Bu nedir arkadaş windows tan kurtulmak için bu kadar eziyet mi çekmemiz lazım android telefona root atar gibi yok açacakmışım şifte basılıyken kapatacakmışım sonra açılır ken f2 ye basılıyken güç tuşuna basacakmışım biosa girecekmişim sonrada usb yi göstermek için takla atıp duracakmışım ne günlere kaldık ya.
https://www.asus.com/tr/support/faq/1013015/
https://www.asus.com/tr/support/faq/1013017/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

http://store.steampowered.com/app/578080/agecheck güzel oyun tek oynamakta takım olarak oynamakta hoş. Erken erişim olduğundan çok performanslı çalışmıyor ama oynanabilirlik açısından bir problemi yok.

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS on Steam

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS is a last-man-standing shooter being developed with community feedback. Players must fight to locate weapons and supplies in a massive 8x8 km island to be the lone...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dark Souls III ü benmi anlamadım yoksa bu oyun hem mekanikleri hemde olay kurgusu açısından iyi değilmi. Başladık canavar var tek yiyor. Sonra bos var tek atıyor 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyi akşamlar. Uzun süre sistemimi güncellememiştim. Yeni bir sistem toplamaya karar verdim ancak sıfır sistemler pahalı geldi. Bu sebepten 2. el bir sistem toplamaya karar verdim.
i5 6400 = 550 TL alındı
rx480 8 GB = 900 TL yolda gelecek kısmetse
msi h 170 gaming m3 = 300 TL
hyperx furry tek 8 = 180 TL
128 GB SSD = 150 TL
Şimdi sisteme monitör bakıyorum ancak pek kafama göre bişey bulamadım açıkçası yeterince para harcadım çokta açılmak istemiyorum o yüzden hdmi portlu full hd bir monitör lazım öneriniz nedir? Sistemle ilgili öneri ve fikirlere açığım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu yapay zeka işinin bahsedildiği kadar ileri birşey olmadığını. Medyanın ve şirketlerin balonu olduğunu düşünen tek ben miyim? Hep olacak diyoruz o başka mevzu ama şuan yapay zeka diye takdim edilen şeylerin sıradan bir program mantığından hiç bir farkı yok. Yine kodlanmış ve hazırlanmış kendisinden beklenen işleri yapıyor. Kendi kendine öğreniyor vs olayları bir tek google da var gibi oda fotoğraf verilerini okumaya çalışmak ve insanların yazdıklarına cevap yazma çabasında olmaktan öte birşeye hiç benzemiyor. Kaldıki bunları kendisinin öğrendiği iddasınıda kanıtlayan hiç birşey yok. Arka planda bir fotoğraf okuma inceleme algoritması oluşturulup atılmışta olabilir. Velasıl kelam yokmu bu işi sıkı takib eden vakti olan ve anlatmak için çaba sarf edecek birisi. Ha bu yapay zeka dedikleri standart program pirim yapsın diye adı yapay zeka gibi geliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 34
 • fatihkaya41 @fatihkaya41

  @cenk_akay08 Evet düşündüm. Az çok varlık felsefesi bilgim var.

 • fatihkaya41 @fatihkaya41

  @cenk_akay08 Anlamadığım nokta şu programın bişey dediği yok yada öğrendiği yok. Biz hep şöyle olacak oda bunu diyebilir. Sen gereksizsin diye bilir diyoruz ama ortaya konan bişey yok.

 • yunus__sarigul @yunus__sarigul

  Standart program filan değil. Yapay zeka ile insansıları yaratmaya çalışmıyor ki adamlar size gözle görülebilir bir şey sunsunlar. Arka planda çalışan bir çok uygulamada yapay zeka izini görebilirsiniz. Google Translate, Nvidia’nın sürücüsüz arabası, keza Tesla’nın sürücüsüz arabası, fotoğraftan veya metinden anlam çıkaran tüm sistemler. Adamlar yapay zeka ile mükemmeli yakalamaya çalışıyorlar ve çoğu işte mükemmele yakın sonuçlar alıyorlarlar. Yapay zeka yada DeepLearning’in temel olayı ; Makinenin nasıl öğrendiğini bilememenizdir. Yani bir insansı bile yaratmış olsalar onun kötü biri mi iyi biri mi insanlığa zarar verebilecek yapıda mı vb olduğunu çözmeleri ve piyasaya sürmeleri bile yıllar alabilir.

  • fatihkaya41 @fatihkaya41

   @burak25 @yunus__sarigul bey varmıdır standart bir program olmadığına kanıt? Anlaşamadığımız nokta şu ben sürücüsüz arabayı, transleti ve benzerlerini biliyorum. Ancak bu programların bu işleri “kendilerinin öğrendiği” kısmında hiç bir şeyin olmadığını söylüyorum. Örneğin ben bir script yazdım script siteleri dolaşıp kelimeleri not ediyor. Sizde arama yapınca sonuç gösteriyor. Doğal olarak veri tabanı boşken aratınca aa bak bişey bilmiyor bulamadı. Çalıştır yawrum yapay zekayı. Veri tabanı doldukça bak öğrendi artık sorunca sonuç sayısı artıyor. Al yapay zekayla aynı kafa.

  • yunus__sarigul @yunus__sarigul

   @fatihkaya41 Ben kendim uğraştım kanıtı benim. Kendisi öğreniyor. Konuyla alakanız yok bence. Biraz araştırma yapın, sonra eleştirin.

  • fatihkaya41 @fatihkaya41

   @yunus__sarigul Konuyla alakası olan biri olarak açıklanamanız kanıtı benim mi güzel 😀 Konuyla alakanız yok derken amatör programcıyım yapay zeka ile ilgili bulabildiğim kaynaklara baktım bende bıraktığı izlenim bu. Benim konuyla alakam yokta alakası olan biri olarak açıklayınız o vakit.

  • yunus__sarigul @yunus__sarigul

   @fatihkaya41 Bu konuyla ilgili blogum vardı TS de ama eski hesabı silince gitti o da. Siz bence yeterince bi araştırın nöral ağ nedir, eğitim nedir nasıl yapılır sonucunda neler elde edilir ondan sonra düşündüğünüz gibi birşey olmadığını zaten anlarsınız.

  • fatihkaya41 @fatihkaya41

   @yunus__sarigul Matematik öğretmeniyim az çok biliyorum eğitim nedir. Neyse gereksiz bir yere gidiyor. Ben anlamamış olayım bitsin.

  • yunus__sarigul @yunus__sarigul

   @fatihkaya41 Eğitimden kastım insan eğitmek değil hocam, modelin eğitiminden bahsediyorum. Nasıl yapılır, çıktı olarak beklenti nedir vs.

 • yahya21 @yahya21

  Yapay zeka hakkında şunları söyleyebilirim: bir sisteme kodları yazarsınız, daha sonra “yapay zeka” denilen şey, verilen etkiye kodlardan bir karşılık bulup tepkiyi oluşturur.

  Yani mesela siz kodlama yaparken “kara” kelimesine tepki olarak “ak” kelimesini verirseniz “yapay zeka” “ak” dışında başka bir tepki veremez. Bunu yapması için insan beyni gibi yorum yapması gerekir.

  Westworld dizisinde bunu cok güzel şekilde anlatıyorlardı. Dizideki robot karakter “Maeve” kendini insan zannedip, yaptığı tercihleri ve seçimleri kendisi seçiyor zannediyordu ancak bilmediği bir şey vardı, kendisi düşünüyor zannettiği her şey aslında birebir kodlanmıştı. Kendi benliği diye birşey yoktu. Kendi yorumu zaten hiç var olmamıştı.

Dün vatan bilgisayardan gelen sms reklamına sinirlenip en altta yazan iptal için falan numaraya iptal yazın gönderin olayını gerçekleştirdim ve falan numaraya iptal yazdım gönderdim. Onlarda mesaj almayacaksınız diye cevap gönderdi. Bu sabah birde telefona bakayım ne göreyim. Yine vatan bilgisayar yine reklam. Yine altında falan numaraya yazın gönderin. Herhalde bir sıkıntı oldu deyip tekrar sms gönderdim. Gelen cevap; kurumumuzdan mesaj almak istemediğiniz sistemde kayıtlıdır gibi bir şeydi. Bu adamlar mesaj atmaktan vazgeçmeyecekler anlaşılan. Mesaj almak istemiyorsunuz işi de düzmece…

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#EkranKartı paraya kıyıp bir fakir bilgisayarı toplamak aklımdan geçiyor ama en can alıcı nokta olan ekran kartına karar veremedim.
Bumu : http://www.vatanbilgisayar.com/msi-rx460-4gb-oc-gddr5-256bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html
Bumu : http://www.vatanbilgisayar.com/msi-geforce-gtx1050-4gb-oc-gddr5-128bit-nvidia-dx12-ekran-karti.html
Masaya koysam ayırt edemem ama. Yada bu fiyat bandında tavsiyeniz ne olur.

MSI RX460 4GB OC GDDR5 128Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı

MSI RX460 4GB OC GDDR5 128Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
BeğenFavori PaylaşYorum yap