Normalde masaüstü paylaşmayı seven biri değilim, ama bu sefer çok hoşuma gitti 😀 Her zaman sadelikten yana olduğum için masaüstüne sadece geri dönüşüm kutusunu koyar, sık kullandığım şeyleri de görev çubuğuna atardım, ancak şimdi her şeyi kaldırım, görev çubuğunu saydam hale getirdim, sık kullandığım şeylere klavye kısayolu atadım ve böyle bir ferahlığa kavuştum 😀 Görev çubuğunu kullanmayınca kapanıyor, öyle daha da ferah oluyor 😀

Edit: Sanatçının orijinal çalışması ve değişik açıları. https://artstation.com/artwork/y3Yb5

Edit2: Gövev çubuğu işinin ücretsiz versiyonunu @hamdi bulmuş, onu da sallayayım 😀 https://chrisandriessen.nl/taskbarx

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 15

2016'da 1.8 ise şimdi yıl başına 2.5-3 olmuştur o 😀 Ama merak ettiğim bir durum var, saçma sapan kanallar bile reklam ile çarkını döndürüyor, adamlar hem televizyonda deli gibi reklam yayınlıyor hemde havadan 2.5 milyar lira giriyor kasaya, diğer kanallar gibi vergi yükleri de yok, ama sürekli bir zarar içindeler 😀

https://twitter.com/ozanbingoll/status/1306720576577441793?s=20

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Bugün bu güzel insanın ölüm yıldönümü, dinlediğim tarzın dışına çıktığım nadir seslerden biridir kendisi. Bursa'da yaşadığım için Emirsultan'a ne zaman yolum düşse mutlaka mezarına uğrarım. İnancım gereği mezar ziyaretleri yapan birisi değilim ancak Zeki Müren için kendime görev bellediğim bir durum bu ziyaretler. Kendisini ziyarete silgi ile gidiyorum... Evet yanlış okumadınız, silgi... Çünkü bazı gerizekalı insanlar mezar taşlarına şarkı sözü yazarak kirletiyor, üstelik çoğu ona ait olmayan şarkılar. Ben de her gittiğimde gücüm yettiğince siliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Firefox mobil tarayıcı yenilendiğinden beri hiç memnun değilim. Eski sürümleri daha sade ve daha çok ayar sunuyordu. Bunun bir ayarı yok mu ya? Bastığımda Google açılsın, her arattığım şey için yeni sekme açılmasın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 18

A101 de 20'li Beypazarı maden suyu 13 lira. Şu kampanya yüzünden salgın döneminde Seyfo dayıya döndüm, her gün 2 şişe gidiyor 😀

Evet görselde 20 tane yok 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Normalde Mayıs-Eylül arası az tüketim sebebiyle doğalgaz faturası gelmezdi, Ekim ayında ise 35-40 arası bir şey gelirdi 5 ay için 😀 Son iki yıldır Mayıs-Eylül döneminde her ay fatura geliyor ve minimum 30 lira oluyor 😀 Bu dediğimin olması için %500 zam gelmiş olması lazım, ama o kadar büyük bir zam gelmedi. Kimse ses çıkarmıyor diye bütün faturalardan böyle böyle geçiriyorlar 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Benim merak ettiğim şey acaba diyorum doğalgaz işte elektrik su vs min 3 ay insanların en az 1 veya 2 milyonu ödemezse ne olur ? tamam kesilir ama onun yapacağı etki neyle sonuçlanır ? bana kalırsa şuan ki bütün faturaları en az yüzde 50 indirmek zorunda kalırlardı. Ama işte bizde öyle tepki yapabilecek insan yok. Amerikada hiç unutmuyorum geçen yıllarda benzine kuruş zam geldi diye adamlar benziniği bastı patlatmıştı. Böyle m4a1 li abiler işte keleşliler vs vs. o zammı mesela akabinde hemen geri aldılar.

  • cestlavie @cestlavie

   eskiden boykot vs olan kavramlardı ülkemizde, ne olduysa(!) yok oldu son 10-20 yılda...

  • Orcun @orcun

   @cestlavie Halk işte elindeki gücün farkında değil. Düşün 1 milyon kişi sokaklara yığılsa bu faturalar için herkesi hapse mi atabilecekler ? öyle bir hapishane de yok ? eee ne yapacaklar polise askere sıkın mı millete diyecekler ? insanlar faturaların çok gelmesinden şikayetçi öyle aralarına bunlar ... cu şuncu buncu diye fesatçıları mı sokacaklar ? halk işte elindeki gücün farkında değil uyuşturulmuş hakkını dahi aramaktan aciz hale gelmiş demektir.

  • lterlemez @lterlemez

   @cestlavie; Alıp götürüyorlar artık, nereye ses çıkartsınlar!!!

 • TongYabguHan @tongyabguhan34

  Nisan - Ağustos arası. Her gün duş ve haftada 2 gün yemek pişiyor. Faturada ki tüketim ile metreküp fiyatını hesaplayinca sorun olmaması lazım. Benim birebir çıkıyor. Kışın 300-350 TL gelince de. (İst-İgdaş)

  • Anıl @anil

   @melburg @tongyabguhan34 Bursa'da yaşıyorum, çevremdeki herkes su, doğalgaz ve elektrik faturalarından şikayetçi. Suyu dışarıdan içiyorum, evde iki kişiyiz, çamaşır ve bulaşık 2 kişi olduğumuz için sürekli olmuyor. Buna rağmen her ay düzenli olarak 80 lira su faturası geliyor. Bu ay üst komşuma 150 lira su faturası geldi.

  • TongYabguHan @tongyabguhan34

   @anil Fazla baya. Aynı şekilde 2 kişiyiz benzer senaryo yarısı anca geliyor.

  • Anıl @anil

   @tongyabguhan34 Bu salgın dönemimde değişti. Kullanım aynı, zam falan da yok (sözde) ama sürekli yüksek fatura geliyor. Örneğin geçen yıl bütün faturalar için 300 lira atıyordum otomatik ödeme hesabına, şimdi 500 atınca bile yetmediği oluyor.