Okuyun ve ağlayın!

Bilişim Sektöründe Mesleki Yeterlilik Çalışmalarının Son Durumu - II -...

Daha önceki bölümde “Mesleki Yeterlilik nedir, nereden çıktı, bileşenleri nelerdir”, konularına kısaca baktık. Önceki yazıya burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. Geldik, üstteki...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknoseyir kullanıcıları FSP'yi tanır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 21

e-Posta iletişimimiz ne kadar yerli/milli ?

Son 20 yılda topladığımız 1,000,000 ve içinden seçtiğimiz 200.000 güncel e-posta adresleri üzerinde yaptığımız bir araştırmaya göre e-posta kullanılan sunuculardan sadece %3.5'u Türkiye'de barındırılıyor. En özel ve gizli haberleşmelerimizi bile çoğunlukla Amerika üzerinden yapıyoruz ne yazık ki.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Sevgili Teknoseyir Kullanıcıları,

Levent ve Murat Beyin tanıklık ettikleri ve Çizgi Elektronik olarak 26 yıldan fazla bir süredir ithalatını yaptığımız Asus anakart ve grafik kartı dağıtımını sonlandırmaya karar verdik. Sonlandırma kararımıza Asus’un saygı göstermesi ve elimizdeki tüm ürünlerin diğer bir distribütöre devrinin sağlanması karşılıklı güven üzerine kurulmuş uzun süreli işbirliğimizin bir sonucu olup kendilerine teşekkür ederiz.

Çizgi Elektronik olarak diğer ürün gruplarımızda faaliyetlerimizi yürüteceğiz. Bilgilerinize…

Saygılar,

M.Niyazi Saral

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 16

Kripto paralar, Bitcoin ve Geleceğin yeni finansal sistemi

http://transfer.cizgitagem.org/nsaral/Bitcoin_gelecek.pdf

BeğenFavori PaylaşYorum yap

BlockChain ve Ethereum Testi

Bu test ile BlockChain ve Ethereum konularında bilginizi ölçerek eksiklerinizi görebilirsiniz. Eğer başlangıçta e-posta adresinizi doğru biçimde girerseniz başarılı olduğunuz taktirde...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Housedakitopal @housedakitopal

  Bu coin işi mükemmel.

  Kazananlar:

  Donanım satanlar ( siz )
  Coin borsaları
  Çok erken dönemde girmiş olanlar

  Kaybedenler:

  Hype'a kapılıp kısa yoldan internet parası alıp normal paraya çevirip zengin olacağını düşünenler , ki bunun için kredi vs çekenler dahi var. Yazık.

 • Çizgi Elektronik @niyazi-saral

  Sevgili kardeşim bakın size bir hikaye anlatayım.

  2016 yılının Ocak ayında Teknoseyir'e Ethereum hakkında bir makale yazdım. Ne yazık ki şimdi yok, çünkü sildim. Benzer şekilde ağır eleştiriler "yakışıyor mu size ağabey" tarzı göndermeler. Utandım.

  İşin en ilginç yanı o gün Ethereum US$ 10 değerindeydi. Kabaca basit bir sistemle günde bir Ethereum çıkartılabiliyordu. Bildiğiniz gibi Ethereum bir ara $ 1450'ye bile çıktı.

  O makaleden 1-1,5 yıl sonra sektörün duayenlerinden bir şirket sahibi, şirketini satıp sektörden çıkan biri beni aradı ve "Sana 2 genç arkadaş gönderiyorum. Bak onlar Bitcoin, kripto falan diyorlar.." dedi. Verdiğim cevap aklımda; daha sonradan gençler de onaylıyorlar. İlk gördüğümde de onları yüzlerine de aynı şeyi söylemişim. "Gelsinler ben onları vazgeçiririm."

  Geldiler, vazgeçirmek bir yana onlar beni bu işe soktular. Tabi bu süreçte Asus'ta beni itti.

  Benim ticaretim bir yana o arkadaşlar kabaca bu işten US$ 400.000 kazanarak çıktılar. Tüm yatırımları bunun yarısı kadardı belki.

  Kötü örnek nasıl örnek olamayacağı gibi doğal olarak iyi örnekleri de bu şekilde değerlendiremeyiz. Ancak kesip atmanın, tutuculuk yapmanın pek de alemi yok. 60 yaşında ben bunu öğrendim.

  Kripto paraları bugün Avrupa birliği, Amerika Nasdaq bile göz önüne alıyor artık. Devletler şunun farkında olmalı bence noterlik mesleği öldü, tapular gereksiz, bankalar bile ölecek ve devletlerin vergi sistemleri bile değişecek. Sadece şu an farkında değiller.

Bitcoin, Ethereum, Zcash madencilik yatırımı yapmak isteyenler, riskler ve fırsatlar, yatırım stratejileri, madencilik muhtemel sorunları ve çözümleri. Önümüzdeki hafta Teknoseyir'de. Soru sormak isteyenler konuları, değinilmesini istediğimiz sorunları..vs her şeyi bu mesajın altına yazabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 33

Anahtarlamalı Güç Kaynakları – Paralel Bağlama, Riskler/Önlemler

Özellikle GPU Mining konfigürasyonlarında paralel bağlı çift güç kaynaklarının daha çok kullanılmasıyla üreticilerin RMA problemlerinin 20-30 kat arttığı görülmektedir. Bu doküman üreticilerin ve d…
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Demoksil @demoksil

  Bu konuyu sizinle görüşmek istiyordum ama arayıp rahatsız etmek istememiştim. Hazır konusu açılmışken sorayım. Add2psu ile paralel bağlı raidmax1200w ve fsp 1300w güç kaynağı kullanıyorum daha önceden de uyardığınız gibi bu kaçak akım ilk başlamada mı oluşuyor? Mesela sorumu mazur görün bu sisteme line bir ups bağlasak bunun önüne geçerbilir miyiz ?