Evde dededen kalan köstekli serkisof marka rus saati buldum. Maddi değeri olmasada manevi değeri büyük benim için. Tahminen 1950'li yıllara ait. Çalışmıyor, tamir edilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Notebook'un termal macunu yeniledim performansı ciddi bir şekilde iyileşti. Eğer böyle probleminiz varsa termal macunu yenilemekle başlayabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar basınçlı havayla fanı temizleyeyim dedim sonuç bu, sakın denemeyin 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 22

Bu vidanın tepesi yalama oldu. Nasıl sökebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Toyota Corolla zam yemiş. 1.5 atmosferik en boşu 432 bin TL.

Neredeyse 2x egea parası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Ne olacak şimdi, apple type c cihazlar mı satmak zorunda kalacak Avrupa'da? #HaftalıkGündemeMalzeme

https://mini.donanimhaber.com/avrupa-parlamentosu-tek-tip-sarj-girisi-onerisini-onayladi-usb-c-tek-standart-oluyor--152587808#152588103

Avrupa Parlamentosu tek tip şarj girişi önerisini onayladı: USB-C tek...

Avrupa Birliği akıllı telefonlarda, tabletlerde ve diğer tüketici elektroniği cihazlarındatek birşarj bağlantı noktasının kullanımını zorunlu kılmaya
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 36
 • Recai @recai

  Apple telefonlarindan lightning girisini, usbc ile degistirmek yerine, tamamen sarj girisini kaldirir.
  Zaten 2 nesil icinde olmasi beklenen birseydi. Macbooklarda zaten usbc sarj gecisi yapildi.

 • Coppermine @coppermine

  Kutuya bir cevirici ekleyip cözerler sanki.

 • zubizarreta @zubizarreta

  @orcun style on --
  Apple ın işine gelir arkadaşlar. 😀 Adamlar zaten can atar değişikliğe. Şimdi bahaneleri oldu. Normalde type-c ye geçseler birsürü kablo, aksesuar vs çöp olacaktı. Dünyanın tepkisini alacaktı.
  Şimdi avrupa yasakladı biz napalım diyecekler.Mecburen geçiyoruz diyecekler. Mis gibi gelsin yeni kablo, aksesuar satışları 😀
  @orcun style off --

  • Orcun @orcun

   Dahada ilgincini söyleyeyim. Gene bir @orcun modunu açayım. 😀
   '' Sadece avrupaya özel type-c girişli iphone yaparlar. Aynısı çünkü fransada oldu aksesuarsız satışlar yasaktı, oraya özel kulaklık ve adaptörlü iphone satıyorlardı '' 😀

  • zubizarreta @zubizarreta

   @orcun İki farklı model çok maliyetli olur ya apple için. Type-c ye geçsin işte uğraştırmasın milleti 😀 Powerbankleri bile değiştirmeyi düşünüyorum bu yüzden(type-c var ama şarj girişi olarak, tersine çalışmıyor)

  • dolunay @dolunay

   @zubizarreta Apple'ın 2 farklı modele gücü yeter, hem de fiyatlandırması kolay olur. Zaten Avrupa ve ABD arasında elektrik fişleri ve voltaj da farklı.

  • Orcun @orcun

   @zubizarreta Birtane base modelini pro max'i mesela type-c li yapar, onu avrupaya özel satar. 😀 Der ki gidin kardeşim bakın var modelim onu alın o zaman ? 😀 Bende geçen öyle birtane powerbank aldım. Sırf o ters şarj yüzünden yani aldım. E çünkü adaptörün type-c kablosu type-c, e şimdi cihazı şarj ederken tam boy usb kablosu mu taşıyacaz ? veya evde onu mu kenarda bulunduracam ? bu ravpower'da o dert yok hemde 18 watt şarj ediyor mis gibi işime yarıyor. Type-c micro usb tam boy usb hepsi var. Micro'dan sadece powerbank'i şarj edersin tam boy usb'den de herhangi bir aleti type-c'den ise hem powerbank'i şarj eder hem de taktığın cihazı 18 watt şarj eder. Notebookta bile type-c var işte birtek şarj edemiyorsun notebook'u, onun harici her işe yarıyor. PC'e bağlarken onu kullanıyorum kafam rahat. 😀

  • zubizarreta @zubizarreta

   @dolunay Adaptör tarafı farketmiyor ki zaten o kısmı type-c yada düz usb yapabilir. Gücü yetmesi değil mesele, kâr etmek. Adaptör vermeyede gücü yeterdi ama çıkardı kutudan.

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Çok yerinde bir karar, mobil cihaz deyince aklınıza sadece telefon tablet gelmesin, laptoplar, tıraş makineleri, diş fırçaları, harici diskler, modem, router gibi harici adaptörlü, taşınabilir sınıftaki, kablosu çıkan ve 60Watt altı tüm cihazları kapsayacak. Tüm Laptop ve monitöerleride bu klasmana alırlar yakında ama onun içinde USB PD 240 W stabdartının oturması lazım biraz daha.

  Şuan benim evimde 50 fazla USB Harici Disk power adaptörü, en az 5+ modem router adaptörü, en az 3 tıraş aleti adaptörü mevcut. Şu israfa bakın... Ek olarak bu cihazlarla beraber kutusunun içinde kablo ve şarj adaptörünün "ÇIKMAMASI" lazım. Evde 4235246 tane adaptör var, kutusunu bunları koyma ama bana net indirim yap.

  Şuan kullandığım laptop ve mobil cihazlar ise USB PD şarj olabilen cihazlar. Power Bank alırken bile USB PD desteği yoksa almıyorum.

Merhaba arkadaşlar, 4 yıl aradan sonra csgo yükledim fakat kasıyor. Ayarları en düşüğe çektim fakat çözemedim. Sebebi nedir sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 14
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

Samsung Galaxy S9 serisi için resmi güncelleme desteğini sonlandırmış. Amiral bir telefon için 4 yıl kısa bir süre bence. Yazık oldu.

https://www.sammobile.com/news/samsung-officially-pulls-update-support-for-galaxy-s9-series/

Samsung officially pulls update support for the Galaxy S9 series

After four years of continuous update support, Samsung has official pulled the plug for the Galaxy S9 and the Galaxy S9 Plus.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12