Şuanda bulunduğum yerde altyapı olmamasından dolayı 170 TL'ye 20 Mbps sınırsız Superbox kullanıyordum. Şimdi mekan değişikliği yapacağım. Gideceğim yerde altyapı sorguladığımda 12Mbps çıkıyor. Türktelekom aboneliği mi yapsam Turknet mi yapsam bilemedim. Şimdi sıfırdan abonelik olacağı için Turknet hemen gelip bağlamazsa diye uğraşmak istemiyorum. Ama Turktelekoma da 2 sene taahhüt vermek istemiyorum. Ayrıca bu taahhütler 1 sene olacak denilmemiş miydi? Sanki öyle birşey hatırlıyorum. Her neyse karar veremedim. Sıfırdan aboneliklerde Turktelekom bağlantıları nasıl oluyor? Tecrübeleriniz neler? Gerçi bölgeden bölgeye hepsi değişiklik gösteriyor o ayrı mevzu. Bir yandan da 20Mbps den 12'e düşmekte zor geliyor ama superboxta çok pahalı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknosadan alınan samsung telefon şebeke sorunu sebebi ile garantiye gitti. Birşeyi yok bunun deyip geri gönderdiler. Şimdi tüketici hakem heyetine başvuracağım ama firma ünvanı soruyor. Teknosayı mı gireceğim yoksa samsungu mu onu bilemedim. Ne yapmam gerekir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 21
 • Efe Kayrak @shyrelia

  nereyi şikayet ettiğiniz bir şeyi değiştirmeyecek. sorunun onlardan kaynaklanmadığını onlar ispat etmek zorunda.

 • enginva @enginva

  kurtcuk isimli üyeyi dikkate almayın, tamamen tüketiciyi yanıltamaya yönelik, hukuki dayanaktan yoksun şekilde servisin sorumlu olduğunu yazmaya devam ediyor. Bu nedenle kendisini engelledim. Ayıplı malda sorumluluk tamamen satıcı, üretici ve ihtalatçıya aittir. Servisin hiçbir sorumluluğu yoktur. Gerekli kanun maddesi ve Yargıtay içtihadı alttadır.

  Tüketiciyi Koruma Kanunu Madde 11(2):
  "Ücretsiz onarım veya malın ayıpsız misli ile değiştirilmesi hakları üretici veya ithalatçıya karşı da kullanılabilir. Bu fıkradaki hakların yerine getirilmesi konusunda satıcı, üretici ve ithalatçı müteselsilen sorumludur. Üretici veya ithalatçı, malın kendisi tarafından piyasaya sürülmesinden sonra ayıbın doğduğunu ispat ettiği takdirde sorumlu tutulmaz."

  Yargıtay kararı:
  https://www.haberler.com/yargitay-dan-emsal-karar-ayipli-maldan-yetkili-7200393-haberi/

 • thundermack @thundermack

  Şebeke büyük problem.Doa kapsamınada sokulmaz genelde.Samsung zaten bu konularda sıkıntılı firma.Doa kapsamına girmesi için ürünün alımından genelde 1 ay geçmemiş olmasına bakıyorlar .Thh'de çıkacak kararda bilirkişinin ne kadar "bilirkişi" olduğuna dayalı.bu yüzden olayın sonunu tahmin etmek çok zor.Bizde 20 kere gitmiş meşhur bir s3 mini vardı.Şaka yapmıyorum.Gerçekten servise 20 kere gitti.cihazın yazılımı sıfırlandı geri geldi.Sonunda biz değiştirdik cihazı.Thh'de firmayı haklı bulmuştu.

 • Serdar @serdaracikyol

  Ben hep satın aldığım yeri muhattap alırım böyle durumlarda. Parayı oraya verdim sonuçta. Onlar kendi aralarında ne yaparlar beni pek ilgilendirmez. @ademhelvaci bey daha iyi bilir tabi. Tüketiciyi bilgilendirmek adına bununla ilgili bir video çekse güzel olur aslında.

Babam teknosadan samsung a71 almış. Ve bir hafta içinde farketti ki telefonda şebeke sorunu var. Artık başta anlayamadı mı yoksa bir güncelleme sonrası mı öyle oldu bilmiyorum. Sonra garantiye gönderdik garanti de hiçbir sorunu yok deyip geri gönderdi. Her zamanki garanti hizmeti. Ama çok bariz ki şebeke sorunu var telefon çekmiyor. Garantiden de bu şekilde geri döndü. Ne yapmak gerekir? Tekrar garantiye göndermenin bir mantığı var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung A71'in kronik bir şebeke sorunu var mı? Babam kendine A71 almış şimdi telefon çekmiyor diye dert yanıyor. İnternete baktım bu durumdan şikayetçi insanlar var ama pek bi çözüm yok. Babam da garantiye göndereceğim diyor ama orasıda bir şey yok deyip geri gönderecek kesin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 14

Öğrencilik zamanından rca girişli 2.1 hoparlörüm vardı. Daha sonra ev ocak olunca aldığım akıllı samsung tvye logitech bluetooth adaptör ile bağladım. İyi güzel ama tv'yi her açtığımda bluetooth ile bağlanmayı bana sürekli soruyor. Her seferinde onaylamak ve her seferinde bağlandı diye çıkan ses ayrıca tv'yi her kapattığımda bağlantı koptu diye çıkan ses usandırdı. Bunun başka daha ne gibi pratik yolu olabilir. Tv'den ayarlara baktım ama sürekli bağlı kalması gibi bir ayar bulamadım. Biraz araştırdım rca yı optike veya hdmi a dönüştüren adaptörler var ama ne kadar verimli oluyor bilmiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bende YapıKredi kredi kartı var. Eşime de kredi kartı çıkartacağız. Hangi bankanın kampanyaları, uygulaması v.s daha iyidir. Tavsiyeniz var mı? İş bankası veya Garanti'den biri olur herhalde ama ikisi dışında da kullanıpta artı yönleri şunlar tavsiye ederim dediğiniz varsa değerlendiririm. Şimdiden söyleyeyim Enpara olmaz. Bende var ve sanal kredi kartı kullanımını hiç sevmiyorum. Aylık limit belirtmemi istiyor. Yapıkredi de alışveriş öncesi belirliyorum bu kullanım bizim için daha kullanışlı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 17

Kargolar bugün kaça kadar açık? Pandemi de saatler ne oldu bilmiyorum. Yurtiçi den bir kargo almaya gideceğim de

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dinleyici değil anlatıcı olarak bir webcame ihtiyacım var. Logitech C310 iyi gibi duruyor. Teknosa da 380 TL ye var. Bu fiyata daha iyisi diyebileceğiniz bir ürün var mı? Veya üç beş daha fazla ver şunu al daha iyi olur denilebilecek bir ürün var mı?

https://www.teknosa.com/logitech-c310-siyah-hd-webcam-960001065-vu0015-p-125270282

Logitech C310 Siyah HD Webcam (960-001065 V-U0015) Fiyatı ve Özellikleri

Logitech C310 Siyah HD Webcam 960 001065 V U0015 fiyatı, modelleri ve teknik özellikleri Teknosa'da. Logitech C310 Siyah HD Webcam 960 001065 V U0015 en uygun fiyatlarla Teknosa'dan alınır.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bana kod falan gelmedi ama istemciyi kurup bir giriş yapayım bakayım dediydim de bu ne alaka şimdi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

Bankaların müşteri hizmetlerini aramak ücretli mi? Genel sorduğum kadar halkbank özelinde de soruyorum bu soruyu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap