Epey okuma önerisi var. Lafın belini bükmüşler.

#TürkMitolojiAtlası

https://www.youtube.com/watch?v=iZsfELiFWjI

Türk Mitoloji Atlası - Bartu Bölükbaşı Konuğumuz

Bartu Bölükbaşı'nın yazdığı ve çizdiği Türk Mitoloji Atlası'nı konuşuyoruz. https://www.presstij.com.tr/*KATIL üyesi olup avantajlardan yararlanmak isterseni...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Üretilebilecek birçok düşünce akışı var fakat kişilerden bağımsız üç tanesini paylaşayım istedim.

1. Herkesin sinirleri uzun sürelerden beri gergin olduğu için basit değerlendirmeleri dahi yapamayacak hale geldik. Bugün herhangi bir konuda hukuki bir sürecin içine girmek isteyen ya da işlerinin devamını sağlayacak bağlantıları, işletmenin konusu dışında rahatsız etmeyi göze alacak insan var mıdır?

2. Değişik sosyokültürel, ekonomik seviyeye sahip kesimlerden yüzlerce insanın dahil olduğu bir sosyal ortamda gelişecek hassasiyetlere karşı önceden belirlenmiş kurallar çerçevesinde bazı sınırlamaların uygulanması zorunluluktur.

3. Varsayalım akıştaki durum ve yorumlarda belirtildiği gibi kalan son 50 kişi de bir şekilde sosyalden uzaklaştırılsın ve akış konusuz kaldığı için tamamen kaldırılsın. O durumdan memnun olunacak mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kirazerik @kirazerik

  teorikte teknoseyir artık sadece bir youtube kanalıdır. bu site artık kahvehanedir. yöneticiye karşı sistem düzeltilemez. arada bakıyorum buraya genelde başka yerlerde takılıyorum. geçmiş olsun

  • Bezmialem @bezmialem

   Youtube'a içerik üretilmesinin sebebinin daha fazla sayıda insana erişim sağlamak olduğu ifade edildi.

   Dahil olunan insan ağının genişletilmesi sebebiyle özel topluluğun üyelerinin nitelik bakımından topluma yakınlaştığını da gözlemleyebiliriz.

   Farkettiğiniz gibi sistem ve yürütmede sorun olduğuna katılıyorum fakat özneleri hatalı tespit ettiğimizi üstü kapalı bir şekilde ifade etmek istiyordum. Sorun özelde gibi görünüyor olsa da aslında günlük hayatın içerisindeki aksamaların yansımaları olduğunu kendimize sürekli hatırlatmamız lazım. Şartlar zorlamasaydı "Sosyal akışı'na" bu kadar dahil olunmayacağını varsayıyorum çünkü söylenebilecek kadarını zaten bizim yerimize ifade ediyorlar.

   Cümlelerinize ayrı ayrı katılıyorum. Temenni olarak geçmiş olsun. Olumlu kalmak için çaba göstermek gereken zamanlardayız.

 • Suicide @suicide

  Alinan onlem kurallarda yazanlara da uygun degil, konunun silinmesi yeterli kurallara gore. israrla paylasim olursa ban olmaliydi. velhasil kendi ipini kendi cekiyor ts yavas yavas.

  • Bezmialem @bezmialem

   Tekrarla yüzleştiğimiz durum, olay özeliyle sınırlandırmayalım. Herhangi bir hüküm verilirken kurala katı halde yaklaşılması ya da etik şartların dahil olması her zaman bir sorundur. Önlem ile elde edilecek faydanın da orantılı olması lazım. Peki bütün değişkenleri hesaplanmasına harcanacak mesainin maddi, manevi karşılığı var mı?

   Maalesef yaşantımızdaki etkenler hayatın her alanında ciddi maliyetler oluşturuyor. Dönüşümün, gelişimin; hangi görüntüde olursa olsun, yaklaştığını seziyoruz.

Bezmialem paylaştı.

Çizgi Tagem Eğitimleri Tübitak Ulakbim Bağlantıları

Bilindiği gibi çoğu Çizgi Tagem eğitim içerikleri Tübitak Ulakbim sunucularında barındırılmaktadır. Bunun yanında kendi sunucularımızda da barındırılan bazı eğitimlerimizde bulunmaktadır. Aşağıda bunların hepsini birlikte bölüm bölüm sınıflandırılmış biçimde bulabilirsiniz. Bu şekilde indirmek daha kolay olacaktır.

Dizinin tümünü indirmek için Internet Download Manager tarzı programları, Youtube’dan tüm playlisti indirmek içinse 4KVideodownloader programını tavsiye ediyoruz.

http://www.cizgi-tagem.org/?p=14354

BeğenFavori PaylaşYorum yap