https://www.cdc.gov/tobacco/basic_information/e-cigarettes/severe-lung-disease.html

e-sigara ve benzerleri nedeniyle Amerika'da 1300 civarı ani başlayan akciğer hastalığı ve 26 ölüm olduğu söyleniyor. @electric

Outbreak of Lung Injury Associated with E-Cigarette Use, or Vaping

CDC investigates outbreak of severe lung disease in patients who have recently used e-cigarette products, also known as “vaping.”
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8
 • My_Techno @my_techno

  4 yıldır kullanıyorum allaha şükür bir sıkıntı yaşamadım şuana kadar, faydasını çok gördüm. E sigaralarda tüketilen sıvı(likit) en can alıcı nokta. Ülkemizde merdiven altı üretilen bir sürü marka var ve 2 kuruş daha fazla kazanmak için ucuz malzemeler ile yapılıp uygun fiyattan satışı yapılıyor. En çok buna dikkat etmek gerekli. İmkanı olan premium(fabrikasyon yurt dışı) likitleri kullanarak kendini bu sıkıntıdan koruyabilir. Belli bir seviyeden sonra nikotini düşürerek e sigarayı da bırakması gerektiğini de unutmamalıyız.

 • CimAdam @cimadam

  Bunu söylemek istemezdim ama normal sigara için harbiden

 • cestlavie @cestlavie

  ölümlerin sebebi benim araştırmalarıma göre bu cihazlarda sahte kenevir yağı tüketilmesi(verdiğiniz linkte de çokça bahsi geçiyor.). hem bu cihazlar yağ şeklindeki sıvının içilmesi için uygun değilmiş... hem de bu sahte ürünlerde birbirinden farklı tarım ilaçları ve vitamin e bulunuyormuş. elektronik sigara ile sigarayı bırakmış birisi olarak(esigara da kullanmıyorum.) ben bunu medyanın bir algı operasyonu olarak görüyorum. yıllardır yapıyorlar zaten, başardılar sonunda. rapor edilen vakalara bakarsanız hastanelik olanların yüzde 80i kenevir yağı içiyormuş bu cihazlarda. yüzde 20si likit içiyormuş ve o da false positive olabilir.
  arkadaşların belirttiği gibi elektronik sigaranın zararları vardır ama medyadaki haberler tam olarak gerçeği yansıtmıyor. neyse son olarak sigaradan yılda amerikada ölen sayısı 450,000 pasif içicilikten ise 50,000 insan.

batuhan.sener paylaştı.

#istanbulkart Çoğumuz keşke böyle bir uygulama olsa da bakiyeyi görebilsek, yeri geldiğinde yükleme yapabilirsek demişizdir. Sonunda çıkmış. Kullandım. Kartı tanımlamak çok kolay. NFC ile okutmak yeterli oluyor. Aynı şekilde bakiye görme ve yükleme de oldukça kolay. İlerleyen günlerde doğrudan telefonu turnikelere okutarak geçme de gelirse iyi olur.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.belbim.istanbulkart

istanbulkart (beta) - Google Play'de Android Uygulamaları

BELBİM A.Ş.’nin yeni hizmeti ile istanbulkart (beta) artık cebinizde!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 13

rick and morty youtube'ta canlı yayında
8. bölüm döngü olarak veriyorlar ama video baştan başlamıyor, ortadan ipin ucunu bulun. mesela -2,06,40 civarı
https://youtu.be/Yu3XBLdoIf4

Rick and Morty Live - Rick and Morty Season 3 Episode 8

Rick and Morty Season 3 Full Schedule: 💖 Rick and Morty Season 3 Episode 01: The Rickshank Rickdemption (April 1, 2017) 💖 Rick and Morty Season 3 Episode 02:...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

google home'un farklı kullanım alanları da varmış.
https://www.youtube.com/watch?v=t7Krn-DH3tw&ab_channel=BusinessInsider

Google just killed Burger King's newest TV ad that had a disastrous flaw

Burger King's new ad encourages people to ask Google Home to say what a Whopper is. The problem is that people can edit the Wikipedia page. -----------------...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ders çalışırken aktivite-kalori hesabı yapmak için kullanılan bir yöntem ile karşılaştım. Tablodan yaptığınız aktiviteyi seçip onun sabitini alıyorsunuz(METs deniyor)
#teknoseyirbisikletkulübü #tsbisikletkulübü

METs*3,5*(kilonuz)/200=kcal/min

BeğenFavori PaylaşYorum yap