Witcher dizisinden karakter afişleri yayınlanmaya başladı, hepimiz oyundaki karakter tasarımlarına alıştığımız için baya bir yadırgayacağız gibime geliyor, ama bu Netflix işte, malzeme ellerinde olunca her zaman beklenilenin dışında birşeyler veriyor bize. Hadi karakterlere alıştık, umarım dizide beklediğimizi buluruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sovyet Rusya dağıldıktan sonra özellikle Karadeniz Bölgesi'ne baya bir Rus akını olmuştu, tabi beraberlerinde ticaretlerini de getirmişlerdi. Bu kupa o dönemlerden kalma, küçüklüğümden beri, öyle duruyordu bi kenarda, Chernobyl'i izlerken fark ettim, meğerse Ruslar'ın milli itemi gibi birşeymiş, sıradan birşeydi ama, daha bir anlamlı oldu şimdi. #Chernobyl

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 21

Borderlands 3'ün sadece Epic Store'da yayınlanacağı haberinden sonra Borderlands 2'nin inceleme durumu. Manzara yabancı gelmediği gibi bundan sonra da böyle tepkilerle sık sık karşılaşacağız anlaşılan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
 • TeknoÇAN @teknocan

  Burada Steam'in yeni puanlama (engelleme)
  sistemi devreye girdi mi acaba ?

 • Uğur Yurtsever @ugury

  Steam'in ve Epic'in yaptığı hatalardan tamamen bağımsız olarak bütün olayın kabaca özeti şu:

  Steam, insanları korsandan uzaklaştırıp, oyunlara para vermenin de güzel bir şey olabileceğini hissettirmişti herkese. Epic ise tam tersini yapıyor.

  Bu tarz inceleme bombardımanları da ne yazık ki mecranın içine etse de birkaç yüz sinirli tüketicinin yazdığı kıçı kırık inceleme mi, yoksa benim seçim hakkımı elimden alıp beni rezil bir istemciye mahkum bırakan bir grup hırslı para babası mı oyun endüstrisine daha çok zarar veriyor diye düşününce, cevabı bulmam çok da zor olmuyor.

 • cgdincer @cgdincer

  Tekel iyi değil diyoruz ama epic in yaptığıda tekelcilikten öte sayılmaz. Her türlü yapımcının oyunu her platforma gelebilmeli, isteyen istediği yerden arşivini oluştursun. Torrent istemcisi gibi olsalar güzel olur ama olmaz tabi öyle birşey :))
  Epic şu anda tüm kartlarını açıkça oynuyor reklama ve firmalara yüklü para harcıyor, tutup tutmaması ne kadar buna dayanabileceğine bağlı çünkü steam gibi bir yeri kimse bırakmak istemez kullanıcı tarafında, umrunda da olmaz firma %10 daha fazla kar edecekmiş.

 • mrsocrates @mrsocrates

  Borderlands 2 kötü bir oyun olduğu için üzülmedim.

  Gerçi steamdeki oyunun yüzdelik oranı çok saçma. Ben uzunca yazılmış neden olumlu ya da neden olumsuz yorumlarını dikkate alıyorum sadece

Epic Store PS4'e özel olan Quantic Dream yapımı Detroit Become Human, Heavy Rain ve Beyond Two Souls oyunlarını Pc ye çıkartacakmış, buna ne diyelim şimdi bilemedim, adamlar yaptıkları her hareketle olay oluyorlar yeminle. Umarım Steam'in Epic'ten gelen füzeler için bir savunma sistemi vardır. 🙂 Konuyla ilgili söylenecek çok söz var, işi uzmalarına devrediyorum. @nuguryurtsever @harrower söz sizde abi.

https://twitter.com/Quantic_Dream/status/1108422333369184256?ref_src=twsrc%5Etfw

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Arkadaşlar Dell Türkiye'den yarın düzenlenecek olan Multiplayer Chapter VII: eSpor ve Oyun Festivali'ne 2 adet biletim var, ben Trabzon'da ikamet ediyorum katılma şansım yok, ilgilenen ya da etkinliğin yapılacağı yere yakın olan varsa ilk isteyen 2 kişiye bilet kodlarını göndereceğim. Şimdiden iyi eğlenceler.
https://www.biletino.com/event/eventdetail/6480

Biletino

Biletino yeni nesil dijital etkinlik rezervasyon platformudur. Tamamen dijital ve kısmen mobildir. Herkesin kolaylıkla kullanabilmesi için tasarlanmıştır.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Firewatch oyununu Steam üzerinden satın alıpta Türkçe oynayamayan ve benim gibi kütüphanesinde birgün Türkçe yama çıkar umuduyla bekleten arkadaşlar vardır mutlaka, daha önce bir yama yapılmıştı bilirsiniz Technoaz adlı bir ekip tarafından, ama bu yama Steam sürümünde çalışmıyordu, daha çok korsancılar içindi.
İnternet alemini biraz kurcalayınca başka bir çalışmaya denk geldim, transifex.com adlı bir sitede oyunun %100 Türkçe'ye çevirildiğini gördüm, kimler yapmış etmiş detaylı bir bilgiye ulaşamadım, yamayı kurup denedim ve gayet başarılı buldum, denemek isteyen arkadaşlar olursa linkten ulaşabilir.
https://www.transifex.com/firewatch/firewatch-localization/

The Firewatch Community Localization translation project on Transifex

Translate Firewatch Community Localization into your own language.
BeğenFavori PaylaşYorum yap