Havale ile Plüs üyelik nasıl oluyordu ?

Havale nereye yapıyoruz ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gran Turismo Sport aldım bugün. Hepsiburada da satılanlar bundle olarak satılan türden. oyüzden ucuz. 24 gb güncelleme istediği için sadece sınırlı bir kısmı oynadım.

Ben aslında gran turismo sporttan umudu kesmiştim beklentim çok düşük olarak açtım oyunu. Fakat KAzu reis bildiğin sıfırdan oyun yapmış. GT 5 ve 6 ile hiç alakası yok. Hayretler içinde kaldım. Kasıtlı olarak bazı Arcade öğeler katılmasaymış safkan simlerin canına okuyacak potansiyel var.

Nedir bu arcade öğeler? Menüler ayarlar her yer olabildiğine basit düşünülmüş. Basit ama gerçekçilikten çok uzak değil.

Sürüşte dualshock kullananlara yönelik bazı göze batan basitlikler var. Malum oyunu alanların tamamına yakını DS ile oynuyor. Direksiyon kullanan az. Ancak direksiyon kullanıp asistlerin tamamını kapadığınızda gerçekçilik çok güzel. Tek sıkıntı adam sizi gelip DS ile geçebilir. Siz hell & toe kasın istediğiniz kadar.

Çarpma durumlarında arcade tarzı yola devam ediyorsun. oval pistte özellikle duvara sürte sürte kaptır git. Buna benzer casual oyuncular için fizik dışı işler var.

Oyuna bir mode koyup bunların tamamını kapattırsa GT serisi Project cars veya Asetto ile değil iracing ve Rfactor ile kıyaslanacaktı. Cidden yazık etmiş.

Bence fizik olarak Assetto ve project cars 2 den çok çok ilerde oyun. Oval pistte bildiğin başım döndü. Sanki G kuvveti yermiş gibi hafif yan yatıp kasıldım. Ve arabanın ağırlığı kollarımda sanki.Ayrıca virajlarda aracın kaportası yere sürtüyor onu bile hissediyorsun. Hissiyat olarak çok ilerlemişler.

Hesapta kısa tutacaktım ama heyecanlandım. Bir detaylı inceleme yazısı hatta video çekebilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

PS4 oyunları satıyorum
Horizon zero down
uncharted 4
god of war III

Ambalajı açılmamış sıfır oyunlar.

3 tanesi 150 lira veya tanesi 55 lira şeklinde. düşünen varsa kaçırmasın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ali Mali @mali5481

  hepsini oynayıp sattım, yoksa alırdım

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   Benim tarzım değiller yoksa hepsi şahane. Gran Turismo için PS4 aldık bizde. ziyanlık başka bişey değil.

  • Orcun @orcun

   @ilkercom Bir oyun için konsol lüks ama diğer oyunlarına da ilginiz olması lazım. Yani ben sadece gt oynuyacaktım başka hiçbir oyun umurumda değil dediğinizde konsol baya lüks bir cihaz oluyor.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @orcun Bir bakıma doğru. Ama araba yarışları oynuyorum genelde. Aslında PC ye oyun almasam yine çok saçma değil. Bir ekran kartı şu an zaten 2000 lira. Assetto corsa ve project cars PS4 de var neticede.

   İlerde belki Fifa oynarım. Bu oyunlar da satılmazsa zamanla açar oynarım belki. Güzel oyunlar neticede.

  • Orcun @orcun

   @ilkercom Şuan tabi öyle bir devirdeyiz ki konsol hertürlü mantıklı gelmeye başladı. 700 liraya 2. el ps4 al yeni nesil oyunların hemen hemen hepsini oynarsın. Ha paran yoksa sıfır oyuna gidersin kardeşlikle hesap alır onla oynarsın. 20-50-60 liraya tonla oyunlar var. GTA 5 bile ben 50 liraya almıştım hala oynuyorum. Geçen monster hunter world’ü 60 liraya aldım oynuyorum. Witcher 3 mesela 40 liraya almıştım oynadım bitirdim millet ay kartım yetmiyor nabacam diyorken biz oynuyorduk. Keza sıfır kutulu da 160 liraya almıştım ama ilk zamanlar türkçe değildi aynı paraya sattım, bekledim ne zaman ki tr altyazı geldi öyle aldım. Oyunlarda daha önceden analogla hakimiyet geçmişiniz yoksa zorlar. FPS mesela çok zorlar, tps biraz daha iyi gow falan zaten çok kolay. Tavsiyem aç god of war’ı mutlaka oyna bitir. Hadi horizon uncharted neyse de gow efsane sayılır.

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  Aynen öyle şu an ekonomik olarak ps4 çok çok iyi.

  Dediğin gibi 2. el ps4 700 sıfırı 1000 1100 lira. oyunları ikinci el 40 50 lira. bak görüyon 3 adet AAA+ oyunu 150 ye satamıyoruz.

  Fifa 18 şu anda psn de dijital 90 lira. Oyunları çıkar çıkmaz alıcam dersen her türlü zarar. Ama ps4 de ikinci el geri satma şansın vs derken resmen kuşa dönüyor. Bir de korsan ayağı var ama ben ilk ps 1 i bile 3 sene orjinal oynadım. sonradan korsana çevirdim ona da pişman oldum.

  Ps3 ü ilk aldığımda GT5 için aldım. sonradan killzone ve fifa 11 ile kullandım. sportcahampions singstar filan derken toplasan 10 oyun ancak aldım.

  killzone 3 ve GT 5-6 ile ömrünü yedim konsolun. bunda da Gt sport ve ucuza bulursam fifa ile bitiricem.

  oyunlar 1 haftaya satılmazsa zaten bi daha satmam. 50 liraya sıfır oyun hiç kimse satmıyor.

  ps4 ayarında grafik ile oyun için en az 1060 almak lazım. 4000 liralık pc yerine 1000 liralık makina bence çok avantajlı. Allahtan ps4 ile mining yapmaya sıcak bakmadılar yoksa durum kötüydü.

Merhabalar ;

Arduino üzerinde biraz tecrübesi olanlardan bir yardım rica edicem.

http://www.isrtv.com/forums/topic/13189-diy-g25-shifter-interface-with-h-pattern-sequential-and-handbrake-modes/

Linkteki projeyi yapmak istiyorum. Teensy 2,0 kullanmış. bunun yerine teensy LC gibi bir muadil veya arduino klonu daha ucuz bişey kullanılabilir mi?

Olay USB kontrolcüsünde sanırım.

Hatta bir baba yiğit bana yapıp teslim edebilirse daha makbule geçer. Tabii ücreti mukabilinde. Lehim işine elim yatkın değil.

DIY G25 shifter interface with H-pattern, sequential and handbrake modes

A few weeks ago my son switched from his old G25 wheel/shifter combo to a brand new Thrustmaster TX + F1 addon wheel. In the process he lost the G25 shift...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teensy geliştirme kartı kullanarak Logitech G25 vitesini standalone olarak çalıştıran kişiler var. Acaba komple bir sistem kurup G25 in yanmış anakartının yerine kullanmak mümkün olur mu?

Arduino ya direksiyonun sensötlerini vs girip pedal vites komple çalıştırmak. Böyle bir fikir var aklımda. Hem atıl duran G25 i hayata geçiririm hem de bi yerlerden bu arduino işine başlamış olurum.

Konu hakkında fikri olan?

#arduino #arduinokodlama

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mehmet Özcan @ozcanm

  Yapılır bence uğraşılırsa. Arduino için yazılmış joystick firmware’lar var(Bknz: UnoJoy). Asıl iş zaten direksiyonun sistemi. oradan encoder’lar okunup iş görür yapılabilir. Vites işi birkaç switch ten ibaret. Onun da sistemi varsa çok kolay olur. Pedallarda da genelde potans oluyor o da direk kullanılabilir.Bir tek Force feedback olayı sıkıntılı olur bence 🙂

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   cevap için teşekkürler. Elimde zaten bir G25 set var. Kontrol boardı bozuk. Vites komple set olarak mevcut ve çalışıyor. Pedal da aynı. Ancak Anakartı arızalı olduğu için PC bağlantısı yok. Direksiyonun da encoderi forcefeedback motoru filan hazır zaten. Anakartın işlevini görecek bir sistem kurmak istiyorum.

  • Mehmet Özcan @ozcanm

   @ilkercom Ben daha önce UnoJoy adlı firmware/kütüphane ile birkaç deneme yapmıştım. Dediğim gibi arduino ile yapılabilir iş görecek şekilde. forcefeedback motorunu da sürersin ama onun düzgün iş yapması için oyundan gelen veriler vs gerekir sanırım orijinal boardda vardır da arduino ile olur mu emin değilim. UnoJoy desteklemiyor da olabilir FF’i. Ama belki başka bir kütüphane daha vardır araştırmak lazım. Hobi için güzel bir proje bence 🙂

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @ozcanm ya birileri illaki yapmıştır. bu cihazlarda anakart arızası en sık görülen iki arızadan birisi. Aslında anakart sadece encoderleri görmüyordu. sonradan kurcalarken kartı komple yaktık.

   Bi çeşit sürücü program gibi bişey lazım. 100 200 bütçe ile olabilir bişey gibi geliyor bana.

logitech G25 G27 kullanan varsa haber versin. önemli bir haber var.

Fren modu yaptım. Yayı değiştirip daha gerçekçi fren hissiyatı oluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9