Selam arkadaşlar, 2-3 hafta önce babaannemin evine türk telekom vdsl internet bağlattık. takılan modem de zxyel marka bir modem. İlk 1-2 gün sorunsuz çalışmış. Daha sonra o hafta sürekli kesintiler olmuş. Sonraki hafta herhangi bir bir sorun olmadan çalışmış. Biz bina eski olduğu için yüksek hız alamayız diye 24mbit üzerinde bağlatmamıştık. o hızı alabildiğimizi görünce de 35e yükselttik. Ancak genel anlamda başka bir sorunumuz var. O da çok uzağa gitmediğimiz halde wifide acayip kayıp oluyor. 24 iken balkondan ilk günler 12-13 civarı aldıık. Sonra 5-6mbite düştü. 35e çıkarttıktan sonra balkon tarafında tekrar 12-13leri gördük. Bu arada modemle mesafe 7-8m filan. Bu kayıp sorununu en sorunsuz nasıl çözeriz? Bana kalsaydı ben telekomdan modem almayacaktım. Şimdi modemi iade de almıyorlar. Wifi çekim gücü çok iyi bir modem mi almak, repeater/acess point/router gibi bir şey mi almak, powerline almak seçeneklerinden hangisi daha verimli ve sorunsuz olur?
#TeknoYardım #vdsl #Modem #AccessPoint #Router #powerline #WifiRepeater

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam, daha önce sordum yeteri kadar bir cevap alamadığım için tekrar sormak istedim. Kendime bilgisayar/çalışma koltuğu bakıyorum. Malzemesi kaliteli, kısa sürede soyulma vs olmayacak ve sağlık açısından konforlu, rahat gerekirse ortopedik bir koltuk bakıyorum. Kaliteli oyuncu koltuklarını da değerlendirebilirim.
#sağlık #EvdenÇalışmak #çalışmakoltuğu #koltuk #KoltukTavsiye #SandalyeTavsiyesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, Kendime bir çalışma koltuğu bakıyorum. Malum evden çalışma olduğu için uzun saatler masa başında oturuyorum. Onun dışında kendi laptopumla da genelde masada kullanıyorum(hem iş hem özel laptop monitöre bağlı). Mevcutta kullandığım bir koltuğum var. Çok da rahat ama yırtılmalar, soyulmalar vs yüzünden çok rahatsızım. İstediğim şartları sağlıyorsa oyuncu koltuğuda olur. Kesin bir bütçem yok. Aradığım özellikleri sağlasın yeter. Tavsiyelerinize açığım.

- Sağlık açısından konforlu ve rahat olsun
- Kullanılan malzemeler kaliteli olsun. Özellikle kolçak, oturma bölgesi vs soyulma, dökülme tarzı şeyler için dayanıklı olsun.
#sağlık #EvdenÇalışmak #KoltukTavsiye #koltuk #OyuncuKoltuğu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Televizyonu internete bağlamak istediğimde böyle hata alıyorum. İP adresi vs alamıyor kablosuzda. Nasıl çözeriz bu sorunu?
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, elimde samsung es8000 tv var. Alındığından beri hiç internet bağlantısı yapılmamıştı. Bugün internet bağlantısı denedik. Ancak şifreyi girince bağlanır gibi olup bağlanmıyor ve tekrar şifre istiyor. Şifreyi doğru girmemize rağmen olmuyor. Bu sorunu nasıl çözerim? Diğer cihazlarda bir sorun yok. Önerileriniz nedir?
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Merhaba, 10.5inçlik bir tabletim var. Hem onu hem de cüzdan vs koyabileceğim bir çanta bakıyorum. Öneriniz varsa alıyım.Bütçe olarak bir üst limitim yok. Ancak öyle 1000tllik bir çanta bakmıyorum.

Not sırt çantası bakmıyorum.
#Çanta

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam arkadaşlar, Türk telekoma başvuru yapacağım. Telefonla başvuru yaptığımda gelen ekibe nüfus kağıdı fotokopisi vermek gerekiyor sanırım. Ancak elimde fotokopi yok. Gelen ekip görevlisi telefonla fotoğrafını çekse bir problem olur mu? daha önce Superonline da gelmeden önce ekip aramıştı ve ben evde de değildim(yoldaydım ve babamlar evdeydi).görevli bana whatsapptan fotoğrafını atın dedi. Benzer durumu telekomda yapar mı acaba?
#TürkTelekom

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Paugge Hdmi 2.0b Premium Sertifikalı 4K 60Hz 18Gbps Bandwith Fiyatı

Paugge Hdmi 2.0b Premium Sertifikalı 4K 60Hz 18Gbps Bandwith en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7
 • Orcun @orcun

  Değmez ama ilerde güzel bir 4k ekrana geçersen o durumda yeni kablo almaktan kurtarır.

 • reducto @protego

  Olur ama kullandığın monitör ne? 1080p 144hz falansa bir fark olmaz. Ama 2k 144 hdr destekli falan bişeyse evet fark olur çünkü hdmi 2.1 farklı standartlar getiriyor. Örneğin hdmi 2.0'da 4k 60hz'de dahi renk gamutu sıkıştırması yapmak zorunda kalıyor. 2k 144hz'de de sıkıştırma yapıyor. Zaten 2. linkte altta gayet güzel karşılaştırma tabloları koymuşlar. Tabi 2.1 kablonun getirdiği iyileşmelerden faydalanmak için monitörün ve ekran kartının da hdmi 2.1 destekli olması gerek

  • kurtcuk @kurtcuk

   2.1'İn getirdiği stream comp gibi özellikler 5 yıl boyunca garanti işe yaramayacak ayrıca yorumunuzdan 2.1 monitör veya ekran kartı birbirleriyle geriye dönük uyumlu değil, ikisi de 2.1 olmaz ise hiç çalışmayacakmış gibi bir anlam çıkıyor.

  • reducto @protego

   @kurtcuk "kablonun getirdiği iyileşmelerden faydalanmak için" öyle bir anlam çıktığını sanmıyorum

   2k 144hz'de ve 4k 60hz'de renk gamutu sıkıştırması yapıyor hdmi 2.0, 4:4:0'a veya 4:4:2'ye sıkıştırıyor. 2.1'de bu yok. Üst düzey bir monitör veya tv varsa ve hdmi 2.1 destekliyorsa böyle kablo alması iyi olur. Buna ihtiyacı yoksa fazla para vermeye gerek yok

 • erinceray @erinceray

  Cevaplar için teşekkür ederim. Kullanacağım monitör fullhd. O nedenle ilk kabloyu(2.0b) almaya karar verdim.

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  Kablo işi çok detaylı ama bir açıdan da çok basittir. özellikle dijital veri taşıyan kablolar.

  Kablonun iyisi kötüsü arasında her zaman fark olur. Ancak bu iş sertifikalar üzerinden aldatmacaya dönmüş vaziyette.

  Bu kablolar arasında teknoloji olarak fark olduğunu sanmam. Hatta en ucuz hdmi kablo ile ortalama bir kablo arasında da fark olmaz. Protokol aynı aslında. pin sayısı aynı.

  Peki fark nedir derseniz sokette kullanılan malzemenin kalitesi , kaplaması , kablonun malzemesi , kalınlığı ve yalıtımı farklıdır.

  Normalde usb kablolar arasında bile ciddi farklar oluyor. Ama hdmi kablolarda versiyon 1.4 ile 2.0 arasında fark yok. Farkı yarayan soketin ardındaki alıcı ve verici çipler.

Akşam akşam xiaomiye sinir oldum. Amazfit gtr saat kullanıyorum. Gayet memnunum. Saat için amazfit uygulamasını kullanıyordum. Geçen gün de mi body corposition scale 2 tartı aldım. Tartı da mifit ile çalışıyor. Tartı amafit uygulamasında saatte mifit uygulamasında düzgün çalışmadığı için veriler ve uygulamalar çakıştı. Yok mu bütün cihazlarını tek uygulamadan yönetmeyi sağlayan uygulaması? Ya da böyle bir uygulama yapmak çok mu zor? Bu durumu Xiaomi yetkililerine nasıl bildirebilirim? Cidden ayar oldum. Apple saatlerinin mevcut özelliklerini koruyarak, üzerine yeni özellikler katarak ve pil ömrünü en az 1 haftaya çıkarsa Gider düşünmeden alırım.
#xiaomi #AmazFit

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • heegee @heegee

  Apple ekosistemine geçerseniz en seveceğiniz şey entegrasyon olacak gibi.

  • erinceray @erinceray

   Valla 6 yıldır iPhone 6 Plus kullanıyorum. Yaklaşık 1,5 senedirde macbookrpro kullanıyorum ve o ekosistemin ne olduğunu tecrübe ettim. Saat Apple Watch konusunda beğenmediğim tek özelliği pil performansı. Ben her gün takmak istemem doğrusu. Şu an kullandığım amazfit gtr 40 güne yakın şarjı gidiyor. Bundan önce amazfit bip, mi band 2 ve 3 kullandım. Bu cihazların hiçbirini 2-3 günde bir şarja takmadım. Hepsi en az 15-20 gün pil süresi verdi. O yüzden apple Watch tarafına pek sıcak bakmadım.

  • heegee @heegee

   @erinceray Honor akıllı bileklik aldım sadece aramaları göreyim diye. O da ne! Play Store'da olmayan HMS 4.0 kurun diyor. Beni at hırsızı apk sitelerine itiyor? 1 hafta önce Androide geçtim. Gel de geri dönme yani..

6' üzeri telefonlardaki 720p ekran çok mu kötü?

Not: Yaşlı insanlar için konuşuyorum. Buradaki bizler için belki kötü gelebilir ama onlar için yeterli olur mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 18