https://www.youtube.com/watch?v=hdDKVVEIUbM

Sosyal medyada dolanan o meşur fotoğrafın hikayesi ve hala aklım almıyor o zamanlardan bu günlere kadar oluşan yozlaşmayı, Allah rızası için biri zaman makinesi falan yapsın o günleri gidip görelim, ortamın her detayı mükemmel ayrıntılarla dolu.

Fotoğrafın hikayesi: Bill Ray'in 1969 yılında Kapadokya'da çektiği Postacı

Video röportaj: Efe Öç Grafikler: Mesut Ersöz Türkiye'de geniş kitleler, 50 yıl önce çekilen bu fotoğraftan sosyal medya aracılığı ile haberdar oldu. 1970 yı...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Netflix sansürleri devreye girmiş, vatana millete hayırlı olsun, bir nesile metamfetamin yapmayı öğreten dizinin filminde sigara sansürü muazzam bir önlem olmuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

Bethesda, Facebook resmi hesabından böyle bir paylaşım yapmış, internet sitesi, başlatıcısı Türkçe zaten, kademeli olarak bunu oyunlarına da yansıtır mı bilinmez, yoksa sadece reklam amaçlı sayfada Türkçe paylaşım mı yapacaklar bekleyip görelim. Şu bizim oyun gündemi ekibinin bir şekilde gönüllerini alsınlarda bişey istemiyorum. 🙂

https://www.facebook.com/bethesdasoftworks.tr/photos/a.111234143606990/111232093607195/?type=3&theater

Bethesda

Merhaba Türkiye! Artık biz de Türkçe konuşuyoruz. Bethesda ile ilgili her şey için bizi takip edin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

RTÜK başkanı Netflix'in lisans başvurusunda bulunduğunu açıklamış, bakalım nasıl bir Netflix izleyeceğiz bu süreçten sonra.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 12

Büyükbabamın babası Kurtuluş Savaşı gazisidir, köyünden savaş için çıkıp 4 yıl üzerine dönmüştür, bir insan savaşa gidipte o kadar sürede gelmezse büyük ihtimalle şehit olmuştur diye düşünülür. Ama o geri dönen nadir şanslı insanlardandı. O kadar uzun sürermişki bu savaş, bazı askerler savaştığı yerlerde evlenip memleketine eşiyle dönermiş.
Anlattığı şeyleri bu gün hayal etmek imkansız tabi, Sabah istihkam alayında "kalk" emriyle değil top, tüfek sesleri, topların yanlarından geçerken yerdeki kayaları kırma sesleriyle uyandıklarını anlatırmış. Savaş meydanındaki en büyük korkularıysa her gün konuşup sohbet ettikleri silah arkadaşlarının ölü bedelerini bulmakmış.
Bunları bana büyükbabam anlattı, bu nedenle kendimi şanslı sayıyorum, bu milletin nasıl, ne şartlarda kurtulduğunu iyi bilenlerdenim. 30 Ağustos dünyayla savaşıp kazandığımız bir zafer, unutulmaması gereken bir başarıdır, bir takım cemaatlerle hükümet arasındaki hesaplaşmanın sonucu oluşan katliam ile kıyaslanmamalıdır, aynı kefeye dahi konulmamalıdır.
30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Joe @joe

  Biri haftalar öncesinden konuşulmaya başlanırken diğeri bir gün , o da yarım yamalak geçiştirileyor. Yazık...

 • Yiğit @yigit1

  Hepimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun 🙂 Çok şey yazardım da bu güzel günde bu güzel postun silinmesini düşünmek dahi istemiyorum o yüzden söyleyebileceğim tek şey elimizdeki altın değerindeki değerlerin, kültürlerin değersizleştirilme çabası son hızla devam ediyor. Bizim yapabileceğimiz şey yılmadan herkese düzgünce ne olduğunu aktarabilmek. Ne mutlu bunu yapabilene! 🙂

  • Zeratul @zeratul

   Ben şahsım adına kendime bunu görev olarak belirledim, çocuğum yok henüz ama olunca onlara da aktaracağım bu yaşananları muhakkak. Sırtını birtakım yerlere yaslayayarak zengin olamadık ailece, babadan dededen de kalan bir varlık yok, ama vatan haini falan diye çıkışacak olanların suratına çalacağım, devletin layık gördüğü İstiklal Madalyamız var, ilk fırsatta paylaşmayı düşünüyorum, büyükbabayı bi ikna etmem lazım 🙂

  • Yiğit @yigit1

   @zeratul Umarım o şerefe layık oluruz 🙂

Witcher dizisinden karakter afişleri yayınlanmaya başladı, hepimiz oyundaki karakter tasarımlarına alıştığımız için baya bir yadırgayacağız gibime geliyor, ama bu Netflix işte, malzeme ellerinde olunca her zaman beklenilenin dışında birşeyler veriyor bize. Hadi karakterlere alıştık, umarım dizide beklediğimizi buluruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sovyet Rusya dağıldıktan sonra özellikle Karadeniz Bölgesi'ne baya bir Rus akını olmuştu, tabi beraberlerinde ticaretlerini de getirmişlerdi. Bu kupa o dönemlerden kalma, küçüklüğümden beri, öyle duruyordu bi kenarda, Chernobyl'i izlerken fark ettim, meğerse Ruslar'ın milli itemi gibi birşeymiş, sıradan birşeydi ama, daha bir anlamlı oldu şimdi. #Chernobyl

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 20

Borderlands 3'ün sadece Epic Store'da yayınlanacağı haberinden sonra Borderlands 2'nin inceleme durumu. Manzara yabancı gelmediği gibi bundan sonra da böyle tepkilerle sık sık karşılaşacağız anlaşılan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
 • TeknoÇAN @teknocan

  Burada Steam'in yeni puanlama (engelleme)
  sistemi devreye girdi mi acaba ?

 • Uğur Yurtsever @ugury

  Steam'in ve Epic'in yaptığı hatalardan tamamen bağımsız olarak bütün olayın kabaca özeti şu:

  Steam, insanları korsandan uzaklaştırıp, oyunlara para vermenin de güzel bir şey olabileceğini hissettirmişti herkese. Epic ise tam tersini yapıyor.

  Bu tarz inceleme bombardımanları da ne yazık ki mecranın içine etse de birkaç yüz sinirli tüketicinin yazdığı kıçı kırık inceleme mi, yoksa benim seçim hakkımı elimden alıp beni rezil bir istemciye mahkum bırakan bir grup hırslı para babası mı oyun endüstrisine daha çok zarar veriyor diye düşününce, cevabı bulmam çok da zor olmuyor.

 • cgdincer @cgdincer

  Tekel iyi değil diyoruz ama epic in yaptığıda tekelcilikten öte sayılmaz. Her türlü yapımcının oyunu her platforma gelebilmeli, isteyen istediği yerden arşivini oluştursun. Torrent istemcisi gibi olsalar güzel olur ama olmaz tabi öyle birşey :))
  Epic şu anda tüm kartlarını açıkça oynuyor reklama ve firmalara yüklü para harcıyor, tutup tutmaması ne kadar buna dayanabileceğine bağlı çünkü steam gibi bir yeri kimse bırakmak istemez kullanıcı tarafında, umrunda da olmaz firma %10 daha fazla kar edecekmiş.

 • mrsocrates @mrsocrates

  Borderlands 2 kötü bir oyun olduğu için üzülmedim.

  Gerçi steamdeki oyunun yüzdelik oranı çok saçma. Ben uzunca yazılmış neden olumlu ya da neden olumsuz yorumlarını dikkate alıyorum sadece

Epic Store PS4'e özel olan Quantic Dream yapımı Detroit Become Human, Heavy Rain ve Beyond Two Souls oyunlarını Pc ye çıkartacakmış, buna ne diyelim şimdi bilemedim, adamlar yaptıkları her hareketle olay oluyorlar yeminle. Umarım Steam'in Epic'ten gelen füzeler için bir savunma sistemi vardır. 🙂 Konuyla ilgili söylenecek çok söz var, işi uzmalarına devrediyorum. @nuguryurtsever @harrower söz sizde abi.

https://twitter.com/Quantic_Dream/status/1108422333369184256?ref_src=twsrc%5Etfw

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Arkadaşlar Dell Türkiye'den yarın düzenlenecek olan Multiplayer Chapter VII: eSpor ve Oyun Festivali'ne 2 adet biletim var, ben Trabzon'da ikamet ediyorum katılma şansım yok, ilgilenen ya da etkinliğin yapılacağı yere yakın olan varsa ilk isteyen 2 kişiye bilet kodlarını göndereceğim. Şimdiden iyi eğlenceler.
https://www.biletino.com/event/eventdetail/6480

Biletino

Biletino yeni nesil dijital etkinlik rezervasyon platformudur. Tamamen dijital ve kısmen mobildir. Herkesin kolaylıkla kullanabilmesi için tasarlanmıştır.
BeğenFavori PaylaşYorum yap