netflix türkiye içeriğini bulabileceğimiz bir site?
ya da
netflix'ten düzgün film önerisi?

pek bişey yok gibi
philips saphi tv ye telefon laptop yansıtamadım
elde sadece netflix var mecbur burdan tüketeceğiz heralde

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

aşı seçiminde biontech seçildiğinde aşı yok vs gibi dezavantaj oluşuyor mu zaman açısından ya da başka sebeplerle? ? ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

hangi ingilizceyi öğrenmeliyiz?

which one? voğtağrğ? or vvğadrğ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 20

ortalama bir laptop tam dolu batarya ile kaç telefon şarj eder?
atış serbest

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kovid - çalıştığım sektörde istihdamı şöyle etkiledi/etkiliyor.. kısıtlamalar bizim sektörü şöyle etkiliyor...

gibi yorumlara ihtiyacım var
sektörünüzü paylaşmasanız da olur ama bilişim, yeme içme, kargo.. bu sektörler az çok biliniyor.
diğer sektörleri merak ediyorum, iş hayatına atılacağım kısmen riskli biçimde, bu tarz bilgiler planıma ciddi katkı sağlayabilir
umarım katılım olur 🙂
şimdiden teşekkürler

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ekrem @huseyinekrem

  İyi şirketlerin açık büfe yemekhaneleri paketli gıdaya dönmüş. Kocaeli Dubaiport'ta vasıfsız bir işte çalışan arkadaşım söyledi 😀 Eskiden ne güzel yiyorduk şimdi istediğimiz kadar alamıyoruz demişti 😀 Böyle bir etkisi de var yani.

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Çalıştığım eski mimarlık ofisinde, işsizlikten dolayı, maaşlar bir süre ödenememiş. Freelance olarak 3d işleri yapardım. 1 seneyi geçti, iş gelmiyor. Kısıtlamaların artması, esnafın işlerinin kötüye gitmesi, mimarlık sektörünü etkiledi. Zaten çok fazla mimarlık ofisi var, üstüne kovid eklenince, işin içinden çıkılmaz bir hal aldı.
  Ailemin büyük çoğunluğu Turizm ile ilgileniyor. Hastalık onlarıda ciddi şekilde vurdu. Otelleri kapattılar, dükkanlar çalışmıyor. Yapacağın işi bilmiyorum ama riskten kastın para yatırmaksa, iyi düşün derim.

  • teknosevir @teknosevir

   Freelance olmayışına şaşırdım. Bu dönemde freelancer artmıştır ama iş sayısı daha çok artmıştır diyordum. Tecrübem yok ama düşük beklentilerle denemek istediğim bi alan.
   'Biraz risk'ten kastım para yatırmak değil, olur da mesleki bir iş bulamazsam geçici başka bir iş bulabilecek miyim.. benzeri bir durum. Normal şartlarda hiç çekineceğim bi konu değil ama salgının seyrinin ya da kısıtlamaların tahmin edilemezliği gibi şeyler risk oluşturuyor. Detay da veririm aslında durumum hakkında ama hem çok karışır hem de böyle herkesin birinci ağızdan çalıştığı sektör hakkındaki gözlemlerini okumak daha kıymetli geliyor.

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @teknosevir Freelance benim alanımda yok, daha doğrusu benim iş yaptığım kişiler ellerindekini korumaya çalışıyorlar. Riske girmiyorlar.

 • Hasan Dilek @hasan-dilek

  Havacılıkta işe başlamıştım(harekat memuru) 17 şubat 2020 tarihinde 14 martta dediler ki siz bir ücretsiz izine ayrılın bu nasılsa geçer mayısta işe başlarsınız (sezonluk iş). 31 ekim sezon bitti sözleşmeler bitti ücretsiz izin parası kesildi. 1 nisan 2021 işe almak zorundalar çünkü sezon başlangıç tarihi 1 nisan 2021 ücretsiz izine ayıracaklar tahminler iyi kötü bu sene çalışacağız gibi gözüküyor otellerin doluluk oranları rezervasyonlar olduğu sürece bir sıkıntı gözükmüyor. Antalyada yaşıyorum genellikle ukrayna kazakistan ve rusya uçuşları olacak gözüküyor. Geçen sene baya bir işe alım yapmışlardı bende girdim bu sene 0 istihdam var kimseyi işe almayacaklar. Şirket binaları (aprondakiler) bomboş çoğunda kapı duvar kimsecikler yok otomatlar bile kalkmış durumda.

 • ARMv7 @armv7

  Reklamcılık sektöründeyim ve dijital reklamların önemi bir anda arttı. İnsanların da büyük bir kısmı önemin farkına vardı ve fiziksel işlerde ivmelenme aşağıya doğru giderken dijital işlerde yukarıya doğru çıktı. Aslında sektörde dolaşımda olan para miktarı aynı olmasına rağmen benimki gibi ajansların kâr marjları arttı. Tabii bu daha çok emek demek. Önceden fiziksel ürüne odaklıyken ve onun üretimiyle değil tasarımı vs ile uğraşırken, şimdilerde tasarım ve fikir ürünün kendi oldu.

2020 haziran: salgın bitti çok başarılıyız
2020 aralık: salgın bitti 50 milyon aşı söyledik
2021 nisan: bi kapatıp açalım bakalım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2 gündür 'beğen' butonunda lag oluyor bende. size de oluyosa hamdi abiye iletelim.
çok önemli bişey değil ama geribildirim sonuçta
düzeltme: benim bağlantıdan kaynaklanıyor olabilir

BeğenFavori PaylaşYorum yap

win10 text editör tavsiyesi arıyorum

word fazla, notepad az geliyor. yok mu hem hafif hem etkili.. opsiyonel olarak ctrl v ile resim de ekleyebileceğim efsane bir şey?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10