An itibariyle Erzuruma gelecek olan kargo Erzurum'u geçip Van'a oradanda Hakkari'ye gidiyor. Bir gün kavuşmak dileğiyle...
https://www.youtube.com/watch?v=PcTCaRZ1g-Y

Muazzez Ersoy - Elbet Bir Gün Buluşacağız

TRT MÜZİK - Yıldız Akşamı - 28/11/2013
BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyi akşamlar Linux kullanacağım taşınabilir ve nispeten iyi ekrana sahip 2-3 bin arasında bir laptop arıyorum. Ekranın renk doğruluğu ve en az 1920 x 1080 temel şart. Bu kriterlere uyan acer swift var. Sizin öneriniz nedir? Elinde bu cihazlar olan varsa yorumları nedir? Teşekkürler.
@gamsizm #TeknoYardım
https://www.hepsiburada.com/acer-swift-3-sf314-54-intel-pentium-4417u-4gb-128gb-ssd-freedos-14-tasinabilir-bilgisayar-nx-gxzey-006-p-HBV00000OLAWV?magaza=Hepsiburada
https://www.hepsiburada.com/acer-swift-3-sf314-56-intel-core-i3-8145u-4gb-128gb-ssd-freedos-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nx-h4eey-001-p-HBV00000OLAWT?magaza=Hepsiburada

Acer Swift 3 SF314-54 Intel Pentium 4417U 4GB 128GB SSD Fiyatı

Acer Swift 3 SF314-54 Intel Pentium 4417U 4GB 128GB SSD en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Linux'ta python ile program geliştiren arkadaşlar varsa basit bir editör geliştirmeye çalışıyorum. Deneyip dönüş yapmak isteyen olursa memnun olurum. https://gitlab.com/sonakinci41/karpuz #python #linux

fatih / Karpuz

Python3 is a text editor specially developed for python3 programming using Gtk
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ozmo @ozmo

  önerim yorum satırlarını İngilizce yap

 • ozmo @ozmo

  Traceback (most recent call last):
  File "karpuz.py", line 8, in
  from sample import text_editor, dosya_yonetici, terminal
  ModuleNotFoundError: No module named 'sample'

  bu şekilde hata veriyor

  from sample import text_editor, dosya_yonetici, terminalbunu yorum satırı yapınca

  Traceback (most recent call last):
  File "karpuz.py", line 981, in
  pen = KarpuzMerkez()
  File "karpuz.py", line 219, in __init__
  pixbuf = theme.load_icon("view-hidden", 16, Gtk.IconLookupFlags.FORCE_SIZE)
  GLib.Error: gtk-icon-theme-error-quark: Icon 'view-hidden' not present in theme Arc-ICONS (0)

  bu hatayı verdi gnome'in orjinal teması ile denedim

  Traceback (most recent call last):
  File "karpuz.py", line 981, in
  pen = KarpuzMerkez()
  File "karpuz.py", line 219, in __init__
  pixbuf = theme.load_icon("view-hidden", 16, Gtk.IconLookupFlags.FORCE_SIZE)
  GLib.Error: gtk-icon-theme-error-quark: Icon 'view-hidden' not present in theme Adwaita (0)

  gene hata verdi kısaca ben çalıştıramadım ayrıca değişken isimlerinide İngilizce yap belki projenle ilgilenebilirler.

İyi günler. Bir televizyon ihtiyacım var. 3000 ₺ ve altı bütçe 55'' olsun istiyorum tabi 4k vs. Ancak malum dolar kuru tavan. Bu paralara Sunnyler Axenler var. Ürün özelliklerine girdiğim zamanda sağlıklı bilgi alamıyorum. Örneğin yenileme hızı 800 Hz yazıyor. Gerçek değer nedir bulamıyorum. Bu tarz ürünler kullanan varsa ps4 pc oyun vs. işlerinde günü kurtarabilecek seviyedeler mi? Durum nedir?
Örnek ürünler.
https://www.hepsiburada.com/sunny-sn55uil08-55-140-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-p-HBV00000J5RGR
https://www.hepsiburada.com/sunny-55-139-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-curved-smart-led-tv-p-HBV0000060T26

Sunny SN55UIL08 55" 140 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart Fiyatı

Sunny SN55UIL08 55" 140 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Gerçek değer 50 falandır. O 800 1000 yok 1500 hz gibi değerler içindeki işlemcinin falan oluyor panelle ilgisi yok. Hdmi 2.0 olsun mutlaka o 4k olayında önemli çünkü gerisinin pekte önemi yok mağdem ucuz cihaz bakıyorsunuz pek takılmamak lazım smart falan bu gibi şeylerde yalandan var bilesiniz.

 • Joe @joe

  101den hi-level almıştık diğer odaya. Ps4 ile sorun yaşamadım. Ama samsung f6170 tvye ps4 takınca gaming modunu açmadan oynanmıyordu gecikmeden dolayı.

İyi akşamlar elimde Samsung Galaxy Note 8.0 Tablet var. Bu tableti hdmi girişli televizyonlara bağlamak istiyorum. Piyasadaki şarj portuyla hdmi arası dönüşüm yapan kablolardan almam yeterli olur mu? Bu kablolar her alette işe yarıyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyi akşamlar. Bir yakınımın buluduğu ilçede türknet abonesiydi. Bir gün internet kesildi arıza kaydı oluşturduk genel arıza dediler. Ne zaman çözüleceğini söylemediler. Daha sonra süreç uzadı 1 haftayı geçti ttnet'e gidip görevlilerle konuşunca önce kendi müşterilerimize internet türknet falan neymiş onların zaten saha görevlisi yok biz hallederiz. Gelin ttnet'e geçin vs. diyerek ttnet'e taahüt imzalatmışlar. İşin ilginci bugün arayıp teknik arızdan dolayı -santralde sıkıntı varmış- 90 gün internet veremiyoruz isterseniz 4.5G modem bağlayabiliriz demişler.
Bu şekilde 3 ay insanları nasıl internetsiz bırakıyorlar şikayet etsek bir çözüm bulurlar mı acaba? Yada nasıl bir yol izlemek lazım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İnternet siteleri işi işkence boyutuna taşıyorlar. Görsel bombardımanı altında aradığımı bulamıyorum. Bu bir yana sitelerin yüklenmesi site açıldıktan sonrada devam ediyor. Bir yere tıklıyorsun bekle babam bekle. Tıklarsın donar, tıklarsın tepki vermez, pat soldan birşey çıkar.... Hasılı Java Ajax CSS ve dahası sizden nefret ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • karflake @karflake1

  Katılıyorum. Hele şu sonsuz sayfalama olayı çok ters geliyor bana.

  • BraVe @brave

   Geçen gün bir siteye girdim. Şirketin iletişim bilgilerini almak istiyordum. İletişim sekmesini sonsuz sayfanın en altında koymuşlar. Aşağıya iniyordum, iletişim yazısını görüyordum ama tam tıklayacakken sayfa yüklenip daha da aşağı atıyordu iletişim sekmesini. Sonra başka kaynaktan bulmak zorunda kaldım iletişim bilgilerini.

 • Orcun @orcun

  Hadi onlar okey, dermansız dertler var.
  Yok cookie zımbırtısı uyarısı tepede 1 karış yada altta vs. yok işte bildirim almak ister misin şeyi köşede 10 15 cm civarı yer kaplıyor, ya defol git, birde çet koyanlar var sağda çıkıyor bik bik ötüyor, efendim yardımcı olalım, yok işte ilk girişiniz size 20 lira hediye çeki diye bas bas bağıran banner ( o da bin liralık alışverişeymiş ) ya bunları görüp görüp yetmiyor birde ule sende edbilok var çakkkaaal kapat öyle gel diyenler vs. hay Allah belanızı versin.

#turknet akşamları genel bir ping oluyordu ama çokta rahatsız etmiyordu şuan çığrından çıktı. Bu nedir arkadaş ülkede düzgün bir internet hizmeti alamayacakmıyız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#turknet iyi günler telekom taahütü bugün bitiyor bende alternatiflere bakayım dedim. Türknetin sunduğu kampanya gayet iyi gibi ancak başvuruları nasıl yapmam gerekiyor ve tahmini kaç gün internetsiz kalırım. Bu konuda deneyimi olanlar varsa yorumları bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap