Hp Smart Tank 510 (515) serisi bir yazıcım var. 5 aydır falan kullanıyorum. Kısa bir süre sonra şöyle bir problem yaşamaya başladım. Pdf veya word formatındaki çıktılarımda özellikle siyah çıktı alırken sayfanın belli bir kısmı silikleşiyor. Bu bazen az bir silik bazen çok olabiliyor.

Şöyle bir şey keşfetmiştim. Dosyaları jpg formatında çıktı alırken herhangi bir siliklik olmadan çıktı alabiliyorum. Bunun üzerine bir süre pdf veya word çıktı alacağım zaman jpg ye çevirip öyle çıktı alıyordum. Baya bir süre böyle kullandım. Şimdi jpg formatında da aynı problemi yaşamaya başladım. Pdf veya jpg ne fark ediyor anlamadım.

Gözümden kaçan bir şey yoksa hızlı/ekonomik modunda değilde varsayılan şeklinde çıktı alıyorum.

Renkli mürekkeplerde çeyrek bir azalma var. Siyah mürekkepte yarısı bitti. Mürekkebimde var. Hatta siyahın üstüne ekledim değişen bir şey yok.

Yazılımla alakalı değildir diye kaldırıp yükleme yapmadım.

Yazılımından kartuş kafalarını temizleme defalarca yaptım. Hatta şuan öyle bir hale geldi ki kafa temizlemenin sonuç çıktısını bile eksik çıkartıyor.

Soğuk bir oda da duruyor yazıcı, soğukluk etki eder mi? Yazıcıyı bir odadan diğerine taşımak buna etki eder mi? Bu iki sorum dışında böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu? Ne yapabilirim bu konu ile ilgili?

BeğenFavori PaylaşYorum yap