Samsung 49Q60R televizyonum var. Youtube uygulamasında arama kısmında mikrofon simgesine basıp sonrasında kumandadan mikrofon düğmesine basılı tutarak sesle arama yapılıyor. Bu şekilde bir süre Türkçe sesli arama yaptım. Bu özellik çok sonradan gelmişti ama çok uzunda sürmedi. Şimdi aynı şeyi yaptığımda hiçbir tepki vermiyor. Hani Türkçe değil başka bir dilde dahi böyle arama yapılmıyor.

-Youtube uygulaması içinden uygulama sıfırlama yaptım, değişen bir durum yok.
-Uygulama mağazasından youtube uygulamasını kaldırmaya izin vermiyor ama yeniden kur yaptım, değişen bir durum yok.
-SmartHubı sıfırla diye bir özellik var ama bu da meşakkat diye onunla da uğraşmadım. Sizlerden bir çözüm gelmezse onu deneyeceğim.

Samsung TV'si olanlarda sizde bu özellik çalışıyor mu?
Bu durum için ne yapabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • omerfsavas @omerfsavas

  Bu sorunun çözümünü youtube yorumlarında buldum. Buraya da yazayım belki işine yarayan çıkar bir gün. Kumandadan play ve geri alma tuşlarına aynı anda 3 saniye falan basılı tutunca TV kumanda ile yeniden bağlanıyor ve sorun çözülüyor.

Hp Smart Tank 510 (515) serisi bir yazıcım var. 5 aydır falan kullanıyorum. Kısa bir süre sonra şöyle bir problem yaşamaya başladım. Pdf veya word formatındaki çıktılarımda özellikle siyah çıktı alırken sayfanın belli bir kısmı silikleşiyor. Bu bazen az bir silik bazen çok olabiliyor.

Şöyle bir şey keşfetmiştim. Dosyaları jpg formatında çıktı alırken herhangi bir siliklik olmadan çıktı alabiliyorum. Bunun üzerine bir süre pdf veya word çıktı alacağım zaman jpg ye çevirip öyle çıktı alıyordum. Baya bir süre böyle kullandım. Şimdi jpg formatında da aynı problemi yaşamaya başladım. Pdf veya jpg ne fark ediyor anlamadım.

Gözümden kaçan bir şey yoksa hızlı/ekonomik modunda değilde varsayılan şeklinde çıktı alıyorum.

Renkli mürekkeplerde çeyrek bir azalma var. Siyah mürekkepte yarısı bitti. Mürekkebimde var. Hatta siyahın üstüne ekledim değişen bir şey yok.

Yazılımla alakalı değildir diye kaldırıp yükleme yapmadım.

Yazılımından kartuş kafalarını temizleme defalarca yaptım. Hatta şuan öyle bir hale geldi ki kafa temizlemenin sonuç çıktısını bile eksik çıkartıyor.

Soğuk bir oda da duruyor yazıcı, soğukluk etki eder mi? Yazıcıyı bir odadan diğerine taşımak buna etki eder mi? Bu iki sorum dışında böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu? Ne yapabilirim bu konu ile ilgili?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Babamlarda eski bir Grundig laptop var. Ne olduğunu bilmiyorlar. Güç tuşuna basınca güç tuşunun üstünde ışık yanıp sönüyor aynı şekilde laptopların üstünde caplock ışığı, wifi ışığı, güç ışığı falan var ya oradaki güç ışığı yanıp sönüyor ve açılmıyor. Bu durum pilde iken böyle oluyor. Şarj aleti taktığımda hiç bu tepkiyi bile vermiyor. Ölü gibi. Anakart komple gitmiştir diyemiyorum ufakta olsa bir tepki verdiği için. Problem aşağı yukarı nereden kaynaklanabilir? Bir tamirciye vermişler olmaz bu deyip sorunun ne olduğunu dahi söylemeden geri vermişler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Diyelim benim e postam [email protected]. Bana bugün gardrop diye bir yerden mail geldi 120 TL'lik satış yapmışım. Siteyi ilk defa duyuyorum. Gönderilen mail adresine bakınca [email protected] yazıyor. Aradaki nokta bir ayrım değil mi? Bu mail bana nasıl ulaşabilir? Garip bir şekilde benim mailin aynısını arada bir nokta farkla birisi almış. Siteye üye olmuş, 120 TL'lik bir ürün satmış ve maili bana geliyor. Nasıl olabilir ki? Bu işte bir kolpalık var sanırım. Umarım anlatabilmişimdir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknosadan Samsung A71 model telefon almıştı babam. Telefonun çekim gücü zayıftı. Garantiye gönderdik tabiki de "bir şey yok bunda" deyip geri gönderdiler. Bizde tüketici hakem heyetine verdik. Tüketici hakem heyeti telefonun misli ile değişmesine karar vermiş. Bizi arayan bir şey diyen yok. İnternetten gördük kararı. Şuan ne yapmak gerekiyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ş.A.Y. @sahin

  Harika, tebrikler. Şimdi firma ile irtibata geçin, yakın zamanda THH'den tebligat adresinize karar yazılı olarak da gelir. Kararın elinize ulaştığını, yeni ürünü göndermelerini söyleyin. Eğer stok olmadığını, paranızı iade etmek istediklerini söylerlerse üst modeli vermeleri gerektiğini söyleyin. Kesinlikle para iadesi veya hediye çeki taleplerini kabul etmeyin.

  • omerfsavas @omerfsavas

   Onu da soracaktım. İyi oldu söylediğiniz. Gittiğimiz de bize ne gibi zorluklar çıkarırlar diye. Üst model veriyorlar mı ki?

  • Ş.A.Y. @sahin

   @omerfsavas Geçen yıl 94 liraya Fakir marka bir saç kurutma makinesi almıştık. Arızalanmış, götürdük hemen para iadesi dediler. Ürünün aynısı 214 lira olmuştu. Değişim istedim kabul etmediler, çünkü ürün aynı model koduyla yokmuş. Yeni seri olanı varmış. Ürünün yenisini aldık, THH başvurusu yaptım. Ürün bile incelenmeden değişim kararı verildi. Paşa paşa değiştirdiler. Elinizdeki karar mahkeme kararı niteliğinde. Kanunda ayıpsız misli ile değişim var. Elinde aynı model yoksa üst modelini verecek, başka çaresi yok. Tüketici hakları ile ilgili Adem abinin kanalını takip etmenizi tavsiye ederim. Aşağıdaki videoda bir Sony TV ile ilgili benzer bir durum var.
   https://www.youtube.com/watch?v=a6ztxI7Mg_4

  • omerfsavas @omerfsavas

   @sahin Anladım. Şimdi eve yapılacak olan tebligatı mı bekleyelim yoksa internette ki kararı çıkartıp gidebilir miyiz?

  • Ş.A.Y. @sahin

   @kuzucuk 6502 sayılı kanunda seçimlik hakkınız olduğunu, değiştirmeleri gerektiğini söyleyin. Önce THH'ye vereceğinizi söyleyin. Eğer yanaşmazlarsa kendilerinden değişim yapamayacaklarına dair yazılı belge isteyin. Vermezler büyük ihtimalle ama hiç fark etmez. E-devletten şikayette bulunun. Firmanın seçimlik hakkınızı kullanmanıza engel olduğunu vurgulayın. Ayrıca varsa ürün ile ilgili servis tutanağı vb. belgeleri ekleyin. Kanun ayıpsız misli ile değişimi emrettiğinden aynı model olmasa bile üst modelini verecekler. %100 lehinize karar çıkar. Bunu belirtin, gerekirse bir avukatla görüştüğünüzü, kararın lehinize çıkacağını, eğer geciktirirlerse stoğun bitmesi durumunda üst modeli vermek zorunda kalacaklarını söyleyin. Kesinlikle ve kesinlikle iade kabul etmeyin, değişim çok net bir hak.

  • Ş.A.Y. @sahin

   @omerfsavas Kararı çıkarabilirsiniz, zaten firma da karara internetten ulaşabilir diye düşünüyorum. Tebligatı beklemenize gerek yok değişim için başvurma aşamasında.

  • omerfsavas @omerfsavas

   @sahin peki benim thh sonucum çıkmış misli ile değişim diye ve o model yok ben üst model diyorum onlar para iadesi diyorlar ve vazgeçmiyorlar bu karardan. O durumda ne yapabilirim?

  • Ş.A.Y. @sahin

   @omerfsavas para iadesi durumunda icra yolu açık, ama değişim kararının uygulanmaması durumunda ne yapılabilir inanın bilmiyorum. Adem abiye mail atmak ya da Instagram'dan sormak faydalı olabilir.

  • omerfsavas @omerfsavas

   @sahin Anladım çok teşekkürler baya faydalı oldu benim için 🙂

  • omerfsavas @omerfsavas

   @sahin teknosayı önce bir arayalım dedik. Gelin biz sizden telefonu falan alalım genel merkeze verelim onlar karar versinler dediler. Ben kesinlikle telefonu teslim etmeyi düşünmüyorum. Karar ortada ne karar veriyorsalar versinler ben değişim için direticem. Telefonu teslim edip onların karar vermesini bekleyemem. Böyle bir süreci de kendilerinin uydurduğunu düşünüyorum.

https://www.hepsiburada.com/sonoff-r2-basic-wifi-switch-akilli-ev-sistemleri-icin-wifi-anahtari-pm-HB000013Z1F7

Hep fiş ile çalışan ürünler üzerinden göstermişler çalışma mantığını. Bu ürün ışığı açıp kapattığımız anahtara bağlanır mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şuanda bulunduğum yerde altyapı olmamasından dolayı 170 TL'ye 20 Mbps sınırsız Superbox kullanıyordum. Şimdi mekan değişikliği yapacağım. Gideceğim yerde altyapı sorguladığımda 12Mbps çıkıyor. Türktelekom aboneliği mi yapsam Turknet mi yapsam bilemedim. Şimdi sıfırdan abonelik olacağı için Turknet hemen gelip bağlamazsa diye uğraşmak istemiyorum. Ama Turktelekoma da 2 sene taahhüt vermek istemiyorum. Ayrıca bu taahhütler 1 sene olacak denilmemiş miydi? Sanki öyle birşey hatırlıyorum. Her neyse karar veremedim. Sıfırdan aboneliklerde Turktelekom bağlantıları nasıl oluyor? Tecrübeleriniz neler? Gerçi bölgeden bölgeye hepsi değişiklik gösteriyor o ayrı mevzu. Bir yandan da 20Mbps den 12'e düşmekte zor geliyor ama superboxta çok pahalı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknosadan alınan samsung telefon şebeke sorunu sebebi ile garantiye gitti. Birşeyi yok bunun deyip geri gönderdiler. Şimdi tüketici hakem heyetine başvuracağım ama firma ünvanı soruyor. Teknosayı mı gireceğim yoksa samsungu mu onu bilemedim. Ne yapmam gerekir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9
 • omerfsavas @omerfsavas

  Ben Samsung mu Teknosa mı derken bir de servis girdi işin içine. Neyse Teknosa yazayımda ne olursa artık 🙂

 • Efe Kayrak @shyrelia

  nereyi şikayet ettiğiniz bir şeyi değiştirmeyecek. sorunun onlardan kaynaklanmadığını onlar ispat etmek zorunda.

 • thundermack @thundermack

  Şebeke büyük problem.Doa kapsamınada sokulmaz genelde.Samsung zaten bu konularda sıkıntılı firma.Doa kapsamına girmesi için ürünün alımından genelde 1 ay geçmemiş olmasına bakıyorlar .Thh'de çıkacak kararda bilirkişinin ne kadar "bilirkişi" olduğuna dayalı.bu yüzden olayın sonunu tahmin etmek çok zor.Bizde 20 kere gitmiş meşhur bir s3 mini vardı.Şaka yapmıyorum.Gerçekten servise 20 kere gitti.cihazın yazılımı sıfırlandı geri geldi.Sonunda biz değiştirdik cihazı.Thh'de firmayı haklı bulmuştu.

 • Serdar @seac

  Ben hep satın aldığım yeri muhattap alırım böyle durumlarda. Parayı oraya verdim sonuçta. Onlar kendi aralarında ne yaparlar beni pek ilgilendirmez. @ademhelvaci bey daha iyi bilir tabi. Tüketiciyi bilgilendirmek adına bununla ilgili bir video çekse güzel olur aslında.

Babam teknosadan samsung a71 almış. Ve bir hafta içinde farketti ki telefonda şebeke sorunu var. Artık başta anlayamadı mı yoksa bir güncelleme sonrası mı öyle oldu bilmiyorum. Sonra garantiye gönderdik garanti de hiçbir sorunu yok deyip geri gönderdi. Her zamanki garanti hizmeti. Ama çok bariz ki şebeke sorunu var telefon çekmiyor. Garantiden de bu şekilde geri döndü. Ne yapmak gerekir? Tekrar garantiye göndermenin bir mantığı var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Samsung A71'in kronik bir şebeke sorunu var mı? Babam kendine A71 almış şimdi telefon çekmiyor diye dert yanıyor. İnternete baktım bu durumdan şikayetçi insanlar var ama pek bi çözüm yok. Babam da garantiye göndereceğim diyor ama orasıda bir şey yok deyip geri gönderecek kesin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 14