Ryzen 3000 serisi test sonuçları cidden çok iyi. 3600 ün intel i9 9900k yı geçmesi söz konusu değil ama i7 8700k yı fena dövmüş. Bir çok oyunda intel bottleneck yaşarken 3600 ekran kartını limitine kadar götürmüş. TR için fiyat farkı şu anda 600 liradan fazla.

Şu anda sistem kuranlar için her türlü AMD çok mantıklı. Anakart B450 serisi alınıp işlemci 3600 alındığında intel muadiline göre anakarttan da en az 300 lira tasarruf edilmiş oluyor. AMD işlemciler RAM olarak 3ghz kullanıyor. Daha altında darboğaz olabilir. Burada artık fiyat farkı yok gibi bişey.

Oluşan toplam 900 lira gibi farkla Ekran kartı upgrade edilebilir. Rx 5700 yerine 5700XT alınması için bütçe açılmış olur.

Hardcore gamer tayfanın da bu saatten sonra 3600 aşağısını kabul etmeyeceğini düşünüyorum. Yayıncılık vs de işin içine girdiğinde AMD farkı ciddi açmış oluyor.

Benim de niyetim 2200G den 3600 e geçmek. Nadir de olsa oluşan stutterları bitirmek. rx580 i bir limitine dayayalım. Olmadı Vega 56 veya vega 64 alınabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Logitech G29 direksiyon seti için yaptığım direksiyon modu. Gt tarzı bir simit.

Tasarımı ücretli olarak satıyorlar. Onu aldım. 3 boyutlu yazıcı da bastım. Tutma yerlerini suni deri ile kapladım. Parçaları boyadım. Bu haliyle dahi bayağı iyi oldu.

Fakat bir kaç revizyon yapacağım. Baskıda Dolguyu %100 kullandım. Bu yüzden hem uzun sürdü hem çok fazla filament harcadım. Ayrıca orjinal simit ile aynı ağırlıkta oldu. Belki 50 gram 100 gram hafiftir. Dolguyu özellikle bir kaç parçada %20 ve %30 yapacağım. Böylece hafiflik avantajı ile direksiyon daha hassaslaşacak.
Özellikle ön plakayı daha düzgün basacağım. Buttonları da daha ince nozzle ile renkli filament ile yazmak lazım.
Kullanım olarak açıkçası beklediğimden çok daha iyi oldu. sürüş keyfi muazzam seviyelere geldi.

Fotoğraflarda görüldüğünden biraz daha iyi oldu. Sonuncu fotoğraf tasarımı yapan şahsa ait. Onda deri kaplama yok dikkat ederseniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 29

Aramızda Vega 56 kullanan var mı? undervolt vs yapmak şart mı her modelde gerekli mi? Driver güncellemesi ile çözdüler mi bunları? Bilgi verecek olursa iyi olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ender3

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kısmetse bu hafta 3D yazıcı alıcam. Şu anda gördüğüm F/P olarak creality ender çok mantıklı. Daha çok ABS materyal basıcam. Bütçe 1500 lira civarı çok mantıklı modeller olursa 1800 e kadar çıkıcam. Yurtiçinden almayı düşünüyorum. Çin den hem bekleyemem hem de binecek vergilerle daha pahalıya gelebilir.

Tavsiyeleriniz nelerdir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Pek çok kişi GoT 0803 için çok karanlık demiş. Açıkçası iş yerindeki pc de izlediğimde ben de parlaklığı çok açmıştım. Evde izlediğimde ise hiç şikayet etmedim.

İş yerinde izlediğim sürüm 3,6 gb filandı. Evde izlediğim sürüm ise 4,6 gb gibi bişeydi. Dizinin yönetmeni de sıkıştırmadan kaynaklı sorunlar var demiş. Benim izlediğim versiyonların tamamında karanlıkta geçişler çok kötüydü. Burada bariz bir sorun olduğu belli. Eğer bluray veya sıkıştırması az başka bir versiyon olursa onda daha da net izlenir sanırım.

Bir diğer konu izlenen tv etken olabilir. Benim izlediğim tv 2008 model 720p Sony tv. Üstelik giriş seviyesi. Ancak evime gelen bir çok kişi bizim tv nin çok iyi görüntü verdiğinden bahseder. Samsung un veya Sony nin üst seviye tvleri olsa daha da iyi bir görüntü alınırdı.

Ancak herkes gibi benim de katıldığım konu illa ki 10gb lık mkv + 10 bin liralık tv ile mi izleyelim bir diziyi sorusu var.

Bu arada ben bölümü genel olarak beğendim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

3 boyutlu yazıcı ile basılmak üzere basit tasarımlar yapmayı düşünüyorum. somun veya cep telefonu dock u gibi.

Fazla kafa karıştırmayan basit bir program öğrenmem lazım. Temel seviyede photoshop bilgim var. Onun haricinde pek anlamam bu işlerden. Ne tavsiye edersiniz ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Edit : hepsiburada.com üzerinden aldım. Oraya her türlü çamur yapmışlığım var beni üzmediler şimdiye dek.

Cevaplar için teşekkürler.

plüs üyelik de yaptım kendime 3 aylık. 1 kişiye de hediye edebilirim 1 aylık olanından 😀

CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Kırmızı DDR4 3000MHz CL15 Dual Kit...

CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Kırmızı DDR4 3000MHz CL15 Dual Kit yüksek hızlı ram uygun fiyat ve taksit taksit seçenekleriyle ITOPYA'da.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yarın Tek 8gb veya iki adet 8gb ddr4 bellek alma niyetim var. 3000mhz ile 3200mhz arasında kararsız kaldım. Tek modülde 70 lira civarı çiftinde 150 lira gibi fark var. Ve bu fark benim için önemsiz değil. Normalde işlemcim intel olsa hiç düşünmem bile. 3000 alır geçerim. Ancak R3 2200G kullanıyorum. Ekran kartım Rx580.

Özellikle ryzen kullanan arkadaşlar ne der bu konu için.

BeğenFavori PaylaşYorum yap