Selam Arkadaşlar.

EBA uygulamasını kurabileceğim Smart 50 inc veya üzeri market markaları da olur ( A101- Bim'de Satılanlar ) Lg - Samsung'da olur. Televizyon var mı bildiğiniz. Market tv'lerin de Android var, Lg de Webos, Samsung da Tizen. Bu sistemlerin hangisinde EBA uygulamasını Çalıştırabiliriz. Şimdiden Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün NBA son 3 maç ta kazanan takım 111 puanla kazanmış. ilginç tesadüf. Hatta Miami Heat bir basketle kaçırmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Formula E Yarışlarında kask içi kamera kullanılmaya başlanmış. Bu öndeki Halo kullanımınıda nasıl oluyor görebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=RslKVVSRPSU 53:10 da görebilirsiniz.

FULL RACE - 2020 Marrakesh E-Prix (S06 R05) | ABB FIA Formula E Championship

It’s full race time! Join us on the streets of Marrakesh for the 5th round of the Championship, featuring the usual dramatic overtakes and heated onboards. W...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar.

toshiba hws-1104htr1 ısı pompası 2016 model ikinci el 15,000 tlye alınırmı. Servisi baktı iyi durumda dedi. Zaten Dublex ev için takıldı ama üs kat hiç kullamılmadı yani çoğunlukla yarı kapasitede çalıştı. teşekkürler.
Not: Boyler dahil.
https://www.alarko-store.com/urun/toshiba-estia-isi-pompasi-11-kw-hws-1104htr1-9tr--dis-hydro-unit-_3061.aspx

TOSHIBA ESTIA ISI POMPASI 11 KW HWS-1104HTR1-9TR (DIS+HYDRO UNIT) :...

TOSHIBA ESTIA ISI POMPASI 11 KW HWS-1104HTR1-9TR (DIS+HYDRO UNIT),TOSHIBA ESTİA 11 KW HWS-1104-9TR; DIŞ ÜNİTE HWS-1104H-TR Isıtma : 11,2 kW Soğutma : 10 kW HYRD
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu soruya böyle cevap verenlerle aynı ülkede yaiıyoruz.
izlemek isteyenler için link 15:30 dk. :https://www.youtube.com/watch?v=6MGUkt5lZig

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Efes Pilsen - Real Madrid Basketbol maçını seyrettim. Eğer bilmeyen biri seyretse hangisi hangi takım anlayamaz. Efes Pilsen deyken top, spkerden hiç Türk isim duymadım. takım İsmide yapancı zaten sanki iki yabancı takım maç yapıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez @lterlemez

  Ondan sonra da yerli başarısı oluyor değil mi? Arkasından da neden gelişemiyoruz diye ekliyorlar.

 • Yalçın Bahadır @ybahadir

  Katılmıyorum. Profesyonel branşlarda misyon; milli başarım değildir. Kulüp başarımıdır. Hatta bundan para kazanmaktır. Amatör branş olsa anlarım dediğinizi ama profesyonel olunca işler değişiyor.

  Ayrıca yerli kaliteli oyuncu vardı da bu kulüpler yerlilere gıcık oldukları için mi oynatmıyorlar sanıyorsunuz nedir?

  • lterlemez @lterlemez

   Amerika dışındaki basketbol (ve diğer dallardaki) ligleri gerçek anlamda profesyonel olarak algılanmaz. Profesyonellik bireysellik gerektirir ve Amerika dışındaki hiçbir kulüpte/ligde böyle durum söz konusu değildir. Amerika dışında iş hayatını sürdüren hiçbir kulübün temel amacı kar etmek değildir.
   Örneğin, bizde kulüpler dernek statüsündedir ve kar amacı gütmez. Şirket kurarak bu yönde ilerlenmeye çalışılmıştır ama dernek statüsü nedeniyle kısıtlı kalmaktadır.

   Yabancı oyuncu kullanımı, alt yapının gelişimine belli düzeyde engel olmaktadır. Eski basketbolcularımız gibi alt yapıdan gelen oyuncumuz var mı artık? Futbolda da benzer problemler söz konusu ekonomimizde de eğitimimizde de var. Alt yapıya önem vermez isen olacağı o. Bir köprüyü bir Türk değil de neden yabancı mühendis diker?

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   @lterlemez Dernek mi kaldı Allah aşkına? Hepsi borsada işlem gören, hissedarlarına hesap veren, UEFA ve FiFA'ya mali yapıları ile ilgili taahhütlerde bulunan devasa şirket oldular.

  • lterlemez @lterlemez

   @ybahadir; Şirket olmadılar, dernek kontrolünde yan şirketler onlar. Kulüplerin kendileri şirket değil. FIFA/UEFA sadece sportif anlamda engel olabilir, mali açıdan engel olamaz. Bu kuruluşlar kulüpleri sadece mali açıdan denetleyerek sportif faaliyetlerinde etkin olabilirler. Kulüpler faaliyetlerine devam ediyor. Sportif Kulüplerin yönetmeliklerine dikkat edin. Ayrıca, tam profesyonel diyebilmemiz için tüm kulüplerin aynı durumda olması gerekir ve tüm kulüpler bu durumda değildir. Hiç bir spor kulübümüzün temel amacı kar değildir. Amatör ruhla kurulmuşlardır ve bu girişimlere yan gelir elde etmek amacıyla başvurmaktadırlar. Kısaca kulüplerimiz kendisi bir şirket değildir. Kulüplerin her şeyinden sorumlu bir sahibi yoktur, dernek başkanı ve yönetim kurulu ile yönetilirler.

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   @lterlemez başlangıçları öyleydi. Kağıt üzerinde de hala öyleler. Ama uzaktan yakından alakaları yok. Dernekler vakıflar bağışla çalışırlar. Ticaret yapmazlar. Fenerbahçe yakın zamanda bir kampanya yaptı. Bağış toplayabildi mi? Hayır. Forma sattı. Dernek olsaydı bağış toplardı. Fenerbahçe spor kulübü derneği bağış adı altında toplasaydı bu parayı; bu seferde şirkete aktaramayacaktı. Sadece şirketleşmemiş hala dernek tarafından yönetilen Kürek, Atletizm, Boks vs gibi dallara harcayabilecekti.

   Anladın?

 • alaria @alaria

  Ona bakarsan Madrid'de de İspanyol oyuncu yok.profesyonel takımlara bu gözlükle bakılmaz önemli olan başarıdır oyuncuların milliyeti değil.

  • lterlemez @lterlemez

   Ama bu seviyeye getirenler İspanyol oyunculardır. Yani, İspanya dışında oynayan İspanyol oyuncuların da olduğunu göz önünde bulundurunuz. Bizim kaç tane oyuncumuz ülke dışında oynayabiliyor da biz de tersini yaparak karşılaşmalara çıkıyoruz? Adamların bir kere "gönderdiğimiz yetenekte oyuncu ithal edemiyoruz" derdi yok ya da belli bir iki pozisyonda sürekli yetenekler yetiştirebildiği için eksik (ya da yetişen oyuncular için daha zaman gerektiği için) pozisyonlara oyuncu ithal ediyorlar, bizdeki sorun ise yeteneğimiz olmadığı/yetiştirilemediği için ithal etmemiz. Buradaki sorun saf "milliyet"ten kaynaklanan bir sorun değil. Olaya çok dar bir açıdan bakıyorsunuz.

  • lterlemez @lterlemez

   Kaç tane Orhun Ene'miz, Efe'miz var sayabilir misiniz, mesela ki profesyonel düşünceden (!!! ki farklı bir anlamdadır aslında) bahis edebiliyoruz? Ya dışarıda oynayan kaç tane basketbolcumuz, futbolcumuz var sayabiliyor musunuz? En son NBA kimi gönderdik, daha önce gönderdiklerimiz ile aralarında kaç sene var?

  • alaria @alaria

   @lterlemez Tamam işte yeterli kalitede yerli oyuncumuz olmadığı için yabancılar oynuyor. Avrupa'da başarılı olabilmen için bu şart. Aynı şey futbolda da geçerli. Arkadaşın bakış açısı "milliyet". En azından yazısından o anlaşılıyor. Yetenekli yerli oyuncu var da bizim takımların yabancı aşkından(!) dolayı oynayamıyorsa o da gitsin yurtdışında oynasın o zaman madem.

  • lterlemez @lterlemez

   @alaria; Ama içerde oynayamaz ise kendisini nasıl yabancıya tanıyacak? "Tamam işte yeterli kalitede yerli oyuncumuz olmadığı için yabancılar oynuyor." ama işte başından beri yok. Onun için problem devam ediyor ve %100 yabancı ile oynamaya devam ettiğimiz sürece de kaliteli yerli oyuncumuz olmayacak.

  • alaria @alaria

   @lterlemez Hangi üst düzey lige sahip ülkenin büyük takımlarında yerli oyuncu oynuyor ki? Sadece bizde olan bir durum değil. Büyük takımlarda her zaman başarı beklenir o yüzden sen yönetim olarak bizim gençleri oynatayım da tecrübe kazansın ülke sporuna katkımız olsun diyemezsin.
   İlla büyük takımlarda oynamaları gerekmiyor, Efes'de oynama da Daçka'da oyna zaten kendini gösterirsen büyük takımlara transfer olursun.

  • lterlemez @lterlemez

   @alaria; Arkadaş, hepsini birden elbette oynatmayacaksın. Bu bir süreç, insan olarak zaten aynı gelişim sürecine sahip olmayacaklar ki. Ya neyse, siz benim ne demek istediğimi anlamadınız. Uzatmayacağım. Ben size "tamamen yanlışsınız" demiyorum ama tamamen de "haklısınız" demiyorum ve anlatmak istediğimi de anlatamıyorum. Neyse boş verin. Yazarak anlatmaya çalışmak zor.

  • Kayrakli @kayrakli

   @lterlemez yurt dışında oynayan ispanyol söyleyebilir misiniz? bu söyledikleriniz sırplar dışında neredeyse hiçbir ülke için geçerli değil.

  • lterlemez @lterlemez

   @kayrakli; Bence, bizden çok daha fazla oyuncu mevcuttur, bunu söyleyebilirim.

  • Kayrakli @kayrakli

   @lterlemez yurt dışından kastım nba değildi, ki bizden de nba e giden 10 kişi sayarız kabaca. ispanyol sporunu bu aşamaya getiren genel anlamda 92 olimpiyatları için yapılan yatırımlar ve olimpiyatların yarattığı dalga diyebiliriz.

   evet bu kulüpler/şirketler nba seviyesinde olmasada inanılmaz seviyede profesyonellerdir. her şey başarı üzerine kuruludur, sadece türkler oynasın, genç oyuncu yetiştirelim gibi romantizmlerin barınması çok zordur.

   efes ve fenerbahçe gibi kafaya oynayan takımların yanında 2-3 tane daha EL seviyesinde takımımız olsa, her takımda da 1-2 tane bu seviyelerde süre alabilen türk oyuncular olsa, bunlar milli takımı destekler ve milli seviyede de güzel başarılar gelir.

  • Kayrakli @kayrakli

   @alaria futbol/basketbol kıyasına katılamıyorum arkadaşım.

   basketbol sürekli aktif olan bir oyun ve her oyuncudan en az 1 alanda çok iyi diğer alanlarda da ortalama katkı alman gerekiyor. futbolda bu biraz daha görmezden gelinebilir bir şey. koskoca ülke nasıl yıllardır sol bek bulamıyor akıl alacak gibi değil üstelik basketbola nazaran futbola olan ilginin ne kadar fazla olduğu da ortada.

   bu arada ben türkiyede oynanan futboldan bahsediyorum 🙂 yoksa EPL, CL çok üst seviyeler.

  • lterlemez @lterlemez

   @kayrakli; NBA yurt dışı değil mi?

  • alaria @alaria

   @kayrakli Ben yabancı kısıtlamasına karşıyım. Yabancı kuralı varken topa vurmayı bilmeyen adamlara sırf yerli diye fahiş ücretler verilior. Ayrıca yabancı serbest olduktan sonra daha önce olmadığı kadar yerli oyuncu yurtdışına transfer oldu. Yabancı kısıtlamasının yerli oyuncuya yarayacağı efsaneden başka bir şey değil. Bununla birlikte kalitesiz yabancı oyuncunun ülkeye gelmesini engellemek için belli bir sayıdan sonra çeşitli kriterler getirebilirsin transfer edilecek yabancı oyuncular için.

  • Kayrakli @kayrakli

   @alaria buna tamamen katılıyorum.

  • Kayrakli @kayrakli

   @lterlemez tabi ki yurt dışı ama oraya giden oyuncu zaten en üst seviye oyuncu. benim demek istediğim ispanya dışında avrupada oynayan ispanyol var mı?
   yugoslavya devamı ülkeler dışında avrupada başka ülkede oynayan çok fazla oyuncu yok.

  • Kayrakli @kayrakli

   @lterlemez
   https://www.eurobasket.com/Spain/basketball-Players-Abroad.asp
   https://www.eurobasket.com/Turkey/basketball-Players-Abroad.asp

   şimdi sen "e bak ispanyol 200 tane var, Türk 70 tane var" diyeceksin ama o iş öyle değil. nitelik/nicelik olayı.

  • lterlemez @lterlemez

   @kayrakli; Şimdi sen beni yine yanlış anladın. Olay sadece nitelik/nicelik olayı değil, yine dar bakıyorsun. Ona bakarsanız, bir sürü Türk Futbolcu da var, benim kast ettiğim şey şu; alt yapıdan gelen oyuncunuz ülke sınırlarımız üzerinde doğmuş, ülke sınırları içinde "yetiştirilmiş" ve yeteneğini geliştirmiş oyunculardan bahis ediyorum. Örnek verdiğiniz 70 Türk ülke ligimize geldiğinde, içeride yetiştirilmiş oyuncudan da nitelikçe/nicelikçe (nicelik olarak ne anlamda kullandığımı anlamışsınızdır umarım) fazla. Kaldı ki geldiğini düşünelim hem başarı olarak hem de mali olarak bizim değil, bu oyuncuların büyük çoğunluğu yabancı kaynaklar tarafından bulunmuş, yetiştirilmiş/yetiştirilen ve spora katkı sağlayan kaynaklar; en basitinden maddi olarak bakalım, adam bu işten para kazanabildiği için çok daha iyi yabancılarla oynama isteğinde alabiliyor; anlatabiliyor muyum? Yoksa bende farkındayım, her şeyin %100 yerli olamayacağına, doğanın yapısına aykırı zaten.
   Yani, örneğin, Beşiktaş (lı olduğum için örnek veriyorum) ŞL gruplarından çeyreğe çıkana kadar takımın %70-80 Türk oyuncularla oynayarak ve bunu artık tek tük başarı değilde alışkanlık haline getirdikten sonra ha bu işi biraz daha ileriye götürmeliyiz, bu aşamada daha tecrübeli oyunculardan yani yabancılardan yararlanalım dediği zaman olur, anlatabiliyor muyum? Ki zaten bunu demeye başladığımızda alt yapımız bir yerlere gelmiş, Avrupa Futbolu ile gerçekten rekabetçi konuma gelmişiz demektir.
   Biz daha bu rekabeti, büyük çoğunluğu gerçekten yerli oyuncularımız ile yapamıyor iken ülke ekonomisinin durumuna rağmen milyar avrolar saçarak yapamıyoruz, anlatabiliyor muyum? Sonra da "başarılı" olduk olmadık eleştirisini yapıyoruz. Hepsi yabancı olduktan sonra, ŞL'yi de UEFA'yı da Euro League'i de bilmem neyi de almış olsak, gerçekten bizim başarımız mı yoksa yabancı başarısı mı düşünürüm, açıkçası.
   Benim derdim bu, yoksa takımda yabancı oyuncu olmuş, olmamış beni bağlamaz. Kaldı ki, o seviyeye geldiğinde zaten yabancı oyuncu istersin çünkü takımında bir Messi, Ronaldo, Robinho, Maradona, Sane, Quaresma, Pele görmek istersin.

  • Kayrakli @kayrakli

   @lterlemez şimdi daha iyi anladım anlatmak istediğini. ben de yukarıda ispanya olimpiyatlar örneğini verirken buna yakın bir şey anlatmak istemiştim. türkiye'de de efes pilsen ve koraç kupası buna örnek olabilir. türk oyuncular ile belli bir başarı gelince yurtiçinde gençlik ve sermayenin ilgisini çekiyorsun, yurtdışından da daha kaliteli oyuncu getirebilir oluyorsun.birbirini çekiyor.

   bir beşiktaşlı olarak tabiki olabildiğince türk oyuncu olsun isterim takımda büyük başarı da şart değil. ama günümüzede tüketmek üzere kurulu bu sistemde imkansız.

  • lterlemez @lterlemez

   @kayrakli; "ama günümüzede tüketmek üzere kurulu bu sistemde imkansız." imkansız değil, kuyruğun ortasında veya sonunda değilsin ki başı nereye giderse oraya gidesin. Koskoca kulüpsün, alırsın taraftarını karşına, "3-4 yıl Avrupa yok, yabancı oyuncu yok. Alt yapıya önem vereceğiz ve sadece Lig Şampiyonluğuna oynayacağız, Avrupa'ya da gidersek ekstra maliyet yok." dersin. Ha, taraftar takmıyor mu, gerekirse seyircisiz oynarsın ama o alt yapıyı adam gibi kurar, adam gibi top oynatırsın. Her sene 5 benzemezi bir arada görmekten bıktım usandım ben, tam adam gibi takım oturtmuşlardı Federasyon, Milli Takım dedi maydanoz oldu. Herkes bir birini tanıyordu ve oynuyordu, şimdi kimsecikler yok. Fıstık gibi takımı hiç ettiler niye, hepsi yabancı ve kulüplerde para yok. Alın işte GS, o kadar para harcadılar Grupta golleri yok. O kadar para ne olacak şimdi? Bizimkilerin de hali ortada Fener'in de, Trabzon'un da..
   Taraftar bunca paranın hesabını soracağına şampiyonluk peşinde koşuyor. Ya, arkadaş, paralarınız yurt dışına gidiyor, heeeey.

  • lterlemez @lterlemez

   @kayrakli; Bakın, o kulüplerin başındaki adamlar hep iş adamı; mesela, Koç Grubu bize beyaz eşyayı satarken nasıl davranıyor, kulüpte para harcarken nasıl davranıyor? Ali Şen, Aziz Yıldırım nasıl davranıyor?

  • Kayrakli @kayrakli

   @lterlemez devrim şart 🙂 feda dedik ne oldu 5 sene de daha beter yerdeyiz. ben korsan ürün alıyorum artık bari gariban kazansın.

  • lterlemez @lterlemez

   @kayrakli; Korsan ürün almıyorum ama nadir satın almaya başladım.

 • Anıl @anil

  Takımım adı Efes Pilsen değil, Anadolu Efes.

Başlık Bir Ayda 120 kilo verdi.
Haberin içeriği Bir yılda 120 kilo verdi.
https://www.cnnturk.com/turkiye/1-ayda-120-kilo-verdi-ikiz-dogurdu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam Arkadaşlar.

Türknet Davet kodu alabilirmiyim.

Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap