Selam arkadaşlar, bu sıralar kullandığım kulaklığın bozulmasından dolayı yeni bir kulaklık arayışındayım. Sizleri de birkaç kez sorarak rahatsız ettim. Bu arayışlarım sonunda 2 model arasında kaldım. Biri Sennheiser hd 458bt. Diğeri ise Sony wh-xb900n. Alınacak kulaklık film/dizi izlerken ve toplantılarda kullanılacak. Her ikisininde mikrofon testlerini dinledim. Birbirlerine çok büyük bir üstünlükleri yoktu. Ses kaliteleri nasıldır bilmiyorum. Bu ikisinden birini kullanan veya test etmiş olan var mı? Hangisini önerirsiniz?

Birde Sennheiser h450bt ile 458bt arasında renk farkı dışında fark yok denildiğini okudum.Ancak 450bt daha yüksek fiyata satılıyor. O beni düşündürdü.

https://www.sennheiser.com.tr/products/sennheiser-hd-458bt-anc-kulak-ustu-bluetooth-kulaklik

https://www.amazon.com.tr/dp/B07RVC23SG?m=A1UNQM1SR2CHM&tag=epey-21&th=1&_encoding=UTF8&aff_sub4=2

#Kulaklık #kablosuzkulaklık #sennheiser #Sony

Sennheiser HD 458BT ANC Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık

Yeni HD 458BT: 450BT modeline yeni bir soluk getiriyor! Yeni tarzıyla şıklığınıza şıklık katıyor! Yeni HD 458BT: 450BT modeline yeni bir soluk! Sennheiser HD 458BT ANC Bluetooth Kulaklık...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Daviance @daviance

  sennheiser derim uzun ömürlü ve ses sahnesi çok geniş.

 • Agab @agab

  Sony kullandım kesinlikle önermiyorum. Ses kalitesi memnun etmedi. Parasının hakkı değil. Mikrofonu fena değildi. Ama çok yazılımsal sorunu vardı eşleşmiyordu vs vs. Ayrıca mikrofonunda şöyle bir olay var;
  Kaliteli ses istiyorsan mikrofon çöp
  Mikrofon istiyorsan ses çöp.
  Çöp derken, harbi harbi çöp. Ne dinlemeye ne konuşmaya dayanılamayacak kadar çöp.
  Bu seçenek yüzünden bilgisayarda online oyun oynayamadım. Yani iki işlemi aynı anda yapamıyor cihaz. Rezildi ya kullandığım her gün lanet ettim sonra dayanamayıp iade ettim. Zaten windows için çok uyumlu değil, telefona uyumlu yapmışlar aleti.

  • Agab @agab

   Bu arada ben yazın 1000 liraya almıştım, 1000 lira bile etmeyecek kulaklık ki şimdi 1600 olmuş. Asla asla önermem uzak durun.

  • erinceray @erinceray

   @agab detaylı yorumun için teşekkür ederim agab hocam.

  • erinceray @erinceray

   Bu arada sen ne aldın onun yerine agab hocam?

  • Agab @agab

   @erinceray Valla o kulaklıktan beklentim çok büyüktü, o bile fos çıkınca bir şey almadım. Öylece bakıyorum seçeneklere. Airpods düşündüm bir ara, ama o da ses kalitesi pek iyi değil diye biliyorum. Ben de kulaklık arayışındayım..

  • erinceray @erinceray

   @agab Bende AirPods pro var. 2020 mart ayında indirim+paunlarla vs 1100 küsürlere aldım. Memnunum. Ancak toplantılarda kullanmak için 2021 nisanda amazondan aldığım hp pavillion gaming 400 kulaklık bu haftaiçi toplantı esnasında bozuldu. DH önce hiç denemediğim bir şekilde AirPods proyu iş bilgisayarım hp elitebook g5 ile eşleştirdim. Toplantıdakiler sesimi iyi geldiğini söylediler. Ancak ben kulaklığı takıp toplantıya girdiğimden itibaren arkada devamlı bir hışırtı duydum. Bu sesi iPhone veya mac'te hiç duymamıştım. Muhtemelen windows ile alakalıdır bu durum. O nedenle hp yerine yeni bir kulaklık arayışına girdim. Hp'yi 220₺ almıştım. Bu sefer almışken biraz iyi bir şey alayım istiyorum. Ben de birde 2015 yılında aldığım bir beats studio wireless(1. nesil sanırım) var. Ancak onunda şarj konusunda sıkıntıları var. O yüzden biraz onunda yerine geçecek ve yine beni uzun süre götürecek bir ürün istiyorum.

   Bu arada hp'yi Amazon üzerinden servise göndermeyi düşünerek amazonla iletişime geçtim ve bana direkt "isterseniz iade edebilirsiniz" dediler. Açıkçası bunu hiç beklemiyordum. Bu imkan sunulunca bende iade işlemlerini başlattım.

  • fusuf @spongebob

   @erinceray Bir şey sormak istiyorum. HP Gaming 400'den memnun muydunuz? Kulaklığın ağırlığı, pedi, rahatlığı, özellikle mikrofonu nasıldı? Bir de Bilgisayarda kullanmak için jak çoklayıcı gerekecek, bende var. Ama performansa bir etkisi olur mu acaba. Alırsam Amazon'dan alırım da, yaklaşık bu fiyatlara (270 civarı) sizce başka kulaklıklara mı yönenilmeli? Teşekkürler

  • Agab @agab

   @erinceray Airpods mac ve iphone uyumlu hocam windows’ta tırt oluyor.
   Kulaklık bulduğunuzda beni de etiketlerseniz çok sevinirim.

  • erinceray @erinceray

   @spongebob Kulaklık genel olarak beni memnun etmişti. Ara sıra çok uzun kullanımda biraz ağrıtsada Genel olarak iyiydi. Ben onu alırken çok fazla araştırmadan almıştım. Ben hep toplantılarda kullandım kulaklığı. O esnada toplantıdakilere sorduğumda sesimin iyi geldiğini söylediler. Bu arada bozulan şey mikrofondu. Arkadaşımla gece çalışma yaparken bir anda bozuldu. Karşı tarafı duyuyordum ama benim ses gitmiyordu.

   Şöyle bir liste oluşturdum. Bir bakın isterseniz.

   https://www.epey.com/kulaklik/e/YTo2OntzOjU6ImZpeWF0IjthOjI6e2k6MDtzOjE6IjAiO2k6MTtzOjM6IjMwMCI7fWk6MjQ2NjthOjE6e2k6MDtzOjY6IjI5Mzk1MCI7fWk6MjQ2MzthOjE6e2k6MDtzOjY6IjI5NDE1NiI7fXM6NDoic2l0ZSI7YToxOntpOjA7czozOiIxOTEiO31pOjM2Nzc7YToxOntpOjA7czo2OiIyOTM5NjUiO31pOjI1NjA7YToxOntpOjA7czo2OiIyOTQwODEiO319X047=/

  • erinceray @erinceray

   @agab Valla 2-3 gündür araştırıyorum. Bir türlü karar veremiyorum. Yukarıdaki sennheiser hd 458bt modelini alacağım sanırım. Diğer baktıklarım;

   q30: Yanlış hatırlamıyorsam geçtiğimiz aylarda 680-690₺ bandına satıldı. Şimdi 1500₺. Ona o parayı vermek gelmiyor içimden. 600 küsüre almadığım şeyi 1500e almam yani.

   AKG n700nc: bu da benzer şekilde 1000₺ bandında satılıyordu. Ancak şimdi güvenilir satıcılarda bulamadım. Olan yerlerde çok yüksek fiyatlı.

   Jabra Elite 85h: Bunu murat abi ile Levent abi incelemiş. Videoyu izledim. Malzemeden dolayı eleştirmişler. O nedenle buna da sıcak bakmıyorum.

   Hyperx cloud mix: Murat abiye sormuştum instagramdan. Hyperx cloud serini önerdi. Araştırdığımda da benim istediklerimin neredeyse tamamını karşılıyordu. Mikrofonu baya iyi. Ancak onda da ses konusunda soru işaretleri mevcut. Toplantılarda evet işimi fazlasıyla görür ama onun dışındaki kullanımlarda beni ne kadar tatmin eder bilemedim. O yüzden de biraz uzaklaştım bu modelden.

   Sonyleri de senin anlattıklarından dolayı eledim. Geriye yukarıdaki hd 458bt kalıyor. Agab Sennheiser'ın servisi nasıldır? Ya da ürünü beğenmezsek sorun çıkarmadan geri alırlar mı? Dışarıya çok ses veriyor mu? Aklımda kalan tek sorular bunlar.

   Agab hocam senin baktığın modeller neler?

  • Agab @agab

   @erinceray Hocam ben de bu yazdıklarınıza + JBL’in 400 liralık bir modeline bakmıştım. Anker çok önerilmiş ama evet çok artmış. Q10 belki olabilir.

   Sennheiser da çok kaba duruyor gibi ya. Kafam zaten büyük bununla kocaman duracak gibi 😀 Servis konusunu öğreniriz ya yeni durum paylaşayım ben. Benim için mikrofon ön planda değil, bangır bangır kaliteli ses istiyorum. Mikrofon olayı en iyi macbook + airpods gibi gözüküyor benim senaryomda.

   Birkaç model daha bakmıştım bilgisayarın geçmişinden bulurum şimdi.

  • erinceray @erinceray

   @agab JBL'lerin sesini bilmiyorum. Ancak bana malzeme kalitesi çok kötü geliyor. O yüzden jblleri direkt eledim kafamda.

Selamlar, aşağıdaki kulaklığı almayı planlıyorum. Kullanım amacım; Toplantılar ve tvye bağlayıp film dizi izlemek. Aşağıda yazdığım kriterlerden aktif gürültü engelleme hariç hepsini karşılıyor gibi.Hepsini karşılayan veya benzer özelliklerde olan alternatifiniz varsa açığım. Bu kulaklık için kafamdaki tek soru ses kalitesi. Murat abi ve levent abi bunu incelemişler 2 sene önce. Mikrofon testini de yapmışlar. Mikrofonunu beğendim. Ancak tabi sesi nasıldır bilemiyorum.
Birde bu çıkarılabilen mikrofon bluetooth ile kullanırken de çalışıyor mu? Yoksa sadece kablolu da mı aktif oluyor?

Kulağı çevreleyen/saran tipte kulaklık
kablolu ve kablosuz kullanabilme
karşı tarafın sesimi düzgün/anlaşılır şekilde aktarabilecek mikrofona sahip olması yeterli. Çok üst düzey bir şeye gerek yok.
aktif gürültü engelleme
2000₺ kadar bütçe(ekstra 150-200tl kadar tolere edebilirim)
amazondan alınacak

https://www.amazon.com.tr/dp/B07KQXH65Z/ref=asc_df_B07KQXH65Z1642608000000/?tag=akakcetr-21&creative=380333&creativeASIN=B07KQXH65Z&linkCode=asn&th=1

#Kulaklık #kablosuzkulaklık #HyperXCloud

HyperX Cloud MIX Bluetooth Lifestyle Gaming Kulaklık HX-HSCAM-GM :...

HyperX Cloud MIX Bluetooth Lifestyle Gaming Kulaklık HX-HSCAM-GM : Amazon.com.tr: Video Oyunu ve Konsol
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, 2021 nisan ayında amazondan hp pavillion gaming 400 kulaklık almıştım. Dün akşam toplantıda kullanırken bozuldu. Bugün öğlen amazon ile görüştüm. Bana iki seçenek sundular. Bunlar; ürünü servise gönderebileceğimi veya ürünü iade edebileceğim. Bu arada görüştüğüm kişiye "aldığım dönemde satıcı amazon değildi. Ancak gönderen amazondu." Bu durumu aktardığımda "siz 2 yıl amazon garantisi altındasınız. Satıcı biz olmasak bile ürün bizim depomuzdan çıktığı için iade edebilirsiniz" dedi. Ürün değişimini sorduğumda ise; "hem satıcı hem gönderenin amazon olması gerekiyor" dedi. Bende iade işlemlerini başlattım.

Doğrusu benim aklımda hiç iade etmek yoktu. Çünkü memnundum üründen. Amazonla görüşme niyetim; belki servis bakımından işlemler daha hızlı ilerler diye düşünerek iletişime geçmiştim.

Yukarıdaki bu durum yaşanınca ihtiyaçtan dolayı yeni kulaklık almak istiyorum. Kulaklık için belirlediğim bazı kriterler şöyle;

- Kafaüstü veya kulak çevreyen
- İyi bir mikrofona sahip olması
- Hem kablolu hem kablosuz çalışabilmesi
- Ses kalitesi çok kötü olmamalı(toplantılar dışında film dizi izlerkende belli bir oranda tatmin etmeli)
- Aktif gürültü engelleyici
- Amazondan alınacak
- Bütçe: 2000₺ kadar alabileceğim iyi ve uzun süre kullanabileceğim bir kulaklık arıyorum.
#Kulaklık#kablosuzkulaklık

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Coppermine @coppermine

  Şirketim, uzun süredir devam eden Covid sebebiyle evden çalışma kararı aldı. Toplantılarımda da (ağırlıkla MS Team) kullandığım kulaklık şu:

  https://www.hepsiburada.com/huawei-freebuds-studio-bluetooth-kulaklik-siyah-p-HBV000013DQLJ

  Avantajları;
  Aktif gürültü engellemesi gayet iyi, aynı zamanda farkındalık modu sa çok başarılı, toplantı esnasında kapı çalarsa rahatlıkla duyabiliyorum.
  Aynı anda 2 farklı cihaza bağlı şekilde kullanılabiliyor. Şirket laptopuma (Lenovo) ve Şirket telefonuma (Iphone XR) bağlı. Laptop’ta birşey dinlerken telefona çağrı gelirse anında ona geciş yapabiliyor.
  Pili gayet iyi gidiyor.
  Mikrofon kalitesi çok başarılı
  Ses kalitesi muazzam. Toplantım olmadığı zamanlarda Iphone’dan Apple Music, Spotfy yada Youtube Music’de takılıyorum.

  Kulaklıktan çok memnun olduğum için aynısından salonum için de aldım. Bu kulaklık da kendi telefonum ve Philips TV’ye bağlı. Gecenin geç saatlerinde çevreyi rahatsız etmeden TV üzerinden oyun oynarken yada dizi izlerken kullanıyorum. Çok memnunum.

  Dezavantajları;
  Kablolu kullanma imkanı yok
  Bluetooth ile bağlanabiliyor sadece.

Selam, bana önerebileceğiniz kaliteli kulaktan ölçen ateş ölçer ve koldan ölçen dijital tansiyon aleti var mı?
#ateşölçer #TansiyonAleti

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, geçen gün mcdodo 15w kablosuz şarj yapabilen powerbank aldım. Bu sabahta telefonu onunla şarj ettim. %80 de çıkarttım. Belli aralıklarla kaç dakika da ne kadar dolduğuna bakmaya çalıştım. Aklımda kaldığınca aşağıya yazacağım ama bana pek 15w ile şarj olmuyormuş gibi geldi. Sizce bu süreler normal mi?

Şarja taktığımda pil doluluğu %15.
Yarım saat sonra %30 küsür
Bundan 25-30dk sonra %50 küsür
Bundan da 20-25dk sonra %70 küsürler ulaştı
#powerbank#magsafe

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yukarıdakilerden birini almayı düşünüyorum. Fakat kararsızım. Sizce hangisi? Ya da mcdodo'nun hızlı şarjına sahip, benks boyutunda alternatifine açığım.

mcdodo
10.000mah
15w kablosuz, 20w kablolu
iphone12 pro boyutlarına yakın(yorumlarda yazdığına göre)

Benks
5.000
10w'a kadar kablosuz, 18w kadar kablolu(geçen bakarken açıklamalarda yazıyordu. Şu an yazmıyor:))
boyutu küçük, daha portatif

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08XYD27DN/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3FC38G1MNA0OV&psc=1

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B09JZZ7XJL/ref=ox_sc_act_title_2?smid=A1UNQM1SR2CHM&psc=1

#powerbank #magsafe

mcdodo 15w 10000mAh Manyetik Kablosuz Şarj Powerbank Gri mc-8770 :...

mcdodo 15w 10000mAh Manyetik Kablosuz Şarj Powerbank Gri mc-8770 : Amazon.com.tr: Elektronik
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar, odamdaki ampul geçen gün hakkın rahmetine kavuştu. Evde fazla ampül vardı diye hatırlıyordum ama bulamadım. Bende idareten salondaki avizeden bir tanesini söküp odaya taktım. Biraz önce ampullere bakarken "akıllı ampul mü alsam" dedim. Önereceğiniz 100w veya yakın civarda olan akıllı ampul var mı?
#Ampul #akıllıampul #rgbampul

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

Apple'dan bir indirim daha gelebilir.

#Apple

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13

Bir yakınım için mibox fiyatlarına bir baktımda uçmuş. O kadar para verdikten sonra goggle chromecast with tv cihazını alırım daha iyi. Gerçi onunda ethernet çıkış imkanı yok. Gerçi amerikada onun için orijinal adaptör satıyorlarmış. Bizde satanlar getirmez onu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar, excel ile ilgili ufak bir sorum olacak. Bir çalışma yapıyorum ve tablonun bazı kolonlarında fiyatlar var. Ben başta fiyatların yanına el ile "TL" ibaresi koydum. Sonra formül kullandığımda formüller patladı. Bende fiyatların yazdığı hücrelerin biçimini para birimine çevirdim ve elle yazdığım tl ibaresini kaldırdım. Sorunlar çözüldü. Ancak bazı hücrelerde fiyatlar ₺4,199,00 yazarken bazılarında ₺4,199 şeklinde yazıyor. Ben tümünün tek bir formatta olmasını istiyorum. Bunu nasıl yaparım? Aslında bildiğim şey ve çok basit ama bir türlü hatırlayamadım.
#TeknoYardım #excel

BeğenFavori PaylaşYorum yap