Sinemia ve Kötü Tecrübelerimiz

Biraz sinirle yazıyorum kısa yazıyı. Önce nedir ile başlayalım. Sinemia aslında bir ön ödemeli kart ve onun uygulaması. Bu kart ile sinema bileti satın alıyorsunuz. Aylık/yıllık olarak üye oluyorsunuz ve size her gün bir sinema bileti alma hakkı veriyorlar. Daha sonra ayda 3-5 bilet şeklinde kısıtlı paket çıkardılar. Şimdi benim hikayem 🙂

Sinemia daha beta dönemindeyken ben üniversite öğrencisiydim ve ciddi anlamda 30-40 liraya her gün bir bilet olayını sevmiştim çünkü çoook boş zamanım vardı. Deli gibi denemek istedim. Bir türlü abone olamadım ama 🙂 Mail falan attım dedim bu işten ortalama bir kullanıcıya göre iyi anlarım verin deneyeyim davetiyem yok. Standart bir şablon attılar reddettiler.

Neyse aradan uuuuzunn zaman geçti. Çalışmaya başladık işe girdik ve bu adamlar da betadan çıktı ama artık almak mantıklı değil zamanım yok. Zaten ayda 4 kez gitme fırsatım oluyor sinemeya  PNR kodu alınca 40 lira tutuyor, gitmeyince ödemiyorum almamak daha mantıklıydı.

Yine biraz zaman geçti bu adamlar sınırsız bilet uygulamasına ek ay 3 bilet ## TL 4 bilet ## TL diye alt paketler satmaya başladı bak dedim bu olur. Enpara ile ayda 3 sinema bileti 15 lira kampanyası başlayınca kız arkadaşımla aldık birer tane.

Yurtiçi kargoya verdiler kartı bekliyoruz. Bir açtık hareket kaydını başkasına verilmiş görünüyor. Ne kargoya ulaşabildik ne sinemia'ya. Komik olan güya premium canlı destek var uygulamada ! Ama sohbet başlatınca çöküyor altyapı 😀 Telefon no yok iletişim için! Mail var ondan da şablon mesajlar dönüyor hak getire cevap gelmesi! Neyse kargo şubesinden bir süre sonra aldık. Halletmişler.

İlk kez kullanacağız işte. Gişeye gitmeden ileri tarihli alım oluyormuş. Ben ileri tarihli bilet alımı yaptım. Uygulamayı açıyorsunuz şu tarihte şu saate şu filme gidicem diyorsunuz karta bir bakiye atıyor ona göre. Sonra hangi sinema şirketinden alacaksan sitesine girip banka kartı gibi kullanarak alıyorsun bileti. Bende sorun yoktu. Zahmetli ve uzun ama sorunsuz. Kız arkadaşım denedi çat! sim kart değişikliği nedeniyle onay mesajı gelmiyor. Yine zar zor ulaştık MAİL yoluyla! Cevap geldi 1 saate, 7 iş günü içinde açılırmış 🙂 Canım zaten süresi bu meretin 1 ay. 1 hafta kullanmaya fırsatımız olmadı 2. haftada denedik alalım bir bilet diye o kadar beklersem süresi cortlar bizim 1 hakkı kullanmaya zamanım olmaz.

Neyse sinemaya gittik kart olarak kullanarak benim yanımdaki koltuğu almayı başardık. Ama bana bir bildirim geliyor uygulmadan. Başlangıcı 16:25 olan seanstan ileri tarihli bilet alımınız için 16:55-17:55 süresi içerisinde salonda check in yapmanız gerek! Mantıklı mı evet başkası kullanmasın istiyorlar ama film içinde yapmak istemiyorum ben bunu yahu ! Ya başında yapalım ya çıkışta! Film keyfimi bölme işte mübarek! Sistem bu dedik yapayım dedim. Filmi izlerken çıkardım bu istediği aralık içerisinde check in yap diyorum beni film listesi olan ekrana atıyor. Film seçtim seans seçtim ileri tarihli bileti onayla butonu çıktı bastım 1 film hakkınız gidecek dedi. Obaaaa bu sokak o sokak değil dedim bu yeni bilet aldırıyor iptale bastım kapattım uygulamayı. Uğraşamam dedim böyle iş olmaz alt tarafı 1 butona basmalıyım bitmeli yani. Konumumu atacak hepsi bu lan. Uygulamayı açmam bile yeterli olmalı zaten konumumu görme izni var.

Bugün bir mail geldi;

21.10.2017 tarihinde Mecidiyeköy Cinemaximum Cevahir sinemasında Sinemia üyeliğiniz ile ilgili kuralları onaylarak, ileri tarihli bilet alımı gerçekleştirmiş olduğunuzu görüntülüyoruz.Onaylamış olduğunuz kuralları aşağıda ki linkten detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

https://www.sinemia.com/app/contents/online-warnings

İlgili kontroller gerçekleştirildiğinde ileri tarihli bilet alım seans tarih ve saatinde Sinemia mobil uygulamasından check-in işleminizi gerçekleştirmemiş olduğunuzu görüntülüyoruz.

Sizlere Sinemia Premium'un eşsiz ayrıcalıklarını verebilmek çok çalışıyoruz ve bu ayrıcalıkları sunmaya devam edebilmek için üyeliklerinizin kullanım kurallarımız dahilinde kullanılması çok önemli. Sinemia üyeliğinizi keyifle kullanmaya devam edebilmek için bir sonraki kullanımlarınızı kullanım kuralları dahilinde gerçekleştirmenizi önemle rica ederiz.

Uygulama tam bir çöp! Adeta iOS portu. Neyin nerede olduğu belli değil kaç hakkınız kaldı hiçbir yerde yazmıyor şaka gibi yahu! Gereksiz ve her yerde karşınıza çıkan bir sosyal platformu var içinde. Bir şeyleri basit 1-2 grafik/şekil/simge ile anlatmak varken adeta tutorial'llar var. Anlaşama okur gibi okuyorsun. İçinde yazanda şu "uygulamanın sizi yönlendirdiği şekilde devam edin" ! 😀 Allah razı olsun çok açıklayıcı olmuş kardeş diyorsun içinden.

Mutsuzum mutsuz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orkun @orkkoc

  Kullanmayı düşünüyordum iyi oldu gördüğüm bulaşmamak lazımmış. Zaten siterinde coin mining yapmalarıda ayrı bir olumsuzlukmuş. Hem parayla hizmet satıp hemde mining için kullanmalarına diyecek söz bulamıyorum. Yani bulurumda şimdi ban yemeyelim durduk yere.

 • Murat S @atehaa

  Ek olarak söyleyeyim. Ben firmadan cevap alamazsam hemen Twitter adresine atar yaparım şımarıklık yaparım laf atarım bir şey yaparım 🙂 Ama mutlaka öyle yada böyle bir tepki alırım işime yarar. Bu adamlara aynısını yaptım. 0 tepki 😀

 • Fatih @fatihy

  Ben ilk çıktığı zaman kullandım bunu 6 ay o zamanlar daha iyiydi ama sonradan çok bozdu ve milletin üyeliğini yakmak icin çok uğraştılar. Bende bir daha almadım.

 • ssaygin @ssaygin

  İlk zamanlarında gerçekten çok kullanışlı saçma sapanlar şartları olmayan bir oluşumdu ama sonra çöp olmaktan öteye gidemediler.

 • Murat alakaş @alakasmurat

  Yaklaşık sinemia'yı 3 aydir kullanıyorum internetten cok olumsuz yorumlara ragmen alip denemek istedim cunku yukarida belirtildigi gibi cok bos zamani olan bir ogrenciyim ve kullaniyorum suana kadar sehir degistirdim kullanimlarimda bi sıkıntı yaşamadım uygulama buyuk sehirlerde problem cikariyor da olabilir ama gercekten ogrenciyim ve 20 tl ye ayda 3 defa sinema hakki gayet uygun bence uygulamasindanda kartindan da memnunum suana kadar....

 • batuhan.sener @batuhan-sener

  Sanırım siz seans saatini yanlış seçmişsiniz, seçtiğiniz saatten +/- 30 dk önce check-in yapıyorsunuz. ileri tarihli bilete check-in yaparken de normalde bilet hakkınızı yemiyor gerçi uygulama gerçekten kullanışsız ve kullancı düşmanı olduğu için bir çok zorluk oluyor.

 • Murat S @atehaa

  Ay sonra ek tecrübe: 3 aydır arkadaşım ileri tarihli bilet alamıyor, sim kilidini kaldırmadılar. Defalarca yazdık defalarca.

 • cemil1921 @cemil1921

  9 ay boyunca hiç sıkıntı yaşamadım. Güzel güzel kurallara uygun şekilde kullandım. Sonra ablam 12 aylık üyelik aldı. İki aşamalı bilet doğrulamada bilet fotoğrafını gönder butonuna bastık ve telefonun ekranını kapattık. Fotoğraf gitti mi bilmiyoruz. Akşam mail atmışlar bilet fotoğrafını göndermediğiniz için üyeliğiniz iptal edildi. Üç gün farklı maillerden yüzlerce mesaj attık. Cevap yok, yardımcı olan yok. Olsa bile hep aynı cevap. Yazsalar da yazılan şu. Fotoğraf göndermediğiniz için üyeliğiniz iptal edildi. Üç günün sonunda yalvar yakar uğraşa uğraşa Onur diye bir müşteri temsilcisine cevap yazdırdık. Merhaba, Sistemlerimizde kontrol ettiğimizde fotoğraf gönderilmemiş olarak görüntülenmektedir, fakat mobil uygulamada 2 defa fotoğraf istendiği görülmüştür 2. defa yüklemiş olduğunuz fotoğraf bulanıktır fakat müsteri memnuniyeti adına üyeliğiniz tekrar aktfilenmiştir. Yazılan cevap bu. Bizde sevindik akşam için ileri tarihli bilet aldık. Ama bu sefer mail adresine Banu adlı müşteri temsilcisi aynı cihazda iki farklı üyelik kullandığınız için üyeliğiniz iptal edilmiştir yazmış. Hayydaaa. Ama haklılar. Ablamın hesabı iptal olunca benim hesabıma giriş yapmıştık. Müşteri temsilcilerine benim hesabımdan ulaşalım diye. Kurallarda yazıyormuş aynı cihazda iki üyelik kullanılamaz diye. Tekrar yazdık. Yine cevap veren yok. Verseler de bilet fotoğrafı göndermediğiniz iptal edildi diye yazmıyorlar. Banu adlı müşteri temsilcisi yazdığında hatalı kullanımız tespit edildi diyor, diğer müşteri temsilcileri ise yazdıklarında bilet fotoğrafını göndermediğiniz için üyeliğiniz iptal edildi diyorlar. Hepsi farklı konuşuyor. İşin garip tarafı başka maillerden soru sorduğunuzda hemen cevap yazıyorlar ama üyelik iptal edilince yazmıyorlar. Üyelik almak istiyorum yardımcı olun diyorum hemen yazıyorlar. Ama ablamın üyeliğini açın diyorum kimse yazmıyor. Yani kısaca bu uygulamayı kurallara uygun, titiz bir şekilde kullanırsanız hiçbir sıkıntı yaşamıyorsunuz. Ama en ufak hatanızda da gözünüzün yaşına bakmıyorlar. Yani bizim durumumuzda sinemia haklı. Aynı zamanda da haksız. Sanki sistemleri tek bir merkezden değilde farklı farklı bağımsız çalışıyor gibi.Yani birbirlerinden haberleri yok.

Bu ürünle ilgili tüm incelemeler