Senelerdir aklımda olan ama yapmaya üşendiğim ki, bence tam olarak ifade edemeyeceğim bir çalıimayı Özgür hoca youtube da paylaşmış. Ama bence Programın eksik tarafı olmuş. Kim 500 Milyar ister(2000), Kim 500 bin ister(2005), Kim 1 milyon ister, Kim Milyoner olmak ister(2011-Günümüz)

Özgür hoca bu senenin sonuna tekrar bu çslışmayı yapsa sanırım Ocak 2021 den ocak 2023 e arada uçurum olur.

https://youtu.be/xs6bP0vU_DU

Bende doların enflasyondan en az etkilenen para birimlerinden biri olması sebebiyle onun üzerinden yazacağım. (Bulunduğu senenin ortalama satış fiyatı üzerinden hesapladım)

2000 yılı 500milyar TL ye 797 Bin 815 Dolar alabiliyormuşuz.
2005 yılı 500bin Tl ile 371 Bin 195 Dolar alabiliyormuşuz.
2010 yılı 1 milyon ile 663 Bin 129 Dolar alabiliyormuşuz.
2011 yılı 1 milyon ile 595 Bin 947 Dolar alabiliyormuşuz.
2022 yılı 5 Temmuz itibariyle 58.918 dolar alınabiliyor.

Program 22 sene de %1350 değer kaybetmiş. özellikle son 2 sene se ayrı bir değer kaybetmiş.

Kim Milyoner Olmak İster?

1) Tüm Dataları Merkez Bankası, TUİK'den aldım.2) Belirli bir yıl aralığında, Belirli bir para karşılığında 100 Birim alınan mal kaç birime iner sorusunun ya...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

MORTAL KOMBAT

Selamun aleyküm arkadaşlar, Playstation 2 ve Xbox döneminden kalma hikayeli ve çizgisel oyun akışına sahip bir nevi God Of War benzeri bir Mortal Kombat oyunu vardı. İsmini hatırlayan var mı? Bence dönemi için harika oyundu. Sanırım döneminde PR iyi yapılmadığı için hakkı yenmiş bir oyun. Oyunu ya baraka olarak oynuyor ya da baraka ordusuna karşı savaşıyorduk. İlerledikçe hikayedeki diğer karaterlerle de dövüşüyorduk kafa yorulmuş evren iyi yedirilmiş bir oyundu. İsmini bile hatırlayan var mı acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamun aleyküm arkadaşlar, Normalde Davinci Resolve, Magix vegas, Powerdirector, Adobe kullanırken birde final cut pro x bakayım dedim. Ve final cut pro x cihazın içinde Untitled file olarak 314gb lık bir libraries dosyası oluşturmuş bu neden bu kadar büyük? Ve benim editlediğim tek bir video var hepsini toplasanız 35gb ı geçmez. O dosyayı şuan sildim ve tüm editim patladı 😀 Apple da ideal render codeci nedir? Cihazım Fuji X-T4 Apple ProRes mi Sıkıştırılmamış mı vs?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

GamePass Ultimate, Pc gamepass de Oyun yükleyemiyorum bir sürücü seçin deyip kalıyor. Profil ayarlar Genel kısmına giriyorum bir şey yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fujifilmshop tan alınma ürün, Tüketici kanununa göre HAFIZA KARTINA garanti süresi vermeme hakkına sahip mi firma? 0 yıl gözüküyor mesafeli satış sözleşmesinde

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Uzun araştırmalar sonucu GODOX MOVELİNK M2 kablosuz mikrofon setini satın aldım. Telefona nasıl kurulup kullanılacağına dair bir Rehber bulamadım ürünü veya kablosuz mikrofonu telefonla kullanan bir arkadaş varsa yardımcı olabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fırat Duran @firat_duran

  İyi araştıramamışsın sanki 😂 Bunu dememin sebebi kimse telefona bağlamamış ya da telefon üstünden incelememiş. Sitede telefon desteği var yazıyor ama başka birşey yazmıyor. En iyisi--->
  Bir iki saat sonra godox türkiyeyi arayıp sorunu çözebilirsin.

  • DRTOLGA @platinium08

   Hollyland LARK 150
   RODE WİRELESS GO 2
   GODOX
   BOYA
   SARAMONİC BLİNK S500 PRO
   SYNCO
   Comica vsvs birçok marka modelin özelliklerini kıyaslama videolarını rakiplerini vs inceledim. Bana göre en iyisi Rode ama ne yazık ki o bütçeye çıkamıyorum. Gerek ses kalitesi genişliği gerekse menzili gerekse gecikme tepki süresi dahili kayıt seçeneği rode. En fiyat performans gelen buydu ve ülkemizde de distribütörü olan yerli yabancı incelemesi olan bir üründü hiç kimse telefon bağlantısından bahaetmiyor yerli yabancı.

  • Fırat Duran @firat_duran

   @platinium08 Çünkü 100 kişi fotoğraf makinesi alıyor ise 1 kişi telefon için alıyor. O bir kişi de sensin 😎umarım çözersin. Heves edep aldığın cihaz sıkıntı çıkartınca zor oluyor.

  • DRTOLGA @platinium08

   @firat_duran S21 ULTRA da aldığım çipli mipli kaliteli gerçek markalı dönüştürücülerle iş göremedim 3.5mm jackı olan Meizu 16th hemen tanıdı ürünü açıkcası tip c porttan dönüştürüler aynı mhl standartı gibi evrensel bir uyumluluğa sahip değil üzücü

  • tan06 @tan06

   @platinium08 Merhaba. Ben de cihazı yeni aldım. Hiçbir yerde telefon bağlantısı incelemesi yer almıyor. Ne yazık ki telefonum mikrofonu tanımadı. Ses kayıt programı kayıt yapıyor ama videoda ses çıkmıyor. Type C dönüştürücü alıp type c girişinden takıp deneyeceğim. Siz nasıl bir çözüm buldunuz?

  • DRTOLGA @platinium08

   @tan06 Selamun aleyküm hocam, Bende Galaxy S21 Ultra ve Meizu 16th var. Bu sorun üründen değil aynı MHL gibi standartlaşmaması bir cihazda düzgün çalışanın diğer cihazda çalışmaması ve dönüştürüleri tam resmi bir standartının olmamasıdır diye düşünüyorum. meizu 16th nin 3.5mm jackına takınca çalıştı. ben zaten tip c dönüştürücü ile çalıştıramadım. Kanalınız varsa takip edeyim.

 • tan06 @tan06

  Bu arada telefonum Oppo Realme5 pro.

Selamun aleyküm arkadaşlar Macbook Air için En Fiyat/performans Usb çoklayıcı nedir? Usb 3.2 Asus Rog Strix SSD kutusu ve Samsung 980 SSD satın aldım. Ne önerirsiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Keenetic Extra DSL ve Gıbırnet Turuncu Işık/(Internet/Data/DSL bağlanmama) sorunu ÇÖZÜM

Benim gibi sıkıntı yaşayanlar olursa bilgilensinler diye paylaşıyorum. Biraz hikaye akışıyla anlatıyorum. Açıkcası bu tarz deneyimler okumak önceden hazırlık sağlar. İsteyen okumayabilir umarım yardımcı olabilirim.

Konum Konya Perşembe günü Gıbırnet 16Mbit ADSL tarifesine geçiş yaptım. Kenetic modem im gelmediği için ellerinde ki bir aletle kontrol ettiler(modem değil basit avuç kadar bir şey) neyse modemim geldi hevesle açtım. Kurulumu İnternet servis sağlayıcı bilgilerini falan girdim. Bağlanma olmadı. Asla bağlanmadı. Cihazı resetledim internetten bir çok çözüm denedim tekrar cihazı resetledim. Çözüm yok. Firmayı aradım ağ kurulumu için teknik ekip göndermelerini rica ettim. haftaiçi geleceklerdi. Ama ne olur ne olmaz diye arkadaşımın evine gittim. Ondan rica ettim modem sağlam mı bozuk mu test edeyim diye, Kendisi 8mbit Superonline ADSL kullanıyor. Turkcell in sitesinden hesap bilgilerini indirdim kendi modemimi resetledim. hesap bilgilerini girdim ŞAK diye hemen internete girdi veri/data aldı. Ve hemen 3.6.3 güncellemesini yaptı. Sonra bağlantı koptu cihaz yeniden başladı ve arkadaşın internetinde gerekli testi yaptım. Ekran görüntüsü vs aldım. Servis gelirde modem bozuk vs diyip işin içinden çıkmasın diye. Sonra eve geldim gıbırnet aradı modem kurulumu yapalım uzaktan vs diye dedim ben yaptım gerek yok senelerim bilgisayarla geçti abim teknik servis ne yapılması gerekiyorsa tekrar tekrar yaptım. Modem şuan bağlı mı dedi. yok arkadaşta dedim daha biraz daha deneyip öyle eve getireceğim onun evinde onun hesabıyla sorunsuz kurdum modem de sıkıntı yok dedim. tamam efendim yarına servis gelecek dedi. İşim sebebiyle evde bulunmam zor. İlgili kişi eve geldiğinizde tekrar görüşüp beraber bir bakalım dedi.

Güncelleme sonrası arayüz baya değişmiş. Yine klasik aynı bilgileri girdim ve internete bağlandı cihaz kısacası güncellemeyle sıkıntı çözülmüş. Yani benzer sıkıntı yaşayan bir arkadaş olursa başka birisinde cihazını güncellemeyi deneyebilir. Servis işinden beni kurtardı. Sonra firmayı arayıp teknik servisin gelmesine gerek kalmadığını şikayetin geri çekilmesini rica ettim. Başka bir yerde modemi güncellemeseydim. Gıbırnet ile internete bağlanamayacaktım. AYRICA Keenetic Extra DSL hakkında şunu söyleyebilirim. Çekim gücü çok çok az. Ankaradaki evimde bunun iki katı uzaklık ve 2 tane daha kalın duvardan full çeken internet burada tek diş eksik çekiyor. Ankaradaki modemimiz TPLink W8961N klasik standart 2 antenli modem bunun 4 antenle daha az çekmesi bana garip geldi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2 gün önce 17 mbit destekleyen 2 gün sonra kurulum sonrası 40mbit destekler olmuş

BeğenFavori PaylaşYorum yap