ANKER Soundcore Q35 Kafaüstü kulaklık

Giriş ve Referans Cihazlar

BismillahirRahmanirRahim

Selamun Aleyküm arkadaşlar, Ben Tolga, Doktor Gözünden kanalından herkese selamlar

Bugün sizlerle beraber ANKER SOUNDCORE Life Q35 i inceleyeceğiz. Ürünü kulaklik.com gönderdi buradan kendi adıma ve sizin adınıza teşekkür ediyorum. SPONSORLU bir içerik değildir. Olumlu ve olumsuz yönleriyle incelemem için ürün gönderdiler. Sizin de merak ettiğiniz bir kulaklık modeli varsa Yorumlara yazarsanız temin etmeye çalışırım. Kafaüstü kulaklıklarda incelemelerimde REFERANS ALACAĞIM KULAKLIK, Kendimin ilk çıktığı zaman satın aldığım Sony WH-1000XM4, kulakiçi kulaklığım ise yine kendimin satın aldığı Edifier Neobuds PRO olacak. TEKRAR söylüyorum NB2 Pro değil 😀 öncelikle bu iki ürünün apayrı ürünler olduğunu hatırlayalım. Ürünün incelemesinde bile belirtmeme rağmen benim kinin kutusu farklı bende bu özellik yok. Uygulama da farklı gözüküyor v.b denilmişti. Bu iki ürünü seçmemin ve bu iki üründe hala devam etmemin sebebi Genel Kullanıcıya hitap eden Nötr sese yakın olmaları, WH-1000XM4 tam olarak böyleyken, Neobuds Düz karakterde bir kulaklık bu yüzden bu iki cihazı referans alıyor ve elimde tutuyorum. Ve Benim için WH-1000XM4, XM5 den çok daha iyi ve başarılı bir kulaklık.

Anker Q35 e gelirsek;

Öncelikle Özellikler;

40mm ipek Diyaframlı sürücüler
LDAC, Hires Audio Kablolu ve Kablosuz desteği, Çok modlu gürültü engelleme, 2 cihaza bağlanabilme özelliği(multipoint bağlantı), Yapay zeka ile geliştirilmiş mikrofon desteği, Firma Altın ses standartı sunduğunu iddia etmiş.

Özellikler ve Merak Edilenlere gelirsek;

Tam doluyken Cihaz %60 ses seviyesinde ANC siz 60 saat, ANC aktifken 40 saat müzik dinleme süresi verir. %0 dan %100 e 2 saatte şarj olur. 5 dakika şarj ederseniz 4 saat müzik dinleyebilirsiniz. Şarj olurken cihazı kullanamazsınız. AAC, SBC ve LDAC kodeklerini destekler.  LDAC için LDAC destekli bir Telefon veya DAP ınız olması gerekir. Her telefonda veya bilgisayarda gerçek performansını alamazsınız. Bunun için bunu destekleyen bir ses kartı veya buna izin veren bir bluetooth modem veya adaptör gerekir. Çoğu arkadaş aldığı süper kulaklığını Windows 11, Linux veya Mac Os Ventura gibi sistemlerde deneyip, ÇOK KÖTÜ, ÇOK KÖTÜ vs diyor. Aynı şekilde cihazınıza bir mikrofon bağlayıp sesinizi kaydedin birde ortalama bir telefonda sesinizi kaydedin. Telefondaki ses ekipmanları daha iyi olduğu için çok daha iyi ses kaydedeceksiniz. “Eğer ki bilgisayarınızda harici bir ses kartı yoksa.” Varsa bilgisayarınızda iyi işler çıkaracaktır. Çoğumuzun bilgisayarı benzer duruma sahip o servetlere aldığımız MAC OS larda benzer durumda. Kulaklığı AUX modunda arama yapmak içinde kullanabilirsiniz.

Life Q35'e nasıl bakmalıyım?

 1. Pillerinin kullanım ömrüne zarar verebilecek aşırı deşarjı önlemek için Life Q35'i düzenli olarak kullanın. Ayda en az 1 kez kullanın, kullandıktan sonra şarj edin. Pilin ömrünü uzatmak için, şarj etmek için her zaman %20 veya daha az güç kalana kadar beklemeyin.
 2. Life Q35 sıvıyla temas ederse, kurutmak için 'soğuk' ayarında bir saç kurutma makinesi kullanın.
 3. Kafa bandını ve kulak yastıklarını pamuklu bir bezle temizleyin.
 4. Aşırı dış kuvvetlerin neden olduğu kulaklığın geri dönüşü olmayan hasar görmesini önleyin.Windows bilgisayar aracılığıyla arama yapmak için kullanmak istediğimde nasıl kurarım?

- Hem mikrofonu hem de hoparlörü "Eller Serbest" yani Hands-Free olarak ayarlayın. Notlar: - Mikrofon "Eller Serbest" olarak ve hoparlör "Stereo" olarak ayarlanmışsa, karşı taraftaki kişiyi duyarsınız ancak o sizi duyamaz. - Mikrofon "Sistemle Uyumlu" olarak ve hoparlör "Stereo" olarak ayarlanmışsa, bilgisayarın mikrofonu Life Q35 yerine sesinizi alacaktır. - Arama yaparken "Eller Serbest" modu seçilmelidir. Müzik dinlemek için "Stereo" modu kullanılmalıdır.

Evet cihazı incelerken Q30 u incelermiş gibi ikisini beraber kıyaslayarak anlatacağım. Birbirlerine her yönüyle benzeyen ufak farklılıkları olan ama önemli diyeceğimiz ayrılıkları olan kulaklıklar.

Q30 ile farklarına gelecek olursak bu cihaz karakteristik olarak Q30 a tasarım ve ses yönüyle benzer malzeme kalitesi birkaç tık iyileştirilmiş hali. Özelliklerine baktığımızda sürücülere ipek diyafram eklenmiş. HiRes Audio Kablosuz ses desteği gelmiş cihaza ilk baktığınızda en belirgin özelliği bu. Mikrofon Kalitesi baya iyileştirilmiş. NFC desteği var ve Transparency modu yani konuşmak için dokun modu var. Bu iki özellik 2 cihazda da mevcut. Bence cihaza bunlar gelirken giden çok önemli bir özellik olmuş. Otomatik kapanma modu gitmiş. Yani Q30 belirli bir süre sonra kafanızdan çıkarıp kullanmayınca kendini kapatırken Q35 i kapatmayı unutursanız açık kalmaya devam eder. Kutu olarak Q35 Sony modellerini örnek almış daha portatif bir yapıya geçmiş. Malzeme olarak bence birkaç tık daha iyi.

Ses konusuna gelirsek Q30 bariz şekilde daha iyi bir ANC ye sahip, Q35 ise bariz şekilde daha iyi bir mikrofona sahip ve Çok daha iyi ses kodeklerini destekler. Pasif izolasyonu Q35 in daha iyi buna rağmen ANC geride kalıyor, ama kulaklar bir miktar daha rahat hissediyor Q35 de. Kulaklık Dolguları ortalama diyebilirim.

BASS konusunda Q30 arttırılmış basslar sunuyor V-shape profiline yakın bir cihaz tizlerde genel olarak Q35 e göre daha iyi, Q35 ise daha doğru bir bass performansına sahip yani basslar abartılmamış, Q30 saf bass sevenler için daha ideal olabilir. Elektro, Hiphop gibi türler için iyi bir seçenek, Ben yine de Q35 i tercih ederdim. Vokaller ve enstrümanlar ve midler için Q35 harika çok tatlı bir kulaklık diyebilirim. Diğer ses karakteristikleri çok benzer. ANC olarak Q30 önde. Mikrofon kalitesi olarak Q35 çok daha iyi ama mükemmel değil. Q30 da sesi karşıya iletecek şekilde ama daha donuk bir ses iletiliyor. Zaten gövde içerisinde mikrofona sahip kafa üstlerinde çok iyi mikrofon kalitesi bulmak zor. Q35 temiz ses veriyor diyebilirim.

Sesin dışarı çıkması karşı tarafı rahatsız etmesi noktasında, Q30 karşı tarafı daha rahatsız eder durumda. Q35 daha makul elbette bir ölçüde her ikisinde de sızıntı var.

İkisi de pasif oynatmaya sahip arkadaşlar, Yani kablo takılıyken şarjınızdan hiç veya çok az harcayarak kullanabilirsiniz. Kablolu da ANC çalışmaz. Güncelleme ile çalışırsa ve belirtirseniz sevinirim. Şu ana kadar çalışan kulaklıkta görmedim. Olabilir mi? Olabilir neden olmasın?

Q35 PC, Playstation ve Xbox ta kablolu olarak mikrofon kullanma desteğine sahip. Q30 da ise bu imkan maalesef yok. Yani rekabetçi oyunlarda arkadaşlarınızla sohbet etmek istiyorsanız Q35 iyi bir alternatif olabilir. Ne XM4 ne de Q30 bu imkanı sunmuyor yalnızca ses alabiliyorsunuz.

WH-1000XM4 ile kıyaslarsak;

MALZEME KALİTESİ, SES, ANC kesinlikle SONY. Ancak çıkış fiyatı olarak 3 kat, şuanki fiyat olarakta 2 katlık bir fark var. Hem ülkemizde hem de yurtdışında. Q35 kendi fiyat segmentindeki en güzel kulaklıklardan biri. WH-1000XM4 de otomatik kapanma özelliği var. Q35 in ise şarjı çok daha fazla gidiyor.

Konfor açısından; XM4 bariz şekilde üstün en basit şekilde XM4 ün Kulaklık köpükleri, Hafif yumuşak ve iyi doldurulmuş şekildedir. Kafanıza bir baskı uygulamaz. Q35 ise dolgu olarak yarısı kadar bile yok diyebilirim, çok ince kalıyor kendi segmentinde iyiyken XM4 ile kıyaslayınca eziliyor. Aynı şekilde uzun süreli kullanımda çok rahatsız edebilir. Ben kulaklıkların 1 saat kullanılıp 15 dakika ara verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Tuşların büyüklüğü yerleşimi ve basış hissiyatı Xm4 de belirgin şekilde iyi. Aynı şekilde dokunmatik özellikler ve kulaklık içindeki sensörü de büyük konfor sağlıyor. Q35 kabul kendi fiyat aralığı için yine iyi bir ürün. Kutu ya gelirsek yine belirgin bir şekilde sony alıyor, Doku hissiyatı, fermuar kalitesi ve fermuar tutacağı metalden altın renginde, Q35 de tutacak plastik

Cihazların dokusuna gelirsek ikisi de plastikten farklı hissettiriyor ancak Sony burada da çok daha hoş kadifemsi bir hissiyata sahip. Kafa bandı dolgusuda yine Sony de dolu doluyken Q35 de eriyecek gibi. Materyal malzeme olarak XM4 hem Q35den hemde XM5 den daha iyi. Her ürünün Menteşe kırılma riski var. Bu konuda Airpods Max bence başarılı. Onunda fileli üst tasarımı kötü

Sese gelirsek

Bass olarak Q35 biraz daha yüksek, doğruluk olarak benzer ikisi de Bass karakteristiği olan kulaklıklar, Midlerde Q35 daha iyi, Tizlerde ise bariz şekilde XM4 çok daha iyi.

ANC noktasında XM4 zirve cihazlardan birisi ve Zirvenin kendisi, Ankerlerde ise şöyle bir sorun var ANC iyi ancak, ANC açık ve kapalıyken ses seviyesi ve ses karakteristiği aşırı bir biçimde değişiyor Bunu önceki incelediğim modellerde de söylemiştim. Bu yüzden farklı anc modları için seçenek yapmışlar. Sony AR-GE ve Yapay zeka ile hallederken, Anker ortama göre mod değiştirmeyi bize bırakmış.

Mikrofon olarak Q35, XM4 den belirgin şekilde çok daha iyi, kayıt kalitesi daha iyi. Aynı şekilde mikrofona gelecek gürültüyü Q35, Xm4 den çok daha başarılı şekilde sesimizi iletiyor.

Gecikme süresi olarakta Xm4 2-4 kat daha hızlı yani rekabetçi oyunlarda ses kasmak için iyi olabilir. Ancak dışarı ses çıkması ve kulağı daha fazla ısıtması da negatif yönler olarak söylenebilir.

SON YORUM:

ANKER son yıllarda çıkardığı ses ürünleriyle piyasa da gittikçe şişirilerek yükselen fiyatların düşmesine vesile oldu. Rekabet her zaman tüketicinin yararınadır. 129Dolar ve 350dolar neredeyse 3 te 1 fiyatına çıkan bir ürün olarak gayet güzel iş gören ve kendi fiyatında muhakkak bakılması hatta alınması gereken bir ürün. Bazı KULAKSIZ editörlerin aksine Q30, WH-1000XM4 ten iyi değil, Xm3 ten bile daha düşük seviyede kulaklıklar. Fiyatı nispetinde ise övgüyü fazlasıyla hakeden kulaklıklardı. Q30, XM4 den daha iyi diyenlere diyeceğim ya yalan söylemeyi bırakın ya da bir KBB ye görünüp işitme testi yaptırmanızın ve işitme cihazı almanızın vakti gelmiş demektir.

Ürün hakkında sormak istedikleriniz, inceleme hakkında tavsiye ve yorumlarınız varsa yorumlara yazarsanız elimden geldiğince hızlı cevaplamaya çalışırım.

Giriş ve Referans Cihazlar

BismillahirRahmanirRahim

Selamun Aleyküm arkadaşlar, Ben Tolga, Doktor Gözünden kanalından herkese selamlar

Bugün sizlerle beraber ANKER SOUNDCORE Life Q35 i inceleyeceğiz. Ürünü kulaklik.com gönderdi buradan kendi adıma ve sizin adınıza teşekkür ediyorum. SPONSORLU bir içerik değildir. Olumlu ve olumsuz yönleriyle incelemem için ürün gönderdiler. Sizin de merak ettiğiniz bir kulaklık modeli varsa Yorumlara yazarsanız temin etmeye çalışırım. Kafaüstü kulaklıklarda incelemelerimde REFERANS ALACAĞIM KULAKLIK, Kendimin ilk çıktığı zaman satın aldığım Sony WH-1000XM4, kulakiçi kulaklığım ise yine kendimin satın aldığı Edifier Neobuds PRO olacak. TEKRAR söylüyorum NB2 Pro değil 😀 öncelikle bu iki ürünün apayrı ürünler olduğunu hatırlayalım. Ürünün incelemesinde bile belirtmeme rağmen benim kinin kutusu farklı bende bu özellik yok. Uygulama da farklı gözüküyor v.b denilmişti. Bu iki ürünü seçmemin ve bu iki üründe hala devam etmemin sebebi Genel Kullanıcıya hitap eden Nötr sese yakın olmaları, WH-1000XM4 tam olarak böyleyken, Neobuds Düz karakterde bir kulaklık bu yüzden bu iki cihazı referans alıyor ve elimde tutuyorum. Ve Benim için WH-1000XM4, XM5 den çok daha iyi ve başarılı bir kulaklık.

Bana destek olmak için Kanala abone olabilir, bildirimleri açabilir, videoyu beğenip, Yorum yapabilirseniz sevinirim arkadaşlar… 🙂 Gerçekten sizin için en ayrıntısıyla ve doğrusuyla inceleme yapmak için uğraşıyorum. Bu yaptıklarınız kanala ve bana olumlu mana da dönecek kanalı geliştirmem ve yeni ürünler incelemem adına destek olacaktır.

Anker Q35 e gelirsek;

Öncelikle Özellikler;

40mm ipek Diyaframlı sürücüler
LDAC, Hires Audio Kablolu ve Kablosuz desteği, Çok modlu gürültü engelleme, 2 cihaza bağlanabilme özelliği(multipoint bağlantı), Yapay zeka ile geliştirilmiş mikrofon desteği, Firma Altın ses standartı sunduğunu iddia etmiş.

Özellikler ve Merak Edilenlere gelirsek;

Tam doluyken Cihaz %60 ses seviyesinde ANC siz 60 saat, ANC aktifken 40 saat müzik dinleme süresi verir. %0 dan %100 e 2 saatte şarj olur. 5 dakika şarj ederseniz 4 saat müzik dinleyebilirsiniz. Şarj olurken cihazı kullanamazsınız. AAC, SBC ve LDAC kodeklerini destekler.  LDAC için LDAC destekli bir Telefon veya DAP ınız olması gerekir. Her telefonda veya bilgisayarda gerçek performansını alamazsınız. Bunun için bunu destekleyen bir ses kartı veya buna izin veren bir bluetooth modem veya adaptör gerekir. Çoğu arkadaş aldığı süper kulaklığını Windows 11, Linux veya Mac Os Ventura gibi sistemlerde deneyip, ÇOK KÖTÜ, ÇOK KÖTÜ vs diyor. Aynı şekilde cihazınıza bir mikrofon bağlayıp sesinizi kaydedin birde ortalama bir telefonda sesinizi kaydedin. Telefondaki ses ekipmanları daha iyi olduğu için çok daha iyi ses kaydedeceksiniz. “Eğer ki bilgisayarınızda harici bir ses kartı yoksa.” Varsa bilgisayarınızda iyi işler çıkaracaktır. Çoğumuzun bilgisayarı benzer duruma sahip o servetlere aldığımız MAC OS larda benzer durumda. Kulaklığı AUX modunda arama yapmak içinde kullanabilirsiniz.

Life Q35'e nasıl bakmalıyım?

 1. Pillerinin kullanım ömrüne zarar verebilecek aşırı deşarjı önlemek için Life Q35'i düzenli olarak kullanın. Ayda en az 1 kez kullanın, kullandıktan sonra şarj edin. Pilin ömrünü uzatmak için, şarj etmek için her zaman %20 veya daha az güç kalana kadar beklemeyin.
 2. Life Q35 sıvıyla temas ederse, kurutmak için 'soğuk' ayarında bir saç kurutma makinesi kullanın.
 3. Kafa bandını ve kulak yastıklarını pamuklu bir bezle temizleyin.
 4. Aşırı dış kuvvetlerin neden olduğu kulaklığın geri dönüşü olmayan hasar görmesini önleyin.Windows bilgisayar aracılığıyla arama yapmak için kullanmak istediğimde nasıl kurarım?

- Hem mikrofonu hem de hoparlörü "Eller Serbest" yani Hands-Free olarak ayarlayın. Notlar: - Mikrofon "Eller Serbest" olarak ve hoparlör "Stereo" olarak ayarlanmışsa, karşı taraftaki kişiyi duyarsınız ancak o sizi duyamaz. - Mikrofon "Sistemle Uyumlu" olarak ve hoparlör "Stereo" olarak ayarlanmışsa, bilgisayarın mikrofonu Life Q35 yerine sesinizi alacaktır. - Arama yaparken "Eller Serbest" modu seçilmelidir. Müzik dinlemek için "Stereo" modu kullanılmalıdır.

Evet cihazı incelerken Q30 u incelermiş gibi ikisini beraber kıyaslayarak anlatacağım. Birbirlerine her yönüyle benzeyen ufak farklılıkları olan ama önemli diyeceğimiz ayrılıkları olan kulaklıklar.

Q30 ile farklarına gelecek olursak bu cihaz karakteristik olarak Q30 a tasarım ve ses yönüyle benzer malzeme kalitesi birkaç tık iyileştirilmiş hali. Özelliklerine baktığımızda sürücülere ipek diyafram eklenmiş. HiRes Audio Kablosuz ses desteği gelmiş cihaza ilk baktığınızda en belirgin özelliği bu. Mikrofon Kalitesi baya iyileştirilmiş. NFC desteği var ve Transparency modu yani konuşmak için dokun modu var. Bu iki özellik 2 cihazda da mevcut. Bence cihaza bunlar gelirken giden çok önemli bir özellik olmuş. Otomatik kapanma modu gitmiş. Yani Q30 belirli bir süre sonra kafanızdan çıkarıp kullanmayınca kendini kapatırken Q35 i kapatmayı unutursanız açık kalmaya devam eder. Kutu olarak Q35 Sony modellerini örnek almış daha portatif bir yapıya geçmiş. Malzeme olarak bence birkaç tık daha iyi.

Ses konusuna gelirsek Q30 bariz şekilde daha iyi bir ANC ye sahip, Q35 ise bariz şekilde daha iyi bir mikrofona sahip ve Çok daha iyi ses kodeklerini destekler. Pasif izolasyonu Q35 in daha iyi buna rağmen ANC geride kalıyor, ama kulaklar bir miktar daha rahat hissediyor Q35 de. Kulaklık Dolguları ortalama diyebilirim.

BASS konusunda Q30 arttırılmış basslar sunuyor V-shape profiline yakın bir cihaz tizlerde genel olarak Q35 e göre daha iyi, Q35 ise daha doğru bir bass performansına sahip yani basslar abartılmamış, Q30 saf bass sevenler için daha ideal olabilir. Elektro, Hiphop gibi türler için iyi bir seçenek, Ben yine de Q35 i tercih ederdim. Vokaller ve enstrümanlar ve midler için Q35 harika çok tatlı bir kulaklık diyebilirim. Diğer ses karakteristikleri çok benzer. ANC olarak Q30 önde. Mikrofon kalitesi olarak Q35 çok daha iyi ama mükemmel değil. Q30 da sesi karşıya iletecek şekilde ama daha donuk bir ses iletiliyor. Zaten gövde içerisinde mikrofona sahip kafa üstlerinde çok iyi mikrofon kalitesi bulmak zor. Q35 temiz ses veriyor diyebilirim.

Sesin dışarı çıkması karşı tarafı rahatsız etmesi noktasında, Q30 karşı tarafı daha rahatsız eder durumda. Q35 daha makul elbette bir ölçüde her ikisinde de sızıntı var.

İkisi de pasif oynatmaya sahip arkadaşlar, Yani kablo takılıyken şarjınızdan hiç veya çok az harcayarak kullanabilirsiniz. Kablolu da ANC çalışmaz. Güncelleme ile çalışırsa ve belirtirseniz sevinirim. Şu ana kadar çalışan kulaklıkta görmedim. Olabilir mi? Olabilir neden olmasın?

Q35 PC, Playstation ve Xbox ta kablolu olarak mikrofon kullanma desteğine sahip. Q30 da ise bu imkan maalesef yok. Yani rekabetçi oyunlarda arkadaşlarınızla sohbet etmek istiyorsanız Q35 iyi bir alternatif olabilir. Ne XM4 ne de Q30 bu imkanı sunmuyor yalnızca ses alabiliyorsunuz.

WH-1000XM4 ile kıyaslarsak;

MALZEME KALİTESİ, SES, ANC kesinlikle SONY. Ancak çıkış fiyatı olarak 3 kat, şuanki fiyat olarakta 2 katlık bir fark var. Hem ülkemizde hem de yurtdışında. Q35 kendi fiyat segmentindeki en güzel kulaklıklardan biri. WH-1000XM4 de otomatik kapanma özelliği var. Q35 in ise şarjı çok daha fazla gidiyor.

Konfor açısından; XM4 bariz şekilde üstün en basit şekilde XM4 ün Kulaklık köpükleri, Hafif yumuşak ve iyi doldurulmuş şekildedir. Kafanıza bir baskı uygulamaz. Q35 ise dolgu olarak yarısı kadar bile yok diyebilirim, çok ince kalıyor kendi segmentinde iyiyken XM4 ile kıyaslayınca eziliyor. Aynı şekilde uzun süreli kullanımda çok rahatsız edebilir. Ben kulaklıkların 1 saat kullanılıp 15 dakika ara verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Tuşların büyüklüğü yerleşimi ve basış hissiyatı Xm4 de belirgin şekilde iyi. Aynı şekilde dokunmatik özellikler ve kulaklık içindeki sensörü de büyük konfor sağlıyor. Q35 kabul kendi fiyat aralığı için yine iyi bir ürün. Kutu ya gelirsek yine belirgin bir şekilde sony alıyor, Doku hissiyatı, fermuar kalitesi ve fermuar tutacağı metalden altın renginde, Q35 de tutacak plastik

Cihazların dokusuna gelirsek ikisi de plastikten farklı hissettiriyor ancak Sony burada da çok daha hoş kadifemsi bir hissiyata sahip. Kafa bandı dolgusuda yine Sony de dolu doluyken Q35 de eriyecek gibi. Materyal malzeme olarak XM4 hem Q35den hemde XM5 den daha iyi. Her ürünün Menteşe kırılma riski var. Bu konuda Airpods Max bence başarılı. Onunda fileli üst tasarımı kötü

Sese gelirsek

Bass olarak Q35 biraz daha yüksek, doğruluk olarak benzer ikisi de Bass karakteristiği olan kulaklıklar, Midlerde Q35 daha iyi, Tizlerde ise bariz şekilde XM4 çok daha iyi.

ANC noktasında XM4 zirve cihazlardan birisi ve Zirvenin kendisi, Ankerlerde ise şöyle bir sorun var ANC iyi ancak, ANC açık ve kapalıyken ses seviyesi ve ses karakteristiği aşırı bir biçimde değişiyor Bunu önceki incelediğim modellerde de söylemiştim. Bu yüzden farklı anc modları için seçenek yapmışlar. Sony AR-GE ve Yapay zeka ile hallederken, Anker ortama göre mod değiştirmeyi bize bırakmış.

Mikrofon olarak Q35, XM4 den belirgin şekilde çok daha iyi, kayıt kalitesi daha iyi. Aynı şekilde mikrofona gelecek gürültüyü Q35, Xm4 den çok daha başarılı şekilde sesimizi iletiyor.

Gecikme süresi olarakta Xm4 2-4 kat daha hızlı yani rekabetçi oyunlarda ses kasmak için iyi olabilir. Ancak dışarı ses çıkması ve kulağı daha fazla ısıtması da negatif yönler olarak söylenebilir.

SON YORUM:

ANKER son yıllarda çıkardığı ses ürünleriyle piyasa da gittikçe şişirilerek yükselen fiyatların düşmesine vesile oldu. Rekabet her zaman tüketicinin yararınadır. 129Dolar ve 350dolar neredeyse 3 te 1 fiyatına çıkan bir ürün olarak gayet güzel iş gören ve kendi fiyatında muhakkak bakılması hatta alınması gereken bir ürün. Bazı KULAKSIZ editörlerin aksine Q30, WH-1000XM4 ten iyi değil, Xm3 ten bile daha düşük seviyede kulaklıklar. Fiyatı nispetinde ise övgüyü fazlasıyla hakeden kulaklıklardı. Q30, XM4 den daha iyi diyenlere diyeceğim ya yalan söylemeyi bırakın ya da bir KBB ye görünüp işitme testi yaptırmanızın ve işitme cihazı almanızın vakti gelmiş demektir.

Ürün hakkında sormak istedikleriniz, inceleme hakkında tavsiye ve yorumlarınız varsa yorumlara yazarsanız elimden geldiğince hızlı cevaplamaya çalışırım.

Bana destek olmak için Kanala abone olabilir, bildirimleri açabilir, videoyu beğenip, Yorum yapabilirseniz sevinirim arkadaşlar… 🙂

https://youtu.be/HH7cU4OXolY

Dinlediğiniz için teşekkür ederim. ALLAH ımıza emanet olun arkadaşlar Hayırlı Günler…

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • DRTOLGA @platinium08

  Arkadaşlar şurada, bel altı muhabbet, kadın esprisi, cinsellik muhabbeti yapan olsa şaka yapan olsa bir şey demezsiniz. Neden ben kendi inancımla ALLAH ın selamını veremeyeyim? Bu mudur düşünce ve inanç özgürlüğü. Ne kadar samimisiniz.

Bu ürünle ilgili tüm incelemeler