Haftalık gündem'de yada muhabbet içinde konusu geçmedi sanırım. Dell'in yeni CAMM modülleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?
"Dell's Controversial CAMM Memory "

@gamsizm @leventp

Hands-On With Dell's Controversial CAMM Memory

Gordon looks inside of a Dell Precision 7670 workstation laptop to check out a CAMM memory module in person. In this video he also compares it to traditional...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Jabba the Hutt @jabbathehutt

  İlk izlenim olarak son kullanıcı için pek esneklik sağlamıyor. Tek slotla işi çözdüğü için sisteme yeni modül ekleme yetkinliği yok gibi. Montaj için sabitleme ayağı, koruma kapağı ve vida gibi ekstra malzemelere ihtiyaç duyması yine ayrı sorun. Çözdüğünü görebildiğim yerler ise DDR5 ile hız ve kapasite ihtiyacı.

Turkcell tarafından bugün başlatılan tek numara ile çoklu cihaz desteği sayesinde ise artık yalnızca mevcut hattımızı diğer cihazlara tanımlayarak kullanabileceğiz. Yani tek numara ve tarife üzerinden birden fazla cihazı kullanmak mümkün olacak. @gamsizm @leventp

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Connect Your Worlds – Discord Voice Chat Comes to Xbox Consoles for Xbox...

All your friends and communities in one place Get ready to connect with your Discord friends and communities on Xbox! Discord Voice chat is coming to your Xbox Series X|S and Xbox One consoles. You...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Assassin's Creed® Origins Gamepass'a geldi. Gamepass üyelerine alttaki Deluxe Pack ayrıca ücretsiz. Tıklayıp hesabınıza eklemeniz gerekiyor.

Deluxe Paketi içeriği:
- Denizde Pusu görevi
- Çöl Kobrası Paketi (1 kıyafet, 2 efsanevi silah, 1 efsanevi kalkan ve 1 binek hayvanı bulunuyor)
- 3 Yetenek puanı

https://www.xbox.com/tr-tr/games/store/assassins-creed-origins-deluxe-pack/BZ84MZ9ZGJPS

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows'da intel Bluetooth ile APT-X destekleyen kulaklığını kullanmak isteyen kullanıcılar; alttaki sürücüyü kurabilirler. Ben Monster notebook'da Wireless AC 9260 kart ve EDIFIER W830BT ile kullanıyorum.

https://github.com/StKob/Intel-Bluetooth-Audio

Alternatif olarak DELL'e ait sürücü de var. Intel 8260/ 7265/3165/7260/3160 için uygun.

Network_Application_100J9_WN32_17.1.1530.31_A00
Intel 8260 Bluetooth Audio Application (WBS/APTX)
v17.1.1530.31 (A00) July 23, 2015

https://snlookup.com/download/?file_id=aHR0cHM6Ly9kbC5kZWxsLmNvbS9GT0xERVIwMzI5MjI3ME0vMy9OZXR3b3JrX0FwcGxpY2F0aW9uXzEwMEo5X1dOMzJfMTcuMS4xNTMwLjMxX0EwMC5FWEU=

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Kulaklığın içine etti bende. 🙁 Monster benim makine de ax201 wifi var, ama yok yani hem ses şiddeti düştü hem de kalite düştü dip ses gelmeyen kulaklıktan dip ses gelir oldu kaldırdım geri eşleştirdim düzelmedi. 🙁

  • Orcun @orcun

   Bu arada nasıl kaldıracağım ? program ekle kaldır kısmında da görünmüyor. iBTaudioMon diye birşey var ama açılmıyor da kurulu olduğu yeri buldum ama nasıl sileceğiz ?

  • Orcun @orcun

   Tekrar setup'a tıklayıp çalıştırın install dedikten sonra onar ve kaldır var altta oradan kaldırın zaten reset atıyor ve düzeliyor. Benim gibi sıkıntı yaşayan olursa aklında olsun.

  • Goktug Cantekin @mcgoktug

   @orcun Kulaklığınız Apt-X destekliyor mu? Bu özellik ancak desteklenen kulaklıklar ile çalışıyor. Ben EDIFIER W830BT ile kullanıyorum. Herhangi bir sorun yaşamadım. Kulaklık ses denetimlerinde codec aktif olarak görünüyor. Desteklenmeyen bir kulaklık bağlanırsa codec devre dışı kalıyor.

  • Orcun @orcun

   @mcgoktug Evet destekliyor, sony xb900n'i arkadaştan aldım birkaç günlük deniyordum. Ama aptx açık yani ses şiddeti mesela yüzde 20 kayboldu, ses kalitesi neredeyse yüzde 40'a yakın gitti. Dinlediğim flaclar oldu size 96 kbps mp3 gibi, sesin yani detayı öldü. Dip ses çıkmaya başladı bir anda, şarkı başı ve bitişlerde bildiğiniz dip ses var. Hele daha da kötüsü destekli olmayan cihazları da tamamen bitirdi. Aptx yok mesela alette anker q30 da falan da denedim yani rezalet oldu. Kulaklığı eşleştirip sildim geri eşleştirdim reset attım vs yemedi. En son bunu kaldırınca düzeldi.

  • Goktug Cantekin @mcgoktug

   @orcun https://github.com/StKob/Intel-Bluetooth-Audio

   Bu sürücü ile deneme yapın. Muhtemelen çalışacaktır. Dell sürücüleri Intel 8260/ 7265/3165/7260/3160 için uygun.

  • Goktug Cantekin @mcgoktug

   @orcun github sürücüsünü evdeki diğer bilgisayarda denedim. Yeniden başlattıktan sonra sorunsuz çalıştı.

Az önce Dominos'tan mail aldım."Şirketimize 9 Ocak 2022 tarihinde gelen bir e-posta ile müşterilerimize ait isim, soy isim, iletişim bilgileri, müşteri numarası bilgilerinin e-postayı gönderen kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından edinildiği bildirilmiştir. Bu itibarla, her ne kadar e-postada yazılı durumun doğruluğunu tespit edilmemiş olsa da bazı müşterilerimizin yukarıda yazılan kişisel verilerinin muhtemel veri sızıntısına konu olduğu ve üçüncü kişiler tarafından hukuka aykırı olarak erişildiği şüphesi oluşmuştur...

...gerekli teknik ve idari tedbirleri aldığımızı, kontrollerimizi gerçekleştirdiğimizi ve Kişisel Verilerin Korunması Kurumu'na gerekli bildirimlerin yapıldığını ve Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduğumuzu bilgilerinize sunarız."

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Özellikle Monster kullanıcılarının sorun yaşadığı, yeni sürümü çıkmadığı yada güncel sürücülerle uyumlu olmadığı için çalışmayan Sound Blaster X-Fi Mb yazılımına alternatif olarak tamamen ücretsiz hale gelen FxSound çok başarılı bir hale gelmiş. Hali hazırda ses kartınızın yazılımını bile kullanıyor olsanız, yine de ilave olarak sesi arttırıp netleştiren, EQ ayarları yapmanıza izin veren bir program.

Mutlaka deneyin, memnun kalırsınız.

https://www.fxsound.com/

Boost Volume and Sound Quality on Your PC - FxSound

This new software boosts sound quality, volume, clarity and bass on your PC. FxSound will make your audio jump out of your speakers.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu haber doğruysa isimlendirme vakalarında USB'den sonra ikinci facia olacak.

https://www.youtube.com/watch?v=GIhvR-xg32s

HDMI 2.0 is now HDMI 2.1 - Sony A90J 83 inch OLED TV Channel Update

HDMI 2.0 is now HDMI 2.1 with the new guidelines. VRR, ALLM, QFT, eARC has become optional to the specs of HDMI 2.1. Make sure to check all the specs on the...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

@gamsizm Levent Bey Türknet'e geçmişti. Türknet yetkilisi Donanımhaber forumunda bir açıklama yaptı. "Merhaba, Temmuz ayından itibaren altyapınız ne destekliyorsa indirme hızı sınırı koymadan size onu sunmaya başlıyoruz. Yani altyapınız size ne sunuyorsa biz de size onu sunacağız. Eğer altyapınız iyileşirse yine aynı fiyattan kullanmaya devam edeceksiniz. Temmuz ayında 100 Mbps olarak güncellenecek ve altyapısının desteklediği hıza kadar alacak. Tek fiyat 99.9 TL, tek tarife. 10TL'ye üst pakete geçerim diye bir şey kalmadı yani. ADSL ve 35mbit VDSL gibi farklı tarifelerin hepsi hattın desteklediği hızlara çıkacak, hepsi aynı fiyatı ödeyecek, Upload hızları aynı kalacakmış. Resmi sitede bir açıklama henüz yok. Haziran ayı faturalarında bilgilendirme olacakmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7