TV SESİNİ BLUETOOTH STEREO TRANSMITTER KULLANARAK KULAKLIK KEYFİNİ YAŞAMAK

 

Merhaba Teknoseyir takipçileri. İhtiyacım oldukça uzak doğudan aldığım cihazlar ve nasıl kullandığım hakkında ki deneyimlerimi paylaşmak istedim.

İhtiyaç dedim açıklamasını yapayım. Eşim üniversite öğrencisi olduğundan her akşam televizyonun sesi aramızda sorun olmaya başladı (TVBox ile internetteki takip ettiğim şeyleri izliyorum).

İlk olarak bir adet FM radyo özelliğine sahip bir kulaklık aldım, bu işimi çözecekti. Tv deki sesi transmit etmesi içinde  şu arabalara çakmaklıktan takılan, FM vericili AUX girişli, kumandası olan cihazlar var ya, heh işte onu da tv kulaklık çıkışına bağladım. Artık sistemim hazırdı, fakat öyle sorunsuz olmadı. Bir türlü net ve istediğim kalitede ses alamıyordum.

Hazır ürn olarak sony firmasının gene FM bandı üzerinden yayın yapan kulaklık setine gözü dikmişken araştırmalarıma göre bu da net bir çözüm olmadığına kanaat getirdim.

 

Aklıma Bluetooth teknolojisinin ses iletimi ne kadar temiz ve yeterli olduğu geldi.

İşte bu aşamada bluetooth sistemi kurmam daha akıllıca olacaktı. Her yerde her kalitede headset bluetooth kulaklık varda sesi gönderecek bir cihaz yok aklımda.

 

Daha önceden de alışveriş yaptığım çin sitesinde kısa bir araştırmanın ardından birkaç ürün bulmuştum. Aralarından aklıma yatanı alıverdim.

Sıradaki çözümüm için aldığım, yanda görülen ürün TS / BT35F01 modeli.

Özelliklerine gelecek olursak:

Bluetooth V 2.1 Teknolojisine sahip,

USB ara yüzünden besleme 5V,

Dahili bataryası ile 2 saat çalışma süresi,

Ses girişi 3.5 mm stereo jack ,

Bir adet on – off butonuna sahip

4,7 cm x 3 cm x 1 cm boyutlarında.

 

 

Transmitter in 3,5mm lik ses jack ını TV nin arkasında bulunan AUDIO OUT (yada Headset yazabilir) çıkışına takılarak tv üzerindeki hoparlör lerin sesini de otomatik olarak kesmiş oluyoruz.

Beslemesi için içerisinden çıkan kabloyu kullanarak tv üzerindeki herhangi bir USB tıp A portuna takılır.

 

Artık sistem hazır. Bluetooth transmitter in power butonuna basarak açıyor ve yayına başlıyoruz.

Yapmanız gereken herhangi bir bluetooth kulaklık ile bağlanarak gümbür gümbür filmlerin tadını çıkarmak. Hem de çevreye rahatsızlık vermeden.

Saygılarımla @cdemirhan

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler