Başlık Bir Ayda 120 kilo verdi.
Haberin içeriği Bir yılda 120 kilo verdi.
https://www.cnnturk.com/turkiye/1-ayda-120-kilo-verdi-ikiz-dogurdu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam Arkadaşlar.

Türknet Davet kodu alabilirmiyim.

Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam Arkadaşlar. Günaydın.

Acaba bu Haber Radyoları içinde gerçektende Radyo olan varmı. Hepsi Haber Tv lerinin seslerinin yayınlandığı yerler olmuş. Radyo olan yani görüntülerin seslerini dinlemek zorunda kalmadığımız sadece haberleri okuyup yada yorumlayan Türkçe yayın yapan Radyo ismi verebilirmisiniz. Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyi güzelde bu gün öğrendim İstanbul'daki bazı mahallelerin nüfusu Türkiye'deki bazı ilerden fazlaymış. Nüfusu 90.000 bini bulan mahalleler varmış. Nasıl olacak bu iş

İstanbul
AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, İstanbul 15 milyon 67 bin 724 kişinin yaşadığı kent olma özelliğinin yanı sıra nüfus istatistiklerinde de dikkati çeken ayrıntıları barındırıyor.

Türkiye'deki 31 bin 105 mahallenin 960'ı İstanbul'da bulunurken, söz konusu mahallelerin bazıları da nüfusları itibarıyla illerle boy ölçüşebilecek durumda.

Son nüfus verilerine göre, Türkiye'de en az nüfusa sahip iller 82 bin 274 kişiyle Bayburt ve 88 bin 198 kişiyle Tunceli olarak belirlendi.

Pazar günü yapılacak mahalli idareler genel seçimlerine az bir zaman kalırken, seçmenlerin karar verecekleri bir diğer konu da mahalle muhtarlarının seçimi olacak.

Kent genelindeki 960 mahalle dikkate alındığında binlerce muhtar adayının seçimlerde yarışacağı bilinirken, bazı mahallelerin nüfuslarının Bayburt ve Tunceli nüfusunu geçtiği görüldü. Kentteki mahallelerin nüfusları Türkiye'deki pek çok ilçe nüfusunu da geride bıraktı.

Nüfus verilerine bakıldığında, Bayburt'un nüfusu 82 bin 274, Tunceli'nin nüfusu 88 bin 198 iken, Küçükçekmece Atakent Mahallesi'nde 95 bin 636, Beylikdüzü Adnan Kahveci Mahallesi'nde 92 bin 651, Başakşehir Kayabaşı Mahallesi'nde 87 bin 217, Bahçelievler Zafer Mahallesi'nde 84 bin 309, Maltepe Zümrütevler Mahallesi'nde 82 bin 915, Küçükçekmece Halkalı Mahallesi'nde ise 77 bin 848 kişinin yaşadığı kayıtlara geçti.

Bu rakamlar ışığında Atakent, Adnan Kahveci, Kayabaşı, Zafer ve Zümrütevler mahallelerinin nüfusu Bayburt'u geride bıraktı.

Ayrıca Atakent ve Adnan Kahveci mahallelerinin nüfusu Tunceli ilini de geçti.

İstanbul'un kalabalık ilçelerini geçen sadece 29 il var
İstanbul'un nüfus bakımından yoğunluğa sahip ilçeleri de Türkiye genelinde çok sayıda ili geride bıraktı.

Metropol şehrin ilçelerinden Esenyurt'ta 891 bin 120, Küçükçekmece'de 770 bin 217, Bağcılar'da 734 bin 369, Pendik'te 693 bin 599, Ümraniye'de 690 bin 193 kişi ikamet ederken, Türkiye genelinde bu ilçelerin nüfusunu geçen il sayısı 29 olarak belirlendi.

Esenyurt, Küçükçekmece, Bağcılar, Pendik ve Ümraniye'yi nüfus bakımında geçen iller ise Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Mersin, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa ve Van oldu.

link https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/istanbulun-bayburt-ve-tunceliden-kalabalik-mahalleleri/1432320

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#benimmasaüstüm

İki ekran kullanıyorum. Tabi normalde masaüstü dolu. Birde ekranların biri 22 inc biri 18 inc. İdare ediyorum artık. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dünyayı adreslemek

Daha önce burada https://teknoseyir.com/?s=what3words&type= paylaşılmış. Yeni olan Sony den yatırım alması. Ve bence çok güzel bir oluşum.
Kısa açıklama
Dünyayı adreslemek
what3words, konumdan bahsetmenin gerçekten basit bir yoludur. Dünyayı her biri 3m x 3m boyunda 57 trilyon karelik bir kafese böldük ve her birine 3’er kelimelik özgün adresler atadık. Bunun anlamı, herkesin herhangi bir konumu kesin olarak bulabileceği ve diğer bütün sistemlere kıyasla daha kızlı ve kolay ve daha az karışıklıkla paylaşabileceğidir. Hizmet ücretsiz bir mobil uygulama ya da çevrimiçi harita üzerinden kullanılabilir. Sadece birkaç satırlık kodlarla herhangi bir başka uygulamaya, platform veya web sitesine eklenebilir. what3words’ün şirketinizde nasıl devrim yaratabileceğini görmek için okumaya devam edin.
link:https://what3words.com/tr/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bakanlık duyurdu! Güvenlik kamerası görüntüsü paylaşanlara soruşturma

İçişleri Bakanlığı, delil veya kişisel veri niteliğindeki güvenlik kamerası görüntülerinin basın ve sosyal medyadan kamuoyuyla paylaşılmasının önüne geçmek amacıyla genelge yayımladı. Tüm kolluk personeli, diğer kamu görevlileri, bina, apartman, kamu ve özel sektör yöneticileri ile şoför esnafı bilgilendirilecek ve uyarılacak, genelgeye aykırı hareket edenler hakkında soruşturma başlatılacak.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla 81 il valiliğine gönderilen genelgede, suç ve suçlularla mücadele kapsamında güvenlik kameralarının kamu ve özel sektör tarafından etkin kullanıldığı hatırlatılarak, kent güvenlik yönetim ve plaka tanıma sistemleri, kamu binaları başta olmak üzere apartman, site ve iş yerlerinde güvenlik kameralarıyla 24 saat esasına göre kayıt yapıldığına dikkati çekildi. Bakanlığa mevzuatla verilen suç ve suçlularla mücadele, kamu düzeni ve genel güvenliği sağlama görevi kapsamında, şehir içi toplu ulaşım araçlarında da güvenlik kameralarının bulunduğu belirtildi.

Genelgede, güvenlik kameraları aracılığıyla kayıt altına alınan, delil veya kişisel veri niteliği taşıyan görüntülerin yayımlanmasının soruşturmanın gizliliğini, suç ve suçlularla mücadeleyi, temel hak ve özgürlükleri, özel hayatın gizliliğini ve kamu düzenini olumsuz etkilediğine, bu görüntülerin yayınlanmasının 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında suç niteliğinde olduğu vurgulandı.

Güvenlik kameraları tarafından kayıt altına alınan görüntülerin yetkisiz kişiler tarafından elde edilmesi, kullanılması ve ifşasını önlemenin, bunları kayıt altına alan kişi, kamu görevlisi, kamu, özel sektör, apartman, site yöneticileri ve esnafın sorumluluğunda olduğu anımsatılan genelgede, Bakanlığa bağlı kolluk birimlerinin de suç ve suçlularla mücadele faaliyetleri kapsamında müdahale verdikleri olaylara ilişkin elde ettikleri görüntüleri ilgili mevzuatla düzenlenen kurallar çerçevesinde muhafaza etme ve adli ya da idari mercilere iletme yükümlülüklerinin bulunduğu hatırlatıldı.

Adli bir olaya konu olsun ya da olmasın apartman, site, iş yeri, toplu taşıma araçları, kent güvenlik yönetim sistemi kameralarıyla kaydedilen ve Türk Ceza Kanunu çerçevesinde delil veya kişisel veri niteliği taşıyan görüntülerin zaman zaman basın kuruluşları aracılığıyla veya sosyal medyadan paylaşıldığının görüldüğü belirtilen genelgede, "Bu paylaşımlar suç ve suçlularla mücadeleyi, temel hak ve özgürlükleri, özel hayatın gizliliğini ve kamu düzenini olumsuz etkileyen, paylaşımda bulunanlar açısından ise paylaşımda bulunanın kimliği, paylaşımın niteliği ve unsurlarına göre adli ve disiplin mevzuatı açısından işlem yapılmasını gerektiren eylemlerdir." ifadesi kullanıldı.

Bu eylemlerin kamu görevlileri, esnaf veya bir sanat erbabı tarafından işlenmesi durumunda cezaların belli bir oranda artırılmasının, kişilerin işleri gereği elde ettikleri delil veya kişisel veri niteliğindeki bilgi ve belgelerin sorumluğunu daha fazla üstlenmeleri amacı taşıdığına işaret edilen genelgede, şu ifadelere yer verildi:

"Bu itibarla suç ve suçlularla mücadele etmek için güvenlik kameralarıyla elde edilen görüntülerin basınla ve/veya sosyal medya üzerinden kamuoyuyla paylaşılması, yetkisiz kişiler tarafından elde edilmesi, kullanılması ve ifşa edilmesinin önlenmesi amacıyla tüm kolluk personeli ve diğer kamu görevlileri, bina, apartman, kamu ve özel sektör yöneticileri ile şehir içi toplu taşıma yapan tüm şoför esnafının uyarılması ve konuya ilişkin bilgilendirici eğitimler düzenlenmesi başta olmak üzere gerekli diğer tedbirler alınacak. Güvenlik kameraları aracılığıyla kayıt altına alınan veya görevi/işi gereği elde ettiği görüntüleri basınla ve kamuoyuyla paylaşan kolluk görevlileri, diğer kamu personeli ve sorumluluğu bulunan diğer kişiler hakkında gecikmeksizin adli ve idari soruşturmalar başlatılacak."

Genelgede, başta valiler ve emrindeki sıralı amirler olmak üzere tüm ilgililer tarafından konunun önemle takip edilmesi, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi istendi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/bakanlik-duyurdu-guvenlik-kamerasi-goruntusu-paylasanlara-sorusturma-41037055

Bakanlık duyurdu! Güvenlik kamerası görüntüsü paylaşanlara soruşturma

Yayımlanan genelgenin ardından gündeme son dakika olarak düşen güvenlik kamerası görüntüleri, araştırılan konu oldu. İçişleri Bakanlığı, delil veya kişisel veri niteliğindeki...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Muğla'da pes dedirten görüntü!
Muğla’nın Marmaris ilçesinde trafik polislerince şehir içi yolcu minibüslerine yönelik yapılan denetimlerde toplam 13 minibüse fazla yolcu taşıdığı için ceza kesildi. Denetimler kapsamında 16 yolcu kapasiteli bir minibüsten 29 yolcu çıkması pes dedirtti. Denetimler için durdurulan minibüs şoförlerinin diğer şoförleri de araç içi telsizlerinden ’Federaller denetimde’ diyerek uyardığı ortaya çıktı. Bunun üzerine polis ekipleri denetimlerini başka bir noktada sürdürdü.
Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dün akşam saatlerinde Atatürk Caddesi Ketenci Kavşağı’nda durdurdukları şehir içi yolcu minibüslerini denetledi. Polis, 30 dakika içinde durdurduğu 13 dolmuş şoförüne fazla yolcu taşımaktan ve durak harici yolcu almaktan ceza kesti. Denetimler kapsamında polis, Tezcan Şimşek (39) yönetimindeki 48 TM 4072 plakalı yolcu minibüsünde yaptığı incelemede, en fazla 16 yolcu taşıması gereken minibüste 29 kişi olduğunu tespit etti.

Hemen ardından durdurulan Mehmet Ali Özdemir’in (58) kullandığı 48 TM 4059 minibüste ise 26 kişi olduğu tespit edildi. Şoförlere fazla yolcu taşımaktan 108’er ve durak harici yolcu almaktan da 85’er lira para cezası kesildi. Öte yandan, dolmuşlardaki yolcuların çoğunluğunun yabancı turistler olduğu belirlendi.

DİĞER ŞOFÖRLERE DENETİM OLDUĞUNU HABER VERDİLER

Denetimler için durdurulan minibüs şoförleri, diğer minibüs şoförlerini de araç içi telsizlerinden ‘Federaller denetimde’ diyerek uyardı. Bunun üzerine polis ekipleri denetimlerini başka bir noktada sürdürdü.

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Tescil Büro Amirliği yetkilileri, "Turizm sezonu boyunca şehir içinde yolcu taşıyan dolmuşlara yönelik denetimlerimiz oldu. Saat gözetmeksizin dolmuşlara yönelik şok denetimlerimiz devam edecektir. Ayrıca sivil ekiplerimiz ve MOBESE kameralar ile tespit ettiklerimizi fotoğraflayarak plakalarına cezaları kesiyoruz. Trafik akışının sağlanması, yolcu güvenliği ve huzuru için denetimlerimiz artarak devam edecektir" dedi.

Cezalar çok düşük. Polisin kestiği ceza 108 lira zaten o fazla yolculardan kat be kat çıkarır o paraya şöför.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6