#wordcup98 Ortasahadan gol atmaya, sinirlenince kaleciye kayıp kırmızı kart yemeye doymadığımız oyun 😀 aklıma geldi birden.
https://www.youtube.com/watch?v=sp5yXNqN--A

World Cup 98 (PS1) - Intro

The cool intro video of World Cup 98 game with the official song of the France 98 tournament by Chumbawamba. Also my very first PlayStation game!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Web iyi günleri. Bir site işine giriştik ancak malumunuz google da yukarıda olmayınca sitenizi kimse fark edemiyor. Sitemizi google da yükseltmek veya bir nevi reklamını yapmak için tecrübeli arkadaşlardan tavsiye istiyorum. Şimdiden Teşekkürler.(Torrent içerikli bir site ondan adını vermedim ban falan yemeyelim şimdi)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İçeriğe gömülmüş reklamlar işin cıvığını çıkardı yakında hiç bir şeye güvenilmez olacak hatta oldu bile.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#linux #masaüstü #budgie Bugün denedim Solus Os un Budgie si fena olmamış. Benim gibi kolaycılara ubuntu budgie alternatif olabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kizilsakal @kizilsakal

  Ubuntu nun bir sürümü mü yoksa başka bir dağıtım mı budgie ?

  • fatihkaya41 @fatihkaya41

   Solus Os bırakt ıgaliba. https://ubuntubudgie.org/ ben ubuntu kurdum. Budgie geliştirilmeye devam ediyor diye biliyorum. https://budgie-desktop.org/home/

  • berkeozkap @berkeozkap

   @fatihkaya41 https://distrowatch.com/table.php?distribution=solus
   Proje sonlanmadı farklı bir distro gösterilmiş. Proje müthiş bir şekilde ilerliyor, KDE desteği gelecek. Bumblebee ve standart Nvidia driverı yerine çok daha iyi Windows’daki sisteme benzer bir şekilde ekran kartı değiştirme sistemi gelecek. Şu an 3. sürüm yayınlandı.

   Geliştirme ekibinin başındaki ikey daha çok son kullanıcıyı düşünerek işler yapmaya çalışıyor. Steam linux integration programcığını geliştirdiler, Linuxdaki oyun deneyimini güçlendirdiler bu yolla. Bunu da Ubuntunun yeni paket sistemi Snaps üzerinde işler hale getirdiler, yani snaps destekleyen her dağıtımda kullanılabilir halde.

   Bence şuan için nvidia-intel hybrit ekran kartı kullanmayan ve linux denemek isteyen herkese Solus önerilmeli. Ubuntu veya bug deryası Linux Mint yerine çok iyi bir tercih son kullanıcı için. Uygulama deposu çok geniş olmasa da işlevsel, genel kullanımdaki neredeyse her uygulama var bu da son kullanıcı için değerli. Arch’daki AUR gibi üçüncü parti yazılımları tek tuşla kurabiliyorsunuz. Yine Arch’daki gibi yuvarlanan bir yazılım, her sürümde temiz kurulum yapmaya gerek yok, yeni sürümleri almak için sadece güncelleme yapmak yeterli.
   Ayrıca ubuntudaki budgie deneyimim çok kötü, bug dolu halde şuan. Özel bir sebebiniz yoksa doğrudan Solus kullanın bana kalırsa.

   Bizi ilgilendiren kısmı da PiSi, COMAR gibi Pardus/Pisi Linux uygulamalarını geliştirip kullanıyor olmaları.

  • fatihkaya41 @fatihkaya41

   @berkeozkap Solus denemedim daha çok qt tabanlı masaüstlerini kullanıyorum budgie yi deneme amaçlı kurdum. Pisi ile Comar’ın kullanılması güzel ancak karışık bir sistem systemd vs de işin içinde kernel ilerlemesinde ciddi problemler çıkabileceğini söylüyor arkadaşlar. Pisi nin py3 e geçmeside gerekli. Bakalım pisi ile devam edebileceklermi. Ama pisiye pisilinuxtan iyi sahip çıktığı kesin 😀

#linux #linuxyazkampı #yazkampı Linux yaz kampına katılan arkadaş varmı. Kısmetse Django kursuna katılacağım gelecek olan varsa iletişime geçebiliriz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Unity #OyunGeliştirme arkadaşlar bir arkadaşla godot game engine kullanarak cs 2d benzeri bir oyun geliştirmeye başlamıştık. Ben daha çok görsel işlerle uğraşıyordum. Arkadaşta kodlamayla ilgileniyordu. Kendisi rahatsızlandı ve vaz geçti. Elimde görseller duruyor. Kodlama konusunda bilgisi olan amatör arkadaş varsa devam edebiliriz. Not : Çok bir şey beklemeyin amatörüm eğlencesine takılıyoruz 😀 Bir kaç görsel atayım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#otoseyir #YakıtTüketimi Kısmetse önümüzdeki senelerde 45-50 km lik bir yolu her gün gidip gelmem gerekecek. Yol şehir içi sayılır ortalama 80 km hızla falan giderim diye tahmin ediyorum. Şuan Clio 2003 var benzinli ancak çok yakacağını düşünüyorum. Zaten yenileme vaktide geldi. Sizce bu senaryoda alınabilecek hangi araçlar var. (50 000 TL en fazla ücret)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

Steam sunucusuyla bağlantısı kesilen tek benmiyim ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap