Turktelekomdan Turkcelle geçtim, TT bana telsiz kullanım borcu çıkarmış. Ne alaka yav. Çok net olmamakla birlikte ben her ay o ücreti kesiyordu diye hatırlıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Bring diye alışveriş listesi programı kullanıyorum. Bunu tercih etmemin sebebi burada oluşturulan listeyi eşimlede paylaşıyorum ve bu listeyi artık ikimizde görüp, ikimizde ekleme ve çıkarma yapabiliyoruz. Ancak bu programın tasarımı hoşuma gitmiyor. Bir ürün eklediğimde görseli ile birlikte eklediği için her bir ürün için bana göre kocaman bir kare eklenmiş oluyor. Ayarlarda da alt alta liste şeklinde bir tasarım ayarı sunulmamış. İstediğim şekilde alışveriş listesi programı çok ancak böyle eşimle ortaklaşa ekleme çıkarma yapabileceğim özellikli olanı hangisidir bilmiyorum. Ayrıca ben sadece bunu alışveriş için kullanmak değil mesela evde yapılacak işler listesi oluşturmak istiyoruz ancak bu program alışveriş odaklı üretildiği için program yine orada da her bir iş için kocaman kocaman kare oluşturuyor ve yine benim hoşuma gitmiyor.

Kısacası;

Evlerde genelde buzdolabı üzerinde yapılan listenin dijital ve sade tasarımlısını arıyorum. Var mı sizin bu tarz ortaklaşa ekleme çıkarma yapabileceğiniz bir uygulama?

https://play.google.com/store/apps/details?id=ch.publisheria.bring&hl=tr

Bring! Market Alışverişi Listesi - Google Play'de Uygulamalar

Bring! şu an dünya çapında 7 milyondan fazla kişinin market alışverişlerini planlamasına ve yönetmesine yardım ediyor. Kullanıcı dostu alışveriş listesi ve akıllı paylaşma...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

Günde minimum 4000 TL ye kerizlenebilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

1- Evin elektrik tesisatında topraklama ve hayat koruma sigortası mevcut. Tv için bir de akım korumalı prize gerek var mı?

2- Köyde yaşıyorum, komşu "daha evvel bizim evlerin hizasındaki TV leri yıldırım vurmuştu" dedi. Bu sebeple tedirgin oldum. Akım korumalı prizinde palavra olduğunu savunanlar var. Bu konuda kullanım tecrübeleriniz nelerdir?

3- Son olarak Tv yanında ses sistemi, modem v.s de bağlayacağım için aşağıdaki ürünü alacağım. Sanırım alanındaki iyi ürünlerden biri. Daha başka şu daha iyidir diye tavsiye edeceğiniz bir ürün var mı?

https://www.hepsiburada.com/schneider-electric-apc-5-li-akim-korumali-priz-ve-2-usb-girisi-5v-2-4a-pm5u-gr-p-HRSPM5U-GR

Schneider Electric APC 5'li Akım Korumalı Priz ve 2 USB Fiyatı

Schneider Electric APC 5'li Akım Korumalı Priz ve 2 USB en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yiğit @yigit1

  Bir ara hocamla sohbet ederken(elektronik mühendisi) yıldırım gibi aşırı gerilim yükleyebilecek durumlardan veya voltaj dalgalanmalarından veya anahtarlanmadan korunmak için kesintisiz güç kaynağı kullanıyorum demişti. Açıkçası ben de kesintisiz güç kaynağının daha iyi bir çözüm olduğu kanısındayım. İçerisindeki regülatörler sayesinde hem olası anahtarlanmaları hem de kesintilerde cihazların bozulmasını önleyebilir.

  • omerfsavas @omerfsavas

   Bende ups alıp geçmek istiyorum aslında çünkü sorduğum sorular açısından ups kafayı en net bırakan cevap oluyor sanırım. En son ups 10 sene evvel masaüstü pc de kullanmıştım, bilinçsiz bir şekilde. O zamanki yaşımla bağdaştırdığım şey "yine bir masaüstü pc olursa ups gerekli olur" olmuştu. Bu sebeple TV için ups lüksmüş gibi geldiğinden akım korumalı prize odaklandım. UPS'ler standart bir ev kullanıcısı için ne kadar ortalama fiyatları? Beni upsten uzaklaştıran en net soru işaretinden biri bugün oturma odasına TV v.s için aldık hadi yarın mutfaktaki beyaz eşyalar için de alsak mı? 2 gün sonra masaüstü pc kurdum o da öbür oda da ona da bir UPS gibi garip düşünceye kapılıyorum. Biraz bunda bu konulara karşı bilgisizliğim de etki ediyor.

  • Yiğit @yigit1

   @omerfsavas Tamam, aletler ucuz değil kabul ediyorum fakat hepsine 0 UPS almak bir tane daha televizyon, bilgisayar almak gibi masraf yaptırır. Bunun en mantıklısı şöyle düzgün 2. el UPS bulup almak olabilir. Ayrıca unutmayın; yıldırım gibi olaylar hemen cihazları bozacak diye bir kural yok. Şansınıza kalmış diyebiliriz. Ben de yıllardır cihazları UPS olmadan kullanıyorum ve bir tanesi bile bu tarz bahsettiğimiz olaylar yüzünden bozulmadı. Ama yine de masaüstü bilgisayarım için bir tane UPS alacağım. Kısacası size kalmış.

  • omerfsavas @omerfsavas

   @yigit1 Benim tecrübemde aynı yönde. Bu zamana kadar öyle bir olay yaşamadım. Ancak yakın zamanda köyde yaşamaya başladım, komşunun öyle söylemesi beni tedirgin etti her ne kadar bina yeni de olsa. Bunun üzerine böyle bir araştırmaya koyuldum.Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

 • BRN @brnspawn

  Almakta fayda var. Linkteki ürünün bir değerlendirme sinide yazmıştım, sitede bulabilirsin. Güzel, kaliteli bir cihaz.

  • omerfsavas @omerfsavas

   @brnspawn @epalo Tabiki hiç yoktan iyidir. Peki linkteki üründe mesela "918 Joule’lük yüksek koruma sağlar." diyor Bu Joule değeri başka ürünlerde değişiyor. Bunda dikkat edilmesi gereken bir standart v.s var mı?

 • D.Tspnr @epalo

  Al hocam sıkıntılı akım filan geçerse otomatik kapatıyor. En azından isimsiz ne olduğu belli olmayan bir ürüne emanet etmemiş olursun cihazları.

 • Oğuz @7ocloguz

  30Ma ve 300Ma olurlar kaçak akım röleleri. 300Ma yangın koruma 30Ma İnsan koruma rölesi olarak geçer. Sizdeki hangisi? Daha doğrusu ikisi bile çevrede yıldırım düşmesi durumunda atabiliyor. Kaldı ki sizin hattınızda oluşabilecek aşırı akım durumlarında direkt atacaklardır. Bu şartlarda evinizde elektrik tüketen tüm cihazlar(avizeler dahil) topraklı olmalı. Yoksa sigorta sürekli atacaktır.

  • omerfsavas @omerfsavas

   Şimdi baktım benimkisi 30Ma imiş. Bir bilgi edinmiş oldum. Bu durumda yıldırımlara karşı hayat korumada bir koruma sağlıyor öyle mi? Bir diğer sorumda "Bu şartlarda evinizde elektrik tüketen tüm cihazlar(avizeler dahil) topraklı olmalı. Yoksa sigorta sürekli atacaktır." dediniz. Bu her durumdada mı geçerli? Yoksa bir arıza v.s olduğunda mı geçerli? Mesela benim evde avize v.s de var ama topraklı mı değil mi öyle teknik bilgiye sahip değilim ancak ev yeni yapıldı ve topraklı olarak inşaa edildi. Herhalde onlarda topraklıdır.

  • Oğuz @7ocloguz

   @omerfsavas Taktığın avizenin 3 kablolu olup hepsinin duvar içinden çıkan 3 kabloya bağlı olup olmadığından anlayabilirsin. Bunun için teknik bilgiye ihtiyacın yok. Sadece dikkatli bir şekilde kontrol edin lütfen. Eğer 1 kablo 1 kabloya ve diğer 2 kablo duvardan gelen başka 1 kabloya bağlı şekilde ise; nötr ve toprak ortak kullanılmıştır. Yalancı topraklama olur ve işe yaramaz açıkçası ve hal böyle ise o gördüğünüz sigorta devre dışıdır. Bu şartlar altında çalışmaz.

  • omerfsavas @omerfsavas

   @7ocloguz Anladım bunu kontrol edeceğim. Teşekkürler 🙂

Uzun zamandır 4.nesil i7 işlemci, gtx 850m grafik işlemci ve 8gb ram donanımlı laptop ileyim. Sırf oyun için masasüstü pc toplayayım ki zamanla donanımını da güncelleyebilirim diyorum ancak masaüstününde laptop kadar taşınamaz oluşu benim için biraz fazlaca dezavantaj. Köyde sobalı evde soğuk olan oda da konumlanacağı için orada oyun oynamak v.s olacak. Kaldı ki saatlerce oyun oynayabilen biri de değilim. Bunun için vakit yok. Kalkıp sıfırdan bir masaüstüne o kadar para gömmeyede içim el vermiyor. Ancak oynarken de kaliteli bir şekilde oynamak istiyorum. Laptop alsam onunda donanımı güncellenmiyor. 3 - 4 senede bir yeni laptop almak gerekli. İyi bir oyun seyri için laptoplarda pahalı. Bu parayı 3 -4 senede bir vermekte mantıklı gelmiyor. Kaldı ki şuan bile fazlaca oyun oynayamıyorsam 3 - 4 sene sonra hepten oyun oynamayı falan bırakır mıyım? Kaldım bir ikilem içinde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tv de beinconnect 1 aylık deneme sürümünü kullanıyorum. Bir dizinin geçmiş bölümünü açtığım zaman görüntü gayet net ancak canlı tv açtığım zaman görüntü net olmuyor. Neden kaynaklanabilir? İnternet üzerinden beinconnect kullanan var mı? Tecrübeniz nedir?

20 mbps superbox internet kullanıyorum. Hızım da bu çoğu zaman 20 civarlarında.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google play de otomatik güncellemeler kapalı. Canım istediği zaman girip birikmiş güncellemeleri yapıyorum. Ancak şöyle bir problem oluşuyor. Güncelleme yaparken ekranın sürekli açık olması gerekiyor eğer telefonu kenara bırakayımda güncellensin dersem ekran kararıp kilitlenince bir sonraki uygulamayı güncellemeye geçmiyor. Tekrar ekranı açtığımda güncelleme başlıyor. Bu benim yaşadığım bir sorun mu yoksa normalde de böyle mi?

Telefonum Samsung S7 Edge

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen gün turkcell hat satın aldım eşim için. Bipe giriş yaptık değişik değişik Arapça isimli gruplara katıldığını söylüyor. 2017 - 2018 tarihli gruplar. Bu durum hattın önceden bir başkasına ait olduğunu mu gösteriyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Samsung QLED TV aldım. Kurulum için geldiklerinde dikkat etmem gereken hususlar nelerdir? Tecrübelerinizden faydalanmak isterim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bundle uygulamasında koyu temayı açtıktan sonra instagram, google play de karanlık oldu. Telefonu yeniden başlattığımda düzeldi ancak bundle'a tekrar girdiğimde yine karardılar. İlginç.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6