salak yerine konmak, zamanında aras kargo ve yurtiçi kargo ile de çok uğraştım buna benzer sebeplerden

   http://tuketici.gtb.gov.tr/data/5994288e1a79f54410c61923/SSS2018.pdf

   GÜNCEL TÜKETİCİ UYUŞMAZLIKLARINA İLİŞKİN SIKÇA SORULAN SORULAR
   I- AYIPLI MAL VE HİZMETLER:
   1- Satın aldığım ürün kısa bir süre içerisinde arızalandı fakat onarım yaptırmak istemiyorum.
   Değişim veya para iadesi hakkım var mıdır?
   Evet, satın alınan malın ayıplı çıkması durumunda malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren iki yıl
   içinde tüketicilerin, bedel iadesi, malın ayıpsız misliyle değişimi, ayıp oranında bedel indirimi veya
   ücretsiz onarımı isteme hakları vardır. Tüketici dilediği hakkı kullanmakta serbesttir. Satıcı
   tüketicinin talebini yerine getirmek zorundadır.

   4- Satıcı ayıplı mal ile ilgili seçimlik haklarımı kullandırmamaktadır. Bu durumda ne
   yapabilirim?
   Satıcının ayıplı mala ilişkin seçimlik haklarınızı kullandırmaması durumunda satın alınan ürünün
   değerine göre tüketici hakem heyetlerine veya tüketici mahkemelerine başvurarak haklarınızı
   kullanmanız mümkündür.

 • Faruk @9966558

  1. Maddeden yuruyebilirsiniz bir şansınızı deneyin isterseniz zaten değeri yüksek olmadığından THH inceler karara bağlar.

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Sennheiser, Metan firmasına bağlı değil miydi? Ben direk metan firmasından almıştım. %20 indirim yapmışlardı.

Bir süre bu şekilde kullanılsa karta bir zarar gelir mi, çalışırken biraz titriyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 17
ganiemre paylaştı.

---------------ÇEKİLİŞ-----------------
Merhabalar,
1 kişiye çekilişle Windows 10 keyi vereceğim. Key çalışmıyor, sorun var olmasın diye de aktivasyonu tamamlayana kadar kendisine destek sağlayacağım.
Umarım ihtiyacı olan bir arkadaşımıza çıkar.
🚀ŞARTLAR:
🎈 Durumu beğenip, paylaşmak ve yorum olarak "katılıyorum" yazmak.
💖 Son Katılım Tarihi: Bugün 23:00
Kazanan kişi çekiliş sonrası açıklanacaktır. Herkese iyi şanslar!
(Kazanan 50 DK sonra açıklanacak.)
----Kazanan: @makineci

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 31

@temp ile kılıftan ötürü dalga geçtik Hyper 212 Evo'nun fan ayağı kırıldı bugün 😀 , bir daha işlemciyi sökmeden 4 tane ayak alıp işe girişeceğim 😀 Mecbur stok fana döndük 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap