Yarın KPSS var, para götürmek lazım yol için. Para sorun olmuyor diye biliyorum ama kredi kartı da götürsem olur mu? Deneyen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12

#YemekSeyir Pirinç konusunda bir sorum var. Tam değirmenlenmiş ile normal pirincin bir farkı oluyor mu? Bir de sizler hangi pirinci tercih ediyorsunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows insider'ı açtım ve beta kanalını seçtim, TMP'yi de açtım. Bu Windows 11 ne zaman gelecek? Bir kaç saattir bekliyorum, gelmiyor.
edit: Developer kanalını seçince geldi. Halbuki beta kanalında da Windows 11 yazıyor. Neyse.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@gamsizm VPN olmadan siteye giremiyorum. Çok girdik diye IP engeli mi yedik 😀 CloudFlare Host'a ulaşamıyorum bizlik bir şey yok diye hata veriyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

#Windows için arada bir lazım olan 4 tane ufak ve ücretsiz programdan bahsetmek istiyorum.
1-Mpeg StreamClip
Render almadan mp4 dosyalarını bölmeye yarıyor. Başka özellikleri de var ama hiç işim olmadı onlarla. Eski, zaman zaman takılıyor ama bilmem kaç GB dosyaları render almadan bölüp hızlıca işimi halledebilmek güzel oluyor.
http://www.squared5.com/

2-Usbdeview
Guluk guluk diye ses çıkaran ve hangi usb aygıtından geldiğini anlayamadığım bir durumda kullanmıştım. Takıp çıkarılan cihazların loğunu tutuyor diyebiliriz. Tek kusuru, ancak programı açtıktan sonra raporlayabiliyor. Öncesinde yaşanmış USB cihaz takma-çıkarma işlemleri görünmüyor. Benim webcam sürekli guluk guluk yaptığından benim için bir sorun olmadı tabi 😀 USB aygıtlarıyla başı belada olan arkadaşlara öneririm.
https://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.html

3-Bluescreen View
Mavi ekran hatalarının raporunu görebiliyoruz. O an hata kodunu yakalayamadıysanız sorun değil, buradan kaydına bakabilirsiniz.
https://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html

4-Thumbs Viewer
Thumbs.db adındaki, windows’un fotoğrafları klasör içinde gösterirken kullandığı küçük resimlerin tutulduğu dosyanın içindeki küçük resimleri görmeye yarıyor. Aylar önce silinmiş bir fotonun cücük kadar da olsa bir versiyonunu geri almam gerektiğinde kullanmıştım.
https://thumbsviewer.github.io/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 24

#monitör #teknoyardım
Panel desteklemiyor olsa bile Radeon Grafik ayarlarında 10-bit seçeneği görünür mü? Eski DVI monitörümde çıkmıyordu, bu HDMI olduğu için çıkıyor olabilir mi? Monitörün sitesinde kaç bit olduğu yazmıyor. 3. parti sitelerde de 8-bit yazıyor.
https://www.amazon.com.tr/LG-29WL500-B-29-UltraGeni%C5%9F-FreeSyncTM/dp/B08JG4DZ18

LG 29WL500-B, 29'', 21:9, UltraGeniş, WFHD, HDR10, Radeon FreeSync™ :...

LG 29WL500-B, 29'', 21:9, UltraGeniş, WFHD, HDR10, Radeon FreeSync™ : Amazon.com.tr: Bilgisayar
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#teknoyardım #ses #sesyalıtımı
Arkadaşlar evin yapısı kabaca bu şekilde. Ben en alttaki odadayım. Sesin buradan yeşil ok yönünde gitmesini azaltmak istiyorum. Maviyle işaretli yere bir yalıtım malzemesi falan koysak faydası olur mu? Normal konuşma sesi için bile çok fazla geliyor deyip sürekli sus sus diye haberci yolluyorlar içeriden 😀 Ev aile evi, yurt falan bir şey değil. Birde oda büyük ama ortadan bir dolapla ikiye böldük, yarısı benim yani ona takılan olursa diye yazayım dedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13