#SSD 2015 Ocak ayında kullanmaya başladığım Samsung 840 Evo yolun sonuna geliyor anlaşılan.

Günde Ortalama 30-40GB yaza yaza bu noktalara gelmişiz.Sonumuz hayrolsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Su #Arıtma Su arıtma cihazları hakkında Genel Bilgi verebilecek var mı?Eve damacana almaktan sıkılmadım ama getiren adamlarla uğraşmaktan bıktım.Bir arıtma cihazı almayı düşünüyorum.Alkali filtre ekleyerek ph seviyesini arttırmak istiyorum.Apartman girişinde bir arıtıcı var.Bina 3 katlı ben birinci kattayım.Pompalı ve kapalı kasa bir model düşüyorum tezgah altına koymak için.Bir uzman yada konu hakkında detaylı bilgi verebilecek arkadaşların bilgisine ihtiyacım var.

Şimdiden Teşekkürler

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 30
 • CimAdam @cimadam

  Getir'i kullanmayı denediniz mi?

 • RockandRage @rockandrage

  Evet arkadaşlar dün bir kaç yerden fiyat aldım.Ravent marka 1200 civarına 5 yada 6 filtreli, pompalı ,tezgah altı ve kapalı kutu ürünler önerildi.Şimdilik filtre değişimleri 1 sene olarak görünüyor ve servis 2 sene boyunca kendisi değiştirmek istiyor. Waterbox 6 LT marka için de 1850 TL gibi rakam sarf edildi.2 senede bir filtre değişimi değişim bedeli 380 TL.İş yerine yakın bir komşu esnaf olan ve 25 senedir bu işi yapan firma ile görüştüm.5 filtre sonrasında takılan filtrelerin bir etkisinin olmadığını ,kaynak suyu satan firmalara bir argüman sunabilmek için alkali ve mineral filtrelerin koyulduğunu belirtti.Bu filtrelere sahip cihazdan çıkan numuneyi analiz ettirdiğinde gözle görülür bir fark yaşanmadığını anlattı.Henüz bu konuda ikna olabilmiş değilim ama elimde de aksini kanıtlayacak bir veri yok.Araştırmalar sonucunda karşıma çıkan enterasan bir bilgide arıtıcı cihazdan uzun süre su kullanımından sonra dişlerde oluşan problemlermiş.Sanırım bazı eksik mineraller nedeni ile diş mineleri zayıflıyormuş.Genel olarak fayda zarar ilişkisine bakarak karar vermek gerekecek.Antalya'da sular çok kireçlidir.Çay demlediğinizde anında tabanda kireç tabakasını görürsünüz.Bu kireç ve benzeri şeylerin ileride böbrek taşı olarak geri dönme ihtimali var.Şimdilik araştırmaya devam.

  • LOOP @loop

   Workstation değil toplama yapın derim 🙂 @rockandrage
   Hem marka kalite filtrelerden seçmiş olursunuz bu sayede...

  • RockandRage @rockandrage

   @loop Merhaba Bende o aşamaya geldim zaten.Araştırınca her firmanın filtreleri paketleyip sattığı görülüyor.Siz yapmışken size sorularımı sorayım o zaman 🙂

   1- Siz kaç aşamalı bir inline sistem kurdunuz ben 6 düşüyorum.Belki mineralde olur emin değilim.

   2- Pompa kullanmamışsınız gibi anlıyorum.Bir dez avantaj yaşıyormusunuz ?

   3- Su çıkışını nereye verdiniz.Musluk ,sebil yada başka bir şey mi ?

   4- Mebran filtrede 1 giriş 2 çıkış var diye biliyorum çıkışlardan bir tanesi atık su için.Bunu gideremi verdiniz,verdiyseniz bu tarz dönüştürücü aparatlar falan kolay bulunabiliyormu ?

   Şimdiden teşekkürler

  • LOOP @loop

   @rockandrage Hiç gerek yok o kadar aşamaya sadece osmosis filtresini koruyacak bir ön karbon bir de osmosdan sonra bir tatlandırıcı yeterli. 3 aşama. Su çok kireçliyse ilk girişe farklı şeyler de eklenebilir ama size kalmış.. Osmosu çok koruyup uzun kullanmaktansa ben sık değiştirmeyi tercih ederim . Hem yenilenmiş olur. Osmosun önüne sedimentler bilmemneler v.s. sadece osmosu korumak için konuluyor ve bence fazlası gereksiz sadece karbon kloru alsın yeter.

 • Düriye Nur Uygun @duriye-nur-uygun

  Merhaba biz de Antalya’da yaşıyoruz espring kullanıyoruz saç telinden 300 kat daha küçük zararlı maddeleri bile tutuyor. Karbon blok filtre, nsf wqa gibi kuruluşlarca onaylı. 5000 litre su arıtıyor. 6 kişilik ailenin 1 yıllık yeme içme suyu ihtiyacını karşılıyor. Akıllı çip var. Filtrenin bitişine yakın haber veriyor. Fiyatı da uygun 6 taksit imkanı da var. Şuan da indirimde üstelik. 16 Ağustos’a kadar . Antalya’da yaşıyorsanız yüz yüze görüşüp detaylı anlatabilirim. Fiyatta da yardımcı olurum. Biz siparişle getirebiliyoruz çünkü.

İstanbul Yolcu Taşıma Sorunsalı

Arkadaşlar yarın toplantı için İstanbul'a geleceğim.Totalde 5 kişiyiz ve gideceğimiz yere taksi harici bir taşıma sistemi bulmam lazım.Normalde 4 kişi olsak taksi ile gideceğim ama 5 kişi olunca iş değişiyor.Öncelikle Sabiha Gökçende taksiler arasında 5 kişilik araçlar var mı? Sabiha gökçenden Uber yapsam başımıza bir şey gelir mi? Alternatif olarak gointransfer diye bir firma var.Vito ile transfer sağlıyor.Ne önerirsiniz.

Sabiha Gökçen'den Levente gideceğiz.Vakit sınırlı bu nedenle havaş, metro falan gibi opsiyonları kullanamıyoruz.Dönüş atatürkten olduğu için metro ile aktarmalı gideceğiz.Tavsiyeler bekleniyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TaksitYasağı Hayırlı olsun Tüm elek. eşyalarda 3 ay (Bilgisayar Hariç ,Bilgisayar 6 ay ) taksit yasağı devreye alındı.Bankalardan mailler gelmeye başladı.Bilginize.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan:
BANKA KARTLARI VE KREDİ KARTLARI HAKKINDA YÖNETMELİKTE
DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK
MADDE 1 – 10/3/2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26 ncı maddesinin yedinci ve sekizinci fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
“(7) Mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi on iki ayı geçemez. Bu süre; elektronik eşya alımlarında üç ay, bilgisayar alımlarında, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde, havayolları, seyahat acenteleri, taşımacılık ve konaklama ile ilgili harcamalarda altı ay, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda ve sağlık ürünü alımlarında, vergi ödemelerinde dokuz ay olarak uygulanır. Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek kuyum, telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamaz.
(8) Kurumsal kredi kartları ile mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi dokuz ayı geçemez.”
MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı yürütür.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

#Apple #Zam Apple Zamları hayırlı olsun

iPhone 6S = 3400 TL
iPhone 6s Plus= 4200 TL
iPhone 7 = 4200 TL
iPhone 7 Plus = 5000 TL
iPhone 8 = 5200 TL
iPhone 8 Plus = 5900 TL
iPhone X = 7500 TL

den başlıyor.

Macbook ailesini saymıyorum ona yüreğiniz dayanmaz.Servis tarafında da fiyatları güncelliyoruz Bilginiz olsun

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#bim #xiaomi
11 Mayıs'ta Xiaomi RedMi 5 Plus 999 TL'ye satılacakmış.Bilginize

BeğenFavori PaylaşYorum yap
RockandRage paylaştı.

Yakında havada giden at görürüz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İntelin Güvenlik Yaması hakkındaki Resmi Bildirisi

Intel ve diğer teknoloji şirketleri; kötü amaçlarla kullanıldığında, tasarlandığı şekilde çalışan bilgi işlem cihazlarındaki hassas verileri uygun olmayan biçimde toplama olasılığı bulunan yazılım analiz yöntemlerine yönelik yeni güvenlik araştırması hakkında bilgilendirilmiştir. Intel’e göre yetkisiz erişim programlarının verileri bozma, değiştirme ya da silme potansiyeli yoktur.

Açıklanan son raporlar, bu yetkisiz erişim programlarının bir "hata" nedeniyle meydana geldiğini ve bu hatanın yalnızca Intel® ürünlerinde görüldüğü iddiasının yanlış olduğunu göstermektedir. Bugüne kadar yapılan analizlere göre, birçok farklı tedarikçinin işlemcilerine ve işletim sistemlerine sahip birçok türden bilgi işlem cihazı bu yetkisiz erişim programlarına karşı dirençsizdir.

Intel, ürün ve müşteri güvenliği taahhüdüne bağlıdır ve bu sorunu en kısa sürede yapısal olarak çözmek amacıyla sektör genelinde bir yaklaşım geliştirmek için AMD*, ARM Holdings* ve diğer bazı işletim sistemi tedarikçileri dahil olmak üzere birçok teknoloji şirketiyle yakın çalışmaktadır. Intel, bu yetkisiz erişim programlarının etkilerini azaltmak üzere yazılım ve bellenim güncellemeleri sunmaya başlamıştır. Bu güncellemelerin performansa etkisi büyük ölçüde iş yüküne bağlıdır ve mikroişlemci, platform türü (istemci veya sunucu), yapılandırma ve azaltma tekniğine bağlı olarak değişiklik gösterir. Bazı iş yüklerinde performansın önemli ölçüde etkilendiği görülse de Intel, performans üzerindeki etkinin ortalama bilgisayar kullanıcıları için fark yaratmayacağını düşünmektedir.

Intel, olası güvenlik sorunlarının sorumlu biçimde açıklığa kavuşturulması için sektörün en iyi uygulamalarını benimsemektedir. Bu nedenle Intel ve diğer tedarikçiler, bu sorunu bir hafta sonra daha fazla yazılım ve bellenim güncellemesi kullanıma sunulduğunda açıklığa kavuşturmayı planlamıştır. Intel'in bugün bu bildirimi yayınlamasının nedeni yanlış bilgilerin yer aldığı güncel medya raporlarıdır.

İşletim sistemi tedarikçinize veya sistem üreticinize danışın ve kullanıma sunulan güncellemeleri vakit kaybetmeden uygulayın. Kötü amaçlı yazılımlara karşı genel koruma sağlayan iyi güvenlik uygulamalarını takip etmek, güncellemeler uygulanana kadar olası yetkisiz erişimlere karşı korunmaya yardımcı olacaktır.

Intel, iş ortaklarının desteğiyle dünyanın en güvenli ürünlerini sunduğuna ve bu sorun için geliştirilen mevcut çözümlerin müşterileri için mümkün olan en iyi güvenliği sağladığına inanmaktadır.

Bana mail atmışlar sizinle paylaşmak istedim.

SAYGILARLA

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hacked Nicehash Mininig

Benimde parayi kaptirdigim sitedir.Tam olarak soylenen 4736 adet bitcoin calinmistir.Degeri 62 milyon dolardir.Site acildigi zaman gorecegiz bakalim neler olacak.Gundeme konu olabilir.Calan adam facede paylasim yapiyor benim ve ailem icin en iyi yilbasi hediyesi oldu diye cuzdaninin resmini koymus.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Bugünün Trend topic konusu

Apple in bugün servislere bildirdiği yönerge ile bugünden itibaren yolcu beraberinde kayıt ettirilen iphone ve ipadlere ülkemizde destek verilemeyecektir.Kararin gerekçesi olarak ülke kanunlarına olan bağlılık gösterilmiştir.

Bunun sebebinin ülkemizin yeni bir plani olduğunu ve yeni bir önlem arayışı içinde bunu uygulamaya başladıklarını düşündürdü bana. Bakalım diğer servis sağlayıcılar benzer tedbirler alacaklarmı.

SAYGILARLA

BeğenFavori PaylaşYorum yap