Günaydın Arkadaşlar,
Bu olay iyi ki benim başıma gelmedi, İyi ki de TürkTelekom müşterisiyim mi desem bilemedim.
---ALINTIDIR---
Bir "TURKCELL SUPERONLINE" vakası
Merhaba arkadaşlar,
Bugün sabah internetimin çalışmadığını fark ettim. Uygulamaya girdiğimde 500 GB kotam olduğunu ve bu kotanın dolduğu için internetimin kesildiğini gördüm. Halbuki aylar önce ben Turkcell Superonline'e giriş yaptığımda tarifem "limitsiz internet" idi. Müşteri temsilcisini aradım ve xxx 2023'de tarifeniz değiştirilmiş dendi. Onayınız var mı diye sorulduğunda ise yok dedim ve gerekli incelemeler başlatıldı. 2 saat sonra arandığımda onayınız "olmadan" tarifeniz değiştirilmiş fakat eski tarifenize de "döndüremiyoruz", yeni bir tarife önerelim gibi lakayıt bir açıklama yapıldı. Üstelik tarifemde TV Plus yoktu, TV Plus eklenip aylarca fazladan 40 TL tarafıma ödeme yaptırıldı. Arandığımda bunun iadesi ile ilgili bir şey söylenmedi bile. Şu an hattımı kapattırdım ama benden zorla alınan haklarımı da geri istiyorum.
Ne yapabilirim acaba? O kadar umursamaz cevaplar aldım ki yani 1 sene uğraşmam gerekirse de uğraşırım ne yapılacaksa. ---

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • rezzak @abdul

    Cimere yazabilirsin,btk ya şikayet edebilirsin

  • HttPs @https

    aylarca 40tl fazla ödeyip farketmemek garipmiş, btk ya şikayet eder ise eski tarifesine geri döner ve parasını geri alır. yok öyle onay almadan tarife değiştirip sonra düzeltemem demek. aynısını tt yapmıştı yıllar önce, başta direndiler ama sonra eşek gibi eski tarifeye geri aldılar şikayet ederim ozaman diyince.

  • Hakan1987 @hakan1987

    Konu biraz farklı ama babam Turkcell kamu kullanıyor aylık 140 lira bu ay faturası 160 lira gelmiş şunu kontrol et beni aradılar bunlar hızlı hızlı saydı istemiyorum dedim. Sonra bıkıp yaparsanız yapın dedim kapattım dağda odun keserken dedi. Faturaya baktım lifebox 100gb depolama eklemiş. Babam 60 yaşında ne işi olur lifebox ile aradım iptal ettim bir ay daha çekilecek dediler. Bir daha aramayın böyle kampanya için dedim malesef aramamız gerekiyor diyorlar. Babama hayır de kapat dedim

Günaydın Arkadaşlar,
yurt dışına 1/2 saat -1 saati geçen -whatsapp harici olması gerekiyor-
aramalar yapıyorum sık sık.

TTM gibi ucuz yurt dışı kart arama fiyatı artmış.
https://www.ttmkart.com.tr/index.php?sayfa=tarife&ulke=39 yani saati 300TL
Hazır kartlı Turkcell / TurkTelekom cepten de benzer rakamlar çıktı

Skype ile de arayabiliyormuşum. ve daha ucuza
https://secure.skype.com/en/international-calls/Italy de
World Skype Credit ile dakikası 3 cent (yaklaşık 90kş) yani saati 54 TL
1) Hesaplamalarım doğru mu?
2) daha uygun fiyata aramak mümkün mü?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

64GB/128GB USB3 fiyat/performans önerileriniz lütfen?
Anahtarlıkta taşıyacağım
32gb lık USB3 yetersiz kalıyor
Görebildiğiniz uygun performanslı ve fiyatlı ne önerirsiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 40

Ücretsiz çok minik bir w10 programcığının adı hakkında Yardımınıza ihtiyacım var:
Pek çok video, pdf gibi dosyaların Thumbnail ini ( Miniboy resim) masaüstünde bile göstermesini sağlıyordu. Bilgisayarımdan silmişim.
Adını (veya indirebileceğim yeri) rica edecektim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13

---Sorun Çözümlendi---
Günaydın, Eski hard diskleri çöpe atmadan önce tekrar okunamayacak şekilde nasıl yokedebilirim/silebilirim/bozabilirim?
Hiçbir alete erişimim yok gibi. tornavida veya çekiç hariç

Son durum:
görev tamamlandı
küçüklerin bağlantılarını kırdım
Büyüğü açamadım ama ucu gözüken plakayı biraz eğdim pense ile
hepsi tuz ruhulu su içinde balkonda bekliyor
birkaç güne kadar çöpe atılmaya hazır yani
herkese çok teşekkür ediyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 31

M. Serdar Kuzuloglu'nun Dünya Halleri adlı ücretsiz haftalık bülteni nin bugünkü sayısından bazı ilgimi çeken satırlar

email kayıt adresi : https://bulten.mserdark.com/

E-ticaret sitesi eBay'de satılan ikinci el biyometrik cihazın SD bellek kartından ABD ordu istihbaratına kayıtlı 2 bin 600 kişinin bilgileri çıktı. Almanya merkezli "Chaos Computer Club" adlı meşhur bir hacker grubu tarafından satın alınan cihazda Irak ve Afganistan'da ABD'ye muhbirlik yapan yerel ajanların yanısıra hükümet adına çalışan ABD görevlilerinin de kimlik bilgileri yer alıyor. En şaşırtıcı ayrıntı, bu verilerin kriptolanmamış şekilde kaydedilmiş olması.

(CES) ABD'nin Las Vegas şehrinde kapılarını açtı.
Sony Honda (Mazda değilmiş) ile ortaklaşa geliştirilen "Afeela" kodlu sedan otomobil, tahmin edileceği gibi elektrik motorlu ve (3. seviye) otonom özelliklere sahip. İçinde ve dışında 45 hassas algılayıcı ve kameraya sahip model kabin içindeki medya ve eğlence arayüzleri kadar kullanıcı deneyimi adına da yenilikçi bir deneyim vaat ediyor.

"Renk değiştiren otomobiller' Hint kamyon kasalarına taş çıkartacak seviyede korkunç desenlerle tanıtılan teknoloji sayesinde tek bir dokunuşla aracın dış rengini bütünüyle ya da desen şeklinde değiştirebiliyorsunuz. (Evet, ruhsat kaydı konusunu ben de merak ettim.

Suudi Arabistan yönetimi Wikipedia'nın Arapça sürümünün en üst düzey yetkiye sahip (admin) iki üyesinin kimlik bilgilerine ulaşarak tutukladı. "Devlet menfaatlerine aykırı içeriği sitede tutma" suçlamasıyla çıkarıldıkları mahkemede Osama Khalid 32 sene, Ziyad al-Sofiani ise 8 sene hapse mahkum oldu.

Ukrayna savaşı sürecinde seferberlik emri çıkararak eli silah tutan herkesi askere almaya başlayan Rusya'yı apar topar terk eden 100 bin bilişim sektörü uzmanı bugüne kadar Rusya'daki işlerini (Türkiye dahil) farklı ülkelerden sürdürüyordu.

Hukuki destek sunan ilk yapay zeka hizmeti DoNotPay, ilk olarak 2016 yılında ABD'deki haksız trafik cezalarına itiraz ederek kullanıcılarına yüklü miktarda para iadesi yapılmasını sağlamıştı. Uygulama şubat ayında vites yükselterek ABD'deki (yine trafik cezası konulu) bir mahkeme duruşmasında vermesi gereken ifade konusunda canlı destek verecek. Böylece tarihte ilk defa sanığın yapay zeka tarafından temsil edildiği (savunulduğu) bir dava görülmüş olacak.

NVIDIA, düşük çözünürlüklü videoları yüksek çözünürlüklü hale getiren "RTX Video Super Resolution" adlı yapay zeka algoritmasını tanıttı. Tost makinesiyle çekilen videolara veda vakti.

Almanya'da faaliyet gösteren "Helmholtz Zentrum Berlin" adlı araştırma merkezi, güneş panellerinden enerji üretiminde yüzde 32,5 verimliliğe ulaşarak dünya rekorunu kırdı.

Finlandiya merkezli "Solar Foods" adlı bir girişim, güneş panelleriyle ürettiği elektriği kullanarak "kültür mikropları" desteğiyle alternatif protein üretimine başlıyor. Şirketin bu yıl faaliyete geçecek fabrikası bu yöntemle yıllık 100 ton protein üretme kapasitesine sahip olacak. bu alternatif protein, sağlıklı beslenmenin en temel bileşenini sıfıra yakın karbon salımıyla ve hayvanlara bağlı olmadan üretmeyi vaat ediyor

ABD / Nebraska-Lincoln Üniversitesi'nden John DeLong, göl suyundan topladığı farklı mikrop türlerini tatlısu yosunlarına bulaşan bir virüs ile etkileşime soktu. Deneyde şimdiye dek sadece bakteriler ile beslendiği bilinen "Halteria" adlı mikrobun bu deneyde kullanılan klorovirüsü de yediği anlaşıldı. Sadece 2 gün içinde sudaki mikrop oranı 15 kat artarken virüs oranı yüzde 1 seviyesine geriledi.

Çin / Tsinghua Üniversitesi'nin araştırmasında şekerli içecek tüketiminin erkek saç dökülmesinde önemli bir etken olduğu belirlendi. Yapay tatlandırıcılı ve enerji içecekleri de bu kapsama giriyor.

ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü araştırma sonucuna göre yeterli miktarda sıvı tüketmeyenler kronik hastalıklara daha çok yakalanıyor ve daha erken yaşta ölüyor. Fareler üstünde yürütülen deneylerde yetersiz sıvı tüketen grup 6 ay daha kısa yaşadı. Bu süre insan ömründe 15 seneye denk geliyor. Çalışma 15 bin gönüllü hastanın 20 yılı aşan süreye dayalı verileri üstünde yürütülmüş.

Dünya Halleri

Gözden Kaçanlar Rehberi. Click to read Dünya Halleri, by M. Serdar Kuzuloglu, a Substack publication with tens of thousands of readers.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Adobe 2022 Mali Yılında 17,61 milyar $'lık rekor bir gelir elde etmiş. Dile kolay
https://petapixel.com/2022/12/16/adobe-made-17-61-billion-in-2022-10-46-billion-on-creative-cloud-alone/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

5-10 bin TL lik yılbaşı hediye önerisine ihtiyacım var
Siz olsanız aile şirketi olan bu çifte ( karı-koca) 5-10 bin TL değerinde nasıl bir hediye önerirsiniz?
Önerileriniz için şimdiden teşekkür ediyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 36

Dakikasına 1000 TL ödeyen doktor TV de kendisine sorulacak soruları yine kendisi önceden hazırlıyor; programcılara gönderiyor; yayın sırasında o sorular yöneltiliyor.

Faruk Bildirici, Medya Ombudsmanı, Gazete Pencere 28 Kasım 2022

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Güvenli ve Etkili: İkinci bir Görüş Belgeseli,
Covid-19 aşısından olumsuz etkilenenlere ışık tutuyor,
aynı zamanda sistemik başarısızlıklarına da kapsamlı bir bakış sunuyor

Farmasötik denemelerin analizlerine, Sağlık sisteminin bu ürünleri düzenlemedeki rolüne,
politikayı etkilemede davranış bilimcilerinin rolüne,
medyanın ve Büyük Teknoloji şirketlerinin konuyla ilgili özgür ve açık tartışmaları bastırmadaki rolüne bakıyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=dIVZ5ssWB-o

Safe and Effective: A Second Opinion (2022) | Oracle Films | News Uncut

If this video goes down, continue watching on https://www.oraclefilms.com/safeandeffectiveIf you'd like to see more independent projects like this happen in ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap