Selam, bana e-kitap okuyucu, 11’ipad Air, gimbal cüzdan vb. Şeyleri rahatlıkla yanımda taşıyabileceğim mümkünse çok kaba durmayan kaliteli bir çanta önerebilirmisiniz.
#Çanta

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar, Ben 3-4 yıldır kindle paperwhite kullanıyorum ve bir konu dışında memnunum. Memnun olmadığım konuda da ortam şartlarının değişimine göre memnunluk durumum değişiyor. Bu değişebilen durum ne derseniz cihazın boyutu diyebilirim. Cihazın boyutunun benim için hem artısı hem de eksisi var. Artı yönü taşınabilirliği. Boyutu sayesinde ortamın durumuna bağlı olarak metroda bile rahatlıkla kullanabiliyorum. Bu artıdan ayda kaç defa yararlanıyorsun diye sorarsanız 4 kere filan yararlanıyorum ortalama. Tabi bu sayıyı sadece gidişi değil dönüşü de dahil ederek sayıyorum. Boyutun eksi tarafı ise ekranın küçük olması. Benim gözlerimden dolayı bir engelim var. O yüzden büyük ekran benim için daha iyi olabilir. Ancak ekran büyüyünceye taşınabilirlik azalıyor. Bu durum beni yeni çıkan kindle scribe alma konusunda düşündürüyor. Diğer taraftanda aklımda yenilenmesi beklenen kindle oasis modeli var. Yeni çıkacak oasis modeli 8 inç olması bekleniyor. Ancak ne zaman çıkacağı meçhul. Scribe modeli büyük olduğu için yazı puntosunu kendime göre ayarladığımda hem paperwhite hem de çıkacak oasis modeline göre bana daha fazla satır gösterebileceği gerçeği var. Oasis serisinin tuşlu olması da beni ona çeken sebeplerden biri. Bütün bunlarla birlikte benzer boyutta olan huawei matepad paper cihazını huawei mağazasında incelerken yaptığım okuma testleri sırasında yaşattığı deneyim kitap okuyucudan değilde tabletten okuyormuş hissi veriyordu. Aynı hissi kindle scribeda da alır mıyım? Yoksa sadece mevcuttaki cihazın büyütülmüş versiyonu gibi mi hissederim bilemiyorum. Sizce ne yapmalıyım ben? Scribe modeline mi yönelmeli? Yeni oasis modelini mi beklemeliyim?

Ek: Bener okuma testini 11’ iPad Air ile test ettiğimde boyut hoşuma gitmişti.
#ekitapokuyucu #kindle

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • filarmonik @filarmonik

  Scrib modeli Amazon'un remarkable vb. (sizin dediğiniz huawei de bunlara dahil) not almaya odaklanmış e-ink cihazların pazarına ilgi göstermesiyle ortaya çıktı. Ama onlarla karşılaştırınca not alma imkanları bayağı kısıtlı diye okudum, cihazı kullanmadım bilemiyorum.
  Amacınız sadece okuma ise oasis ya da tolino epos 3 (8 inç) gibi modellere bakılabilir.
  Son Paperwhite (5. nesil) 0.8 inç daha büyük çıktı, yani 5.8 inç. Taşınabilirlik konusunda bir paperwhite ile oasis benzeri 8 inç modeller arasında bence fark yok denecek kadar az.
  Bu arada, Bener dediğiniz Bender-Gestalt testi mi?

  • erinceray @erinceray

   Yukarıda dediğim gibi ekran boyutu beni düşündürüyor. Birde kindle oasis modelinin yenisinin sıyrılmasını bekliyorum. Beklerken scribe satışa çıkınca ve incelemeler yayımlanınca beni dürten bir şey oldu.

   Bu arada benzer testi kelimesini nerede gördünüz? Kendim okuyunca göremedim. Muhtemelen benzer demek istemişimdir. Oto çeviri kurbanı olmuştur.

Yurtdışından Esimli Apple Watch getirtsem sorunsuz kullanabilir miyim? Telefon gibi onu da pasaporta kayıt mı etmek gerekir? Getirttiğim saate burada esim(Turkcell esim) aktive edebilir miyim? Ya da esim aktif etmeden esimsiz versiyon gibi kullanabilir miyim? Bu konuda bilgisi olanlar bilgilendirebilirse sevinirim.
#AppleWatch #ESim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6
 • Kreetwight @kreetwight

  Bildiğim kadarıyla, aynı telefon gibi kayıt yaptırmak gerekiyor

 • Recai @recai

  e-sim versiyonu alirsan, pasaporta kaydettirmen gerekir, sonucta telefon yerine geciyor, ama normal versiyonu alirsan (e-sim olmayan, gps modeli) onun icin gerek yok, istedigin sekilde kullanirsin
  e-sim versiyonu getirtip, e-sim takmazsan da kayitsiz sekilde sanki e-sim olmayan gps modelini almissin gibi kullanabilirsin; ama ozaman fazla para vererek e-sim versiyonu almanin mantigi kalmiyor.

 • Agab @agab

  Esim kullanmayacaksan kayıt ettirmeye de gerek yok ki.

 • Orcun @orcun

  Esim ya da fiziki sim cihazda bir imei numarası varsa bu isterse televizyon kumandası olsun ne olursa olsun hiç farketmez pasaporta imei'i kayıt ettirmeden kullanamazsın. 120 günlük süren var her yıl o süre sıfırlanır ama 120. gün dolduğu zaman şebeke iletişimi kesilir. Tabi ki wifi yada bluetooth şu bu varsa kullanırsın onda bir sorun yok.

Filtre kahve önerilerinizi alabilir miyim?

Daha önce bir süre kahve dünyası kullandım.1-2 defa Starbucks almıştım. En son da aşağıdaki kahveyi almıştım. Oda az kaldı. Yakında biter. O nedenle. farklı kahveler denemek istiyorum. Önerilerinizi alırım.

Fırsat: Julius Meinl Präsident Blend Öğütülmüş Filtre Kahve, Orta Kavrulmuş, Yumuşak İçim, Bitter Aromalı 250 g https://www.amazon.com.tr/dp/B009PIIP82?psc=1&ref_=cm_sw_r_apin_dp_ZMP25SGS21F3SVWV7F3Z

#filtrekahve

Julius Meinl Präsident Blend Öğütülmüş Filtre Kahve, Orta Kavrulmuş,...

Julius Meinl Präsident Blend Öğütülmüş Filtre Kahve, Orta Kavrulmuş, Yumuşak İçim, Bitter Aromalı 250 g : Amazon.com.tr: Gıda Ürünleri
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

Selamlar, aşağıdaki sorularıma önerilerinizi bekliyorum.

1- Eğer bütçe sınırlamanız olmasa tercih edeceğiniz kablosuz Kulaküstü/kulak çevreleyen oyuncu kulaklığı hangisi olurdu?
2-tercih edeceğiniz F/P kablosuz Kulaküstü/kulak çevreleyen oyuncu kulaklığı hangisi olurdu?
3-Yurtdışından alacağınız kablosuz Kulaküstü/kulak çevreleyen oyuncu kulaklığı hangisi olurdu?(bizde pahalı olup bu kurlara rağmen yurtdışından almanın daha avantajlı olduğu modeller)
4-Uzun kullanımlarda üstten ve kulak çevresinden baskı yapmayan ve rahatsız etmeyen kablosuz Kulaküstü/kulak çevreleyen oyuncu kulaklığı(yurtiçi veya yurtdışı farketmez) hangisi olurdu?

Ceevaplarınızı hangi soruya yanıt olarak verdiğinizi yazarsanız memnun olurum.
#oyuncukulaklığı #Kulaklık #kablosuzkulaklık #KulaklıkTavsiyesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fırat Duran @firat_duran

  Asus Rog Delta ya da Steelseries Nova Pro

 • Orcun @orcun

  1- Asus yada steelseries'in bir modeli olurdu. Bunların iyilerinde hem dac oluyor hem de bluetooth oluyor böylece dual modu falan var hem telefona bağlı hem de pc'e telefon çalıyor aynı kulaklıkla oyun oynarken kullanabiliyorsun baya güzel birşey. PAram olsa lazımsa böyle birşey alırdım.

  2- F/P girersek kablosuz oyuncu kulaklıkları saçam sapan derecede pahallı ve 2.4 ghz nuhnebiden kalma teknolojiyi kullanıyorlar gecikme ve bandwitch artısından ama o usb alıcıyı kaybettin sıçtın. O yüzden kablolu almaya bakardım kingston'un veya bilindik marka f/p birşeyi olurdu.

  3. Yurtdışından sadece değebilecek modeli almak isterim. Yani gidipte burada 2000 lira olan kulaklığa amazon de de 1800 lira diye almam yani, tamam arkasında amazon var okey ama bir sorunda amazonun hemen paranızı verek tavrı bizim gibi ekonomisi olan ülkelerde sorun oluyor. Elimde birtane plantronics kulaklık var mesela zamanında bunu 270 liraya aldım sene de 2019 galiba, e garantisi bitti şimdi bozulsa amazona yazıcam çünkü firma tr'den çıkmış galiba yok ortalıkta vs. eee amazona yazsam tamam diyecek paranızı verelim de kardeşim 270 liraya ben o ayarda bir kulaklığı şuan mümkün değil alamıyorum ki ? dengi de yok sporcu kulaklığı enseden kablolu ama kablosuz suya toza herşeye dayanıklı vs. e gelde bul şimdi muadilini ? thh versem uğraş dur.

  • erinceray @erinceray

   Uzun uzun cevapladığın için teşekkür ederim. Aslında benim oyuncu kulaklığı bakma nedenim; oyuncu kulaklıklarının genelde mikrofonları iyi oluyor. toplantılarda vs filan iyi olur diye düşünüyorum. Mevcutta asker q10 kullanıyorum. İşimi görüyor. Ancak uzun süre kullanımda(bazen öyle oluyorki 2de toplantıya girip 6ya doğru çıkıyorum) üst bandı baskı yapıp rahatsız ediyor. O nedenle hem oyuncuya yöneldim biraz.

   Ben aslında Steelseries arctis nova pro wireless modelini beğendim.Ancak fiyatı çok pahalı. Ona o parayı veresem gelmedi açıkçası. O kadar para verecek olsam oyuncu yerine Bose qc45, sonyxm5 sennheiser m4 vb. tarz modellere yönelirdim. Tamamen fiyattan dolayı almıyorum. Oyuncu kulaklığına o kadar para vermek bana koyuyor.

   Var mı senin önereceğin bir model? "Şu modele bak. Belki beğenirsin" diyebileceğin bir model.

  • Orcun @orcun

   @erinceray Uzun süre kullanımında oyuncu kulaklıkları da aslında sorun oluyor çünkü ağırlar. Bose'un modelinde baya memnun kalırsın bunları konuşuyorsak üst segment bose harici başka bir kulaklığa bile bakma derim.

  • erinceray @erinceray

   @orcun Peki sana son olarak o fiyatlara çıkmadan yani 3-3,5k kadar zorlayarak alabileceğim çok iyi olmasa bile düzgün mikrofon ve uzun süre kullanımda rahatsızlık vermeyecek kablosuz kulaküstü/çevreleyen bir kulaklık var mı?

  • Orcun @orcun

   @erinceray https://www.amazon.com.tr/dp/B09TRW57WB Steelseries Arctis Nova 7 birde logitech g pro x ama bunlar tabi kafayı sıkar mı ? sıkmaz mı ? biraz piyango.

  • erinceray @erinceray

   @orcun corsair hs80 için yorumun nedir?

  • Orcun @orcun

   @erinceray Onda çok sorun yaşayan vardı eski neslinde ama bilmiyorum bu yenisiyse nasıldır araştırmak lazım.

Selamlar, Önümüzdeki ay bir tanıdık Amerikadan gelecek. Gelirken getirtebileceğim önerdiğiniz iphone dışında şeyler var mı?
#Amerika

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 21

Selamlar, Apple bir adaptör tanıtmıştı. Üzerinde ethernet portu da bulunan bir adaptördü. Onu bir türlü bulamadım. Hangi adaptördü o hatırlıyor musunuz? Ya da ben mi yanlış hatırlıyorum
#Apple

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar, benim yaşadığım bir sorun vardı. Kısaca bahsetmek gerekirse router+switch birlikte kullandığımda sorun yaşıyordum. Modemden gelen kabloyu ister router'a takıp, router portundan da switch'e takıyım veya tam tersini yapayım farketmeksizin sorun yaşıyordum. Switch'i aradan kaldırınca sorunum düzelmişti. Ancak bu durum başka bir soruna neden oluyor. Onun detayına girmeyeceğim ama aşağıdaki tipte bir aparat alsam ve bu ikili çıkıştan birini router'a diğerini switch'e bağlasam sorunum çözülür mü? Bu tarz bir cihazın iyisini nereden bulabilirim?
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Smaug @smaug

  bu zımbırtıyı tam bilmiyorum ama bunun rj11 versiyonunu biliyorum. onda üç port birbirine paralel bağlı. yani kuvvetle muhtemel bu zımbırtıyı kullandığın zaman yine switch ve routeri birlikte kullanmış olacaksın zira bu zımbırtı tekli taraftaki kabloyu ikili tarafta çipsiz devresiz birebir bakır kablo ile tekrarlamaktan başka bir şey yapmaz. sorununun bir tür uyum, ayar veya arıza olmadığından emin misin? iyisi kötüsü olmaz bunun ayrıca; dediğim gibi eğer rj11 versiyonu ile aynı yapıda ise (ki büyük ihtimalle öyledir) bakır kablo var içinde sadece.

 • Yılmaz Bilgili @ybilgili

  Bu alet ağ kablosunu çoklayamaz, switch yerine geçmez. Router, switch veya kabloda sorun vardır. Önce kablo sonra switch en son router değiştirerek deneme yapın. Sıralamayı maliyete göre yaptım.

 • Dejavu @dejavu

  bu adaptörler ile olmaz.farklı bir switch deneyin.

Selamlar, önerebileceğiniz kaliteli, su geçirmez veya en azından dayanıklı bir sırt çantası var mı? Yeri geldiğinde 14 yeri geldiğinde ise 16' laptop koyabiliyorum. Samsonite düşünüyorum. Ancak model çok. Kullandığınız veya önerebileceğiniz model var mı?

#sırtçantası #laptopçantası

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar, aşağıdaki ürünün içinden sanırım adaptör çıkmıyor. Yurtdışında Google üzerinde Ethernet portu olan adaptör satıyor bu cihaz için. O adaptörü Türkiye’de bulmak mümkün mü? Getiren var mıdır?

Google Chromecast 4K Kumandalı Beyaz 2022 Yeni Ürün
https://www.hepsiburada.com/google-chromecast-4k-kumandali-beyaz-2022-yeni-rn-p-HBCV000020V7ZA?magaza=Cosmostech&url_src=ios-product-detail

#GoogleTV

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 17