CANON PowerShot SX270 HS Kısa İnceleme

20x zoom, 25 mm geniş lens

25 mm ile kadraja daha fazlasını sığdırın ya da 20x optik zoom ile uzaktaki hedeflere yaklaşın. ZoomPlus ile çift zoom gücünün keyfini sürün. ZoomPlus, geleneksel dijital zoom'a kıyasla daha çok görünebilir ayrıntı ve keskinlik sunan gelişmiş bir zoom teknolojisidir. Kompakt gövde sayesinde gittiğiniz her yerde, değerli anılarınızı kaydedebilirsiniz.

HS Sistemi: 12,1 MP CMOS, DIGIC 6

HS Sistemi, düşük ışıkta harikalar yaratır, bu sayede flaş veya bir tripod kullanmadan anın gerçek atmosferini yakalarsınız. Gelişmiş DIGIC 6 işleme özelliği ve yüksek hassasiyetli 12,1 Megapiksel CMOS sensörü ISO 6400'e kadar her durumda olağanüstü bir görüntü kalitesi sunar.

Intelligent IS, Gelişmiş Dinamik IS

Intelligent IS, tüm fotoğraf ve videolarınızın tam zoom yapıldığında veya düşük ışıkta çekildiğinde bile keskin ve ayrıntılı olmasını sağlamak için kamera sallanmasıyla mücadele eder. Gelişmiş Dinamik IS sayesinde çok çeşitli kullanıcı hareketini etkili bir şekilde telafi ederek çarpıcı, sabit ve gerçekçi filmler sunar.

Full HD filmler (60 kare/sn)

Optik zoom ile 60 kare/sn'de anında stereo kalitesinde pürüzsüz, şaşırtıcı derecede gerçekçi Full HD (1080p) filmler kaydetmek için film düğmesini kullanın. MP4 desteği sayesinde taşınabilir cihazlarda kolayca oynatma ve paylaşma olanağı sunar.

7,5 cm (3,0 inç) PureColor II G LCD

Mükemmel görünürlüğe sahip, yüksek kaliteli, geniş ve dayanıklı LCD ekran sayesinde menüde zahmetsizce gezinebilir, kolayca çekim yapabilir ve çektiklerinizi paylaşmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Hibrid Auto; Smart Auto

58 değişken (film için 21) arasından en uygun ayarları seçen Smart Auto ile çaba sarf etmeden harika fotoğraflar veya filmler çekin. Hibrid Auto, Smart Auto ile fotoğraf çekmenizi ve her çekimden önce 4 saniyelik bir film klibi çekerek bunları eğlenceli bir HD (720p) film halinde birleştirmenizi sağlar.

Manuel, Av ve Tv modları

Deklanşör hızı ve diyafram üzerinde yaratıcı kontroller sağlayan Manuel modları (Tv, Av ve M) kullanarak farklı efektler deneyin.

Yüksek hızda çekim

Yüksek Hızlı Seri Çekim ile olağanüstü hızlı hareketleri yakalayın veya Süper Yavaş Çekim Film ile hızlı hareketleri muhteşem bir şekilde yavaşlatın.

Özellikleri sıraladıktan sonra başlayalım.

İlk defa fotoğraf makinesi kullanacaklar.Karşımıza ben bu işi temelden öğrenmek istiyorum diyenlere göre bir makine çıkıyor.Basit kullanımı sayesinde çabuk alışıyorsunuz.Manuel mod ise size iso...diyafram...enstantane gibi özellikleri ayarlamanıza olanak sağlıyor.Kısa bir yazı olacağı için gayet sade anlatmaya çalışacağım...Taşınabilirlik için üretilmiş bir makine olduğu için o konuda sıkıntı çekmiyoruz.Ekran başaralı sayılabilir ama güneş ışığında biraz zorluk çekebilirsiniz.Batarya konusu ise biraz sıkıntılı...makine açık bir şekilde geziyorsanız 1 saatten kısa sürede pil bitecektir videoda ise1080p de 20 dakika kayıt alabilirseniz şanslısınız. Zoom yeteneği güzel ama netlik için biraz beklemeniz gerekiyor.https://www.youtube.com/watch?v=p9DCTQ_y6Y4

Fotoğraf performansı her şeye rağmen bu fiyat aralığı için çok iyi(Buraya yükleyince kalitesi yüksek miktarda düşecek ama)

Video konusuna gelince...evet 1080p 60 fps kayıt yapabiliyor...evet ağır çekim modu var... ama 1080p nin kalitesi evet yeterli...özellikle açık alanda iseniz tatmin oluyorsunuz.Karanlıkta maalesef "tırt"...ses hepinizin malumudur sıkıntılı...rüzgar gürültüsü...çatlamalar...patlamalar falan...ağır çekime gelirsek laf olsun diye konmuş. Görüntü kalitesi o kadar düşüyor ki...lanet olsun böyle işe diyebiliyorsunuz...bari ümit vermeseydin...Toparlayacak olursak.Bu fiyat için gayet ortalama bir makine...özelliklere baktığınızda gözünüze güzel görüken şeyler pratikte "tırt" olabiliyor.Ben makineyi 1 yıl önce 400 tl ye almıştım.Maalesef şuan 520 lira civarında...Video bana nadiren lazım oluyor.Ben hızlı ve kaliteli fotoğraf çekmek istiyorum diyenlere göre bir makine

Not

Fotoğraf Kalitesi 9

Video Kalitesi 7

Tasarım 8

Ağır Çekim Lafını bile etmeyelim

Batarya 5

BeğenFavori PaylaşYorum yap