Çözüldü : Nasıl çözdüğümü de yazayım belki başına gelen olur. 😀

İnternette sayfalarca döküman okudum. İşlemcinin pdfleri anakartın pdfleri vs. derken herşeyi yaptığm için ssd yi söküp takayım dedim. SSD yuvasına tam oturmamış. yarım milimetrelik bir boşluk kalmış. Vida filan normal. Neyse onu taktım şimdi düzeldi.

Bir el atın genşler 😀

a320m-a anakart ve athlon200ge sisteme 970evo plus bağladım. Biosda görmüyor windowsda da. Anakartın normalde desteği olması lazım. Acaba bir yerlerde ayarı mı var ?

#TeknoYardım #akış #nakış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

240 gb nvme ssd almayı düşünüyorum. fiyatı uygun okuma yazma hızları yüksek model önerilerine ihtiyacım var.

#ssd #akış #taviye #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

turktelekom taahüdüm biter bitmez haber de vermeden 130 lira fatura iteledi. Ben de turknete geçiş için başvurdum. Telekom normalde ikna için 50 defa arardı. aramadılar.

Bu sürecin anlamı abone istemiyoruz oluyor. Sanırım telekomun devri sırasında ne koparsak kardır kafasına girdiler. resmen iğrençlik.

Taahüdü biten durmasın hemen turknete veya başkasına geçsin. Alternatif ne varsa araştırın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tarık KAYA (34) @tarikkaya

  Bende türknet veya milenikoma geçicem.

 • ad33p @ad33p

  Ben 2018 Ocak'ta Türknet'e geçmeden önce 10 küsür yıllık aboneydim. Bir defa bile aramadılar beni de. Son bankalara devir ile başlayan bir şey değildi yani. Toklar ve artık hepsinin gözü mobilin tatlı parasında. Sabit interneti pek sallamıyor.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   20 senelik aboneyim nerdeyse. şu anda 2 tane adsl hattım var. daha önce arıyorlardı. yılbaşından önce etraftakileri aradıklarına şahit oldum. ama yılbaşından sonra artık adsl işini saldılar.

   mobilde de cortlayacaklar. orada da pislik yapıyorlar yatırımları da yok. turkcell az akıllı olsa çoktan batmışlardı mobilde.

 • mcelal @mcelal

  aylardır internet sorunuyla boğuşuyorum. hat değerlerim çok iyi, santrale yakınım, altyapım santralden fiberle mahalleye, oradan sonra yaklaşık 80mt bakır kabloyla eve geliyor. ev içi ağım cat6 ve iç ağda hız problemim yok. zorla eve kadar getirttim ekipleri sonuç olarak ise kotasız internete geçildiği için alt yapının kaldırmıyor olmasıymış. 16mbit hattım 0.5 mbit hızlarda. yer yer 7-8mbit olsa da sadece rakamsal bi değer pratikte yine internet yok derecesinde. ankaraya bildirecekler(miş) yani çözüm noktasında bi adım atılamıyor. 256kbit adsl zamanından veri aboneyiz. kasım ayını bekliyorum taahhüt bitmesi için. biraz iç dökme gibi oldu ama sonuç olarak #turktelekom pişmanlıktır.

Üst edit : Geçiş için başvurdum. 35mbps hız veriyorlar. yeter de artar bile. Cevapları da yazdım. Birilerine yol gösterir.

Turktelekom taahütüm bitti. Ve bana haber dahi vermeden 41 liradan. 130 lira ilk faturamı geçirdiler. Şimdi turknet e geçiş yapacağım. Öğrenmek istediğim birkaç şey var.

1- Mevcut telekom firmasından modem ve cihaz tahütüm var. Buradan gelecek ceza olur mu yoksa sadece kalan taksitleri mi işlerler?
Cevap : Cihazların parasını alacaklar doğal hakları olarak. 584 lira ödeyeceğim.
2- telekoma herhangi bir bildirimde bulunmama gerek var mı? hem telefon hem internet hattı gözüküyor.

Cevap : işi sağlama almak için telekom müdürlüğüne gittim. cihaz parasını ödersin başka bişey yok dediler.

3-Geçiş işlemi kaç gün sürer.

Cevap : Evrakları bana yollayacaklar. Geri gidince geçiş için onlar herşeye başlayacak arada 15 dakika kesinti olur dediler. bu da makul.

4- internet üzerinden başvuru yapacağım arkadaşımın aboneliğini referans kullanacağım. Onu da zaten ben turknetli yaptım. bayağı kişiyi yönlendirdim turknet firmasına.

Cevap : başvuruyu klasik türk usulü telefonla yaptım. Referans işini de çözdük.

#TeknoYardım #turknet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8
 • Pablo Vader @definitive

  Modem ve cihaz taahhüdü için mevcut firmayla görüşün. Genelde o taksitli taahhütlü satışlarda taahhüt süresi dolmadan taşıma yapılırsa peşin ve bazı durumda da epey yüksek bir fatura çıkabiliyor.

 • ad33p @ad33p

  Telekomu arayıp internetimi iptal ettireceğim, cezamı, modem sözleşmem de dahil söyleyin derseniz, size söylerler muhtemelen. Ama modem taahhütü varken hattı iptal ederseniz, taşırsanız, muhtelemen ceza keserler.

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  bizzat telekom müdürlüğüne gittim. yan bina zaten 😀 telekomdan aldığım cihazların bedeli çıktı. Onu kabul edersem kapanabiliyor hattım. dolayısı ile kapatacağım. Zaten her ay taahütsüz kullanımda turknete göre 70 lira fazla ödeyeceğim. üzerine hızım 16mbps olacak. bir de turknet ilk ay ücretsiz olacak. dolayısı ile telekomda durmamın anlamı ve gereği kalmadı.

  zaten turknetçi abiyi sevdim. Teknoseyirde ve dh de konuşmaları samimi geldi. kota erkenden kalktı. geçiş süreci kısa sürerse bal kaymak olacak.

Ceptelefonu fotoğrafçılığı... general mobile gm 8 go...

fotoğraf watsup yüzünden bayağı bir bozulmuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen hafta iRacing oynayasım tuttu. Athlon 200GE işlemcinin dahili GPU su Vega 3 Kesmedi tabii. Bir ara vitesten attım sıfır Rx 470 alacaktım. Bütçeyi çok aşmayayım dedim. Malum iRacing zaten çok külfetli bir simmulasyon. Bir pist zaten 80 lira.

Netice itibari ile araştırırken RX460 da karar kıldım. Ama nasıl RX 460 ? HB sitesinde satılıyor. 380 lira fiyatı var. HP için OEM olarak MSI tarafından üretilmiş. Üzerinde HP bios yüklü. Hatta yorumlarda MSI biosu yüklenebildiği filan yazılmış. Shaderları açık vs yazıyor.

Kartı aldım. Ankaradan geldi. Shader açma muhabbeti hikaye. Ben biraz kurcaladım. Shaderlar açık olarak çalıştırmak dertli iş. Zaten testlerde de 2-3 fps fark olduğu yazıyor.

Sonuç : Kart güzel. 1030un 3/2 parasına alınıyor. Hatta daha da ucuz. Ve gayet güzel iş yapıyor.1050 ayarında perfmans var. İracing de hemen hemen full ayarlarda 2560 x 1080 çözünürlükte 90 fps verdi. asetto corsa ve ETS yine benzer şekilde. Monitörünüz Full HD ve daha altında ise düşünmeden alabilirsiniz. Isınma ses yapma filan yok. güç girişi gerektirmiyor. PCİ express 3,0 8x ile çalışıyor. 2x 8x olarak crossfire yapılabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

mame romları için sağlam site yok mu? 43 gb lık bir torrent buldum onu indiriyorum şu anda.

şöyle birkaç tane rom lazım. hori arcade stick de aldım 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telekom AKN yi kaldırmış hızım 22mbps. 4k video izleyemiyoruz orası ayrı konu 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9