5.000₺ bandında gameing dizüstü bakıyorum kendim için,
Yüksek çözünürlük, tazeleme hızı vs beklentim yok lakin Performans beklentim var, kasma takılma yapmayacak bir cihaz önerebilir misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

An itbari ile WhatsApp beta sürümüne parmak izi geldi.
Çökme saçmalama donma kasma gibi sorunlar görmedim henüz, ve hızlı tepki veriyor, umarım yüz tanıma ile açma da gelir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar dostlar iyi akşamlar,

Geçen hafta sipariş verdiğim awox marka 55' 4K android TV elime ulaştı,

Servis kurulumu yaptı ve kaçtı,
Ekran renk testi yapalım dedim evirdi çevirdi lafı 55inç lerde o test yok zaten sorun olmaz olursa numaram var falan dedi adeta kaçtı gitti.

Az önce YouTube dan renk testlerini açtım ve siyah ekranda ekranın sağ alt köşesinde sarımtırak bir ışık saçıyor panel sol üst köşede de biraz aynı sorun var,

Sizde bu sorun ileride büyür mü iade etmeyi düşünüyorum

Fotoğrafta biraz abartı gözüksede çerçevenin etrafında sadece siyah renklerde gözüken bu sarı ışık sorunu dana .nce başına gelen hocam oldu mu sorunu nasıl çözdü?

#awox #55inç #5600str

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9
 • Orcun @orcun

  O kadar ışık kaçırması normal değil. Panelde bir sıkıntı var. İlerde dahada artar o kısım böyle patlar ışıktan diğer kısımlar aynı kalır saçma sapan görüntü oluşur. İade yada değişim isteyin, isteğiniz yerine getirilmiyorsa THH son çareniz.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Bu kalitede bir üründeki ufak tefek sızmalar, siyahlarda bölge bölge tutarsızlıklar normal ama görseldeki üründe bulunan sızma anormal seviyede. Sıfır bir ürün için kabul edilebilecek bir düzeyin üzerinde. Ayıplı mal olarak iade edilmeli. Mümkünse para iadesi alıp bilindik bir ürünü bütçe arttırıp alın.

 • BraVe @brave

  Bende bu marka çay makinesi vardı. 🙂

  • Mehmet @mehmet

   Bende de awox tost makinası vardı hocam oda bir sene dolmadan bozulmuştu,

   Öğrenci kafasından kurtulmak lazım artık 😆😂

   bir daha yerli markaya şans vermeyeceğim,
   55 değil 45 inç olsun kaliteli marka olsun kafasına geçme tecrübesi oldu benim için 🙂

 • LOOP @loop

  fazla ısınma var mı o noktalarda? varsa direkt iade edin ilerde bozuluyor ısınıyorsa.

Demiryollarına verilen önem.

https://www.youtube.com/watch?v=Q7Rlpn4TOzA

JR東、豪華寝台列車「四季島」車内公開=全室スイートタイプ、5月運行開始

JR東日本は16日、5月に運行を始める豪華寝台列車「四季島(しきしま)」の車内を発着地となる上野駅(東京都台東区)で公開した。車内は東北など管内各地から厳選した家具や調度品を使った落ち着いた雰囲気で、随所に設けられた大きな窓からは流れる景色が楽しめそうだ。 四季島は10両編成で、客室の他に展望車やダイニングカーな...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

xiaomi 1 temmuzdan itibaren beta programını sonlandırma kararı almış,
haftalık güncellemeler artık sadece iki ayda bir kararlı olarak gelecekmiş,

xiaomi'nin haftalık güncelleme özelliği işlevini yitirdikten sonra artık bir manası kalmadı xiaomi kullanmanın benim gözümde,

söylenenlere göre poco F1 cihazlarda dünya genelinde kararlı romdan daha fazla beta rom yüklüymüş bu kararı da mühendislik ekibi bu yüzden almış deniyor,

artık sadece kararlı roma odaklanacaklarmış.

kaynak:
https://c.mi.com/thread-2234020-1-0.html

Neden MIUI Beta'nın global sürümleri 1 Temmuz'dan sonra yayınlanmayacak ? -...

Neden MIUI Beta'nın global sürümleri 1 Temmuz'dan sonra yayınlanmayacak ? - MIUI Genel - Mi Community - Xiaomi
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Joe @joe

  Yapsınlar da doğru düzgün yapsınlar. Bir güncelleme getirir bildirim ışığı patlar, sonra onu düzeltmek için yeni güncelleme beklersin, yenisini kurarsın başka yeri bozar... Beta kapansa ne olur kapanmasa ne olur. 5 yıldır xiaomi kullanıcısıyım bu arada. Mi2 ve mi5

Mehmet paylaştı.

TS Plus ilk çıktığından beri alıyorum. Ama son zamanlarda TS'ye verdiğimiz değerin bir geri dönüşü olmadığı kanısında olduğum için iptal etmeyi düşünüyordum. Akışta aboneliğini iptal eden birkaç kişi gördüğüm için de bu yazıyı yazma gereği duydum.

Şimdi bahsetmek istediğim durum şu, bizler bu sosyalin uzun süredir kullanıcılarıyız. Burada bir arkadaş ortamımız var. İnsanlar birbirini tanıyor, bir durum olduğunda birbirine yardımcı oluyor. Alışverişler yapılıyor, güven ortamı oluşuyor. Farklı fikirler ortaya atılıyor, bir sürü kişi farklı konularda tartışıyor. Ama herkesin hemfikir olduğu bir konu var, bunların hepsi TS Sosyal sayesinde sağlanıyor. Birçoğumuz TS'nin video tarafında üretilen içerikleri desteklemek için Plus alsa da birçoğumuz uzun süredir kullandığımız bu sosyalin ayakta kalması için destek oluyor aslında.

TS Plus'tan önce TS'yi sadece Youtube üzerinden takip edip sosyale hiç gelmeyen kitle videoları izleyip geçiyordu, şimdi yine aynısı oluyor. Sadece bazı videoları biraz geç izliyorlar o kadar. Çünkü o insanlar sadece izleyip geçiyor; o video nasıl yapılmış, insanlar hangi fedakarlıklarda bulunmuşlar umurlarında değil. Bu durum kimin umrunda biliyor musunuz? TS Sosyal kullanıcısının.

Peki Plus geldikten sonra noldu? TS'yi Youtube'dan takip eden kitle için değişen hiçbir şey olmadı ama Sosyal için değişen çok şey oldu. Çünkü sadece videolardan ve arada satışı yapılan anahtarlık, kupa gibi şeylerden gelen gelirle sosyalin daha iyi bir konuma gelemeyeceğini biliyorduk. "Belirli bir gelir kaynağımız olsa, çok şey yaparız." dendi yönetim tarafından. Plus gelirken de vaatler verildi. Ama olay öyle olmadı. Benim görüşüme göre, Yönetim Plus'a sadece "Gelir kapısı." olarak baktı. Gelmesi gereken yenilikler gelmedi. Yönetim ile kullanıcının arasındaki iletişim eksikliği giderilmedi. Sosyal kullanıcısının görüşleri yeterince dikkate alınmadı. Verilen vaatlerin bir kısmı gerçekleştirilse de devamlılık sağlanmadı. Fırsatlar köşesine gelenler çoğu kişinin işine yaramadı çünkü o fırsatlar sosyale sorularak ayarlanmış fırsatlar değillerdi. Bunu da sosyalde birçok Plus kullanıcısının "Belki birilerinin işine yarar." diyerek fırsatlar kısmındaki kodları paylaşmasından görebilirsiniz.

Peki ne yapılabilir? Her şey için çok mu geç? Değil. Hala bir şeyler yapılıp TS'nin has kullanıcılarının gönlü alınabilir, sırf gelirini etkilemiyor diye Plus aboneliğini iptal ettirmeyen birçok kişinin Plus'tan faydalanması sağlanabilir. Çünkü ben şunu biliyorum; TS'de birçok kişi "15 liradan nolacak, helal olsun." diyerek aboneliklerini iptal ettirmiyor. Onlar da Plus'tan bir şey elde etmediklerinin farkında ancak TS Sosyalde bunu konuşacak kadar değerli bir şey olduğunu düşünmüyorlar. Ama bu durumda TS, "Kullanıcısından destek bekleyen video üreticileri." konumundan "Kullanıcısının iyi niyetinden istifade eden kişiler." konumuna düşüyor. TS Plus gelirleri TS'yi döndürmeye yetiyor veya yetmiyor, bu ayrı bir konu. Ama Plus gelmeden önce de TS devam ediyordu, bu bir gerçek. Plus geldikten sonra normal zamanında çıkması gereken videoyu sadece Plus kullanıcıları normal zamanında izleyebilir oldu. Yani yeni bir şey gelmedi, aksine elimizde olan hak da alındı. Ts Plus böyle olmamalıydı.

Şu saatten sonra yapılacak şey çok basit. Yönetim, TS Sosyal'e olan bakış açısını değiştirmeli. Sayılarla konuşmayı bırakıp sizi gerçekten dinleyecek insanlara önem vermelisiniz. Sırf takipçi sayısı daha çok diye sadece Twitter'da yazmanın size kazandırdığı takipçi, size kaybettirdiği takipçiye kesinlikle değmez. Asıl kitle burda. Sosyali ayakta tutan bizlersek eğer, o sosyalde gelip yazan da bizleriz. Twitter takipçileri değil. Mesele sadece takipçi olmasa bile sosyale verilen değer bu olmamalı.

Yapılabilecek birkaç şeyi madde madde sıralayayım, (Hepsi olacak diye bir şey yok, sadece benim fikirlerim.) eklenecek bir şeyler olursa arkadaşlar yazar zaten;

*Ts yönetim ve kullanıcıları arasındaki iletişim eksiklikleri giderilmeli.

*Fırsatlar köşesine daha çok değer verilmeli, Sosyal'in görüşüne göre adımlar atılmalı.

*İnsanların profillerine yorumlar bırakabilmeliyiz. Ben bir kişiyi engelliyorsam niye engellediğimi bilmek istiyorum. (İnsan zamanla unutabiliyor.) İnsanlar nicklerini ve profil fotoğraflarını değiştirebiliyor, insanları daha kolay tanımak için de kullanılabilir bu sistem.

*Üye olmak zorlaştırılmalı. Troll ve reklam çalışmaları Sosyal'i kirletiyor ve yönetim zamanında davranıp durumu çözemeyebiliyor.

*Sağ ve sol tarafta sayfa kaydırdıkça sürekli aşağı gelen barlar rahatsız edici ve kullanışsız. Sırf tık alıyor diye yıllar önce yazılmış, güncelliği olmayan yazıları (Ve sürekli aynı yazılar, neredeyse hiç değişmiyor.) sürekli görmek istemiyorum. Bu alanlar daha faydalı bir şekilde kullanılabilir, en azından kapatma opsiyonu getirilebilir. (Varsa da ben bulamadım.)

*Etiket sistemi düzenlenmeli, bu sistem çok kolay bir şekilde manipüle edilebiliyor ve gereksiz bir sürü etiket sağ tarafta sürekli görünebiliyor.

*Siteye anlık güncelleme sistemi eklenmeli. Bazen uzun uzun yorum yaptığım bir konu ben daha yorumu paylaşmadan silinmiş olabiliyor. Bu da birçok Sosyal kullanıcısının sinirini bozan bir durum.

*Siteye bir "Spoiler." sistemi getirilmeli. TS her ne kadar bir teknoloji sitesi olsa da Sosyal sadece teknoloji sayfası değil. Birçok konuyu konuşuyoruz ve içinde spoiler geçebilecek paylaşımlar da oluyor. Bu sistem işleri oldukça kolaylaştırır.

*Siteye rozet, seviye, rol, başarım gibi sistemler getirilebilir. Bu sayede kullanıcı daha büyük bir bağlılık hisseder ve sosyalde daha fazla vakit geçirir. Ayrıca bu durum üretkenliği de arttırır.

*Siteye kulüp sistemi getirilebilir. Mesela ben bir sinema kulübü kurup kendimize özel bir sayfada sinema ile ilgili paylaşım yapmak istiyorum. (Paylaşım akışa da düşecek ama kulüp sayfasından da bulunabilecek.) Etiket sistemi bunu tam olarak karşılamıyor. Sosyalde paylaştığımız durumlar üzerinden zaman geçtikçe yok oluyor. Google'dan arayıp bulmasak tekrar ulaşma imkanımız yok. Bu sistem o durumlara ulaşmayı kolaylaştırır. Aynı zamanda akış da devam edeceği için forumdan bir farkı olmuş olur. Forumların en büyük eksiği anlık etkileşim alamamakken TS akış sisteminin en büyük eksiği ise anlık etkileşimden sonra durumların hiçbir şey ifade etmiyor olması. Çünkü yapılan paylaşım akışta yok olup gidiyor.

*Video içeriğinde TS kullanıcıları da yer alabilir. Bunun için oturup bir proje yapabiliriz. Bizim için neyse de İstanbul'da olanlar için güzel olur. Bizlere de en azından ilgi çekici ekstra içerik çıkar.

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar. Başka bir şey aklıma gelirse yazıya eklerim. Yönetime hala inancım ve bağlılığım olduğu için aboneliğimi iptal etmiyorum. Geçim kaynağı olmayan bir öğrenci olarak önemli olan kısmın miktar değil bağlılık olduğunu düşünüyorum.

Sosyalin getirdiği samimiyete dayanarak sizleri etiketlemede bir sakınca görmüyorum, bu yazı direkt yönetime yazılmış olmamakla birlikte sizlerin görüşünüzün en büyük farkı yaratacağını bildiğim için etiketliyorum. @leventp @gamsizm @hkellecioglu

(Görsel, paylaşımın akışta yok olmasını zorlaştırmak içindir. Sadece yazı içerikleri çok küçük bir alan kaplıyor.)

#TeknoSeyirPlus

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 44
 • Doğa @doga

  Yazının büyük çoğunluğuna katılıyorum, maalesef haklı olduğun nokta çok fazla. Plus çıkışını yaptığında ben hiçbir ekstra beklemeden para vermeyi kabul etmiştim, çünkü para vermezsem bu içeriğe ulaşamayacağımı sanmıştım. Sonra TS'nin olduğu gibi devam edeceği söylendi ve ekstralar için vaatler verildi. O zamanki yazılarımda ekstra isteği olan herkesin durumuna gidip, ekstra beklemeyin, dergiye para verir gibi TS'ye para verin ne olacak diyordum. Ama editörler hep aksini söyledi. Sonra bize destek olmak için Plus alın dendi. Bence vaatlerle ve destek için alındığı algısıyla Plus'ın ağırlığı yok oldu. Üretilen içeriğin bedeli de olabilirdi Plus.

  Murat abinin sürekli belirttiği nokta Plus olmasa TS'nin yok olacağıydı, bize yalan söyleyecek hali yok. Fakat kullanıcıya da biraz kulak vermek lazım. Burada TS onu şımartsın diye gezen Plus sahipleri olsa da bizim gibi buradan vazgeçemeyen, hayatında güzel bir eğlencesi olanlar da var. Dediğin gibi arkadaş ortamı kurduk, alışverişler yapıyoruz, iş yapıyoruz. Editörler artık bu ortama dahil olmalı, TS Sosyal bir tık öteye gitmeli. Ayda bir canlı yayın falan gibi hem TS editörlerinin sevmediğini bildiğimiz hem de devamlılığı zor olan uğraşlar yerine Sosyal'de gelişim gibi kalıcı hamleler yapılsa Plus sahipleri mutlu olabilir. Bir de çıkıp tekrar bir Plus'la alakalı konuşmak lazım sanki. Artık vaat verme yönteminde vazgeçilmeli. Belki çok da önemi olmayan bir içerik serisi çıkabilir, ürün incelemesi olmaz da hikaye formatı olur. Mesela LP eskiden sevdiği teknolojileri konuşsun. Zamanında şunu kullanırdık güzeldi gibi anlatsın ama Plus'a özel olsun. Özel olmasını istediğimden değil de para verip tatmin olmak isteyen kullanıcılar için ya da Plus'tan vazgeçen ama bu içeriği kaçırmak istemeyenler için olabilir.

  Uzun zamandır söylediğim bir şeyi de tekrar etmem lazım, TS'nin yeni bir imaja ihtiyacı var. Dekorda bir kaç değişiklik, masaya çakılı kalmayan incelemeler, tek kişilik deneyim anlatma videoları -ki MG bu işi çok iyi yapıyor- logoda, introda, site tasarımında yenilik, sosyal medyayı görselle destekleyerek kullanma. Muhtemelen bunları editörler de biliyor ama ya para ya da uzun süre harcanması gereken şeyler. Fakat modern Youtube ortamını düşününce bu değişikliklere ihtiyaç olduğu ortaya çıkıyor.

  Umarım TS gelişerek devam eder biz de izlemeye, burada muhabbet etmeye devam ederiz.

 • Yekta F. @electric

  Aması berisi olmadan denilen ve kaç senedir takip eden bizlerin isteklerine elle tutulur cevaplar verilmelidir.

  Yazılan her bir harfe katılıyorum ve yapılması gerekenleri çok güzel sıralamışsınız. Yüzlerce belki de binlerce adamız ne bizimle iletişim ne de bizdeki ürünleri sorup gelsene ya inceleyelim denildiğini görmedim.

  Umudum da yok gerçi. En başından beri Plus olayının paylayacağına emindim, gidişatta onu gösteriyor zaten. Yapılan her olumlu eleştiriyi savuşturma refleksi hakim yönetimde olmaz böyle.

  • Orcun @orcun

   Valla Yekta ben yoruldum, vazgeçiyorum. Dünde yazdık o kadar, bir deyim var demek istemiyorum, ama yok yani biz havanda su dövüyoruz hiçbir farkı yok. Yazıyoruz yazıyoruz ne değişti ? @ardazeytin iyi bilir, adam TS uygulaması yazdı vs. birçok arkadaş uğraştı, Fırat var o da uğraştı vs vs sonuç ? site 3 sene öncede aynıydı şimdide aynı yapılacak edecek, hep -acak -ecek. Bu 3 sene öncede aynıydı, 5 sene öncede aynıydı. Yazmaya devam edicem insanlara yardımcı olmaya çalışıcaz sohbet işinde vs varım, burası sosyal alan öyle deniliyor. Ama ötesi artık TS yok şunu yapmış yok yapmamış site çökmüş çökmemiş kapanmış kapanmamış işte kapanacakmış şu lazımmış bu lazımmış vs. dert etmeye yazmaya hiç gerek yok. Ha kapanırsa da kapansın ne yapacaksın ? mailim belli oyum belli buyum belli açarız telegram grubu veya farklı bir site orada yazarız kendi yağımızda kendimiz kavruluruz. DHW kapandı gitti mesela sonuç ? cursedhardware diye site açıldı, sen ben gibi DHW'in yazarları vs adamlar açtı kendi alanları takılıyorlar bu kadar. yapacak birşey yok. Aynı şeyi temcitpilavı gibi binkere sonuçsuz cevabı olmayan şeyler için sormaya gerek yok.

 • Pablo Vader @definitive

  Düzgün, seviyeli birileriyle yazışmak falan istiyorsanız ve üstüne de değer kattığınız ortamda değer görmek istiyorsanız gidip DHW Forumunu yeni bir gönüllü ortamda canlı tutan Cursedhardware.com forumuna üye olun. Burada boşuna zaman harcamayın.

Poco F1'in yeni oyun kısayol barını test etme fırsatım oldu,
Kararlı ve bütün uygulamalar ile çalışıyor,
ses kaydı, video kaydı, ram temizleme, cpu hızlandırma, kısayol ile çalışan; pencere içerisinde çalışmaya müsait uygulamaları oyun algılayıp kapanmadan veya pauseye geçmeden, fark etmeden iki uygulamanın aynı anda çalışmasını sürdürebiliyor.
Oyun üzerine aldığımız uygulamaların da boyutunu ayarlamamıza izin veriyor.
Ben beğendim özellikle ekran kilitleme olayı çok hoş olmuş, bar üzerinden ekran kilitlendiğinde bile oyun algılamıyor reklamlar bile süre saymaya devam ediyor 😁

@umtk

BeğenFavori PaylaşYorum yap

1000₺ ye kadar bir tanıdığın kızına telefon alınacak tek tek sınav haftasında karşılaştırma yapamıyorum,
Bir tavsiyede bulunabilirmisniz

https://www.hepsiburada.com/android-telefonlar-c-60005201?filtreler=fiyat%3A750-1000&sayfa=2

Android Telefon Fiyatları ve Modelleri % 70 indirim - Sayfa 2

Kaliteli ve orjinal android telefonlar kampanyalı ve indirimli fiyatlarla Hepsiburada.com'da - Sayfa 2
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Evet dostlar,
Eğitimde ve bilimde geldiğimiz son noktayı sizlerle paylaşmak istedim.
Dokuz Eylül rekterüne de ayriyetten selamlar 🥶
https://twitter.com/hotar_nukhet/status/1101079008895217665?s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 17