Selamun aleyküm arkadaşlar,

PCI Ex 4.0 Samsung 2280 NMVe M2 SSD 4TB almayı düşünüyorum, Hem fiyat/performans açısından hemde uzun ömürlülük açısından hangisini tavsiye edersiniz.

Samsung 990 Pro - Bunun soğutuculu versiyonu da neredeyse aynı fiyat(12500-12900), soğutucusunu istediğim zaman sökebilir miyim?
Kingston KC3000
Lexar NM790 açıkcası ben Lexarı(Micron, Crucial) i senelerdir severim ama herkes görmezden gelir MLC TLC 3d vs nand tiplerindeki gelişmelerden de uzak kaldım hangi sebeple tercih edilmiyor bunu da merak ediyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Son dönemde Aliexpress alışverişi yapan var mı? Eskiden Yurtiçi, PTT, MNG den takip edebiliyorduk ve gümrük ücretiyle alakalı bize ulaşıyorlardı şimdi nasıl durum ürün Linehaul ofise ulaştı diyor. Prosedürler eskisi gibi i ayrıca aliexpresste de amazon gibi gümrük ücreti otomatik ödenebilir olmuş güzel olmuş 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 23

Baldurs Gate 3 SORU takıldım kaldım. SPOILER içerir.

Auntie Ethel i öldürdükten sonra kıza yardım edip kocasını zombie olarak diriltip asayı kıza bıraktım ancak orada hala görev devam ediyor gözüküyor? almam veya aktifleştirmem gereken bir şey mi var? yoksa bug mı kaldı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

SSD termal pad sorusu

22x80 nvme ssd için 1.5mm kalınlığında termal pad satın almak istiyorum nereden bulabilirim? Kaliteli marka tavsiyesi verebilecek var mı? ayrıca bu padler maket bıçağıyla kesilebilir mi? internetten baktım doğru düzgün bir şey bulamadım arctic in 1mm sini bulup sipariş ettim ama o stock padden çok daha sıcak çalıştırıyormuş Stok padim zarar gördü orjinalini bulsam onu alırdım. Tavsiyelerinize ve deneyimlerinize açığım arkadaşlar

Orijinal Asus Rog Strix Arion S500 1.5mm lik termal pad kullanıyormuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamun aleyküm arkadaşlar elimde asus rog ssd kutusu var,
Şuan elimde samsung 980 dramsiz 1tb ssd var ve 500gb phison ssd var.

Pci ex 4.0 bir ssd aldığımda 3.0 destekli bu kutuda çalışır mı yani geriye dönük uyumluluk var mıdır? Yoksa da işletim sistemi için 2tb lık hangi modeli önerirsiniz dramsiz olması çok büyük bir dezavantaj mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamun aleyküm arkadaşlar, Router alacağım F/P marka model ne önerirsiniz? Mi Router 4A Gigabit versiyonu temmuz ayında 500tl ye almıştım şuan 1200tl hala o f/p ise yine onu alayım yok değil onun fiyata daha iyileri var derseniz onlara bakayım. Birde Xiaomi gibi kolay kurulum bir ürün gerekli beni uğraştırmayacak tak çalıştır tarzı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

Supplement markaları ve supplement alınabilecek güvenilir site tavsiyesi verebilecek var mıdır?

supplementler.com bu siteyi kullandım ama fiyat karşılaştırabileceğim ve bu marka daha iyi dediğiniz bir site var mıdır? Ayrıca Kingsize ve kendi isimlerinin olduğu markaları satın aldım uygun fiyatlı diye, Fiyat/Performans önereceğiniz şu markada iyi vs diyeceğiniz varsa onlarada bakayım çünkü fiyatlar uçmuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

YAZICI KONUSU - TAVSİYE ALINIR 🤗

Selamun aleyküm arkadaşlar, Fiyat performans renkli de yazabilen hangi yazıcıyı önerirsiniz? Tavsiyeleriniz var mıdır? Nelere dikkat etmem gerekir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Önce kartuş, özellikle de renkli orijinal, ikame ve doldurma kartuş fiyatlarına bakınız; daha sonra da hangisi en zahmetsiz ve f/p oranı ile doldurulabiliyor konusuna bakınız. En son bakacağınız şey ise yazıcının kendisi olsun. Çünkü, artık gövde para etmiyor; kartuş ve lazer ise dram para ediyor.

  • DRTOLGA @platinium08

   Hocam bunlar kartuşlu tonerli tanklı olarak 3 sınıfa ayrılıyor değil mi? Neden kartuş seçiyoruz halbuki en eski yöntem o değil mi?

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @platinium08: Artık ağızım alıştığı için kartuş/tonere kartuş diyorum ben, siz mürekkep için kartuş, lazer için toner anlayın. Dram ise lasere özel ve para eden ikinci bileşen. Kartuş/tank çok sık kullanılan mürekkepli için çok fark etmiyor, sadece biraz daha mürekkep masrafından tasarruf ettirir, benim düşünceme göre. Sık kullanılmayacak ise ikisi de dertli olur kanaatindeyim ben (kartuş deneyimim var ama tanklı deneyimim yok, belirteyim). Lazer yazıcı ise dolum kolaylığı ve kalitesine göre daha iyi konumda ama onun da renkli olanları daha da maliyetli oluyor.

 • memedeath @memedeath

  Hangi amaçla kullanacaksınız bilmiyorum. Benim ihtiyaçlarım renkli baskı, iki yüze de yazdırma, önden kaset beslemeli olması ve wifi üzerinden yazdırabilmesiydi. Ben araştırmalarım sonucu Brother DCP-T720DW modelini 6.900 ₺ gibi bir fiyata aldım bir hafta önce. Şimdilik fikir belirtmek için erken ama ben memnunum.

 • ulashoca41 @ulashoca41

  bende epson et-2812 var. Almanyada kağıt kürek işleri eksik olmuyor ama sürekli çıktı alan biri değilim. kartuşlu yerine mürekkep doldurmalı aldım uzun vadeli olsun diye baya işimi görüyor. kendi otomatik önlü arkalı yazdırmıyor ama destekliyor.

Selamun aleyküm arkadaşlar Doğalgaz için Cama Delik(menfez) açılacak bu işi kşm yapar? Pimapenci mi yapar yoksa da kim yapar hangi ustayı arayıp bulmam lazım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Çok merak ettiğim bir konu var. Domain yani alan adı sitelerin hangisine girseniz aynı alan ismi gözüküyor yani x sitesindende aynı alan ismi alınabiliyor y sitesindende, Benim merak ettiğim. Domain nasıl oluşturulur. Veya bu siteler isim hakkını kimden alıp domain satıyor. Alibaba gidip x sitesinden domain satın almıyordur diye düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap