Vivo Nex 3

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Meizu 16th Stock Kamera SuperNight Sight 1.0(Tripod) örnekleri
2. Fotoğraf 1. Nin yakınlaştırılmış hali

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar Video içeriğini Adobe Photoshop CC de yaparmış gibi parçalayıp montaj yapabileceğim görüntünün bir parçasını silip ekleyebileceğim video üzerinde işlem yapabilmemizi sağlayan Ücretli Ücretsiz programlar nelerdir? Videodaki elementleri parçalayıp düzenleyip ekleme vs yapmak istiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mert Yıldız @quantum

  Premiere pro da bunu yapsana. Video elementleri derken ne demek istiyorsun. Görsel ve müziği düzenleyebilirsin rahatlıkla. Davinci resolve var ama bilgisayarının iyi olması gerekir. Onun haricinde Kdenlive ücretsiz bir video düzenleme aracı onu da deneyebilirsin. Çok katmanlı işleri yapabilir.

  • DRTOLGA @platinium08

   Premiere Pro şuanki cihazımda kullanamıyorum Gurbetteyim 🙂 Açıkcası Premier proda bu dediklerim var mı bilemiyorum. Örneğin GLOBAL TEMPLATE olarak sunulan hareketli youtube logosu ve SUBSCRIBE yazısı var. Bunda subscribe ı sanki fotoşopta arkaplanı bozmadan silip, ABONE OL eklemek istiyorum veya Abone ol bildirim aç vs yapacağım onun üzerindeki logoyu silip kendimin kini eklemek istiyorum. başka bir videoda kişileri veya sabit nesneleri silmek istiyorum. Ben aktif Sony Vegas Ve CyberLink kullanıyorum basit ve hızlılar bu dediğim özellik yok. Premiere Pro ve Media Encoder kullandım. Xiaomi Mi Notebook Pro da cihazın canı çıkıyordu Varsa öğrenmek isterim ama var mı hocam bunları yapabilme imkanı sunuyor mu?

  • Mert Yıldız @quantum

   @platinium08 Youtube butonlarını yapan ve örneğinin linkini veren insanlar var. Youtube da aratırsan çok çıkar. Onu al üstüne kendi logo ve ismini ekleyebilirsin. Ama o işlem after effect'de yapılıyor. Küçük bir iş için makinen yetecektir.

  • DRTOLGA @platinium08

   @quantum gördüğüm örnekleri beğenmedim hocam sizin beğendiğiniz var mı örnek 🙂

 • Alptekin @alptekinck

  kdenlive kesme biçme işlerinde çok rahat

The Last of Us Part 2 Oynanış dinamikleri iyi olsada Buram Buram SJW ye kokan SJW kurban gitmiş ve son 2 senenin popüler kültürü LGBTİ popülizmini de yanına almış bir oyun. Böyle bir hikaye beklemiyordum. SPOILER vermeden ancak bunun konuşabilirim. Ancak karakter tipleri ve yaşanan olaylar bile SJW ve LGBTİ üzerinden kurgulanmış kokuyor. Hikayeden ötürü 85 den yukarı vermezdim. Benim için hikayenin ne olduğu anlatılış tarzı kadar önemlidir. Oynanış güzel mimikler güzel grafikler güzel. Hikaye sosyal kültür.

Konu ile bağlantılı olarak

Little Devil İnside da ki kabileler siyah diye aşağılandıktan sonra da bu sjw işi iyice çığırından çıkacağını anladım. Kökeni beyaz olan süper kahramanların artık siyahi olduğunu görmüştük. Ama siyahi olanı beyaz yapsalar olay çıkar.

TLOU2 de yapılan seçimle bu serinin hikaye devamının veya başarısının sürdürülmesinin çok zor olduğunu düşünüyorum. Kednilerini çok zor bir yola sokmuşlar. Eğer devam edecek olursa önümüzdeki oyuna veya sonrakine üretecek hikaye bulamayacaklar bulsalarda tutmayacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

NCS Gerçeği - No Copyright Sounds

1. Bu içerikler teliflenmediği için müziği yapan kişi bir albüm yapmak ister veya telif altına alırsa sizin emek verdiğiniz tüm içeriklerinize telif atılacak ve o şahıs bundan para kazanmaya başlayacak.

2. Si ve Şu anda en çok yapılanı ve bezdireni. Bu içerik ve İçeriği yapan TELİFE almadığı için, Aynı Müziği 10 farklı şirket veya kuruluş ÜRETEN DEN HABERSİZ TELİFE alıp Tüm kanallara telif atar. Youtube gelirinizi bu şirkete öder. Siz itiraz edersiniz ve mesaj yazma zahmetinde bile bulunmazlar. 30 gün sonra telif düşer. Ama o süreçte siz gelir kazanamazsınız, ve giden onlara gitmiştir. Ve AYNI müzik aynı video için aynı an için 10larca kez ve farklı firmalardan sırasıyla telif yiyebilirsiniz. Artık NCS müzik kullanmıyorum. Ama her ay aynı videolara farklı firmalar telif atıyor. NCS müzikte üreten kişi Copyright almadığı için önüne gelen firma başkasının müziğini sahipleniyor.

Aşağıda aynı videoya 3 kez aynı müzik sebebiyle telif atılmış. Her birisi geri dönmüş. Çünkü gerçek telif bu şahıslarda değil. Ama youtube bunlara havadan ödeme yapıyor. Bunlarda bu işi ticaret haline getirmiş. Bir nevi yasal dolandırıcılık. İçeriği üreten telif atsa insan der ki tamam artık bundan ncs alınmaz ncs kullanmamak gerek. Bu olmuyor. Hak sahibi olmayan hak iddia edip para alıyor. Ve siz bir ay o videodan hiç para kazanamıyorsunuz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknoseyir e bu aralar bir şeyler oluyor. Bir günde 50-100 yorum atan üyeler var ciddi flood mesajla hesap kasıyorlar. Ben 4 senede 716 yorum atmışım. Adam 27mayıs 2020de kaydolmuş 2 günde ne kadar içerik varsa hepsine mesaj atmış(50yorum). Ve böyle 4 kişi gördüm 3 ü banlandı. Mantığı nedir çözemedim. @gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 15

Selamun aleyküm arkadaşlar, Gimball (Video Stabilizer) anlayan var mı? Çok fazla model var ve nelere dikkat edilmeli neye göre alınmalı hiç bir rehber yok. Yurtiçi Yurtdışı 1000Tl altı modellere bakıyorum. Yurtdışıda olur yeter ki iyi ve iş görecek olsun.

Baktığım markalar bunlar öteden beri takip ediyorum ama deneyimim olmadığı için yorum yapabilme imkanım olmadı.

Dji Osmo Mobile
Feiyu
Zhiyun
Moza Mini

Önerilere açığım 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar HOLLOW KNIGHT ı bitirmiş oyuna oldukça hakim arkadaşlardan yardım istiyorum. Sorularım var. Oynamayan arkadaşlar için spoiler içerir buradan sonrasını okumayabilirsiniz. 🙂

Oyun da 20 saati devirdim ve oyunu en güzel sonla bitirmek istiyorum ve belirli sorular soracağım. Açıkcası Uzun yıllardır aradığım 2D boyutlu oyun buymuş.

1. İğne mi bir kere yükselttim şuan SEER yani güveden aldığım bir tane cevher var o cevherle demirciyi bulup hemen yükseltmeliyim? Rehberlere baktığımda 4 tane biriktirirsem en güçlü silah olacakmış, Yükseltme üzerine yükseltme yapılıyor mu? yoksa temel silah+ 4 tane cehver(Ore) biriktirip tek seferde mi bu silahı elde etmeliyim? Silahın çok güçsüz olduğu için çok zaman kaybediyorum belki benim 20 saatim başkasının 5 saatidir. Ancak baya Geo biriktirdim.

2. 3 büyük ruhtan(DREAMERS/HAYALCİ) birisini öldürdüm, Canavar(Beast diye geçen 3 gözlü yaratık örümcek kozalarının orada) Haritada gezmediğim daha çok yer var ve haritasını dahi açamadığım bu 3 karakteri hemen öldürürsem oyunun sonumu gelir? Ben oyunu mümkün olduğunca uzun soluklu ve tüm görevleri yaparak oynamak istiyorum. Tüm itemleri biriktirip son bossa ulaşmak istiyorum.

3. Oyunun alternatif sonları gibi boss larında alternatif sonları varmış. Bossların alternatif sonlarına nasıl ulaşılır.

4. Üzerimde çift zıplama veya yukarı dikey uçma gibi bir özellik yok. Böyle bir özellik gelecek mi? bir yerde yalnızca karakterimizin geçebileceği kadar bir boşluk ve yanında diken olan dikey bir yol vardı ne kadar çabalasam da mümkün gözükmüyor.

5. Gölge kapılı çok yer keşfettim hiçbirine gidemiyorum. Bunun için bir item mi yoksa yetenek mi gerekiyor bu yeteneği şimdiden almaya çalışsam hikaye etkilenir mi?

6. BU SORUYU CEVAPLARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM. Sanırım gerçek sona ulaşmak için hornet la dost olmak gerekiyormuş. City of Tears(Gözyaşı şehri) koca bir heykele bir item sokarak kapıyı açtım kapı ben açtıktan sonra kapandı. yani gözyaşı şehrine giriş kapandı. Geri ise dönerken ise nasıl döndüm hatılamıyorum 5. saatlerim falandı haritada The Last Stag ı yani durağı açmış gözüküyorum ancak The Last Stag in gidebildiği noktalarda gözyaşı şehri gözükmüyor acaba orada oyun buga mı girdi gözyaşı şehrini tamamiyle kayıp mı ettim? 🙁 Hornetle bağlantı kurmam için ne yapmam gerek.

2D oyun olarak Ori den bence çok çok daha güzel ve hikayesi sağlam bir oyun. Ori ile Undertale karışımı bir oyun diyebilirim. Gerçekten şu oyuna Ve hikaye akış sırası veya tam çözüm efsane olurdu. 🙂

Şimdi oyunun başına geçiyorum umarım yanlış bir iş yapmam :/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • DRTOLGA @platinium08

  Oyun hakkında tavsiyeleri de alabilirim oynayan varsa 🙂

 • bobrekmafyasi @bobrekmafyasi

  1) Ben direkt geliştirdim malzeme oldukça iğnemi, boss savaşları vs çok zorladığı için en ufak güç artışı bile çok önemli. Son canım kaldığında kazandığım çok savaş oldu.

  2) Oyunun sonu gelmiyor, çok yaklaşıyorsunuz ama ,oyunun sonu geldiği sırada haritadaki bariz değişimden anlayacaksınız.

  3) Hiç duymadım, görmedim 😀

  4) Yanlış hatırlamıyorsam çift zıplamayı taktığım bi taş sayesinde ediniyordum, üzerime sabit gelen bi güçte olabilir, uzun zaman oldu oynayalı.

  5) Bazı bölgelere geçebilmek için özel güçler gerekiyor, onları da farklı yerlerden alıyorsunuz. Misal Hiper uçma mı diyim artık ne isim koysam bilemedim onun gibi 😀

  6) Horneti hatırlamıyorum ancak kapısı kapanan şehri hatırlıyorum. Aşağı doğru gidince çok fazla alan olması lazım, haritasını aldıysanız bölgenin açılmayan yerleri inceleyin bulacaksınız

  Oyun gerçekten çok kaliteli, ben gerçek sona ulaşmadan bilmeden bitirmiştim. %77 de bitiyor, ruhları öldürdükten sonra krala giderseniz o son boss olacak ancak krala gitmez de haritadaki diğer yerlerdeki görevlere devam ederseniz farklı sonla karşılaşmanız lazım.

  Öneri yapacak kadar hatırlamıyorum güçleri, güzel bi kombinasyon bulun onunla devam edin 😀

 • gunhangunaydin @gunhangunaydin

  Size bu dishekimleri yaziniz ile ilgili tip egitimini anlatarak bir yazi yazicaktim silmissiniz