http://letmegooglethat.com/?q=Teknoseyir

Şu sitenin Türkçe versiyonu yok mu? 😄Google Arama nasıl yapılır gösteren. Aradım bulamadım.

Let Me Google That

For all those people that find it more convenient to bother you with their question than to google it for themselves.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamun aleyküm arkadaşlar, Sizden ufak bir ricam var.

Biliyorsunuz kendi imkanlarımla satın alarak veya arkadaşlarımın gönderdikleriyle sizlere içerik çıkarmaya doğrusuyla, eksiğini, fazlasını iyi yönünü kötü yönünü anlatmaya fiyatını bana göre eder mi etmez mi size anlatmaya çalışıyorum. ALLAH nasip ederse Sony WH-1000XM4 satın aldım. O elime ulaşırsa onu inceleyip anlatacağım. Daha sonra da 2 veya 3 tane telefon gelecek 🙂 Elimden geldiğince sizlere ayrıntılı şekilde iyi ve kötü yönlerini aktarmaya çalışıyorum.

Şimdi ise Meizu Pop Pro yu merak ediyorum. Alınır mı alınmaz mı yorumlamak istiyorum. Kendimin kullanmayacağı, para vermek istemeyeceği hiçbir ürünü sizlere önermedim. Bu inşaAllah her zaman böyle kalacak. Meizu Globalden ilk defa isteğime cevap verildi. Firma ise etkileşim iyi olursa gönderebileceklerini söylediler. Sizlerden ricam https://bit.ly/3in8TRX bu bağlantıya yalnızca tıklamanız ve sayfanın açılması, Tıklanma sayısı ve etkileşime göre ürün gönderip göndermeyeceklerine karar verecekler. Sadece Tıklayarak ürünü incelememe yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Ürün geldikten sonra incelemesi ve alınmalı mı alınmamalı mı ve imkan olursa(ürün elimde duruyor olursa, bulabilirsem) airpods modellerinden biriyle kıyaslayıp yorumlamaya çalışacağım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar ben vizörden yani kamera ekranından bakınca titriyordu. Evet oradan titriyor ve titremiyor diye yorumlamak çok yanlış farkındayım ama kayıt sonrası izlediğim görüntü baya keyifli ve güzel çıktı sizden ricam 1080p mönitör veya telefondan baksanız bile 4K seyretmeniz çünkü baya farkediyor videonun kalitesi 🙂 Herkese hayırlı günler dilerim.

https://www.youtube.com/watch?v=57Zys0UiMbA

Meizu 16s Pro Kapalı Hava 4K30FPS

Arkadaşlar ben vizörden yani kamera ekranından bakınca titriyordu. Evet oradan titriyor ve titremiyor diye yorumlamak çok yanlış farkındayım ama kayıt sonras...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ekrem 🎧 🎮 @huseyinekrem

  Video sıkıştırma algoritmaları düşük bitrate'de kar gibi, konfeti gibi yaşan şeylerle karşılaşınca afallıyorlar. Youtube 1080p için atıyorum 5 bin bitrate kullanıyorsa 4k için 15 bin bitrate kullanıyor. O yüzden 4k yapınca sıkıştırma azaldığı için, daha modern bir codec kullanıldığı için sorun bir nebze çözülüyor.
  Lapa lapa yağmış resmen güzel görüntü.

 • Orcun @orcun

  Güzelmiş. Jelly effect denilen olay bunda oluyor mu ? ani sağ sol vs yapınca hemen farkedilir mesela bina vs gibi sabit şeyler jölemsim gibi oluyordu.

  • DRTOLGA @platinium08

   bu cihaz ve 17 pro da rastlamadım hocam 16s proyu daha öncede kullanmıştım jelly effect 16th de kısmen oluyordu. bu cihaz gerçekten temiz şöyle bir şey var kullanırken vizör titriyor. 17 pro da ise huawei gibi titremiyor 2 si de yanıltıcı aslında son çıkan ürün iki cihazda da iyiydi

  • Orcun @orcun

   @platinium08 Ah be meizu ya ne olurdu global'e önem verseydin ? 🙁 numunelik cihazlar geliyordu çoğu da ortada kaldı. En çok bu arkasında minik ekranı olan modeli istiyordum. İsmini şimdi unuttum solda arkada ufacık ekranı vardı, telefon masada yüz üstü vs o ekrandan bakıyordun bildirim vs geldiğinde falan çok işlevsel geliyordu ama bulamadık sonrada yok oldu gitti. 🙁

  • DRTOLGA @platinium08

   @orcun Ben meizuyu senelerdir takip ederim ama pro 7 plus beni meizuya bağlayan cihaz oldu 🙂 bende perdahlanmış gümüş rengi vardı dış kasası eloksan gibi bir maddeyle kaplanmıştı

  • Orcun @orcun

   @platinium08 1500 2000 tl artası geziyormuş o 7 modeli alınabilir de tabi bu devirde bilmiyorum. Pili ne durumda ? onlar da hep meçhul. Benim meizu hikayesi işte ilk mp4 player'dan başladı. Türkiyeye gelmişti sonra next ile de geldi falan baya güzel sattılar. Sonra bir sessizlik vs derken ben ilk modelini mx4 müydü 4 pro muydu öyle bir modelini arkadaşım sayesinde deneyimledim. Dedim ne güzelmiş ya nerden aldın vs işte yok getirttik falan fistan deyince o dönemlerde de çok sıkıntıydı pek getiren olmuyordu oneplus geliyordu genelde e talepte yoktu derken pahallıya geliyordu vazgeçmiştim.

  • DRTOLGA @platinium08

   @orcun pro 7 plusı tanıtırken düz 7 den de bahsetmiştim düz pro 7 kesinlikle alınmaz. O ekran için o çileye değmez. Pro7 plusın 2. elde hakkı 1200-1500 civarı oda 128gb olanı. Bataryası şuan günü çıkarmaz o zaman bile ekran süresi 5:30-6:30 saatti PUBG modası falan yoktu. gerek hoparlörü gereksede kulaklık sesi çok iyi

 • DRTOLGA @platinium08

  bende genelde 1 tane tuşlu telefon var Xiaomi 1 Qin 1s+, birde ana akıllı telefonum var 16th. sonra inceleme çekmek için satın aldıysam, veya arkadaşlar gönderdiyse 1 telefon daha oluyor. Bazen inceleme çekmek zor geliyor çekmiyorum. Miband 5 /4 ve solar vardı arkadaşa pasladım Samsung fit 2 ile inceleme çeksin 4 ünü kıyaslasın diye özellikle saatler ve kulaklıkları incelemek çok zor. Hele de kulaklıklar daha zor geliyor çünkü bir şeyleri sözle anlatıp hayal etmesini sağlamak zorundasın görsel olarak sesi gösteremiyorsun. ALLAH nasip ederse WH-1000XM4 satın aldım onu incelemek istiyorum. Birde Lenovo Legion Pro 🙂

 • DRTOLGA @platinium08

  @kei yok hocam mesleğim doktorluk, bunlara sürekli vakit ayıramam öyle bir vaktim olsa tüm marka modellerin incelemesini çekebilirdim yoğunluk var bizim meslekte. Merak ettiğim çok istediğim modeller oluyor genellikle kendim satın alıyorum, bazen arkadaşlar yolluyor incelermisin diye çok merak edip reddettiklerimde oldu çünkü bir ürüne en az 10gün veya 2 hafta ayırmak durumundayım kutuyu açtım bitti yok. 17 pro ya 3 kere 100 den 0 a şarj boşalma testi yaptım buda sadece 4 gün civarı sürdü

Diğer markalarda var mı bilmiyorum. Flyme 8 ile beraber Meizu ya Meizu Share adında bir özellik geldi.

Ne işe yarıyor derseniz. Karşı tarafa bir veri aktaracaksınız, Fotoğraf video belge.rar vs cihaz Bluetooth veya nfc sinyaliyle atacağınız veriyi sinyali aldıktan sonra kendi hotspot noktası yapıp karşı taraftaki veriyi kendi wifi ağ sinyalleriyle çok hızlı bir biçimde aktarıyor.

Wifi adhoc, Wifi Direct, Wifi P2P, den mantık olarak biraz farklı. en basitinden bu sistemlerde siz özel bir olarak seçiyorsunuz. Bu özellikte ise seçmenize gerek yok. Güzel Geldi paylaşmak istedim. Çok büyük dosyaları çok hızlı bir biçimde alabiliyorsunuz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamun aleyküm arkadaşlar, Gimballer hakkında deneyimi ve bilgisi olan var mı? Dji, Zhiyun, Feiyutech, Xiaomi, Moza ve birkaç marka daha.

Mobil cihazlar için

Kendimde Feiyutech Vimble 2s var. açıkcası çok basit geldi ve tam performans alamadım.

En iyi ürün hangisidir. Veya sormak istediğim Dslr lar için olanlardan alıp mount connectoruyle bağlayamaz mıyım? Bana motorları ve dönüş açısı başarısız geldi. Yoksa Direk Dji OM4 mü almalıyım. telefonların ağırlıkları gün geçtikçe artıyor. ve Mobil platformlar için alınan gimballer hızlıca eskimiş oluyor. Ne yapmalı ne seçmeli?

Feiyutech tarafında zamanında spg2 alacaktım sonra yenisi çıkar diye bekledim yenisi falanda çıkmıyor malesef

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamun aleyküm arkadaşlar

Custom Firmware, Custom Rom hakkında sağlam bir Türk sitesi var mıdır? Veya iyi bilen arkadaşlar cevaplayabilir mi?

Meizu cihaz kullanıyorum. Cihazın romunda dahili olarak çoklu dil desteği var ancak gizlenmiş. Morelocale den adb ile, Build.prop dan düzenleme ile, root ile overlay ile Türkçe yapabiliyorum. Firma ise bir dönem aliexpress resmi global sayfası üzerinden CN Roma Diğer diller aktif şekilde ürünleri pazarlamıştı. 😀 Bense aynı işlemi rootlayarak gerçekleştirebiliyorum. Sormak istediğim. Stock roma türkçe dil yoksa türkçe ekleyebilir miyiz? Veya var olan türkçe dili rootsuz aktifleştirebilir miyiz? Sorduğum soru hem yeni rom flaşlayarakta olabilir. Veya aktid çalışan yazılıma ekleyerekte olabilir. Bunun için gereken box gibi bir cihaz varsa oda olur.

http://www.viprom.cn bu site tüm romları özelleştirebildiğini söylüyor. Ancak paypal ve wechat ile ödeme kabul ediyor. Bu yüzden deneyemiyorum.

Rom linki: https://download.meizu.com/Firmware/Flyme/meizu17_Pro/8.21.1.6/cn_daily/20210106210423/2ecd2fa5/update.zip

https://download.meizu.com/Firmware/Flyme/16th/8.21.1.5/cn_daily/20210105002412/132dd5cd/update.zip

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamun aleyküm arkadaşlar, Almanya ya kayıtlı gönderim yapmam gerek, Ürün Amazfit Smart Chip 2
4x3x1cm büyüklüğünde 20-30gram ağırlığında bir ürün.

Son dönemde yurtdışı gönderim yapan arkadaşımız var mı en uygun hangi firma Ankara da yaşıyorum. 😊

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Meizu 17 Pro nuz varsa aynı anda 2 modeme bağlanabilirsiniz 🙂 Ve ayrıca 2 modem+1 mobil ağı aynı anda kullanabiliyor. Darısı 2. mobil ağı ekleyebilen cihazlara

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Powertech TR-6500 Saç Sakal Traş Makinesi 4K

Alınır Kullanılır. Bulabilirseniz kesinlikle Powertech DELUXE TR-5000 alın.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • gokhans @gokhans

  Bence 3200 mode daha iyi. 18650 pil kullanıyor. Bulması kolay. Bunda muhtemelen 2 tane aa şarjlı pil vardır. O kutuyu açıpta değiştirmek zor olur.

  • DRTOLGA @platinium08

   3200 ü alırken düşündüm. Ama kullanıcılar sayı büyükse ürün daha iyidir diye bunu aratır diye bunu aldım. Uzun vadeli için bence haklısınız. ama bunların kısa ömrü bataryadan değil başlığın içerisinde ki yaylı mekanizmadan kaynaklanıyor. Tel kırıldı mı geçmiş olsun. Bence EN İYİ MODELİ DELUXE TR-5000