ender3

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kısmetse bu hafta 3D yazıcı alıcam. Şu anda gördüğüm F/P olarak creality ender çok mantıklı. Daha çok ABS materyal basıcam. Bütçe 1500 lira civarı çok mantıklı modeller olursa 1800 e kadar çıkıcam. Yurtiçinden almayı düşünüyorum. Çin den hem bekleyemem hem de binecek vergilerle daha pahalıya gelebilir.

Tavsiyeleriniz nelerdir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Pek çok kişi GoT 0803 için çok karanlık demiş. Açıkçası iş yerindeki pc de izlediğimde ben de parlaklığı çok açmıştım. Evde izlediğimde ise hiç şikayet etmedim.

İş yerinde izlediğim sürüm 3,6 gb filandı. Evde izlediğim sürüm ise 4,6 gb gibi bişeydi. Dizinin yönetmeni de sıkıştırmadan kaynaklı sorunlar var demiş. Benim izlediğim versiyonların tamamında karanlıkta geçişler çok kötüydü. Burada bariz bir sorun olduğu belli. Eğer bluray veya sıkıştırması az başka bir versiyon olursa onda daha da net izlenir sanırım.

Bir diğer konu izlenen tv etken olabilir. Benim izlediğim tv 2008 model 720p Sony tv. Üstelik giriş seviyesi. Ancak evime gelen bir çok kişi bizim tv nin çok iyi görüntü verdiğinden bahseder. Samsung un veya Sony nin üst seviye tvleri olsa daha da iyi bir görüntü alınırdı.

Ancak herkes gibi benim de katıldığım konu illa ki 10gb lık mkv + 10 bin liralık tv ile mi izleyelim bir diziyi sorusu var.

Bu arada ben bölümü genel olarak beğendim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

3 boyutlu yazıcı ile basılmak üzere basit tasarımlar yapmayı düşünüyorum. somun veya cep telefonu dock u gibi.

Fazla kafa karıştırmayan basit bir program öğrenmem lazım. Temel seviyede photoshop bilgim var. Onun haricinde pek anlamam bu işlerden. Ne tavsiye edersiniz ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Edit : hepsiburada.com üzerinden aldım. Oraya her türlü çamur yapmışlığım var beni üzmediler şimdiye dek.

Cevaplar için teşekkürler.

plüs üyelik de yaptım kendime 3 aylık. 1 kişiye de hediye edebilirim 1 aylık olanından 😀

CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Kırmızı DDR4 3000MHz CL15 Dual Kit...

CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Kırmızı DDR4 3000MHz CL15 Dual Kit yüksek hızlı ram uygun fiyat ve taksit taksit seçenekleriyle ITOPYA'da.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yarın Tek 8gb veya iki adet 8gb ddr4 bellek alma niyetim var. 3000mhz ile 3200mhz arasında kararsız kaldım. Tek modülde 70 lira civarı çiftinde 150 lira gibi fark var. Ve bu fark benim için önemsiz değil. Normalde işlemcim intel olsa hiç düşünmem bile. 3000 alır geçerim. Ancak R3 2200G kullanıyorum. Ekran kartım Rx580.

Özellikle ryzen kullanan arkadaşlar ne der bu konu için.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım

Sisteme işlemci değişikliği iyi gelir diyerek Athlon 200Ge söküp R3 2200G taktım sistem açılmadı. Daha doğrusu Power açılıyor Bip sesi yok. Biosu filan resetledim olmadı. Sonra Athlon u geri taktım yine aynı. Fanlar dönüyor anakartın ışıkları yanıyor ama bipleme yok. Görüntü de yok.

Hazır çalışan sistem pert oldu.

Anakart Asus prime a320m-a
işlemci athlon 200ge ve ryzen 2200g
ramler adata xpg flame 2400ghz
vga rx 580
power fsp 750 watt

bios en son sürüm. hazır çalışan sistem zaten.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çözüldü : Nasıl çözdüğümü de yazayım belki başına gelen olur. 😀

İnternette sayfalarca döküman okudum. İşlemcinin pdfleri anakartın pdfleri vs. derken herşeyi yaptığm için ssd yi söküp takayım dedim. SSD yuvasına tam oturmamış. yarım milimetrelik bir boşluk kalmış. Vida filan normal. Neyse onu taktım şimdi düzeldi.

Bir el atın genşler 😀

a320m-a anakart ve athlon200ge sisteme 970evo plus bağladım. Biosda görmüyor windowsda da. Anakartın normalde desteği olması lazım. Acaba bir yerlerde ayarı mı var ?

#TeknoYardım #akış #nakış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

240 gb nvme ssd almayı düşünüyorum. fiyatı uygun okuma yazma hızları yüksek model önerilerine ihtiyacım var.

#ssd #akış #taviye #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

turktelekom taahüdüm biter bitmez haber de vermeden 130 lira fatura iteledi. Ben de turknete geçiş için başvurdum. Telekom normalde ikna için 50 defa arardı. aramadılar.

Bu sürecin anlamı abone istemiyoruz oluyor. Sanırım telekomun devri sırasında ne koparsak kardır kafasına girdiler. resmen iğrençlik.

Taahüdü biten durmasın hemen turknete veya başkasına geçsin. Alternatif ne varsa araştırın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tarık KAYA (34) @tarikkaya

  Bende türknet veya milenikoma geçicem.

 • ad33p @ad33p

  Ben 2018 Ocak'ta Türknet'e geçmeden önce 10 küsür yıllık aboneydim. Bir defa bile aramadılar beni de. Son bankalara devir ile başlayan bir şey değildi yani. Toklar ve artık hepsinin gözü mobilin tatlı parasında. Sabit interneti pek sallamıyor.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   20 senelik aboneyim nerdeyse. şu anda 2 tane adsl hattım var. daha önce arıyorlardı. yılbaşından önce etraftakileri aradıklarına şahit oldum. ama yılbaşından sonra artık adsl işini saldılar.

   mobilde de cortlayacaklar. orada da pislik yapıyorlar yatırımları da yok. turkcell az akıllı olsa çoktan batmışlardı mobilde.

 • mcelal @mcelal

  aylardır internet sorunuyla boğuşuyorum. hat değerlerim çok iyi, santrale yakınım, altyapım santralden fiberle mahalleye, oradan sonra yaklaşık 80mt bakır kabloyla eve geliyor. ev içi ağım cat6 ve iç ağda hız problemim yok. zorla eve kadar getirttim ekipleri sonuç olarak ise kotasız internete geçildiği için alt yapının kaldırmıyor olmasıymış. 16mbit hattım 0.5 mbit hızlarda. yer yer 7-8mbit olsa da sadece rakamsal bi değer pratikte yine internet yok derecesinde. ankaraya bildirecekler(miş) yani çözüm noktasında bi adım atılamıyor. 256kbit adsl zamanından veri aboneyiz. kasım ayını bekliyorum taahhüt bitmesi için. biraz iç dökme gibi oldu ama sonuç olarak #turktelekom pişmanlıktır.