Sizler için dev hizmet seramik kupamızı nasıl delersiniz? İyi bantla yapıştırın çivi çakın.
Üstü daha geniş biraz konik bardak ile kalita wave tarzı bir şey yapmayı denicem.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Normalde e-ticaret sitelerinden yapacağım alışverişleri biriktirip kredi kartı kampanyalarına göre alışveriş yapardım, genelde 500tl olurdu kampanya katılım şartı. Şimdi mümkün olduğu kadar 30tl civarı olsun diye uğraşıyorum ve Kredim uygulamasından alıyorum. Bunu da kredi notu için yapıyorum. Her alışveriş ayrı bir kredi olarak göründüğünden dolayı her borcu kapamak, kredi kapamak olarak görünüyor.
Mesela geçen gün çorap(üçlü patik çorap) aldım, 32 tl idi, işte aradığım fırsat diyip aldım. Üçlü uzatma priz alacaktım, birkaç aydır bir şekilde idare ediyordum, yine aldım 52tl olunca.

#Kredim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • formulaz @formulaz

  İyiymiş bende bakayım bu kredim uygulamasına. Yapı Kredi kampanya kullandım bu akşam LCW ile. Kredim güvenli mi? Deterjan felan aldım kredim ile alabilirim hesap açıp.
  Vakıfbank'ı da gelmeden kapattım. Yeniden başvuracağım. Çok kredi kartı olunca da kullanmaya korkuyorum. Biraz yayılırsak ödemesi zorlaşır diye. Bir de kaptırırsak bir yerde felan sıkıntı olur.

  • formulaz @formulaz

   Bankalardaki kredi karttan mı çekiyor? alışveriş yapılan tutarı.

  • Lehimli At @at

   @formulaz kredi kartı, banka kartı ve eft ile borç ödemesi yapılabiliyor.
   Güven konusunda ise bug olabilir sistemlerinde. Burda da müşteri hizmetleri devreye girer ve hiç denemedim müşteri hizmetlerini.
   Kredi kartlarında birini asıl kart yapıp diğerlerinden kampanya için alışveriş ya da göstermelik alışveriş ypaıyorum. Mesela ben bu ay kredi kartının birinden sadece 12tllik alışveriş yaptım, sırf ekstrede borç görünsü diye.
   Nakit alsam ödeyebilir miyim diye düşünmek lazım kredi kartından alırken dahi. Mesela ufak alışverişleri asla taksit yapmamak lazım çünkü ilerde birikerek gelecek aylardaki bütçeden kısmanıza neden olabilir.

  • Lehimli At @at

   @formulaz Kredim, parama bağlı bir servis aynı zamanda. Para şirketinin servis sunduğu şirketler var, kredimin servis sunduğu şirketler var. İşte kapadık gidiyoruz demezler yasal bir baskı olmadığı sürece. Mikro kredi alanında rakipsiz gibi bir şeyler.

  • formulaz @formulaz

   @at Genelde 150-200 Tl üzeri alışverişleri taksit yapıyorum. Zaten 150 TL üstü ürün almıyorum genelde ufak alışverişim çok oluyor market,yemek vs. Kredim app karttan çekiyor o zaman ödemeleri? Ya da kredi mi veriyor onu anlamadım. Kart vs. bağlanıyor siteden gördüğüme göre.

  • Lehimli At @at

   @formulaz Uygulama içinde kartı var uygulamanın, uygulamanın uygun gördüğü sitelerde kullanılabiliyor. Mesela müze kart alamadım bu kartla. Hepsiburada, n11, trendyol, amazon çalışıyor görünüyor. Ödeme onaylanınca kredi veriyor. Risk merkezinde siz kredi almış gibi görünüyorsunuz.

  • formulaz @formulaz

   @at Ben genelde borçlarımı ekstre kesilmeden ödüyorum. Sanırım o da ekstre kesildikten sonra ödeme ile aynı şekilde not yükseltir. Elimde nakit olduğu zaman başka yerlere harcamamak için böyle bir şey yapıyorum genelde. Bir nevi kredi kartını banka kartı gibi kullanıyorum da denilebilir.

  • Lehimli At @at

   @formulaz o şekilde fazla yükseltmeyebilir, bilmiyorum. Ödenecek borç ile toplam borç farklı oluyor risk raporlarında.

  • Fikri @fikri

   @formulaz ekstre kesilmeden ödemeyin diyorlar.

  • formulaz @formulaz

   @at Kredim mantıklı geldi. Limit öğrenmek için denenebilir. Genelde limit çıkmayanlarda olmuş. Atıyorum karttan aylık 200 TL alışveriş yapılıyorsa 100 buradan 100 karttan vs. yapılabilir. Vakıfbank'a tekrar başvuracağım hesap açıp. Kredi kartı geldiğinde sözleşme imzalamak istemiyorum takip etmem gerektiği için yurt içerisinde.

Neden sürekli kredi kartı alıyorsun da neden sürekli kart alıyorsun da napcaksun bunları da falan da filan da

https://www.youtube.com/watch?v=-hMOtp0bk9M

KREDİ KAYIT BÜROSU FİNDEKS BANKALAR GİBİ SİZİ DE KORUSUN

KREDİ KAYIT BÜROSU FİNDEKS BANKALAR GİBİ SİZİ DE KORUSUNhttps://www.findeks.com/urunler#bireysel
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Enpara ücretsiz taksitlendirmede limiti sonunda 6k yapmış. Eskiden world kart da ücretsiz taksitlendirme sunardı ve limiti epey yüksekti, 5k alışverişi karttan çekmiştim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • formulaz @formulaz

  Bence enpara faizsiz taksiti tamamda. Bu puan felan öğrenci olarak bana boş gelmeye başladı. Genel olarak yapı kredi yeni aldığım için olabilir. Sosyal mecralardan 40 tl para puan kampanyası geldi bir de ilk defa kullanım için %50 para puan almıştım. Onun dışındaki kampanyalar işte 200 tl üzeri alışveriş yap şu kadar. 400 TL üzeri şu kadar vs. Bir öğrenci o kadar harcamayı yapıyorsa zaten zengindir.

  • Lehimli At @at

   Ben ailemle yaşadığım için kampanyalara katılabiliyorum ama öğrenciler için kampanyaların limiti çok yüksek. Ön ödemeli kartlarda paycellde falan kampanyalar öğrenciler için daha uygun. Bazı aylarda Şok markette 100tl alışverişte 15 tl veriyor mesela.

  • formulaz @formulaz

   @at 3 tane kart olacak bende. Kredi notu düşmesin diye hepsinden biraz biraz alışveriş yapmak gerekecek. Yapı kredi kapatsam mesela puanları geri alıyorlar diye biliyorum her banka da böyle. Sanırım skt geçerse puanların o zaman kimse istemiyor geri. Enpara, vakıf yeter. Ya da 50-100 tl alışveriş yapacaksın her karttan.

  • Lehimli At @at

   @formulaz kapatsan geri almasa dahi süresi bitiyor puanların. 😩
   Kartları ücretsiz olanları alıp, birini kullanıp diğerlerini kredi notu için kullanmsk iyi bir taktik olur

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 18

Oooo fastpay sanal kart çıkmış. Umarım bol kampanyası olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Daha fazla kredili ürüne başvurmamak için kendimi yollara attım.

https://twitter.com/deniz02010/status/1597929061560758272?t=U-bgpvn-AXEymPtiVYSpXg&s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap