Felaket şekilde Nintendo 3ds’e sarmış durumdayım. Öyle ki Ps4’ü bile açmıyorum evde. Elimde ilk nesil 3ds’in beyaz olanı var. İlk fırsatta New Nintendo 3ds XL almayı planlıyorum. Bilmeyenler için söyleyeyim, cihazdaki dokunmatik ekran kapasitif bile değil, bildiğiniz basmatik 🙂 Yani ilkel teknoloji. Donanım olarak da fazlasıyla zayıf cihazlar.

Ama işte bu konsolda oynayabileceğiniz oyunların hiçbiri 4000 liralık cep telefonlarında yok.
-Pokemon X & Y
-Pokemon Alpha Sapphire & Omega Ruby
-Pokemon Sun & Moon
-Pokemon UltraSun & UltraMoon
-Monster Hunter 3, 4, Generation, Stories
-Super Mario 3d Land
-Super Mario Bros
-Zelda: Ocarina Of Time
-Zelda: A Link Between Worlds vs. vs.

Sadece 3-4 oyunu bile konsol aldırtır. 🙂

El konsolu isteyen arkadaşların şiddetle Ps Vita’dan uzak durmalarını ve Nintendo konsollarına yönelmelerini tavsiye ediyorum. #nintendo3ds

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12

Granturismo 6’dan sonra Granturismo Sport bir oyun bile değil. Hikaye modu gelince gaza gelip almıştım. Felaket şekilde pişmanım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Talha Aynacı, Konsol Oyun’dan ayrılmış. Son videolarını paylaşmışlar. Dost Kayaoğlu kanalda devam edecekmiş. Talha da bir dikiş tutturamadı gitti. Halbuki oyun dünyasının en değerli insanlarından biri. Kendi kanalında son yayınladığı 90’lardan bahsettiği videosu da efsaneydi. #KonsolOyun

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Arkadaşlar Gold’dan alışveriş yapmalı mıyım? Sanki bir ara sıkıntılı bir süreç geçiriyorlardı. Şu an durumları nedir? Bilgisi olan varsa çok makbule geçer.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 16

Eksik içeriğinden dolayı asla almam dediğim Granturismo Sport’u hem Ocak ayı indirimlerinde hem yarı fiyata düşmesi hem de senaryo modunun güncelleme ile eklenmiş olması sonucu almış bulunmaktayım.

Önce oyunu açıp biraz oynayıp kapattım. Daha sonra tekrar oynamak istediğimde sunucuya bağlanamadığım için hiçbir şekilde oynayamadım. Çünkü online olmazsanız oyunun çoğu özelliği hiçbir şekilde çalışmıyor, hem de bu çalışmayan özelliklerin bazılarının online oyun ile hiçbir alakası yok. Çalışan 1-2 tane özellikte ise ilerlemelerin HİÇBİRİ kaydedilmiyor! Oyunda tamamen online olmak zorundasınız. Yalnız yanlış anlaşılma olmasın, benim internet bağlantımda sıkıntı yok. Granturismo’nun sunucularındaki sıkıntı yüzünden bunlar başıma geldi. Yani sorun benden bile kaynaklı değil.

Tabi ki bu durumda oyun bize mükemmel bir çözüm sunuyor. Böyle bir durum ile karşılaştığımız zaman oyundan çıkmayıp (yani konsolu kullanmayacağız) konsolu uyku moduna alıp ara ara kontrol edip sunucuya bağlanmasını bekleyecekmişiz 🙂 Neyse ki böyle bir çözüm var da içim rahatladı. Fazla dahice bir çözüm.

Kusura bakmayın ama ben böyle işin gelmişini geçmini seveyim!!! #GranTurismoSport

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 30

Granturismo Sport’a ekstra tek kişilik hikaye modu falan geleceği söyleniyordu. Oyun şu an ciddi indirimde. Normalde almayı düşünmüyordum ama eğer bu özellik geldiyse almayı düşünüyorum. Var mı haberi olan?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar merhaba. Sizlere bir konuda danışmak istiyorum. Evimin yanında bulunan apartmanın ilk katının üstünde (teras gibi düşünün) bir jeneratör (apartmana ait) var ve gece yarısı bile elektrik kesilse devreye girip aşırı miktarda ses yapıyor. Özellikle yaz aylarında pencereler de açık olduğu için resmen sabaha kadar uykusuz bırakıyor. Gün içinde olursa sorun etmiyorum tabi ki, benim derdim gece.

Sizlere sorum şu, adamların mutlaka jeneratör bulundurma hakkı vardır ama o kadar gürültü yapma hakları var mıdır? Eğer hakları yoksa bu durumu belediyeye mi yoksa polise mi şikayet etmek gerekir? #yardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12

Horizon Zero Dawn’ı bitirdim. Yaklaşık 55 saat gibi bir sürede tamamladım oyunu. Çünkü tüm yan görevleri yapmaya çalıştım. Yoksa 20 küsür saatte biterdi sanıyorum. Oyun öyle ya da böyle ağzımda hoş bir tat bıraktı. Robotların zayıf noktalarını tespit edip onları teker teker parçalamak çok keyif vericiydi. Muhteşem grafikler ile de birleşince o devasa robotları yok etmek güzel bir tatmin duygusu verdi oyun boyunca.

Oyunun eksi yönleri de Aloy’un aşırı hantal olması ve büyük robotların saldırılarının tamamına yakınından kaçamaması çok sinir bozucu. Gerçi güçlenip yetenek ağacını geliştirdikçe oyun bayağı rahatlıyor. Ayrıca o meşhur efsanevi zırhı da aldım ama oyun çıktıktan sonra güncelleme ile gücünü o kadar azaltmışlar ki, hiç de aldığım için öyle büyük bir haz yaşatmadı bana.

Playstation 4 sahipleri mutlaka oynasın derim. Ama öyle kesinlikle yılın oyunu olmayı bırakın, aday bile gösterilmesi saçma sapan bir durumdu. Bildiğin Far Cry 3 devşirmesi bir oyun sonuç olarak. #HorizonZeroDawn #ps4

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 18
 • raw @raw

  Murat abinin neden bu kadar beğendiğini hala anlamadım. 😀 Oyun çok ruhsuz sanki yürüme simülasyonu gibi, ne robotlarda ne de karekterlerde canlılık hissi var. Vuruş hissi falan desen onda da bir şey yok.

 • Omer @omer_

  Oyunun hikayesini ben çok beğendim, yan görevleri de yaparak aşağı yukarı sizin süreniz gibi bir saatte bitirdim.
  Far Cry serisinin hikayeleri bana saçma geliyordu mesela ben o yüzden onları oynamadım, albenisi yoktu benim için.

  Oyunda bana saçma gelen iki şey biraz spoiler olacak, enfekte olmuş/hacklenmiş bir robotun biyolojik bir organizmayı karşıdan sömürmesi güç elde etmeseydi. Bir de şu final robot arkadaşın kırmızı enerji dalgası gibi olan ne olduğu belirsiz uzuvları.

  • Mr. Paramedik @mr-paramedik

   Dediğim gibi oynanmaz değil. Ama hâlâ neden bu kadar aşırı abartıldığını bilmiyorum. Hele yılın oyunu falan kesinliklr değil.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @mr-paramedik Oyundaki her yan görevi yapmadım ama her metni okudum diyebilirim. Geçmişte o mekanlarda yaşayanların hikayelerini öğrene öğrene ilerlemek dümdüz geçmekten çok daha keyif verici. Bir de yeni dünyada dinlerin yok olup yeni dinlerin uydurulmuş olması ve Aloy’un bu yeni dinlerin saçma sapan şeyler olduğunu öğrendiği halde kendi halkına söyleyememesi, o esnada çektiği sıkıntılar vs çok güzel noktalardı. Maalesef iyi İngilizce gerekiyor bu oyunu tam bitirmek için.

  • Omer @omer_

   Murat abinin dediklerine tam olarak katılıyorum.
   Ayrıca Fallout serisini de çok severim ve bu oyun bana o hissi de yaşattı.

   Eski insanlar bir sürü şey inşa etmişler ve sen içeri girdiğinde bıraktıkları izleri görebiliyorsun, oradan nasıl tekrar topluluklar oluşmuş onlar nasıl milletlere dönüşmüş bunlara şahit oluyorsun.

  • Mr. Paramedik @mr-paramedik

   @gamsizm Vallaha hocam elimden geldiğince okumaya çalıştım bulduklarımı ama yalan olmasın, bende o derecede İngilizce yok. Muhakkak atladığım yerler var.

 • baba jo @baba-jo

  bence @gamsizm sadece oynanış olarak değil oyunun anlatmak istedikleri ve senaryosu açısından da bakmış ve beğenmiş; felsefi yönü diyebiliriz yani. ben oynamadım, konuya bile hakim değilim ancak sıradan olmayan bir distopya olduğunu ts videolarında geçen bahislerinden anlayabildim.

 • Samsa @samsa

  Pc’ye gelmeyecek diye her gün hüngür hüngür ağlıyorum sırf şu oyun için.

Ps Plus oyunları bu ay da kötü ama tek bir oyun için değer. Darksiders almayı düşünüyordum tam da.

BeğenFavori PaylaşYorum yap