Geleyim mi yanınıza, çalayım mı kapınızı, alayım mı karantinaya? Ne yapacaksınız, Murat Gamsız'a mı şikayet edeceksiniz? 🙃 #KoronaVirüsü

Not: Bu kıyafetlerin içinde tipi düzgün çıkamıyoruz hiçbir şekilde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 24

112'den bir personelimizin Korona Virüs testi pozitif çıktı! Hangi hasta tarafından enfekte edildiğini ve bu süreçte kaç tane 112 personeline bulaştırdığını bilmiyoruz.

Eğer personellerimiz arasında salgın ortaya çıkarsa zaten sekteye uğramış olan 112 sistemi tam anlamıyla yok olur. Tablo her gün kötüye gidiyor. #KoronaVirüsü

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 24

Korona ekibiyim. Alırım bi H.O 🙂

Şaka bir yana lütfen 112'yi gereksiz meşgul etmeyelim. Acil sağlık sistemi tam anlamıyla çökmek üzere. Kit yetişmiyor hastalara. Ayrıca vaka yoğunluğu aşırı artmış durumda. Ciddi hastalara ambulans yetiştiremiyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 28

Adana 112 yoğunluk yüzünden kilitlenmiş durumda. Evet yoğunluğumuzu artıran şey Korona vakaları. Az önce yolda kafasından kurşunlanan birine denk geldik ambulansla. Yoğunluk yüzünden kendi merkezimize haber dahi veremedik. Ambulans ekiplerimize verilememiş 50 vaka bekliyordu en son çağrı merkezimizde.

Yani demem o ki Korona pandemisi ülkemizdeki bu bencil ve cahil insanlar tarafından (keyfine sokakta gezen piknik yapan insanlardan bahsediyorum) artırılmaya devam ettikçe sağlık sistemi içinden çıkılmaz bir hale gelecek ve kalıcı olarak (salgın tamamen geçene kadar) çökecektir. Bu durumda en acil hastalıklara bile ambulans bulunmayacak ve ciddi can kayıpları yaşanacaktır. Yani sadece Korona değil, onun yarattığı diğer etkiler de toplumu ciddi derecede etkileyecektir.

Zaruri haller dışında lütfen evinizden çıkmayın! #evdekal

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 24

Biz sizin için 24 saat görevdeyiz. Siz de bizim için lütfen evden çıkmayın. #EvdeKal

Korona ile aklınıza birşey takılırsa 112'yi arayıp bilgi alabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 41

Arkadaşlar çok bunaldım. Şu an evdeyim. Yok mu Ps4'te Battlefield 1 oynamaya gelecek olan. 🙁

PSN: Paramedik_92

BeğenFavori PaylaşYorum yap

-KURU ÖKSÜRÜK
-YÜKSEK ATEŞ
-NEFES DARLIĞI

Şikayetleriniz varsa bir tane basit maske takıp en yakın sağlık kuruluşuna gidin. Kendi gitme imkanınız yoksa 112'yi arayın, gelip sizi evinizden alalım!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 26

Vaka sayısında çok ciddi artış var. Durduramıyoruz. 🙁 sayı çok artacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 48

Adana için konuşuyorum. Eğer kendinizde ya da yakınlarınıza Korona Virüsünden şüpheleniyorsanız Şehir Hastanesi Ambulans girişine Korona kliniği kuruldu. Orada muayene olabilirsiniz. Sizi yönlendirecekler. #KoronaVirüsü

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12