Telefon değiştirdik ve en çok canımı sıkan konu jak girişinin olmayışı, type c dönüştürücü aldım ama ses kalitesinde bariz düşüş oldu. İşin kötüsü yeni tarz kulaklıkları kullanamıyorum.(Kanal içi denilen ve uçları silikonluları kastediyorum.) Hem type c hem eski usul iyi bir kulaklık bulmak imkansız gibi duruyor. Gerçekten iyi bir kulaklık bilen varsa önerilere açığım. Yurtdışı bile olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir şey yazmaya gerek var mı?

Madem mekan kapanıyor. İlk gönderimi tekrar paylaşıyım dedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Ve Çorlu Hava Meydan Komutanlığı macerası biter. Ayrılmadan Tb3 ün ilk uçuşunu görmek güzel oldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Acemi bitti. Pazar günü Çorlu Hava Meydan Komutanlığı serüveni başlıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

6 Mayıs Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 12

Immortals of Aveum sistem gereksinimleri
Yeni gelecek oyunların gereksinimlerini takip etmek yeni hobim oldu. Bu sefer 32gb ram istemiyorlar ama ekran kartı ve işlemci gereksiniminin yine maşallahı var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13

Az önce televizyonda Akademisyen görünce biraz dinleyim dedim. Eğer bu akademisyen ise ben Ordinaryus falanım. Dedikleri hakkında örnek verip durduk yere ban yemeyim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

The Lord of the Rings: Gollum sistem gereksinimleri açıklanmış. Yüzüklerin efendisi oyunu yapalım diye kimsenin oynamayı düşünmeyeceği bir karakteri seçmek enteresan bir zevk. Bekleyen fazla kişi yoktur. Zaten bu gereksinimleri gördükten sonra iyice azalır. Last Of Us gibi beklenen bir oyun olsa ortalık yıkılırdı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Fanboyları alır oynarlar. Sonra 2 saat dolmadan iade ederler forumlardada överler. 😀 bunları saybırpankta gördük yani, herif almış iade ediyor geliyor forumda övüyor. Ya güzel oyunda işte benim sistem kaldırmadı bug vardı temizlensin geri satın alıcam ya çok güzel alın bence falan gibi diyorlardı.

  • N Ziya Çeliksu @ziya-celiksu

   Adamlar oyunu düzeltemeyeceklerini görüp bitmeden kakaladılar. Kitleyi düşününce bu kadar tepkiye yine şükür noktasında geldim. Ben Cyberpunktan çok Witcher 3 güncellemesine sinirliyim. Herifler çalışan oyunu bozdu. En son çıkan güncelleme ile ancak oynanabilir seviyeye geldi.

 • anıl @anil_

  Artık böyle olacak gereksinimler bence. UE5 geliştiricisinin dediği şu şekilde Vram'ler ile ilgili:

  https://twitter.com/HardwareUnboxed/status/1643410067524567040

  32 gb bellek de standarta bağladı zaten.

  • N Ziya Çeliksu @ziya-celiksu

   Bu Vram den falan bağımsız bir felakete benziyor. 3080 ile 2k da ultra bile değil yüksek ayarlarda dlss açarsan 60fps diyor. Oyun güzel görünse yine kabul ama aşırı standart bir görselliği var.

  • anıl @anil_

   @ziya-celiksu The Last of Us Part 1 de böyle. Diablo 4'ü 16 gb bellek ile oynadım. 32 olsa daha iyi olacakmış gibi geldi bana ki açık dünya oyun değil mesela Diablo 4. Yeni oyunlar böyle maalesef. Şımarıklar kaynak kullanımı konusunda ama yapacak bir şey yok.

 • Arasaka @protego

  Bu tip sistem gereksinimlerine alışmamız gerekiyor artık sanırım. Çıkan her yeni AAA oyunda aynı muhabbet dönüyor. 1080p medium'da 2060 demiş. 4 sene öncesinin alt/orta seviyesi kartı. Gayet normal değil mi? Önerilene 2K High ayarda RT açıkken 3080 demiş. Eh bu da normal. Ray Tracing işi sadece güncel en üst seviye kartlara özel bir şey. Bence buradaki hata sistem gereksinimlerine RT'yi karıştırmaları. 32gb ram de artık standart oldu kabullenmek gerekiyor, insanlar ram'e niye bu kadar direndi zaten hiç anlamadım. Sistemin en ucuz yükseltilen parçası ve neredeyse 10 yıldır 16gb ram hayatımızda zaten. Sonsuza kadar 16 gidecek hali yok ya