Youtube Shorts'a girdiğimde neden hep aynı videolar çıkıyor karşıma? Yeni bir video görüyorum, izleyip kaydırdıktan sonra yine aynı videolar geliyor, 1 senedir 50 video döngü içinde resmen.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sipariş teslim ederken "bu havada sipariş vermeyin" diye söylenen kuryeler siparişi işletmeden alırken "bu havada niye sipariş açıyorsunuz" diyor mudur acaba? Yoksa her zaman ki gibi bütün suç tüketicide mi? 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10
 • Daviance @daviance

  Desinde kovsunlar anında bunların artisligi alıcıya

 • 3dfx @3dfx

  Ben vermiyorum. Yemek söylüyorsun 1 saatte geliyor. 1 saatte en kralini yapip yemis oluyorum zaten

 • Dracken @dracken

  Bu kafadaki kurye en nefret ettiğim tıp. Babamın hayrına getiriyorsun sanki. Bir hizmet sunuyorsun karşılığını alıyorsun. Yok ücret düşük karşılığını alamıyorum can guvenligim yok diye yakiniyorsan da git patronuna yakın. Senin benim gibi normal müşteriye yakınarak çözülecek şeyler değil bunlar.

  • Rasko @rasko

   Pandemi döneminde fena şımarttılar bunları. Kardeşim işin koşulları en başından belli. Bu işe giriyorsan, yağmurunu çamurunu hesap edip girmişsindir. Yağmur çamuru beğenmiyorsan bu iş sana göre değildir, git masabaşı iş bul kendine. Kuryeler zaten kötü havada lazım çünkü insanlar dışarı çıkmak istemiyor. O zaman otobüs şöförleri yol yapımı var diye çalışmasın, doktorlar salgın var diye çalışmasın, inşaat işçileri hava sıcak diye çalışmasın... Var mı böyle bir dünya?

Bugün kontrol vardı, 40 dk MR çektiler, minik bir çatlak varmış, doktor 1 ayla açtı kapıyı ama 10 güne bağladık raporu 😄 10 gün sonra yine kontrol var 🙃

Ayak bileğimi burktum, 6 gün evde üstüne

Ayak bileğimi burktum, 6 gün evde üstüne basmadan yatıcam. İlaçlar, kremler, buz uygulaması vs ile geçecek bir süreç. Doktor film çekti ve önemli bir şey olmadığı ancak Salı günü...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ayak bileğimi burktum, 6 gün evde üstüne basmadan yatıcam. İlaçlar, kremler, buz uygulaması vs ile geçecek bir süreç. Doktor film çekti ve önemli bir şey olmadığı ancak Salı günü ağrıların devam etmesi durumunda yeniden gelmemi söyledi. Ben bunu kime anlatsam "ooo 6 gün yatıcan evde, valla iyi tatil" vs diyor 😀 Ufacık bir baş ağrısına, hafif geçen bir gribe bile tahammülüm yok, insan sağlığından olmuşken nasıl evde yatıcam diye sevinebilir 😀 Bir ihtiyacım olduğunda seke seke gidiyorum 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 35
 • Onur Ortakaya @onur-18-fb

  *İlk 72 saat sıcak uygulamayın imkan varsa uyanık oldugunuz müddetçe saat başı 15-20 dakika buz uygulayın
  *Çok uzun süreler oturmayın uzanın
  *Ayagınız ,uzanırken kalp hizanızdan yüksek seviyede kalsın
  *İmkan varsa bandajlama yapın basınç parmak bölgesinde daha yüksek ayak bileginin üst kısmına dogru daha az olmalı (basınc parmak ucundan kalpe dogru venöz kanı itmek ve biriken ödemi uzaklaştırmayı amaçlamalı)
  *ısıtan krem pomad kas gevşetici vs sürmeyin NSAII grubu agrı kesici hap yada merhem kullanın
  *üzerine çok fazla basmamaya bastıgınız durumlardada ayagınız yerde sabit ilen gövdenize rotasyon yapmamaya özen gösterin (yani bilek ve diz kendi ekseninde )basınç varken burkulmaya maruz kalmasın
  * ödeminiz çok ise aşırı su içmeyin yogun tuz tüketiminden kaçının
  * sert lastikli çorap giymeyin
  * uzandıgınız yerde yavaş ve çok zorlamadan ayak bilegi pompamala egzersizi yapın
  *beslenmenizdede proteinden eksik kalmayın yıpranmış ve onarım ihtiyacı olan kaslar için yetişkin bir erkek için kilonuza göre 1gr/1kg protein gibi tüketebilirsiniz benim önerim ise imkan varsa 1.5gr/1kg protein tüketmeniz örnek 100 kg iseniz 150gram protein almanız

  Geçmiş olsun

  • Anıl @anil

   Teşekkür ederim, çoğunu uyguluyorum, hatta sürekli değişimli kullanayım diye ikinci bir buz torbası aldım, doktor günde 3 kez uygulamam için nimokain jel verdi, çoğunlukla uzanıyorum ama oturduğum zamanlarda ayağımı başka bir sandalyeye uzatıyorum.

 • Rj0lnir @rj0lnir

  Geçmiş olsun. Ben de en ufak bir çiziğin bile tüm hayat kalitesini düşürdüğünü düşünenlerdenim. Hasta olmak, yatağa düşmek, vs. benim için cehennem ızdırabı.

 • Lehimli At @at

  Buz ilk anda ağrı kesmesi için iyi de sonrasında kan akış hızını yavaşlatınca iyileşmeyi geciktiriyor. Bu sebepten kullanılmaz oldu bu yöntem. Geçmiş olsun.

Turknet mi patladı ne oldu? Mobil ağdan sıkıntı yok ama ev interneti can çekişiyor resmen.

Bursa

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Edit: Yapı yıkılmış ama başında bekliyorlarmış belgeler için https://twitter.com/haskologlu/status/1624445623675064320?s=20

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10
 • Hater @hater

  turkonun dusmani arap vs degildir. tamamen devlettir tamamen kendi insanidir. Ne cektirdiler insanlara be Allah belanizi versin.

 • Mando @syndicatedynamics

  Yaptıkları şeylerin üstlerini örtmeye çalışıyorlar işte

 • Tarık @xahve

  Peki projeye asla uymayıp binayı kafasına göre yapan işçilerin bundan haberi var mı 😀

 • motac @motac

  o yine şantiyecinin sorunu hocam denetlemek zorundasınız işi olmadıysa icabında yıkıp yaptırmalısınız ama işçiliği kimlerin yapıp yapmadığı belli değil fazla. bir de o çıkmalar hep emsallerle alakalı taban cücük kadar üstte koca bina yeni yapıların çoğu öyle. eskiler kooperatif bile olsalar ki kooperatifler bile meşhurdur kalite bakımından. yaşı yetenler hatırlar yıllarca taksit ödersin bilmem kaç yılda biter ama onlarda bile böyle bir olay yok. bir dönem toki kredisi ile yapılanlar var onlar da belli oranda bahçe şartı ve maksimum metrekare şartı oluyor. öğretmenler sitesi su-iş sitesi vs diye genelde memur koopları onlar bile 40 yıl önce yapılmasına rağmen daha nizami.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Johan @johan28

  Sanki din gitmiş inanmıyorum demiş.

  Okumuş tahsilli biri olsa hata var dese neyse

 • çöküş @noisecash

  Hangi partiden.diye.baktim o bilim karşıtına ,
  Malum parti den miş

  • motac @motac

   çevre şehircilik mi yapsın hocam 😀

  • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

   @motac ilgili bir bakanlık açarsın, içinede ne iktidar ne muhalefetten insanı sokarsın. O insanlar da jeoloji mühendisleri, inşaat mühendislerinden oluşur. Planı onların önüne koyarsın, kabul ederler veya revize isterler.

  • motac @motac

   @ronniejamesdio çevre şehircilik ilgili bakanlık hocam zaten sistem şu an aynı sizin dediğiniz gibi kurallar öyle ama diyelim belediye izin vermedi çevre şehircilikten izini koparıyor adamlar 🙂 trabzon rize keko imparatorluğu partiler üstü bir imparatorluktur hocam 4-5 seneye başka bir grup da dahil olur ki aslında eski kominist meşhur bir abimiz var ama neyse 🙂 bu sorunu öyle kolay çözemezsiniz moral bozmak gibi olmasın ama zor kimse türkiyedeki kavganın etnik olduğunu anlamıyor anlasa çözülecek iş gibi dini perde ediyor kendine kimi başka şeyi ama bu memleketçilik ve alakasızların dikkatli incelediğinde hep bir yerden bir bağlantısı olmasnın sebebi bu. yoksa ilgili bakanlık o bakanlıkta çalışan yüzlerce mühendis il müdürlüğü vs hepsi var. içinde namuslu dürüstü de var söz konusu soygunsa gerisi teferruattır hocam.

  • onimarsynn @onimarsynn

   Hocam onu yapacak adama oy falan vermezler. Geçen burada paylaşılmıştı da öyle gördüm, Tavşancık diye bir yerin 99 depremindeki durumunu anlatan Youtube videosu vardı. Belediye başkanı çok kararlı bir imar planı yürütmüş, köyün dibinde 99 depreminin merkez üssü olmasına rağmen bir hane bile hasar almamış. Ama şimdi o başkanın arkasından köy ahalisinin bir kısmı onun yüzünden gelişemedik, arsalarımız değer kaybetti vs diye konuşuyor. Ulan adam sizi, size rağmen hayatta tutmuş daha ne car car ediyorsun dedim içimden. E şimdi hocam senin bu dediğini yapmaya kalksa birisi, bu insanlar onu bir daha seçer mi? Bence seçmez o yüzden de mevcut siyasilerden hiçbiri bu konuda doğru bir şey yapmaz gibi geliyor bana.

  • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

   @onimarsynn oy vermeyen o zaman enkaz altında ölsün ne diyeyim?

 • kolcu @kolcu

  o yörenin başkanları silme menzincidir. normal inanmamaları.

Az önce canlı yayında Habertürk adına bölgede bulunan Mehmet Akif Ersoy "her yerde varız" diye yalan söyleyenlerin yüzüne öyle bir vurdu ki çaresizliği. Devam eden enkaz çalışmasında kamera ışıkları açıkken ve kamera ışıkları kapalıyken... Çevredekiler Habertürk bölgeden ayrılmasın diye jeneratöre yakıt getiriyormuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sosyal medya gönderilerine bakmıyorum, çünkü artık ne sinirim ne de duygularım kaldırıyor. Güvenebildiğim tek yer olan Ahbap'a bir miktar bağış yaptım, maalesef elimden gelen tek şey bu, gönül isterdi ki arama kurtarma alanında bir eğitimim olsun, çıkıp gideyim insanlara tek tek yardım edeyim. Çaresizce izlemek en az o acıyı yaşamak kadar kötü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap