Bir inceleme yazısı yazmıştım. Üzerinde çalıştığım için taslak olarak kaydettim. Bir word dosyasına yedeklemeyi de unuttum. 6 saatlik yazı gitti. Kayıtlı taslaklarda da gözükmüyor :S

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#teknoyardım
Amd yeni sürücü çıkarmış. Dlss rakibi teknolojiler vs. Normalde her çıkan drivere atlamam. Ancak buna whql yazmışlar. Ve gelen teknoloji önemli. Güncelleme sırasında yeniden başlattı. O sırada ekran bozuldu. Çizgi çizgi oldu ve renkler bozuk. Güvenşi modda geri yükleme yapayım dedim, klavye çalışmıyor. Bir şekilde geri yükleme yaptım. Ancak klavye gitti.
Klavyem steelseries apex pro 😢 factory reset de olmuyor. Böyle bir rezillik yok arkadaş.

Şimdi derdimi kime anlatayım. Klavyenin fatura nerde bilmiyorum. Muhtemelen garanti de bitti.

Çözdüm : Göbeğimden işedim ama çözdüm.

PC de DDU ile eski sürücüyü kaldırdım. Klavye katiyen çalışmadığı için güvenli moda alamadım. Ancak bir şekilde yeni görüntü sürücüsünü , ardından çipset sürücüsünü kurdum.

Akabinde komut istemcisine "SFC /scannnow" komutunu girdim. Usb host kontrolcülerini kaldır dedim. tabii bu sırada mouse da gitti 😀 power tuşuna basınca kapanacak şekilde ayarlı pc zaten. 2 - 3 defa bastım kapattı. açma tuşuna basınca açıldı ve klavye direkt olarak katif oldu. sırayla bütün usb aygıtlarını yeniden kurdu. Şimdilik düzeldi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Bütçe maksimum 3000 tl olacak şekilde telefon tavsiyesi olursa sevinirim. Bir tanıdık çocuklara alacak 2 adet birden alınacağı için 3000 er lira bütçe koymuş. hatta daha az olursa makbul olur.

Ben redmi 9c buldum model olrak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım
Sıfır anakart : gigabyte B450m s2h v2
Sıfır işlemci Ryzen 3 1200 tray
Sıfır ram corsair venganence 3000mhz

sistemin geri kalan psu ekran kartı gibi bileşenleri zaten hazırda vardı. Psu 600 watt fsp marka

Normalde anakart üzerinde ışıklar yanması gerek onlar yanmıyor. psu eğer yeşil siyah kablo üzerinden açarsam açılıyor. onda sorun yok. Ama anakart üzerinde ışık mışık yanmıyor. açılmıyor da.

Ben sorunu anakart kaynaklı görüyorum. Sizce ram veya cpu dan olma ihtimali var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#ikinciel #TeknoYardım

Elimde bir kaç tane modem var. ( Ne hikmetse atıyorum satıyorum yine çoğalıyorlar )

Bir adet Turknet den alınmış ; Zyxel VMG3625-T50B var. İşyerimde ki hattı iptal edince hiç kullanmadım. Kargo paketi bile açılmadı diyeyim anlayın.

Bir Adet Turk Telekomdan alınma ; Zyxel VMG3312-B10B Bunu bir arkadaş verdi al işine yarar gibisinden. Sıfır gibi duruyor. Ambalajından çıkmamış. Ama evveliyatını bilmiyorum. Kutu içeriiği tam. Kablolar filan sıfır.

Bir adet de Airties adsl modem mevcut. O bayağı kullanılmış. Kendi kutusu da yok. En kötü olarak 4 port çoklayıcı olur.

Sizlere sormak istediğim. Bunları satmaya kalksak kaça gider. Bir de eve huwai veya xiaomi wi-fi 6 router koyma niyetindeyim. Onun yerine En üstteki zyxel modemi mi kullansam. Neticede 5ghz bandında iş yapar.

Almaya niyetli varsa uygun fiyatta anlaşırız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#mining Amd kartlarla Nvidia kartlar aynı sistemde çalışıyor mu ? Yoksa 2. bir rig mi kursak daha mantıklı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9