Meizu 16s Pro İncelemesi - Tahtın Efendisi

Meizu 16s Pro İncelemesi - Tahtın Efendisi

Meizu 16s Pro 0-100 Şarj Süresi 3600mAh 25 dakikada  %50 46 dakikada  %75 60 dakikada  %90 85 dakikada  %100 Ekranı harika Malzemesi Kaliteli Arka Kamerası Düşük ışıkta çok başarılı Ön Kamerası zayıf Bataryası harika giden Isınmayan Anten çekimi çok güçlü ancak B20 ve B7 Bulunmayan Harika Stereo Hoparlörlere sahip olan 7T den Şahsi kanaatim yalnızca güncelleme konusunda eksik olan ekranda seste malzeme de tasarımda çok daha iyi olan ve ondanda çok daha olan bir cihaz 16s Pro

 

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Meizu 16T - Telefon İncelemesi

 

 

Özellikler

UFS3.0 Nand

SD855 SoC

6/8GB Ram

6.5inch Super Amoled Ekran

159.6 x 78.2 x 8.3 mm

183gram

3.5mm Jack

4500mAh batarya

18W mCharge

Cihazın tasarımı renkleri çok şık,

malzemesi plastik redmi note 8 pro dan bir tık daha iyi diyebilirim.

Ekranı fiyatına göre muazzam, OnePlus 7T den daha güzel renkler üretiyor ama daha az parlak. Sd855 ve UFS3.0 ile çok serin ve stabil çalışıyor.

Ses fiyatı için çok çok iyi kulaklık çıkışıda keza öyle ahize performanslarıda Oneplus 7T den iyi Tek eksim kamerası 16th ye yakın ama onun aşağısında bir kameraya sahip, tabi 280 dolar bandını düşününce sorun olmuyor. Sensörleri yazılımla çok iyi desteklemişler. Cihazın yazılım tarafına gelirsek özelliğin ve android güvenlik güncellemesinin olduğu ama android ana sürüm güncellemesinin olmadığı bir sistem benimsiyor Flyme/Meizu umarım firma bunu da aşar. Şu haliyele bile efsane cihaz

Okuduğunuz için teşekkürler arkadaşlar

BeğenFavori PaylaşYorum yap

OnePlus 7T İncelemesi - İddialı Kamera

 

 

Selamun aleyküm arkadaşlar,

Cihazın kutu tasarımı ultra dandik
Hızlı şarj ve şarj aleti harika
Ekran fiyatının çok gerisinde benim adıma bu fiyat için leş
Stereo hoparlörler 0 bass vuruyor ultra tiz resmen
KAMERA HARİKA
ÖN KAMERA MÜKEMMEL EFSANE
Yazılım özellikleri fazlasıyla eksik
Android 10 dahili olarak arama kaydı sunmayan cihazlarda 3. parti uygulamalara arama ses kaydetmeye izin vermiyor.
Android 10 ile temelden geldiği için güvenlik güncellemeleri her ay google play üzerinden geliyor.
Ekran süresi 3800mAh için çok düşük 6 saat civarı(oyunsuz orta parlaklıkta video seyrederek mobil veri açık)
kutudan kılıf ve ekranda yapıştırılmış jelatinle geliyor.

Eksileri

Ses kötü, ahize mikrofon ortalama, ekran 600dolar için leş, batarya çabuk bitiyor. Arka kasa tasarımı yakından mükemmel uzaktan kötü gözüktüğüne aldırmayın elinize alınca harika geliyor. Ön tasarım iyi değil. Bildirim ışığı yok.

Artıları

ÖN KAMERASI HARİKA, Arka kamerası rakiplerine kök söktürür derece de iyi, Android güncellemesi alır.

16s Pro ile kıyaslarsak

Ekran, Ses, Tasarım, Ekran süresi, Kamera, ergonomi açısından kat kat daha iyi

7T ise

Ön kamerasıyla 16s Pro nun kafasına çiviyi çakar, Android güncellemesi alır.

 

 

 

Arkadaşlar kotam gelince fotoğraf örneklerini drive a yükleyeceğim beğeneceğinizi düşünüyorum.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xiaomi Redmi Note 8 Pro Ayrıntılı İnceleme

Öncelikle cihazımızın en tartışmalı yerinden konuya giriş yapalım. Helio G90T platformu, Bu platform Gaming yani oyuncu odaklı bir platform, belirli media, iletişim, yapay zeka gibi değerlerden kısılıp GPU ve CPU platformuna odaklanılmış. Cihaz ilk çıktığından antutuda 320binleri daha sonra 300 binleri görüyordu. Antutu v7 den v8 e geçişte tüm marka modellerin puanı yükselirken bu platform 280bine düşürüldü. Antutu tartışmaya açık platform, Nubia Red Magic 3, Meizu 16s,16th vs gibi cihazlar aylarca listenin en yukarısında yer alması gerekirken sebebsiz yere alınmadılar, Ve Red Magic 3-4 ay boyunca performansta liderken listede yoktu. Firma para odaklı çalışıyor. Üst listede en iyiside olsanız gözükmüyorsunuz 3-4 ay baştada kalsanız EN PERFORMANSlı telefon olarak listede gözükemiyorsunuz. Aynı şekilde orta seviyelerde de belirli cihazlar listede tam olarak gözükmüyor. Zamanında 168bin alan Pro 7 Plus, Samsung Note 7 ile aynı seviyede puan almasına rağmen listede yoktu. Ve her gelen güncellemeyle sd660 ın puanı arttırılırken Mediatek X30 platformunun puanı düşürülüyordu. En son Sd660 ın aşağısına da düşürüldü. Ancak gerçek kullanımda durum böyle değil.

Antutu Genel kıstas olarak değerlendirilmeli ancak gerçeklikten uzak, istediklerini başa istediklerini liste dışına rahatça koyuyorlar.

YONGA SETİ VE PERFORMANS

G90T Platformu SD730G nin ve Kirin 810 un rakibi. Aynı şase tasarımı ekran ve anakart tasarımı üzerinde bu platformlara sahip olan cihazlar olmadığı için sıcaklık kriterlerini tek başına değerlendirmek mümkün değil. Böyle modeller var mı derseniz. Oppo nun R15 ve R15 Prosu her şeyiyle aynı yonga setiyle Helio P60 ve Sd660 kullanan platformlar, birçok teste bu iki cihaz arasında P60 lı model öndeydi. G90T ye dönersek saf performans olarak nispeten SD730G den daha güçlü ve kaslı bir platform oyun başarımı daha iyi. Sd730G(Mi9T) ısısal boğazlamaya girdikten sonra saat hızını sabit bir değerde sabit tutarak aynı sıcaklıkta devam ederken, G90T sürekli zik zak çizen yukarı aşağı bir grafik göstermekte buda platformu yormakta ve anlık performans düşüşlerine sebeb olmakta, Kirin 810(Honor 9X) platformuna gelindiğinde ise Performansından neredeyse hiç kaybetmeden yoluna devam etmekte ısınma değeri diğer rakiplerinde 1 derece yüksek olsada en sağlıklı sonucu vermekte olduğu gözüküyor. Burada G90T anlık performans düşüşleriyle can sıkmakta Sd730G gibi sabit bir saat hızı belirlenebilirdi. Arayüzde oldukça hızlı, Cihaz UFS2.1 olduğu için veri okuma yazdırma performansı da çok çok iyi Note 7 de 48MP çekerken bekliyorduk bunda ise 64MP bile şipşak çekiliyor. 🙂 G90T platformu Android piyasasındaki tüm oyunları en yüksek ayarlarda ve ragdoll gibi fizik motoru gerektiren özellikleri en yüksek seviyede açabiliyor. Ancak en yüksek seviyede FPS düşüşlerini kare atlamaları ara ara görüyorsunuz. Bir Battle Royale de birçok defa görmeniz mümkün. Ve buna rağmen hiç ısınma şikayetiniz olmuyor. Hatta son dönemde kullandığım en serin cihazdı diyebilirim. Kasa geniş ve kalın olunca ısıyı dağıtma daha kolay oluyor. Önerilen ayarlarda bu FPS atlamalarını yaşamıyorsunuz. Ayrıca Oyun modu içerisinde Isınma gibi performans sorunlarını dengelemek için ekstra bir ayar bulunuyor. Ben buna maksimum seviyelerde bile ihtiyaç duymadım. Ama konulması güzel.

KAMERA

Kameraya gelirsek Kamerayı açar açmaz bende oluşan ilk intiba Redmi Note 7 ile oldukça benzer karakter de bir yapıya sahip olduğu algoritmalar çok benzer gözüküyor. Renkler olduğundan soluk ve renk geçişleri detaysız, Sensör sayesinde keskinlik oldukça iyi. Cihaz oyun odaklı olduğu için ISP/DSP yongasıda kameradan öte bunun üzerine geliştirilmiş. Ya cihazın ISP/DSP sinden ötürü ya markanın yazılımından ötürü, ya da markanın bu ISP/DSP yi nasıl kullanacağını bilememesinden ötürü Sensörün kalitesinin ve vurgusunun çok gerisinde kalıyor. Bence sebeb Xiaomi tarafından kaynaklı Çünkü Veriyi işleme, görüntüyü oluşturma yapısı oldukça benzer duruyor. Ayrıca Oppo Vivo gibi firmalar pahalı modellerde Mediatek i uzun yıllardır kullanırken, Xiaomi nin tecrübesi yok firma adına Snapdragonu kullanmak kadar kolay olmayacaktır. Üzerine kamera noktasında durulmamış.

Gündüz çekimi gece çekimi Fiyatının segmentinde oldukça iyi, OIS yok. EIS güzel çalışıyor. Ancak videolarda FPS düşüyor sık sık kare atlıyor. Video çekerken sürekli pozlama değeri veya beyaz dengesi değişir gibi oluyor. Karşıt ışıkta yapay zeka ile karşıt ışık modunu bazen açıyor bazen açamıyor. Açsa da kişiler karanlıkta kalıyor. Ön Kamerada bunun için modda bulunmuyor. Ön Kamera donanım olarak iyi standart fotoğraf çekiminde 3000-3500TL seviyesindeki bir amirale yakın. Ama düşük ışık veya karşıt ışık oldu mu yazılımda gerekli özellikler konulmadığından başarılı değil. Ön Kamerasıyla eleştirdiğimiz 16th(Flyme 8) daha iyi veya benzer diyebilirim.

Ultra Geniş açı ise önceden denediğim modellerdeki gibi sağ ve sol kenarlarda bozulmaya azda olsa uğruyor. Makro nun 2MP olması pek bir esprisini bırakmamış.

Ekran

Ekranı parlaklık olarak güneş ışığında çok başarılı kapalı mekanda böyle değil. Güneş ışığı altında 16th den daha iyi performans veriyor. Ekran soluk, renkler cansız, kontrast düşük, keskinlik nispeten az. Ayrıca Donanımdan veya yazılımdan kaynaklı 4K60FPS HDR bir videoyu SD675 gibi bu cihazın donanımının yarısı nispetindeki cihazlar açarken bu cihazın açamaması bir yerlerde eksiklik olduğunu gösteriyor. MEDYA Özelliklerinin üzerinde durulmamış bir cihaz. Üreticilerinin Tianma ve BOE olması sebebiyle GHOST SCREEN riskini göze alıp satın alın.

Malzeme ve Tasarım

Cihazın ana iskeleti/Çerçevesi Plastik Ön-Arka Gorilla Glass 5 Cam 8.8mm kalınlığında ve 200gram ağırlığında açıkçası Redmi Note 7 nin tasarımıbeni ne kadar irrite ettiyse bu cihaz ise kendini o kadar sevdirdi. Redmi Note 7 yi taşırken belirli bir süre sonra elim yoruluyor ve ağrıyordu. Bu cihaz ise çok daha yuvarlak hatlı hem köşelerden hem de en olarak çok yuvarlak hatlı bir cihaz çok ergonomik e kendini sevdiren bir yapısı var. İskeleti bilmeyen metal bile sanabilir kaliteden ödün verilmemiş.

SES

Hoparlör ses seviyesi alışıla gelmedik şekilde bu segment için düşük. Kalitesi güzel. Yumuşatılmış bir sese sahip ses seviyesi vasat beni üzmedi ancak bu segmentte çok daha iyi modeller var. Ne Tizlerde dolaşıyorsunuz ne Basslarda ikisi arası bir yerde dolanıyor. Sahne güzel. Yüksek seste bile seste patlama yaşamadım.

Kulaklık ses seviyesi gayet yüksek(Yüksek sesli müzik sevmem, çok daha yüksek sese sahip çıkışlar kullandım.) Ancak Bu segment için gayet yerli yerinde. Yüksek seslere çıkılınca hoparlörün aksine bozulma yaşanıyor.

Avrupa Sar değerleri Baş için 0.38 W/kg Vücut için 0.80 W/kg bence uzun süredir Çinlilerden görmediğimiz kadar iyi bir değer. Ben bu konuda da çok beğendim.

Yüz Okumamız biraz yavaş acaba? ISP ile mi alakalı diye düşünmeden edemedim. Çünkü üz okuma hız konusunda baya iyi bir markadır. Bu cihaz beni olumsuz anlamda şaşırttı.
Parmak izi okuma şimşek gibi desem abartmış olmam gerçekten çok başarılı ancak o kadar küçük ki karavana atma durumunuz rakiplerine göre yüksek 🙂

Mikrofon ve Ahize ye gelirsek, Mikrofon kötü, Ahize idare eder seviyede

Batarya ve Pil Tüketimi ve Şarj Süresi

4500mAh bir bataryamız var. Normal Wifi kullanan oyun işi olmayan orta parlaklıkta kullanan bir insan çok rahat 10 saat ekran süresini devirecektir. Oyunlarda da 5-6 saati görmek gayet mümkün full oyun oynayarak. Ancak iş fotoğraf ve video çekmeye geldi mi haddinden çok fazla enerji tüketiyor. 2-2.30 saat ekran süresi bu süre içinde 30-40 dakika kamera kullanımıyla cihaz %100 den %55 civarına indi. 4500mAh bir pil için bu seviye anormal güncelleme ile düzeltileceğini umuyorum. 1080P30FPS için bu değer anormal 4K30FPS de için bile böyle bir cihaz için normal değil.
0 dan 100 e şarj süremiz ise 2 saat- 2 saat 10 dakika civarı bence 4500mAh bir cihaz bu donanım ve fiyat için oldukça iyi bir süre. Hızlı Şarjı diğer marka modeller gibi bir kısmını aşırı hızlı bir kısmını hızlı bir kısmını yavaş diğerini aşırı yavaş diye doldurmuyor şarj dolum grafiği çok daha monoton. Yani düz bir hızda ilerliyor. PC MARK Work 2.0 testinden 11 saatten biraz yukarı alıyor. Bu kapasite için ve normal kullanım için düşük gözüküyor. Ama cihazın pili baya iyi sanıyorum ki, Video işlemeyle ilgili sıkıntısı olduğu için test değeri de daha düşük gözüküyor olabilir. Bataryadan korkunuz olmasın. Kamera çok vaktinizi almıyorsa…

Bağlantı Özelliklerine gelirsek bence en zayıf halkası

802.11ac destekliyor. Ve WiFi X anten tasarımına sahip Xiaomi bu anten tasarımını övmüş engellerden kurtulma ve sinyal çıkışı için alan ayarlama üzerine kurulmuş ancak. Aynı mekanda tüm cihazlar full wifi çekerken bu cihaz 1 kademe daha düşük çekiyor. Ve hiçbir cihazda yaşamazken bu cihazda önce lag yaşadım sonra oyundan attı bağlantı çekiyor gözükmesine rağmen bağlamadım aynı mekanda aynı vakitte diğer cihazlarım gayet rahat ve sıkıntısız bir şekilde bağlanabiliyordu. Oyun videosunu seyrederseniz Lag girdiğini daha sonrada oyundan düştüğümü görürsünüz. Bazen bastığım tuşlarda fonksiyona cevap vermiyordu buda multitouch delay sorunu değil lagdan kaynaklıydı diye düşünüyorum.

GPS e gelirsek son dönemde kullandığım en başarısız GPS e sahip olan cihazdı. 23-27 arası uydu buluyor hiçbirine bağlanamıyordu. Önceki modellerden 40 küsür bulup 30 küsürüne bağlanan modeller vardı.

Yonga seti tamamiyle oyun odaklı ve belirli şeyler eksik kalmış maalesef. Bu fiyata önerirmiyim derseniz, Pil ve güncelleme isteyen güncel ve büyük ekranlı bir model isteyen arkadaşlara öneririm. BU CİHAZ ALINIR MI? EVET ALINIR.

Full Paket olarak bakarsam 2000-3000 segmentinde

1. Meizu 16th(fiyatı 3000tl olsa bile listede başta kalır.)
2. Xiaomi Mi Mix 2S Fiyatı 3000tl
3. Mi 9T 3000tl
4. Redmi Note 8 Pro 2400-2700tl
5. Meizu 16Xs ve Xiaomi Mi9 Lite

9T mi bu mu diyenlere ben 9T yi tercih ederdim. Birazcık android tarafından anlayan arkadaşlar içinde bu dediğim iyice kuvvetlenecektir. Çünkü Mediatek kapalı kaynak kod platformuna Google kamera yazılması çok zor ve uzun süreç alırken, Mi9T çok daha uzun süre güncel kalacaktır. Dediğim gibi bataryayı önemsemeyen insanlar için performans ve kamera odaklı düşünenler için 16th ve Mi Mix 2S daha mantıklı tercihler olacaktır. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xiaomi AmazFit PACE Uzun Dönem İnceleme 1.5 Senede Neler Değişti? Hala Alınır mı?

Selamun Aleyküm Arkadaşlar,

----------Bu KISIM Anılarıma Dairdir OKUMAYIP geçebilirsiniz Xiaomi nin bazı sıkıntılarından ve ürünlerinde yaşadığım sorunlarından bahsettim.----------
Bugün inceleyeceğim Cihaz, Youtube a katılmama sebep olan yegane cihaz bu yüzden Bu kısmı anılarımla birlikte anlatmak istiyorum. Xiaomi Amazfit Pace benim tahmini olarak 5. Akıllı Saatim. Xiaomi markasınında birçok ürününe karşı saygım var. Kendim alır birçok arkadaşıma öneririm. Tabletlerinin(Mi Pad 1-2-3) Ekranı hariç işe yaramayan çöpler olması ve birçok sıkıntıyı yaşamama rağmen Ne Akıllı ürünlerinden ne de ev ürünlerinden kopabilmiş değilim Her markanın iyi ve kötü ürünü vardır. Amazfit Pace çıkar çıkmaz alma niyetiyle baktım. Kısa bir süre sonra, Ülkemizde Yalnızca Xiaomi ürünleri alarak onları inceleyen şuan yaklaşık 21bin abonesi olan bir kanal var. Aranızda elbet bilenler vardır. Ürünleri inceleyip altındaki reflerle ekstra gelir sağlıyor. Buraya kadar hiçbir sorun yok çünkü hem bilgi veriyor hemde ürünü ucuza sağlamış oluyorsunuz komisyonu sizden değil firmadan alıyor bu gayet normal. Bu arkadaş ürünü incelemiş ve EKRAN AMOLED demişti. Samsung Gear S3 Frontier dan Apple Watch dan ekran bir TIK aşağıda demişti. Daha sonra bununla yetinmeyip ürünün Amerika Ve Çin sitesi olan Amazfit sayfasına girip ekranına baktım gerçekten harika duruyordu. Ekran paneli hakkında bilgi teknik dökümantasyon hiçbir yerde yoktu. Ürünü aldım. Kutudan çıkardım ve cihazı açtım. Önünde aynı Afişlerdeki gibi duran bir şeffaf saat logosunun bulunduğu jelatin vardı kaldırdım. Ekrana baktığımda cihazın bozuk olduğunu düşündüm çünkü bu modelden 4 sene önce çıkan Sony Smarwatch 2 SW2 kadar bile RENK üretim yeteneğine sahip olmayan bir cihazdı acaba dedim parlaklıkla mı alakalı son seviyeye getirdim. Yine bana mısın demedi yine parlaklığıda çok düşük seviyedeydi. 170tl ye sattığım bir saat kadar iyi bir ekranı ve parlaklığı yoktu cihaz 400-450tl civarına aldım diye hatırlıyorum neredeyse 1.5 sene oldu. Neyse daha sonra bu arkadaşın youtube sayfasında cihazı güzellemelerinin olduğu içeriğe girdim(An itibariyle 199bin görüntülenmesi var). Birçok arkadaş bu videoyu seyredip satın almış. Facebookta aldığı gün ekranı beğenmeyip satanlar youtube da ekranının berbatlığından dem vuranlar doluydu. Daha sonra arkadaşın Amazfit 2 incelemesini seyrettim(O cihazda aynı paneli kullanıyor.) Onda da ekranının zayıflığından bahsedilmiyor. Maksat övelim insanlar satın alsın bana reften para gelsin. Hemde översem daha çok seyredilir mantığı. Ayrıca Firmanın da Klasik Xiaomi fotoşoplu tanıtım kapaklarına bu saatide koyması beni sinirlendirmişti. Daha önce Xiaominin birçok ürününü inceleyip Donanımhaber gibi platformlarda inceleme yazıyor gereken üründe Rehber hazırlıyordum. Mi Pad 2 faciasını inceleme çekemedim çünkü cihazda övecek bir şey ekranı hariç iyi olan parasını hakeden hiçbir şey yoktu(64GBlık sürüm).  Ülkemizde de hızla yayılan Fanatiklik ve Xiaomi fanları yüzünden inceleme yazıp üzerine bir de küfür ve hakaret yemek istememiştim. İncelemeyi iptal ettiğimi söyleyip Takip eden arkadaşlardan özür diledim. Mi Pad 2 aylarımı çaldıktan sonra(Cihazı çıktığı dönem banggooddan almıştım 2015 Aralık falan olabilir.) Üzerine Amazfit Pace te hem inceleyen kişilerin hem de firmanın sahtekarlığı eklenince bu kanalı açmış bulundum. Firma ilerleyen dönemlerde Ekran bilgisini LTPS IPS olarak eklemişti. Şuan ise Transflective LCD yazıyor TFT bile değil 😊
-------------------------------

Cihazın Teknik Özellikleri:

1.34 inch Translective Kapasitif LCD 320x300 Çözünürlük
Corning Gorilla Glass 3
1.2 GHz çift çekirdek işlemci MIPS mimarisi
512MB bellek
4GB Flash Bellek
GPS + GLONASS ikili konumlandırma

PPG nabız sensörü

ivme sensörü

jiroskop

jeomanyetik sensör

ortam ışığı sensörü

hava basıncı sensörü 4

mikrofon

Titreşim(Doğrusal Motor)
Bluetooth 4.0 BLE
Wi-Fi IEEE 802.11b / g 2.4GHz
290mAh lityum polimer pil
IP67 Suya ve toza karşı dayanıklılık
53.7g
22mm hızlı serbest spor saat kayışı
Cam elyaf takviyeli polikarbonat+ Zirkonya Seramik Gövde

İnceleme Videom

Üründen bahsedecek olursam

30 dolarlık akıllı saatlerde bulabileceğiniz ULTRA kalitesiz vasat bir ekranla geliyor. Fotoğraflarda ve videoda ekranın bu kadar kalitesiz olduğu belli olmuyor. Firma Özellikle seçmiş. Kapalı ortam ve Gece Ekranı birçok cihazdan alt seviyede, Dışarıda Güneş Işığında ise Gerçekten çok başarılı. Ürün Spor saat tanımını yapıyor ve gün ışığında birçok üst markanın size göstereceği kalitede gösterim. Sağlıyor. Benim sitemim afişlerin yanıltıcı kullanıcı kandırmaya yönelik olması ve inceleyen arkadaşın insanları dolandırması. Eğer firma gerçekten ekran kalitesini gösterip böyle satsa hiçbir şey demezdim. Eski incelemelerde bulunan telefonun dilini İngilizce yapmazsanız bildirim alamazsınız durumu cihaz çıktıktan yaklaşık 6 ay sonra 1.3.5 veya 1.3.8 gibi bir güncelleme ile düzeltildi. Ben orijinal rom kullanırken belirli bir süre sonra bu sorun çözülmüştü telefonunuz Türkçe iken bildirim alıyor.
Cihaz daha çok AKILLI SAAT değilde SPOR SAAT kavramına daha yakın duruyor. Çünkü Gear S2-S3 Sony Smartwatch 2-3/SW2- SWR50 gibi modellerde yapabildiğiniz birçok özellik eksik. Eğer derseniz ki onlar Android WEAR(Samsung değil zaten, Yalnızca Sony SWR50 var.), Sony Smartwatch 2 Android 4 ün kırpılmış bir sürümü üzerinde çalışıyor. PACE ise Android 5.1 tabanlı kendi arayüzüne sahip. Örnek vermek gerekirse pace te bir bildirim geldikten sonra görürseniz siliniyor. Görmezseniz okunmamışlar kısmına düşüyor açarsanız yine siliniyor. SW2 de ise telefonunuza gelen tüm bildirimlere mesajlara tekrar tekrar bakabiliyorsunuz. Hatta Mesaj yazabiliyorsunuz. Cevapsız çağrılara ve kim aramış bunlara telefonunuzla eşlenik olarak bakabilme imkanınız var. Pace te mesajı bir kez gördünüz okudunuz ve gitti. Mesaj yazma yok. Ayrıca Sw2 de ki gibi telefonu kumanda edemiyorsunuz.

SPOR tarafından bakarsak birçok uygulama yüklü sistemleri gayet güzel hesaplanmış. Bir arkadaşın paylaştığı bilgiye göre garmin fenix iyle yaklaşık %5 lik bir sapma göstermiş tabi burada hangisi doğru gösteriyor. 3. Bir kontrol mekanizması lazım. 😊

Uyku takibinizi güzelce yapıp düzeniniz bozuksa sizi uyarıyor 50dk veya 1 saatte bir oturduğunuz yerden kalkmazsanız cihaz titreyip fazla hareketsiz kaldın diye mesaj çıkıp kullanıcıyı uyarıyor.

MiHome uygulaması ile eşleştirirseniz akıllı ev ürünlerinizi saatinizden yönetebiliyorsunuz.

Saatin üst çerçevesi Zirkonia bir tür geçiş metali ve Diş hekimliğinde seramik üretiminde kullanılıyor. Genellikle IPS-EMPRESS tabanlı olarak işleniyor. Ürünü gerçekten Premium bir yapıya bürüyor. Alt çerçeve ise Cam elyaf destekli polikarbonat plastik. Cihazın kordonları ise yaylı bir mekanizma ile çok kolay değişiyor.

Pacefied ve PaceFicator Özelleştirilmiş yazılımlara gelirsek. Xda konuları var. Cihazı fastboota almayı başardıktan sonra yüklemesi çok kolay ayrıca. Cihazınızın 3 kere Bootloader kilidini açabilirsiniz bu yüzden açarsanız kapamanızı tavsiye etmem.

Pacefied geliştirilmeyi kestiği ve tüm içeriğiyle Paceficator a devredildiği için bunu kullanıyoruz.

Özelleştirilmiş romlar Çin romu üzerine kurulu, Cihazınıza uygulama yükleyebilir ve yeni gelen ek özellikleri widgetları kullanabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta cihazın işlemci mimarisi ne x86/x64 ne de Arm32/64 mimarisi cihazın mimarisi MIPS bu yüzden MIPS mimarisine uygun android uygulamaları bulmanız lazım. File Manager kurarsanız Pc ye bağlayarak değil direk cihazınızdan apk ya tıklayarak kendinizde kurabilirsiniz. Dokunmatiği multitouch değil tek parmak imkanı sunuyor ve bazen algılamıyor. Cihazınızı Türkçe olarak kullanabilirsiniz.

Cihazımızın 30 binden fazla farklı arayüz seçeneği bulunuyor.

https://sawfb.fabiobarbon.click/

https://amazfitwatchfaces.com/pace/
Tek yapmanız gereken cihazınızın içerisindeki Watchface Klasörüne ilgili Saat yüzlerini atmak.
Kalp atım mönitörü efektif çalışmıyor okumadığı zamanlar mi banddan daha çok ve çok daha yavaş okuyor. Eğer PPG yi açar 36 saatlik sürekli kalp atımınızı ölçtürürseniz herhangi bir atım bilgi istediğiniz anda bu sefer çok hızlı okuyor tabiki cihazınızın şarjıda 1.5günde bitiyor.

Cihazınız telefonunuza bağlıyken aktif olarak bağlı gözükmüyor yani Bluetoothta yer işgal etmiyor BLE yani düşük enerji sistemiyle çalışıyor bu sayede telefonunuza birden çok bluetooth ürününü bağlayabiliyorsunuz. İsterseniz direk saatinize de bağlayabilirsiniz.

Saatte Mikrofon var AMA YOK(Globalde mikrofon olduğu bile yazılmamış). Normalde çin romundaki Sesli asistan için geliştirilmiş. Globalde çalışmıyor bu yüzden Özelliştirilmiş rom yüklemeniz gerek ses kaydedici olarak kullanabilirsiniz. Telefon çağrılarını görebilir açabilirsiniz yalnızca telefondan cevap verip konuşabilirsiniz. Verge de ise saatten konuşabilirsiniz.

Bildirimlere cevap verme ve yazı yazma imkanı bulunmuyor.

EN BAŞTA DA SÖYLEDİĞİM GİBİ CİHAZ SPOR SAATİ ben video seyredeyim arkadaşlarımla konuşayım yazışayım diye yapılmamış. Tamamiyle Uyku tabiki, Spor takibi, Kalp Atım Ölçümü, Gün ışığında yüksek performans, Akıllı ev ürünlerini kontrol edebilme üzerine kurulu. GPS te ise GPX formatlı harita yüklemeniz gerekli

Cihazın tüm donanımı Yurtdışı Yurtiçi verilen parayı hakkediyor.4GB dahili hafıza,1.2 ghz çift çekirdek işlemci, 512MB Ram Dış malzeme vb. herşeyiyle hakediyor. Burada EKRAN 50dolarlık saat ekranı

Pil süresi ise 4-5gün rahat gidiyor.

Daha önce hiç akıllı saat kullanmamış birisi olsaydım. Size burada harika mükemmel vs diye anlatırdım diye düşünüyorum 😊 Ama iyi ki ilk deneyimim bu saat olmamış. Gerçekten YAZILIMSAL OLARAK ÇOK EKSİĞİ var.

Ben bu ürünü genel olarak beğendim(SPOR SAATİ olarak düşünerek söylüyorum) ve parasını hakettiğini düşünüyorum. Haketmediklerini düşündüklerime inceleme ne yazdım ne de çektim. Çünkü öyle bir XIAOMI algısı var ki, XIAOMI=MÜKEMMEL SEN=YALANCISIN bu tarz kişilerden yorulduğum için hazırlamadım, ama merak eden olursan Tabletlerinden kesinlikle uzak durun. Eğer ki gerçekten ses kulağı ve malzeme kalitesinden anlayan biriyseniz 200tl üzeri Xiaomi ve 1moredesign kulaklıklarından uzak durun. Traş makinelerinden uzak durun. Telefonlarının ise iyice malzeme olarak gelişmesi gerek.

Alta son olarak Youtube da Dediğim videoda bulduğum yorumlardan ve kendi yazdığım yorumu bırakıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Abdülkadir GÜNAY @abdulkadirgunay

  Selamlar, ikinci el aldığım Xiaomi Amazfit Pace cihazımı yaklaşık 4 buçuk 5 aydır kullanıyorum.

  Saatimden genel olarak memnundum şu ana kadar büyük sıkıntılar yaşamadım. Geçenlerde saat bir anda aşırı ısınma yaptı ve kapandı, kapanmadan önce şarjı yaklaşık %60 seviyelerindeydi.

  Isındıktan sonra açmadım soğumasını bekledim. Soğuduktan sonra şarja taktım ve açtım tarihi ve saati yanlıştı (Temmuz 2014'tü). Akıllı telefonumu şu anda çeşitli sebeplerden dolayı kullanamıyorum bu nedenle saatin içindeki verileri bluetooth ile bağlanıp eşzamanladım yenilemedim. Saati hiç internete bağlamadım. Tel'im gelince yapacağım.

  Sizce bu normal mi?

  • DRTOLGA @platinium08

   Selamlar normal hocam birçok sebepten olmuş olabilir.

  • Abdülkadir GÜNAY @abdulkadirgunay

   @platinium08 Şu anda dolabımda çöp niyetine duruyor. İkinci el aldığım içinde garanti açısından karşımda herhangi bir muhatabım yok. Bir daha çalıştırıp, şarja takmaya da cesaret edemedim.

  • DRTOLGA @platinium08

   @abdulkadirgunay halletiniz mi hocam?

  • Abdülkadir GÜNAY @abdulkadirgunay

   @platinium08 Maalesef, uzun bir süredir çöp olarak bir köşede duruyor. Gitti o kadar para fakat benim de suçum var. Garantisi olmayan şeyi neden alırsın ki? Üstelik ikinci el.

  • DRTOLGA @platinium08

   @abdulkadirgunay saatin şuanki durumu nedir hiç açılmıyor mu? İşlemcisi öldüyse çöp olmuştur. Cihazınızda türkçe dil veya ekstra program vs yüklüymüydü bootloader kilidi açıksa başka bir sebebte olabilir. 🙂 BL kilidi açıkca işlemci stabil çalışmayıp ölmüş olabilir.

   Açıkcası çöp olmasındansa yaptırmaya çalışın derim. Cihaz kaliteli bir ürün değil kesinlikle ama evde duracağına hayrına birinin işine yarasın derseniz talip olabilirim 🙂

  • Abdülkadir GÜNAY @abdulkadirgunay

   @platinium08 saati şarja takıyorum ve şarj oluyor ikonu geliyor bu esnada kapalı tabi şarjı ise sürekli %0 olarak gösteriyor. Açmayı denediğimde ise açılmıyor. Türkçe dil yüklü değilde ekstradan bir kaç uygulama yüklemiştim takvim, hesap makinesi, galeri, dosya yöneticisi vs.

   Bootloader kilidi meselesi hakkında hiç bir fikrim yok.

   Yaptırmak benimde aklıma geldi öyle herhangi bir yere filan gitmedim bulunduğum bölgede Xiaominin resmi bir servisi mağazasıda yok.

   Kendimde bir şeyler yapmak istiyorum ama pek bir şey bulamadım internette de. Belki bir şekilde bilgisayardan yazılımını silip baştan filan yükleyebiliyoruzdur ama tek aklıma gleen şey 🙂

  • DRTOLGA @platinium08

   @abdulkadirgunay yazılımı otadan yükleniyor resmi yazılımın flashlanabilir versiyonunu yükleyebilmeniz için bootloader kilidinizin açık olması gerekiyordu. Benim tahminim yazılım değil PİL cihazın bataryası ölmüş büyük ihtimalle samsung ve xiaomi nin en kalitesiz ürettiği 2 parça pil ve ekran(Samsung en iyisi vs diyecekler için ekranın canlılığından renk üretim kabiliyetinden değil uzun ömürlü kullanım sağlam ürün kısmından bahsediyorum.)

   BENİM TAHMİNİM %80 PİL %10 power entegresi %10 işlemci onu yapacak teknik servis umarım bulursunuz. aldığınız cihaz faturalı ürünse ve paralel ithalatçı battıysa distrübütör teknik servis hizmeti vermek durumunda.

   Gönlünüzden kopar vermek isterseniz her zaman talibim hocam 🙂

  • Abdülkadir GÜNAY @abdulkadirgunay

   @platinium08 cihaz açılmıyor yanlız cihaz kapalı olsada pcye bağlasam eğer bootloader kilidi açıksa herhangi bir işlem yapabilir miyim?

   Umarım bir servise götürme şansım olur üşengeçim birazda. Faturası filan yok, kendim içini açıp bir bakmayı düşündüm belki yapabileceğim birşey vardır diye YouTubeda görüyordum.

   Eğer benimde işime yaramayacaksa sizde istiyorsanız size verebilirim neden olmasın?

   Aklıma düşürdünüz yine ben şunu bi kontrol edeyim ne durumda. 🙂

  • DRTOLGA @platinium08

   @abdulkadirgunay Hocam pc ye takınca tepki veriyorsa "çıtılong" sesi varsa deneyin garanti değil ama yüklenebilir.

  • Abdülkadir GÜNAY @abdulkadirgunay

   @platinium08 sesin pcden mi gelmesi gerekiyor

  • DRTOLGA @platinium08

   @abdulkadirgunay evet hocam pc ye birşey bağladığımızda ses duyarız ya

 • DRTOLGA @platinium08

  sahibinden comdan ekranı kırık cihaz bakın. toplayabilirseniz 1 cihaz birkaç ta yedek parçanız olur. (100tl den fazla para vermeyin)

Xiaomi VIOMI 460mL Termos Kutu Açılımı ve İnceleme

VIOMI Xiaomi nin mutfak ürünleri üreten alt markasıdır.

İnceleme Videosu:

Bu modelin 460mL(460cc) ve 300mL(300cc) lik 2 farklı versiyonu Siyah Beyaz ve Rose gold(Copper Gold) Altın rengi olmak üzere 3 farklı rengi bulunmaktadır. Şahsi olarak Altın, Beyaz, Siyah diye sıralama yapardım.

Ürün 24 saat soğuk sıcak izolasyon sağlıyor. İlk incelediğim termosumdan hem hacmi daha çok hemde izolasyon süresi daha fazla o ise 8 saat sıcak 24 saat soğuk izolasyon sağlıyordu. KKF 2. Neslide 24 saat Sıcak soğuk izolasyon sağlıyor. Bundan hemen önce incelediğim Ürün. Bu üründe dış metal 304 östenitik çelik iç taraftaki çelik ise 316L östenitik paslanmaz çelik ısı izolasyonu ve yalıtımı iyi olsun diye 316L paslanmaz çeliğin dış kısmı yani vakum tarafına bakan kısmı 304 Bakır ile kaplanmış.

Boya kalitesine gelince beyaz modelde seramik bazlı bir boya kullanılmış siyah ve altın renklerinde ki boya malzemesi aynı gibi durmuyor. Boya kalitesi KKF 1 e göre çok daha kaliteli ve güven veriyor. üst taraftaki ağızlıktan 360 derecelik Lastik bir tıpa mevcut su geçirmez tasarımı harika, Ağızlığının olması yani direk kendisinden içilebilmesi de yine Xiaominin önem verip düşündüğü konulardan biri haline gelmiş bu üründede ağızlığımız bulunuyor. 300mL te sıcak soğuk izolasyon 12 saat olarak geçiyor bu yüzden buna dikkat edin. 460mL de yani benim kullandığımda 24 saat

İzolasyon Konusunda

KKF2=VIOMI460mL>KKF1

Boya kalitesi üzerindeki katman doku noktasında

KKF2>VIOMI460mL>KKF1

Tasarım Noktasında

KKF1>KKF2>VIOMI460mL

Özellik, Akıllılık noktasında

KKF1>KKF2>VIOMI460mL

Sağlamlık noktasında

Burada Elektronik aksam olmadığı için VIOMI 460mL yi başa koymak istiyorum Ancak KKF2 de her konuda harik düşünülmüş bir ürün bunlarda kararı size bırakıyorum. KKF1 ise bunlara göre büyük üst şeffaf kapağıyla risk oluşturuyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 44 / 48

Xiaomi Kiss Kiss Fish 2. Nesil Akıllı Termos Kutu Açılımı ve İnceleme

Öncelikle kutuyu açtıktan sonra baya deneyimleme fırsatım oldu.
Cihaz İlk İncelemesini paylaştığım(https://www.youtube.com/watch?v=KjiCMbk8nPc) KKF MOKA ve KKF nin Kahve Filtresiz yani MOKA nın Filtresiz aynı tasarımlı olan ürününün 2. nesilidir.

İnceleme Videosu:

Ürünün OLED sistemi ilk modellerle aynı özelliklere sahip ayrıntılı olarak ilk video da özelliklerinin hepsini teker teker anlattım,Farklılık olarak 2. Nesili Parlaklığı daha yüksek ve daha tepkisel yani hızlı, 3 farklı filtresi var ve bu sefer MOKA dan farklı bir yere konumlandırmak için Kahve Filtresi yok. Yumurta Filtre, Çay filtresi ve Meyve Filtresi var. Bu filtrelere firma eklenti olaraktahitap ediyor.

Ayrıca Ağızlığını muhakkak takmak zorundasınız.

PC: Polikarbonat çok kullandığım bir malzeme olmasına rağmen video sırasında aklıma gelmedi 🙂

Cihazın alt tarafında anti-skid kayma önleyici taban bulunuyor ve çok güzel yapışıyor.

İlk nesil Paslanmaz çelik gövde üzerine direk boya idi. Xiaomi bu işte gerçekten başarısız Mi6 da Hem seramik hem normal boyalı modeller boyasını döktüğü gibi İlk kullandığım nesilde döküyordu. Firma Çeliği anodize/eloksal kaplama veya galvanizleme yapmadığı için boya bağlantısı başarısız oluyor. Keza aynı şikayetler Alimunyum olan Mi8 de de başgösterdi. Konuyu daha fazla dağıtmadan Bu termosta ise çeliğin üst yüzeyi plastik ve seramik karışımı bir kompozitle kaplanmış boya değil direk semi-rijit plastik yapısında ve sanki arada parlaklığı sağlayan seramik tozları var gibi çok farklı bir doku sunuyor. Malzemesi çok daha üst kalite ve güven veriyor. Kılıfı bile ayrıntılı ve güzel işlenmiş.

Her kuruşunu hakeden bir ürün olduğunu düşünüyorum özellik tavsiye ederim.

Hacime gelecek olursak filtresiz 525ml filtreli 500ml, ilk nesil ise filtresi 430 filtreli 375ml

Eksi olarak yazabileceğim şey tek pil 3 yıldan fazla gidiyor. Ancak ilkinde cihazı parçalamak ve pil takmak kolaydı 1-1.5 senedir kullanıyorum ve çok memnunun ancak bunda pil biterse nasıl takacağım bilmiyorum. Sanırım üst ledin olduğu kısımdaki lastik kaldırılarak açılacak buda su geçirmezliği bozabilir diğerini daha önce açtım ve kapattım kapağın iç lastiği(elektronik kısmı koruyan) devasaydı ve su geçirmezlik bozulmadı.

Ayrıca söylemeyi unuttuğum nokta videoyu çekerken göremedim ancak YUMURTA ÇAPINI ÖLÇER bir kart koymuşlar gayet şiri duruyor. Hangi yumurta olur olmaz Bununla anlayabilirsiniz.

Videonun kısmında kelimelerle ifade edemediğim kısmın tercümesine gelirsek 🙂

1 senelik kullanım sonucunda kendiminde yanlış kullanmasına bağlı olarak şişe kısmıyla kapak kısmındaki lastik ara ara gevşeyip lastiğin bir kısmı dışarı kaçar oldu. Bunun sebebi ise termos ısındıkça lastik genişleyip kapak ile şişe arasındaki yere sıkıca oturuyor. ben sıcakken kapağı açınca haliyle lastik ya düşer gibi oluyor ya da kapatırken aralığa sıkışıyor lastiğin bir kısmı dışarı kaçıyor ve termos hem ısı kaybediyor hemde çevrilirse su kaçırıyor. Bu yüzden termosunuzdaki içeceğiniz bitince soğukken açıp kapatın veya lastiğe dikkat edin dışarı kaçtığını rahatlıkla görebilirsiniz.

Bu modele gelince bu modelde öyle sıkıntı yaşama durumunuz yok çünkü lastik Ağızlık yani ağız oluğu ile kapak arasında ve de zaten bu model kapak açıp içmek için tasarlanmış diğer modelde ise kapağı açmadan üst kapağı çevirerek ağızlığı açıyorsunuz yani kapağı açmadan içmek için tasarlanmış.

2 ürünüde çok sevdim ancak ilk ürünün boya atması can sıkıcı ancak sütlü türk kahvesi veya filtre kahve yapmak çok kolay ben özellikle sütlü türk kahvesini çok beğendim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14
 • DRTOLGA @platinium08

  @ibo cevabınızı merakla bekliyorum.

 • DRTOLGA @platinium08

  @ibo Jesus Christ Yüce İsa demek hocam 🙂 Demek ki Besmeleden rahatsız oluyorsunuz bence isminizide değiştirebilirsiniz.

 • Orkun @orkkoc

  @platinium08 sizinle aynı görüşleri paylaşmıyor diye insanlara ismi üzerinden yüklenmemiş hoş değil. Ek olarak Jesus Christ direk isim Yüce Isa bizimkilerin çevirisi. Kullanım olarak aman allahım gibi bir söylemden farkı yok. Sizin örneklemleriniz fazla abartı.
  Video sizin istediğiniz gibi başlarsınız, ama eleştirilere verdiğiniz tepkiler noktasına biraz çalışmanız gerekiyor bence. Böyle bir tepki vereceğinize bu eleştiriye hiç tepki vermeyebilirdiniz mesela.

 • DRTOLGA @platinium08

  @orkkoc BESMELEYLE BAŞLAMAK NEDİR HEMEN KAPATTIM VIDEOYU diyor. Ben akıl ve mantık çerçevesinde sordum. Düzgünce cevaplamak yerine hakaret etmekten başka cevap veremeyen birisi. Bir Hristiyan Jesus Christ derken dini inancı gereği için der. Alalade bir sözcük değildir. Bizde ise islami değerler kültür gibi kabuk gibi kaldığı için düşünüyorsunuz. Katolik bir arkadaşımız varsa Bu kelimeli lafı güzaf olarak mı yoksa gerçekten inanarak mı söylüyor sorabilirsiniz. Bir ateist veya satanistse ben ateistim ve inanmıyorum Besmele ile başladığınız için seyretmiyorum diyebilir daha önceki incelemelerimde de arkadaşlar oldu ve iki tarafta birbirini anlayışla karşıladı bu arkadaşın niyeti samimi olmadığını düşünüyorum zaten cevap vermek yerine hakaret yolunu seçende kendisi.

Meizu Note 8 - TÜRKİYE DE İLK - Göz Alıcı Kırmızı

Kirin 659 Antutu: 88bin
Snapdragon 625:75-78bin
Snapdragon 626:81-83bin
Snapdragon 632:104-108bin

Qualcomm un iddiası 626 dan 632 nin %40 daha performanslı olduğu yönünde

Batarya Testi Konusunda ise cihaz muhteşem bir performans sergiliyor.

Yaptığımız testte
Orta parlaklıkta
Otomatik Parlaklık açık
GPS(Konum) FULL açık
WiFi Full Açık

13 Saat 47 dakika aldı. Pil performansından oldukça memnunum.

Kameraya gelirsek oldukça kendi fiyat aralığı için oldukça güzel fotoğraflar çekiyor, Düşük ışık performansı zayıf ancak 1800tl altı yeni model cihazlarla kıyaslanınca iyi bir kamera taşıdığı anlaşılıyor.

Ses konusunda çok güzel tizleri var X8 bass ağırlıklı bense tizleri duymaktan hoşlanıyorum sesi çok daha güzel işliyor.

Video deneyimi oldukça keyifliydi. X8 ile benzer ekran özellikleri olmasına rağmen daha yoğun kontrast üretiyor ve parlaklığı çok az daha düşük. Bu fiyata en iyi ekran panel çözümünü sunan cihazlardan biri olduğunu cihazı elinize aldığınızda anlayacaksınız gerçekten çok kaliteli,

Cihazın en sevdiğim özelliklerinden birisi neredeyse 0 parmak izi tutuyor. Parmak izi tutmuyor bir telefon için söylenecekse o telefon bu telefon olmalı 🙂

PUBG çalıştırıyor 🙂

Eksiklikleri

4K video kaydı yok.
Ön Kameraya yazılımsal olarak Portre Modu eklenmeli Fotoğraf algısı iyi ancak yazılımla desteklemeliler

ÖZET:

Distribütör Garantili olsa bile SD660lı Mi8 Lite Paralel ithalat fiyatına göre daha uygun fiyattan girmesi gerekebilir. Malzemesi gerçekten çok kaliteli ve verdiğiniz paranın çok üstünde bir cihaz aldığınızı hissediyorsunuz. Ancak Kullanıcılar, Pil, Distrübütör Garanti, Malzeme(Ekran,Kamera(Fotoğraf kalitesi),Pil) den yanamı yoksa İşlemci, Kamera(Özellikler) Ve Tasarımdan yana mı bunu düşünerek seçmeli

Bana sorarsanız ben kesin bir şey diyemiyorum. SD660 lı cihazı da tercih edebilirim SD632 yi de ancak şunu söylebilirim ki kendim Sd660 lı Meizu 15 kullanıyorum ve SD632 çok daha akıcı geldi kullanılan nand türü de aynı olduğu için oyun performansı dışında arada fark olmayacaktır ve Piliyle beni fazlasıyla memnun etti. Renkleri de özenle seçilmiş. Eğer SD 660 lı ve SD710 lu cihazları daha önce kullanmasaydım meraktan ötürü Mi8 Lite seçerdim. Ancak SD632-SD660-SD710 yanyana koyup kıyaslayabildiğim için ve Film oyun keyfi pil keyfi çok iyi olduğu için Note 8 e kayıyorum. Karar sizin 2 cihazında artıları var. Sizin için hangi kısım öncelikliyse tercihinizi ona göre yapmak düşüyor.

1800tl altı 2 rakip var: Meizu Note 8 vs Xiaomi Mi8 Lite

Son olarak X8 incelemesinde bahsetmeyi unuttuğum Dual PD ve Dual Core

Dual Pixel teknolojisi Canon un DSLR için geliştirdiği, önce Samsung daha Sonra Sony nin mobil sensörlerine eklediği bir sistem 2 ayrı fotodiyotla fotoğrafı işliyor.

ilk etapta sadece profesyonel birkaç fotoğraf makinesi içerisinde yer alan teknoloji ikili piksel sistemine yer verdiği için bir nevi iki taraflı çekim imkanı sunuyor. Bu sayede bir pixelden elde edilecek olan verim iki katına çıkmış oluyor. Keskinlik, netlik ve çekim hızı artıyor.

Dual Core ise sensörün 2 çekirdekli işlemeye sahip olduğunu gösteriyor. Bu tanımı tek başına ilk kullanan marka OnePlus idi. Bu da fotoğrafın daha hızlı işlenmesini sağlıyor yani bir nevi yine daha hızlı fotoğraf çekmeye yarıyor.

Fotoğraf Örnekleri

https://drive.google.com/drive/folders/14n-vdweFmVXbHgkBsBoM7L9rSxhLJXxa

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Meizu X8 İncelemesi - Türkiye'de İlk

Arkadaşlar videoyu izlediğiniz için teşekkür ederim eksikliklerim ve hatalarım için özür dilerim Ekleyeceğim bilgileri okumanızı rica ediyorum.

-Sd660-SD710 veya diğer Orta üst segment işlemcileri kullanmak UFS nand kullanmaya engel değil, isteyen firma istediği anda UFS nand koyabilir maliyetten kısmak için yapılan bir durum. Androbench Skorunu göz önünde bulundurarak anlayabilirsiniz.

-ISP/DSP hakkında kısaca bilgi vermem gerekirse:

DSP, Digital Signal Processor, Dijital Sinyal İşlemcisi: Ses ve Görüntü odaklı çalışır. Cihazın Dijital Ses Çipin den bağımsızdır. Kafanızı DAC ile AQSTIC ile karıştırmayın.

Bir cihazın ses üreteci, gerekli sesleri vermek için dalga tablosu belleğinin farklı alanlarından örnekleri okuyup gerekli hızlarda (oktavlarda ) verebilen özel bir dijital sinyal işlemcisine (DSP- Dijital Signal Processor) dayanır. İşlemci ne kadar güçlüyse işlenebilen ve aynı anda verebilen maksimum nota sayısı da o kadar çok olur. Buna kartın polifonisi denir.

Cihazın ses karakteristiğine, video daki sese ve video daki analog görüntü yü ve fotoğraf işleme de görevlidir. DSP nin ESAS amacı Analog kaydı(Ses veya Görüntü) dijitale en iyi verimlilikte dönüştürmeyi amaçlar.

ISP, İmage Signal Processor, Fotoğraf Sinyal İşlemcisi:

Kısaca anlatılabilecek bir konu değil ne işe yarar dersek

1. Görselleştirme – Görünmesi zor nesneleri gözlemleme

2. Görüntü keskinleştirme ve restorasyon – Gürültülü görüntüleri iyileştirme

3. Görüntü alımı – İlgi çekici ve yüksek çözünürlüklü görüntü arama

4. Desen Tanıma – Bir görüntüdeki çeşitli nesneleri tanımlama.

5. Görüntü Tanıma – Bir görüntüdeki nesneleri ayırt etme.

vb daha birçok konuda işe yarar.

Huawei P10 Bellek Skandalı Merak eden varsa: https://www.gizmochina.com/2017/04/22/huawei-p10-memory-scandal-removes-ufs-2-1-description-official-mate-9-website/

Neden Apple Iphone 6S ile kıyaslıyorsun çok eski bir cihaz derseniz:

-Fiyatı hala 3000tl ve elimde benzer fiyat aralığında başka model yoktu.

-Apple kitlesi verdikleri parayla Fotoğraf konusunda daima en iyisini çektilerini sanar hiç kimseye inanmaz.

-3000tl ye satılan ve Apple olan bir ürünün 2400tl altı Çinli bir markadan kamera noktasında nasıl daha geride görülsün istedim. Hız konusunda kesinlike 6S ten çok ötede yani X8 çok daha iyi

Kirin 710 Antutu: 130-140k

Snapdragon 710:165-175k

Kirin 970:195-210k

Yaptığım Testleri Açıklayacak olursam

Full parlaklıkta(Otomatik parlaklık kapalı yani her zaman en üst seviyede)

Konum(GPS) Full Açık

WiFi Full Açık

5.30 saate yakın süre verdi.

Ekran en alt seviye parlaklıkta

Konum(GPS) Full Açık

WiFi Full Açık

11 saatten Yukarı süre verdi

Tahmini olarak böyle bir pil ile 8 saat ekran süresi çok rahat verecek bir cihaz normal kullanımımda pili oldukça tasarruflu kullanıyordu.

-Söylemeyi unuttuğum Özelliklerine gelecek olursak

-4K30FPS video kaydı var

-İç tarafı seramikle işlenmiş arka cam panel var.

-Yüz okumasını test ederken videoyu daha iyi kaydedebilmek için yüksek oranda karşıt ışık kullandım. Yüz okumayı sizle test ederken yavaşlamış gibi geliyordu ışıkları kapattıktan sonra farkına vardım Ön Kameraya yüksek oranda karşıdan ışık vurunca okumakta zorlanmış. Yüz okuma 1snden çok daha kısa sürüyor. Gece karanlığında da gayet iyi okuyor.

-Kamera da AI yapay Zeka açılıp kapatılabiliyor. Yapay Zeka Gece düşük ışıkta mantıklı işler başarıyor diğer türlü kapatılmasını tavsiye ediyorum.

-Ön Kamera da Portre Modu var, Yazılımsal olarak bulanıklaştırma yapıyor. Fiyatına göre gerçekten iyi

-Güç Tuşuna İsterseniz Google İsterseniz Kamera Programını atayabiliyorsunuz.

-Oyun Konusunda PUBG vs tüm oyunları çok rahatlıkla oynayabilirsiniz.

-Video ve Oyun deneyimi bana sorarsanız çerçeveli cihazlardan çok daha güzel ve efektif.

-Flyme 7 Ayrıntılı İncelemesine Kanalımızdan bakabilirsiniz.

-COF Chip On The Film Teknolojisi TCP tekonolojisi yerine Sharp ın geliştirdiği daha compact cihazlarda ve daha başarılı sonuç veren bir ekran film teknolojisidir, Meizu Iphone XR ile aynı teknolojiyi aynı üretim sürecinde işleyerek kullanmış.

*Oppo R17 Pro da çok farklı Androbench skorları var ve firma nand standartını belirtmemiş sanırım ya UFS 2.0 kullanıyor ya da Huawei P10 daki cihazlar gibi bazısına UFS bazısına EMMC 5.1 konulmuş.

ÖZET:

Bu Fiyat Aralığında Saf Performans odaklı bakılacaksa Honor Play, Full Paket bir Cihaz olarak bakılacaksa X8 çok daha mantıklı

Arkadaşlar Aynı Fotoğraflarla kıyaslama kısmına girerseniz IP6S ile diğer cihazların benzer sahne fotoğraf deneyimine bakabilirsiniz tüm fotoğraflar otomatik modda çekildi Ip6S sıkıştığı yerde hemen otomatik flaşı çalıştırdı EXIF bilgilerine bakarak Hangi fotoğraf flaşlı flaşsız çekilmiş öğrenebilirsiniz.

https://drive.google.com/open?id=14n-vdweFmVXbHgkBsBoM7L9rSxhLJXxa

Gördüğünüz hataları istediğiniz bilgileri tavsiyelerinizi yorumlarda yazarsanız ve abone olursanız sevinirim arkadaşlar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 15
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 12
 • Temp 🔚 @temp

  Açıkçası Xiaomi gözümden düştü benim.
  Diğer çin firmalarından farkı sadece adının daha büyük kitlelere ulaşması.
  Bazı f/p ürünleri hariç Xiaomi kalitesiz bir çin markasından başka bir şey değil.

  • DRTOLGA @platinium08

   telefon tablet ve ses konusunda dediklerinize katılıyorum. Ancak Mi altında 20 den fazla marka var ve bunların çoğu harika fiyat performans ürünleri üretiyor. Ayrıca Mi ye ait kitle fonlama sistemleride var iyi fikirleri buluşları ya satın alıyor ya da kendi markası altında satıyor Youpin olarak geçiyor bu kitle fonlama sistemi. Akıllı Ev aletlerinde fiyat performans olarak rakipsiz. Telefon konusunda Oppo Meizu Huawei OnePlus Vivo nun arkasından geliyor. Nubia da çok kaliteli ancak yazılımı aşırı sıkıntılı olduğu içi Xiaomiden 3 gömlek üstün olmasına rağmen öneremiyorum. Tablet konusunda ise Huawei MediaPad M serisi Xiaomi Mi Pad serisine karşı kesinlikle tercih edilmeli.

 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  bu Xiaomi nin de yapmadığı halt yok züccaciye gibi

 • LOOP @loop

  Önemli dipnot:
  Harika fiyat/performanslı diye seve/övegeldiğimiz ürünler acaba bir "harika emek sömürüsü(!)" sayesinde oluşuyor olmasın? Müslüman bilinç bu soru işaretini her yere koymalı ve sorgulamalıdır.

 • Eren Kangal @erenkangal

  xiaomi iyi parçaları bir araya getirip piyasaya ucuz fiyatla ürün satan bir firma olarak kalır hiç bir zaman bir samsung yada apple olamaz mi 5s ve mi a2 olmak üzere iki adet telefon aldım ve malesef ikisinde de problem yaşadım anladım ki atalarımız haklıymış ucuz etin yahnisi olmuyor...

  • DRTOLGA @platinium08

   Eren bey ben Xiaomi nin akıllı ev sistemlerini birçok ürününü bilgisayarını herşey ini kullanıyorum. Ve her zaman diyorum ki Xiaomi nin Telefon ve Tabletinden uzak durun. Diğer ürünlerini ise çokça öneriyorum. VE KÜFÜR HAKARET HERŞEY EDİLİYOR. TÜRKİYE DEKİ EDİTÖRLERİN evinde bende ki kadar xiaomi ürünü mihome ürünü yoktur. Çoğu malzeme nedir haberleri yok. Bu kadar desteklediğim bir markanın telefon ve tabletlerin kalitesiz olduğunu söyleyince küfür ediliyor hakaret yok x marka fanı yok xiaomi düşmanı deniyor. Eleştirenler diğer markaları hiç kullanmamış. Size tek diyeceğim her zaman dediğim gibi Xiaomi den telefon tablet ve traş makinesi harici birçok ürününü güvenle alın gerçekten çok kaliteli ve fiyat performans ürünleri akılcı çözümler üretiyor.