300gr Köfte + 2 kişilik salata + 2 bira 33cl = 25TL
Bir kaç aydır gidemediğim Makedonya’ya, dün gidebildim. 2 Ayda ne olmuş ne bitmiş diye gezerken karnım açıktı ve nezih bir restorana (TripAdvisor 4.5*) girip yukarıda yazdıklarımı yedim/içtim. Hesap TL karşılığı yaklaşık 25TL geldi. Köfte ne köftesi diyen olursa, bizim Tekirdağ köftesine benzer, dana etinden yapılan güzel bir köfte.

Eskişehirde bir hafta önce gençlerin takıldığı benzer kalitede bir yerde, Hamburger + Tavuk yemeği + 2 Bira + Ayrana 90TL hesap ödedim. Ne güzel ülkeyiz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9
 • ... @nezzperce

  Kiliste 1 kişilik sac tava (doyurucu) ve büyük açık ayran 16 tl ödedim.

 • Oytun @oytun

  Paramız çöp oldu iş bilmezler sayesinde. Millet yaşadığını sanıyor ama benim evcil hayvanım ülkedeki çoğu insandan daha iyi yaşıyor. Bunları anlatamıyorsun işte insanlara. Adam haftada bir kere bile ailesiyle çıkıp doğru düzgün yemek yiyemez, sinemaya gidemez ama sorsan ehonomi çok eyü 😀

 • Gustavo Fring @bayfring

  Bu ülkede ne bir hobin olacak ne dışarıda takılacaksın ancak ot gibi yaşamaktan rahatsız olmuyorsan mutlu olabilirsin.

 • wilhem @wilhem

  Cevapcici köftesidir o. Gobit ekmeğine benzer bir ekmeğin içinde servis edilir. Bosna tarafında üzerine kaymak da koyarlar. Olsaydı da yeseydik 😀

  • Ufkabakan @ufkabakan

   Burada Kebap ya da Kevapi şeklinde satılıyor ama aynı köfte sayılır. Sarajevo’da da, Srbija Niš ‘de de aynı köfteyi farklı isimlerle yiyebilirsiniz. Muhtemelen Tekirdağ köfteside bu köfteden türeme, hatta bizim çoban salata da buradaki “Shopska” salatısından gelme. Shopar Çoban demek yanılmıyorsam.

Merhaba Beyler,
Şöyle bir şişmiş tablet bataryası var. 6000mah civarı bir değeri vardı sanırım. Değiştirmem gerek ama 3 kablolu ve 2 kablolu diye 2 farklı tip ürün var piyasada. Genelde de 2 kablolular hakim. Bu bana 3 kablolu gibi geldi, doğru mu?

#Tablet #batarya değişimi
@orcun

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

#Superonline #Fiber #AKK #akış
SuperOnline Fiber olan bir siteye taşınacağım. SuperOnline tariflerine bakarken 24Mbit üstü AKK tarifelerinde kampanya yok sanırım artık? İlla Platin vs adı altında “öpen” tarifelere geçeceğiz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

#BenimÇöplüğüm #TaşınabilirŞarjCihazı
Merhaba Beyler,
Eve yeni gelen MI6 ile evdeki şarj aletlerini ve kabloları elden geçireyim dedim. Bu görüntüdeki Şarj ile alakalı ürünlerin neredeyse tamamı AliExpress den alınma. Alt taraftaki poşet üzerindeki kablo yığınında 17 adet, 5V 1A şarj değerini dahi veremeyen “ÇÖP” kablolar mevcut, yine 10 kadar kalitesiz kabloyu da daha önce atmıştım. Çinden getirtiğim 50 kadar kablodan sadece 15 tanesi, iddia ettiği 5v 2A şarj değeri yada QC2 gibi standartları destekliyor.

Yine 25~ şarj aletinden, 5V 2A değer verebilen sayısı 9 ‘du -ki bu şarj aletlerin 3 tanesi telefon ile beraber gelen kaliteli şarj aletleri.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Siz hangisini alırdınız?
Samsung S7 mi? Xiaomi Mi6 mı?
S7 1650TL + 150TL (Pasaport Kaydı) 1 Yıl Garantili, Mi6 2000TL 2 Yıl garantili.
İkisi de SIFIR, kapalı kutu. S7 şuan bulunduğum ve devamlı git-gel yaptığım Makedonyadan alıp gelebilirim. Bu da alabileceğim lokal satıcı:
http://www.ledikom.mk/mobilen.php?id=462&cid=7

Ana kriter Fotoğraf/Video kalitesi ve Batarya performansı. İkisi de kılıfla kullanılacak.

LEDIKOM MOBILE STORE

Ledikom Mobile Store - Продажба на мобилни телефони
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 21

Sen hangi akla hizmetle benden izin almadan, altta çalışan onca aktif yazılım, kaydedilmemiş ofis verisi varken sistemimi yeniden başlatırsın?
Windows 10 Enterprise
Version 1703
OS Build 15063.296

#Windows10 #Windows10Update #WindowsUpdate

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Birazda Müzik, Makedonya Resmi TV kanalında (MRT) sıklıkla görebileceğiniz bir reklam klibi… “Zlaten Dab” Reklamı
Azealia Banks -- 212 ft. Lazy Jay
https://www.youtube.com/watch?v=gAsXBhh7e5g

Zlaten Dab - Image campaign

By Futura 2/2 Skopje
BeğenFavori PaylaşYorum yap

19 yıldır kullandığım tüm PC lerde, yanımda taşıdığım Flash Diskimde, web sunucumda yedekte tutuğum, bir kaç ayda bir girip oynadığım tek oyun…
#Starcraft

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aktif “Kayıttan Yürütme Aygıtı” nı hızlıca değiştirmek için ufak bir yazılım yapmışlar. Her seferinde değiştirmek için 5-6 işlem yapmak yerine, tek hamle aktif aygıtı değiştirebiliyorsunuz.

Kısaca, sistemde takılı Ses sistemi ile Özel kulaklık sistemi arasında tek tıkla geçiş yapmak isteyenlere ilaç:
https://github.com/sirWest/AudioSwitch/releases

sirWest/AudioSwitch

AudioSwitch - Switch between default audio input or output + change volume
BeğenFavori PaylaşYorum yap