Twitter'da biri "5 kişilik aile 3 öğün simit yese aylık 2250 lira yapıyor, 1500 lira kira veren adamın cebine ne kalıyor" tarzında bir şey yazmış, altına gelen cevaba bakın.

Edit: Biri de "köyüne dön o kadar kira verme" yazmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • brcan @brcan

  Onu diyen adamı götüreceksin köye yaşa ulan diyeceksin.2 gün yaşayamaz, zorluğundan değil ha, köyde yaşamayı beleş sanıyor bunlar.Gübreye, ilaca mazota dünyanın parasını bayılsınlar göreyim onları, gider 5 lira verir simit alır.

 • Otroligt @otroligt

  1500 liraya "o kadar" mı demiş 😀 Bunlar hep yeterli beslenememenin getirdiği zeka geriliği yüzünden...

 • Johan @johan28

  Günde 3 öğün de yemeyiversinler.

 • Orcun @orcun

  1 kilo un markette 12 lira falan. Bunun mayası var suyu var, sonra en son pekmeze bandırıp üstüne susama bandırması var, varda var. Hepsi okey yaptın hallettin fırına koyacan fırın tepsisine yapışır olmaz yağlayacan veya yağlı kağıt alacan ki dünya para artık, koydun fırına 2000 wattçık 1 saatte 2 kw yakar. E ne oldu 4 5 tane simit yapacam diye malzeme + emek + elektrik gitti mi ? gitti. Kaç gitti ? Gidip pekmezi de ya abi bir simit banacam bana 5 liralık ver mi diyecez ? susam var anasını satayım ? 1 paket yetmez ki ? kaç para bir susamın paketi ? yani akıl vaaaaaaaaaaaaaar mantık var. ya bunları diyenler ironi yapıp t... geçiyor, ya da cidden bunlara inanıyorlar vs. o yüzden sosyal medyada twitter ekşi sözlük vs. hayatta okumam ve yazmam, ya abicim bunları görüp görüp niye okuyayım ? niye sinirimi bozayım ? yani bunları görmek benim sizin hepimizin şahsımıza aklımıza bizzat hakaret sayılır değil mi ?

MSI'da 12 Dolarlık Steam cüzdan kodu var ama Türkiye için geçerli değil 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kira sözleşmesinde depozitoyu ne olarak yazıyorsunuz? "Şu kadar para, şu kadar kira" yazmak kiracı için kötü olabiliyor. Örneğin kira 1000 lira ve siz 3 kiralık depozito veriyorsunuz, o para 5 yıl sonra hiç oluyor, 3000 lira yazmak yerine 3 kira yazsanız ev sahibi "o zaman kira 1000 liraydı" diye sorun çıkarabilir, bu devirde sanırım en akıllıca olanı Dolar ya da altın ile depozito vermek.

Edit: Bi de dask konusu var, tamam evde ben oturuyorum ama eve bir şey olsa sigortadan parayı ev sahibi alacak. Dask'ı kiracının yapması da saçma geliyor bana. Dask bence kiranın içinde olan bir şey.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12
 • Ali @norego

  5 bin vermiştim, sözleşmede de 5 bin yazıyor. Zaten çok bir para değil, uzun süreli kiralama yapıyorsan o parayı kiralama bedeli gibi düşünüp unutmak en iyisi.

  Ben depozito verdiğimde 592$ ediyormuş 5bin tl. 1 yılda dolar cinsinden de yarı yarıya azalmış değeri ama kira da 1 yılda yarı yarıya azaldı dolar olarak 🙂 Çok da kafaya takmamak lazım yani

 • Rasko @rasko

  Dask'ın kiracıdan alındığını ilk defa duyuyorum. Öyle bir şey yok, bu talebi reddedin.

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  Depozite tutar olarak yazılır. Kira yazsan bile ödediğin tutar dikkate alınır. Ancak döviz olarak vermek iyi. Son kiraladığım yerde adama dövizi kabul ettiremedim. Adam senet aldı 😛 sanki tahsil edibelecek.
  DAsk ı kiracı yaptırmaz. Faydalanıcısı ev sahibi.

 • deathline @deathline

  Depozito peşin ise bir-iki kira şeklinde yazılır en mantıklısı budur , döviz altın öngörülemez durumda, ayrıca ev kiralamada mal sahibi, dükkanlarda kiracı dask yaptırır.

Anıl paylaştı.

- #Steam 2022 Yaz indirimleri #Clorthax etkinliği soru cevapları -

https://store.steampowered.com/sale/clorthax_quest

Etkinlikte 10 adet gizli oyunları bulmanız gerekiyor,şu en son yapılan etkinlikteki gibi.Bulmanız gereken oyunları direkt söylüyorum,aşağıdaki görseller ise oyunları daha rahat bulabilmeniz için oyunların küçük resimleri.Bu arada ben sadece bulunduğu kategoriyi söyleyebilirim,tam olarak nerde olduğu belli olmuyor çünkü random çıkıyor sayfada o yüzden herhangi bir yerde de olabilir iyice arayın.Sırasıyla oyunlar şu şekilde;

(Soldaki oyun adı,sağdaki bulunduğu kategori)

1- Guitar Billionaire = "Ritim" Kategorisi

2- Custard Castle Small Claims Court = "Kule Savunması" Kategorisi

3- Bass Aint Bitin 2022 = "Kontrolcü" Kategorisi

4- Dead Seagull Zoo Magnate = "Yaşam ve Sürükleyici Simülasyonlar" Kategorisi

5- Frankenstein's Monster Edition = "Aksiyon" veya "Macera" kategorisinde de çıkabiliyor ikisine de bakın

6- It's Probably Fine = "Sözcük ve Soru Yarışması" Kategorisi

7- Help The King Get To The Toilet = "Strateji RYO" Kategorisi

8- The Consecration Of Esthme = "Çok Oyunculu" Kategorisi

9- Pro Poker Amateur = "Basit Eğlence" Kategorisi

10- Hold In Your Farts = "Büyük Strateji ve 4X" Kategorisi

Ha ek olarak Steam arayüzünü Türkçe kullanıyorsanız Steam bazı oyunların ismini Türkçeleştirmeye çalışıyor ona da dikkat edin mesela "Gitar Milyarderi" gibi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

7 ay önce "Tebligat geldi ama ödemeyeceğim" demiştim, seçim geliyordu ve silineceği çok belliydi 😀

https://teknoseyir.com/durum/1483203

Genel Sağlık Sigortası Prim Borçları'na af geliyor (Hangi GSS borçları...

Meclis'e gönderilen sağlık torba kanun teklifi ile Genel Sağlık Sigortası Prim Borçları'nın bir kısmı siliniyor. Borcun kalan kısmı için ödeme kolaylığı sağlanıyor. Sağlık...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 20

Taze taze MW2 tanıtımı geldi. 2019 yılındaki hikayenin devamı olacak.

Call of Duty: Modern Warfare II - Worldwide Reveal

A new era is coming. #ModernWarfareIIWorldwide #MWII Reveal 📅 June 8th 🕘 10am PTFollow #CallofDuty for the latest intel:Twitter: http://twitter.com/Callof...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçenlerde biri "ekmeğin fiyatı neye göre belirleniyor" demişti 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kur korumalı mevduat olayını devreye soktuklarında dolar bu seviyedeydi, birden 11 liraya düşünce bir sürü asalak çıkıp "yaa gördünüz mü, bir bildikleri var demek ki" diye salak salak konuştu, ee ne oldu? Dolar yine aynı seviyeye çıktı, fakir cebinden çalınan parayla daha da fakir oldu, zengin fakirden çalınan parayla daha da zengin oldu. Artık banlanır mıyım saat 5 te şafak operasyonu mu yerim bilmiyorum ama bu adamlarla beraber yürüyenler değil, bu adamlara 1 damla su verenler bile benim gözümde vatan hainidir. Hayırdır savaş mı var? Üretici ülkelerden ambargo mu yedik? Yeter lanet olsun artık gerçekten ya. 2023'te kocaman bir batış yaşayalım, o zaman belki bir şeyler anlaşılır. Hala şu adamları savunan insanlar 2 gram ekmeğe muhtaç kalırlar umarım, aç sefil bir şekilde sokaklara düşüp dilenirler, tanrıdan tek isteğim bu.

Her şeyden o kadar çok sıkıldım ki, durup dururken çaresizlik hissi düşüyor artık içime. Ülkede, hayatta hiçbir şey yolunda gitmiyor. O kadar sinirliyim o kadar doluyum ki anlatamam buradan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 19

Yok artık 😄

Edit: Orijinal gönderiyi McDonald's Türkiye paylaşmıştı ama silmişler 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap