#akış #engelsizhayat #EngelsizYaşam
Merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere ben bir engelliyim ve uzun zamandır #ıphone mu #Siri ile kullanıyordum. #pc kısmına gelince birilerinin yardımına her zaman muhtaçtım. Piyasada bir çok #engelliler için pc kontrol cihazları olsa da kullanıp kullanamayacağından emin olamadığım için alamıyordum. Geçenlerde biraz araştırma yaparak #glassouse nin bana göre olacağına karar verip alma girişimlerinde bulundum.Ama Türkiye de bir bayisinin olmadığını öğrendim. Biraz yardımla glassouse u geliştiren kişi Mehmet Türker e ulaştık ve Türkiye ye satışının olmadığını öğrendim (bu durum çok üzücü geldi önce) ama Mehmet Türkerin Türkiyeden kendisine ulaşan engellilere bu ürünü ücretsiz yolladığını öğrendim. 2 Temmuzdan bu yana manyak gibi sabahlara kadar netteyim bir maus tıkının sağlıklı bir insan için belki bir önemi yoktur ama benim için ne anlama geldiğini kelimelerle anlatmam mümkün değil.
2017 yılında bu ürün #TÜBİTAK tarafından reddedilmiş. Yazık oysa bir araba ya da bir uçaktan daha fazla katma değeri var. #Amazon da ürünün satış fiyatı 475 dolar artı kargo ve vergiler cihaz bluetooth ile çalışıyor,bluetooth olan bütün cihazlarla kullanılabiliyor.
https://glassouse.com/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Square Enix, #GeForceNow'a geri dönmüş. #OyunGündemineMalzeme
https://www.theverge.com/2020/6/18/21294978/nvidia-geforce-now-square-enix-returns-games-available

Square Enix titles return to Nvidia’s GeForce Now service thanks to opt-in...

Square Enix is returning to the platform thanks to its opt-in program.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar selamlar, insanlık için küçük kendim için büyük bir adım attım ve ilk oyunumu yapıp yayınladım. Şimdilik erken erişimde çünkü sadece oyunun temel dinamikleri ve reklamlar çalışır vaziyette. Oyun sürekli gelen ve sayısı artan farklı hızlardaki toplardan kaleyi yatay düzlemde oynatarak kaçırmak üzerine kurulu. 3 canınız var ve topun tamamı çizgiyi geçince biri gidiyor. Oyun şimdilik sadece Google Play'de yayında.

İlerleyen dönemlerde oyuna farklı top ve saha şekilleri, leaderboard, çeşitli power-uplar ekleyeceğim, onların da denemelerini unity üzerinde yapıyorum. Bu işlerde yeni olduğum için tabi yoğun bir mücadele içinde geçiyor bu denemeler 😀 Tabi görsellik de biraz değişecek ve gelişecek ilerleyen zamanlarda, bu tarz yeteneklerim olmadığı için bir süre hazır assetlerle idare edeceğiz.

Eğer oynarsanız ve bana görüş ve önerilerinizi söylerseniz çok sevinirim, saygılar.

Bana ozgurkaltuntas [et] gmail.com veya info [et] fikgames.com üzerinden de ulaşabilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fikgames.movethegoal

#mobiloyun #unity

Move the Goal - Apps on Google Play

Rival players shootin and goal keeper can't cope with them. You need a different approach, so MOVE THE GOAL!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

GeForce Now Founders üyeliğe alım açılmış tekrar, 5.5€ aylık
#HaftalıkGündemeMalzeme #OyunGündemineMalzeme
https://www.nvidia.com/en-eu/geforce-now/memberships/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#HaftalıkGündemeMalzeme Araştırmacılar, tamamen izole sistemlerdeki bilgisayarlardan fanların titreşimlerini kullanarak veri çalmayı başarmışlar. Özetle yöntem için ya cihazın yanına gitmek ya da giden birinin uzaktan ulaşılabilir cihazlarına girmek gerekiyormuş. Proof of concept olarak adlandırılabilecek bi olay.
https://www.zdnet.com/article/academics-steal-data-from-air-gapped-systems-using-pc-fan-vibrations/

Academics steal data from air-gapped systems using PC fan vibrations | ZDNet

Israeli researchers use vibrations from CPU, GPU, or PC chassis fans to broadcast stolen information through solid materials and to nearby receives, breaking air-gapped system protections.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.youtube.com/watch?v=2WJxpHnMcl8
Kartondan Naim Süleymanoğlu muhabbetinin yapıldığı gündemi bilen/bulan varsa @gamsizm a ulaştırsın

Kupon Savaşları ve Karton Naim Süleymanoğlu

90'ların gazete rekabetinin en yoğun olduğu dönemde, her gazete kupon aracılığı ile ürün verme telaşındaydı ve masum başlayan hediyeler, bu işin yasaklanması...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://twitter.com/Xbox/status/1217824031132405760
Game Pass PC yine 3 aylık pakete indirim yapmış, Türkiye'de 5,90 TL. Hala denemeyen varsa bi baksın #OyunGündemineMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Bose dükkanlarını kapatıyormuş. Gerekçe olarak ürünlerin internet satışlarındaki artışı göstermişler. #HaftalıkGündemeMalzeme
https://twitter.com/verge/status/1217560699360174080

BeğenFavori PaylaşYorum yap