#CSGO #3klikphilip #İngilizce #HaftalıkGündemeMalzeme
Adam hilecilerle takılıp neden böyle olduğunu araştırmış. Geniş Özet:
-Bazıları bunu sadece en üste çıkıp sahte bir başarı için yaparken bazıları da hobi olarak görüp yeni çıkan her hileyi deniyor. Banlanan ve banlanmayan bir sürü hesabı varmış bu konuşulan arkadaşın.
-İsterlerse sunucuyu çökertip oyunu iptal edebiliyorlar. Öyle ki, sonradan izlenen demo da bozuk olduğu için açılamıyor ve maç hiç yapılmamış sayılıyor. Sırf bizim Philip’e hileci olduklarını göstermek için yaptılar bunu.
-Bazı hilelerin Legit ve Rage diye modları varmış. Legit olan tespit edilmesi zor, sade bir mod. Rage ise bildiğimiz spinbot.
-İyi hilelerde sahte lag gibi bir opsiyon var. Hitbox ile modeli ayırıyor. Hani adama sıktığımız halde 0 hasar veriyoruzya, ha! İşte bu tam olarak o. Dakika 09:49’da. Videoda gösteriyor zaten. Hatta yetenekli heykır abilerimiz bunu karşı hilecileri gazlamak ve onları tespit etmek için kullanıyorlarmış.
-Her sene CS:GO’nun en çok satanlarda olmasının sebebi hilecilerin yediği banlara karşın yeni hesap almaları diyor hileci bey. Tabi bunlar çalıntı, yüzlerce-binlerce saati olan hesapların yanında çok ucuz kalıyormuş.
-HvH, yani Hack vs Hack diye bir toplulukları varmış. Özellikle 2v2 wingman oyunlarında çok kullanırlarmış bunu. Hileyle diğer hilecileri yenmeye çalışmak… Çok eğlenceliymiş ve bariz hile yapanların çoğu sırf bunun için yapıyormuş. Hatta valve hvh sunucuları getirse çok iyi olur diyorlar. Bu röportajı kabul etmesinin sebebi de bu fikri duyurmakmış.
-Hile yapmak, diğer oyuncuların davranışlarını anlamada yardımcı oluyormuş, eğiticiymiş yani.
-Bu trust factor denen, hilecileri ve toksik oyuncuları birbirleriyle eşleştirmeye yarayan sistem tam sizin istediğiniz şey, neden ona göre oynamıyorsunuz deyince, “yeni hesaplarda işlemiyor o sistem, birkaç yıllık olmalı ki verileri toplanıp sınıflandırılabilsin.” diyor. Yani pek işe yarayan bir sistem değilmiş hilecilere karşı.
-İyi bir hileci çin hileyi saklamanın kolay olduğunu, bu anti hile sistemlerinin şuan için bir işe yaramadığını söylüyor. Bu yeni gelen yapay zekanın da insandan daha fazla hileyi anlayabileceğini düşünmediğini söylüyor.
-Lobideki rütbenizi, sağ tıklayıp ulaşılan CSGO profilinizi herkeste görülebilecek şekilde değiştirmek bir kaç tıka bakıyor. Rütbenizi global olarak gösterebilir ya da ESL şampiyonu rozetlerinden ekleyebilirsiniz. Rütbenizi değiştirmek sadece şekil değil, sizin oynayacağınız sınıfı belirliyor. Sanki gerçekten o rütbedeymişsiniz gibi.
-Son düzenlemelerden sonra wallhack düzgün çalışmamaya başladı. Ancak bununda etdrafından dolaşmanın yolunu bulmuşlar. Birden fazla hileciniz varsa onlar hendi aralarında gördüklerini paylaşıp sistemi çalışır hale getiriyorlar tekrardan. Yarım yamalak, ama çalışıyor.
-Oyunda silah skini değiştiren, başka hiç bir şeyi etkilemeyen hile sizin anında oyundan atılıp VAC yemenize sebep oluyor. Adamlar bunu anlamlandıramamışlar yani o kadar hile arasından bu… Valve skinlerden para kazanmak istiyor, belli.
-Profesyonellerin hemen hiç birinin hile yapmadığını düşünüyormuş yani kaybedecek çok şeyleri var maddi anlamda. Hatta Çin’de hapis cezası bile varmış. Hoş, hala çinliler hile konusunda zirvede ama 😀
-Bir şekilde hile yapmanın Valve için faydalı olduğunu da söylüyor. Oyunun inciğini cıncığını araştırıp buldukları açıkların kapanması iyi bir şey. “Düşünsenize, birisi oyun bozan bir açık bulup bunu resmi maçta kullanıyor ama kimse anlamıyor… Kötü olurdu.” demişler.
-Farkında olarak sadece 1 kere banlanmışlar. Bu sunucuyu çökertme işini yapamamışlar ve hepsi spinbot’tan ban yemiş. Philip bunun yeni VACNET sayesinde olduğunu düşünüyor ama hilecilerin hiç bir fikri yokmuş.

Evet, başlıklar bunlar. aşağı yukarı her şeyi yazdım ama detaylar ve ilgili görüntüler videoda saklı. İngilizceniz iyi olmasa bile izlemenizi tavsiye ederim. Ve evet, sandığımız gibi oyuncuların
yarısı kafadan hileci. Sizde benim gibi oyunu bırakma kararı vermelisiniz. Çünkü ne rütbenize göre, ne de oyun bilginize göre geliyor rakipler karşınıza. Tamamen hilecilerin istediği şekilde oynuyorsunuz ve bunu fark edemeyebilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=gniSF1M9g_o&feature=em-uploademail

Interview with a Cheater

A cheater came to me with his story. He showed me a few things, I asked him a few questions and we collaborated on this video to show you a perspective you m...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 20
 • Emre @emre64

  Bu videoyu izlemeden önce de edindiğimiz tecrübeler sayesinde hepsini biliyordum. Burda daha önce de defalarca söyledim bu adamlar hileyi kaldırmak isteseler kaldırırlardı. Zira skin changer’ın tak diye ban yemesi bunu gözler önüne seriyor. Oyunda artık oyuncu tiplerinden bile ne nane oldukları ortaya çıkıyordu, Steam’in son gelen “Profillerdeki oyun bilgilerinin varsayılan olarak gizli olması.” durumu da bunun bir etkisi olarak ortaya çıktı büyük ihtimalle. Zira adamın 20 saati var, CSGO Stats’ten bakınca 10 milyon kill görünüyor. Oyunda çok defa bozuk overwatch demosuyla ve ölmeyen adamlarla karşılaştım. Adamın tab’da pingi 20 konsolda 600 görünüyor. Bu adamı gel de vur şimdi. Bu hileyle yapılıyor ama hile olmadan fake lag yapmak da çok kolay, oyunda yürürken ESC spamlarsanız vurulmanız çok zor. (Bunu düzelttiler mi bilmiyorum.)

  • Erkan Mengüş @ekomen

   Skin changer hemen ban yemesi en olası sonuç zaten. Çünkü orj .dosyayı değiştiriyorsun. Diğer hileler ise oyun ile grafik ve network api si arasında manipülosyon yaparak oluyor. Oyuna dokunmuyorsun.

  • Erkan Mengüş @ekomen

   @ekomen Bu arada videoyu izledikten sonra oyunu bırakma kararı aldım. Valve bir süre çözüm üretse bile tekrar farklı bir yöntemle devam edecekler. Pc ye konsol modu gibi bir şey olmadan bu mümkün değil. Dışarıdan müdahaleye açık her sistem de bu olur.

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  Amerikada yaşasam dava ederdim herifleri.

 • HaYTo @hayto

  sağolasın dostum klavyene sağlık
  esea da (nadir) hile geliyor adamın profiline bakıyorsun 1-2 maç oynamış zaten daha sonra ban alıyor eseadan , esea anlayabiliyorda valvemi anlamıyacak var bu işte bir iş @3kliksphilip efsane çok güzel videolar hazırlıyor diğer çoğu türk youtuber gibi ortak olduğu kumar sitesinde kazanarak reklamını yapmıyor
  bu yazın haftalık gundem değerlendirmesine girmez 🙂 ama keşke girse

 • Gump @runforrest

  Gayet fark ediliyor aslında, son zamanlarda girdiğim 3 maçtan 2 si kafadan hileli geliyor karşı takım. Ya yemin ederim hem bizde hem onlarda 1-2 (yani eşit) hileli olsa tamam diyeceğim eşitlendik. Ne şanssızlıktır hep adamlara 1-2 tane gelirken bizimkiler gariban emekçi çıkıyor, ben de buna tutuluyorum. 😀

Facebook’un sekmede gözüken favicon’u oluyor her halde. Daha bir yumuşatılmış sanki köşeleri.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu Facebook davasında ne saçma salak sorular soruyor ya bunlar? Bir tane IT elemanı da mı bulamadınız 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Bu son olaylar hakkında biraz bir şeyler bakayım, hiç bir halt bilmiyorum diye haber sitelerine gireyim dedim. Girmez olaydım. 10 haberin 11’i hit çalmak üzerine yazılmış. Bir tane gerçek haber bulamadım. Olayı bana özetleyebilecek birileri var mı burada?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kolunun altında 32″ Tv ile otobüse binen dayıya buradan saygılar. Zor iş, kırıp dökmeden götürmek 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@gamsizm Bu posun içinde çıkan gerizekalı reklamları kapatmanın bir yolu yokmu sizin tarafta?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Rasko @rasko

  Adblock kur geç. Defalarca şikayet geldi kaldırmadılar.

  • GCN @gcn

   Hep alalım ama vermeyelim diyorsun.

  • Tümgeneral JohnSmith @johnsmith

   @gcn Kabul edilebilir reklam var, kabul edilemez reklam var. Fazla hırs yapıp çok reklam göstermeye kalkanın sonunda eli boş kalır (Google’a söylüyorum, olay aslında TSyi aşıyor).

  • GCN @gcn

   @johnsmith Sineklerin isyanları aslanı alakadar etmez. Anca böyle boş konuşur şikayet ederiz. Zenginin malı züğürdün çenesini yorar.

  • GCN @gcn

   @johnsmith Artık devir bu devir, şikayet etmek fayda getirmiyor bence, bu saatten sonra alışmak farz oldu.

  • Tümgeneral JohnSmith @johnsmith

   @gcn Adblock kullanmaya alışacağız artık, ne yapalım 🙂

  • Rasko @rasko

   @gcn Burada ve Youtube’da aktif bir kullanıcılarıyım. Reklam/sponsor ararken “bak şu kadar kullanıcımız/takipçimiz var” diyerek beni kullanabiliyorlar. Ayrıca yaptığım yorumlar ve paylaşımlarla sosyal kısmın devamlılığına katkıda bulunuyorum. Bu devamlılık da insanları burada tutuyor. Paylaşımlarım google’dan tık almalarını sağlıyor. Bunun karşılığında ben de yayınladıkları videoları izliyorum. Karşılıklı bir şey bu.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @rasko Güzel bir zincir kurmuşsunuz fakat tık almalarını sağlıyor kısmından sonra, bu sayede para kazanıyorlar yazabilseydiniz olacaktı 🙂 Bu sistemlerin tamamı asıl sahiplerine kazandırıyor da bize düşen rakam kira ödemekten aciz. Şöyle bir örnek vereyim. TS 2014 yılında yeniden açıldığında adsense geliri bir kişinin maaşını ve kirayı karşılayabiliyordu. 4 yılda artan kira maaş ve uzantıları, Google gelir artışının çok çok üzerinde ve şu an sadece birini karşılayabiliyor. Halbuki reklam gösterimi ve genel rakamlar hiç düşmedi hatta arttı.

   Abonelik sistemi gelince sizin çok net bir maddi karşılığınız olacak. Böyle dolambaçlı yollardan varsayımlar yapılmaya gerek kalmayacak. Benim istediğim şey yeterli aboneye ulaşıldıktan sonra herkes için reklamsız ve sponsorsuz TS olması. O zaman komple temiz bir yayın oluşacak.

  • Rasko @rasko

   @gamsizm Elinizdeki kitleden nasıl gelir elde edeceğiniz tamamen sizin vereceğiniz ticari kararlara bağlı. Kullanıcıların bu konuda bir sorumluluğu olduğunu düşünmüyorum. Bu nedenle “gösterim var ama para kazanamıyoruz” diye kullanıcıya yakınmak bence pek doğru değil.

   Teknoseyir’i eski siteden beri takip ediyorum. Reklamlar makul düzeldeyken ilgimi çeken bir reklam görünce tıkladığım çok oldu ama günümüzdeki haliyle bu siteyi Adblock’suz kullanılabilir bulmuyorum.

   Sizin de defalarca söylediğiniz gibi artık banner reklam olayı bitiyor. Başka bir çözüm bulunması şart. Sponsorlara ağırlık verilmesi, tarafsız içeriği kötü etkileyecektir diye düşünüyorum. Bu bakımdan abonelik sistemi -doğru yapılabilirse- çok mantıklı görünüyor. Bu sistem hayata geçtiğinde, ödenen miktarın karşılığını alabileceğime inanırsam düşünmeden alırım.

  • GCN @gcn

   @rasko Söylediklerine katılmıyorum. Video içeriklerini tüketerek “bilgi sahibi” oluyoruz, keyifli vakit geçiriyoruz ama karşılığında safsata yapıyoruz! İki reklam seni akışından alı koymuyor. Kibar dille safsata yapmanın tek bir amacı olabilir…

   Bi bitmediniz be!

  • Rasko @rasko

   @gcn Çoluk-çocuk listeme eklendini tebrikler! 🙂

  • huseyinekrem @huseyinekrem

   @gcn Benim Xeon x5460 incelemem Tr de en üstte çıkıyor. Onun için üye olan bir sürü insan geldi. Burada yazılan her şey boş değil. Tam zamanlı editör gibi yazı yazacak değiliz. Komple boş yapan insanlar da değiliz. Sen kimsin peki?

 • ad33p @ad33p

  “Normal. Google reklamları bırak bana ben yapay zeka ile en güzel yere yerleştiriyorum dedi bir deneylim dedik. Bir süre bakacağız bakalım nasıl olacak.”
  https://teknoseyir.com/durum/851110#comment-3174952