PDF Döküman düzenlemek için kullanışlı bir program arıyorum.

Pdf nin sayfalarına kolayca ölçeklendirerek fotoğraf ekleyebileceğim bir program var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

3 harfli marketlerde satılan pillere kapasite testi yapayım dedim, sonuçlar şöyle;
Şok pili (Meganit) 5,5 TL 1425 mah
Bim pili (PowerB) 4,4 TL 1330 mah
A101 pili (Aforce) 5,5 TL 1050 mah
Kapasite bakımından şampiyon Şok pili, ama verilen paraya göre BİM pili daha yüksek enerji veriyor. Bu durumda bim pilinden devam diyoruz.
(Duracell'in en iyi pilleri bile 1600 1700 çıkıyor, o yüzden tanesine 25-30 lira vermeyin)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 22

Valla 5.5 liraya #Windows10 pro oem lisansı iyi para, alın derim. Bunu 11'e de direkt yükseltebilirsiniz.

Window s 10 Pro 32/64 Bit | Orijinal Anahtar | %100 Etkinleştirme | 1 PC |...

Window s 10 Pro 32/64 Bit | Orijinal Anahtar | %100 Etkinleştirme | 1 PC | Hızlı Gönderim : Amazon.com.tr: Bilgisayar
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 16

LED ampülu bedavaya tamir etme yöntemi anlatıyorum, toplanın 😀

-LED ampül nasıl bozulur ?
Led ampüllerin bir çoğu seri şekilde bağlanmış LEDlerden oluşur. Bu seri bağlı LEDlerden 1 tanesi bile bozulsa bütün ampul devre dışı kalır.
Şimdiye kadar Trafosu bozulan ampüle pek denk gelmedim, genelde bu LEDlerden 1 tanesi bozulduğu için ampül yanmıyor.

-Hangi LED'in bozuk olduğunu nasıl anlayacağız ?
Dikkatli bir şekilde LEDlere teker teker baktığınızda %90 ihtimalle bir tanesinin içinde ufacık siyah bir nokta göreceksiniz. Muhtemelen o LED bozuk. 3 Voltluk bir güç kaynağı ile tek tek bu LEDlerin kenarlarından güç vererek de test edebilirsiniz. Çok yüksek ihtimalle o siyah noktalı LED yanmaz, bozuktur.

-Nasıl tamir edeceğiz ?
Bozuk LEDi aradan çıkarıp devreyi tamamlayacağız. Bunun için o ledin kenarındaki bakır yolları bir tornavida ile kazımanız gerekiyor. LEDin yanındaki bakır yolları en yakın oldukları yerden kazıyıp 1 damla lehim ile birleştireceğiz. Bu sayede bozuk LEDin kesmiş olduğu devreyi tamamlamış olacağız.

-Nasıl çalışıyor
Bozuk LED aradan çıktıktan sonra ampülümüz 9 tane LED ile yanmaya başlayacak.

-10 tane LEDe giden gerilim 9 LEDe gittiği zaman Ampül bozulmaz mı ?
Hayır böyle olmuyor, LED ampüllerin içindeki trafolar akım limitli çalışır, yani LEDlerin her zaman aynı akımı çekmesini sağlar. Normalde 3V x10 dan 30 Volt gelen gerilim biz aradan 1 LEDi çıkarınca aynı akımı 3V x9 ile sağlar, bu yüzden 27 Volt gelir. LEDler farklı sıcaklıklarda farklı akımlar çektiği için bu Voltaj ayarı LED ampüllerin var olan bir özelliğidir.

-Ne kadar daha çalışır ?
Muhtemelen aradan 1 LED daha bozulana kadar yani 1-2 sene daha çalışır. Aynı işlemi tekrar yaparak 8 LED ile çalıştırmaya devam edebilirsiniz.

Bendeki örnek ampülün fotoğrafını ekliyorum, bu ampül bizim evde tamirli şekilde aylardır çalışmaya devam ediyor. İsterseniz bozuk LEDİ söküp lehimi oraya atabilirsiniz, isterseniz hiç sökmeyin ve kenarını kazıyıp oradan birleştirin. Her iki durumda da ampül çalışacaktır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 25

Yüzdeki ölü deriler için maske biliyor musunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aramızda Udemy'ye kurs hazırlamış olan var mı? Bu pazar KPSS var, o geçince sınav ingilizcesi (YDS, YÖKDİL, YDT vs.) odaklı bir Udemy kursu hazırlamayı düşünüyorum. Kamera kullanmayacağım, baktım birçok kursta kamera kullanılmamış. Ama aklıma takılan birkaç soru var. Mesela, Udemy'ye kurs hazırlayıp yüklemek ücretli mi? Başka yayınların sorularını (en azından tek tek seçsem) videoda çözebilir miyim? ÖSYM sorularını videoda çözebilir miyim? Çoğunlukla soru türlerinin açıklaması ve çeviri üzerine olacak, kendi hazırladığım ödevleri de vereceğim yani dolu dolu bir kurs olacak. Ama soru çözüm videosu olmadan kurs etkili olmaz diye düşünüyorum. Kendim de oturup baştan soru yazamam, hem çok uzun sürer hem de güvenirlik ve geçerlik açısından tartışmalı olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilgisayarıma bluetooth adaptör alacağım. Çok uygun fiyata bluetooth 5.0 olduğunu iddia eden bir adaptör buldum. Üstelik Amazon'da satılıyor. Sizce bunu mu alayım yoksa hem bluetooth 4.0 olan hem de fiyatı bunun yaklaşık 3 katı olan bilindik markalardan (Asus, Tp link) mı alayım? Sizce herhangi bir fark olur mu? Bluetooth üzerinden Xbox gamepadi kullanmak ve arada sırada Freebuds 3'ümü kullanmak için almayı düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 22
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 21

Şimdi beyler ciddi ciddi yardıma ihtiyacım var 😂 kafa allak bullak oldu yine. BT ve Programlama mezunuyum. Daha önce hiç bu alanla ilgili çalışmadım. İlanlar yüzünden hep soğuk baktım çünkü 50 tane şey istiyorlar 😎 Otelde çalışıyorum, + Otel dışı 2 tane 9+5 odalı aparta bakıyorum. Bu ay otelden çıkıyorum tazminatla beraber. Elime biraz para geçecek, macbook air alcam o kesin, çünkü birşeyler üretmek istiyorum. Evde güçlü bir de pc var ama şuan vakit kalmıyor pek. Sadece aparta bakacağım için sürekli boş odada, bahçede missfir bekliycem, gelsin ya da gitsin diye, o da günde 2-3 saat demek ve geri kalan boş vakit. Oteli bırakıp Sadece 2 aparta bakıcam gelirim yine aynı veya daha yüksek olacak. Bolca vaktim olacak ve bu vakitleri yazılım + ingilizceyi biraz daha geliştirmek + kitap okuyarak geçiricem. Ama ne yapacağımı bulamadım herkes gibi. Otele bir kaç yazılımcı geldi sohbet ettik, python ile çalışan da vardı, c# azure, apple tarafı için uygulama geliştirenler de vardı. Hepsi de kendi alanını önerdi elbette. Kodlarla oynamayı ve pcde birşeyler üretmeyi hep sevmişimdir.Yani kısace neye karar vereceğimi bile bilmiyorum. Ama kafa yorunca da başaracağımı biliyorum. Etrafımda destek alacağım bir çevre yok. Yani yazılımcı networküm yok.
Html, css, az bişi de mysql geçmişim var, çok hatırlamasam da 1 haftaya hepsini çözerim. Php yi kafama göre değiştirecek kadar biliyorum yani sıfırdan tasarlayıp yazamam ama olan birşeyi değiştirip geliştirebilirim. Python a bakıyorum arada. Bakıyorum da ne yapacağımı bilmiyorum. Algoritmayla aram iyidir, yani sorunları adım adım çözüme kavuştururum, neyi nerden nasıl çözerim bunları bulur hallederim, matematiğim kötüdür ama çalışmadığım için, yani trigonometri lazımsa bakar öğrenirim dert değil.

Şimdi sorum şu bu işlerin içinde olan birileri vardır illaki.
Ben ne yapayım 😂 Beni yönlendirecek birinin yardımına ihtiyacım var. Kardeşim bak şöyle yap:
- Python u çöz, sonra şunlara çalış.
Ya da
- apple için Swift öğren, sonra şunu öğren vs
Ya da çalışmak istediğin alanı seç, ilanlarına bak neler istiyorlar en çok onlara yönel gibi.

Amaç:
Kendimi geliştirmek, Öğrenmek, birşeyler üretmek ve yan gelir. Şukadar çok para kazanayım derdim yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kortex @kortex

  JavaScript için html css bootstrap
  ReactNative için JavaScript

  ReactNative öğrenince para akmaya başlıyor zaten 😀

  Swift öğrenmek için AppStore'da swift playgrounds var.

 • Realblue1 @realblue1

  Minimum B1 düzey ingilizce bilmiyorsanız hiç bulaşmayın türkçeyle gelebileceğiniz en yüksek seviye muhasebe programı yazmak.

 • Papa Emeritus @pope

  Swift bence daha iyi çünkü bir kaç satırla UI’lı bir app’e dönüştürebilirsiniz ve başta güzel motivasyon olur bu. Python’da desktop/mobile GUI’li app’ler yapacaksanız bir kaç framework var ama yeterli değillerdi en son baktığımda. Ek olarak Swift ve Apple ekosistemine girerseniz aklınıza gerçekten app fikirleri gelebilir. Mesela cross-platform çalılan birisinin hayatta Safari’de extension içerisinde CoreML çalıştırılabileceğini bildiğini zannetmem. Apple’da gerçekten çok sağlam kütüphaneler var ve bunlardan bir haber yıllardır cross platform iş yapan geliştiriciler tonla. Safari’de CoreML çalıştırabilmeyi bilmek ne işime yarayacak derseniz? Ben bunu 2018’de WWDC’de duymuştum, 2019’da ML kullanan bir porno resim engelleyici çıkarttım. Neredeyse tamamen pasif olarak hala güzel bir miktar geliyor. Benzer şekilde 2019 WWDC’de Apple’ın on device dictation için ML modellerini geliştiriciye açtığını öğrendim. Yüz yüze ses kaydı yapabilen, bunu otomatik yazıya çeviren ve ses dosyasında istediğiniz bölümü yazıyla aramanızı sağlayan bir app yaptım. Tam app çıktı, pandemi başladı ve toplantılar iptal oldu ondan projeyi öldürdüm ama belki gelir getirirdi. Sonra ne işime yaradı derseniz, şirket içi kullandığımız bir app’e video’lar ekleniyor. Bir ufak işle bu video’lara otomatik altyazı ekleyen sistem getirdim mesela çünkü bu bu framework’ün varlığından haberim vardı. Daha ekstrem bir örnek olarak iPhone X çıktığında yüzden aldığımız 3D datalarla macOS’i kontrol etmeye yaratan bir app yaptık,sonra ekip dağıldı ama büyük ihtimalle bu sayede Apple WWDC bursu aldık hatta Apple mühendislerine sunduk bunu California’da 2018’de. ABD’li olsak staja ve sonrasında çalışmaya kadar yolu vardı. Bu app’te Multipeer Connectivity, Accelerate ve ARKit kullanmıştık, bunlarda çoklu platforma geliştirme yapanların detaylarını bilmeyeceği kütüphaneler. Bu tip çok örnek geliyor aklıma. Ekosisteme girmezseniz bu detaylardan izole olursunuz ve belki güzel fırsatları kaçırırsınız.

En iyi telefonu webcam olarak kullanabileceğiniz yazılım olabilir.
https://reincubate.com/camo/

Reincubate Camo - Use your phone as a pro webcam, free

Look amazing on video calls. Use your iPhone or iPad as a pro webcam and get powerful effects and adjustments for Zoom, Meet, and more.
BeğenFavori PaylaşYorum yap