Halo Infinite için ilk performans değerlendirmeleri yayınlanmış.

Xbox One: 1080p sabit 30fps
Xbox One X: 4K sabit 30fps
Xbox Series S: 1080p sabite yakın 120fps (çok nadir 115fps görüyor)
Xbox Series X: 4k 100-120fps dalgalı

Bence kesinlikle artık eski nesilden uzak durulup en azından bir Xbox Series S alınmalı. One X için sadece 4K sözü verildiği için herşeyden kısıp çözünürlüğe abanıyorlar. Gerisi önemsemiyor. 4K olsun da ne olursa olsun modundalar. Özellikle aksiyon-fps bir oyunu 30 fps deneyimlemek artık bu saatten sonra can sıkıcı olur. Ha bir de online maçlarda One ve Series sahipleri karşı karşıya gelirlerse One sahipleri ciddi dezavantajlı olacaktır.

Detaylı video için:
https://m.youtube.com/watch?v=92QC-LYjYbE&t=664s&pp=sAQA

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün bir cesaret edip Watch GT2e ile denizin tuzlu sularına atladım. Amacım akıllı saatlerin dayanıklılığı hakkında bilgi sahibi olmaktı. Gün içinde toplamda 3 saatten fazla denize girdim, ara sıra 1 metre derinliğe daldım. Denizden çıktığımda da tazyikli tatlı su ile saatin heryerini yıkadım. En ufak sıkıntı yaşamadım. Bu süreçte saat suyun altındayken bile nabız ölçümü yapmaya devam etti.

Hatta bir de saatin açık denizde yüzme antrenman modunu test ettim. Bu modda Gps'i de aktif ederek rotanızı çiziyor. GPS her zamanki gibi çok başarılı. Hatta resimde de göreceğiniz gibi saatin yüzme modunu kapatmayı unutup duşa girdim, GPS onu bile sorunsuz göstermiş. Bir de modu açınca saat tüm dokunmatik işlevleri devre dışı bırakıyor.

Bunları paylaşmamın nedeni bir yerlerde bilgi olarak kalmasını istemem. Olur da bir kişinin bile işine yararsa ne mutlu bana. Sonra "Görgüsüze bak, bi kıytırık saati var, onunla ilgili birşeyler paylaşıp duruyor." demeyin. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Huawei Watch Gt2e saatimi yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. Düzenli olarak GPS açık şekilde açık alan koşusu yapıyorum, tüm bildirimler açık, gece-gündüz kolumdan çıkartmıyorum. Az önce pil testi yapayım dedim. (GÖRSEL TEMSİLİ)

Tam 55 dakika süren bir açık alan koşusu yaptım yine.
-Gps aktif,
-Freebuds 3 kulaklığım bluetooth üzerinden saate bağlı (müziği de saatten dinliyorum),
-Otomatik ekran parlaklığı aktif (sensör sürekli çalıştığı için sabit parlaklıktan daha fazla pil harcar),
-Koşu boyunca sürekli ekranı uyandırıp spor verilerini inceliyorum.

Yani saati daha fazla yormanın yolu yok, maksimum güç tüketiminde kullanıyorum. Pil %47'den %40'a düştü. Yani sadece %7 pil kaybı olmuş. Eğer müziği telefondan dinlersem sadece %3 pil harcıyor aynı senaryoda. 1 yılın sonunda hala pil performansı çok başarılı.

Not 1: Mesele sadece pil ömrü değil. Spor sırasında ne kadar doğru ölçüm yaptığı daha önemli. 10 yıllık sağlık personeli olmamın verdiği güven ile söylüyorum ki nabız ve sensör verileri piyasadaki en iyi 2 cihazdan biri. İlki Apple Watch, sonra Huawei saatler. Hatta dinlenme sırasında tıbbi seviyede doğru ölçüyor Huawei saatler, çok defa test ettim.

Not 2: Xioami saatler çöp. Nabzı tamamen sallıyorlar. Asla güvenmeyin. Bilekleri de saatlerid e aynı, onları da test ettim.

Not 3: Freebuds 3'ün de her iki kulaklık yüzdesi %80'di 55 dakikanın sonunda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Series S'te The Evil Within 2 oynarken birden elektrik kesildi. Cihazı yeniden açtım ve oyuna girmek istediğimde sürekli beni oyundan atıp ana ekrana geliyor. Oyunu harici HDD'den dahili SSD'ye taşıdım, sonuç yine aynı. Var mı Xbox kullanıp başına gelen, ya da başka önerisi olan?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün akşam saat 5'te gölgede ölçtüm. Adana'da yazın nefret ediyorum. 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 25

Doom Eternal sonunda bitti. Oyun tek kelime ile efsaneydi. 2016 Doom'dan da kat kat iyiydi. Muhakkak oynayın, oynatttırın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 26

Xbox Series S cihazımda Fallout 4 ve Skyrim'de bulunan mod desteği sayesinde tamamen Türkçe olarak oynayabiliyorum. Bu gerçekten harika birşey. Keşke Witcher 2'de de Türkçe Yama yükleme şansımız olsaydı. Konsolda Türkçe yama çok güzel bir olay. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çok istediğim kol saatini aldım bugün. Casio Pro Trek serisinden. Kesinlikle bir akıllı saat değil, ancak bazı özelliklerini yazayım.

-Barometre
-Altimetre (Rakım Ölçer)
-Pusula
-Dijital Termometre
-Adımsayar
-Gün doğumu ve batımı
-5 farklı alarm
-Bluetooth
-300 tane ülkenin dünya saati (Yaz-Kış saati ayarlanmasına gerek yok, otomatik)
-Kronometre, Geri Sayım
-Tam otomatik takvim
-100 metre derinliğe kadar suya dayanıklılık
-Ios ve Android uygulaması.
-Ani basınç değişikliği ve istediğiniz rakımın dışına çıktığınızda saat sizi uyarıyor vs.

Yakında inceleme yapabilirim belki. Sorunuz olursa yazabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 17

Stardew Valley oynayan var mı? Şu görevde ekinleri nereye göndereceğiz? Hasat ettim ama nereye göndereceğimi asla belirtmiyor. İnternette de bu bulamadım. Biri yardım etsin lütfen.

BeğenFavori PaylaşYorum yap