Borderlands 3'ün sadece Epic Store'da yayınlanacağı haberinden sonra Borderlands 2'nin inceleme durumu. Manzara yabancı gelmediği gibi bundan sonra da böyle tepkilerle sık sık karşılaşacağız anlaşılan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8
 • Uğur Yurtsever @ugury

  Steam'in ve Epic'in yaptığı hatalardan tamamen bağımsız olarak bütün olayın kabaca özeti şu:

  Steam, insanları korsandan uzaklaştırıp, oyunlara para vermenin de güzel bir şey olabileceğini hissettirmişti herkese. Epic ise tam tersini yapıyor.

  Bu tarz inceleme bombardımanları da ne yazık ki mecranın içine etse de birkaç yüz sinirli tüketicinin yazdığı kıçı kırık inceleme mi, yoksa benim seçim hakkımı elimden alıp beni rezil bir istemciye mahkum bırakan bir grup hırslı para babası mı oyun endüstrisine daha çok zarar veriyor diye düşününce, cevabı bulmam çok da zor olmuyor.

 • cgdincer @cgdincer

  Tekel iyi değil diyoruz ama epic in yaptığıda tekelcilikten öte sayılmaz. Her türlü yapımcının oyunu her platforma gelebilmeli, isteyen istediği yerden arşivini oluştursun. Torrent istemcisi gibi olsalar güzel olur ama olmaz tabi öyle birşey :))
  Epic şu anda tüm kartlarını açıkça oynuyor reklama ve firmalara yüklü para harcıyor, tutup tutmaması ne kadar buna dayanabileceğine bağlı çünkü steam gibi bir yeri kimse bırakmak istemez kullanıcı tarafında, umrunda da olmaz firma %10 daha fazla kar edecekmiş.

 • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

  Bu tür inceleme bombardımanı haksızlık, adaletsizlik olarak görülebilir, doğrudur, ancak bir yandan da tüketicinin elindeki bir iletişim kanalı ve tüketici de bu kanalı kullanarak bir mesaj vermeye çalışıyor. Bu açıdan baktığımızda aslında her hangi bir grev ya da protestodan çok da farkı yok. Bir yürüyüş, gösteri, pretosto vs yüzünden yollar tıkanır ve bir yere geç kalırsanız bu sizin açınızdan haksız ve adil olmayan bir durum yaratır ama bir yandan da, sizin gibi milyonlarca kişiyi mağdur ederek, asıl muhatabın dikkati çekilmiş olur. Zaten milyonlarca kişi mağdur olmazsa işe de yaramamış demektir, bütün çalışma prensibi bu. O oyunun puanı ve devamında satışları düşecek, firma da böylece mesajı alacak. Bu incelemelere aldanıp güzel bir oyundan mahrum kalan oyuncular da protesto için mağdur edilen vatandaşlar oluyor.

  Yani bu hareket sanki insanlar internette kafalarına göre bir şeyleri puanlama gücü elde edince ortaya çıkıvermiş, çok yeni bir şeymiş gibi konuşuluyor genede, aslında öyle değil, bunu belirtmek istedim. Çok eski, eski olduğu için de hepimizin kültürel kodlarına işlemiş, haliyle doğal bir tepki mekanizması.

 • mrsocrates @mrsocrates

  Borderlands 2 kötü bir oyun olduğu için üzülmedim.

  Gerçi steamdeki oyunun yüzdelik oranı çok saçma. Ben uzunca yazılmış neden olumlu ya da neden olumsuz yorumlarını dikkate alıyorum sadece

Epic Store PS4'e özel olan Quantic Dream yapımı Detroit Become Human, Heavy Rain ve Beyond Two Souls oyunlarını Pc ye çıkartacakmış, buna ne diyelim şimdi bilemedim, adamlar yaptıkları her hareketle olay oluyorlar yeminle. Umarım Steam'in Epic'ten gelen füzeler için bir savunma sistemi vardır. 🙂 Konuyla ilgili söylenecek çok söz var, işi uzmalarına devrediyorum. @nuguryurtsever @harrower söz sizde abi.

https://twitter.com/Quantic_Dream/status/1108422333369184256?ref_src=twsrc%5Etfw

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Arkadaşlar Dell Türkiye'den yarın düzenlenecek olan Multiplayer Chapter VII: eSpor ve Oyun Festivali'ne 2 adet biletim var, ben Trabzon'da ikamet ediyorum katılma şansım yok, ilgilenen ya da etkinliğin yapılacağı yere yakın olan varsa ilk isteyen 2 kişiye bilet kodlarını göndereceğim. Şimdiden iyi eğlenceler.
https://www.biletino.com/event/eventdetail/6480

Biletino

Biletino yeni nesil dijital etkinlik rezervasyon platformudur. Tamamen dijital ve kısmen mobildir. Herkesin kolaylıkla kullanabilmesi için tasarlanmıştır.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Firewatch oyununu Steam üzerinden satın alıpta Türkçe oynayamayan ve benim gibi kütüphanesinde birgün Türkçe yama çıkar umuduyla bekleten arkadaşlar vardır mutlaka, daha önce bir yama yapılmıştı bilirsiniz Technoaz adlı bir ekip tarafından, ama bu yama Steam sürümünde çalışmıyordu, daha çok korsancılar içindi.
İnternet alemini biraz kurcalayınca başka bir çalışmaya denk geldim, transifex.com adlı bir sitede oyunun %100 Türkçe'ye çevirildiğini gördüm, kimler yapmış etmiş detaylı bir bilgiye ulaşamadım, yamayı kurup denedim ve gayet başarılı buldum, denemek isteyen arkadaşlar olursa linkten ulaşabilir.
https://www.transifex.com/firewatch/firewatch-localization/

The Firewatch Community Localization translation project on Transifex

Translate Firewatch Community Localization into your own language.
BeğenFavori PaylaşYorum yap