''Trendyol kurye ol'' iş ilanını gördüm. Konu hakkında bilgisi olan yada hali hazırda yapan var mı? Gerçekten günlük 200-300TL gibi rakamlar mümkün mü onca gidere rağmen?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yan binanın 1. katına 1 ay kadar önce taşınmaya başladılar. Bu taşınma işlemleri sürerken kediyi bir ara balkonda bıraktılar, bir ara yan odanın camını açıp oraya kapattılar. Günlerce gecelerce hayvan miyavladı. Hatta balkonda iken belki aç kalmıştır diye evdeki kuru mamalardan balkona atmıştım. Neyse bir kaç gündür ses seda yok, sevindik tabiki. Eve yerleştiler sonunda herhalde kedi de artık rahatlamıştır die düşündük. Dün sabaha karşı 4 gibi miyavlama sesine uyandım. Kedi bizim evim altında. İndim mama verdim, delirmiş gibi yedi. Güzelim hayvanı dışarı atmışlar sanırım. Zira bulundukları 1. katın altı yüksek tavan bir depo. Atlaması pek mümkün görünmedi bana. Ee düşse çıkıp ararlar mutlaka haberimiz olur. Zaten sokaktan bulup sahiplendiğim, birbiriyle anlaşamayan 2 kedim var. Bunu da görünceler hepsi birbirine hırladı. Bunu ayrı odaya koydum. Yemeği, suyu tuvalet kabı ayarladım. Lakin şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. Belediyeyi arasam gelip alırlar ama bu ev kedisi, sevilmek için deli oluyor sürekli kucagında durmak istiyor. Nasıl kafese kapatmalarına gönlüm razı gelsin. Sahiplendireyim istiyorum ama o da tahminimce uzun sürecek. Bir akıl verin arkadaşlar (Yer Bursa)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 21
 • cestlavie @cestlavie

  2 varmış 3 oluversin 🙂 alışırlar.

  neler görüyorum ben bizim keko sitede bi anlatsam...

  • Kurabiye @kurabiye

   2. kedimi sahiplendiğim 9 ay oldu. Hala ilk kızımla savaş halindeler. Erkek çok oyuncu kız miskin. Berbat ikili. Bu da gelirse ev savaş alanına döner 🙁

  • cestlavie @cestlavie

   @kurabiye biraz emek ve sevgi ile alıştırabilirsin. benimkiler de nefret ediyorlardı birbirlerinden. 1-2 ay boyunca ayrı odalarda tutup sadece yemek yerken ve oyun oynarken bir araya getirdim. yavaş yavaş alışmaya başladılar. sonra bir bakmışsın kanka olmuşlar. biraz araştır, güzel numaralar var kedileri alıştırmak için birbirlerine, ve oldukça da kolay. sadece biraz zaman alıyor.

 • Jubei @jubei

  İstanbul'da mısınız? 🤔

 • reducto @protego

  Bursa'dayım, bizde de bir tane olmasaydı alabilirdik de... Burada da aynı durum var sokak köpek dolu 20'den fazla köpek var. Sokakta kedi bırakmadılar. 15 tane falan kedi vardı besliyorduk 3-4 tanesi kaldı 1 yılda hepsini parçaladılar. Belediyeyi arıyoruz hiç umursamıyorlar. Aman sokağa bırakmayın 🙁

 • Orcun @orcun

  Diyelim sahiplendirdin vs. sahiplendirdiğin kişinin ne yapacağı belli mi ? aldı oy oy tatlı şu bu bakarım ederim zart zurt derken 3 ay 5 ay sonra atar sokağa kim nereden bilecek ? derki okulum bitti ailem istemedi bla bla bla sallar durur. Sözleşmeli sahiplendirme lazım. Ama ona da pek giren eden olmuyor.

  Ben bile açıkçası girmem çünkü bendede kediler var ancak kapı pencere açık ben eve hapsetmeyi sevmiyorum. Hayvan sıkılıyor çıkıyor dolaşıyor geri geliyor vs. o durumda atıyorum birşey olsa hayvan eve hiç gelmese sokakta yaşasa ne olacak ? o durumda sakat. Bence kediyi siz sahiplenin zaten sizi seçmiş yatıştan belli 🙂 Evdekiler alışır dert değil. Bunu severken görsünler mama kaplarından vs yemek yesin falan kokusuna alışırlar. 1 hafta belki 10 gün hırlaşırlar kavga ederler ama sonra bir bakarsın kanka olmuşlardır.

  Benim minnoş çok kıskanç bir kedi, mesela evde zeytin vardı yaşlısı abi yani bunun kankası da korsandı. Minnoş zeytine okey diklenemiyordu ama bu sefer korsan çekingen bir kedi ona dikleniyordu. Zeytin malesef yaşından dolayı öldü. Ancak korsan boşta kalınca bu sefer korsanı evden kovdu. Hep dayak hep hır gür hayvanı odaya saklıyordum ama hapis hayatı yani ? eve gene geliyor korsan ama kalmıyor. Yemeğini yer 2 sevdirir gider. Öyle olunca da minnoşta karışmıyor. Yeni gelen batman var işyerinden eve getirdim daha yavru sayılır.

  Batman'e alışamadı, ben seviyorum kucağımda hayvan bana hırlıyordu. Ulen deyus bana mı saldırcan deyip seviyordum bunu da ama zerre tepki yok ölü gibi takılıyordu hırlardı falan ama hayvana da vuramyordu, e bana vuramıyor ? öyle öyle birkaç ayda alıştı. Bu batman de çok cana yakın uslu bir kedi tırmalama vurma huyu yok. Minnoşla bunlar şimdi kanka oldu, minnoş abisi bu da kardeşi oldu işte takılıyorlar. Bazen bana bile pas vermeden kendileri takılıyor. Evden de dışarı çıkmazlar bu arada kapı pencere açık ev bahçe katı zaten ama minnoş olsun bu batman asla çıkmıyor. Arabayı park ederim işte sesine gelirler balkondan mauv mauv o kadar yani dışarıyı sevmezler. Beleş yemek var beleş internet var e ortam serin kışın sıcak bende kedi olsam bende çıkmam. 😀

Millenicom maceram (şikayet var'a yazdım onayda)

5 gün önce talebimize istinaden telefonla dönüş yapılarak abonelik işlemleri başlatıldı. Dün telekom'dan bir kişi modemi getirmek için aradığını ve adres teyiti istedi. Fakat millenicom kıçı kırık bir adresi almayı becerememiş. Daire 3 yerine 2 yazmışlar. Telekom'daki kişi müşteri hizmetleerini aramamız gerektiğini söyledi. Dün aynı saatlerde millenicom mh'lerini arayıp durumu bildirdik. Adres değişikliği kaydı aldılar. 5. gün yani bugün tekrar aradıgımda adres değişikliği olması için sistemin onay vermesi gerektiği ve bu yüzden hala beklendiği söylendi. Bu konuşmadan bir kaç saat sonra millenicom müşteri hizmetleri arayıp adresi doğrulamak istedi. Şaka gibi yine daire 2 yazıyor(3 yerine). Yapamayacaksınız söyleyin diyorum başka firmadan alayım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Stroker @stroker

  En azından sana modem filan getirmek istiyorlar birileri uğraşıyor 😀 benim 12 gün oldu ne gelen ne giden var. Farklı firmadan hizmet almayı düşünüyorum bunlar bağlamadan önce böyle ise bağlandıktan sonra bi arıza olduğunda vay halimize.

  • Kurabiye @kurabiye

   Bunu yazdıktan sonra sizin açtığınız başlığa denk geldim. Dedim tamam biz boşuna bekliyoruz. Ben kararımı verdim yarında arayıp soracağım bir değişiklik yoksa bu sefer netspeed deneyeceğim.

  • Stroker @stroker

   @kurabiye Ya ben keşke bağlanabilsem müşteri hizmetlerine geçtiğimiz günlerde bağlanabiliyordum ne güzel, şimdi arıyorum otomatik mesaj TC istiyor giriyorum bağlantı işlemleriniz devam ediyor diyor telefonu kapatıyor yoksa diyeceğim başvurumu iptal edin başka yerden alacağım diye ama ulaşamıyorum.

   Merak ettiğim başvurumuz bu firmada dururken farklı firmaya başvuru yapsak bi sorun olur mu? Yoksa direk farklı firmadan hizmet talep edeceğim.

 • Batuhan @achfighter

  Adamlar abone istemiyor demek ki. Çok garip.

Bunu ikinci el 90 TL'ye buldum. Eve kadar gelen fiber bağlantı ile kullanabilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 18

Merhabalar,

Eve sonunda telekom fiber geldi. Duvara küçük bir kutu monte ettiler(resimdeki). Şimdi sormak istediğim şu; Taahhütlü almayacak olduğumdan dolayı oris, millenicom yada netspeed arasında tercih yapacağım, lakin kurulum ücreti denen şeyden kurtulmanın bir yolu var mıdır? Elimde Asus DSL N-16 modem var. Gelen ekip sadece gpon cihazını getirecek sanırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bursa'dan Bursa'ya bu yaz kesin gelecek, ümitliyim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Nette sokak köpekleri için mama ararken denk geldim. 'Sahiplenmeyin, bırakın dışarda özgür kalsın' cılara.

Onun adı Kartal

Bir cani onu ezmiş, dönüp arkasına bakmamıştı... Kemikleri kırılmış, acılar içinde, yol kenarında yardım beklerken bulduk onu...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

En içten dileklerimle allah bin belanı versin telekom

BeğenFavori PaylaşYorum yap