@gamsizm Project Warlock oyununa göz atacak mısınız? Eski doom tarzında grafiklere sahip bir oyun yapmışlar yeni.
https://www.gog.com/game/project_warlock
https://www.youtube.com/watch?v=z2bUOipxYLA

WARLOCK - LAUNCH TRAILER

Follow us on: Web: https://www.gog.com/ Twitch: https://www.twitch.tv/gogcom Twitter: https://twitter.com/gogcom Facebook: https://www.facebook.com/gogcom
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#AndroidOreo #samsung #SamsungGalaxyJ7Prime #sm-g6100
Yeni gelen oreo güncellemesi ile telefon resmen yenilendi. Yarım saat kadar “Ne gelmiş?” araştırması sonrasında gözüme çarpan yenilik ve düzeltmeler şu şekilde (bazıları doğrudan Oreo’nun özelliği):
-Şimdilik telefon ingiliççe. Yani yarısı Türkçe kalmış ama dil olarak Türkçe seçili olduğu halde ingilizce olan pek çok yer var. Ayarlar menüsü neredeyse tamemen ingilizce mesela. Bence sorun değil ancak belirteyim dedim.
-Gelişmiş bildirim gösterme ayarları. Bazı önemsiz öğeler yarısı kadar yer kaplıyor artık. Mesela kabloyla PC’ye bağladığınızda o gösterge yarım yer kaplıyor. Bildirim paneli dışında, ekranın her hangi bir yerinde yer kaplayan programlara da özel izin vermek gerekiyor. Yani burada benim pek kullanmadığım tonla şey vardı zaten, üstüne bir o kadar daha eklenmiş.
-Kamera arayüzü çok daha kullanışlı olmuş. Neyin nerede olduğu belli artık. Gözüm bir 60fps seçeneği aradı ama malesef öyle bir şeye yeltenmemişler. Donanım destekliyor halbuki (SD625)
-Kaydırarak ekran görüntüsü alma gelmiş. Sayfa ekrana sığmak zorunda değil artık. Muhtemelen bunu yapan yazılımlar vardır ancak kendinde gelmesi her zaman daha iyidir.
-Smart Stay, ön kamera sayesinde ekrana baktığınızı anlayıp ekranı siz baktığınız sürece açık tutuyormuş ellemeseniz bile. Kapattım direk 😀
-Yüklü uygulamalar ekranındaki hantallık azalmış. Boyutları hala ilk açılışta yanlış gösteriyor ama eskisi gibi uzun süre bekletmiyor düzelene kadar.
-GooglePlay güncellenmesi gereken uygulamaları gösteren ekrandaki kısa süreli donma çözülmüş.
-Smart Things adında bağlı cihazları gösteren ve ayarlamamıza izin veren bir uygulama eklenmiş. Mesela BT kulaklık bağlandığında onun pil durumunu “orta” gibi ifadelerle görebiliyoruz. Umarım şayomilerdeki yüzdelik gösterme özelliği gelir yakında. Yine buradan sesin nereden çıkacağı seçilebiliyor.
-PC kablo bağlantısı seçeneklerine internet paylaşımı eklenmiş, önceden çok aradığım bir şeydi. İyi oldu benim için.
-Geliştirici seçeneklerine OpenGL (Skia) ayarı gelmiş. PPSSPP emulatöründe Vulkan’dan çok daha iyi bir performans veriyor. Önceki OpenGL ise Vulkan’dan daha kötü performans veriyordu. Önceki ayarlarda kasan Gran Turismo artık 30fps sabit diyebilirim. Bir tek start çizgisinde 28’e düşüyor. Başka mapları falan denemek lazım, ben next-next diyerek girdim direk oyuna. Tekken’de 60fps sabit.
-Yine geliştirici seçeneklerine Bluetooth ayarları gelmiş. Kulaklığım desteklediği halde Apt-X kullanamıyordum. Artık ayarlardan seçebiliyorum. Otomatik olarak kulaklığın desteklediği ayarlar seçilebilir oluyor. Yani desteklemediği bir ayarı seçtiğinizde seçilmiyor sanırım, bug da olabilir. Apt-X sayesinde arasına telefon sıkıştırılan gamepad’a kulaklık bağlayamama sorunu kısmen çözüldü. Kısmen diyorum çünkü seste ufak bir gecikme oluyor ve oyunlarda bariz hissediliyor. Hoş, emulatör ile tekken oynarken ilk yumruktan sonrası çok da mühim değil. Önceden kulaklık yanına bt gamepad bağlandığında ikisi birden çalışamıyordu. Ses sürekli takılıyordu. Şimdi sorunsuz.

Benim hoşuma gitti bu güncelleme açıkcası. Bir çok “bu ne böyle yauvv?” dediğim durum çözülmüş. Umarım yenileri eklenmez 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uuuuu günlük 5gb. Harca harca bitmez.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

#OyunSeyir #PSNPLUS Fortnite sorusunu bilmenin ödülü olarak kazandığım abonelik kartı geldi. Teşekkürler. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#ankaranınBugları #RtxOn neden windös, anlatsana biraz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap