İstanbul Yolcu Taşıma Sorunsalı

Arkadaşlar yarın toplantı için İstanbul'a geleceğim.Totalde 5 kişiyiz ve gideceğimiz yere taksi harici bir taşıma sistemi bulmam lazım.Normalde 4 kişi olsak taksi ile gideceğim ama 5 kişi olunca iş değişiyor.Öncelikle Sabiha Gökçende taksiler arasında 5 kişilik araçlar var mı? Sabiha gökçenden Uber yapsam başımıza bir şey gelir mi? Alternatif olarak gointransfer diye bir firma var.Vito ile transfer sağlıyor.Ne önerirsiniz.

Sabiha Gökçen'den Levente gideceğiz.Vakit sınırlı bu nedenle havaş, metro falan gibi opsiyonları kullanamıyoruz.Dönüş atatürkten olduğu için metro ile aktarmalı gideceğiz.Tavsiyeler bekleniyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TaksitYasağı Hayırlı olsun Tüm elek. eşyalarda 3 ay (Bilgisayar Hariç ,Bilgisayar 6 ay ) taksit yasağı devreye alındı.Bankalardan mailler gelmeye başladı.Bilginize.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan:
BANKA KARTLARI VE KREDİ KARTLARI HAKKINDA YÖNETMELİKTE
DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK
MADDE 1 – 10/3/2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26 ncı maddesinin yedinci ve sekizinci fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
“(7) Mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi on iki ayı geçemez. Bu süre; elektronik eşya alımlarında üç ay, bilgisayar alımlarında, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde, havayolları, seyahat acenteleri, taşımacılık ve konaklama ile ilgili harcamalarda altı ay, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda ve sağlık ürünü alımlarında, vergi ödemelerinde dokuz ay olarak uygulanır. Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek kuyum, telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamaz.
(8) Kurumsal kredi kartları ile mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi dokuz ayı geçemez.”
MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı yürütür.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 13

#Apple #Zam Apple Zamları hayırlı olsun

iPhone 6S = 3400 TL
iPhone 6s Plus= 4200 TL
iPhone 7 = 4200 TL
iPhone 7 Plus = 5000 TL
iPhone 8 = 5200 TL
iPhone 8 Plus = 5900 TL
iPhone X = 7500 TL

den başlıyor.

Macbook ailesini saymıyorum ona yüreğiniz dayanmaz.Servis tarafında da fiyatları güncelliyoruz Bilginiz olsun

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#bim #xiaomi
11 Mayıs'ta Xiaomi RedMi 5 Plus 999 TL'ye satılacakmış.Bilginize

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13
RockandRage paylaştı.

Yakında havada giden at görürüz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İntelin Güvenlik Yaması hakkındaki Resmi Bildirisi

Intel ve diğer teknoloji şirketleri; kötü amaçlarla kullanıldığında, tasarlandığı şekilde çalışan bilgi işlem cihazlarındaki hassas verileri uygun olmayan biçimde toplama olasılığı bulunan yazılım analiz yöntemlerine yönelik yeni güvenlik araştırması hakkında bilgilendirilmiştir. Intel’e göre yetkisiz erişim programlarının verileri bozma, değiştirme ya da silme potansiyeli yoktur.

Açıklanan son raporlar, bu yetkisiz erişim programlarının bir "hata" nedeniyle meydana geldiğini ve bu hatanın yalnızca Intel® ürünlerinde görüldüğü iddiasının yanlış olduğunu göstermektedir. Bugüne kadar yapılan analizlere göre, birçok farklı tedarikçinin işlemcilerine ve işletim sistemlerine sahip birçok türden bilgi işlem cihazı bu yetkisiz erişim programlarına karşı dirençsizdir.

Intel, ürün ve müşteri güvenliği taahhüdüne bağlıdır ve bu sorunu en kısa sürede yapısal olarak çözmek amacıyla sektör genelinde bir yaklaşım geliştirmek için AMD*, ARM Holdings* ve diğer bazı işletim sistemi tedarikçileri dahil olmak üzere birçok teknoloji şirketiyle yakın çalışmaktadır. Intel, bu yetkisiz erişim programlarının etkilerini azaltmak üzere yazılım ve bellenim güncellemeleri sunmaya başlamıştır. Bu güncellemelerin performansa etkisi büyük ölçüde iş yüküne bağlıdır ve mikroişlemci, platform türü (istemci veya sunucu), yapılandırma ve azaltma tekniğine bağlı olarak değişiklik gösterir. Bazı iş yüklerinde performansın önemli ölçüde etkilendiği görülse de Intel, performans üzerindeki etkinin ortalama bilgisayar kullanıcıları için fark yaratmayacağını düşünmektedir.

Intel, olası güvenlik sorunlarının sorumlu biçimde açıklığa kavuşturulması için sektörün en iyi uygulamalarını benimsemektedir. Bu nedenle Intel ve diğer tedarikçiler, bu sorunu bir hafta sonra daha fazla yazılım ve bellenim güncellemesi kullanıma sunulduğunda açıklığa kavuşturmayı planlamıştır. Intel'in bugün bu bildirimi yayınlamasının nedeni yanlış bilgilerin yer aldığı güncel medya raporlarıdır.

İşletim sistemi tedarikçinize veya sistem üreticinize danışın ve kullanıma sunulan güncellemeleri vakit kaybetmeden uygulayın. Kötü amaçlı yazılımlara karşı genel koruma sağlayan iyi güvenlik uygulamalarını takip etmek, güncellemeler uygulanana kadar olası yetkisiz erişimlere karşı korunmaya yardımcı olacaktır.

Intel, iş ortaklarının desteğiyle dünyanın en güvenli ürünlerini sunduğuna ve bu sorun için geliştirilen mevcut çözümlerin müşterileri için mümkün olan en iyi güvenliği sağladığına inanmaktadır.

Bana mail atmışlar sizinle paylaşmak istedim.

SAYGILARLA

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hacked Nicehash Mininig

Benimde parayi kaptirdigim sitedir.Tam olarak soylenen 4736 adet bitcoin calinmistir.Degeri 62 milyon dolardir.Site acildigi zaman gorecegiz bakalim neler olacak.Gundeme konu olabilir.Calan adam facede paylasim yapiyor benim ve ailem icin en iyi yilbasi hediyesi oldu diye cuzdaninin resmini koymus.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Bugünün Trend topic konusu

Apple in bugün servislere bildirdiği yönerge ile bugünden itibaren yolcu beraberinde kayıt ettirilen iphone ve ipadlere ülkemizde destek verilemeyecektir.Kararin gerekçesi olarak ülke kanunlarına olan bağlılık gösterilmiştir.

Bunun sebebinin ülkemizin yeni bir plani olduğunu ve yeni bir önlem arayışı içinde bunu uygulamaya başladıklarını düşündürdü bana. Bakalım diğer servis sağlayıcılar benzer tedbirler alacaklarmı.

SAYGILARLA

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Arkadaşlar Değer biçme konusunda yardım

Aşağıda paylaşmış olduğum özelliklerdeki pcyi evlendiğimden beri kullanmıyorum.3 seneye yakın olacak sadece 2-3 hafta bir hddye dosya aktarmak için açıp kapatıyorum.Artık cocuk olacağıiçin odayı boşaltıyorum ve satmak istiyorum.Sizdende fiyatlandırma konusunda yardım talep ediyorum.

İşlemci :İntel i5 750 4 çekirdekli
Anakart : Gigabyte P55A-UD3R
Ram: 4 x 2gb 1600mhz hyperx kingston
Ekran kartı :Saphire 5970 Dual Gpu 2gb
Kasa : thermaltake xaser 3 full tower alüminyum
Power : High power 1000watt moduler psu
Hdd : 120 ocz ssd + 2 x 1 tb seagate hdd
Monitör : Lg 2360 23.6 full hd slim hdmi, dvi,vga girişli
Mouse : logitech g500 mouse
Klavye microsoft birde uyduruk hoparlör var.

Zamanında bu pc ile ne eyefinityler , ne sallaştırma işleri yaptım bilemezsiniz,şimdi kenarda durdukça içim gidiyor ama hayat işte 🙂

Saygılarla

BeğenFavori PaylaşYorum yap