Anahtarlığım geldi. Sipariş no: #1458091
Yalnız kutuların üzerinde numaraların yazması ....

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 14
 • CinSimit @cinsimit

  Kutu üzerinde numara niye yazar ki... Tümüyle 'random' değil miydi bu iş?

  • omerfa @omerfa

   Evet bende onu belirtmek istemiştim. Numaralar belli olduğuna göre artık kimse bu işin rastgele olduğunu söyleyemez. Bilseydim sipariş notu olarak istediğim numarayı belirtimdim.

  • ismail ozan izci @asaltek

   @cinsimit @omerfa Sanmıyorum, ama belki bir kayırma yapılmışsa bile, mantık yürütürsek, gönderimi yapan ekip TS dışı olduğundan, ancak o ekibin TS sosyalden varsa bir tanıdığı, ki o da ilk günkü karmaşada siparişini verebildiyse, çok ufak bir kitle ile sınırlı kalırdı diye düşünüyorum, ki dediğim gibi, böyle bir şeyle uğraşacaklarını hiç sanmam. Bu türden koleksiyonluk seri numaralı şeyler, ülkemizde çok kısıtlı bir kitle tarafından kıymetli görüldüğünden, rahat olun bence bu konuda. Aslında biraz kendimiz çalıp, kendimiz oynuyoruz bu kültürü, diğerleri de, "ne yapıyor ya bunlar?" diye seyrediyordur.
   Dağıtıcı ekibin, kutuların üzerine numaraları yazma nedenlerini bilmiyorum, ama bunun için boşuna uğraşmamışlardır, gönderimi belgelemek ya da benzer bir nedendendir diye tahmin ediyorum; ama evet, bence de kutu üzerinde numara yazılmasaydı, takipçiler için daha güvenilir ve şık olurdu.

 • Ahmet Erdoğan #### @aerdogan17

  1458xxx'lerden teslimat varsa benim ki de yoldadır herhalde...

 • Elixir @elixir

  @gamsizm bu konuda bizleri aydınlatırsa seviniriz. Bazı kutuların üstünde neden numaralar yazılı?

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Takibini yapmak için yazılmıştı. Online sistem arızalıyken garanti olsun diye elle tutuldu bunlar. Sonra sanırım bırakıldı düzelince. Siz seçerken hatta elden alırken sayı söyleyemiyorsunuz. Dolayısıyla kutular tamamen şansınıza seçiliyor. Kişiye özel numara olsun isteseydik, fiyat farkı ile yapardık zaten. Böyle bir şey ücretsiz yapılır mı 🙂 Ordan anlayın şansa olduğunu. O iş bir sonraki özel seride olacak.

  • Elixir @elixir

   Açıklama için teşekkürler.

  • CinSimit @cinsimit

   Anahtarlığın numarası yerine sipariş numarası (ya da siparişle bağlantılı birşey) yazılması daha mantıklı değil miydi? Anahtarlık numarası siparişle bağlantılı değil ki (yani olmaması lazımdı). Ben de sanmıyorum ki özel, büyük çaplı numara kayırmaları olsun vs. ama aklıma yatan bir açıklamasını da duyamadım. (Yani anahtarlığın numarasının kutu üstüne yazılmasının ne gibi bir amacı olabilir, kutuyu açmadan içindeki anahtarlığın numarasını bilebilmekten başka? O numarayı bilmeye niye ihtiyaç olsun? Her kutu 'aynı' değil miydi?).

  • Osman Öztürk @ptseeker

   @gamsizm Sistem bozukken geri dönen anahtarlıkların geri döndüğü bilgisini alabiliyor muyuz? Boşa bekliyor olmayalım 😀

  • omerfa @omerfa

   @cinsimit Kutunun içindeki anahtarlığın numarasının bilinmesi gerekliliği sadece kime hangi numara gittiğinin bilinmesi için gereklidir.

Hazır konusu Açılmışken.
3 yıl öncede anahtarlık siparişi vermiştim. Ama Kargocu arkadaş evde kimseyi bulamamış iade etmiş benim anahtarlığı geri Murat Gamsız'a. Para iadesi de almamıştım, Ondan birkaç gün sonrada yurt dışına gitmiştim. Takip edemedim durumu. oda ofiste bir yerde duruyorsa bunun yanına eklenebilir mi?
@gamsizm @hkellecioglu

Buda o zaman açtığım konu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar. Sepetteki sayıyı nasıl sıfırlıyoruz. 2 Adet olmuş onu bire düşürmem lazım. Teşekkürler.

Tamam Hallettim Teşekkürler.
Hesabınızdan çıkış yapıp sepete tekrar ürün ekliyorsunuz sepet 1 adet oluyor. Tekrar giriş yaptığınızda sepette tek gözüküyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Torku Limonata. A101 de 5,5 TL. Ben boş şişeyi (dolaba su koyarım diye) 8 TL ye almıştım. Şişesi baya kaliteli kalın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

"Türkileri" adında bir arkadaşım vardı dershaneye giderken. Şimdi ne yapıyor acaba..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

2021Tokyo Olimpyatlarda güreşcilerimiz Bronz madalya almış. Röportajı yapan muhabirin ilk cümlesi altın madalya değil ama ne yapalım eh işte en azından bronz madalya idare edicez tarzında bir cümle ile başlıyor röportaja.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elektriğe yüzde 15 zam.
Bizim köyde elektrik sayaçlarına 2 veya 4 ayda bir bakılır. Ayın 10 gibi bakılırken bu ay geciktiler. bende bu sefer 4 ayda bakılacak herhâlde dedim. Dün baktılar 20 gün gecikmeyle. Meğerse zammı bekliyorlarmış. Sanırım bir günle yırttık. Bu arada 80 günlük fatura 650 TL bugün bakılsaydı 750 olacakmış. ucuz kurtulduk da diyemem ama.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Kabaca günlük 7,5 tl mi yakmışsınız ? 80 günlük 750 lira çokmuş. Yani bu elektrik zamları öyle bir noktaya doğru gidiyor ki artık hani birkere evine paneli aküyü döşesen her halde kurtulursun bu dertlerden. Eskiden öyle pahallıydı ki bu iş rahat bir 10 sene amorti edemiyordu. Hadi güneşi + rüzgarı da katarsan ki bizim memleket bu konuda çok çok iyi komple kurtulabilirsin aslında bu dertlerden.

 • Doğuş @dogus

  =) bugün okundu diye geçmiş zamlı olmuyor, 1 temmuz sonrası kullanımınız yansıyor 😀 😀 Yazlık yerlerde 4 aydan da daha uzun sürede okunuyor bazen onlar ne yapsın o zaman 😀 alemsiniz 😀

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Saati kendin okuyup, önceden ödeyebilirsin.

 • omerfa @omerfa

  Geçen yaz 4 aylık bakıldı 840 lira geldi. Tamam kullanan biziz bunda sorun yok, sorun faturayı 10 günde öde demeleri. Madem 4 ayda bir okuyorsun ödemeyi de dörde böl. Aylık 210 lira ödeyelim yok olmaz tabi .

Şöyle bir tarlam var nasıl değerlendirebiliriz.
eni: 6,33 metre, boyu:682 metre.
https://parselsorgu.tkgm.gov.tr/#ara/cografi/39.57044939170676/27.420372962951664

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 33