Uçak Teknolojisi Kullanan Ürün - Dyson Airwrap Complete Long Multi-styler

https://www.youtube.com/watch?v=usbOildvZzI

Selamun aleyküm arkadaşlar bugün sizlerle beraber Dyson ın ülkemizde 18 Nisan da satışa sunduğu bizimde 18 Nisan da satın aldığımız ürün olan Airwrap ın en güncel modelini inceleyeceğiz.

Airwrap kelime anlamı olarak Hava sargısı şeklinde çevirilebilir. Bana göre doğru ve bu işi de mükemmel yapan bir ürün. Basit olarak çok fonksiyonlu bir saç şekillendirici diye tabir edebiliriz.

Öncelikle Ürünün önceki modellerle arasındaki farklara değinecek olursak

Sadece başlıklar değişti, Ana model yani gövde aynı, Eski modele sahip olanlar yeni başlıkları sipariş edip kullanabilirler.

Yeni başlıkların farkları

Eski modellerde airwrap başlıkları hava akımını sadece saat yönünde verirken yeni modelde iki yöne de hava akımını verebiliyor.

Coanda Etkili düzleştirici kurutma başlık, eski modelde sadece kurutma ve düzleştirme yapıyordu. Yeni modelde hem kurutma ve düzleştirme hem de elektriklenme(tüleklenme)yi ortadan kaldırıyor.

Peki bir soru daha soralım uzun(Long) model ile normal model arasındaki fark nedir?

Long(Uzun) sürümü: Göğüs hizasında olan veya daha uzun saçlar için (Uzun saçlar için)
Standart sürüm: Göğüs hizasından kısa saçlar için. (Kısa ve orta uzunluktaki saçlar için)

Uzun sürümün 30 mm and 40 mm Airwrap™ başlıkları %50 daha uzun tasarlanmış, uzun saçlarda daha kolay şekillendirme için daha fazla saçı sarar. %50 daha fazla bir alanla teorik olarak temas eder.

Eveett arada ki farkları söylediğimize göre kendi ürünümüze dönelim.

Açıkcası airwrap elime ulaşmadan öncede senelerdir duyduğum ve çok fazla abartıldığını düşündüğüm bir aletti. Ürünü Doktor bir arkadaşımıza aldık. Her gün sürekli olarak siteyi takip eder. Siteye gelen ürün anında biter ve vatan, teknosa, hepsiburada gibi sitelerde kendi sitesinde %20-30 pahalı bir fiyatla satışa çıkarılırdı. Yeni modelin çıktığı gün siteden satın almak nasip oldu ama aylarca beklenildi alabilmek için.

Evet öncelikle ürün çok güzel ve sağlam şekilde paketlenmiş bir tarzda elimize ulaşıyor. 2 katman dış kutu ve Ürünün şık ve süet dokulu bir kabı var. Her karton kutuda bile darayı düşüp ağırlığı göstermişler. Burada biz her şeye dikkat ediyoruz izlenimi oluşuyor.

Süet kaba(Prusya mavisi saklama çantası) gelirsek gerçekten çok şık ve estetik yatak odanız da kendisine yer bulabilecek bir kap, Tabii bu ürün için uzak doğuda tasarlanmış bir çok düzenleyici aparat mevcut onları da kullanabilirsiniz.

Kutuyu açınca bizleri güzel bir yazı karşılıyor bizlere selam veriyor. Firma daha sonra Sloganlarıyla övünüyor. “Our mission is simple. Solve the problems other ignore.” “Görevimiz basit. Başkalarının görmezden geldiği sorunları çözmek.”

Daha sonra Kutu içeriğinde bizi

Ana Gövde(Dyson Airwrap™ Complete Uzun(Long) multi-styler)
Coanda etkili düzleştirici kurutma başlığı
30mm Airwrap™ uzun başlık
40mm Airwrap™ uzun başlık
Yumuşak düzleştirme fırçası
Sert düzleştirme fırçası
Yuvarlak hacimlendirici fırça
Filtre temizleme fırçası(Bu ürün yuvarlak hacimlendirici fırçayı temizlemek için)
Temizleme fırçası harici 3 fırça ve 3 kurutma başlığı olmak üzere 6 başlık kutudan çıkıyor.

Özellikler

Kablo uzunluğu

2,68 m

Yükseklik

272 mm

Uzunluk

41 mm

Genişlik

48 mm

Isı dereceleri

3

Güç

1.300 W

Hava akımı

13,5 l/s
Negatif iyonlar

Saçlardaki elektriğin azalmasına yardımcı olur.

Ağırlık

0,61 kg

Ürünün teknoloji kısmına gelecek olursak ürün resmen Uçak teknolojisi kullanan bir motora sahip, 13 kanatlı pervane 110.000  devir/dakika 3.2 kPA (3200Pascal) kadar güç üretir. Bu, Coanda etkisini yaratmak için gereken hava basıncını üretecek kadar güçlüdür. Saniyede 13.5 Litrelik bir hava akımı oluşturur.

Akıllı ısı kontrolü, sıcaklığı 150°C'nin altında tutmak için ısıtma ünitesini dikkatli bir şekilde kontrol ederek havanın sıcaklığını saniyede 40'tan fazla kez ölçer. Aşırı ısı hasarını önler. Saniye de 40 dan fazla kez ölçmesi, saçlarımızın güvenliği yanmaması ve yıpranmaması için önemlidir. Çoğu maşa ve türevi saça ciddi onarılamaz zararlar verir.

Coanda akımına gelirsek;

Coanda etkisi, hızla ilerleyen hava akımının doğru bir yol izlemek yerine, yakınındaki bir düzeye yapışarak, düzeyin eğimlerini izleyerek ilerlemesi olayıdır. Bunun için belirli yüksek hızlar gerekmektedir. Uçak ve havacılık Endüstrisinde ve Formula 1 teknolojisi olarak kullanılmıştır. Bu üründe ise saça zarar vermeden havayı kullanarak saçı kendine yaklaştırır ve sarar. Aşırı ısı olmadan, sadece hava akımıyla şekillendirir. Firma ürünü yaparken saçın kimyası üzerine uzun araştırmalar yapmış. Isı kaynaklı hangi bağların koptuğuna bakmışlar.

Fön, bukle, düzleştirme ve bunları her iki yönde yapabilmesi oldukça başarılı ve diğer rakiplerinden farklı kılıyor.

Üründe 3 kademe hava akış hızı, 3 kademe sıcaklık ve çalışma ile soğuk havayla saç sabitlemeye yarıyan 3 farklı tuşumuz bulunmakta.

Kullanan arkadaşlar ekseriyetle hayal ettiklerinden daha başarılı olduğunu söylüyor.

Benim yorumumsa V8, V11,  animal pro 2 kullanmış biri olarak ürün hakkındaki yorumum.

Ürün bence teknolojisiyle, tasarımıyla kullanım kolaylığıyla kendi sektörünün domine edeni ve en iyisi. Uçak teknolojisinden, fizikten, kimyadan, biyoloji den fazlasıyla yararlanılmış. Akıllı ısı çipiyle risklerden arındırılmış. Çeşit ve portföyü çok. Eğer eşiniz aylık kuaföre gidiyorsa bu ürün sizi uzun dönemde amorti edecek ve memnun edecektir.

Kendi sitesinde kredi kartına 9 taksit olarak alabiliyorsunuz. Aylık 1000tl vererek almaya değer bir ürün olduğunu düşünüyorum. 🙂

Herkese hayırlı günler dilerim. https://youtu.be/usbOildvZzI

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler