Bi başlayınca bırakılmıyor😁 Gerçi biraz video izleyip tasarımları görünce hevesim kaçmadı değil ama olsun 😅

#akış #Oyun #factorio

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11

Yakışır Haluk Bilginer'e

https://twitter.com/ayyapim/status/1174692565397979137
#akış #Şahsiyet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Mavi ekrana neyin sebep olduğunu nasıl bulabilirim, birkaç gündür sürekli mavi ekran veriyo pc, her seferinde farklı durdurma kodlarıyla.

#akış #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 14

Kendi elimizle verdik maçı, tek bir basit hata maçı nereye getirdi ☹️

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Hep aynı tarz oyunlar yaptıkları için eleştirilen ama şahsen yapımlarını sevdiğim bi stüdyoydu. İyi olmuş dönmesi. Tamamen aynı kadro değil ama eski çalışanlardan da katılanlar var.

https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Telltale_Games_Geri_Dondu-95866.htm

#akış #TelltaleGames #OyunGündemineMalzeme #Oyun

Telltale Games Geri Döndü

Eski oyunlar tekrardan satışa sunulacak. Yeni oyun duyuruları da yolda.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

4 ay mining yapılmış RX 580 8GB garantisi devam eden ekran kartına 800 TL verilir mi acaba? Yoksa hiç mining işine bulaşmıyım mı? Garantisiz olsa zaten bulaşmam da garantisi devam ettiği için dikkatimi çekti

#akış #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 16
 • Orcun @orcun

  Mining olayında sorun şu evet karta abanıyor ama bir süre sonra o kartı oyunda kullanırken şunu farkediyorsun gereksiz fps düşüşleri oluyor o da bellek yüzünden, çünkü bu kartlar yüzde yüz devamlı tam yükte vs çalışmaya uygun değiller. Hani alıyorsan bu olaya bak + arkasında gpu tutan 4 tane vidası vardır atıyorum şimdi onlarda etiket oluyor tornavida değdiği an o etiket yırtılıyor vs içi açılmış yani kabaca diyebilirsin o yüzden ona dikkat et. Faturasına seri numarasına hepsine bak karşılaştır. Ve mutlaka kartı dene denemeden de alma oyunlarda köpek gibi ayarı aç full aksiyon şu vu fps'i takip et anlık takılma gibi oluyor o olay varsa kart patates her oyunda yapar oyundan soğutur.

  • Basteryus @basteryus

   Aynı ilde değiliz maalesef, o yüzden alırsam satıcının dediğine güvenip alıcam. Normalde araştırırken uzak duruyordum ama daha uzun süre garantisi olması cezbetti açıkcası. Bellek sorunu vs çıkarsa garanti kapsamında tamir etmezler mi bunu?

  • Orcun @orcun

   @basteryus Edebilirler ama nasıl ispat edeceksin ? oradaki teknisyen o milisaniyelik anlık takılmayı nasıl farkedecek ?

  • Basteryus @basteryus

   @orcun o da doğru, teşekkürler cevabın için.

   Bu arada PC kapanma sorunum vardı hatırlarsan ( https://teknoseyir.com/durum/1132298 ), ramlari yükseltip windows ram tanılamayla test ettim hepsini bi sorun gözükmedi ama hala kapanıyor. (memtest ile bakamadım henüz çok uzun sürüyor)

   2*4 GB Eski ramlari çıkarıp, ilkinci el olarak yeni aldığımı (2*4 GB )takıp öyle deniyim dedim PC açılmadı 😀
   Hangi konfigürasyonu denediysem çalıştıramadım PC'yi, ta ki ilk kullandığım dizilimle takana kadar.
   Bunun bi mantığı var mı sence çözemedim ben 😀 Hani yeni aldıklarım da bi problem var desem windows tanıyo, aida64 ile de test ettim, garip 😀

   https://teknoseyir.com/durum/1132298

 • Juggernaut @juggernaut

  Ben 9 ay madencilikte kullanılan bir kart aldım. Fotoğraftaki kartın aynısının Rx 570 modeliydi. Performans olarak hiçbir sorun yaşamadım. Ancak kart ilk geldiğinde bayağı tozluydu, garanti bozulmasın diye kartın içini de açamadım. Dıştan olabildiğince temizledim. Yalnız kart hep 80'li derecelerde çalışıyordu. Tozdan dolayı mı yoksa soğutma sisteminin tasarımından dolayı mı bilmiyorum. Sonradan geri sattım.

 • YasinC @yasinc

  Mining esnasında bellek kullanılmıyor ki doğru düzgün?

 • CimAdam @cimadam

  1300 tl sıfırı yukkoda aynı kart

14.09.2019
- Aklımda soru işareti kalmasın diye SSD'yi çıkarıp sistemi boş HDD'ye kurdum sonuç değişmedi.

- Memtest sonuçlarında problem gözükmemesine rağmen Eski RAM'leri çıkarıp sonradan aldığım 2. el RAM'lerle sistemi çalıştırdım, işe yaramadı.

- CPU ve GPU'yu ayrı ayrı 45 dk test ettim aida64 ile daha sonra herşeyi birlikte teste soktum 2 saat kadar. Bi sorun çıkmadı. (Yanlız CPU'yu test ederken "thread creation error: bu komutu işlemek için yeterli bellek yok hatası" vermiş bikaç defa ama bellek kullanımı %25'i geçmedi hiç.)

- Ekran kartını diğer PCIE slotuna taktım
--------------------------------------------------------------------------------

30.08.2019 Edit:
- 2*4 GB olan ramleri, 2*4 GB daha ekleyerek yükselttim. Yeni ramleri taktığımda da aynı sorun devam ediyor. Memtest ve windows ram tanılama ile test ettiğimde de herhangi bir hata bulunamadı.

- Ekran kartını değiştirdim, o da etki etmedi, hala kapanıyor.

Yine tek şüpheli PSU kalıyor ama eğer öyleyse o kadar stress test yapıyorum kapanmıyor da neden oyuna girince kapanıyor bunun açıklamasını bulamadım.😔

--------------------------------------------------------------------------------

Oyun oynarken PC kendini yeniden başlatıyor, ne yaptıysam çözemedim bi türlü. Bazen oyunda biraz vakit geçirdikten sonra kapanıyor bazende oyunu girer girmez (Genellikle fast travel vs yapmaya çalışırken)

- Acaba oyunun bir bug'ı olabilir mi diye düşünüp diğer oyunlarda denedim onlarda da kapandı.

- HDD'de sorun olabilir diye oyunu SSD'ye taşıdım, yine bişey değişmedi. Ayrıca HDD'yi taradım herhangi bi bozulma gözükmüyor.

- Sıcaklıkla ilgili olabilir diyip oyun esnasında CPU, GPU sıcaklıklarını kontrol ettim. CPU 60 civarında GPU'da max 82 falan oluyor

- CPU ve GPU'ya stress test yaptım 1 saat boyunca herhangi bir sorun olmadı. (GPU Bellek kullanımını %100 yapamadım nedense)

- Windows'un "sistem hatası" olması durumunda yeniden başlat diye bir ayarı varmış onu kapattım, sanki azalır gibi oldu ama restart atmaya devam etti sonradan. Format atmayı düşünüyordum bu sorun bahanesiyle onu da yaptım hala aynı.

Geriye bir güç kaynağı kalıyor ama onu da nasıl test ederim bilemedim. Benzer durum yaşayan veya bir çözüm önerisi olan var mı?

Sistem: Windows 10, i5 4670K, GTX 760, 8 GB

SSD ✔️
HDD ✔️
RAM ✔️
GPU ✔️
CPU ❓
PSU ❓
ANAKART ❓

#akış #oyun #TeknoYardım #windows10

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 34

Bu ölü piksel mi yoksa başka bir şey mi? Fazla büyük geldi gözüme ölü piksel için
#akış #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap