Galaktik Cumhuriyeti ilan ettik arkadaşlar, artık Galakside bizim borumuz ötüyor, 82 Alpha Centauri, 83 Proxima Centauri...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yapay zekayla oluşturduğum harf devrimi olmasaydı Osmanlı Devleti adlı bir seriye başladım arkadaşlar, Cumhuriyet dönemi Galaktik imparatorluklar şeklinde devam edeceğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Dün akşam KÜBRA dizisini izledim, 8 gibi başladım 12'lere doğru bitti, normalde her dizi de yapmam bunu ama çekici geldi bana, ben başarılı buldum açıkcası. Tanıtım videosunu izlediğimde pek ilgimi çekmedi, ama izlemeye başlayınca devamı geliyor, önyargılı olmamak lazım. Konusu s.sonik Türk dizilerini 100'le çarpar,tabi kitap uyarlaması olmasının payı bunda büyük, gündüz kuşağı teyzeleri ve akşam kuşağı dayıları için fazla ağır gelir, o yüzden hiçbir ulusal kanal böyle şeylere cesaret edemez. Netflix'i arada böyle uyarlamarda takdir ediyorum aslında. Yine Afşin Kum'a ait aynı adlı uyarlama Sıcak Kafa'yı da beğenmiştim, neredeyse aynı etkiyi bu dizide de buldum. Taylan Biraderler'in de etkisini unutmamak lazım tabi.Güzel bir finalle bağlanıyor dizi, kafalarda şu neydi bu neydi soru işareti bırakmıyor. İzlemenizi öneririm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hepsiburada'nın nasıl bir yapay zeka algoritması var bilmiyorum ama ürün görsellerine gözünü kısarak baktığını sanıyorum, satışa koyduğum birçok üründe böyle acayip hatalar alıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hep kötü haberlerle andığımız Activision Blizzard, LinkedIn üzerinde Türkçe yerelleştirme için iş ilanı açmış, bu hareketiyle gönlümüzü alır mı, ne dersiniz?
#OyunGündemineMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kojima bir ara bişeyler yapıyor diyorlardı, yakın zamanda böyle bişey paylaşmış, Death Stranding 2 olsa gerek, herkes farklı farklı bir oyun bekliyorken, yeni oyun beklentisinden daha sürpriz oldu bana göre.
https://www.instagram.com/p/Cl7w8SwSF2M/?igshid=YmMyMTA2M2Y=
#OyunGündemineMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ubisoft hasretliğe dayanamadı ve en sonunda pes edip kendi platformu olan diğer firmalar gibi doğru yolu buldu, oyunlarını Steam'e getiriyor. Assassin's Creed Valhalla'nın Steam sayfası açılmış, 6 Aralıkta geliyor ve birkaç oyunun daha kodları Steamdb'de görülmüş, yeni çıkan diğer oyunlarda kademeli olarak gelir muhtemelen.
#OyunGündemineMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • gio @gio

  steam’e gelmemesi epic ile olan süreki anlaşmalar yüzünden. komisyonlar arası farklar da yüksek. ubisoft connect dayatması değil belli ki yani valhalla dahil çoğu oyunu epic store’da var çünkü.

  • Tuğrul @tugrulw

   25'e 100 gibi farka kadar steam tercih ediyorum benim gibi manyak çok maalesef. Daha fazlaysa fark almıyorum daha iyi indirim bekliyorum Steam'den. Epic hiç ama hiç çekmedi beni. GOG epice göre daha çok çekiyor ama o da boş.

 • Boba Fett @bobafett

  Denildiği gibi Epic'de oyunların çoğu mevcut, aktif ettiğinizde Ubisoft Connect hesabınıza ekliyor ve oyunu buradan açıyorsunuz. Steam'e gelen oyunları oynarken Steam ve Ubisoft Connect uygulamalarının açık olması gerekiyorsa satın alma alternatifi dışında bir getirisi olmuyor.

 • CimAdam @cimadam

  Steam kadar da leş bir uygulama görmedim açıkçası

 • Selami Kartal @zeratul

  Ubisoft olsun Epic, Origin hepsinde epey oyunum var, Epic bedava verdiği halde ben yine aynı oyunu Steam'den alıyorum, belki bazılarına saçma gelebilir ama alt tarafı bir oyun oynamak için uygulamalar arasında boğulmak istemez kimse. Derli toplu, ve sosyal bir platform olması açısından Steam'in rakibi yok bana göre.

  • Unreal Mannequin @mannequin

   Unreal Engine sayesinde Epic'i çok kullanıyorum, Epic mağazasından birçok oyun aldım ve alıyorum. İlk çıktığında zamanla düzelir dedik ama maalesef hala Epic Games Launcher uygulaması çok kötü. Oyunları listelemesi dakikalar sürüyor, farklı tablar arasında geçiş de öyle. Unreal Engine gibi muhteşem bir yapıt ortaya çıkartan bir firmanın doğru düzgün bir launcher yapamaması çok enterasan.

Netflix yine bir oyun uyarlaması dizi duyurusu yaptı, bu sefer kendilerine kurban olarak Gears of War'u seçmişler, bununla beraber animasyon dizisi de yapılacakmış. Oyunun 16.yılına özel olacak film ve ilk oyunun konusu işlenecek, tek sezonla kalmayıp, devamının geleceği söyleniyor..
Başrolü Dave Bautista alacak gözüyle bakılıyor, zaten herkesin beklentisi bu yönde, hem oyunun hayranı biri, hem de Gears 5'te karakter olarak boy gösterince bu sonuç kaçınılmaz gibi duruyor. Marcus Fenix yada başka karakter de olsa farketmez aslında, çam yarması gibi adam zaten her türlü bir GOW karakteri olur ondan. Çok yüksek beklentilere girmeden HALO dizisi ayarında bir yapım da olsa kabul edilebilir. Bekleyip görelim.
#OyunGündemineMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Henry Cavill abimiz Witcherlığı bırakıyormuş, dizinin 4.sezonunda rolü Liam Hemsworth devralacakmış, kendisi de bir Witcher hayranı zaten. Başlangıçta Cavil için Geralt'a nasıl benzeyecek diye düşünürken gayet iyi bir karakter sergilemişti, Hemsworth'ü de yadırgayacağımızı düşünmüyorum, bu rolü iyi taşır, adamın genetiği sağlam bir kere.
https://www.instagram.com/p/CkTv9FyPnNz/

#OyunGündemineMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • nogad @nogad

  Neden başka bir karakter üzerinden başka bir hikaye değil de adamı değiştirip devam etme kararı vermişler acaba

  • katan @katan

   Dizi beklenen başarıyı pek yakalayamadı ama çöpe atılmayacak kadar da bir getirisi var. Henry'yi kurtaracak kadar bir para getirmediği için de yollar ayrılmış gibi geldi.

 • Ali Kılıç @alinux

  böyle içine turup sıkıyolar işte neyse en azından izliyeceğim dizilerden biri eksildi 🙂

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Çok yavandı ya, nedense hafif kaldı biraz içerik. Dövüşler bile hafif geçiyordu sanki; benim aklımda kalan sadece gece uçan kız ile yapılan dövüş ile Geralt ve diğerlerin kaldığı yerde geçen dövüş oldu ki bence içerdeki dövüş çok daha şiddetli geçmeliydi; kaldığın, güvenli dediğin ve Gerald gibilerin kaldığı bir yerde geçen bir dövüş yani...

 • imperio @imperio

  Ben Henry Cavill'in hiç yakışmadığını düşünüyorum role. Adam yakışıklı falan filan eyvallah da, Geralt gerçekte ne o kadar yakışıklı ne de her şeye karşı o kadar tepkisiz. Henry abimizin mimikleri oynamıyor. Sakin olmak, ölçülü olmak, yer yer kayıtsız olmak, "cool" olmak mimiksiz ve ruhsuz olmak demek değil ki...

Bioshock'un filmi nihayet yapılıyormuş, film Netflix'te yayınlanacak ve yönetmeni de Açlık Oyunları, Ben Efsaneyim, Red Sparrow gibi filmlerin yönetmeni olan Francis Lawrence olacakmış, senaryo da Blade Runner 2049 ve Logan filmlerinin senaryolarını yazan Michael Green olacakmış. Sabırsızlıkla bekliyoruz, umarım Netflix, oyunun atmosferi ve hikayesinin içinden geçmez, Resident Evil'dan sonra bu tür girişimlere temkinli yaklaşır oldum.#OyunGündemineMalzeme #HaftalıkOyunGündemi

BeğenFavori PaylaşYorum yap