Selamun aleyküm arkadaşlar, Alet edevattan anlayan arkadaş var mı? Mutfak takımındaki sandalyenin vidası düştü birkaç hırdavatçıya sordum, yok bu vida dediler birisi ise vidanın adının metrik 6 vida olduğunu söyledi internete yazıyorum bulamıyorum malesef bu vidanın adı nedir ve satın alabileceğim bir yer söyleyebilir misiniz 😊

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Selamun Aleyküm Arkadaşlar, Bu sefer sizlere çok incelemek istediğim ancak 5 yıldır sürekli kullandığım için hiç kopamadığım, Xiaomi Mijia/MiHome a ait olan Akım korumalı, sigortalı, 3 adet 15W USB çıkışlı ve saat, bileklik, kulaklık gibi cihazlar için düşük akım uyumlu ve 6 farklı fiş tipini destekleyen Universal yani Evrensel Priz yapısına sahip bu ürünü çok seviyorum. Son taşındığım evde sıkça yaşanan elektrik kesintileri ve akım dengesizliği sebebiyle 5 yıllık cihazım bozuldu. Muhtemelen korumayı sağlayan entegre çip yandı, Cihaz keyifle kullandığım bir ürün ve bence 2 kusuru var 1. si kendisine dönüştürücü gerekiyor. Bunu es geçersekte karşılıklı prizleri kullanmak için yeterli alan düşünülmemiş orta kalınlıkta iki priz karşı karşıya gelirse kullanamama ihtimaliniz var. Ürün genel itibariyle Xiaomi ekosistemi içindeki prizler için düşünülmüş gibi. Tavsiye ederim kesinlikle tebriği hakeden bir ürün. Ve 3 lü muadilleri daha az özellikli basit ve işlevsiz olmalarına rağmen bu fiyatlara veya daha pahalı. Bulduğum satın alma linkini atıyorum 500tl civarıydı diye hatırlıyorum yurtdışından daha ucuza geliyor. Siz yine Aliexpress Kargo+vergi oranlarını hesaplayıp yurtdışınada bakın derim. Özellikle aksesuarlarınız için adaptör işgalinden kurtarması da nur nimet ben aynı anda 2 akıllı saat şarj ettiğimi hatırlıyorum tabi siz 3 girişi de sıkıntısızca kullanabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür eder herkese hayırlı günler dilerim ALLAH ımıza emanet olun.

https://www.youtube.com/watch?v=JlxS6cq8gtk

Xiaomi Mi Home CXB6-1QM ÇOK YETENEKLİ PRİZ 5 YIL KULLANDIM 1 TANE DAHA ALDIM.

Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:https://www.youtube.com/channel/UClLlC2_cwLnXA6wF8ouPlqA/joinSelamun Aleyküm Arkadaşlar, Bu sefer sizlere ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

asgari ücret 8500tl oldu ama her şey aynı yerinde duruyor hiçbir şeyin fiyatı artmıyor bana mı garip geliyor?Normal mi bu durum? Memur maaş zammı sonrası hareketlenir mi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 23

Selamun aleyküm arkadaşlar, EXCEL hakkında bir soru soracağım.

Yüzlerce satır ve sutundan oluşan bir tablomuz var bu tablodaki her bir hücrenin değerini +1 arttırmalıyız, bunu yapabilmenin yolu nedir acaba? Tavsiye verebilecek varsa çok sevinirim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mehmet Berk Örüncü @mberko

  Bir sonraki sayfaya geçin. A1 hücresine "=Sayfa1!A1+1" yazın. Yeni tabloyu sağa ve aşağı doğru köşesinden çekerek genişletin.

 • formulaz @formulaz

  Excel'de bir tablonun her bir hücresini +1 arttırmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  İlk olarak, tablonuzdaki tüm hücreleri seçin.

  Daha sonra, "Veri" sekmesine gidin ve "Bul ve Değiştir" seçeneğini tıklayın. Bu, bir "Bul ve Değiştir" penceresi açacaktır.

  "Bul" alanına hiçbir şey yazmayın ve "Değiştir" alanına "1" yazın.

  "Değiştir" düğmesine tıklayın ve "Tümünü Değiştir" seçeneğini seçin. Bu, tüm hücrelerde bulunan değerleri 1 artıracaktır.

  "Tamam" düğmesine tıklayarak işleminizi tamamlayın.

  Not: Eğer tablonuzdaki tüm hücreler arasında farklı veri türleri varsa (örneğin, sayılar ve metinler), bu işlem sadece sayısal hücreler için geçerli olacaktır. Bu durumda, tablonuzdaki tüm sayısal hücreleri ayrı bir seçim yaparak işlemi tekrar uygulayabilirsiniz.

  • DRTOLGA @platinium08

   Hocam veri alanında bul ve değiştir sekmesi yok araç arama menüsünden bul ve değiştir diyince sizin dediğiniz gibi bir araç çıkıyor ama onda da bula bir şey yazmayınca hiçbir şeyi değiştirmiyor 😊 Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Öğrenmek için soruyorum

  • formulaz @formulaz

   @platinium08 CTRL + F ile değiştir sekmesinden olmakta hocam. Mesela 1 ve 2 girin 5-6 tane hücreye değiştir sekmesinden aranan 2 yeni değer 1 yapın değişecektir.

 • DRTOLGA @platinium08

  Çok teşekkür ederim arkadaşlar eve gidince deneyeceğim

Babamın İzmir Buca da hisseli arazisi vardı. 2019 senesinde sahibinden fiyatlarına baktığımda 170-200bin tl idi. Parsel ha geldi ha gelecek. En son 2 sene önce baktırmıştım. Şimdi tebligat gelmiş biz ve çevredeki arazilere sahiplerinden habersiz BİNA dikilmiş. BİNALARIN değeri arazi değerinden yüksek olursa, arazini belirtilen fiyata "İYİ NİYET" kapsamı altında alabiliyormuş. 2019 da minimum 170bin tl eden arazi, 2022 Aralık ayında 99bin tl eder mi? RESMEN araziyi bedavaya alma/ gasp etme kanunu koymuşlar. Eğer ki bu şahıslar İYİ NİYETLİYDİ, AVUKATLA BİNA YAPTIK diye tebliğ edeceğine, Bina yapacağız arazinizi bize satın diye tebliğ etselerdi. şuan muhtemelen 500bin tl edecek bir araziyi 5 te 1 i fiyatına alacaklar. Yani zenginin biri gelir senin arazine kanunsuzca bina dikerse satmak zorundasın. BURADA İYİ NİYET FALAN YOK. NASIL İYİ NİYET OLABİLİR nasıl böyle bir kanun olabilir?

MADDE 724

c. Arazinin mülkiyetinin malzeme sahibine verilmesi
Yapının değeri açıkça arazinin değerinden fazlaysa, iyiniyetli taraf uygun bir bedel karşılığında yapının ve arazinin tamamının veya yeterli bir kısmının mülkiyetinin malzeme sahibine verilmesini isteyebilir.

MADDE 725

2. Taşkın yapılar
Bir yapının başkasına ait araziye taşırılan kısmı, eğer yapıyı yapan malik taşırılan arazi üzerinde bir irtifak hakkına sahip bulunuyorsa, ona ait taşınmazın bütünleyici parçası olur.

Böyle bir irtifak hakkı yoksa, zarar gören malik taşmayı öğrendiği tarihten başlayarak onbeş gün içinde itiraz etmediği, aynı zamanda durum ve koşullar da haklı gösterdiği takdirde, taşkın yapıyı iyiniyetle yapan kimse, uygun bir bedel karşılığında taşan kısım için bir irtifak hakkı kurulmasını veya bu kısmın bulunduğu arazi parçasının mülkiyetinin kendisine devredilmesini isteyebilir.

Arkadaş bu iki kanun maddesini gönderdi. İYİ NİYET nasıl olabilir böyle bir şeyde?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 40

Araba için telefon tutacağı önerisi verebilecek var mı?

Aracın klima çıkışları yuvarlak eski telefonum için 152gram oraya bir manyetik tutucu takmıştım manyetiği çok güçlü değil. Şuanki 240gram

Şuan aradığım ürün araba sürerken kendimi çekebileceğim yolu çekebileceğim veya Gps için kullanabileceğim yani hem ön hem arkaya dönebilen bir ürün varmıdır? Ucuz pahalı farketmez en azından ne olduğunu öğrenir ona göre bütçe ayırmaya çalışırız 😊

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamun aleyküm arkadaşlar, Audi A3 Sedan aracıma kırmızı ışıkta dururken hızla bir arabanın çarpması sonucu 85.000 tl gibi bir değer kaybı oluştu. Aracı Yetkili serviste tamir ettirdim. Karşı taraf %100 hatalı çıktı. Bu aracın değer kaybı reelde nedir? Yani siz görseniz arabanın hasarsız bedelindenkaç bin tl düşük hakkıdır dersiniz? Ve bu süreçte sigorta 16bin tl veriyor. Bunu kabul edeyim mi yoksa avukat tutup mahkemeye mi vereyim. Fikir verebilecek arkadaş var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 18
 • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

  Mahkemeye versen bilirkişiydi oydu buydu derken epey uzun bir süreç seni bekler, çıkacak sonuç büyük ihtimalle seni de tatmin etmeyecektir çünkü bu ülkede adalet kavramı diğer ülkelerdeki gibi işlemiyor maalesef o yüzden imkanı olan kaçsın kurtulsun diye 100 defa söylemişimdir.

 • faati @faati

  merhaba, karşı tarafın sigortası 50bin lira karşılar üstünü kasko varsa kasko yoksa buran kişinin şahsi servetinden karşılanır. size teklif edilen 16bin ön ödeme olabilir. üstünü "değer düşüklüğü davası" ile talep edebilirsiniz.
  piyasada da genellikle ortala fiyattan hasa değeri kadar düşülüp alınıyor araçlar.

  • DRTOLGA @platinium08

   @faati bencede öyle hocam alacak adam fiyata bakar -85bin tl der öyle almak ister ben olsam bende öyle yaparım 🙂

  • Mehmet @m-menguc

   @platinium08 değer kaybı öyle hesaplanmaz. şöyle bakmak lazım. aracınızın arka tarafı şu an experde değişen olarak çıkar. değişen parça ülkemizde olumsuz olarak değerlendirilip değer kaybı yapar. bir de 80bin tramer var. o da ayrı değerini düşürür. tabi bu işlemlerin serviste yapılması artı bir şey ama siz şuna bakacaksınız. sarı site ilanlarında aracında 1-2 değişen olup 80-100bin tramer olan araçlara ne yazılmış?

 • Omer @omerf97

  Geçmiş olsun. Ben mahkemeyle ugrasirdim fakat yillar surecek ve cikan fiyatin bir degeri kalmamis olacak. Yine de 16 bin lira bana az geldi. Arabanin piyasasına bakın sahibindenden kusursuz olanlariyla sizinkine yakin olan kusurlularin fiyat farklarini arastirip degerlendirin. Bilirkisilerde oyle yapiyor cunku. Insanin bir gunahi olmamasi halde bu hale gelmesi asiri uzucu cok gecmis olsun.

Video Düzenleme hakkında soru?

Selamun aleyküm arkadaşlar,

Uzun süre sony vegas kullandıktan sonra, powerdirector, davinci resolve ve Final Cut Pro X gibi uygulamalara geçtim ve aşırı övüldüğü için Final Cut Pro X i Mağazadan satın aldım.

Sorun şu ki Final Cut ta HDR şekilde çekilmiş bir video için ona uygun Renk kütüphanesini seçmek gerekiyor, Wide Gamut HDR yi seçince o video için sıkıntı yok. Ancak Standart Renk kütüphanesinde bir videoyu aynı içerikte düzenlemek istediğinde standart videonun renkleri müthiş soluyor. Aynı şekilde Standart renk kütüphanesine uygun bir videoyu seçtiğinde bu sefer hdr videonun renkleri çöküşe geçiyor. Açıkcası diğer yazılımları kullanmayalı epey oldu ancak Davinci resolve veya diğerlerinde durum böyle mi yoksa apple a has bir durum mudur öğrenmek istiyorum ve bunun önüne geçebileceğim bir eklenti veya düzenleme programı var mı? IOS ve IpadOs yazılımlarında sıkıntı yok gibi gözüküyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Lexar ın sitesine girip en güncel sd ve microsd kartlara bakmak istiyorum lexar.com a girip products kısmından memory card diyorum. BOT PROTECTION FIREWALL / Blocked because of malicious activities diye güvenlik duvarı hatası/uyarısı veriyor girebilen arkadaş var mı acaba? Sırf bu yüzden Prograde veya sony tough önereceğim arkadaşa 😊

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8