Araba için telefon tutacağı önerisi verebilecek var mı?

Aracın klima çıkışları yuvarlak eski telefonum için 152gram oraya bir manyetik tutucu takmıştım manyetiği çok güçlü değil. Şuanki 240gram

Şuan aradığım ürün araba sürerken kendimi çekebileceğim yolu çekebileceğim veya Gps için kullanabileceğim yani hem ön hem arkaya dönebilen bir ürün varmıdır? Ucuz pahalı farketmez en azından ne olduğunu öğrenir ona göre bütçe ayırmaya çalışırız 😊

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamun aleyküm arkadaşlar, Audi A3 Sedan aracıma kırmızı ışıkta dururken hızla bir arabanın çarpması sonucu 85.000 tl gibi bir değer kaybı oluştu. Aracı Yetkili serviste tamir ettirdim. Karşı taraf %100 hatalı çıktı. Bu aracın değer kaybı reelde nedir? Yani siz görseniz arabanın hasarsız bedelindenkaç bin tl düşük hakkıdır dersiniz? Ve bu süreçte sigorta 16bin tl veriyor. Bunu kabul edeyim mi yoksa avukat tutup mahkemeye mi vereyim. Fikir verebilecek arkadaş var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 18
 • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

  Mahkemeye versen bilirkişiydi oydu buydu derken epey uzun bir süreç seni bekler, çıkacak sonuç büyük ihtimalle seni de tatmin etmeyecektir çünkü bu ülkede adalet kavramı diğer ülkelerdeki gibi işlemiyor maalesef o yüzden imkanı olan kaçsın kurtulsun diye 100 defa söylemişimdir.

 • faati @faati

  merhaba, karşı tarafın sigortası 50bin lira karşılar üstünü kasko varsa kasko yoksa buran kişinin şahsi servetinden karşılanır. size teklif edilen 16bin ön ödeme olabilir. üstünü "değer düşüklüğü davası" ile talep edebilirsiniz.
  piyasada da genellikle ortala fiyattan hasa değeri kadar düşülüp alınıyor araçlar.

  • DRTOLGA @platinium08

   @faati bencede öyle hocam alacak adam fiyata bakar -85bin tl der öyle almak ister ben olsam bende öyle yaparım 🙂

  • Mehmet @m-menguc

   @platinium08 değer kaybı öyle hesaplanmaz. şöyle bakmak lazım. aracınızın arka tarafı şu an experde değişen olarak çıkar. değişen parça ülkemizde olumsuz olarak değerlendirilip değer kaybı yapar. bir de 80bin tramer var. o da ayrı değerini düşürür. tabi bu işlemlerin serviste yapılması artı bir şey ama siz şuna bakacaksınız. sarı site ilanlarında aracında 1-2 değişen olup 80-100bin tramer olan araçlara ne yazılmış?

 • Omer @omerf97

  Geçmiş olsun. Ben mahkemeyle ugrasirdim fakat yillar surecek ve cikan fiyatin bir degeri kalmamis olacak. Yine de 16 bin lira bana az geldi. Arabanin piyasasına bakın sahibindenden kusursuz olanlariyla sizinkine yakin olan kusurlularin fiyat farklarini arastirip degerlendirin. Bilirkisilerde oyle yapiyor cunku. Insanin bir gunahi olmamasi halde bu hale gelmesi asiri uzucu cok gecmis olsun.

Video Düzenleme hakkında soru?

Selamun aleyküm arkadaşlar,

Uzun süre sony vegas kullandıktan sonra, powerdirector, davinci resolve ve Final Cut Pro X gibi uygulamalara geçtim ve aşırı övüldüğü için Final Cut Pro X i Mağazadan satın aldım.

Sorun şu ki Final Cut ta HDR şekilde çekilmiş bir video için ona uygun Renk kütüphanesini seçmek gerekiyor, Wide Gamut HDR yi seçince o video için sıkıntı yok. Ancak Standart Renk kütüphanesinde bir videoyu aynı içerikte düzenlemek istediğinde standart videonun renkleri müthiş soluyor. Aynı şekilde Standart renk kütüphanesine uygun bir videoyu seçtiğinde bu sefer hdr videonun renkleri çöküşe geçiyor. Açıkcası diğer yazılımları kullanmayalı epey oldu ancak Davinci resolve veya diğerlerinde durum böyle mi yoksa apple a has bir durum mudur öğrenmek istiyorum ve bunun önüne geçebileceğim bir eklenti veya düzenleme programı var mı? IOS ve IpadOs yazılımlarında sıkıntı yok gibi gözüküyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Lexar ın sitesine girip en güncel sd ve microsd kartlara bakmak istiyorum lexar.com a girip products kısmından memory card diyorum. BOT PROTECTION FIREWALL / Blocked because of malicious activities diye güvenlik duvarı hatası/uyarısı veriyor girebilen arkadaş var mı acaba? Sırf bu yüzden Prograde veya sony tough önereceğim arkadaşa 😊

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Senelerdir aklımda olan ama yapmaya üşendiğim ki, bence tam olarak ifade edemeyeceğim bir çalıimayı Özgür hoca youtube da paylaşmış. Ama bence Programın eksik tarafı olmuş. Kim 500 Milyar ister(2000), Kim 500 bin ister(2005), Kim 1 milyon ister, Kim Milyoner olmak ister(2011-Günümüz)

Özgür hoca bu senenin sonuna tekrar bu çslışmayı yapsa sanırım Ocak 2021 den ocak 2023 e arada uçurum olur.

https://youtu.be/xs6bP0vU_DU

Bende doların enflasyondan en az etkilenen para birimlerinden biri olması sebebiyle onun üzerinden yazacağım. (Bulunduğu senenin ortalama satış fiyatı üzerinden hesapladım)

2000 yılı 500milyar TL ye 797 Bin 815 Dolar alabiliyormuşuz.
2005 yılı 500bin Tl ile 371 Bin 195 Dolar alabiliyormuşuz.
2010 yılı 1 milyon ile 663 Bin 129 Dolar alabiliyormuşuz.
2011 yılı 1 milyon ile 595 Bin 947 Dolar alabiliyormuşuz.
2022 yılı 5 Temmuz itibariyle 58.918 dolar alınabiliyor.

Program 22 sene de %1350 değer kaybetmiş. özellikle son 2 sene se ayrı bir değer kaybetmiş.

Kim Milyoner Olmak İster?

1) Tüm Dataları Merkez Bankası, TUİK'den aldım.2) Belirli bir yıl aralığında, Belirli bir para karşılığında 100 Birim alınan mal kaç birime iner sorusunun ya...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

MORTAL KOMBAT

Selamun aleyküm arkadaşlar, Playstation 2 ve Xbox döneminden kalma hikayeli ve çizgisel oyun akışına sahip bir nevi God Of War benzeri bir Mortal Kombat oyunu vardı. İsmini hatırlayan var mı? Bence dönemi için harika oyundu. Sanırım döneminde PR iyi yapılmadığı için hakkı yenmiş bir oyun. Oyunu ya baraka olarak oynuyor ya da baraka ordusuna karşı savaşıyorduk. İlerledikçe hikayedeki diğer karaterlerle de dövüşüyorduk kafa yorulmuş evren iyi yedirilmiş bir oyundu. İsmini bile hatırlayan var mı acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamun aleyküm arkadaşlar, Normalde Davinci Resolve, Magix vegas, Powerdirector, Adobe kullanırken birde final cut pro x bakayım dedim. Ve final cut pro x cihazın içinde Untitled file olarak 314gb lık bir libraries dosyası oluşturmuş bu neden bu kadar büyük? Ve benim editlediğim tek bir video var hepsini toplasanız 35gb ı geçmez. O dosyayı şuan sildim ve tüm editim patladı 😀 Apple da ideal render codeci nedir? Cihazım Fuji X-T4 Apple ProRes mi Sıkıştırılmamış mı vs?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

GamePass Ultimate, Pc gamepass de Oyun yükleyemiyorum bir sürücü seçin deyip kalıyor. Profil ayarlar Genel kısmına giriyorum bir şey yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fujifilmshop tan alınma ürün, Tüketici kanununa göre HAFIZA KARTINA garanti süresi vermeme hakkına sahip mi firma? 0 yıl gözüküyor mesafeli satış sözleşmesinde

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8