TekerSeyir (araba tekeri) / Sol ön tekerden gelen ses ?

park ederken çok düşük hızlarda sol ön teker civarı ses* geliyor. direksiyon sabit/düz.

detay vereyim:

metal kasnak içinde içi boş metal bir silindir
onun içinde ise yine metal içi dolu kısa bir silindir hayal edelim.

haliyle çok çok düşük hızlarda her turda bir tık ses yapıyor

ses:
kurbacık ya da ingiliz anahtarında boşluk olur da sallayınca güzel bi ses gelir, aynı o ses.

ek bilgiler: araç benim değil. sadece merak ediyorum neden olabileceğini.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

FÜME - pişirme/saklama tekniği

ülkemizde neden yaygın değil?
sağlıksız mı?
vb.. fümeyle alakalı her şeyi konuşun, ben okuyucuyum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Evde internet tarife/sağlayıcı tavsiyesi arıyorum.

Babamların taahüt bitiyo yakında, yaşlı iki insan kullanacak, belki ara sıra torun çocuk vs..

Turknet 1 ay beğenmezsen cay, ~80mbps 99 lira diyor vdsl

Kablonet kesin var SuperOnline ya da fiber den emin değilim

Paşa babam muhtemelen hem çok fazla para ödemeyim hem de yt fb dolaşırken canın sıkılmasın istiyor.

Ne yapayım ne tavsiye edersiniz. ISS ler lokasyona göre değişiyor, biliyorum biraz. TurkNet burada hem çok övüldü hem de şikayetçi olan oldu bayaa bi ..

Kıymetli yorumlarınızı bekliyorum. Bilmeyen de yazabilir, renk gelsin 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İsrail'den gelen yolculardan PCR testi istenecek

Türkiye, koronavirüs önlemleri kapsamında daha önce yurt dışından gelen yolcular için zorunlu kıldığı PCR testi uygulamasını 13 ülkeden gelen yolcular için kaldırıldı....
BeğenFavori PaylaşYorum yap

utanmadan iddia ediyorum

kola gibi komple gereksiz bir şey bitcoin'den daha fazla zarar veriyordur doğaya. ister osuruktan ele alalım ister şeker obezite pet şişe

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

'Hiçbir yere gitmeyen uçuşun' biletleri tükendi

Avustralyalı havayolu, koronavirüs salgını sebebiyle uçakla seyahat edemeyen Avustralyalılara 'Hiçbir yere gitmeyen uçuş' imkanı sağladı. Biletlerin rekor sürede...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Krizde diye yıllarca dalga geçilen Yunanistan 30 yaş üstünü aşılamaya başlayalı neredeyse bir hafta oldu. Bizde 55 üstünün eşleri bile aşıdan muaftı en son.

Yaklaşık 5 ay önce 50 milyon aşı aldık, günde bilmemkaç bin aşı ile en iyi biziz deniyordu.

Altta bi aşı tartışması gördüm, hatırlayalım dedim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 20
 • ersoy @ersoy

  Şu an; Turkey 28.58 Greece 31.75 ama kısa zamanda bu fark açılır sonuçta İstanbul'un yarısı kadar nüfus var.

 • teknosevir @teknosevir

  nüfusla ne alakası var ki bunun?
  bu kadar çok insanın nüfus demesi çok ilginç. hiçbir şekilde mantığını bulamadım

  • ersoy @ersoy

   AB'liğinde aşılar ortak havuz yapıldı diye biliyorum, sonuçta Yunanistan'a 5 milyon gönderelim deseler, yüzde 50 yapar. Öbür yanda bize yüzde 50 için 40 milyon lazım, zaten aşı kıtlığı var, herkes saldırıyor, kalabalık ülkelerin işi daha zor.

  • ersoy @ersoy

   @salledacil bizdeki problem, anladığım kadarıyla bazı aracı şirketlerin aradan fazla götürme istemesi, Çin'in ne olduysa yan çizmesi falan. Üstüne para da yok, yedek akçe, hazine falan bir şekilde buhar oldu. Sonuçta tipik bir Ortadoğu ülkesinde olması muhtemel şeyler.

  • teknosevir @teknosevir

   @ersoy AB argümanına lafım yok, bilmiyorum. Ama birliğin aşı yönetiminde "kaç ülke var sayın, verin hepsine birer milyon" şeklinde olduğunu hiç sanmıyorum. Bu yardımşar yine nüfusa göredir.

   Başka yorumda bahsettiğiniz 28 sayısı, Türkiye yüzde 28 aşılandı anlamına geliyorsa eğer bu veriye inanmıyorum. Her gün koca mahalleyle yüz göz olan kargocular bile aşılanmadı. Dün TS'de kargocular neden kapıya gelmiyor deniyor. Kapıya geldiğinde kaç kişi maskeyle alıyor kargosunu ya da "kolay gelsin" derken o yakın mesafede ağzından çıkan damlacıkların farkında?

   Ne oranda vergi alınıyor 10 milyondan, 90 milyondan ne vergi alınıyor?

   Daha çok var, çok da uzar ama dağıtmadan 50-100 milyon nüfuslu ülkeye göre 10 milyonluk ülkenin aşılamada avantajı nedir merak ediyorum gerçekten.

  • ersoy @ersoy

   @teknosevir o veriyi bilim gündeminde Hamdi Kellecioğlu'nun verdiği siteden aldım https://ourworldindata.org/covid-vaccinations

  • teknosevir @teknosevir

   @ersoy doğru olmasına ihtimal vermiyorum, tahminen o sayının yarısı kadardır. Türkiye'de 55 yaş üstü + birkaç meslek grubu o kadar çok olamaz

  • ersoy @ersoy

   @teknosevir mesela ben aşı olurken önümde 35 yaş altı iki tane otel çalışanı vardı, bir kadın sordu, onlar da açıkladı oradan biliyorum. benim turizmde çalışan aile yakınları, arkadaşlar, 55 yaş üstü o açıldığı gün hepsi kolayca randevu aldı ve aşı oldu. ama rakam doğru yanlış bilmiyorum, sağlık bakanlığı öyle açıklıyor.

  • teknosevir @teknosevir

   @ersoy Yahu iyi de bu sizin kişisel çıkarınız. Ben toplum sağlığı açısından bakıyorum, Türk toplumunun sağlığı, turistlerin ya da turistin ağzının içine bakanların değil.
   Kargocuyu düşün, bir haftada bütün mahalleyi mahvetme potansiyeline sahip böyle bir meslek grubu henüz aşılanmamış.

  • teknosevir @teknosevir

   @ersoy Ayrıca turizmci de aile boyu aşılanmadığı ve 15 mayıs itibariyle turiste pcr testi serbestisi geldiği için turizmci bir avuç dolar için eşini dostunu öldürecek. Toplum sağlığı açısından bu da olumsuz bir durum.

  • ersoy @ersoy

   @teknosevir benim söylediğim turiste gelene kadar millet zaten salmış durumda, geçen ay kafeler serbest kaldı. Önlerinden geçiyorum, kapalı mekanlar tıkış tıkış, İzmir, Nokta'da biri vardı, nerede ise içeride yüz kişi parti yapıyor. Çoluk çocuk mahallede hala iç içe oyun oynuyor, pazara gidiyorum, maske takan yok, bir de bas bas bağırıyorlar. Bu ipin ucu kaçtı zaten, bunu yönetemediler o açık. Bu durumda bütün suçlu turist demek ne bileyim. Daha cenazeler, parti kongreleri falan saymıyorum. Evet gelen turistler bizi öldürecek, bu saatten sonra turist aşısız gelirse ölmediğine dua etsin.

  • teknosevir @teknosevir

   @ersoy sağlık bakanlığı sitesine girdim şimdi 10.131.012 olarak görünüyor aşılanma

   turizm turizmci konusunda hoş fikirlerim yok ama konuyu daha fazla dağıtmamak için girmiyorum

   ana konumuz aritmetik. nüfus türkiye için nasıl bir dezavantaj oluşturuyor türkiyeye, yunanistana karşı. gerçekten merak ettiğim için soruyorum, tartışmak için değil. bu kadar insan bunu söylemişse vardır bir bildiği diye merak ettiğimden

  • ersoy @ersoy

   @teknosevir şöyle düşünelim, portakal alacağız, bu sene ürün sınırlı, iklim kötü geçti vesaire, elde yeteri kadar ürün yok. ikimizde de para var (öyle düşünelim) ben 10 ton alacağım, sen 80 ton, hangimiz amacımıza daha çabuk ulaşırız?
   ek: bu arada benim arkamda büyük alıcılar var, eş dost, bana 10 bini bulmak için kolaylık gösteriyorlar. Senin piyasada kredin pek yok.

 • cgdincer @cgdincer

  Demek ki bizim Mevlut çavuş kimleri örnek almış belli oldu. Turizmden geçinen yunanlar tabi ki de turist ile yüz yüze olan herkesi aşılayacaktı.

Antalya'da ilginç anlar... Turistten ahlaksız teklif! Gözaltına alındı

Antalya'da yaşanan olayda maske takmayan İngiliz turist Dmitrijs Solovjovs (34) polis tarafından ikaz edildi. Solovjovs ise uyaran polisin yanındaki kadın polisi gösterip, Beğendim, bana...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türk Hava Yolları'nın resmi internet sitesinde yer alan 'Türkiye'ye Seyahat' başlıklı bölümde yer alan açıklamada, "15 Mayıs 2021 tarihinden itibaren Hong Kong Özerk Bölgesi ile Çin, Tayvan, Vietnam, Avustralya, Yeni Zelanda, Singapur, Tayland, Güney Kore, İsrail, Japonya, Birleşik Krallık, Letonya, Lüksemburg, Ukrayna ve Estonya’dan Türkiye’ye gelen kişilerin Türkiye'ye girişlerinde PCR testi talep edilmeyecektir" denildi.

16 mayıs pazar günü bir Türk:

denize giremez
sokağa çıkamaz
otele giremez (zaten normal zamanda da Türkler Giremez otelleri vardır)
köyüne bile gidemez

biz mi virüsüz q ülkesinde

BeğenFavori PaylaşYorum yap